bilek güreşi

bilek güreşi

Son dakika bilek güreşi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bilek güreşi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bilek güreşi haber sayfamızda...

bilek güreşi haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 351 bilek guresi haberi bulunmuştur.

Protein ve kas ilaçları kullanan milli sporcu hayatını kaybetti
Protein ve kas ilaçları kullanan milli sporcu hayatını kaybettiAdana'da protein ve kas ilaçları kullanan 2012 yılında bilek güreşi müsabakasında Türkiye birincisi olan milli sporcu Cengiz Aydoğan, antrenman yaparken hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, olay 5 Mart günü Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesinde meydana geldi. 2012 yılında Türkiye Bilek Güreşi birincisi olan Cengiz Aydoğan (39) kendi spor salonunda önümüzdeki günlerde yine Türkiye genelinde yapılacak olan bilek güreşi turnuvasına katılmak için antrenman yapmaya başladı. Aydoğan bir süre çalıştıktan sonra saat 14.00 gibi rahatsızlanarak yere düştü. Spor salonunun doktoru, Aydoğan'a müdahale etti ancak yeterli olmayınca olay yerine gelen ambulans ile özel bir hastaneye kaldırıldı. Aydoğan hastanede yapılan tüm müdahalelere kurtarılamadı. Protein ve kas ilaçlarına bağlı kalp krizi Doktor, Aydoğan'ın ölümüne şüpheli ölüm verince polis konuyu araştırmaya başladı. Polisin yaptığı araştırmada milli bilek güreşçisi sporcunun protein ve kas ilaçları kullandığını son zamanlarda fazla kilo aldığı için nefes almakta zorlandığını tespit etti. Ayrıca Aydoğan'ın önümüzdeki günlerde katılacağı müsabakalar için yoğun antrenman yaptığı öğrenildi. Aydoğan'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Burada yapılan ön otopsi de Aydoğan'ın kesin ölüm nedeninin kalp krizi olduğu buna ise kullandığı protein ve kas ilaçlarının neden olduğu tahmin edildiği öğrenildi. Ancak Aydoğan'ın kesin ölüm nedeni otopsinin sonuçlarında ortaya çıkacak. Annesinin ağıtları yürek yaktı Bu arada, Aydoğan'ın cenazesi yakınları ve arkadaşları tarafından yapılan otopsinin ardından morgtan alındı. Aydoğan'ın annesi Fatma Aydoğan ağıtlar yakarak gözyaşlarına boğuldu. Aydoğan'ın ağıtları adli tıp önünde bulunan herkesin yüreğini burktu. Cengiz Aydoğan'ın cenazesi Mıdık Mezarlığına götürülerek burada toprağa verildi.
11.09.2019Yaşam
Öldürülen militanlar toprağa verildi
Öldürülen militanlar toprağa verildiHindistan ve Pakistan arasındaki tartışmalı bölge Keşmir'de militanlarla polisler arasında yeni çatışmalar var.Keşmir'in Batmurran köyündeki çatışmada iki militan öldü. Can kayıplarının duyulmasıyla başlayan gösterilerde ise bir kadın hayatını kaybetti.Yaşamını yitiren militanlardan Tanver Ahmet Bat'ın cenaze törenine binlerce kişi katıldı. Hindistan karşıtı bağımsızlık sloganları atan kalabalığın fotoğraflarını, uluslararası haber ajansı Reuters servis etti.Batmurran'daki çatışmada bir ev neredeyse enkaza dönmüş durumda. Evin parçalanmış duvarları kurşun delikleriyle delik deşik halde.Bölgedeki son çatışma, Hajin köyünde geçen ay gerçekleşmiş ve beş militan Hint güvenlik güçlerince öldürülmüştü. Mugees Mir adlı militanın tabutuna örtülen terör örgütü IŞİD'in bayrağı, dünyada ses getirmişti. Bölgede daha önceki cenaze törenlerinde tabutlar Pakistan bayrağına sarılıyordu.1947 yılında Britanya'dan bağımsızlığını kazanan Hindistan ve Pakistan, geride kalan 70 yılda Keşmir bölgesini paylaşamadı.İki nükleer güç arasındaki bilek güreşi yıllardır sürerken, son yıllarda Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde radikal dinci militanlarla güvenlik güçleri çatışıyor.Geçen yıl yaz mevsiminde Hizbul Mücahidin örgütünün üst düzey üyesi Vani'nin öldürülmesi üzerine, on binlerce insan sokaklara çıkmıştı. Gerilimin zirve yaptığı iki ayı aşkın süre boyunca gösteriler sürmüş, 90 Keşmirli yaşamını yitirmişti.Bölgede bugüne kadar şiddet olaylarında yaklaşık 70 bin insan hayatını kaybetti. Cammu Keşmir'deki silahlı gruplar, 1989'dan bu yana bağımsızlık ya da Pakistan'a bağlanmak için eylemler yapıyor.
11.09.2019 Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler