Boston Dynamics

Boston Dynamics

Son dakika boston dynamics haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan boston dynamics gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan boston dynamics haber sayfamızda...

Boston Dynamics

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 44 boston dynamics haberi bulunmuştur.
İki devden flaş karar
İki devden flaş karar!Güney Kore merkezli Hyundai, otonom sürüş teknolojisine sahip, elektrikli araç üretimiyle ilgili olarak Apple ile ön görüşmeler yaptıklarını, ancak henüz bir karara varılmadığını açıkladı.
8.01.2021Uzmanpara
Boston Dynamics robotları yeni yıl dansı ile hayran bıraktı
Boston Dynamics robotları yeni yıl dansı ile hayran bıraktıÜrettiği robotlar ile adını duyuran Boston Dynamics'in robotları, yeni yıl için yayınlanan videoda dans performansı ile hayran bıraktı.
30.12.2020Haberler
Hyundai Motors, Boston Dynamicsin hisselerinin %80inini aldı
Hyundai Motors, Boston Dynamics'in hisselerinin %80'inini aldıHyundai Motors, Boston Dynamics’in kontrolünü devralmak için ana firma olan SoftBank’e yaklaşık 1 milyar dolar ödeme yapacak. Bu alışverişin ardından ana firma Softbank, Boston Dynamics’in hisselerinin %20’sine sahip olmaya devam edecek.
18.12.2020Teknoloji
Robot köpek ve insansı Atlas Koreli mi oluyor
Robot köpek ve insansı Atlas Koreli mi oluyor?Robot köpekleri ve takla atan insansı robotlarıyla dikkatleri üzerine çeken Amerikalı teknoloji şirketi Boston Dynamics’in Güney Koreli otomotiv devi Hyundai’ye satıldığı iddia edildi.
11.12.2020Ekonomi
Hyundai Robot Köpeği Satın Alacak
Hyundai Robot Köpeği Satın AlacakDünyaca ünlü robot köpek Spot’ın üreticisi Boston Dynamics firmasının sahibi Softbank, Boston Dynamics’i Hyundai’ye satmaya hazırlanıyor. Satışın 1 milyar dolar değerinde olması bekleniyor.
27.11.2020Teknoloji
Robot köpek Spot yeni numaralar öğrendi
Robot köpek 'Spot' yeni numaralar öğrendiİleri seviye akıllı robotlar tasarlayan Amerika merkezli Boston Dynamics’in dört ayaklı robot köpek “Spot” BP’ye ait petrol platformunda yeni numaralar öğreniyor.
16.11.2020Teknoloji
Meşhur robot Spot’a önümüzdeki yıl yenilikler gelecek
Meşhur robot Spot’a önümüzdeki yıl yenilikler gelecekBoston Dynamics’in yeni CEO’su Rob Playter, sofistike robotları Spot’tan geçen ay 260 adet sattıklarını açıkladı. Firma her ne kadar 75.000$ fiyata sahip robotun ne gibi hizmetlerde faydalı olabileceğine bir açıklık getirmese de meraklılarının Spot’ta kullanılan teknolojilere kullanım alanları bulmaya çalıştığı da biliniyor.
22.10.2020Teknoloji
En dinamik insansı robot yeni özellikleriyle daha çevik
En dinamik insansı robot yeni özellikleriyle daha çevikABD'li robot şirketi Boston Dynamics, "dünyanın en dinamik insansı robotu" Atlas'ı, takla atabilme ve olduğu yerde dönebilme gibi bir dizi hareketi daha hızlı yapabilecek şekilde güncelledi .Atlas, saniyede 1,5 metre hızla hareket ederek, jimnastik hareketleri yüzde 80 başarı oranıyla tamamlayabiliyor.
Boston Dynamics, Atlas robotunun yeni videolarını yayınladı
Boston Dynamics, 'Atlas' robotunun yeni videolarını yayınladıİnsana benzetim amaçlı dinamik robot ve yazılımların tasarım ve inşasında uzmanlaşmış bir mühendislik şirketi olan ABD'li Boston Dynamics, Atlas robotunun jimnastik hareketler yaptığı yeni bir video yayınladı.
25.09.2019Haberler
Kamyon çekebilen yeni robot SpotMini
Kamyon çekebilen yeni robot SpotMiniABD merkezli şirket olan Boston Dynamics'in sosyal medya üzerinden tanıttığı yeni robotu SpotMini, bir kamyonu çekebiliyor.
Boston Dynamics taşıma için geliştirilen robotu tanıttı
Boston Dynamics 'taşıma için' geliştirilen robotu tanıttıBoston Dynamics, 'Handle' ismindeki yeni robotunun tanıtımını sosyal medya üzerinden yaptı. Taşıma amaçlı üretilen robot sosyal medyada büyük ilgi gördü.Genel merkezi, ABD'nin Massachusetts eyaletinde bulunan mühendislik şirketi Boston Dynamics, sosyal medya üzerinden, 'Handle' ismindeki robotu tanıttı.Boston Dynamics, sosyal medya üzerinden tanıtılan robotun taşıma ve lojistik için kullanılabileceğini yazdı. Firma ayrıca, 'Handle'ın üzerindeki görüntü sistemi sayesinde, objeleri ayırt edebildiğini ve bunları bir yerden bir yere taşıyabildiğini belirtti. Üzerine yerleştirilmiş bu görüntü sisteminin bir navigasyon görevi gördüğünü belirten firma, taşınan objelerin bir düzen içerisinde dizilmesine de olanak sağladığını belirtti.Ayrıca, Boston Dynamics, yayınladığı görüntülerde 'Handle'ın taşıdığı karton kutuların ağırlığının 5 ila 15 kg arası olduğunu yazdı.
Geldiği son nokta yok artık dedirtti
Geldiği son nokta yok artık dedirtti!Geldiği son nokta yok artık dedirtti!
Dünyanın konuştuğu robot: Atlas
Dünyanın konuştuğu robot: AtlasAmerikalı teknoloji şirketi Boston Dynamics'in geliştirdiği robot Atlas’ın yeni görüntüleri yayınlandı.
12.10.2018Populer Bilim
MITnin Cheetah 3 adlı robotu artık merdivenlerden de çıkabiliyor
MIT'nin Cheetah 3 adlı robotu artık merdivenlerden de çıkabiliyorMIT'nin (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) geliştirdiği Cheetah 3 adlı robot artık farklı yeteneklere sahip. Bacaklarını esnetebiliyor, merdiven çıkabiliyor hatta masaya zıplayabiliyor. Robotun yeni algoritmaları, ona aslında dünyayı dolaşmasına izin veriyor.
6.07.2018Teknoloji
Boston Dynamicsin Atlas adlı robotu artık insan gibi koşabiliyor
Boston Dynamics'in Atlas adlı robotu artık insan gibi koşabiliyorBoston Dynamics'in robotlarına iki yeni özellik daha eklendi. Şirketin Atlas adlı robotu insan gibi koşabiliyor ve SpotMini ise kendi başına merdivenlerden inip çıkabiliyor.
11.05.2018Teknoloji
Jeff Bezos robot köpeğiyle yürüyüşe çıktı, sosyal medya karıştı
Jeff Bezos robot köpeğiyle yürüyüşe çıktı, sosyal medya karıştıJeff Bezos, Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafla yeni köpeğini tanıttı. Paylaşımının ardından sosyal medyanın gündemine oturan köpek ise Boston Dynamics'in SpotMini adlı robotu.
21.03.2018Teknoloji
Boston Dynamicsin robot köpekleri şimdi de insan engeline karşı direniyor
Boston Dynamics'in robot köpekleri şimdi de insan engeline karşı direniyorBoston Dynamics'in SpotMini adlı köpek benzeri dört ayaklı robotun bu sefer robotun kapıları açmayı ve başka bir robotun geçmesi için onu tutmayı öğrendi. Şimdiyse SpotMini kapıyı açarken insan engeliyle karşı karşıya. Peki insan, SpotMini'yi durdurabiliyor mu?
21.02.2018Teknoloji
Yapay zeka atağı
Yapay zeka atağıTürkiye, imalat sanayiinde yapay zeka dönemi için kolları sıvadı. Dijital dönüşüm için bir platform kurulduğunu açıklayan Bakan Özlü 4. sanayi devrimi sürecinin planlandığını söyledi.
14.02.2018Ekonomi
Kapı açan robot
Kapı açan robot!Robot teknolojileri alanında dünyanın önde gelen şirketi Boston Dynamics şimdi de kapıları açabilen dört ayaklı bir robot geliştirdi.
13.02.2018Gündem
Boston Dynamicsin robot köpekleri şimdi de kapıları açabiliyor
Boston Dynamics'in robot köpekleri şimdi de kapıları açabiliyorBoston Dynamics'in SpotMini adlı köpek benzeri dört ayaklı robotun bu sefer robotun kapıları açmayı ve başka bir robotun geçmesi için onu tutmayı öğrendi. Otonom bir şekilde kapıları açabilen robot köpek, teknolojinin gittiği ürkütücü geleceğini de bir işareti.
21.02.2018Teknoloji
Mucidine basket topu fırlatan robot videosu sahte çıktı
Mucidine basket topu fırlatan robot videosu sahte çıktıYapay zeka destekli robotun mucidinin yüzüne basketbol topu fırlattığı viral video sahte çıktı.
19.12.2017Teknoloji
Elon Musktan robotların geleceğiyle ilgili ürkütücü sözler Birkaç yıl içinde...
Elon Musk'tan robotların geleceğiyle ilgili ürkütücü sözler! Birkaç yıl içinde...SpaceX ve elektrikli otomobil üretici Tesla'nın kurucu CEO'su Elon Musk, robotlar hakkındaki kehanetlerine bir yenisini daha ekledi. Musk, "Bu hiçbir şey. Birkaç yıl içinde bu robot o kadar hızlı ilerleyecek ki onun bu günlerini el feneri ile arayacağız. Tatlı rüyalar…" dedi.
27.11.2017Populer Bilim
Atlas robot artık havada ters takla atabiliyor
Atlas robot artık havada ters takla atabiliyorBoston Dynamics'in insansı robotu Atlas, artık ters takla atabiliyor. Boston Dynamics, insana benzeyen Atlas robotun şov yaptığı 54 saniyelik kısa bir video yayınladı.
17.11.2017Teknoloji
Google, Boston Dynamicsi SoftBanka satıyor
Google, Boston Dynamics'i SoftBank'a satıyorGoogle'ın sahibi Alphabet, Boston Dynamics'i Japon telekomünikasyon ve Teknoloji şirketi SoftBank'a sattığını onayladı.
9.06.2017Teknoloji
Boston Dynamicsten zıplayabilen robot Handle
Boston Dynamics'ten zıplayabilen robot 'Handle'Robot Handle, Boston Dynamics‘in kurucusu Marc Raibert tarafından ekranlardaki yerini almaya başladı. Handle, 2 metre boyu ve tek şarjı ile 24 km yol yapabilme özellikleriyle ilgi çekti.
28.02.2017Teknoloji
Boston Dynamicsin yeni robotu diğerlerinden çok farklı
Boston Dynamics'in yeni robotu diğerlerinden çok farklıGeliştirdiği iki ve dört ayaklı robotlarla tanınan Boston Dynamics, yeni tekerlekli robotu Handle’ı gün yüzüne çıkarttı. Handle'ı görenler ise hayrete düştü.
4.02.2017Teknoloji
Google Şehir Yapsa Nasıl Olur
Google Şehir Yapsa Nasıl Olur?Google tarafından oluşturulmuş bir şehir hayal edin. İlk başta ne kadar kusursuz olacağı düşünmediğinizi söyleyemezsiniz.
6.04.2016Teknoloji
Google, Boston Dynamics’i Satabilir
Google, Boston Dynamics’i SatabilirGoogle 2013 yılında robot geliştiren Boston Dynamics firmasını satın almıştı. Bu sayede robot teknolojisinde ilerlemeyi hedefleyen Google için bu amacında başarılı oldu diyebiliriz.
21.03.2016Teknoloji
Hiçbir kuvvet onu yıkamıyor
Hiçbir kuvvet onu yıkamıyorGoogle’ın 2013’te satın aldığı Boston Dynamics, 1.75 boyundaki 81 kg ağırlığındaki robotu Atlas’ı tanıttı.
24.02.2016Gündem
Alphabet(Google)’in Üstünde Çalıştığı 9 İlginç Robot
Alphabet(Google)’in Üstünde Çalıştığı 9 İlginç Robot!Google yeni oluşturduğu Alphabet çatısı altında robotlara özel bir bölüm açabilir. Açarsa sürpriz olmaz çünkü daha önce robotlar zaten tek bir çatı altındaydı, Google X. Ancak Alphabet ile beraber robotik...
9.10.2015Teknoloji
ABD robotlarla tatbikat yaptı
ABD robotlarla tatbikat yaptı!ABD ordusunun öncü kuvvetleri deniz piyadeleri, Virginia eyaletinde Google’ın sahibi olduğu Boston Dynamics firması tarafından üretilen robotla tatbikat yaptı.
22.09.2015Dünya
Google’ın Robotu Atlas Gezmeye Çıktı
Google’ın Robotu Atlas Gezmeye ÇıktıDünyada çok ses getiren BigDog robotunun üretici firması Boston Dynamics’in Atlas adını verdiği insan benzeri robot şirketin projelerinden bir tanesi. DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) ile birlikte çalışan şirketin...
19.08.2015Teknoloji
Bu Robotlar Görenleri Hayrete Düşürüyor
Bu Robotlar Görenleri Hayrete Düşürüyor!İnanılmaz bir şekilde hayvanların hareketlerini taklit etmek üzerine yapılmış bu robotlar, görenleri hayret içinde bırakıyor.
17.02.2015Teknoloji
Katır robotlar ABD ordusuna desteğe geliyor
'Katır' robotlar ABD ordusuna desteğe geliyor!Boston Dynamics tarafından ABD ordusu için üretilen robot ilk kez sahaya çıktı.
14.07.2014Dünya
Bir robot şirketi daha aldı
Bir robot şirketi daha aldı“Google” dünyanın en hızlı robotunu üreten Boston Dynamics’in yeni sahibi oldu.
17.12.2013Dünya
Googledan robot açılımı
Google'dan robot açılımıSon altı ayda yedi robot firması satın alan Google, son olarak merkezi ABD’nin Massaschusetts eyaletinde bulunan Boston Dynamics şirketini satın aldı.
11.09.2019Haberler
Google robot şirketlerine yatırım yapıyor
Google robot şirketlerine yatırım yapıyorAmerikan teknoloji devi Google, dünyanın en hızlı robotu Çita ve hayvanların özelliklerini temel alan farklı mobil araştırma cihazları üreten, ağırlıklı olarak ABD ordusu için üretim yapan Boston Dynamics'i satın aldı.
İlk İnsansı Robot: Atlas Robot
İlk İnsansı Robot: Atlas Robotİnsansı robot teknolojisine çağ atlatan Darpa & Boston Dynamics’in ürettiği Atlas Robot, 1.88 metre uzunluğa ve dünyanın en gerçekçi insansı robotu unvanına sahip!
17.07.2013Populer Bilim
Dünya rekortmenini geçti
Dünya rekortmenini geçti!Çita adlı bir robot, ayaklı robotlar dünya hız rekorunu kırdı ve en hızlı insanoğlundan daha hızlı koştu.
7.09.2012Dünya
Bu robot Boltu solluyor
Bu robot Bolt'u solluyorAmerika'da Boston Dynamics şirketi "Çita" adını verdikleri saatte 45,5 km koşan bir robot geliştirdi
6.09.2012Dünya
ABD son silahını açıkladı
ABD son silahını açıkladıİlk bakışta ne olduğunu anlamak zor. Ama o 21. Yüzyılın yeni silahı. Adı "Savaş Köpeği"...
15.09.2008Dünya
Robota işkence yaptılar
Robota işkence yaptılar!Robota işkence yaptılar!
11.09.2019Nevidyo
7.5 SANTİMLE 6 EYALETE GİRDİ
7.5 SANTİMLE 6 EYALETE GİRDİFord Otosan'ın Gölcük tesislerinde üretilen Transit Connect, Hollywood filminde rol aldı. Türkiye'de 'Sevgililer Günü' adı ile gösterime giren filmde, bir çiçekçiyi canlandıran Ashton Kutcher, pembe renkli Connect kullanıyor
14.02.2010Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yaman TörünerMilliyet Yazarı
ŞirketMick Farren’ın 2004 yılı sonunda piyasaya çıkan kitabının adı “Secrets of The Company-CIA (Şirketin Sırları)...
13.12.2009Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Boston Dynamicsrobotgooglerobot köpekspotmini

Boston Dynamics ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.