Bratislava

Bratislava

Son dakika Bratislava haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bratislava gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bratislava haber sayfamızda...

Bratislava

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 692 bratislava haberi bulunmuştur.
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır 2021 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2021 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
4.01.2021Eğitim
Son dakika... Paris’e Macron’un sınıf arkadaşı atandı
Son dakika... Paris’e Macron’un sınıf arkadaşı atandıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 54 büyükelçinin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği görevine, Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan getirildi. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu Tanzanya, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy da Belgrad’a atandı. 
9.12.2020Dünya
Son dakika... Türkiyenin yeni Washington ve Darüsselam büyükelçisi belli oldu
Son dakika... Türkiye'nin yeni Washington ve Darüsselam büyükelçisi belli olduGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevine, Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan getirildi. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da, Türkiye'nin Tanzanya'daki Darüsselam Büyükelçiliği görevine getirildi.
8.12.2020Siyaset
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy Türkiyenin Belgrad Büyükelçisi oldu
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi olduDışişleri Bakanlığı'nda bazı büyükelçiliklere ve daimi temsilciliklere atamalar yapıldığı, Çavuşoğlu'nun bazı büyükelçileri arayarak yeni görev yerlerini tebliğ ettiği bildirildi.
8.12.2020Siyaset
İstanbul’a deniz itfaiyesi şart
İstanbul’a deniz itfaiyesi şart!Tarihi Vaniköy Camii’nde çıkan yangın, deniz itfaiyesini yeniden gündeme getirdi. Uzmanlar, deniz itfaiyesinin İstanbul için zorunlu olduğunu belirtiyor
21.11.2020Gündem
Slovakyada herkese Covid-19 testi
Slovakya'da herkese Covid-19 testiTüm dünyayı etkisi altına alan ve son günlerde Avrupa'da ikinci dalgayla birlikte kısıtlamaların yeniden başladığı korona virüs salgınında Slovakya, atacağı adımla dikkat çekti. Buna göre Slovakya'da 10 yaşın üstündeki tüm vatandaşlara test yapılması hedefleniyor.
2.11.2020Tatil
Son dakika - FIFA, Ryan Donk’u bloke etti
Son dakika - FIFA, Ryan Donk’u bloke etti  Galatasaraylı Ryan Donk’u milli takımında oynatabilmek için FIFA’ya başvuruda bulunan Surinam’a olumsuz yanıt geldi.
17.10.2020Galatasaray
Son dakika... Hesaplanmış saldırı Yunan tehdidine ABD ve Almanyadan tam destek
Son dakika... Hesaplanmış saldırı! Yunan tehdidine ABD ve Almanya'dan tam destekOruç Reis’in göreve başlaması sonrası Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’ın “Türkiye gemiyi çekene kadar görüşme yok” tehdidine, ABD “hesaplanmış provokasyon” açıklaması yaparak, Almanya ise Dışişleri Bakanı’nın Ankara programını iptal ederek destek verdi. Ankara gelen tepkileri ‘hesaplı saldırı’ olarak değerlendiriyor...
15.10.2020Siyaset
Son dakika... Almanya Dışişleri Bakanı Türkiyeye geliyor
Son dakika... Almanya Dışişleri Bakanı Türkiye'ye geliyor!Gelen bir son dakika haberine göre, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın 14 Ekim Çarşamba günü Ankara'yı ziyaret etmesi bekleniyor.
9.10.2020Gündem
Kıbrıs Rum Yönetimi’ne hukuk dersi
Kıbrıs Rum Yönetimi’ne hukuk dersiRum Büyükelçisi’nin “Türkiye’nin Akdeniz’de hak ihlallerinde bulunduğu” iddialarına yanıt veren Çavuşoğlu, “Hangi kanunun Türk faaliyetlerinin yasa dışı olduğunu belirttiğini merak ediyorum” dedi.
9.10.2020Dünya
Son dakika... Türkiye-Yunanistan arasında görüşme Bakan Çavuşoğlundan flaş açıklama
Son dakika... Türkiye-Yunanistan arasında görüşme! Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı ile görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşıyla yaptığı görüşmede istikşafi görüşmelerin yapılmasında mutabık kaldıklarını söyledi.
8.10.2020Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Kıbrıs Rumlarına hukuk dersi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Kıbrıs Rumlarına hukuk dersi!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs Rum kesiminin Türkiye’ye yönelik suçlamalarına tepki göstererek, “Hangi kanunun (Akdeniz'de) Türk faaliyetlerinin yasa dışı olduğunu belirttiğini merak ediyorum. Bu, yalnızca Rumlara ve Avrupa Birliği (AB) içerisinde Rumları destekleyen ülkelerin görüşüne göre." dedi.
8.10.2020Dünya
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu, Dendias ile görüştü
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu, Dendias ile görüştü!Son dakika haberine göre, Türkiye ile Yunanistan’ın yeniden başlatılması için niyet beyanı ortaya koyduğu ve ön görüşmeleri de yapılan “61. Türkiye-Yunanistan İstikşafi Görüşmeleri” öncesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias görüştü.
8.10.2020Haberler
Son dakika: Çavuşoğlu, Dendias ile görüştü
Son dakika: Çavuşoğlu, Dendias ile görüştü!Son dakika haberine göre, Türkiye ile Yunanistan’ın yeniden başlatılması için niyet beyanı ortaya koyduğu ve ön görüşmeleri de yapılan “61. Türkiye-Yunanistan İstikşafi Görüşmeleri” öncesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias görüştü. Bakan Çavuşoğlu görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamada, "İstikşafi görüşmeler ve güven artırıcı önlemlerle ilgili toplantıların tarihleri önümüzdeki günlerde belirleyeceğiz." ifadelerini kullandı.
8.10.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Bratislava Türk Şehitliği ve Anıtı’nın açılışını gerçekleştirdii
Bakan Çavuşoğlu, Bratislava Türk Şehitliği ve Anıtı’nın açılışını gerçekleştirdiiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birinci Dünya Savaşı’nda Galiçya Cephesinde şehit olan askerlerimiz için yapılan Bratislava Türk Şehitliği ve Anıtı’nın açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Slovakya Dışişleri Bakanı Ivan Korcok‘da katıldı.
7.10.2020Haberler
Bakan Çavuşoğlu, Bratislava Türk Şehitliği ve Anıtının açılışını yaptı
Bakan Çavuşoğlu, Bratislava Türk Şehitliği ve Anıtı'nın açılışını yaptıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birinci Dünya Savaşı’nda Galiçya Cephesinde şehit olan Türk askerleri için yapılan Bratislava Türk Şehitliği ve Anıtı’nın açılışını gerçekleştirdi.
7.10.2020Siyaset
Türkiye ve Yunanistan’ı bir araya getirmeyi başardık
'Türkiye ve Yunanistan’ı bir araya getirmeyi başardık'NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Akdeniz’de Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerilimin düşürülmesine ilişkin "NATO bünyesinde Türkiye ve Yunanistan’ı bir araya getirmeyi başardık. (İki taraf arasında) Kaza ve hadiselerin yaşanma riskini azaltmak için bizim ‘ayrıştırma usulleri mekanizması’ olarak adlandırdığımız mekanizmayı hayata geçirdik." dedi.
8.10.2020Dünya
Çavuşoğlu-Dendias görüşme beklentisi
Çavuşoğlu-Dendias görüşme beklentisiTürkiye ile Yunanistan’ın yeniden başlatılması için niyet beyanı ortaya koyduğu ve ön görüşmeleri de yapılan “61. Türkiye-Yunanistan İstikşafi Görüşmeleri” öncesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın yarın Slovakya’nın başkenti Bratislava’da görüşmesi bekleniyor.
7.10.2020Siyaset
S Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir S Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
S Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? S Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriİlk harfi S olan toplam 22 ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerin büyük çoğunluğu Afrika, Asya ve Avrupa kıtasında yer alıyor. S harfi ile başlayan Türkiye illeri hangileri, ülkeler ve başkentleri nelerdir? Sizin için derledik.
8.09.2020Gündem
Slovakya Hakkında Bilgiler; Slovakya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Slovakya Hakkında Bilgiler; Slovakya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıÇekoslovakya'nın ikiye bölünmesiyle 1 Ocak 1993 tarihinde Slovakya Cumhuriyeti kuruldu. Avrupa kıtasının ortasında yer alan Slovakya, 2004 yılında Avrupa Birliğine üye oldu. Slovakya'nın resmi para birimi nedir, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
8.09.2020Tatil
UEFA, Priştine ve Slovan Bratislavayı hükmen mağlup ilan etti
UEFA, Priştine ve Slovan Bratislava'yı hükmen mağlup ilan etti!UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Slovakya ekibi Slovan Bratislava, Avrupa Ligi'nde ise Kosova temsilcisi Priştine, takımlarında yaşanan koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle hükmen 3-0 kaybederek organizasyonlardan elendi.
Şampiyonlar Ligi 1. eleme turu maçı iptal edildi
Şampiyonlar Ligi 1. eleme turu maçı iptal edildiUEFA Şampiyonlar Ligi elemelerinde bir maç Kovid-19 nedeniyle iptal edildi.
Şampiyonlar Ligiden tur atlayanlar belli oldu
Şampiyonlar Ligi'den tur atlayanlar belli oldu!UEFA Şampiyonlar Ligi 2020-21 sezonu 1. eleme turunda Norveç ekibi Molde, Finlandiya temsilcisi KuPS takımını 5-0 mağlup etti.
Son dakika | Beşiktaşın Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turundaki rakibi PAOK
Son dakika | Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turundaki rakibi PAOK!Siyah-beyazlı ekibin Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda rakibi PAOK oldu... Eşleşme 25 Ağustos Salı günü Toumba Stadı'nda tek maç üzerinden seyircisiz oynanacak.
Avrupa Kıtası Ülkeleri Hangileridir Başkent İsimleri İle Birlikte Avrupa Ülkeleri
Avrupa Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Avrupa ÜlkeleriAvrupa kıtası gerek yaşanmış tarihi ile gerekse ülkeleri ile sürekli olarak bir merak konusu olmuştur. Avrupa kıtasına dair merak edilen bilgilerin sayısı oldukça fazladır. Avrupa hakkında sizlerin de bilmek istediği konuların arasında ülkelerin isimleri ve başkentler gelebilir. Bu nedenle sizler için Avrupa kıtasında yer alan ülkeler ve başkentleri hakkındaki bilgileri derledik.
13.07.2020Eğitim
IMF Başkanı Georgievadan ekonomik tahminler daha kötü olacak uyarısı
IMF Başkanı Georgieva'dan 'ekonomik tahminler daha kötü olacak' uyarısıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ülke ekonomilerine ilişkin bu ay yapacakları büyüme tahminlerinin bir önceki tahminlerden daha kötü olduğunu belirterek, "Ülkelerin birçoğuna ilişkin tahminlerimizi aşağı yönlü revize ederken, az sayıda ülke için yukarı yönlü revizyon yapacağız." dedi.
15.06.2020Ekonomi
At yarışları geri dönüyor Seyircisiz koşulacak
At yarışları geri dönüyor! Seyircisiz koşulacakYarışseverlerin 82 günlük hasreti bugün sona erecek, İstanbul ve Elazığ yarışlarında start yeniden verilecek. Toplam 19 koşuda 250 safkan kıyasıya mücadele edecek. Önlemlerin titizlikle uygulacağı yarışlar seyircisiz yapılacak
1.07.2020Diğer
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiKöprüden eşsiz manzara - EMRE ÜNLÜDünyanın yedinci büyük asma köprüsü olan Novy Most, Slovakya’nın başkenti Bratislava’da Tuna Nehri üzerine kurulu eşsiz manzaralı bir köprü...
7.06.2020Pazar
421 Nerenin Telefon Kodu +421 Hangi Ülkeye Ait
421 Nerenin Telefon Kodu? +421 Hangi Ülkeye Ait?Uluslararası alanda tanımlanan telefon kodları sayesinde bir ülkeden başka bir ülkeye görüşme yapabilmek ya da mesaj yollayabilmek mümkündür. Başında çift sıfır ya da + işareti ve ülkenin kodu eklenerek yapılan bu aramalar ve gönderilen mesajlar, ücretlendirme olarak da farklı şekilde değerlendirilir. Sıklıkla merak edilen 421 nerenin telefon kodu ve +421 hangi ülkeye ait soruların cevaplarını hazırladık.
22.04.2020 Gündem
Volkswagen corona virüs nedeniyle Avrupada üretime ara verecek
Volkswagen corona virüs nedeniyle Avrupa'da üretime ara verecekAlman otomotiv üreticisi Volkswagen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında getirilen kısıtlamalar ve parça temini konusunda yaşanan belirsizlikler nedeniyle Avrupa'daki fabrikalarında üretimi tedricen askıya almaya başladığını bildirdi.
17.03.2020Ekonomi
Slovakya-İrlanda Cumhuriyeti maçı seyircisiz oynanacak
Slovakya-İrlanda Cumhuriyeti maçı seyircisiz oynanacakAvrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri play-off turunda Slovakya ile İrlanda Cumhuriyeti arasında 26 Mart'ta yapılacak karşılaşma, seyircisiz oynanacak.
1.07.2020Euro 2020
Günün en çok oynanan maçları
Günün en çok oynanan maçlarıMisli.com’da günün iddaa programı içerisinde en çok oynanan bahisleri ve Misli.com yazarlarının bu maçlar için yaptığı yorumları sizler için derledik.
20.02.2020Futbol
Sporting - Başakşehir maçı canlı bahis heyecanı Misli.comda
Sporting - Başakşehir maçı canlı bahis heyecanı Misli.com'daAvrupa'da yoluna devam eden tek temsilcimiz Başakşehir, Portekiz'de Sporting'e konuk oluyor. Misli.com’da Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle yer alan bu mücadeleye yüksek oranlarla iddaa oynayabilirsiniz. Unutmayın, kaybeden tüm kuponlarınıza %3’e varan iade yalnızca Misli.com’da!
30.06.2020Basaksehir
Beşiktaş, 2019da umduğunu bulamadı
Beşiktaş, 2019'da umduğunu bulamadıBeşiktaş Futbol Takımı, 2019 yılında mücadele verdiği kulvarlarda beklentilerin altında kaldı.
30.06.2020Beşiktaş
Wolverhampton-Beşiktaş maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda
Wolverhampton-Beşiktaş maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?UEFA Avrupa Ligi K grubunda gruptan çıkma şansı bulunmayan Beşiktaş bu akşam deplasmanda Wolverhampton'a konuk olacak. Grupta 3 puanla son sırada yer alan temsilcimiz tek galibiyetini Vodafone Park'ta Slovan Bratislava karşısında aldı. Peki Beşiktaş Wolverhampton maçı bu akşam saat kaçta hangi kanalda?
UEFA Avrupa Liginde gruplarda perde kapanıyor
UEFA Avrupa Ligi'nde gruplarda perde kapanıyorBeşiktaş, Medipol Başakşehir ve Trabzonspor'un mücadele ettiği Avrupa Ligi gruplarının altıncı ve son haftasında yarın 24 karşılaşma yapılacak.
Abdullah Avcının Avrupa karnesi zayıf
Abdullah Avcı'nın Avrupa karnesi zayıfBeşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı Medipol Başakşehir ile siyah-beyazlı ekibin başında çıktığı toplam 23 uluslararası maçta 4 kez galibiyet sevinci yaşarken 19 karşılaşmadan galibiyet çıkaramadı.
30.06.2020Beşiktaş
Beşiktaş, İngiltere deplasmanında
Beşiktaş, İngiltere deplasmanındaBeşiktaş, UEFA Avrupa Ligi K Grubu'ndaki son maçında yarın İngiltere temsilcisi Wolverhampton'a konuk olacak.
Sporar kolay değil
Sporar kolay değilMenajerlerin önerdiği birçok ismi listede bulunduran siyah-beyazlıların, Brescia’da oynayan Balotelli ile Bratislava forması giyen Sporar’ın yüksek maliyetli olması nedeniyle, daha başka hedeflere yöneldiği ortaya çıktı.
30.06.2020Beşiktaş
Son dakika | Rusyadan NATOya tehdit gibi cevap
Son dakika | Rusya'dan NATO'ya tehdit gibi cevapRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, NATO'nun, dünya üzerinde tahakküm kurmaya çalıştığını belirterek, "NATO'nun tehditlerine karşı silah yarışına girmeden, kendi güvenliğimizi sağlayarak, nasıl bir cevap vereceğimizi iyi biliyoruz." dedi.
5.12.2019Dünya
Oğuzhan ile Abdullah Avcı arasında çarpıcı ayrılık diyaloğu
Oğuzhan ile Abdullah Avcı arasında çarpıcı 'ayrılık' diyaloğuBeşiktaş'ın Slovan Bratislava'yı 2-1 mağlup ettiği UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasında ıslıklanan Oğuzhan Özyakup maç sonrasında Beşiktaş teknik direktörü Abdullah Avcı’ya “Beni gönderin” dedi. Ancak deneyimli teknik direktör, oyuncusunun gönlünü aldı ve Kayserispor maçıyla barış sağlandı.
30.06.2020Beşiktaş
Halkbank-Greenyard: 2-3
Halkbank-Greenyard: 2-3Halkbank Erkek Voleybol Takımı, CEV Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk hafta maçında sahasında Belçika temsilcisi Greenyard'a 3-2 yenildi.
1.07.2020Voleybol
Buraka alternatif aranıyor 2 adayla görüşülüyor...
Burak'a alternatif aranıyor! 2 adayla görüşülüyor...Üst üste aldığı galibiyetlerle zirve yarışına ortak olan Beşiktaş’ta yönetim transfer için kolları sıvıyor. Siyah-beyazlılar, devre arasında Burak Yılmaz’a alternatif olacak bir golcü oyuncu transfer etmek istiyor.
30.06.2020Beşiktaş
Beşiktaş - Kayserispor: 4-1
Beşiktaş - Kayserispor: 4-1Süper Lig'de 13. haftanın kapanış mücadelesinde Beşiktaş evinde Kayserispor'u 4-1 mağlup etti.
2.12.2019Süper Lig
Bratislava karakteri
Bratislava karakteriBeşiktaş’ın hocası Avcı, Kayserispor’a karşı Bratislava’yı yendikleri maçın son 25 dakikasındaki futbolun sahaya yansıtılmasını istedi, “Biz iyi bir yola girdik ve kayıp vermeden devam etmeliyiz” dedi
30.06.2020Beşiktaş

Yazar Sonuçları

Şükrü AndaçMilliyet Yazarı
Küçük Düşün!2020 yılı pandemi dolayısıyla tüm dünyada birçok olumsuzluğun yaşandığı bir sene oldu...
3.01.2021Ekonomi
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Otomotivde kapasite kullanımı % 60Otomotiv sanayii, pandemi sürecinde toparlanmasını sürdürüyor...
16.11.2020Pazar
Afşın YakuboğluMilliyet Yazarı
Call To Victory82 günlük bir aradan sonra yine yarış heyecanını yaşamaya başlıyoruz...
10.06.2020Skorer
Süreyya ÜzmezMilliyet Yazarı
VİYANA LEZZET TURUDünyada yaşana-bilecek en iyi şehirlerinin hep zirvesinde olan Viyana’ya ne zaman gitsem, yeni yerler keşfediyorum...
2.03.2020Cadde
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
RTÜK’TEN CEZA DEĞİL TEŞEKKÜR ALAN DİZİSeyirci şikayetleri ve izleme biriminin raporları doğrultusunda bazı dizilere ceza yağdıran Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT 1’de yayınlanan ‘Kalk Gidelim’e teşekkür mektubu gönderdi...
23.01.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

BeşiktaştürkiyeSlovakyayunanistanMevlüt Çavuşoğlu

Bratislava ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.