Brexit

Brexit

Son dakika Brexit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Brexit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Brexit haber sayfamızda...

Brexit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.323 brexit haberi bulunmuştur.
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan dolar, euro ve faiz açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar, euro ve faiz açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında "Türk lirasının dolara karşı yüzde 12, euroya karşı ise yüzde 10 değer kazandığı görülüyor. Kim ne derse desin, yüksek faizle bir yere varamayız." ifadelerini kullandı.
15.01.2021Siyaset
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Kimseye laf söylemek düşmez
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Kimseye laf söylemek düşmezAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK sonrası açıklamalarda bulundu Çelik 'sözde cumhurbaşkanı' tartışmasıyla ilgili 'Cumhurbaşkanı için bu ifadeyi kullanma yetkisine size kim verdi. Millet seçmiş, hukuken onaylanmış. Bundan sonra kimseye laf söylemek düşmez.' dedi.
14.01.2021Siyaset
Signalin kurucusundan şaşırtan WhatsApp itirafı
Signal'in kurucusundan şaşırtan WhatsApp itirafıWhatsApp'ın kullanıcılarına dikte ettiği değişiklik sonrası kullanıcı sayısı ciddi oranda artan Signal'in kurucularından Brian Acton, yeni açıklamalarda bulundu.
14.01.2021Teknoloji
Avrupa borsaları İngiltere hariç hafif yükselişle kapandı
Avrupa borsaları İngiltere hariç hafif yükselişle kapandıAvrupa borsaları, yatırımcıların Kovid-19 salgınını kontrol altına almak için uygulanan kısıtlamalara ve salgına karşı aşının uygulanmasına odaklanmasıyla, günü İngiltere FTSE 100 endeksi hariç "hafif" yükselişle tamamladı.
13.01.2021Ekonomi
Euro Bölgesi çift dipli resesyonun eşiğinde
Euro Bölgesi çift dipli resesyonun eşiğindeBrexit'in olumsuz etkisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısındaki artışla sıkılaşan kısıtlamalar ve aşılamanın yavaş bir seyir izlemesinin, Euro Bölgesi ekonomisini "çift dipli" veya "W tipi" olarak adlandırılan resesyona sürükleyeceği belirtiliyor.
13.01.2021Uzmanpara
İngiltere lojistik sorunlarla karşı karşıya
İngiltere lojistik sorunlarla karşı karşıyaİngiltere ile Avrupa Birliği'nin (AB), Brexit sonrası dönemi düzenleyecek bir ticaret anlaşması imzalamasına rağmen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkisiyle yeni dönemin yeni kuralları İngiltere'ye mal taşımada sorun yaratacak.
13.01.2021Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegrama katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldıWhatsApp sözleşmesi ile gizlilik politikası ve hizmet şartları güncellendi. WhatsApp'ın yeni kararı tepkilere yol açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı.
13.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hazırız deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, hazırız deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Siyaset
İKMİBden Türk Kimya Sektörü Yatırım Öncelikli Ürünler raporu
İKMİB'den "Türk Kimya Sektörü Yatırım Öncelikli Ürünler" raporuİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliğinin (İKMİB) "Türk Kimya Sektörü Yatırım Öncelikli Ürünler" başlıklı raporuna göre, Türk kimya sanayisine güç katacak öncelikli ürünlerin yerli olarak üretilmesiyle toplamda 20,7 milyar dolarlık ithalatın önüne geçilmesi bekleniyor.
12.01.2021Ekonomi
Otomotiv sektöründen 25,5 milyar dolar ihracat
Otomotiv sektöründen 25,5 milyar dolar ihracatTürkiye ihracatının lokomotifi otomotiv sektöründe geçen yıl 25,5 milyar dolar dış satım yapıldı.
7.01.2021Ekonomi
Otomotiv sektöründen 25,5 milyar dolarlık ihracat
Otomotiv sektöründen 25,5 milyar dolarlık ihracatTürkiye ihracatının lokomotifi otomotiv sektöründe geçen yıl 25,5 milyar dolar dış satım yapıldı.
7.01.2021Uzmanpara
Piyasalar Fedin toplantı tutanaklarına odaklandı
Piyasalar Fed'in toplantı tutanaklarına odaklandıKüresel piyasalarda petrol fiyatlarının hızlı yükselişi gündemin odağına yerleşirken, ABD'nin Georgia eyaletindeki seçim sonucu, ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanakları ve veri takvimi yatırımcı kararları üzerinde etkili olacak.
6.01.2021Uzmanpara
Türkiyeden ihracat rekoru
Türkiye'den ihracat rekoruTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2020 yılını ihracatta tarihi bir rekor ile kapattıklarını belirterek, "169,5 milyar dolarlık ihracat, ihracatçılarımızın başarısıdır, Türkiye’nin başarısıdır." dedi.
5.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı Tarihi rekor...
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Tarihi rekor...Son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2020 yılını ihracatta tarihi bir rekor ile kapattıklarını belirterek, "169,5 milyar dolarlık ihracat, ihracatçılarımızın başarısıdır, Türkiye’nin başarısıdır." dedi.
5.01.2021Ekonomi
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten MYK sonrası önemli açıklamalar
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, 'Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı Paşinyan şöyle bir açıklama yapmış; 'Biz Türkiye'ye ambargo uyguladık, Azerbaycan'a verdiği destek yüzünden. O yüzden Türk ekonomisini felce soktuk. Eğer Türkiye bu destekten vazgeçerse Türk ekonomisinin düzelmesine yeniden katkı sağlarız.' diye. Bunu da 2020 yılının en aptalca şakası olarak değerlendirmek mümkündür' dedi.
4.01.2021Siyaset
Brexit’e rağmen oylarını ‘eritti’
Brexit’e rağmen oylarını ‘eritti’Yeni bir anket İngiliz halkının, Başbakan Boris Johnson liderliğindeki hükümetin koronavirüs pandemisini ele alış şeklinden ve Brexit müzakerelerindeki tutumundan mutsuz olduğunu ortaya koydu.
4.01.2021Dünya
‘Yanılmıyorsam ben Fransızım’
‘Yanılmıyorsam ben Fransızım!’İngiltere’nin Avrupa Birliği’yle (AB) yaklaşık 50 yıldır sürdürdüğü tarihi birliktelik, 1 Ocak itibariyle tamamen sona erdi. Bununla birlikte “Osmanlı torunu” olarak bilinen İngiltere Başkanı Boris Johnson’ın babası Stanley Johnson, Fransız vatandaşlığına başvurdu.
2.01.2021Dünya
ABden ayrılan İngiltereden tampon vergisi kararı
AB'den ayrılan İngiltere'den tampon vergisi kararıİngiltere'nin Avrupa Birliği (AB) ile birlik üyeliğine dayanan bağları, Brexit sürecinin resmiyet kazanmasının ardından sona erdi. İngiltere, AB yasaları gereği 'lüks tüketim maddesi' olarak nitelendirilen ped ya da tampon gibi ürünlerden alınan vergiyi kaldırdı.
1.01.2021Dünya
Tarihi ayrılık Resmen bitti
Tarihi ayrılık! Resmen bittiİngiltere'nin Brexit sonrası başlayan geçiş sürecinin bitmesiyle Avrupa Birliği'yle (AB) yaklaşık 50 yıldır sürdürdüğü tarihi birliktelik sona erdi.
1.01.2021Dünya
İngilterenin AB ile bağları resmen sona erdi
İngiltere'nin AB ile bağları resmen sona erdiGelen son dakika haberine göre; İngiltere'nin Avrupa Birliği (AB) ile birlik üyeliğine dayanan bağları, Brexit sürecinin resmiyet kazanmasından bir yıl sonra, bu gece itibariyle fiilen sona erdi.
1.01.2021Dünya
İspanya ve İngiltere Cebelitarık için ön anlaşmaya vardı
İspanya ve İngiltere Cebelitarık için ön anlaşmaya vardıİki Avrupa ülkesi arasındaki en önemli sorunda bir eşik aşıldı, İspanya Dışişleri Bakanı Laya "Bir dönüm noktasındayız. Bugün, yeni bir ilişkinin başlangıcıdır" dedi.
31.12.2020Dünya
Johnsonın babası Fransız vatandaşlığına başvurdu
Johnson'ın babası Fransız vatandaşlığına başvurduİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın babası Stanley Johnson, Brexit geçiş döneminin sona ermesinden önce Fransız vatandaşlığına başvurduğunu söyledi.
31.12.2020Dünya
İngilitere swap işlemlerine 3 ay imkan verdi
İngilitere swap işlemlerine 3 ay imkan verdiİngiltere, AB platformlarında swap işlemlerine 3 ay için imkan verdi.
31.12.2020Uzmanpara
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyorKüresel piyasalar, yarınki yılbaşı tatili öncesi karışık bir seyir izlerken, Avrupa ve Asya'da bazı ülkelerin tatile bugün başlayacak olması nedeniyle açık olan piyasalarda sınırlı işlem hacmiyle dalgalı bir görünüm sergilenmesi bekleniyor.
31.12.2020Uzmanpara
İngiltere’yle imza cazibe oluşturacak
İngiltere’yle imza cazibe oluşturacakİstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye ile İngiltere’nin başını çektiği Birleşik Krallık arasında STA imzalanmasına ilişkin, “Yapılan anlaşma ile Gümrük Birliği kazanımlarının korunuyor olması bir yana, dış ticaretteki en büyük partnerimiz olan Birleşik Krallık ile ekonomik ilişkilerimizi daha da derinleştirecektir” dedi.
31.12.2020Ekonomi
Son dakika... Tüm gözler oradaydı Kritik anlaşma kabul edildi
Son dakika... Tüm gözler oradaydı! Kritik anlaşma kabul edildiGelen son dakika haberine göre; İngiltere'de parlamento, Avrupa Birliği (AB) ile varılan serbest ticaret anlaşmasını onayladı.
31.12.2020Dünya
AB, Birleşik Krallık ile ticaret anlaşması imzaladı
AB, Birleşik Krallık ile ticaret anlaşması imzaladıAvrupa Birliği (AB) liderleri, Birleşik Krallık ile Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmayı imzaladı.
30.12.2020Uzmanpara
Egeli ihracatçılar, Birleşik Krallık STAsından memnun
Egeli ihracatçılar, "Birleşik Krallık STA"sından memnunEgeli ihracatçılar, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması'nı (STA) memnuniyetle karşıladı.
30.12.2020Ekonomi
İngiltere ile imzalanan anlaşma ihracat hedefimiz için büyük kazanım
'İngiltere ile imzalanan anlaşma ihracat hedefimiz için büyük kazanım'İstanbul Tekstil Hammaddeleri ve İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz, "Ülkemizin ve sektörümüzün, en büyük ticari ortaklarından biri olan Birleşik Krallık ile yeni bir döneme başlıyoruz. Anlaşma, rekabetçi konumumuzun korunması ve güçlenmesi için kritik öneme sahip." dedi.
30.12.2020Ekonomi
Piyasalar karışık bir seyir izliyor
Piyasalar karışık bir seyir izliyorKüresel piyasalar yılın son işlem günlerinde düşük hacimli ve karışık bir seyir izlerken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve teşvik paketleri ile ilgili gelişmeler yatırımcıların odağındaki yerini koruyor.
30.12.2020Uzmanpara
20 milyar $’lık imza
20 milyar $’lık imzaTürkiye ile AB’den ayrılan İngiltere’nin başını çektiği Birleşik Krallık arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı. Sanayi ürünlerinde karşılıklı vergiler sıfırlandı. Bakan Pekcan, ilk hedefin 20 milyar dolar ticaret olduğunu söyledi.
30.12.2020Ekonomi
AB ve Birleşik Krallık ticaret anlaşması imzalayacak
AB ve Birleşik Krallık ticaret anlaşması imzalayacakAvrupa Birliği (AB) ile Birleşik Krallık arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek ticaret anlaşması yarın imzalanacak.
29.12.2020Ekonomi
Borsa günü rekorla tamamladı
Borsa günü rekorla tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 1,42 artışla günü 1.459,69 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.
29.12.2020Ekonomi
Birleşik Krallık ile ilk hedef 20 milyar dolarlık ticaret hacmi
Birleşik Krallık ile ilk hedef 20 milyar dolarlık ticaret hacmiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Birleşik Krallık ile imzaladıkları serbest ticaret anlaşması ile ticaret hacminde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında ilk hedeflerinin 20 milyar dolar seviyesine ulaşmak olduğunu bildirdi.
29.12.2020Ekonomi
OSDden Birleşik Krallık açıklaması
OSD'den 'Birleşik Krallık' açıklamasıOtomotiv Sanayii Derneği (OSD), Birleşik Krallık ile Türkiye'nin imzaladığı Serbest Ticaret Anlaşması (STA) sayesinde iki ülke arasındaki 3 milyar dolarlık otomotiv ticaret hacminin korunacağını duyurdu.
29.12.2020Ekonomi
ABD teşvik paketiyle hisseler yükseldi
ABD teşvik paketiyle hisseler yükseldiABD'de hisse senedi endeksleri, Temsilciler Meclisi'nin, kişi başına koronavirüs desteklerini 600 dolardan 2,000 dolara yükselten tasarıyı onaylayıp Senato'ya yollaması üzerine oluşan iyimser havanın desteğinde, açılış öncesi işlemlerde hızlı yükseldi.
29.12.2020Uzmanpara
Borsa rekor seviyeyi gördü
Borsa rekor seviyeyi gördüBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,36 değer kazanarak 1.444,49 puana çıkarken, gördüğü en yüksek seviyeyi de 1.448,49 puana taşıdı.
29.12.2020Uzmanpara
Petrolün varili ne kadar oldu
Petrolün varili ne kadar oldu?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 51,12 dolardan işlem görüyor.
29.12.2020Uzmanpara
Borsa güne rekorla başladı
Borsa güne rekorla başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,43 değer kazanarak 1.445,42 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesinden başladı.
29.12.2020Uzmanpara
Piyasalar yılın son haftasında pozitif seyrediyor
Piyasalar yılın son haftasında pozitif seyrediyorKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının yaygınlaşmasının yanı sıra ABD'de destek paketi ve İngiltere'de ticaret anlaşmasına ilişkin belirsizliklerin ortadan kalkması ile 2020'nin son haftasında pozitif bir seyir izliyor.
29.12.2020Uzmanpara
Borsa günü rekorlarla tamamladı
Borsa günü rekorlarla tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,93 artışla günü 1.439,29 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirirken, 1.442,79 puanla da rekor seviyeyi gördü.
28.12.2020Ekonomi
AB ülkeleri İngiltere ile ticaret anlaşmasını onayladı
AB ülkeleri İngiltere ile ticaret anlaşmasını onayladıAvrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, İngiltere ile uzlaşılan ticaret anlaşmasının 1 Ocak'ta yürürlüğe girmesini oy birliğiyle onayladı.
28.12.2020Uzmanpara
Borsa rekor seviyeyi gördü
Borsa rekor seviyeyi gördüBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 1,11 değer kazanarak 1.441,90 puana çıkarken, 1.442,52 puanla da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.
28.12.2020Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, haftaya alıcılı bir seyirle başladı.
28.12.2020Uzmanpara
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa haftaya yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,67 artışla 1.435,51 puandan başladı.
28.12.2020Uzmanpara

Yazar Sonuçları

Mehmet TezMilliyet Yazarı
Londra’dan Türk mutfağı gözlemleriTürk mutfağı dünyadaki saygın mutfaklardan biri mi, yoksa bu pek çok alanda olduğu gibi Türk’ün Türk’e propagandası mı? Bir yerlerde tartışılıyordu geçenlerde...
5.01.2021Gündem
Mehmet TezMilliyet Yazarı
2020’nin ardındanİnsanlığa musallat olan koronavirüs kadar tehlikeli başka bir hastalıktan bahsetmek istiyorum...
3.01.2021Gündem
Mehmet TezMilliyet Yazarı
Yeni dünya, yeni kurallar, yeni umutlarGeçenlerde Guardian’da 31 Aralık’ta tam anlamıyla gerçekleşecek Brexit’ten bahseden yazılar derlenmişti...
29.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ingiltereabbrexittürkiyeekonomi

Brexit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.