Cammu Keşmir

Cammu Keşmir

Son dakika Cammu Keşmir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cammu Keşmir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cammu Keşmir haber sayfamızda...

Cammu Keşmir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 229 cammu kesmir haberi bulunmuştur.
Son dakika... Üç ülke anlaştı Bakan Çavuşoğlundan flaş açıklama
Son dakika... Üç ülke anlaştı! Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Azerbaycan-Pakistan toplantısına ilişkin, 'Bugün güvenlik, istikrar ve refahı artırma konusunda önemli kararlar verdik' dedi. Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, "Üçlü işbirliğimizi yoğunlaştırmaya ve derinleştirmeye karar verdik" ifadelerini kullandı. Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov ise yaptığı açıklamada, "Pakistan ve Türkiye'den firmaları, kurtardığımız toprakların yeniden inşasına katılması için davet ediyorum" sözlerine yer verdi. 3 ülke arasında siyasi, ekonomik, barış ve güvenlik alanları başta olmak üzere birçok alanda iş birliğinin derinleştirilmesini sağlayacak "İslamabad Deklarasyonu" imzalandı.
13.01.2021Siyaset
Salgında son 24 saat
Salgında son 24 saatDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 83 milyon 448 bini, salgında hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 819 bini, iyileşenlerin sayısı 59 milyon 109 bini geçti.
31.12.2020Dünya
Pakistan: Hindistan BM gözlemcilerine ateş açtı
Pakistan: Hindistan BM gözlemcilerine ateş açtıPakistan, Keşmir Kontrol Hattı’nda görev yapan Birleşmiş Milletler (BM) askeri gözlemcilerine Hint askerlerince ateş açıldığını, saldırıda yaralanan olmadığını öne sürdü.
18.12.2020Dünya
Hindistan ordusuna yoğun savaş için cephaneyi iki haftaya çıkarma emri verildi
Hindistan ordusuna 'yoğun savaş' için cephaneyi iki haftaya çıkarma emri verildiÇin'le bu yaz mevsiminde savaşın eşiğine gelen Hindistan, ordusuna 15 günlük "yoğun savaş durumu" için silah ve cephane stoku hazırlama talimatı verdi.
13.12.2020Dünya
Cammu Keşmirde çatışma: 4 direnişçi öldü
Cammu Keşmir'de çatışma: 4 direnişçi öldüHindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde direnişçilerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 4 direnişçi öldü.
19.11.2020Dünya
Pakistan şartlar oluştuğunda Hindistan ile barışa hazır
Pakistan şartlar oluştuğunda Hindistan ile barışa hazırPakistan Başbakanı Han, Hindistan'ın BMGK kararları doğrultusunda Keşmirlilere kendi kaderlerini tayin hakkını vermesi ve bölgedeki "askeri kuşatmayı" kaldırması halinde ülkesinin barışa hazır olduğunu bildirdi.
28.10.2020Dünya
Pakistan ve Azerbaycan, Dağlık Karabağı görüştü
Pakistan ve Azerbaycan, Dağlık Karabağ'ı görüştüPakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Azerbaycanlı mevkidaşı Ceyhun Bayramov ile Dağlık Karabağ’daki çatışmayı görüştü ve ülkesinin Bakü yönetimine desteğini yineledi.
20.10.2020Dünya
Hindistan sınırı geçen Çin askerini gözaltına aldı
Hindistan sınırı geçen Çin askerini gözaltına aldıYaz mevsiminde nükleer güçleri savaşın eşiğine getiren gerilimde yeni bir perde aralandı, Ladakh sınırında bir Çin askeri Hint ordusu tarafından alıkonuldu.
19.10.2020Dünya
Hindistanda çatışma: 2 ölü
Hindistan'da çatışma: 2 ölüHindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde güvenlik güçleriyle bağımsızlık yanlısı direnişçiler arasında çıkan çatışmada 2 direnişçi öldü.
12.10.2020Dünya
Af Örgütü Hindistanda faaliyetlerini durdurdu
Af Örgütü Hindistan'da faaliyetlerini durdurduUluslararası Af Örgütü'nün (Amnesty International) Hindistan Şubesi, hükümetin banka hesaplarını dondurması nedeniyle ülkedeki faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldığını bildirdi.
29.09.2020Dünya
Dünya Keşmir Farkındalık Forumu Genel Sekreterinden Cumhurbaşkanı Erdoğana teşekkür
Dünya Keşmir Farkındalık Forumu Genel Sekreteri'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürFai, BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Keşmir'deki durumu gündeme getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek Erdoğan'ın sözlerinin bölgedeki milyonlarca umutsuz insana umut ve ilham verdiğini söyledi.
22.09.2020Dünya
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan BMye seslendi: Asla müsamaha göstermeyeceğiz
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan BM'ye seslendi: Asla müsamaha göstermeyeceğiz!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferansla “75. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu”na katıldı. Erdoğan Doğu Akdeniz için bir çağrıda bulunurken, "Tüm bölge ülkelerinin göz önünde bulundurulduğu bölgesel bir konferans düzenlenmesini teklif ediyorum." ifadelerini kullandı. Yunanistan'ın bölgedeki tahriklerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğu Akdeniz'de tacize asla müsamaha göstermeyeceğiz." dedi.
22.09.2020Gündem
Cammu Keşmirde güvenlik güçleri ile direnişçiler arasında çatışma: 4 ölü
Cammu Keşmir'de güvenlik güçleri ile direnişçiler arasında çatışma: 4 ölüHindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde Hint güvenlik güçleri ile bağımsızlık yanlısı direnişçiler arasındaki silahlı çatışmada 3 direnişçi ve 1 polis öldü.
30.08.2020Dünya
Cammu Keşmirde çatışma: 3 ölü
Cammu Keşmir'de çatışma: 3 ölüGüvenlik güçleriyle bağımsızlık yanlısı direnişçiler arasında çıkan çatışmada 3 güvenlik görevlisi öldü.
17.08.2020Dünya
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoydan Keşmir açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'dan 'Keşmir' açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Hindistan Anayasası'nın Jammu Keşmir'e özel statü tanıyan maddesinin ilga edilmesinin ardından geçen bir yılda, hayata geçirilen uygulamaların Jammu-Keşmir'deki durumu daha da karmaşıklaştırdığı ve bölgede barış ve istikrara hizmet etmediği görülmektedir" dedi.
5.08.2020Siyaset
Son dakika haberleri: Sözün bittiği yer... Dünya bu fotoğrafı konuşuyor
Son dakika haberleri: Sözün bittiği yer... Dünya bu fotoğrafı konuşuyor!Keşmir'de güvenlik güçleri ile militanlar arasındaki çatışmada ölen büyükbabasının üzerine oturmuş ağlayan bu 3 yaşındaki çocuğun fotoğrafı dünya çapında infial yarattı.
2.07.2020Dünya
Pakistan Başbakanı Han’dan BM Genel Sekreteri’ne çağrı: Hindistan’ı durdurun
Pakistan Başbakanı Han’dan BM Genel Sekreteri’ne çağrı: Hindistan’ı durdurunBaşbakan Han, Hindistan yönetiminin 25 bin kişiye oturma izni vererek Cammu Keşmir'in demografik yapısını değiştirmeye çalıştığını söyledi.
1.07.2020Dünya
İmran Handan dünyaya Hindistanı durdurun çağrısı
İmran Han'dan dünyaya 'Hindistan'ı durdurun' çağrısıPakistan Başbakanı İmran Han, Hindistan'ın 25 bin Hint vatandaşına Cammu Keşmir'de oturum izni vermesi nedeniyle Birlemiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ve dünya liderlerine seslenerek Hindistan'ın bu girişiminin durdurulmasını istedi.
30.06.2020Dünya
Son dakika: Canlı blog | Corona virüsü ne zaman bitecek diye beklerken... Ürküten haber geldi
Son dakika: Canlı blog | Corona virüsü ne zaman bitecek diye beklerken... Ürküten haber geldiGelen son dakika haberine göre corona virüsü dünya genelindeki tabloya yeni sayılar ekleniyor. ABD'de salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1307 artarak 97 bin 696'ya yükseldi. Brezilya'dan gelen toplu mezar fotoğrafları korkuttu. İşte yaşanan gelişmeler
23.05.2020Dünya
Hindistanda corona virüs vaka sayısı 100 bini aştı
Hindistan'da corona virüs vaka sayısı 100 bini aştıHindistan'da yeni tip coronavirüs (covid-19) vaka sayısı 100 bini geçti.
18.05.2020Dünya
Son dakika: Canlı Blog | Corona kabusu Ölü sayısı artıyor
Son dakika: Canlı Blog | Corona kabusu! Ölü sayısı artıyorGelen son dakika haberine göre; corona virüste gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İngiltere'de ölümler 34 bin sınırına dayandı. Ülkede toplam Covid-19 vakası 3 bin 560 artarak 236 bin 711’e çıktı.
16.05.2020Dünya
Canlı blog - Dünya Corona virüs ile alarmda Ölü sayısı artıyor
Canlı blog - Dünya Corona virüs ile alarmda! Ölü sayısı artıyorGelen son dakika haberine göre; dünya genelinde yeni tip corona virüs vaka sayısı 1,5 milyonu aştı. İyileşen kişi sayısı 330 bini aştı.İtalya'da ölüm sayıların son günlerde düşüşe geçmesi umutlandırken, İngiltere'de son 24 saatte 938 artarak 7 bin 97 oldu.
9.04.2020Dünya
Pakistan Başbakanı Han, ülkesinin Türkiyeye desteğini yineledi
Pakistan Başbakanı Han, ülkesinin Türkiye'ye desteğini yinelediPakistan Başbakanı İmran Han, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin saldırısı sonucu şehit olan Türk askerleri için taziyelerini iletti.
3.03.2020Dünya
Trump: Koronavirüsle mücadelede çok iyi iş çıkarıyoruz
Trump: Koronavirüsle mücadelede çok iyi iş çıkarıyoruzJaponya'dan getirilen Amerikalılarda hiçbir sorun olmadığını belirten ABD Başkanı, "Hepsi karantinaya alındı. Ve biliyorsunuz ki aşı elde etme çalışmaları için 2,5 milyar dolarlık fonu onayladım" dedi.
25.02.2020Dünya
Guterresten Hindistana Cammu Keşmir çağrısı
Guterres'ten Hindistan'a 'Cammu Keşmir' çağrısıBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Bizim güçlü taahhüdümüz açık, dünyanın her yerinde insan haklarına saygı duyulmalı, aynı zamanda (Cammu Keşmir) orada." dedi.
16.02.2020Dünya
ABDli senatörlerden Pompeoya Keşmir mektubu
ABD'li senatörlerden Pompeo'ya 'Keşmir' mektubuABD'li bir grup senatör, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya mektup göndererek, Hindistan'ın Cammu Keşmir'i işgal politikasını ve ülkedeki Müslüman göçmenlerin vatandaşlık yasasının dışında bırakılmasının araştırılmasını istedi.
13.02.2020Dünya
Kaynağı belirlenemiyor 10 çocuk hayatını kaybetti
Kaynağı belirlenemiyor! 10 çocuk hayatını kaybettiHindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde yetkililer, kaynağı henüz belirlenemeyen bir hastalık sebebiyle son iki hafta içerisinde en az 10 çocuğun hayatını kaybettiğini ve 6 çocuğun durumunun ciddi olduğunu bildirdi.
18.01.2020Dünya
Pakistan: ABD-İran geriliminde arabuluculuk teklif etmedik
Pakistan: ABD-İran geriliminde arabuluculuk teklif etmedikPakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ABD ve İran arasında artan gerilime ilişkin, "Biz ne arabuluculuk teklifinde bulunduk ne de arabuluculuk rolü oynuyoruz. Bizim yapmaya çalıştığımız gerginliğin azaltılması." dedi.
16.01.2020Dünya
Cammu Keşmirde bombalı saldırı: 2 ölü
Cammu Keşmir'de bombalı saldırı: 2 ölüHindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde, üniversite yakınında düzenlenen el bombalı saldırıda 2 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.
26.11.2019Dünya
Yatak görüntüleri sızdırıldı... Pop yıldızından şok karar
Yatak görüntüleri sızdırıldı... Pop yıldızından şok karar!Ülkesinde ünlü bir pop yıldızı olan 30 yaşındaki şarkıcı, çıplak pozları ve yatak görüntüleri sızdırılınca hayranlarını şoke eden bir karar aldı.
6.11.2019Dünya
İlan edilmemiş savaş suçlaması Silahlanmaktan başka çareleri kalmayacak
'İlan edilmemiş savaş' suçlaması! 'Silahlanmaktan başka çareleri kalmayacak'Pakistan kontrolündeki Azad Cammu ve Keşmir Cumhurbaşkanı Serdar Mesud Han, Hindistan'ın bölgede ilan edilmemiş bir savaşı uygulamaya çalıştığını belirterek, sivillere yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı kınadı. Han, Hindistan'ın saldırgan tutumunu devam ettirmesi halinde bölge halkının da silahlanmaktan başka çaresi kalmayacağını ifade etti.
20.10.2019Dünya
Dünyanın en uzun bayrağı Keşmir için açıldı
Dünyanın en uzun bayrağı Keşmir için açıldıHindistan'ın Cammu Keşmir'de uyguladığı ablukayı protesto için Pakistan'da 5 kilometrelik dünyanın en uzun bayrağı açıldı.
20.10.2019Dünya
Keşmirde bombalı saldırı: 10 yaralı
Keşmir'de bombalı saldırı: 10 yaralıHindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde bir hükümet binası yakınında düzenlenen bombalı saldırıda 10 kişinin yaralandığı bildirildi.
5.10.2019Dünya
Hindistandan kendi helikopterimizi düşürdük açıklaması
Hindistan'dan 'kendi helikopterimizi düşürdük' açıklamasıCammu Keşmir bölgesinde 27 Şubat'ta düşen Hindistan'a ait helikopterin, yanlışlıkla Hint Hava Kuvvetleri tarafından vurulduğu belirtildi
4.10.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan savaş uçağı müjdesi: Zamanı yakındır
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savaş uçağı müjdesi: Zamanı yakındırCumhurbaşkanı Erdoğan, MİLGEM Projesinin 4’üncü gemisi TCG Kınalıada’nın hizmete giriş töreninde konuştu. Erdoğan, "Nasıl korvetlerimizi kendimiz inşa ettiysek, nasıl Atak helikopterlerimizi kendimiz yapabildiysek, nasıl İHA'larımızı, SİHA'larımızı, uydularımızı geliştirip, uçurduysak inşallah kendi savaş uçağımıza da kavuşacağız. Zamanı yakındır" dedi.
29.09.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Hindistana sert tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hindistan'a sert tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta 'Nefret Söylemiyle Mücadele' temalı etkinlikte açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Son dönemde özellikle Hindistan'da Keşmir olaylarıyla bütünleşen bir dönemde, sadece inek eti yedikleri için ölüme mahkum edilen Müslüman gençlerin haklarını nasıl savunur hale geleceğiz? Sen nasıl inek eti yersin? Böyle bir saçmalık olabilir mi? Onlara mı soracağız? Herkesin herhalde vejeteryan olması beklenemez" dedi.
25.09.2019Siyaset
Hindistan savaş açarsa Pakistan bu savaşa girer
'Hindistan savaş açarsa Pakistan bu savaşa girer'Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Cammu Keşmir krizine ilişkin, Hindistan savaş açarsa Pakistan'ın bu savaşa gireceğini ifade etti.
23.09.2019Dünya
Türkiye’ye ‘yardım’ teşekkürü
Türkiye’ye ‘yardım’ teşekkürüAzad Keşmir Cumhurbaşkanı Serdar Mesud Han, Türkiye’nin Keşmir konusunu tam anlamıyla anlayan tek ülke olduğunu belirtirken, uluslararası toplumun bu konuda sessiz kaldığını söyledi.
21.09.2019Dünya
Keşmirdeki durumu gözlemleyecek Türk gazeteci heyeti Pakistanda
Keşmir'deki durumu gözlemleyecek Türk gazeteci heyeti Pakistan'daPakistan hükümeti tarafından Keşmir'deki durumu gözlemlemek ve Pakistanlı yetkililerle görüşmek üzere Türk gazetecilerden oluşan heyet Pakistan'a geldi.
17.09.2019Dünya
Kısıtlamaların kaldırıldığı duyurulmuştu ama...
Kısıtlamaların kaldırıldığı duyurulmuştu ama...Hindistan'da hükümetin, Cammu Keşmir'in bazı bölgelerinde kısıtlamaların kaldırıldığı yönündeki açıklamalarına rağmen okul ve marketlerin kapalı olduğu, toplu taşıma araçlarının çalışmadığı belirtildi.
14.09.2019Dünya
Hindistan duyurdu: Cammu Keşmirdeki kısıtlamalar...
Hindistan duyurdu: Cammu Keşmir'deki kısıtlamalar...Hindistan İçişleri Bakanlığı, Cammu Keşmir'deki kısıtlamaların hafifletildiğini ve eyaletteki durumun normale dönmekte olduğunu bildirdi.
11.09.2019Dünya
Son dakika | 50den fazla ülkeden Hindistana çağrı Türkiye de var...
Son dakika | 50'den fazla ülkeden Hindistan'a çağrı! Türkiye de var...BM'de Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 50'den fazla ülke, Cammu Keşmir'deki insan hakları ihlallerini durdurması için Hindistan'a çağrıda bulundu.
10.09.2019Dünya
Pakistandan Keşmirde acil sağlık durumu ilan edilsin çağrısı
Pakistan'dan Keşmir'de 'acil sağlık durumu' ilan edilsin çağrısıPakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, Hindistan'da özel statüsü kaldırılan ve son 36 günde bir dizi kısıtlamalara maruz kalan Cammu Keşmir'de "acil sağlık durumu" ilan edilmesi çağrısında bulundu.
10.09.2019Dünya
İnsan Hakları Konseyinin 42. oturumu yarın başlayacak
İnsan Hakları Konseyi'nin 42. oturumu yarın başlayacakBM İnsan Hakları Konseyi'nin 42'nci oturumu yarın başlayacak. Yemen ve Myanmar'daki insani krizler, oturuma damga vuracak.
8.09.2019Dünya
Cammu Keşmirde sabit telefon hatları kullanıma açıldı
Cammu Keşmir'de sabit telefon hatları kullanıma açıldıBölgenin özel statüsünü kaldırıp internet ve telefonları kapatarak dünya ile bağlantısını koparan Hindistan, bir ay sonra sabit telefon yasağını kaldırdı.
5.09.2019Dünya
Kureyşi: Hindistan bazı koşulları yerine getirirse Keşmir konusunda diyalog başlar
Kureyşi: Hindistan bazı koşulları yerine getirirse Keşmir konusunda diyalog başlarPakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, "Hindistan Keşmir'de sokağa çıkma yasaklarını kaldırır, halkın haklarını iyileştirir, tutuklanan Keşmirli liderleri serbest bırakır ve onlarla görüşmeme izin verirse diyalog başlar." dedi.
1.09.2019Dünya
Pakistan dünyayı uyardı: Hindistanla nükleer savaş yaklaşacak
Pakistan dünyayı uyardı: Hindistan'la nükleer savaş yaklaşacak!Başbakanı Han, "Eğer dünya Hindistan'ın Keşmir'e ve halkına yönelik saldırılarını durdurmak için hiçbir şey yapmazsa, nükleer silahı bulunan iki devlet doğrudan askeri çatışmaya daha da yaklaşacak. Diyalog, Hindistan Keşmir'i yasa dışı ilhakından vazgeçer, sokağa çıkma yasağı ve tecriti sonlandırır, askerlerini kışlalarına geri çekerse başlayabilir" dedi.
31.08.2019Dünya
Keşmir’de işkence iddiası
Keşmir’de işkence iddiasıHindistan tarafından özel statüsü kaldırılan Cammu Keşmir’de polisin halka yönelik işkence yaptığı öne sürüldü. BBC’nin haberinde, bölgedeki köylerde işkenceye maruz kalmış çok sayıda Keşmirlinin bulunduğuna işaret ediliyor
31.08.2019Dünya
Pakistan Keşmirliler için sokakta
Pakistan Keşmirliler için sokaktaYerel saatle 12.00-12.30'da Keşmirlilerle dayanışmak için binlerce insan gösteri yaptı, Başbakan Han "Bugün, tüm Pakistan, nerede Pakistanlılar varsa ister öğrenciler olsun, ister esnaf veya işçi, bugün hepimiz Keşmirlilerin yanındayız" dedi.
30.08.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Verda ÖzerMilliyet Yazarı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye oyalanacak bir ülke değildirGüvenli bölge için takvimin işlediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uçaklarımız da bölgede uçmak suretiyle zaten bu sürece devam etmekte olduğumuzun sinyallerini verdiler...
27.09.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

HindistanCammu KeşmirPakistanKeşmirİngiltere

Cammu Keşmir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.