cesed

cesed

Son dakika cesed haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cesed gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cesed haber sayfamızda...

cesed haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18 cesed haberi bulunmuştur.

Yunanistan yanıyor
Yunanistan yanıyorYunanistan'ın başkenti Atina'yı saran alevler, en az 50 kişinin ölümüne yol açtı.Pazartesi öğleden sonra başlayan orman yangınları, akşam saatlerinde şiddetli rüzgarın etkisiyle yayıldı.Yüzlerce itfaiyeci ve askerin durduramadığı alevler, yerleşim yerlerine ulaştı.Onlarca ev ve araç kül olurken, ölü sayısı gece saatlerinde 24 olarak açıklandı. Ancak sabah korkunç haber geldi.Yunan Kızıl Haç'ının Başkanı Nikos Economopoulos, bu sabah televizyonda yaptığı açıklamada, "Maalesef, iki evde 26 cesed bulduk" dedi.Hayatını kaybedenlerin çoğu, sahil kasabası Mati'den. Atina'nın 40 kilometre kuzeydoğusundaki Mati, cehennemi yaşadı. Yerel kaynaklar, evlerinde veya arabalarında mahsur kalan köylülerin diri diri yandığını bildiriyor.Yaralı sayısı ise 100'den fazla. Aralarında çocukların da bulunduğu 11 yaralının durumu ağır.Yetkililer, binlerce insana evlerinden ayrılıp bölgeyi terk etmesi için emir verdi. Sahil kasabalarında mahsur kalanlar ise, botlarla tahliye edilebildi.Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, yangın nedeniyle Bosna Hersek ziyaretini yarıda kesip ülkesine döndü.Atina'yı da kapsayan Attiki bölgesinde olağanüstü hal ilan edilirken, Yunanistan Avrupa Birliği'nden yardım istedi. İlk etapta Fransa, Almanya, İtalya ve Polonya yardım gönderdi.Aleksis Çipras, "Yangınları kontrol altına alabilmek için insanoğlunun kapasitesindeki herşeyi yapacağız" dedi.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları