Çiğli

Çiğli

Son dakika çiğli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çiğli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çiğli haber sayfamızda...

Çiğli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.749 cigli haberi bulunmuştur.
Sesleriyle gözü oldular
Sesleriyle gözü oldularÇiğli’de Başkan Gümrükçü, görme engelliler için kitap seslendirdi. Beyaz baston dağıtan Bornova Belediyesi’nin tiyatro grubu, sesli betimlemeli oyunu online sergiliyor
13.01.2021Ege
İzmirde sağanak etkili oluyor
İzmir'de sağanak etkili oluyorİzmir'in Buca, Karabağlar, Gaziemir, Konak, Bornova, Balçova, Karşıyaka, Çiğli, Narlıdere ilçeleri ve çevresinde etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi.Kentte akşam saatlerinden itibaren yer yer şiddetini artıran sağanak, bazı sokaklarda su birikintilerine neden oldu.
12.01.2021Haberler
İzmirde sağanak yağış etkili oluyor
İzmir'de sağanak yağış etkili oluyorİzmir'in Buca, Karabağlar, Gaziemir, Konak, Bornova, Balçova, Karşıyaka, Çiğli, Narlıdere ilçeleri ve çevresinde etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi.
12.01.2021Gündem
Karşıyaka topbaşı yaptı
Karşıyaka topbaşı yaptıMisli.com 3. Lig 3. Grup’ta ilk yarıyı zirvenin 6 puan gerisinde, 29 puanla Play Off barajında tamamlayan Karşıyaka, ikinci yarı hazırlıklarına Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nde başladı.
12.01.2021Ege
‘Pandemi sürecinde kendinizi geliştirin’
‘Pandemi sürecinde kendinizi geliştirin’ÇİĞLİ Belediyesi, toplumsal gelişime katkı sağlamak amacıyla belediye spor kursiyerleri ile ilçe sınırlarında faaliyet gösteren derneklere satranç takımı hediye etti...
11.01.2021Ege
Kaf Kaf gençleri kiralayacak
Kaf Kaf gençleri kiralayacakMisli.com 3. Lig 3. Grup’ta ikinci yarı hazırlıkları için Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nde toplanan Karşıyaka, takımda forma şansı bulamayan altyapı patentli gençleri kiralık göndermeyi planlıyor.
11.01.2021Ege
Çiğli’de söz çocuklarda
Çiğli’de söz çocuklardaBaşkan Gümrükçü, “Birey olarak görüp, taleplerine değer vermeli, haklarına saygı duymalıyız” dedi
9.01.2021Ege
Tramvayda yeni mezun şartı
Tramvayda yeni mezun şartıİzmir Büyükşehir Belediyesi kamu ihaleleriyle yapılan yatırımlarda genç mühendislere ve mimarlara istihdam sağlayacak örnek bir uygulamaya imza attı.
9.01.2021Ege
Kadınlara afet yönetimi eğitimi
Kadınlara afet yönetimi eğitimiÇiğli Belediyesi, Kadın Emeği ve Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) katkılarıyla online olarak ‘Kadın Liderliğinde Afete Hazırlık, Risk Azaltma ve Dirençlilik’ programı düzenliyor.
5.01.2021Ege
Cinsiyet eşitliğinden yana
Cinsiyet eşitliğinden yanaÇiğli Belediyesi, salgın ve doğal mücadele içinde geçen 2020’de sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğini sürdürdü...
4.01.2021Ege
Taleplere anında çözüm
Taleplere anında çözümÇiğli Belediyesi, 2020 yılında vatandaşlardan gelen 24 bin 503 talebin 22 bin 713’üne çözüm üretti.
2.01.2021Ege
Ulaşım yılı  olacak
Ulaşım yılı olacakBaşkan Soyer, Narlıdere Metro şantiyesinde incelemelerde bulundu “Karınca gibi durmadan çalışıyorlar” dediği işçilere mutlu yıllar diledi
2.01.2021Ege
Bir yılda 3.3 milyar lira
Bir yılda 3.3 milyar lira!2020’de 3,3 milyar liralık yatırım yapan Büyükşehir harcamalarının yüzde 42’sini yatırımlara ayırdı...
31.12.2020Ege
Babasını sokak ortasında sopayla döverek öldürdü
Babasını sokak ortasında sopayla döverek öldürdüİzmir'de Çiğli ilçesinde psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Güney Karagöz, babası Mehmet Zeki Karagöz'ü sokak ortasında sopayla döverek, öldürdü. Polis, şüpheliyi gözaltına aldı.
31.12.2020Haberler
İzmirde vahşet Babasını sokak ortasında sopayla döverek öldürdü
İzmir'de vahşet! Babasını sokak ortasında sopayla döverek öldürdüİzmir'de Çiğli ilçesinde psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Güney Karagöz, babası Mehmet Zeki Karagöz'ü sokak ortasında sopayla döverek, öldürdü. Polis, şüpheliyi gözaltına aldı.
31.12.2020Gündem
Çevre dostu en büyük ihaleye imza
Çevre dostu en büyük ihaleye imzaÇiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile SCA Atık Yönetimi Sorumlusu Samet Can Altıtaş, ilçedeki geri dönüştürülebilir atıkların ekonomiye kazandırılması ve çevre kirliliğinin azaltılması amacıyla İzmir’in getirisi en büyük ihalesini imzaladı.
30.12.2020Ege
Çiğli’de deprem birimi
Çiğli’de deprem birimiÇiğli’de Başkan Utku Gümrükçü, İzmir depremi sonrası ilçede hasarlı bina tespit çalışmalarına katılan belediye görevlileri ve gönüllü mühendislerle online toplantıda bir araya geldi.
29.12.2020Ege
Kaf Kaf’da vakalar TIRMANIŞA GEÇTİ
Kaf Kaf’da vakalar TIRMANIŞA GEÇTİMisli.com 3. Lig 3. Grup’ta geçen haftadan bu yana koronavirüs salgınıyla boğuşan Karşıyaka’da futbolcular arasındaki vaka sayısı 9’a yükseldi.
28.12.2020Ege
Karşıyaka’da pozitif vaka sayısı 14’e çıktı
Karşıyaka’da pozitif vaka sayısı 14’e çıktıKarşıyaka, yapılan korona virüs testleri sonucunda 1 futbolcu ile 2 takım çalışanında pozitif vakaya rastlandığını ve takımdaki toplam vaka sayısının 14’e yükseldiğini açıkladı.
28.12.20201.Lig
‘Yeşil alanı iki katına çıkaracağız’
‘Yeşil alanı iki katına çıkaracağız’ Başkan Soyer, yeni parklar ve Kadifekale’deki ağaçlandırma çalışmalarını inceledi, “Hedefimiz daha yeşil bir İzmir” dedi
27.12.2020Ege
İlk doğalgaz hattı hizmette
İlk doğalgaz hattı hizmetteKiraz’ın Mehmet Niğde Caddesi’nde ilk etap için yapılan törende, sembolik olarak kurulan ocak yakıldı. AK Partili Dağ, “Gelin hastane de yapalım” dedi
26.12.2020Ege
Servisçilere Çiğli’den moral
Servisçilere Çiğli’den moralÇiğli Belediyesi, pandemi döneminde okulların uzaktan eğitime geçmesinden ötürü ekonomik sıkıntı yaşayan servis şoförlerine gıda kolisi desteğinde bulunuyor.
26.12.2020Ege
Çiğli’de sağlık için çalışmaya devam
Çiğli’de sağlık için çalışmaya devamÇiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 2020 yılına dair çalışmaları anlattı. Gümrükçü, “Deprem zamanı ve pandemi döneminde 7 gün 24 saat aralıksız olarak hizmet sunduk.
26.12.2020Ege
Zabit, artık mutlu
Zabit, artık mutluİzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, Çiğli’nin Balatçık Mahallesi’nde geçen hafta bir taksinin çarptığı yavru köpeği sahiplendi.
26.12.2020Ege
Genç kızın yardım çığlığı: Er ya da geç öldüreceğini söylüyor
Genç kızın yardım çığlığı: Er ya da geç öldüreceğini söylüyorİzmir'in Çiğli ilçesinde, babasından boşanan annesi Sultan Kara ile kız kardeşi Cansel D.'yi, mal paylaşımı nedeniyle darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan İ.D., sevk edildiği adliyede, serbest bırakıldı. Ağabeyinin serbest bırakılmasının ardından kendilerini ölümle tehdit etmeye başladığını iddia ederek, polise şikayetçi olan Cansel D. ifadesinde, "Olay aile içi mal paylaşımı ve maddi konular nedeniyle oldu. Abim sürekli olarak hem annemi hem de beni ölümle tehdit ediyor" dedi.
24.12.2020Haberler
Genç kızın yardım çığlığı: Er ya da geç öldüreceğini söylüyor
Genç kızın yardım çığlığı: Er ya da geç öldüreceğini söylüyorİzmir'in Çiğli ilçesinde, babasından boşanan annesi Sultan Kara ile kız kardeşi Cansel D.'yi, mal paylaşımı nedeniyle darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan İ.D., sevk edildiği adliyede, serbest bırakıldı. Ağabeyinin serbest bırakılmasının ardından kendilerini ölümle tehdit etmeye başladığını iddia ederek, polise şikayetçi olan Cansel D. ifadesinde, "Olay aile içi mal paylaşımı ve maddi konular nedeniyle oldu. Abim sürekli olarak hem annemi hem de beni ölümle tehdit ediyor" dedi.
24.12.2020Gündem
Tasarrufta birinci
Tasarrufta birinci!Çiğli Belediyesi, aldığı önlemlerle 1 yılda 40 bin ton su tasarrufu yaptı
23.12.2020Ege
‘Her an yıkılabilir’
‘Her an yıkılabilir’CHP Milletvekili Sertel, Çiğli’de heyelan nedeniyle hasar gören 33 evde incelemeler yaptı, “Acilen önlem alınmalı” uyarısı yaptı
22.12.2020Ege
Memati’ye sahip çıkacak
Memati’ye sahip çıkacakİzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Çiğli’de yavru köpeğe çarpan taksi sürücüsü İbrahim Yılmaz’a 392 lira para cezası uyguladı.
19.12.2020Ege
Taksinin köpeği ezdiği anlar, güvenlik kamerasına yansıdı
Taksinin köpeği ezdiği anlar, güvenlik kamerasına yansıdıİzmir'in Çiğli ilçesinde bir taksinin sokakta yatan köpeği ezerek geçmesi, güvenlik kameralarınca görüntülendi.
18.12.2020Haberler
Son dakika Bu nasıl vicdansızlık Önce İzmir sonra Antalya
Son dakika! Bu nasıl vicdansızlık! Önce İzmir sonra AntalyaGelen bir son dakika haberine göre; Türkiye'nin iki farklı şehrinde vicdanları sızlatan iki haber... İzmir'in Çiğli ilçesinde bir taksinin sokakta yatan köpeği ezerek geçmesi, güvenlik kameralarınca görüntülendi. Antalya'dan gelen fotoğraf ise hayvanseverleri isyan ettirdi. İşte detaylar...
18.12.2020Gündem
E-randevuyla hızlı ve güvenli hizmet
E-randevuyla hızlı ve güvenli hizmetÇİĞLİ Belediyesi’nde pandemi sürecinin de etkisiyle e-randevu sistemine geçiliyor. İlk etapta veteriner işleri, imar ve şehircilik ile ruhsat denetim ve kontrol müdürlüğü sisteme dahil oldu.
18.12.2020Ege
Halk tam not verdi
Halk tam not verdiAvrasya Araştırma’nın, Büyükşehir statüsündeki illerin ilçe belediyeleri üzerinde yaptığı araştırmada İzmir öne çıktı. Yüzde 68.7 oy oranına ulaşan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, yüzde 69.5 oy alan İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı M. Murat Çalık’ın ardından Türkiye genelinde en başarılı ikinci belediye başkanı oldu. Kılıç, İzmir’de de en yüksek oyu alan isim oldu.
17.12.2020Ege
Çiğli Belediyesi’nin kariyer sitesine ilgi
Çiğli Belediyesi’nin kariyer sitesine ilgiÇiğli Belediyesi tarafından kronikleşen işsizlik sorununa yerel anlamda önemli bir destek sağlanması amacıyla faaliyete geçen www.istecigli.com kariyer sitesine yoğun başvuru yapıldı. İki haftada 2 bin 500 iş arayan sisteme kayıt yaptı
17.12.2020Ege
‘Çiğli halkına armağan ediyorum’
‘Çiğli halkına armağan ediyorum’Merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Spor Kentleri Federasyonu’nun düzenlediği organizasyonda “2021 Avrupa Spor Kenti” ödülünü Türkiye’den kazanan tek belediye olarak büyük bir başarıya imza atan Çiğli Belediyesi ödülünü düzenlenen online törenle aldı.
16.12.2020Ege
Molozların yarattığı çevre kirliliğine son
Molozların yarattığı çevre kirliliğine sonÇiğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, son iki haftada 980 ton moloz topladı.
12.12.2020Ege
‘Kadın olmadan kalkınma olmaz’
‘Kadın olmadan kalkınma olmaz’Çiğli Belediyesi tarafından, Habitat Derneği’nin katkılarıyla başlatılan “Hedefi Olan Kadınlara İnternetle Hayat Kolay” ve “Kız Kardeşim” projeleri kapsamında girişimci kadınlara online eğitim veriliyor.
11.12.2020Ege
Dilan kabusu anlattı Ağzımı, burnumu, kulağımı kestikten sonra...
Dilan kabusu anlattı! 'Ağzımı, burnumu, kulağımı kestikten sonra...'İzmir'in Çiğli ilçesinde eski eşi Savaş D. tarafından yanındaki Cuma B. pompalı tüfekle vurularak yaralandıktan sonra kaçırılıp, Foça'daki bir dağ evinde  alıkoyulan Dilan İ., yaşadığı korku dolu anları anlattı. Dilan İ., "Ağzımı, burnumu, kulağımı kestikten sonra ibreti alem olsun diye öldüreceklerini söylediler" dedi.
10.12.2020Gündem
Çiğli halkı da kendi sahilini kullanacak
Çiğli halkı da kendi sahilini kullanacak!Çiğli Belediyesi ile Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Aliağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında, Çiğli halkını denizle buluşturmak ve balıkçılığı kalkındırmak amacıyla imzalanacak protokol, meclis toplantısında kabul edildi...
9.12.2020Ege
İzmir’e istihdam müjdesi
İzmir’e istihdam müjdesiİzmir’de İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında istihdam sağlanacak.
8.12.2020Ege
Yepyeni iki park
Yepyeni iki parkİzmir Büyükşehir Belediyesi Menemen İstiklal Mahallesi ile Çiğli Esentepe Mahallesi’ne yaklaşık 5 milyon liralık yatırımla iki yeni park kazandırdı. Çocuklara sunduğu oyun alanları kadar spor yapmak isteyen yetişkinlere de hitap eden parklar, bölge sakinlerinin istekleri doğrultusunda şekillendirildi.
6.12.2020Ege
Gönüllülere teşekkür
Gönüllülere teşekkürÇiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde İzmir’deki depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sürdürdükleri çalışmalara bireysel ve kurumsal olarak destek veren gönüllülerle online toplantıda bir araya geldi.
6.12.2020Ege
Eski eşinin yanındaki kişiyi, kıskandığı için vurmuş
Eski eşinin yanındaki kişiyi, kıskandığı için vurmuşİzmir'in Çiğli ilçesinde, eski eşi Dilan İ.'yi, birlikte gördüğü Cuma B.'yi pompalı tüfekle vurduktan sonra kaçıran ve polisin yaptığı çalışmayla yakalanan Savaş D. ifadesinde, kıskandığı için olayı gerçekleştirdiğini söyledi.
5.12.2020Gündem
Çiğli’de engelli meclisi kurulacak
Çiğli’de engelli meclisi kurulacakÇiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, engelli vatandaşların yaşama katılım mücadelesinde karşı karşıya kaldıkları ayrımcılık ve dışlanma sorunlarını eşit ve hak temelli bir bakış açısıyla ortadan kaldırılacağını söyledi.
5.12.2020Ege
Eski eşini, beraberindeki kişiyi vurup, kaçırdı
Eski eşini, beraberindeki kişiyi vurup, kaçırdıİzmir'in Çiğli ilçesinde Savaş D., eski eşi Dilan İ.'yi beraberindeki Cuma B.'yi pompalı tüfekle vurarak yaraladıktan sonra kaçırdı. Polis, Savaş D.'yi kaçırdığı eski eşiyle birlikte Menemen'de buldu. Eski koca, gözaltına alındı.
4.12.2020Gündem
Fakir Baykurt’ta başvur sürüyor
Fakir Baykurt’ta başvur sürüyorÇiğli Belediyesi’nin ikinci kez düzenleyeceği Fakir Baykurt Roman Ödülü başvurularının 5 Mart 2021’e kadar devam edeceği açıklandı.
2.12.2020Ege
Berber ve kuaförlere koronavirüs denetimi
Berber ve kuaförlere koronavirüs denetimiÇiğli Belediyesi, salgında yaşanan hızlı artış sonrası berber, kuaför ve güzellik salonlarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
1.12.2020Ege
Saat 00.30da başladı Korkutan yangın kontrol altında
Saat 00.30'da başladı! Korkutan yangın kontrol altındaİzmir'in Çiğli ilçesinde meydana gelen fabrika yangını, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu kontrol altına alınırken, bölgede soğutma çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.
1.12.2020Gündem
Askerlere çanta
Askerlere çantaÇiğli Belediyesi tarafından, vatani görevlerini yapmaya hazırlanan gençlere “Asker Çantası” hediye edilecek...
29.11.2020Ege

Yazar Sonuçları

Eren AkaMilliyet Yazarı
BAŞKAN ŞİMŞEK’TEN ANLAMLI UYGULAMAŞubat ayında hayata geçirdiği ‘Gri Suların Geri Dönüşümü’ projesiyle günümüz kuraklık problemine önceden ışık tutan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, yaşam suyuna sahip çıkmaya devam ediyor...
28.12.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeçiğligazetedilan

Çiğli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.