Çini

Çini

Son dakika çini haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çini gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çini haber sayfamızda...

Çini

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.596 cini haberi bulunmuştur.
Eserleri onun çocukları, bizimse kardeşimizdi
'Eserleri onun çocukları, bizimse kardeşimizdi'“Çininin Picasso’su” Sıtkı Olçar’ın aramızdan ayrılışının 10. yılında, “Babamı Alan Martı” kitabıyla babasını anlatan Kübra Olçar Erden’le konuştuk.
9.01.2021Cumartesi
Harry Potter ve Sırlar Odası oyuncuları kim Harry Potter ve Sırlar Odası konusu nedir, ne zaman çekildi
Harry Potter ve Sırlar Odası oyuncuları kim? Harry Potter ve Sırlar Odası konusu nedir, ne zaman çekildi?Harry Potter ve Sırlar Odası filmi bir döneme damga vuran yapımların başında yer alıyor. Sinema salonlarında büyük beğeni toplayan film, televizyon ekranlarında da ilgiyle izleniyor. Harry Potter ve Sırlar Odası oyuncuları ve konusu araştırılıyor. ABD ve Birleşik Krallık yapımı Harry Potter ve Sırlar Odası ne zaman çekildi?
4.01.2021Cadde
Evinde Roma döneminden eserler bulunan kişi gözaltına alındı
Evinde Roma döneminden eserler bulunan kişi gözaltına alındıAdana’da, jandarma ekiplerinin eve yaptığı baskında; Roma dönemine ait mermer mezar kabartması, sütun tabanları, sütun başı ve çeşitli objeler ele geçirildi. Ev sahibi O.Y., gözaltına alındı.
28.12.2020Gündem
‘Medeniyetimize sahip çıkıyoruz’
‘Medeniyetimize sahip çıkıyoruz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 ayrı ilde restorasyonu tamamlanan müze açılışlarında yaptığı konuşmada ülkeyi kalkındırırken medeniyetimize sahip çıkma gayreti içinde olduklarını belirtti
25.12.2020Siyaset
Son dakika... 3 ilin müzeleri açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğandan net mesajlar
Son dakika... 3 ilin müzeleri açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesajlarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunceli Müzesi, Konya Akşehir Taş Eserler Müzesi ve Bursa Türk-İslam Müzesi Restorasyonu Sonrası Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimizi dalından kopan bir hazan yaprağı gibi küresel rüzgarların önünde savurmak isteyenlere meydanı bırakmayacağız" ifadelerini kullandı
24.12.2020Siyaset
Sadberk Hanım Müzesi seçkisi Meşherde
Sadberk Hanım Müzesi seçkisi Meşher'deMeşher’in üçüncü sergisi olan “Mâziyi Korumak: Sadberk Hanım Müzesi’nden Bir Seçki”, 19.000’i aşkın eserin bulunduğu müzenin Arkeoloji ve Türk-İslam Sanatı koleksiyonlarından seçilen 210 nadide eserle ziyaretçileri Anadolu’nun uygarlıklar tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor.
24.12.2020Kültür Sanat
Sigorta Cini’ni satın alan BUBA Ventures, sektöre ilk adımı attıBaşlıksız
Sigorta Cini’ni satın alan BUBA Ventures, sektöre ilk adımı attıBaşlıksızTeknoloji bazlı girişimleri ile dikkatleri üzerine çeken BUBA Ventures sigorta sektörüne de adım attı. Hollanda merkezli NN Group’un Türkiye’deki iştiraki olan Sigorta Cini’ni satın alan BUBA Ventures; sigorta dağıtım sektörüne yeni bir sinerji kazandırmayı hedefliyor. Türkiye’de 18 şehirde, 36 mağazada, 200’e yakın çalışanı ile sigorta karşılaştırma ve satış sitesi Sigorta Cini’nin 24 sigorta şirketi ile anlaşması bulunuyor. Sigorta Cini sigortacılık işlemlerine yönelik kullanıcılarına hem danışmanlık hem de satış hizmeti veriyor.
22.12.2020Sigorta
Ağır işler, orta nitelikteki ve hafif işler neler Ağır, orta, hafif işler ne kadar asgari ücret alacak 2021
Ağır işler, orta nitelikteki ve hafif işler neler? Ağır, orta, hafif işler ne kadar asgari ücret alacak 2021?Ağır işler, orta işler ve hafif işlerle ile ilgili araştırmalar gündemde yer alıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı gerçekleştirildi. TÜİK, bekar bir işçinin asgari geçim tutarının ağır işler, orta nitelikteki işler ve hafif işlerde olmak üzere hesaplanan tutarı açıkladı. Peki ağır işler, orta nitelikteki ve hafif işler neler, asgari ücretleri ne kadar olacak 2021?
22.12.2020Gündem
Anadolu’dan kaçırılan tarihi eserlerimiz
Anadolu’dan kaçırılan tarihi eserlerimizAnadolu’dan yurt dışına kaçırılan kültür varlıkları, dünyanın dört bir yanında sergilenmeye devam ediyor. Türkiye, eserlerin iade çalışmaları için uzun yıllardır mücadele verirken son olarak bolluğun ve bereketin sembolü Kybele Heykeli, 50 yıl aradan sonra bugün ülkeye geri getirildi. Ancak doğduğu topraklara kavuşmayı bekleyen yüzlerce eserimiz daha var
13.12.2020Gündem
20. Devlet Türk Sanatları Yarışması Sergisinin ikinci bölümü İstanbulda açıldı
20. Devlet Türk Sanatları Yarışması Sergisi'nin ikinci bölümü İstanbul'da açıldıGelenekli sanatlarımız kültürümüzün içinde, çağlar boyunca medeniyetimizin ürettiği ince zevki, seçkin beğeniyi, sanatsal duyarlılığı ve zarif üslubu ortaya koyan ayrı bir yere ve öneme sahiptir. “Devlet Türk Sanatları Yarışması”da 1986 yılından beri bu anlayış ve bilinçle düzenlenmekte.
11.12.2020Kültür Sanat
Son dakika... Bakan Ersoy müjdeyi duyurdu: 11 Aralıkta ilan edeceğiz
Son dakika... Bakan Ersoy müjdeyi duyurdu: 11 Aralık'ta ilan edeceğizGelen son dakika haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "Pandemi döneminde geliri olmayan, desteğe ihtiyacı olan müzisyen, müzik emekçileri, yorumcu ve eser sahiplerini kapsayan bir projeyi 11 Aralık’ta detaylarıyla birlikte ilan edeceğiz"
8.12.2020Ekonomi
Topkapı Sarayı 500 yıllık Saz yolu bezemesi bulundu
Topkapı Sarayı 500 yıllık "Saz yolu" bezemesi bulundu!Topkapı Sarayı’nda geçen Temmuz ayında başlayan ve halen devam eden restorasyon çalışmalarında, sarayın 4. avlusunda yer alan tonozlu tavan restorasyonunda ‘saz yolu’ olarak adlandırılan klasik dönem bezeme örneği bulundu.
7.12.2020Gündem
Kargocu Kırılacak yazan paketi yerde sürükleyip böyle fırlattı
Kargocu "Kırılacak" yazan paketi yerde sürükleyip böyle fırlattı!İstanbul Esenyurt'ta kargo görevlisi, üzerinde "kırılacak" ibaresi bulunan ve içerisinde çinilerle seramiklerin olduğu koliyi merdivenlerden yuvarlayıp yerde sürükledikten sonra kucaklayarak fırlattı. O anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntüleri izleyip, geri çağırdığı koliyi bırakan görevliler, kargonun sahibi Gökçe İspi Turan'ı, "vururum seni" şeklinde tehdit ederek hakaretlerde bulundu.
24.11.2020Haberler
Kargocu Kırılacak yazan paketi yerde sürükleyip böyle fırlattı
Kargocu "Kırılacak" yazan paketi yerde sürükleyip böyle fırlattı!İstanbul Esenyurt'ta kargo görevlisi, üzerinde "kırılacak" ibaresi bulunan ve içerisinde çinilerle seramiklerin olduğu koliyi merdivenlerden yuvarlayıp yerde sürükledikten sonra kucaklayarak fırlattı. O anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntüleri izleyip, geri çağırdığı koliyi bırakan görevliler, kargonun sahibi Gökçe İspi Turan'ı, "vururum seni" şeklinde tehdit ederek hakaretlerde bulundu.
24.11.2020Gündem
Sanat - Faruk Nafiz Çamlıbel
Sanat - Faruk Nafiz ÇamlıbelFaruk Nafiz Çamlıbel, "sanat sanat için mi yoksa toplum için midir?" Tartışmasına kendi adına bu şiirle nokta koymuş ve sanat toplum içindir anlayışıyla şiirlerini yazmaya başlamıştır. Beş Hececilerden olan Faruk Nafiz, Anadolu’nun kültürüne ve değerlerine yönelmiştir. Şiirini oluştururken örnek alacağı unsur halk şiirinin temelleridir. İşte Faruk Nafiz Çamlıbel'in Sanat şiirinin sözleri.
23.11.2020Şiirler
Çinileriyle saklı bir hazine
Çinileriyle saklı bir hazineABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, Fener Rum Patrikhanesi’nin ardından Eminönü’ndeki Rüstem Paşa Cami’ni ziyaret etmesi merak konusu oldu.
18.11.2020Siyaset
Çini mürekkebi ustası ressam Pınar Tınçtan Yuvaya Dönüş sergisi
Çini mürekkebi ustası ressam Pınar Tınç'tan "Yuvaya Dönüş" sergisi“Home Coming- Yuvaya Dönüş” sergisi, Pınar Tınç’ın hayatından esinlenerek ortaya koyduğu en yeni kesit. Gitmeler ve gelmelerle dolu ressamın hayatı, bu sefer Bozcaada’dan Bursa ve İstanbul’a, oradan da Hint Okyanusu’nun batısındaki küçük bir yanardağ adasında geçirdiği yedi yıldan sonra Türkiye’ye dönüşünü anlatıyor.
17.11.2020Kültür Sanat
Ayvalık’ta büyülü bir masalın içine düştüm
'Ayvalık’ta büyülü bir masalın içine düştüm'Onlarca kişisel sergiye imza atmış ressam ve eğitimci Gülseren Kayalı, 2004 yılından beri sanat hayatına Balıkesir Ayvalık’ta devam ediyor. Kayalı ile sanat hayatını ve ona ilham veren Ayvalık’ı konuştuk.
380 yıllık caminin motifleri ziyaretçileri hayran bırakıyor
380 yıllık caminin motifleri ziyaretçileri hayran bırakıyorPakistan'ın Lahor kentinde bulunan Vezir Han Camisi yaklaşık 380 yıldır ziyaretçilerini renk cümbüşünün içinde tarih yolculuğuna çıkarıyor. Caminin yapımına, Hint alt kıtasının çeşitli bölgelerinde aralarında Tac Mahal, Cuma Camisi ve Kızıl Kale'nin de bulunduğu önemli eserler bırakan Babür Sultanı Şah Cihan döneminde 1634'te başlandı. Yapının öne çıkan özellikleri arasında sekizgen 4 minaresi, geniş avlusu, 5 kubbesi ve oldukça ünlü çini ve hat işlemeleri yer alıyor.
6.11.2020Tatil
Felak - Nas sureleri oku / dinle | Felak - Nas sureleri hangi durumlarda okunur
Felak - Nas sureleri oku / dinle | Felak - Nas sureleri hangi durumlarda okunur?Felak Suresi, Kur'an'ın 113. suresidir. Sure 5 ayetten oluşur. Nas Suresi ise Kur'an'ın 114. ve son suresidir. Sure 6 ayetten oluşur. Felak ve Nas Sureleri okumak isteyenlerin merakla araştırdığı sureler hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik. Peki Felak - Nas Sureleri hangi durumlarda okunur? İşte Felak - Nas sureleri okuma ve dinleme erişimi haberimizin devamında...
5.11.2020Sureler
Bayburt Kalesi, 800 yıl önceki çini süslemelerine kavuşuyor
Bayburt Kalesi, 800 yıl önceki çini süslemelerine kavuşuyorTürkiye'nin en büyük 3'üncü kalesi olan ve 150 bin metrekarelik alanda, 3 kilometre uzunluğa sahip surların yer aldığı Bayburt Kalesi, eski görünümüne kavuşuyor. Geçmişte sur duvarlarında yer alan ve 10 santimetrekarelik kırık örnekten yola çıkılarak, yeniden üretilen 800 yıllık çini örnekleri, kale surlarına yerleştiriliyor.
3.11.2020Tatil
Nas suresi anlamı, okunuşu nedir Nas suresi Türkçe - Arapça meali dinle, ezberle | İşte tefsiri...
Nas suresi anlamı, okunuşu nedir? Nas suresi Türkçe - Arapça meali dinle, ezberle | İşte tefsiri...Nas suresi okumak ve ezberlemek isteyenler, sure hakkında araştırmalara başladı. Türkçe ve Arapça okunuşu merak konusu olan Nas suresinin anlamı nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılan Nas suresi meali ve tefsirini haberimize ekledik.
22.10.2020Sureler
Osmanlı Gerileme Dönemi Padişahları Ve Islahatları Nelerdir
Osmanlı Gerileme Dönemi Padişahları Ve Islahatları Nelerdir?Osmanlı tarihi kendi içinde bazı dönemlere ayrılmıştır. Lale devri ise büyük Osmanlı İmparatorluğu döneminde oldukça merak edilen bir dönemdir. Pasarofça antlaşması ile başlayıp Patrona Halil İsyanı ile sona eren Lale devri nedir? Türk modernleşmesinin temellerinin atıldığı bu dönemde hangi yenilikler gelmiştir? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.
21.10.2020Eğitim
Lale Devri Nedir Lale Devri İle Hangi Yenilikler Gelmiştir
Lale Devri Nedir? Lale Devri İle Hangi Yenilikler Gelmiştir?Osmanlı tarihi kendi içinde bazı dönemlere ayrılmıştır. Lale devri ise büyük Osmanlı İmparatorluğu döneminde oldukça merak edilen bir dönemdir. Pasarofça antlaşması ile başlayıp Patrona Halil İsyanı ile sona eren Lale devri nedir? Türk modernleşmesinin temellerinin atıldığı bu dönemde hangi yenilikler gelmiştir? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.
21.10.2020Eğitim
Fiyatıyla dudak uçuklatıyor 540 yıllık...
Fiyatıyla dudak uçuklatıyor! 540 yıllık...İngiltere’nin başkenti Londra merkezli müzayede evi Sotheby’s Erken Osmanlı Dönemine ait 540 yıllık İznik çinisi çömleği dudak uçuklatan fiyatla açık artırmaya çıkardı.
20.10.2020Ekonomi
Tarih içinde alışveriş keyfi
Tarih içinde alışveriş keyfiYüzlerce yıldır bulundukları bölgelerde ticaretin merkezi olan çarşılar, günümüzde tarihin ve kültürlerin yaşadığı yerler olarak dikkat çekiyor . Neredeyse her ilde bulunan çarşılar, ziyaretçilerine tarihi dokunun içinde alışveriş yapma keyfinin yanı sıra yaşayan hazineler olan zanaatkârlarla tanışma fırsatı da sunuyor.
18.10.2020Gündem
Üniversiteli 7 gençten müthiş başarı İlham kaynakları kaplumbağa oldu
Üniversiteli 7 gençten müthiş başarı! İlham kaynakları kaplumbağa olduBalıkesir Üniversitesi'nde (BAÜN) öğrenim gören 7 arkadaş, iki yıllık çalışmalarının sonucunda ürettikleri su altı drone prototipini Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te görücüye çıkardı.
12.10.2020Teknoloji
MÜSİAD-İESOB dayanışması
MÜSİAD-İESOB dayanışmasıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu’yu ziyaret etti.
9.10.2020Ege
2.5 Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Online Festivali başladı
2.5 Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Online Festivali başladıİlki 2014 yılında gerçekleşen Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali, istanbulimpro ve Muzip Masal Cini ortak organizasyonuyla yeniden hayat buluyor. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali Proje Başkanı Ersin Şen etkinlikle ilgili bilgi verdi
25.09.2020Kültür Sanat
Trump, Muhammed bin Selman için Onun k.çını ben kurtardım dedi
'Trump, Muhammed bin Selman için 'Onun k.çını ben kurtardım' dedi'ABD liderinin sırları ortalığa saçılıyor, gelecek hafta piyasaya çıkacak kitapta Trump'ın Cemal Kaşıkçı'nın vahşice öldürülmesinin ardından Suudi Veliaht Prens'i korduğunu övünerek anlatıyor.
11.09.2020Dünya
Japonyada 350 kişinin bulunduğu tarihi mezarlık keşfedildi
Japonya'da 350 kişinin bulunduğu tarihi mezarlık keşfedildiJaponya'daki bir tren istasyonu şantiyesinde, küçük dairesel mezarlara sıkıştırılmış 350 kişinin kemiklerinin bulundu. Mezarların, 1868 tarihinden kalma olduğu ve bir hastalıktan dolayı toplu ölen kişilere ait olduğu belirtildi.
26.08.2020Tatil
Tarihin ait olduğu topraklara dönüş hikayesi
Tarihin ait olduğu topraklara dönüş hikayesiAnadolu, tarihi zenginlikleriyle yağmaya da maruz kalmış bir yer. Kültür ve Turizm Bakanlığı bu topraklardan yasa dışı yollarla götürülen eserlerin iadesi için verdiği mücadeleyle son 20 yılda 8 binin üzerinde tarihi eseri ait olduğu topraklara getirdi
23.08.2020Pazar
Harry Potter ve Sırlar Odası filmi konusu ve oyuncu kadrosu Harry Potter ve Sırlar Odası ne zaman çekildi
Harry Potter ve Sırlar Odası filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Harry Potter ve Sırlar Odası ne zaman çekildi?Bu akşam Kanal D ekranında izleyici karşısına çıkacak olan Harry Potter ve Sırlar Odası filmini izlemeyen veya yeniden izlemeyi düşünen vatandaşlar Harry Potter ve Sırlar Odası filmi hakkında araştırmalarını sürdürüyor. 2002 yılında vizyona giren ve dünyada izlenme rekorları kıran Harry Potter ve Sırlar Odası filmi konusu ve oyuncu kadrosunda yer alan isimleri sizler için derledik.
15.08.2020Cadde
İki yıllık taban puanları 2020 YKS 2 yıllık ön lisans bölümleri ve taban puanları
İki yıllık taban puanları 2020! YKS 2 yıllık ön lisans bölümleri ve taban puanlarıHeyecanla beklenen YKS sonuçları dün ÖSYM tarafından erişime açıldı. YKS sonuçlarına gören adayları tercih süreci bekliyor. Tercih sürecinde adaylar taban puanları listelerini göz önünde bulundurarak bir liste hazırlayabilirler. 2 yıllık ön lisans bölümlerinin taban puanları ise araştırılan konular arasında bulunuyor. İşte 2020 YKS 2 yıllık taban puanları...
28.07.2020Gündem
TYT puanına göre öğrenci alan iki yıllık (önlisans) bölümleri ve taban puanları | YKS iki yıllık üniversite taban puanları ve kontenjanları
TYT puanına göre öğrenci alan iki yıllık (önlisans) bölümleri ve taban puanları | YKS iki yıllık üniversite taban puanları ve kontenjanlarıÖSYM tarafından YKS sonuçlarının adayların erişimine açılmasının ardından gözler TYT puanına göre öğrenci alan iki yıllık (önlisans) bölümlerine çevrildi. YKS sınavında aldıkları puanlara göre Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren bölümleri ve Meslek Yüksekokullarına kayıt yaptıracak olan adaylar taban puanlarını araştırmayı sürdürüyor. İşte YKS iki yıllık üniversite taban puanları ve kontenjan sayıları...
27.07.2020Gündem
İmge bankasına seyahat
İmge bankasına seyahatBen altı yaşından beri çiziyorum...
20.07.2020Kültür Sanat
İddialara böyle cevap verdi: ‘Mobbing değil, kadro itirazı’
İddialara böyle cevap verdi: ‘Mobbing değil, kadro itirazı’Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Rektörü Handan İnci, üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Nihal Kafalı’nın, kendi idaresindeki Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’ne kadro verilmesine itiraz ettiğini açıkladı. İnci, üniversitede mobbing iddialarının bu yüzden ortaya atıldığını savundu.
7.07.2020Gündem
Bakan Kurum: Termik santralleri 7 gün 24 saat izliyoruz
Bakan Kurum: Termik santralleri 7 gün 24 saat izliyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçici faaliyet belgesi verilen termik santralleri yakından takip ettiklerini ifade ederek, Hem diğer termik santrallerimizi hem geçici faaliyet belgesi verdiğimiz termik santrallerimizi 7 gün 24 saat izliyoruz dedi.
6.07.2020Siyaset

Yazar Sonuçları

Ali Canip OlgunluMilliyet Yazarı
Sinan’ın disipliniMimar Sinan yeri geldiğinde yerel, kimi yerde bölgesel, birçok yapısında ulusaldır; evrensel ölçekle tescillenmiş bir başmimardırAntik Çağ’dan beri görülen kubbe mimarisinin ilk görkemli örneği elbette Ayasofya kubbesidir...
10.01.2021Pazar
Atilay KandemirMilliyet Yazarı
EĞLENCELİ BULUŞMAKerem-Fethi Kamışlı Kardeşler, kuzenleri Hakan Sabancı ve arkadaşlarıyla ATV keyfi yaptıİş dünyasının önde gelen kuruluşlarından Esas Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi Emine Sabancı Kamışlı ve Erhan Kamışlı’nın oğulları Kerem ile Fethi Kamışlı, anne-babalarının başarılarını örnek alıp, çevrelerinde parmakla gösteriliyor...
8.12.2020Cadde
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Pide tarifi NY müzesine nasıl girdi?New York’un önemli müzelerinden MAD’ın (Museum of Art and Design) canlı yayınlarını heyecanla takip ediyoruz...
26.11.2020Cadde
İç Mimar Nilay EkerMilliyet Yazarı
Evlerin kalbi mutfaklar için dekorasyon ipuçlarıMutfaklar; yemek pişirme, yemek yeme, depolama ve sosyal etkileşim gibi birçok faaliyetin yapıldığı evlerimizdeki en önemli alanlardır...
24.11.2020PN Dekorasyon
Tuğçe Şen BaşMilliyet Yazarı
Dini Çeşitlilikten Modern Popülariteye Balat  Son zamanlarda sosyal medyanın da gücüyle daha da popüler olan Balat’ın geçmişini hiç merak ettiniz mi? Cevabınız evetse; Balat sizleri altında çok derin bir tarih, sanat ve hoş görünün yattığı keyifli bir yolculuğa çıkaracak...
27.10.2020
Altan AltınMilliyet Yazarı
Bakü Fatihi Nuri PaşaKardeş Azerbaycan’ın işgal altındaki Dağlık Karabağ için verdiği haklı mücadelesi hepimizin ortak gündem konusu bugünlerde...
14.10.2020Ege
Cengiz HortoğluMilliyet Yazarı
Sabahat Şahin Başarı ÖyküsüSabahat Şahin Başarı Öyküsü(Hiçbir başarı rastlantı değildir...
8.10.2020Gündem
Atilay KandemirMilliyet Yazarı
ROTAMIZ CUNDAPandemi nedeniyle ara verdikleri gezilere yeniden başlayan Rotahane ekibinin ilk durağı, Balıkesir Cunda oldu'Her şehri ünlüsüyle geziyoruz' sloganıyla yola çıkan Rotahane’nin kurucusu Bilge Kuru ve arkadaşları, Covid-19 nedeniyle ara verdiği gezilere yeniden başladı...
30.09.2020Cadde
Kemal ÖnderoğluMilliyet Yazarı
'Agamemnon Festivali bir an önce başlamalı'Termal tesisin ‘Unesco Dünya Mirası’ listesine girmesi için de çalışılmasını öneren İzmirliler, yeraltındaki Roma Hamamı’nın gün yüzüne çıkarılmasını ve ara verilen festivalin her yıl düzenlenmesini istiyor...
28.09.2020Ege
Hanife BaşMilliyet Yazarı
Sanal alemde fal patlamasıPandemi sanal fala da ilgiyi artırdı...
6.09.2020
Eren AkaMilliyet Yazarı
Vatandaş yanıt bekliyorEskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yaşayan okurumuz Nuh Varel, “Baştan sona çukurlarla kaplı Emek Mahallesi Ruhi Kaymaz Caddesi’nden vatandaşlar, kaza tehlikesi ve araçlarına bir şey olacak korkusuyla geçiyorlar...
31.08.2020Ege
Gizem YükselMilliyet Yazarı
24 saatte Edirne turuGÜNÜBİRLİK EDİRNE GEZİSİ Yaklaşık üç ay evde geçirdiğimiz zamanlardan sonra yeni normalin kurallarına uyarak tatil yapmak, gezmek, keşfetmek istiyoruz...
21.07.2020

Benzer Haber Etiketleri

yazar yazısıköşe yazısıistanbulegeharry potter ve sırlar odası

Çini ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.