Çocuk Gelişim

Çocuk Gelişim

Son dakika çocuk gelişim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çocuk gelişim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çocuk gelişim haber sayfamızda...

Çocuk Gelişim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.320 cocuk gelisim haberi bulunmuştur.
Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri Nelerdir Okul Öncesi İçin En İyi Etkinlik Örnekleri
Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri Nelerdir? Okul Öncesi İçin En İyi Etkinlik ÖrnekleriOkul öncesinde çocuk gelişimini pozitif etkileyecek etkinlikler bulunmaktadır. Bu etkinlikler sayesinde çocuk gelişimde yaratıcı yön geliştirilmiş olur. Belirli deneyler sonrasında etkinlikleri ölçülen etkinlikler ile hem zihinsel gelişim hem de ekip çalışmasına yatkınlık geliştirilmiş olur. Okul öncesinde yararlı olacak sanat etkinlikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
19.01.2021Ebeveyn
‘Obeziteye yakalanmayın’
‘Obeziteye yakalanmayın’Toplumu evde vakit geçirmeye zorlayan koronavirüs, özellikle çocuklar ve gençleri hareketsiz bıraktı.
14.12.2020Ege
Skandal görüntü 1,5 yaşındaki bebeğe alkol içirip fotoğraflarını paylaştılar
Skandal görüntü! 1,5 yaşındaki bebeğe alkol içirip fotoğraflarını paylaştılarKartal'da bir annenin 1,5 yaşındaki çocuğuna alkol içirip fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması tepkilere neden oldu. Elinde alkol şişesi ve sigara ile resimleri çekilen 1,5 yaşında bebek babasının şikayeti üzerine annesinden alınarak devlet korumasına alındı. Çocuğun kendisine verilmesini isteyen baba savcılığa başvururken, anne hakkında soruşturma açıldı.
1.12.2020Haberler
Skandal görüntü 1,5 yaşındaki bebeğe alkol içirip fotoğraflarını paylaştılar
Skandal görüntü! 1,5 yaşındaki bebeğe alkol içirip fotoğraflarını paylaştılarKartal'da bir annenin 1,5 yaşındaki çocuğuna alkol içirip fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması tepkilere neden oldu. Elinde alkol şişesi ve sigara ile resimleri çekilen 1,5 yaşında bebek babasının şikayeti üzerine annesinden alınarak devlet korumasına alındı. Çocuğun kendisine verilmesini isteyen baba savcılığa başvururken, anne hakkında soruşturma açıldı.
1.12.2020Gündem
Evden eğitim sürecinde 5 yaş için destekleyici oyunlar
Evden eğitim sürecinde 5 yaş için destekleyici oyunlarBirinci sınıflar kademeli olarak okula gitmeye başladı ancak daha küçük yaş gruplarındaki çocuklar için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Anne-babasının dizinin dibinde oturan ve eğitimini de ana sınıfı yerine deyim yerindeyse ana kucağında alan minikler, dışarı da çıkmadıkları için epey sıkılıyor olabilirler. Kendilerinden büyük kardeşlerinin okul dönüşünde kıskançlık sergiliyor olmaları da pek muhtemel. Peki, veliler bu sorunu nasıl aşacak?
9.11.2020Ebeveyn
Muratpaşa’dan kreş ve oyunevi
Muratpaşa’dan kreş ve oyuneviMURATPAŞA Belediyesi, İzmir’de depremin en çok yıkıma neden olduğu Bayraklı’da bulunan çadır kentte çocuklar için 100 metrekarelik kreş ve oyun çadırı kurdu.
6.11.2020Ege
Şehit Hakan Ünal Parkı’na oyunevi
Şehit Hakan Ünal Parkı’na oyuneviAntalya’da Muratpaşa Belediyesi içi yorgan, battaniye, dezenfektan, nevresim takımı gibi acil ihtiyaç malzemeleriyle birlikte çocuklar için balonlar, toplar, hulahoplar, masa ve sandalyeler, portatif kaydırak ve tahterevallinin yer aldığı 2 kamyon dolusu eşyayı İzmir’e gönderdi.
4.11.2020Ege
Kadınlar güçleniyor
Kadınlar güçleniyorKuşadası Belediyesi, kadın ve çocuklara danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor. Aliağalı çiftçi kadınlar da doğal ürünlerini internet üzerinden satmaya hazırlanıyor
13.10.2020Ege
Dijital oyunlar çocuklar için yararlı mı, zararlı mı
Dijital oyunlar çocuklar için yararlı mı, zararlı mı?Çok değil, birkaç yıl öncesine kadar ebeveynlerle teknolojik cihazlar arasında adeta soğuk savaş vardı. Oyun ve teknoloji bağımlılığı risklerine karşı haklı endişeleri olan ebeveynler, çocuklarını teknolojiden uzak tutmak istiyordu. Şimdilerde ise tüm anne-babalar, çocukları öğrenme becerilerini geliştirsin ve eğitimden geri kalmasın diye teknolojiden yardım alıyor. Bu durumda çocuklarımız risk altında mı?
7.10.2020Ebeveyn
Eğitim desteği
Eğitim desteğiİzmir Büyükşehir Belediyesi, 6 Ekim’den itibaren uzman kadrosuyla okul öncesi çocuklar, 7-14 yaş grubundaki öğrenciler ve ebeveynlerle çeşitli branşlarda çevrim içi atölye çalışmaları yürütecek.
3.10.2020Ege
Kötü bir ebeveyn miyim
Kötü bir ebeveyn miyim?Ebeveyn olmak onu kucağınıza aldığınız ilk saniyeden itibaren bol soru işareti, sabır ve emek gerektiren bir süreç. Bu süreçte aldığınız kararlarda ya da bakım tarzınızda hatalar yapmak dünyanın en doğal olayı. Hata yapmadan çocuk büyüten yoktur büyük bir ihtimalle.
28.09.2020Ebeveyn
Bornova’ya dördüncü çocuk merkezi
Bornova’ya dördüncü çocuk merkezi Bornova Belediyesi çocukların gelişimine katkı koymak, kadınların iş ve sosyal yaşamda daha aktif olmalarını sağlamak için hayata geçirdiği Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri’nin dördüncüsünü Doğanlar Mahallesi’nde açıyor.
13.09.2020Ege
Duyusal oyun: Göldeki balıklar
Duyusal oyun: Göldeki balıklarHem oyun oynayıp hem öğreneceğimiz bu eğlenceye sen de ortak olmak istiyorsan haydi malzemeleri hazırla! Çocuk Gelişim Kübra Nur Sezer hazırladı.
5.06.2020Aktivite
Masal terapisi eğitimi nasıl alınır Masal terapisti olmak için bilmeniz gerekenler
Masal terapisi eğitimi nasıl alınır? Masal terapisti olmak için bilmeniz gerekenlerDaha ziyade çocuklar için kullanılan masal terapisi yöntemi çocuklar, yetişkinler gibi kendilerini rahatlıkla ifade edemedikleri için geliştirilmiştir. Masal terapisi yönteminin ne olduğunu ve eğitiminin nasıl alınabileceğini sizler için derledik.
Çocukları evde tutmak zorlaştı
Çocukları evde tutmak zorlaştıKoronavirüs nedeniyle evde olmaktan bunalan çocuklar, dersleri takip etmekte de zorlanıyorlar. Uzmanlar bu noktada ailelere, öğretmen rolüne girmeden, günü iyi planlayarak çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerini ve bol bol iletişim kurulmalarını öneriyor.
8.04.2020Eğitim
Yaratıcı anne baba olmanın tam zamanı
Yaratıcı anne baba olmanın tam zamanıKoronavirüs nedeniyle eve kapanan çocukların için İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişim Programı Öğretim Görevlisi Ezgi Oral, ailelere tavsiyelerde bulundu...
29.03.2020Ege
Dijital cihazların doğru kullanımı çocuğun ruh sağlığını olumlu etkiliyor
Dijital cihazların doğru kullanımı çocuğun ruh sağlığını olumlu etkiliyorÇocukların günde 1 veya 2 saat dijital cihaz kullanmalarının refahları ve ruh sağlıkları üzerinde olumlu bir etki oluşturduğu ortaya konuldu. Özellikle beyin gelişimleri açısından çocukları hayatlarının ilk iki yılında dijital cihazlara maruz bırakmamak gerektiğinin altını çizen Çocuk Gelişim Uzmanı Nursaç Yıldız, “Daha sonraki yıllarda çocuğu bu cihazlarla planlı ve kademeli olarak tanıştırmak gerekir” dedi.
30.01.2020Ebeveyn
Dünyalara bedel ilk söz... İlk kez anne dedi...
Dünyalara bedel ilk söz... İlk kez 'anne' dedi...Tekirdağ'da yaşayan Anıl ve Aynur Ordu çiftinin ikinci çocukları Berkay'a yaklaşık 6 ay önce otizm teşhisi konuldu. Ailesiyle göz teması kuramayan, öfke nöbetleri geçiren küçük Berkay, çocuk gelişim uzmanı gözetiminde uygulanan 'nöroplay' yöntemi sonrası ilk kez 'anne' dedi.
7.12.2019Gündem
Bombalı saldırı için Türkiyeye gelen kadın terörist yakalandı
Bombalı saldırı için Türkiye'ye gelen kadın terörist yakalandıAdana terör polisi büyükşehirlerde bomba patlatarak Türkiye ekonomisini hedef almayı amaçlayan YPG'li kadın teröristi ve ona yardım eden 3 kişiyi yakaladı.
14.11.2019Gündem
Tek eksik görme engelli sekreter
Tek eksik görme engelli sekreterMenemen Belediyesi’ne ait Emiralem Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Çilek Kafe’de başvuru olması halinde bir görme engelliye sekreter olarak iş verilebileceği belirtildi...
20.10.2019Ege
Türkiyenin en pahalısı Fiyatı şoke etti...
Türkiye'nin en pahalısı! Fiyatı şoke etti...Ankara'da, donuk pasta üretimi yapan firma, 340 gram altın plaka kullanarak yenilebilen pasta üretti. 56 bin lira ile Türkiye'nin en pahalısı olduğu belirtilen pasta, İstanbul'daki fuar öncesi Ankara'da tanıtıldı.
10.10.2019Ekonomi
Türkiyenin ilk alerji anaokulu: Bu okula süt girmiyor
Türkiye'nin ilk alerji anaokulu: Bu okula süt girmiyor!Kartal’da hizmete açılan Türkiye’nin ilk ve tek alerji anaokulu, alerjik çocuklara okul öncesi eğitim veriyor. Yumurta ve sütün girmediği bu okulda, halı ve perde de yok
22.09.2019Gündem
Kulaçlar bu kez çocuklar için atıldı
Kulaçlar bu kez çocuklar için atıldıİzmir’de daha önce kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 24 saat boyunca kulaç atan 6 açık su yüzücüsü, bu kez çocuk istismarına dikkat çekmek için 8 Eylül’de Didim’den Bodrum’a kadar 24 kilometre yüzecek.
3.09.2019Ege
4 kulvarda 4 girişim
4 kulvarda 4 girişimStartup girişimleri hayatın her alanındaki ihtiyaçlara dokunuyor. Teknolojinin kullanılmadığı alanlardaki açığı kapatıyorlar. Kendilerini niş alanlarda gösteriyorlar. Çoğu girişimcinin önce kendi ihtiyacından yola çıktığı ve açık gördüğü bir alanı değerlendirdiği dikkat çekiyor. Bugünkü yazımızın konukları Alivex, Robibot, Rent’n Connect ve AutoTrainBrain...
5.06.2019Ekonomi
Aydınlı ne diyorsa o
Aydınlı ne diyorsa o!CHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu, Milliyet’e projelerini anlattı. Aydın’ı eğitimden turizme, üretimden spora adeta parlayan bir il haline getirdiklerini belirten Çerçioğlu, Aydınlıların mutlu olmayacağı hiçbir projeye imza atmadıklarını söyledi
11.03.2019Gündem
Tatil, eğitime de eğlenceye de yeter
Tatil, eğitime de eğlenceye de yeterYaklaşık 18 milyon öğrencinin heyecanla beklediği yarıyıl tatili, dinlenmek, yeni döneme yüksek motivasyonla başlamak, ebeveynler ve arkadaşlarla vakit geçirmek ve gezmek için iyi bir fırsat Tatilde, öğrenciler ayrıca spordan sanata, bilim kamplarından yaratıcı atölyelere kadar birçok etkinliğe katılarak yeteneklerini de keşfedebilirler
16.01.2019Gündem
Bebeklere inek sütü verilir mi
Bebeklere inek sütü verilir mi?Anne sütü ve emzirmenin önemini vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Nurten Elkin, inek sütünün anne sütünün alternatifi olmadığını dile getirerek, “Süt çocukluğunda en önemli alerjik besin inek sütüdür. Ani bebek ölümleri, diş çürümeleri, orta kulak iltihabı, büyüme ve gelişme gerilikleri inek sütü ile beslenenlerde sık karşılaşılan sorunlardandır” dedi.
30.11.2018Bebek
Çöp atmaya giden Canselden 9 gündür haber yok
Çöp atmaya giden Cansel'den 9 gündür haber yok!Bursa'nın Gemlik ilçesinde 9 gün önce çöp dökmek için evden çıkan, bir daha da kendisinden haber alınamayan Cansel Sezer'in (18) ailesi, kızlarının hayatından endişe ediyor.
19.08.2018Gündem
‘Kızlarımız Okuyor’ projesi atağa kalktı
‘Kızlarımız Okuyor’ projesi atağa kalktıPepsiCo ve Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM), PepsiCo’nun eğitimde fırsat eşitsizliğiyle mücadeleye katkıda bulunmak üzere hayata geçirdiği ‘Kızlarımız Okuyor’ projesi kapsamında eğitimde iş birliği yaparak kız öğrencilerin kendilerine parlak bir gelecek yaratmalarına destek oluyor.
6.08.2018Ekonomi
Mahkemeden anneyi sevindiren karar
Mahkemeden anneyi sevindiren kararBabanın, velayeti annede olmasına rağmen Umman’a götürdüğü çocuğun pasaport süresinin uzatılması talebini reddeden mahkeme kararında, “Çocuğun anne şefkatine ihtiyacı var” denildi
25.06.2018Gündem
Kartal dönüşümle  ayrıcalıklı yaşam sunuyor
Kartal dönüşümle ayrıcalıklı yaşam sunuyor Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, “2009’dan önce ismi çok fazla bilinmeyen Kartal’ı kentsel dönüşüm ve yapılan yatırımlarla ayrıcalıklı bir ilçe haline getirdik” dedi
12.06.2018Gündem
MHP milletvekili aday listesi belli oldu İşte il il MHP milletvekili adayları
MHP milletvekili aday listesi belli oldu! İşte il il MHP milletvekili adaylarıMHP milletvekili aday listesi YSK'ya teslim edildi. 24 Haziran'da gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin milletvekili aday listesi kesinleştirildi. İşte il il MHP milletvekili aday listesi
22.05.2018Gündem
Mutlu çocuk gelişimi için ailelere 8 öneri
Mutlu çocuk gelişimi için ailelere 8 öneriUz. Dr. Ali Satılmış, sanatın çocukların gelişimindeki etkileri hakkında bilgiler verdi. Mutlu çocuk gelişimi için ailelere önerilerde bulundu.
21.05.2018Ebeveyn
Öğrenim hakkına pasaport engeli
20.05.2018Gündem
Sosyal belediyecilikte önemli adımlar atılıyor
Sosyal belediyecilikte önemli adımlar atılıyorKuşadası Belediyesi, sahip olduğu sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda, ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşuyor.
30.03.2018Ege
Annelerin derdi: İştahsızlık
Annelerin derdi: İştahsızlıkGünümüzde obeziteyle birlikte vitamin ve mineral eksiklikleri de sıklıkla görülmekte... Sağlıklı gıdalara karşı istahsız olan çocuklar için destek alınabilir.
10.03.2018Cadde
ALO 191’i arayan kadın sayısı arttı
ALO 191’i arayan kadın sayısı arttıUyuşturucuyla mücadelede danışma ve destek hattı olan ALO 191’i arayan kadınların sayısının arttığı açıklandı
26.02.2018Gündem
Ev işlerinde çocuklara görev verilmeli mi
Ev işlerinde çocuklara görev verilmeli mi?Çocuk gelişim uzmanları çocukların sorumluluk bilinci kazanmaları ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için belirli bir yaştan sonra ev işlerine yardım etmeleri konusunda hemfikir.
2.01.2018Eğitim
Anneler ile Geleceğe
Anneler ile Geleceğe7 bin 500 kilometro yol yapılarak 9 ilde 26 bin 600 anneye ulaşıldı.
Güneydoğu’da 200 bin  çocuğa özgüven aşıladı
Güneydoğu’da 200 bin çocuğa özgüven aşıladıGAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri projesi kapsamında Güneydoğu’da 13 merkezde toplam 200 bin çocuğun hayatına dokunuldu. Yeni merkezlerin açılışına devam edilecek
25.11.2017Ekonomi
Albaraka Garaj’a katılacak 10 girişim belli oldu
Albaraka Garaj’a katılacak 10 girişim belli olduAlbaraka Türk tarafından girişimcileri kuluçka ve hızlandırma imkanları ile desteklemek üzere kurulan Albaraka Garaj’ın ilk döneminde çalışmaya hak kazanan ilk on girişim belli oldu.
14.11.2017Ekonomi
Çocuklar da, anneler de mutlu
Çocuklar da, anneler de mutluBornova Belediyesi’nin, anne babaların çocuklarını yarım günlüğüne bırakıp kendilerine zaman ayırabilmeleri için projelendirdiği ücretsiz ‘Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri’ yoğun ilgi görüyor.
17.09.2017Ege

Yazar Sonuçları

Melih AşıkMilliyet Yazarı
Avrupa dostluğu!Avrupa Birliği’ne bırakın tam veya yarım üye olmayı...
10.10.2020Gündem
Eda ÖzdemirMilliyet Yazarı
'Cadılar' ile savaşan kadın: Anja Ringgren LovénHepimiz sevgili Anja Ringgren Lovén'i bu fotoğrafı ile tanıdık...
1.10.2020PN Güzellik
Zeynep İşmanMilliyet Yazarı
Kızımla korona günleri | Bugün söz annelerinBeni takip eden sevgili annelere, “Bugün benim köşeyi siz yazmak ister misiniz?” dedim ve “Korona sürecinde, anneliğinizle fark ettiğiniz 3 şeyi yazar mısınız?” diye sordum...
10.05.2020PN Aile
Kemal ÖnderoğluMilliyet Yazarı
Mardin’den gelen 41 çocuğu ağırladı100 günlük başkanlık sürecini basın toplantısı ile değerlendiren Başkan Günel, ardından Mardin Nusaybin’den gelen çocuklarla gününü geçirdi...
26.07.2019Ege
İpek DağıstanlıMilliyet Yazarı
Anneler ile Geleceğe ProjesiBebek bezi ile tanışmam anne olmadığım abla olduğum yıllara dayanır...
6.04.2018PN Aile
Uzm. Dr. Bengü KayatürkMilliyet Yazarı
Çocuklarımıza Farkındalılık ÖğretebilirizBirçoğumuz, sabahları evimizden işe, okula veya olmamız gereken yerlere gitmek için çıkıyoruz...
28.12.2017PN Aile
Gizem AydoğanMilliyet Yazarı
Her Çocuk Eşit Fırsatlara Sahip OlmalıDoğdumuz kenti, ülkeyi, aileyi, dili, dini, kültürü seçemiyoruz...
27.11.2017PN Güzellik
Özay ŞendirMilliyet Yazarı
AYNI KART AYNI ŞİİR...Gülben Ergen ile Erhan Çelik arasındaki ilişki, Kabe’de hiç de alışkın olmadığımız pozlarla duyduğumuz bir ilişkiydi...
10.10.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeizmircorona virüsbebekmentalup

Çocuk Gelişim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.