Dikili

Dikili

Son dakika Dikili haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dikili gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dikili haber sayfamızda...

Dikili

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.695 dikili haberi bulunmuştur.
Yunanistanın Türk karasularına ittiği göçmeler kurtarıldı
Yunanistan'ın Türk karasularına ittiği göçmeler kurtarıldıİzmir'in Dikili ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 32 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı.
20.01.2021Gündem
TMSF, 15 Temmuz kararlarını bekliyor
TMSF, 15 Temmuz kararlarını bekliyorKoza Altın’ı Varlık Fonu’na devredebileceklerini, talibi olursa da satabileceklerini belirten TMSF başkanı Gülal “15 Temmuz darbe girişiminden bu yana halen kesinleşen karar yok. Kararlar kesinleşince bu şirketler devlete geçecek” dedi
18.01.2021Siyaset
Son dakika: TMSFden 5 dev şirket için flaş satış açıklaması
Son dakika: TMSF'den 5 dev şirket için flaş 'satış' açıklaması!Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fonun kayyumluğundaki şirketlere yönelik yol haritasının çizilmesi için hukuki süreçlerin kesinleşmesi gerektiğini belirterek, "Koza Altın'ı eğer hukuki süreçleri kesinleşirse Türkiye Varlık Fonuna devredebiliriz, bu bir opsiyon. Erciyes Anadolu Holding'de çok ciddi bir yapılanmaya gittiler, markaları ayırdılar. Halka arz bir metot olabilir. Pırıl pırıl şirketlerimiz var, şartlar oluştuktan sonra satış da gündeme gelebilir." dedi.
17.01.2021Ekonomi
Ege beyaza bürünüyor
Ege beyaza bürünüyorEge Bölgesi’nde geçen hafta etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına, yerini kara bıraktı.
16.01.2021Ege
Fıstık fiyatları yüzde 200 artabilir
Fıstık fiyatları yüzde 200 artabilirGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, 'yeşil altın' olarak bilinen Antep fıstığı ağaçları, kuraklık nedeniyle mevsimi olmamasına karşın, 'karagöz' adı verilen çiçek açmaya başladı. Araban Ziraat Odası Başkanı Hasan Altun, kuraklık nedeniyle fıstık ağaçlarının erken uyanmaya başladığını, bu durumun rekolteyi etkileyip fıstık fiyatlarının yüzde 200 artması anlamına geleceğini söyledi.
16.01.2021Ekonomi
Dikili’ye yeni hastane
Dikili’ye yeni hastaneAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Dikili’ye yeni bir devlet hastanesi yapılacağını açıkladı.
16.01.2021Ege
Son dakika... Bakan Ersoydan heyecanlandıran Göbeklitepe mesajı: Hazır olun
Son dakika... Bakan Ersoy'dan heyecanlandıran Göbeklitepe mesajı: 'Hazır olun'Gelen son dakika haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'dan heyecanlandıran bir açıklama geldi. Bakan Ersoy, Şanlıurfa'daki yeni keşiflere değinip, 'Yeni Göbeklitepe'lere hazır olun' dedi.
13.01.2021Gündem
‘Ayrımcılık yapmayız’
‘Ayrımcılık yapmayız’AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Dikili’de bazı caddelerin, Karayolları Genel Müdürlüğü’nden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini duyurdu.
12.01.2021Ege
AK Partili Dağ: Konu vatandaşa hizmet olunca ayrımcılık yapmamız mümkün değildir
AK Partili Dağ: Konu vatandaşa hizmet olunca ayrımcılık yapmamız mümkün değildirAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, vatandaşa hizmet konusunda ayrımcılık yapmalarının asla söz konusu olmadığını ve hangi belediyeden gelirse gelsin İzmir yararına olacak çalışmalarda mesai harcamayı sürdürdüklerini bildirdi.
12.01.2021Siyaset
Kastamonudaki Kahin Tepe kazıları devam ediyor
Kastamonu'daki Kahin Tepe kazıları devam ediyor!Kastamonu'nun Araç ilçesinde yürütülen Kahin Tepe kazısında, günümüzden 12 bin yıl öncesine ait yapılara ulaşıldı.
11.01.2021Gündem
Üretimin geleceği İzmir topraklarında
Üretimin geleceği İzmir topraklarındaBakan Pakdemirli, Tarıma Dayalı OSB’ler için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Bergama’da 2 bin 500 kişiye iş imkanı sunulacak. Dikili’de seralarda temiz enerji kullanılacak
9.01.2021Ege
Uzunlukları insan boyunu aşıyor, her biri gökten düşmüş gibi
Uzunlukları insan boyunu aşıyor, her biri gökten düşmüş gibiSivas’ın Karayün köyünde yer alan yaklaşık 4 asırlık mezarlıktaki dev mezar taşları oluşturdukları görüntü dikkat çekiyor.Sivas kent merkezine 28 kilometre uzaklıkta bulunan Karayün köyü, mezar taşlarıyla dikkat çekiyor. Köye bir kilometre uzaklıktaki kayalık alandan kağnı arabalarıyla taşındığı düşünülen 4 asırlık mezar taşları görüntüsüyle film sahnelerini aratmıyor. Boyları 2 metreyi bulan dikili mezar taşları zaman zaman definecilerin de saldırısına uğruyor.
2.01.2021Haberler
Uzunlukları insan boyunu aşıyor, her biri gökten düşmüş gibi
Uzunlukları insan boyunu aşıyor, her biri gökten düşmüş gibiSivas kent merkezine 28 kilometre uzaklıkta bulunan Karayün köyü, mezar taşlarıyla dikkat çekiyor. Köye bir kilometre uzaklıktaki kayalık alandan kağnı arabalarıyla taşındığı düşünülen 4 asırlık mezar taşları görüntüsüyle film sahnelerini aratmıyor. Boyları 2 metreyi bulan dikili mezar taşları zaman zaman definecilerin de saldırısına uğruyor. Köy sakinlerinden Ramazan Kurugöllü, “Bunlar bugünün teknolojisi ile traktörle bile getirebileceğimiz şeyler değil. Gerçekten oldukça şaşırtıcı” dedi.
2.01.2021Gündem
Ulaşım yılı  olacak
Ulaşım yılı olacakBaşkan Soyer, Narlıdere Metro şantiyesinde incelemelerde bulundu “Karınca gibi durmadan çalışıyorlar” dediği işçilere mutlu yıllar diledi
2.01.2021Ege
‘Sağlık ve huzur yılı olsun’
‘Sağlık ve huzur yılı olsun’Ege Bölgesi’nde belediye başkanları yayımladıkları mesajlarla vatandaşların yeni yılını kutladı.
31.12.2020Ege
İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden şampiyon sporcular için hatıra ormanı
İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden şampiyon sporcular için hatıra ormanı İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Türkiye'yi dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarıyla temsil eden 115 milli sporcu için hatıra ormanında fidan dikme etkinliği düzenlendi.
30.12.2020Diğer
İzmir’de 56 göçmen kurtarıldı
İzmir’de 56 göçmen kurtarıldı!İzmir’de Çeşme ve Dikili ilçeleri açıklarında yasadışı yollardan yurtdışına çıkmaya çalışan toplam 56 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
25.12.2020Gündem
Kuraklığa ilaç işbirliği akmayacak
Kuraklığa ilaç işbirliği akmayacak!İZSU, kentteki altyapı yatırımları için Fransız Kalkınma Ajansı ile yaklaşık 50 milyon euroluk kredi sözleşmesine imza attı.
21.12.2020Ege
Eskişehirsporda 13 ayda 23 milyon lira borç ödendi
Eskişehirspor'da 13 ayda 23 milyon lira borç ödendiTFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'un kulüp başkanı Mustafa Akgören, "Göreve geldiğimiz 13 aylık sürede Eskişehirspor Kulübünün 23 milyon lira borcunu ödedik. Bu rakam sezon sonuna kadar tahmini olarak 35 milyon lirayı geçecek." dedi.
19.12.20201.Lig
Dikili’nin 550 gününü anlattı
Dikili’nin 550 gününü anlattıBaşkan Kırgöz projelerini sundu önerileri dinledi
19.12.2020Ege
İzmir’den dünyaya ‘korona kancası’
İzmir’den dünyaya ‘korona kancası’İzmir’de bir firmanın dış mekanlarda teması azaltmak amacıyla geliştirdiği “korona kancası” Avrupa ülkelerine satılıyor.
12.12.2020Ege
Aşıklar büyülüyor
Aşıklar büyülüyorDikili’deki Aşıklar Şelalesi’nde, yeşilden kızıla dönen ağaçlar, eşsiz manzaralar oluşturuyor.
12.12.2020Ege
Korona kancası ihracat başarısı getirdi
'Korona kancası' ihracat başarısı getirdiİzmir'de bir firmanın dış mekanlarda teması azaltmak amacıyla geliştirdiği "korona kancası" Avrupa ülkelerine satılıyor.
11.12.2020Ekonomi
Yasağa yolda yakalandılar
Yasağa yolda yakalandılarKovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde pazartesi saat 05.00’te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması dün saat 21.00’de başladı.
5.12.2020Gündem
Egede Türk kara sularına geri itilen 44 sığınmacı kurtarıldı
Ege'de Türk kara sularına geri itilen 44 sığınmacı kurtarıldıİzmir'in Çeşme ve Dikili ilçeleri açıklarında, Türk kara sularına geri itilen 44 sığınmacı kurtarıldı.
4.12.2020Gündem
Bulunduğu gibi kayboldu, panik büyüyor
Bulunduğu gibi kayboldu, panik büyüyor!Koyunları saymak için havalanan helikopterin pilotu, hayatında gördüğü en garip şeye rastladı. Video kaydı sosyal medyada yayılınca dünya çapında yankı buldu ancak gizemli blok geldiği gibi kayboldu.
29.11.2020Haberler
İzmirde 462 litre kaçak içki ele geçirildi
İzmir'de 462 litre kaçak içki ele geçirildiİzmir'in Dikili ilçesinde 462 litre kaçak içki ve 40 litre etil alkol ele geçirildi, 1 şüpheli gözaltına alındı.
29.11.2020Gündem
Karahantepe nerede Karahantepe mi, Göbeklitepe mi daha eski
Karahantepe nerede? Karahantepe mi, Göbeklitepe mi daha eski?Şanlıurfa'da çalışmaları süren Göbeklitepe sonrası heyecanlandıran gelişme yaşandı. Şehir merkezine yakın yerde Karahantepe adı verilen alanda neolitik döneme ait eserlere rastlandı. Peki, Karahantepe, Göbeklitepe!den daha mı eski?
27.11.2020Gündem
Şanlıurfada Göbeklitepeden sonra Karahantepe heyecanı
Şanlıurfa'da Göbeklitepe'den sonra Karahantepe heyecanıŞanlıurfa'da Göbeklitepe'deki dikili taşlarla benzerlik gösteren ve ilk belirlemeye göre neolitik döneme ait 'T' şeklinde 250 dikilitaşın bulunduğu Karahantepe, kentte heyecana yol açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da Karahantepe'nin dünyada ses getirecek yeni keşif olacağı yönündeki açıklaması, kent sakinlerini sevindirdi.
27.11.2020Gündem
Sürpriz kutlama
Sürpriz kutlamaDikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, 45 yıl aradan sonra ilkokul öğretmeni Şahsine Girgin ile 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde buluştu. Kırgöz, 45 yıl önce çekilen ve okul arkadaşlarının yer aldığı siyah beyaz bir fotoğraf karesini de öğretmenine armağan etti.
25.11.2020Ege
Bakan Kurum: En iyi İzmiri inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız
Bakan Kurum: En iyi İzmir'i inşa etmek için var gücümüzle çalışacağızÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir depremi sonrasında yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bugün itibarıyla 5 bin konutun projelerini hazırladıklarını söyledi.
25.11.2020Siyaset
ABDde çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu
ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden olduABD'nin Utah eyaletinde çölün ortasında yere dikilmiş olarak bulunan gizemli blok eyalette merak uyandırdı.
24.11.2020Haberler
Şehit Aybüke öğretmenin babası: Aynı yere tayini çıksa yine hep beraber gideriz
Şehit Aybüke öğretmenin babası: Aynı yere tayini çıksa yine hep beraber giderizBatman’ın Kozluk ilçesinde, 3 yıl önce PKK'lı teröristlerin 22 yaşında şehit ettiği müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın, kızının sayısal öğrencisi olarak farklı bölümler tercih etme imkanına rağmen çok sevdiği öğretmenliği tercih ettiğini söyleyerek, "Bugün yine aynı yere tayini çıksa yine hep beraber gideriz ve görevine başlamasına yardımcı oluruz" dedi.
23.11.2020Gündem
Drone destekli virüs denetimi
Drone destekli virüs denetimiDikili İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği ekiplerince koronavirüs denetimi yapıldı.
21.11.2020Ege
İzmirli, merkezden taşınmak istiyor
İzmirli, merkezden taşınmak istiyorZingat.com verilerine göre, 30 Ekim’deki depremin ardından İzmir’de en fazla satılık konut araması; Aliağa, Alaçatı ve Torbalı’da yapıldı.
21.11.2020Ege
Türk karasularına geri itilen 34 göçmen kurtarıldı
Türk karasularına geri itilen 34 göçmen kurtarıldıİzmir’in Dikili ilçesinde, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından 34 göçmen kurtarıldı. Göçmenlerin Yunanistan unsurları tarafından Türk karasularına geri itildiği öğrenildi.
20.11.2020Gündem
Dört hastane için destek talep etti
Dört hastane için destek talep ettiAK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar, TBMM’de devam eden 2021 yılı bütçe görüşmeleri esnasında Kemalpaşa, Kiraz, Dikili ve Aliağa ilçelerinde yapılacak olan hastaneler için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan destek istedi.
20.11.2020Ege
İzmirde 890 litre kaçak içki ele geçirildi
İzmir'de 890 litre kaçak içki ele geçirildiİzmir’in Karabağlar ve Dikili ilçelerinde jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda 890 litre kaçak içki ile alkollü içki yapımında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirildi.
19.11.2020Gündem
Kamyonun 11 aracı biçtiği anlar kamerada
Kamyonun 11 aracı biçtiği anlar kameradaİzmir'in Dikili ilçesinde meydana gelen kazada bir kamyon sürücüsü, önündeki TIR'a çarpmamak için direksiyon hakimiyetini kaybetti ve 11 araca çarptı. Korkunç anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
18.11.2020Haberler
Foçalı Masterler’dan dört dörtlük maçlar
Foçalı Masterler’dan dört dörtlük maçlarDikili’de geçen hafta 14 Eylül Masterler ile 4-4 berabere kalan Foça BLD Masterler, bu hafta Çandarlı Pitane Masterler’i sahasında ağırladı.
16.11.2020Ege
Eski kocası tarafından öldürülen Çilem Kılıç toprağa verildi
Eski kocası tarafından öldürülen Çilem Kılıç toprağa verildiİzmir’in Dikili ilçesinde eski eşi tarafından tabancayla vurularak öldürülen Çilem Kılıç, gözyaşları içinde toprağa verildi.
13.11.2020Gündem
İki ili etkiledi Sular çekildi, ortaya bu görüntü çıktı
İki ili etkiledi! Sular çekildi, ortaya bu görüntü çıktıKonya ve Isparta illeri sınırları içerisinde yer alan Beyşehir Gölü kıyılarında su seviyesinin düşmesi sonucu suların çekildiği alanlarda sazlık, kamış ve balçık sahalar oluştu.
12.11.2020Gündem
Eski koca, uzaklaştırma kararına rağmen dehşet saçmış
Eski koca, uzaklaştırma kararına rağmen dehşet saçmış!İzmir’in Dikili ilçesinde, boşandığı Çilem Kılıç'ı (23) öldürüp, evini bastığı eski kayınvalidesi Selime Özduran ile onun komşusu Sibel Yarcı'yı yaraladıktan sonra intihar eden Alper Gül'ün (33), daha önce cinayet ve yaralama suçlarından cezaevinde yattığı ortaya çıktı. Çilem Kılıç’ın 3 ay önce Alper Gül hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı belirtildi.
12.11.2020Gündem
Eski eşini öldürdü, annesi ile komşusunu yaralayıp intihar etti
Eski eşini öldürdü, annesi ile komşusunu yaralayıp intihar ettiİzmir'in Dikili ilçesinde Alper Gül (32), dehşet saçtı. Sokakta karşılaştığı boşandığı eşi Çilem Kılıç'ı (23) tabanca ile vurarak öldürdükten sonra genç kadının annesi ve komşusunu da yaralayan Gül, ardından intihar etti.
12.11.2020Haberler

Yazar Sonuçları

Onur ÇakırMilliyet Yazarı
CHP’de Menemen sendromu!Menemen’de Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından yaşanan süreç derslerde okutulacak tarzda...
19.01.2021Ege
Nur DemirMilliyet Yazarı
Dünyanın enerji ağlarıDünya’nın kendine özgü bir enerjisi var...
19.01.2021PN Yaşam
Eren AkaMilliyet Yazarı
Vatandaşın imar tepkisi!Pertek Belediyesi sınırları içerisinde bulunan ve ilçenin en yeşil alanına sahip bölgenin Pertek Belediyesi tarafından imara açılması ilçe sakinlerinin tepkisine neden oldu...
11.01.2021Ege
Kemal ÖnderoğluMilliyet Yazarı
Su ve arıtma sorunu bitecekProjelerin ihalelerinden sonra, yapılacak işlerin tamamlanmasıyla birlikte hem İzmir hem ülke ekonomisi kazanacakİzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün, 30 ilçede planlanan yeni içme suyu şebekeleri başta olmak üzere, içme suyu paket arıtma tesisleri, atıksu arıtma tesisleri ve yağmur suyu tesisleri ile su kuyuları ihalelerine önümüzdeki günlerde çıkacağı açıklandı...
11.12.2020Ege
Kemal ÖnderoğluMilliyet Yazarı
20 şantiyedeki proje sayısı 45’e çıkarılıyorYağmur ve içme suyu projelerine ağırlık verilerek kentin yaşam kalitesinin yükseltileceği bu işlerin yapımında binlerce kişiye de istihdam olanağı sağlanacağı ifade edildi...
7.12.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

izmiregegazetedikiligöbeklitepe

Dikili ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.