Diyetisyen

Diyetisyen

Son dakika diyetisyen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan diyetisyen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan diyetisyen haber sayfamızda...

Diyetisyen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.242 diyetisyen haberi bulunmuştur.
Yeni dönemin yıldızı ‘Teletıp’ olacak
Yeni dönemin yıldızı ‘Teletıp’ olacakCovid-19’la teletıp hizmetlerine talep patladı. Hastaların tek bir tıkla online olarak hekimlere ulaşmasına imkan veren teletıp, sigorta sektörünün gelecek planlarında önemli bir yer almaya başladı.
19.01.2021Sigorta
Prebiyotik etki göstererek bağışıklığı güçlendiren besinler
Prebiyotik etki göstererek bağışıklığı güçlendiren besinlerGüçlü bir bağışıklık sistemi hem ruhsal hem de fiziksel olarak bizi ayakta tutan en önemli kalkan. Bu sağlamanın yolu da doğru besinleri seçmekten geçiyor. Yüksek yağlı diyetlerden uzak durulması gerektiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Kübra Şahin, bağırsak mikrobiyotasındaki yararlı bakterilerinin artırılmasının da büyük öneme sahip olduğunu söyledi. "Mikrobiyotanın en önemli enerji kaynağı beslenme ile alınan karbonhidratlardır. Tükettiklerimizin, prebiyotik özellik gösterebilen karbonhidratlardan zengin olması gerekiyor" diyerek vücutta prebiyotik özellik gösterebilen besinleri açıkladı
Saç dökülmelerini, saç kırıklarını ve kepek problemini kökünden çözüyor
Saç dökülmelerini, saç kırıklarını ve kepek problemini kökünden çözüyor!Vücudumuzun neredeyse dörtte üçünü oluşturan suyun sağlığımız için hayati önem taşıdığını artık hepimiz biliyoruz. Peki su tüketiminize gereken önemi veriyor musunuz? Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak konu hakkında bilgiler verdi.
Akciğeri temizleyen asıl besinler bunlarmış
Akciğeri temizleyen asıl besinler bunlarmış!Koronovirüs'ün akciğerde yarattığı etki, solunum almayı zorlaştırıyor. Bu nedenle de akciğer sağlığını koruyacak şekilde beslenmek önemli hale geldi. Diyetisyen Derya Zünbülcan, bu dönemde sarımsak, avokado, zencefil, elma, lahana, zeytinyağı ve yoğurt gibi akciğeri temizleyen besinleri sıkça tüketerek, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Şeyda Coşkunun izin belgesi var ama...
Şeyda Coşkun'un izin belgesi var ama...Birçok ünlü ismin spor eğitmenliğini yapan Şeyda Coşkun, önceki gün sokağa çıkma yasağında Kuruçeşme’de görüntülendi.
18.01.2021Cadde
B12 ve beta glukan deposu İşte besin mayasının faydaları
B12 ve beta glukan deposu! İşte besin mayasının faydalarıBesin mayası özellikle son dönemde özellikle vegan ve vejetaryen diyetlerin vazgeçilmezi haline geldi. Besin mayası veya diğer adı ile beslenme mayası, 'saccharomyces cerevisiae' olarak bilinen maya türünün inaktif hali. Toz ve granül şeklinde satılan besin mayası, yemeklerin içerisinde katılarak kullanılabiliyor. B12 ve beta glukan yönünden zengin olan besin mayasının faydalarını, Uzman Diyetisyen Eda Balcı sıraladı
Pandemi stresi fibromiyalji ağrılarını tetikledi
Pandemi stresi fibromiyalji ağrılarını tetiklediYorgun, ağrılı hissediyorsunuz, uyuyamıyorsunuz, hasta gibisiniz ama hasta değilsiniz. Bu belirtiler vücudun belli bölgelerindeki hassas noktalar ile kendini gösteren kronik bir kas iskelet sistemi hastalığı olan fibromiyaljiyi işaret ediyor olabilir. Pandemi sürecinde artan stres, kaygı ve endişe durumunun ise bu hastalık ile ilgili şikayetleri daha çok artırdığı görülüyor. "Bu hastalığın tarifi biraz zor" diyen Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ahmet Dinç, önemli bilgiler paylaştı
13.01.2021Genel Sağlık
Uzmanından uyarı Hiçbir besin koronaya karşı tek başına etkili değil
Uzmanından uyarı! "Hiçbir besin koronaya karşı tek başına etkili değil"Sosyal medyada bazı besinlerin Kovid-19 üzerine mucizevi etkilerinin olduğuna dair bilgi kirliliğinin olduğu gözlemlendi. Diyetisyen Gizem Gençyürek, “Bazı besinlerin insan vücudunda bağışıklık mekanizmasına olumlu katkıları olduğu bilimsel verilerle kanıtlanmıştır, ancak bu demek değildir ki, tek bir besin virüsü yok etsin, ona düşman olsun” dedi.
13.01.2021Gündem
Bu besinler sigara bıraktırıyor Her gün bir tane tüketirseniz...
Bu besinler sigara bıraktırıyor! Her gün bir tane tüketirseniz...Her sigara içtiğinizde toksik gazlar akciğerlerinize ve ardından kan dolaşımınıza geçer ve vücuttaki her organa yayılırlar. Bir sigara nikotin ve çeşitli başka bileşikler içeren tütün yaprakları kullanılarak yapılır. Tütün ve bileşikler yandığında, kansere neden olduğu bilinen 40'tan fazla tehlikeli kimyasal salgılarlar. Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, sigara bıraktıran besinler hakkında bilgiler verdi.
Evde kalınca kilo aldık, çareyi diyetisyende aradık
Evde kalınca kilo aldık, çareyi diyetisyende aradıkKovid-19 salgını yüzünden milyonlarca kişi evden çalışmak zorunda kalınca; hareketsizlik ve mutfakta harcanan zaman arttı, kilo almak kaçınılmaz oldu. Hal böyle olunca da online sağlık hizmetleri veren sağlık personeli arasında en fazla aranan doktorlar listesinin başında diyetisyenler yer aldı. Tur Assist’in Dijital Sağlık Platformu’ndan 2020 yılında yaklaşık 16 bin kişi yararlanırken diyetisyen hizmeti alanların oranı yüzde 30 oldu. Diyetisyenlerden sonra telefonu en fazla çalanlar ise yüzde 23 oranıyla psikiyatrist ve psikologlar oldu.
12.01.2021Sigorta
Polikistik Over Sendromu nedir Polikistik Over belirtileri ve tedavi yöntemleri
Polikistik Over Sendromu nedir? Polikistik Over belirtileri ve tedavi yöntemleriKadın hastalıkları yakından takip edilmeli ve kontrol altında tutulmalıdır. Özellikle Polikistik Over Sendromu her 10 kadından birinde görülür. Polikistik Over Sendromunun genetik olarak ortaya çıktığı düşünülür. Polikistik over Sendromu nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
10.01.2021Sağlık
Sağlıklı diye satılan gıdalar hücreleri öldürüyor
'Sağlıklı' diye satılan gıdalar hücreleri öldürüyor!Koronavirüse karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla beslenme alışkanlıkları da değişti. Birçok insan zararlı yiyeceklerden uzak dururken, dışarıdan sağlıklı olduğu düşünülerek alınan paketli ürünler ise tehlike saçıyor. Sağlıklı atıştırmalık adı altında satılan birçok ürün içerdiği glikoz şurubu, yüksek miktarda şeker ve katkı maddeleri ile sağlığa zarar veriyor. Diyetisyen Derya Zünbülcan, tüketicileri aldıkları ürünlerin etiketlerini okumaları konusunda uyararak, "Tükettiğimiz her ürün parçalarına ayrılıp hücrelerimize katılıyor. Tükettiğimiz besinler hücrelerimiz için birer mesajcı haline geliyor" dedi.
Ejder macunu ihraç ürünü oldu
Ejder macunu ihraç ürünü olduSon yılların popüler meyvesi pitayanın (ejder meyvesi) Türkiye’de üretimi ve tüketimi giderek artıyor.
10.01.2021Ekonomi
Kemik suyunu ne kadar tüketmeliyiz ve kaç saat kaynatılmalı
Kemik suyunu ne kadar tüketmeliyiz ve kaç saat kaynatılmalı? Kemik suyu, her yaş grubunun tüketimine uygun içerdiği vitamin ve minerallerle vücut direncini artırdığını söyleyen Diyetisyen Gizem Gençyürek, "Kemik suyunun azı yarar, çoğu zarar. Hayvansal yağ kaynağı olan kemik suyu yüksek oranda kolesterol içermesi sebebiyle kalp-damar ve kan kolesterol düzeyleri yüksek olan hastalarla fazla kilolu bireyler için uygun olmayabilir" dedi.
D vitamini en çok bu balıkta var Bağışıklığı yükseltiyor
D vitamini en çok bu balıkta var! Bağışıklığı yükseltiyorKoronavirüsle birlikte bağışıklığı güçlendirmek elzem hale geldi; D vitaminin kullanımında artış yaşandı. D vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve birçok hastalığa karşı koruyucu etki gösterdiği biliniyor. Bu nedenle kandaki D vitamini düzeyini önerilen aralıklarda tutmak, bağışıklığın güçlenmesi ve hastalıklardan korunma adına büyük önem taşıyor. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, koronavirüs döneminde D vitaminin önemi hakkında bilgi verdi.
Sinirsel Kaşıntı Belirtileri Nelerdir Psikolojik Kaşınma (Psikojenik Pruritus) Neden Olur
Sinirsel Kaşıntı Belirtileri Nelerdir? Psikolojik Kaşınma (Psikojenik Pruritus) Neden Olur?Son dönemlerde sinirsel kaşıntı pek çok kişi tarafından karşılaşılan bir sorun olmaktadır. Bu nedenle sizler için sinirsel kaşıntı belirtileri nelerdir? Psikolojik kaşınma (Psikojenik Pruritus) neden olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.01.2021Sağlık
Uzmanından Covid diyeti Bağışıklığı güçlendiriyor
Uzmanından 'Covid' diyeti! Bağışıklığı güçlendiriyorDiyetisyen Gizem Gençyürek, bağışıklık sistemini kuvvetlendirebilecek Covid diyetiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dyt. Gençyürek, tüm dünyaca içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde önceliğin kendi sağlığımızı korumak olduğunu belirterek konu hakkında bilgi verdi.
Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak
Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak?Sağlık Bakanlığı 8 bin 964'ü uzman doktor, 6 bin 785'i doktor, 197'si ebe, 45'i sağlık memuru, 5'i hemşire, 1 diyetisyen, 1 diş doktoru, 1 psikolog ve 1 sağlık teknisyeni toplamda 16 bin personel alımı yapacak. Başvurular için adaylar sabırsızlanırken tarihler araştırılıyor. Peki, herhangi bir gelişme var mı?
6.01.2021Gündem
Müşterinin ne yiyeceğine restoran karar verecek
Müşterinin ne yiyeceğine restoran karar verecek!Belçika'da bu ay sonu açılacak bir restoranın çalışanları; yaşı, boyu, kilosu, cinsiyeti ve günlük haraketliliğine bakarak müşterilerinin ne yemesi gerektiğine karar verecek. Restoranın işletmecileri, amaçlarının, insanları sağlıklı bir tabağın ne olduğu konusunda bilinçli hale getirmek olduğunu söylüyor.
5.01.2021Dünya
Bağışıklığı güçlendirip hastalıktan koruyan altın süt tarifi
Bağışıklığı güçlendirip hastalıktan koruyan 'altın süt' tarifiBağışıklığını güçlendirmek isteyen pek çok kişi sumaktan kekiğe, bitki çaylarından doğal karışımlara kısacası birçok yola başvurdu. Zerdeçal, tarçın, zencefil ve karabiber içeren altın süt de bu listedeki en güçlü savaşçı olarak gösteriliyor. Diyetisyen Eda Ünal kış aylarında ve koronavirüs döneminde hastalıklara karşı kalkan olan altın süt tarifini paylaştı
Her gün yerseniz saç dökülmesini kalıcı olarak engelliyor
Her gün yerseniz saç dökülmesini kalıcı olarak engelliyorPandemi sürecinde saç dökülmesi probleminiz arttı mı? Saç dökülmesi; D vitamini, biyotin, folik asit, çinko, bakır, demir gibi vitamin-mineral eksiklikleri, hastalıklar, genetik faktörler, mevsim değişiklikleri, stres, sağlıksız kilo kaybı gibi birçok nedenden kaynaklanabilir. Ancak birtakım besinleri beslenmenize ekleyerek saç dökülmesi problemini engelleyebilirsiniz. Unutmayın, saç dökülmesine karşı içten destek vermek para döküp alacağınız kozmetik ürünlerden çok daha faydalı ve etkili. Saç dökülmesini engelleyerek eskisinden daha güçlü saçlara sahip olmanızı sağlayacak bu besinleri, Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak sıraladı
Ünlü diyetisyen boşanma davası açtı Zorla çocuk sahibi oldum
Ünlü diyetisyen boşanma davası açtı! 'Zorla çocuk sahibi oldum'Diyetisyen Zeynep Sağlam Eryılmaz, 5 yıl önce evlendiği kardiyoloji uzmanı Alp Aslan Eryılmaz’ın kendisini kıdemli bakıcı olarak gördüğünü, sürekli psikolojik baskı uyguladığını ve aşağılayıcı sözler sarf ettiğini iddia ederek boşanma davası açtı.
4.01.2021Gündem
Buca’nın yılı olacak
Buca’nın yılı olacak!Pandemiye ve depreme rağmen çalışmalarını aralıksız sürdüren Başkan Erhan Kılıç “En zor günlerde en güzel projeleri hayata geçirdik; İzmirimize umut olduk” dedi.
3.01.2021Ege
Doğal ilaç lahana
Doğal ilaç lahanaKORONAVİRÜS döneminde bağışıklık sistemini güçlendiren besinler arasında yer alan lahanaya tüketicinin ilgisi arttı.
3.01.2021Ege
Adeta vücudun tozunu alıyor Altın besinlerden biri...
Adeta vücudun tozunu alıyor! Altın besinlerden biri...Koronavirüs salgını döneminde bağışıklık sistemini güçlendiren besinler arasında yer alan lahanaya tüketicinin ilgisi arttı. Diyetisyen Derya Zünbülcan, lahananın altın besinlerden olduğunu belirterek konu hakkında bilgi verdi. İşte detaylar...
Korona döneminde yenilmesi gereken besin Kanı ve karaciğeri temizliyor
Korona döneminde yenilmesi gereken besin! Kanı ve karaciğeri temizliyorKoronavirüsten korunmak, yakalandıysak da sağlıklı bir şekilde atlatmak için beslenmemize çok ama çok dikkat etmek şart. Öyle besinler var ki vücuda sunduğu katkılar inanılmaz. Kırmızı pancarın pandemideki en etkili besin olduğunu ve tüketilmesi gerektiğini söyleyen Diyetisyen Melike Bektaşoğlu, "Koronavirüs salgınında kırmızı pancar kanın oksijen taşıma kapasitesini yüzde 400’ün üzerinde arttırıyor" dedi. "Kırmızı pancarın faydaları nelerdir?" diye merak edenler için işte cevabı...
Bu hatalar B12 eksikliğine sebep oluyor Gidermek için...
Bu hatalar B12 eksikliğine sebep oluyor! Gidermek için...B12 vitamini; merkezi sinir sisteminin düzgün çalışmasında, DNA sentezinde, kemik iliğinde kan hücrelerinin yapımında, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli bir göreve sahip. Toplumda eksikliği sık görülen B12 eksikliği, kendini genellikle yorgunluk ve unutkanlıkla belli ediyor. Peki, neden B12 eksikliği yaşıyoruz? Bazen B12 içeren besinleri yeterli miktarda tüketsek bile birtakım sebeplere bağlı olarak B12 eksikliği ortaya çıkabiliyor. B12 eksikliğine yol açan sebepleri ve beslenme hatalarını, Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak sıraladı
Son dakika: Sözleşmeli personelin yeni maaşları belli oldu
Son dakika: Sözleşmeli personelin yeni maaşları belli olduGelen son dakika haberine göre; Kamu iktisadi teşebbüslerinde (KİT) çalışan sözleşmeli personelin temel ücret grupları itibarıyla en düşük ve en yüksek temel ücretleri belli oldu.
30.12.2020Ekonomi
Yılbaşını sindirim sorunu yaşamadan geçirmenin yolları
Yılbaşını sindirim sorunu yaşamadan geçirmenin yollarıBu sene yılbaşı sofrasında arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle bir araya gelemeyeceğiz ama bu akşamımızın sıradan olacağı anlamını taşımıyor. Ailemizle birlikte evimizde güzel bir gece geçirmek için zengin sofralar kurmaya devam edecek, her şeye rağmen yeni yılı heyecan ve umutla karşılayacağız. Peki, yılbaşı akşamı ne tüketmeli, ertesi gün sindirim sorunlarıyla karşılaşmamak için ne yemeliyiz? Diyetisyen Yusuf Öztürk bakın neler söyledi
Demir eksikliğinde hangi besinleri hangi sıklıkla tüketmeliyiz
Demir eksikliğinde hangi besinleri hangi sıklıkla tüketmeliyiz?Diyetisyen Gizem Gençyürek demir eksikliği anemisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Demir mineralinin vücut tarafından üretilmediğini ve dışarıdan alınması gerektiğinin altını çizen Diyetisyen Gençyürek, "Vücudumuzda yeterli demirin bulunmamasından kaynaklı demir eksikliği anemisi en sık görülen kansızlık nedenidir. Demir eksikliği anemisinin en sık görülen belirtileri; halsizlik, yorgunluk, enerji azlığı, konsantrasyon bozukluğu, nefes darlığı, çarpıntıdır" açıklamalarında bulundu.
Magazin Haberleri Bülteni (29 Aralık 2020)
Magazin Haberleri Bülteni (29 Aralık 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları
29.12.2020Magazin
İzin belgeli sabah sporu
İzin belgeli sabah sporu!Birçok ünlü ismin spor eğitmenliğini yapan Şeyda Coşkun, Bebek’te görüntülendi.
29.12.2020Cadde
Glutensiz beslenme nedir Glutensiz beslenme zararlı mı
Glutensiz beslenme nedir? Glutensiz beslenme zararlı mı?Çölyak, çölyak olmayan gluten duyarlılığı, buğday alerjisi, gluten ataksisi gibi hastalıklarda glutensiz diyet zorunlu bir tedavi yöntemi iken bazı durumlarda kilo vermek, sağlığı geliştirmek gibi inanışlarla da tercih edilebiliyor. Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak son zamanların popüler beslenme türü 'glutensiz beslenme' hakkında bilgi verdi.
Mutlaka yemeniz gereken kuru baklagiller ve bilinmeyen faydaları
Mutlaka yemeniz gereken kuru baklagiller ve bilinmeyen faydalarıKuru baklagiller, yüksek oranda lif, protein, karbonhidrat, B vitamini ve demir içermeleri sebebiyle insan sağlığı için çok önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda protein yönünden çok zengin kaynaklardır. Peki, mutlaka yemeniz gereken kuru baklagiller nelerdir? Diyetisyen Salih Gürel, kuru baklagillerin çeşitleri ve faydaları konusunda önemli bilgiler verdi.
Sağlık Bakanlığı’na 16 bin sözleşmeli kadro
Sağlık Bakanlığı’na 16 bin sözleşmeli kadroSağlık Bakanlığı’na 2021 yılı için 16 bin yeni sözleşmeli personel kadrosu tahsis edildi.
26.12.2020Siyaset
Influencer annelerden tüm anne ve anne adaylarına ücretsiz hafta sonu kampı
Influencer annelerden tüm anne ve anne adaylarına ücretsiz hafta sonu kampıInstagram’da dört Influencer anneden tüm anne ve anne adaylarına alanında uzmanlıkları ile tanınmış isimler ile harika bir hafta sonu kampı geliyor.
25.12.2020Yaşam
Fonksiyonel beslenme yaşlanmayı geciktiriyor
Fonksiyonel beslenme yaşlanmayı geciktiriyorFonksiyonel beslenmenin insan sağlığına büyük katkıları var. Fonksiyonel beslenme kronik hastalıklara yakalanma riskimizi azaltan, bağışıklık sistemimizi güçlendiren ve yaşlanmayı geciktiren bir beslenme türüdür. Uzman Diyetisyen Kübra Şahin, fonksiyonel beslenmenin vücuda faydaları ve kanser riskini azaltmadaki etkileri hakkında bilgi verdi.
Son dakika: 16 bin sağlık personeli alınacak
Son dakika: 16 bin sağlık personeli alınacakSon dakika haberlere göre, Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 2021 yılında 16 bin sağlık personeli istihdam edilecek. İstihdam edilecek dallar diş tabibi, diyetisyen, ebe, hemşire, psikolog, sağlık memuru ve teknikeri, tabip ve uzman tabiplerden oluşuyor.
25.12.2020Ekonomi
Tavuk etini besin değerini koruyarak pişirmenin püf noktaları
Tavuk etini besin değerini koruyarak pişirmenin püf noktalarıİyi beslenebilmek için yemeğin nasıl pişirildiği ve besinlerin içindeki vitamin ve minerallerin pişirme sırasında korunabilmesi büyük bir önem taşıyor. Diyetisyen Canan Aksoy sağlıklı beslenmede tavuk etini doğru pişirme yöntemleri hakkında bilgi verdi.
21.12.2020Et Yemekleri
Bağışıklığı güçlendirin
Bağışıklığı güçlendirinKORONAVİRÜS vakalarındaki artışın ardından alınan önlemler kapsamında sokağa çıkış saatlerine sınırlama getirilen 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişilerin bu dönemde bağışıklık sistemlerini güçlü tutmaları ve doğru beslenmeleri önem kazandı.
19.12.2020Ege
‘Vitamin zengini kamkat tüketin’
‘Vitamin zengini kamkat tüketin’KORONAVİRÜSE karşı bağışıklık sistemini doğal yollarla güçlendirmek isteyen vatandaşlar farklı yöntemlere başvuruyor.
15.12.2020Ege
Ödem atan çay tarifleri
Ödem atan çay tarifleriKış aylarının gelmesi ile beraber çay tüketimimiz de arttı. Özellikle evde kaldığımız bu dönemde ödem attıran çaylara ilgi büyük. Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak konu hakkında bilgiler verdi.
Altın portakal diyorlar Kamkatı kabuğuyla yiyin çünkü...
'Altın portakal' diyorlar! Kamkatı kabuğuyla yiyin çünkü...Kovid-19'a karşı hem C vitamini almak hem de bağışıklığını kuvvetlendirmek isteyenler için Beslenme ve Diyet Uzmanı Derya Zünbülcan'dan "Kamkat yiyin" tavsiyesi geldi. Tam bir C vitamini olan kumkuat yani kamkat; A vitamini, B1, B2 ve B3 içeriyor. "Soğuk algınlığı, grip, nezle, koronavirüs hangisi olursa olsun bağışıklık sisteminizi adeta ayağa kaldıran bir meyve" diyen Diyetisyen Derya Zünbülcan, kamkatın akciğer kanserine karşı koruyucu olduğunun da bilimsel olarak kanıtlandığını açıkladı. İşte "Kamkat nedir?", "Kamkatın faydaları nelerdir?", "Kamkat kabuğuyla mı yenir?" sorularının cevabı...
Sağlıklı yaşamın kapılarını açıyor
Sağlıklı yaşamın kapılarını açıyorASLIght Clinic’in kurucusu uzman diyetisyen ve yaşam koçu Aslı Kınsız Lökcü, hem yüz yüze hem de online olarak beslenme danışmanlığı hizmeti verdiklerini ifade etti, pandemi döneminde kilo alınmaması için ipuçları verdi
14.12.2020Ege

Yazar Sonuçları

Dyt Mahir TekgözMilliyet Yazarı
Yeni Nesil Fitness ve SEI JUNGKilo kontrolü sağlamak ya da hedeflenen ideal kiloya düşmek her zaman çok kolay olmuyor...
19.01.2021PN Diyet
Berrin PehlivanMilliyet Yazarı
BİLİNEN VE BULUNAN SON MUCİZE: KİŞİYE ÖZEL BESLENMEDiyetisyen Emel Duman, “Mucize ihtiyacını çok iyi anlayabiliyorum ama bilinen ve bulunan son mucize; kişiye özel beslenme...
10.01.2021
Engin Uğur AğırMilliyet Yazarı
Umudu koruyalım ve çok çalışalımDünya genelinde 84 milyona yakın vatandaşı hasta eden, 1 milyon 800 bin insanın ölümüne neden olan koronavirüsün başladığı 2020’den sonunda kurtulduk...
4.01.2021Ege
Berrin PehlivanMilliyet Yazarı
YENİ YIL...Belki de ilk kez bu sene, yeni yıldan yeni değil de eski huzur bekleniyor...
30.12.2020
Diyetisyen Deniz ZünbülcanMilliyet Yazarı
Bu yıl sizin yılınız olsunBu yıl sizin yılınız olsun2020 yılı hepimiz için zorlu bir yıl oldu bu zorluklar hepimize sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı...
26.12.2020PN Diyet

Benzer Haber Etiketleri

caddekoronavirüsegesağlıksağlıklı beslenme

Diyetisyen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.