Dönüşüm

Dönüşüm

Son dakika dönüşüm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dönüşüm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dönüşüm haber sayfamızda...

Dönüşüm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.839 donusum haberi bulunmuştur.
Sanal Davos’a Türk iş dünyası damgası
Sanal Davos’a Türk iş dünyası damgasıDünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) koronavirüs salgını nedeniyle ertelen Davos Zirvesi’ne alternatif olarak sanal ortamda düzenlediği ‘2021 Davos Gündemi’ dünyanın etkili siyasi ve iş dünyası liderlerini bir araya getirmeyi sürdürüyor.
28.01.2021Ekonomi
KOBİ’ler için dijital dönüşüm atağı
KOBİ’ler için dijital dönüşüm atağıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB aracılığıyla yürütülen KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında 2020 yılında ilan edilen çağrıyla, dijital dönüşüm odaklı 396 projeye 158 milyon lira katkıda bulunduklarını belirterek, “KOBİGEL’in dijitalleşme odaklı yeni çağrısını da yakında ilan edeceğiz” dedi. Bakan Varank, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından çevrim içi düzenlenen “Dijital Türkiye Konferansı”nın açılışında yaptığı konuşmada, yeni nesil teknolojilerin pazarı değil, geliştiricisi bir Türkiye olarak 4. Sanayi Devrimi’nin öncü ülkelerinden biri konumuna gelmeyi hedeflediklerini vurguladı.
28.01.2021Ekonomi
‘Uçaktan modern Konak görünecek’
‘Uçaktan modern Konak görünecek’Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, parselasyon planları süren Gültepe ve imar planı hazırlanan Beştepeler’in ardından, Gürçeşme bölgesi ve Yenişehir ile Mersinli arasındaki bölgenin plan hazırlıklarının da başladığının sinyalini verdi, “Konak’ta kentsel dönüşüm planı hazırlanmayan bölge kalmayacak” dedi...
27.01.2021Ege
Sıfır atık belgesi aldı
Sıfır atık belgesi aldıBurhaniye Belediyesi, Sıfır Atık Yönetim Sistemini tamamlayarak “Sıfır Atık Belgesi”ni almaya hak kazandı...
27.01.2021Ege
Geri dönüşümde lider
Geri dönüşümde liderTetra Pak’ın, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesine sahip ihracat şampiyonu İzmir Kemalpaşa fabrikası; 2020 yılında da “Sıfır Atık” vizyonu ile ürettiği 7 milyarın üzerinde paketi pandemiye rağmen dünyanın 4 kıtasında 41 ülkeye ihraç etti.
27.01.2021Ege
Hoş geldin golcü
Hoş geldin golcü!TFF 1. Lig’de ikinci yarının açılışını İzmir derbisiyle yapan Menemenspor, deplasmanda 4-2’lik galibiyet aldı ve patlama yaptı. Ümit Karan ile ilk üç puana uzanan sarı lacivertlileri değerlendiren yazarlarımız, “Genç teknik adamın golcü kimliği Menemen’i ciddi etkiledi. Süper bir oyun, müthiş bir sonuç. Devamını bekleriz” dedi
27.01.2021Ege
Kore Dizileri: Kore Yapımı Olan En İyi Ve En Çok İzlenen Diziler
Kore Dizileri: Kore Yapımı Olan En İyi Ve En Çok İzlenen DizilerKore dizileri nelerdir, Kore dizileri içerisinde en dikkat çekenleri hangileridir. Kore yapımı olan en iyi ve en çok izlenen diziler arasında hangileri vardır? Kore dizileri arasından hangilerini izlemeye başlamak gerekir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Türkiye dijital dönüşüme öncülük edebilir
'Türkiye dijital dönüşüme öncülük edebilir'Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Schwab, "Ekonomik ve jeopolitik açıdan küresel olarak ve bölgesinde önemli bir aktör olan Türkiye, bu alanda (dijital dönüşüm) liderlik üstlenebilir ve dijital devrimin etkilerinin en üst seviyeye çıkartılması için öncülük edebilir." dedi.
27.01.2021Uzmanpara
Fuat Oktay: Türkiye, dijital dönüşümü DNA kodlarına işlemiş durumda
Fuat Oktay: Türkiye, dijital dönüşümü DNA kodlarına işlemiş durumdaCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye bugün Cumhurbaşkanımız liderliğinde dijital dönüşümü DNA kodlarına işlemiş, olası güncellemeler için bildirimleri açmış ve yüzünü inovasyona dönmüş durumdadır. 5G’ye mümkün olan en kısa süre içinde yerli ve milli imkânlarla geçmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
27.01.2021Siyaset
KOBİlerin dijital dönüşümü için yeni çağrıya çıkılacak
KOBİ'lerin dijital dönüşümü için yeni çağrıya çıkılacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB aracılığıyla yürütülen KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında 2020 yılında ilan edilen çağrıyla, dijital dönüşüm odaklı 396 projeye 158 milyon lira katkıda bulunduklarını belirterek, "KOBİGEL'in dijitalleşme odaklı yeni çağrısını da yakında ilan edeceğiz." dedi.
27.01.2021Ekonomi
Microsoftun net karı ve geliri arttı
Microsoft'un net karı ve geliri arttıAmerikan teknoloji şirketi Microsoft, geçen yılın ekim-aralık döneminde net kar ve gelirinin arttığını duyurdu.
27.01.2021Uzmanpara
Öncelik fiyat istikrarı
Öncelik fiyat istikrarıİş dünyası temsilcileri, hükümetin başlattığı ekonomik reformlara destek veren ortak bir açıklama yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğinden (TÜSİAD) yapılan ortak açıklamada, Türkiye’nin önceliğinin fiyat istikrarı olduğu vurgulandı.
27.01.2021Ekonomi
Üniversiteler yol ayrımında
Üniversiteler yol ayrımındaPandemi sonrası, klasik eğitime veda eden üniversitelerin geleceği tartışılıyor. İşe alım kriterlerinin değiştiği, diplomanın değerinin sorgulandığı, öğrenmede hologramların kullanıldığı yeni dünyada, dijitale ayak uyduranlar hayatta kalacak
27.01.2021Eğitim
İzmir’de dönüşüm ada bazında olmalı
İzmir’de dönüşüm ada bazında olmalıİZSİAD Başarı Hikayeleri Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu Epig Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Semiha Güneş oldu. İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, İzmir’i baştan yaratan kadın olarak tanıdıkları Semiha Güneş’i ağırlamaktan memnun olduklarını söyledi
26.01.2021Ege
Taksim Kolektifi: Taksim İstanbullular için yeniden buluşma noktası haline gelecek
Taksim Kolektifi: Taksim İstanbullular için yeniden buluşma noktası haline gelecekTaksim Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması’nı jürinin, halkın ve idarenin oylarını alarak kazanan Taksim Kolektifi’nden proje müellifleri Şerif Süveydan, Burcu Sevinç Yılmaz, Rıfat Yılmaz, Süleyman Yıldız ve Sezer Bahtiyar ile kentin gerçek sahibi olarak İstanbulluların meydanın biçimlenmesinde katılımcı bir kimliğe sahip olmasının önemini ve meydanın hafızasının geleceğe nasıl taşınacağını konuştuk.
26.01.2021Ekonomi
10 yaş altındaki çocuklarda miyop oluşumu ve artışını önleme tedbirleri
10 yaş altındaki çocuklarda miyop oluşumu ve artışını önleme tedbirleriPandemi sürecinin çocuklarda miyop gelişimini artırdığını söyleyen Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Arif Koytak “COVID-19 pandemisi nedeniyle 2020 yılında hem eğitimlerini sürdürmek hem de sosyal faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla bilgisayar, tablet ve telefon ekranlarına maruz kalan çocuklarda miyop oranı arttı. 2020 yılında miyopluk görülme sıklığının önceki yıllara göre 6 yaşındaki çocuklarda 3 kat, 7 yaşındaki çocuklarda 2 kat, 8 yaşındaki çocuklarda 1,4 kat arttığı tespit edildi” dedi.
İzmirden dünyaya ambalaj ihraç ediyor
İzmir'den dünyaya ambalaj ihraç ediyorTüm iş süreçlerinde gıdanın yanı sıra insanı ve gezegeni korumaya yönelik bir yaklaşımla hareket eden Tetra Pak Türkiye, hem bölgeye hem de Türkiye’ye katkı sağlamaya devam ediyor.
26.01.2021Ekonomi
Son dakika haberleri: Kalıcı olacak 81 ilde gıda fiyatları...
Son dakika haberleri: Kalıcı olacak! 81 ilde gıda fiyatları...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gıda fiyatlarındaki artışa kalıcı çözüm bulunmasına yönelik talimatının ardından Gıda Komitesi toplantı kararı aldı. Komite'nin gıda fiyatlarında kalıcı düşüş sağlayacak ve tarım üretiminde maliyetleri düşürecek tüm yapısal dönüşüm adımlarını görüşeceği öğrenildi. 81 ilde planlama yapılarak arz açığı ürünlere öncelik verilecek, stok ve piyasa takibi etkin şekilde yapılacak.
26.01.2021Ekonomi
IMFden Türkiye açıklaması
IMF'den Türkiye açıklamasıUluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin 2021'de pozitif büyümeye devam etmesinin beklendiğini belirterek, ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 6 oranında büyümesinin öngörüldüğünü bildirdi.
26.01.2021Uzmanpara
IMFden Türkiye ekonomisi için 2021de yüzde 6lık büyüme beklentisi
IMF'den Türkiye ekonomisi için 2021'de yüzde 6'lık büyüme beklentisiUluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin 2021'de pozitif büyümeye devam etmesinin beklendiğini belirterek, ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 6 oranında büyümesinin öngörüldüğünü bildirdi.
25.01.2021Ekonomi
Uluslararası başarı
Uluslararası başarıYaşar Üniversitesi İşletme Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Prof...
25.01.2021Ege
Boohoo, Debenhams markasını 55 milyon sterline satın aldı
Boohoo, Debenhams markasını 55 milyon sterline satın aldıSadece internet üzerinden satış yapan ve 2006 yılında kurulan Boohoo, iflas eden 232 yıllık İngiliz perakende zinciri Debenhams'ı 55 milyon sterlin karşılığında satın aldığını duyurdu.
25.01.2021Uzmanpara
Son dakika... İşte İstanbul hedefi Cumhurbaşkanı Erdoğan, acil deyip ilan etti
Son dakika... İşte İstanbul hedefi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'acil' deyip ilan ettiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yazıkonak’ta “Elazığ Depremi 1. Yıl Dönümü Anma Programı ve Konut Teslim Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, bundan sonra tüm projelerde yatay mimari uygulayacaklarını belirterek, "Dikey mimari hele hele deprem bölgesinde bizim için intihardır" dedi. Öte yandan İstanbul için hedefi de açıklayan Erdoğan, 'Hedefimiz acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutu önümüzdeki 5 yılda tamamlamaktır' dedi.
25.01.2021Siyaset
Bakan Elvan Çukurova Havalimanı için tarih verdi
Bakan Elvan Çukurova Havalimanı için tarih verdiHazine ve Maliye Bakan Lütfi Elvan, "Altyapı yatırımları bitti, üstyapıya yönelik ihalesi yapıldı. Yüklenici firma 2 hafta içerisinde çalışmalara başlayacak. 2022 yılı mart ayında Allah'ın izniyle Çukurova Havalimanı'nın açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz." dedi.
25.01.2021Ekonomi
Muhasebeyi buluta taşıdı
Muhasebeyi buluta taşıdıBulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt, 2020 yılında yüzde 100 büyüdüğünü açıkladı.
25.01.2021Ekonomi
Bayraklı, parklarla nefes alacak
Bayraklı, parklarla nefes alacakBayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, İzmir Büyükşehir Genel Sekreteri Dr...
24.01.2021Ege
Montajı bırak, haydi  ‘markalaşmaya’ bak
Montajı bırak, haydi ‘markalaşmaya’ bakTürkiye’nin ‘yazılım şampiyonu’ olan Etiya büyük oynuyor. Yazılım sektörü için montaj döneminin geride kaldığını belirten Aslan Doğan, “Şimdi markalaşma dönemi” diyor.
24.01.2021Ekonomi
Gereken desteği vermeye hazırız
Gereken desteği vermeye hazırızCHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Muğla’daki belediyelerin halka dokunan projeleri ve başarılarına dikkat çekti. Bölgenin iki cevheri Bodrum ve Milas’ı koruyup geleceğe taşıyacak projelere katkı vereceklerini belirtti
23.01.2021Ege
‘Bu işin içinde başka bir iş var’
‘Bu işin içinde başka bir iş var’Geri dönüşüm tesisislerindeki yangınları interaktif bir haritaya döken Doç. Dr. Sedat Gündoğdu, “Yangının genellikle tesislerin depolama kısımlarında çıkması ilginç. Depo kısımlarında herhangi bir faaliyet yok” diyor...
23.01.2021Gündem
Son dakika İstanbulda korkutan yangın: Alevlere teslim oldu
Son dakika! İstanbul'da korkutan yangın: Alevlere teslim olduSon dakika haberine göre, Ümraniye Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'nde plastik atıkların toplandığı geri dönüşüm tesisinin deposunda yangın çıktı. Plastik atıklar nedeniyle yangın kısa sürede büyüyerek tüm depoyu sardı. Depoda kalan ve son anda yangını fark eden bir kişi ise kendini dışarı atarak kurtuldu. Yangın, itfaiyenin yaklaşık bir saat süren çalışmaları sonucu söndürüldü.
23.01.2021Gündem
Türkiyedeki en yüksek nota sahip STKyız ama bununla yetinmiyoruz
"Türkiye'deki en yüksek nota sahip STK'yız ama bununla yetinmiyoruz"Darüşşafaka, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz öğrencilere tam burslu ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Türkiye’nin en gözde kurumu. Sivil toplum örgütü olarak gücünü tamamıyla bağışçılarından alıp eğitimde fırsat eşitliği için 158 yıldır hiç durmadan çalışıyor. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem ile Darüşşafaka’nın seneler içerisinde katlanarak artan gücünün ve başarısının ardında yatanları konuştuk…
22.01.2021Gündem
Son dakika Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı: WhatsApp zaman kazanmak istedi
Son dakika! Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı: WhatsApp zaman kazanmak istediCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi (CBDDO) Başkanı Dr. Ali Taha Koç, WhatsApp'ın gizlilik ilkeleri güncellemesi için 8 Şubat olan son tarihi 15 Mayıs'a ertelediğini hatırlatarak, "Ancak kararda, kişisel verilerin Facebook'la paylaşılmasına yönelik herhangi bir içerik değişikliği yer almıyor. Kanaatimizce WhatsApp, gizlilik politikasını daha iyi anlatabilmek için zaman kazanmak istedi" dedi.
22.01.2021Teknoloji
Uzaktan eğitime 3 haftalık ara
Uzaktan eğitime 3 haftalık araİlk ve ortaöğretimdeki yaklaşık 18 milyon öğrenci, okul sıralarına doğru düzgün oturamadan 3 haftalık tatile girdi. Uzaktan eğitim zordu. Çocuklar ekran karşısında iyice bunalmışken tatil imdatlarına yetişti. Uzmanlar, birkaç gün derslerden uzaklaşmanın çocuklara iyi geleceği görüşünde.
22.01.2021Eğitim
Yeni nesil ihracatla hedef 10 milyar dolar
Yeni nesil ihracatla hedef 10 milyar dolarDemir ve demir dışı metaller sektörü pandemiye rağmen Türkiye’nin ihracatına katkısını sürdürdü. Alüminyum, bakır, mutfak eşyaları, endüstriyel mutfak, yapı malzemeleri, metal hırdavat, döküm, kaynak malzemeleri ve metal ambalaj olmak üzere dokuz alt sektörün çatı birliği konumunda bulunan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl 8.4 milyar dolarlık ihracat yaptı. Sektörün 2021 ihracat hedefi ise 10 milyar dolar.
22.01.2021Ekonomi
Çiğli’ye deprem  ve zemin birimi
Çiğli’ye deprem ve zemin birimiÇiğli Belediyesi tarafından, kentsel dönüşüm ve depremle mücadelede atılacak adımların kurumsal ve sürdürülebilir kılınması amacıyla Deprem ve Zemin Birimi kuruldu.
22.01.2021Ege
İşte dijital dönüşüm hızlandı
İşte dijital dönüşüm hızlandıHPE Türkiye, uçan uca bulut hizmetleriyle dijital dönüşümü hızlandırıyor.
22.01.2021Ekonomi
İzmir’e yatırım müjdesi
İzmir’e yatırım müjdesiGözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, Türkiye’nin geleceğine inandıklarını belirtti, “İnşaat ve sağlık alanında yeni projelere hız vereceğiz” dedi
22.01.2021Ege
Ege Üniversitesi’nde kalite değerlendirmesi
Ege Üniversitesi’nde kalite değerlendirmesiYükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Değerlendirme Takımı, Prof. Dr. Funda Sivrikaya başkanlığında, Ege Üniversitesi’nde (EÜ) saha çalışması ve incelemelerde bulundu.
22.01.2021Ege
Geri dönüşüm fabrikasında yangın Alevler gökyüzünü aydınlattı
Geri dönüşüm fabrikasında yangın! Alevler gökyüzünü aydınlattıEskişehir'de bir geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın söndürülmeye çalışılıyor.
21.01.2021Gündem
Demir ve demir dışında hedef bu yıl 10 milyar dolar ihracat
Demir ve demir dışında hedef bu yıl 10 milyar dolar ihracatDemir ve demir dışı metaller sektöründe 2021'de hedef, 10 milyar dolar ihracat. Sektör, 2020 yılını 8,4 milyar dolarlık ihracat ile genel ihracattan yüzde 4,6’lık pay alarak tamamladı. Bu rakamlarla demir ve demir dışı sektörü, sanayi sektörleri arasında en çok ihracat gerçekleştiren altıncı sektör oldu.
21.01.2021Ekonomi
Demir ve demir dışında hedef 10 milyar dolar
Demir ve demir dışında hedef 10 milyar dolarDemir ve demir dışı metaller sektöründe 2021'de hedef, 10 milyar dolar ihracat. Sektör, 2020 yılını 8,4 milyar dolarlık ihracat ile genel ihracattan yüzde 4,6’lık pay alarak tamamladı. Bu rakamlarla demir ve demir dışı sektörü, sanayi sektörleri arasında en çok ihracat gerçekleştiren altıncı sektör oldu.
21.01.2021Uzmanpara
Finans tarihinin kökenleri Tellektte
Finans tarihinin kökenleri Tellekt'teİmparatorlar, kilise liderleri ve finans dünyasının iplerini ellerinde bulunduran zengin ailelerin yanı sıra tarih kitaplarında pek rastlanmayan renkli kişiliklerin boy gösterdiği ve ilginç anekdotların yer aldığı Paranın İcadı, doyurucu ve keyifli bir okuma serüveni vaat ediyor.
21.01.2021Kültür Sanat
Dönüşümde uzlaşı şart
Dönüşümde uzlaşı şartKarşıyaka ve Karabağlar belediyeleri ile İMO İzmir Şubesi’nce düzenlenen çalıştayda, “Kentsel dönüşüm siyasete kurban edilmesin” mesajı verildi
20.01.2021Ege

Yazar Sonuçları

Mustafa YılmazMilliyet Yazarı
Paris gibi olacak!‘Merkezde ne varsa kenar mahallerde de o olacak...
28.01.2021Ege
Abbas GüçlüMilliyet Yazarı
Üniversitelerde sona mı gelindi? (1)Üniversite eğitimine olan ilgi dünya genelinde azalıyor...
27.01.2021Gündem
Yeşim MutluMilliyet Yazarı
Sanal makyaj uygulamaları2021'de öne çıkan dijital trendlerin başında arttırılmış gerçeklik geliyor...
28.01.2021PN Yaşam
R.Hakan KırkoğluMilliyet Yazarı
Boşlukta hissedebilirizBoğa burcunda ilerleyen Ay bugünlerde kendimizi güvende ve istikrarlı hissetmek konusunda pek sakin ve huzurlu olmadığımızı gösteriyor...
22.01.2021PN Astroloji
Serkan ÜnsalMilliyet Yazarı
Ofis Tercihleri DeğişiyorPandemi ile beraber bildiğimiz ve alıştığımız çoğu şey çok hızlı bir değişime uğradı...
22.01.2021Gündem
Eren AkaMilliyet Yazarı
Esenler’de her yer cıvıl cıvılEsenler Belediyesi’nin açtığı Türkiye’nin ilk çocuk sokağı büyük ilgi görüyor...
21.01.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmiryazar yazısıgazeteyazar

Dönüşüm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.