Eczacı

Eczacı

Son dakika eczacı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eczacı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eczacı haber sayfamızda...

Eczacı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.973 eczaci haberi bulunmuştur.
Bir günde 286 bin sağlıkçı aşılandı
Bir günde 286 bin sağlıkçı aşılandıTürkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun Çin şirketi Sinovac’ın geliştirdiği Kovid-19 aşısı CoronaVac’a acil kullanım onayı vermesinın ardından 81 ilde tarihi aşılama kampanyası eş zamanlı başladı. Türkiye genelinde bir günde (saat 01.00 itibarıyla) 286 bini aşkın sağlık çalışanına ilk doz CoronaVac aşıları uygulandı. İlk aşıyı olan sağlık çalışanları, her şeyin yolunda gittiğini, ağrı ve sızı hissetmediklerini belirterek, vatandaşları aşı olmaya çağırdı.
15.01.2021Gündem
Türkiyenin koronavirüsle yeni mücadelesi 285 bine ulaştı
Türkiye'nin koronavirüsle yeni mücadelesi! 285 bine ulaştıYeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında başlatılan aşılamanın ilk gününde, öncelikli grupta yer alan sağlık çalışanlarından 285 bin kişi CoronaVac aşısı oldu.
14.01.2021Gündem
Son dakika haberi Koronavirüs aşısında öncelik listesi güncellendi
Son dakika haberi! Koronavirüs aşısında öncelik listesi güncellendiGelen bir son dakika açıklamasına göre; Sağlık Bakanlığı covid19asi.saglik.gov.tr adresinde aşı olacak meslek gruplarının sıralı listesini paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Şuan itibariyle 1. doz aşısını olan sağlık çalışanı sayısı 100.000'i geçti. Türkiye aşı programı uygulamakta güçlü bir alt yapıya sahiptir. Bu güce inanan, destek veren herkese teşekkür ederim" mesajını paylaştı.
14.01.2021Gündem
Dünyada 30.5 milyon doz aşı uygulandı
Dünyada 30.5 milyon doz aşı uygulandıKovid-19’a karşı dünyada aşılama kampanyaları devam ediyor. Dünyada genelinde Kovid-19’a karşı geliştirilen toplam 7 aşı, kısıtlı miktarlarda kullanıma sunuldu.
14.01.2021Dünya
Karşıyakalı lise mezunlarına eczanelerde istihdam olanağı
Karşıyakalı lise mezunlarına eczanelerde istihdam olanağıKarşıyaka Belediyesi, hem istihdama katkı sağlamak hem de eczanelerin nitelikli personel ihtiyacına çözüm üretmek amacıyla İzmir Eczacı Odası ile işbirliği yaptı...
13.01.2021Ege
ABDde eyaletler aşı uygulamalarını genişletmeye başladı
ABD'de eyaletler aşı uygulamalarını genişletmeye başladıABD’de devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı uygulaması programında öncelik verilen gruplara yönelik çok katı kurallar nedeniyle aşı dozlarının kullanılamayarak çöpe gitmeye başlaması üzerine, eyaletlerin yetkilileri söz konusu kuralları gevşetmeye başladı.
12.01.2021Dünya
Sağlıksız ortamda satılan maskeler tehlike saçıyor
Sağlıksız ortamda satılan maskeler tehlike saçıyorMersin’de sokak, market, minibüs durağı gibi sağlıksız ortamda satılan maskeler tehlike saçıyor. Mersin Eczacı Odası Başkanı Özgün Sağır, sağlıksız ortamda satılan maskelerin koruyuculuğunun yüzde 60 olduğunu söyledi.
12.01.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi Karadan, kan sulandırıcı uyarısı
Bilim Kurulu üyesi Kara'dan, 'kan sulandırıcı' uyarısıSAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs tedavisinde kullanılan kan sulandırıcı ürünlerin bilinçsiz kullanımında vücuda zarar verebileceğine dikkati çekti. Kara, "Bu ilaçlardan elimizde reçetemiz olmadan, doktor önerisi olmadan mutlaka uzak durmamız gerekiyor. Kendi kendimize karar verip kullanabileceğimiz ilaçlar değil bunlar" dedi.
11.01.2021Haberler
Bilim Kurulu üyesi Ateş Karadan kan sulandırıcı uyarısı
Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara'dan 'kan sulandırıcı' uyarısıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs tedavisinde kullanılan kan sulandırıcı ürünlerin bilinçsiz kullanımında vücuda zarar verebileceğine dikkati çekti. Kara, "Bu ilaçlardan elimizde reçetemiz olmadan, doktor önerisi olmadan mutlaka uzak durmamız gerekiyor. Kendi kendimize karar verip kullanabileceğimiz ilaçlar değil bunlar" dedi.
11.01.2021Gündem
Kadın üreticiden 365 gün açık pazar
Kadın üreticiden 365 gün açık pazar“Açık Pazar Hareketi”nden kadın emeğine tam destek: Kadinureticiden.com hayalleri gerçekleştiriyor. Kâr koymuyor, komisyon almıyor, kargoyu ödüyor
9.01.2021Cumartesi
Dünyanın konuştuğu aşı skandalında itiraf geldi
Dünyanın konuştuğu aşı skandalında itiraf geldi!ABD’nin Wisconsin eyaletinde koronavirüs aşı dozlarını sabote etmek suçuyla tutuklanan eczacı Stephen Brandenburg "Aşının güvenli olmadığına inandığım için şişeleri bozdum" diyerek suçunu itiraf etti.
5.01.2021Dünya
Koronavirüsü yenen eczacı: Kendimi mayın tarlasında gibi hissettim
Koronavirüsü yenen eczacı: Kendimi mayın tarlasında gibi hissettimGaziantep'in İslahiye ilçesinde, eczacı Hakkı Özcan yakalandığı koronavirüsü 12 günde yenerek, sağlığına kavuştu. 14 günlük izolasyon süresinin ardından işinin başına dönen Özcan, “Bu hastalık öyle bir hastalık ki kendimi mayın tarlasında gibi hissettim. Nerede, ne zaman, ne şekilde, hangi tesirle geleceği belli olmayan hastalık" dedi.
5.01.2021Gündem
6 sağlık çalışanı daha virüs kurbanı
6 sağlık çalışanı daha virüs kurbanıKovid-19’a karşı ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanlarından acı haberler gelmeye devam ediyor.
5.01.2021Gündem
Türk Deniz Kuvvetleri Rütbeleri Nelerdir Deniz Kuvvetlerinde Rütbe Sıralaması
Türk Deniz Kuvvetleri Rütbeleri Nelerdir? Deniz Kuvvetlerinde Rütbe SıralamasıTürk Deniz Kuvvetleri 1081 yılında kuruldu. Yan kuruluşları arasında Sualtı Savunma Grup Komutanlığı ve Sualtı Taarruz Grup Komutanlığı yer alır. Deniz Kuvvetlerine ait 4 ana komutanlık bulunmaktadır. Bu komutanlıkların ikisi İstanbul'da iken diğerleri Kocaeli ve İzmir'dedir. Türk Deniz Kuvvetleri rütbeleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
4.01.2021Eğitim
Eczacı, koronavirüsten hayatını kaybetti
Eczacı, koronavirüsten hayatını kaybettiTekirdağ'ın Çorlu ilçesinde eczacı Halit Usluer (68), koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
4.01.2021Gündem
50 ülkede 5 milyon kişi aşılandı
50 ülkede 5 milyon kişi aşılandıDünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüse karşı aşılama çalışmaları 50 ülkede başladı ve şimdiye kadar yaklaşık 5 milyon kişinin aşılandığı belirtildi.
2.01.2021Dünya
Son dakika: Sözleşmeli personelin yeni maaşları belli oldu
Son dakika: Sözleşmeli personelin yeni maaşları belli olduGelen son dakika haberine göre; Kamu iktisadi teşebbüslerinde (KİT) çalışan sözleşmeli personelin temel ücret grupları itibarıyla en düşük ve en yüksek temel ücretleri belli oldu.
30.12.2020Ekonomi
FETÖ’den yargılanan 4 kişiye 1 yıl ile 6 yıl arasında hapis
FETÖ’den yargılanan 4 kişiye 1 yıl ile 6 yıl arasında hapis!Kayseri’de, FETÖ silahlı Terör Örgütü’ne üye olmaktan yargılanan öğretmen, eski polis, mimar ve eczacı hakkında 1 yıl ile 6 yıl arasında değişen hapis cezası verildi.
29.12.2020Gündem
Son Dakika Haberi: Yanlışlıkla 4 doz korona aşısı yapıldı O eczacı konuştu...
Son Dakika Haberi: Yanlışlıkla 4 doz korona aşısı yapıldı! O eczacı konuştu...Son dakika haberlerine göre; İsrail'deki Maccabi Sağlık Hizmetleri'nden Uday Azizi adlı eczacıya yanlışlıkla dört doz Pfizer korona aşısı enjekte edildi. Hafif yan etkiler yaşadığını söyleyen Azizi, kendini iyi hissettiğini vurguladı. Sadece enjeksiyon bölgesinde biraz kızarıklık olduğunu belirtti.
24.12.2020Dünya
İlliyet bağı aranacak
İlliyet bağı aranacakSağlık Bakanlığı, Kovid-19’un meslek hastalığı olarak sayılması taleplerini şartlı olarak kabul etti. 81 ile gönderilen genelgede “Kovid-19 tanısı ile tedavi alıp tedavi sonucu Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Kurulu’nca ‘malul’ olduğuna karar verilenler ile hayatını kaybedenlerin ‘meslek hastalığı’ veya ‘vazife malullüğü’ hükümlerinden yararlandırılmaları söz konusu olabilecektir” denildi
19.12.2020Gündem
Eczacılar birliğinden ‘meslek hakkı’ talebi
Eczacılar birliğinden ‘meslek hakkı’ talebiTürk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak ve beraberindeki heyet, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın’ı ziyaret ederek, eczane ve eczacılara ilişkin taleplerini iletti.
17.12.2020Gündem
Son dakika: Pandemi döneminde kullanımı arttı Eczacılar TBMMye başvurdu
Son dakika: Pandemi döneminde kullanımı arttı! Eczacılar TBMM'ye başvurduTüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, COVID-19 salgını nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla C ve D vitaminleri ile gıda takviyelerine olan talebin oldukça arttığını söyledi. Saydan, hekim ve eczacı gözetimi olmadan kullanılan bu ürünlerin çok ciddi sağlık problemlerine yol açabileceğine dikkat çekerek, “İlaç formundaki takviye gıdaların ruhsatlandırılarak sadece eczanelerde satışının sağlanması halk sağlığı adına çok önemli. Bu durumla 2018 yılında bir kanun teklifi verilmişti. Bu düzenleme bir an önce yapılmalı” dedi.
16.12.2020Ekonomi
Vitamin ve gıda  takviyesi uyarısı
Vitamin ve gıda takviyesi uyarısıKovid-19 salgını nedeniyle vatandaşın talebinin arttığı vitaminler, ilaç formundaki gıda takviyeleri ile tıbbi amaçlı diyet gıdalar, internet ve marketlerde hâlâ kontrolsüz biçimde satılıyor. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan’dan bu konuda önemli bir uyarı geldi.
16.12.2020Gündem
Şebekenin elebaşı eczacı kalfası çıktı
Şebekenin elebaşı eczacı kalfası çıktıAnkara Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele ekiplerince önceki gün gerçekleştirilen 23 şüpheliye yönelik sahte reçete operasyonunda Milliyet çarpıcı detaylara ulaştı.
12.12.2020Gündem
Kilo aldırıyor denilen multivitaminler hakkında doğru bilinen yanlışlar
'Kilo aldırıyor' denilen multivitaminler hakkında doğru bilinen yanlışlarMultivitaminler hakkında kulaktan kulağa yayılan pek çok bilgi var. “Zaten meyvemi, sebzemi, yumurtamı yiyorum, ne gerek var multivitamin almaya! Hem ben zaten C vitamini içiyorum, kendimi çok yorgun hissedince demir iğnesi yaptırıyorum. Zaten multivitaminler iştah açıyor, kilo mu alayım durduk yere..." Bu ve bunun gibi sözleri mutlaka duydunuz, belki siz de söylediniz. Peki bu düşüncelerin ne kadarı doğru ne kadarı yanlış?.. Vitamin ve mineraller hakkında doğru bilinen yanlışları, Eczacı Ayşen Dinçer anlattı
12.12.2020Genel Sağlık
SGKyı 1,8 milyon lira zarara uğratan sahte rapor çetesi çökertildi
SGK'yı 1,8 milyon lira zarara uğratan 'sahte rapor' çetesi çökertildiAnkara'da, gerçekte hasta olmayan kişilerin kimlik bilgilerini kullanarak organ nakli olmuş gibi gösteren ve bu yöntemle ilaç kullanım raporu çıkarıp, Sosyal Güvenlik Kurumu'nu (SGK) 1 milyon 800 bin TL zarara uğrattığı tespit edilen 10 şüpheliye ev hapsi cezası verildi.
10.12.2020Gündem
Yaşlı adama saldıran eczane teknisyeni hakkında soruşturma
Yaşlı adama saldıran eczane teknisyeni hakkında soruşturma!Kocaeli’nin Derince ilçesinde 73 yaşındaki parkinson hastası Sedat Keskin’i gittiği eczanede zorla dışarı atıp kaldırıma fırlatan eczane teknisyeni hakkında Kocaeli Eczacılar Odası tarafından soruşturma başlatıldı.
9.12.2020Gündem
İki doktor ve bir eczacı daha öldü
İki doktor ve bir eczacı daha öldüKovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına yenileri eklendi.
9.12.2020Gündem
Eczacılar ‘temaslı’ sayılmayacak
Eczacılar ‘temaslı’ sayılmayacakSağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nce illere gönderilen genelge uyarınca, diğer sağlık personelinde olduğu gibi, “Hastayla direkt temas etmeyen ve rutin güvenlik önlemlerine uyan” serbest eczacılar ile eczane personeli, “temaslı” kabul edilmeyecek.
8.12.2020Gündem
İstanbul için flaş karar Sayı 3 kat artırılacak
İstanbul için flaş karar! Sayı 3 kat artırılacakİstanbul Eczacı Odası, Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 5 Aralık Cumartesi günü kentte nöbetçi eczane sayısının üç kat artırılarak hizmet verileceğini bildirdi.
2.12.2020Gündem
‘Maske üç katlı ve belgeli olmalı’
‘Maske üç katlı ve belgeli olmalı’KORONAVİRÜS salgınının başlamasından bu yana maskeler günlük hayatın bir parçası haline geldi.
28.11.2020Ege
Türk Eczacıları Birliğinden çok önemli gıda takviyesi uyarısı
Türk Eczacıları Birliği'nden çok önemli 'gıda takviyesi' uyarısıKoronavirüs sebebiyle son dönemlerde kullanımı oldukça artan gıda takviyeleri ile ilgili Türk Eczacıları Birliği açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Sağlığa ilişkin ürünlerde hekimi ve eczacıyı dışlamaya çalışan adımları asla kabul etmiyoruz. 'Bitkisel', 'doğal' gibi masum ve ikna edici ifadelerle piyasaya sürülen ürünlerin yan etkilerinin bulunmadığını düşünmek, bilimsel gerçekliklerle uyuşmamaktadır. Eczane dışında satılan gıda takviyesi, vitamin ürünlerin testini yapmaya başladığımızı, halk sağlığına zarar verecek herhangi bir durumda hukuki yollar dahil olmak üzere mücadele edeceğimizi ilan ediyoruz" denildi
27.11.2020Genel Sağlık
Çaldığı dubayı otomobilin üzerine koyup, ters yönde yoluna devam etti
Çaldığı dubayı otomobilin üzerine koyup, ters yönde yoluna devam ettiAntalya’nın Manavgat ilçesinde bir eczanenin önündeki duba, otomobille gelen şahıslar tarafından çalındı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, şahıslar dubayı çaldıktan sonra otomobile binerek ters yönde yoluna devam etti.
26.11.2020Haberler
Yaşam için gerekli mikrobesinler: Vitamin ve mineraller
Yaşam için gerekli mikrobesinler: Vitamin ve minerallerVitamin ve mineraller sağlıklı yaşamın vazgeçilmez organik bileşenleridir. Vitamin ve minerallerin kronik hastalıklardan korunmadaki rolüne dikkat çeken Eczacı Ayşen Dincer, günlük beslenmemize yeterli miktarda sebze ve meyveler, lif ağırlıklı gıdalar, protein zengini besinler, süt ve süt ürünlerini ekleyemediğimiz durumlarda mutlaka multivitamin alarak vitamin ve mineral ihtiyacımızı karşılamamız gerektiğinin altını çizerek konu hakkında bilgi verdi. İşte detaylar...
26.11.2020Genel Sağlık
Pandemide teknoloji transferi nasıl yapılır
Pandemide teknoloji transferi nasıl yapılır? “Gerçek ve güvenilir ortaklıklar kurmak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Hayat kurtaran teknolojileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak ve çağımızın en büyük sağlık sorunlarının üstesinden gelebilecek sağlam sağlık sistemleri oluşturmak için birlikte ve çevik şekilde çalışmamız gerekiyor...”
22.11.2020Dünya
İçişleri Bakanlığı yeni tedbirleri ile ilgili sıkça sorulan soruları cevapladı
İçişleri Bakanlığı yeni tedbirleri ile ilgili sıkça sorulan soruları cevapladıİçişleri Bakanlığı, 20 Kasım'dan itibaren başlayacak olan korona virüs salgını yeni tedbirleri ile ilgili sıkça sorulan soruları cevapladı.
20.11.2020Gündem
Vatandaşın kafası karışık
Vatandaşın kafası karışıkYeni tip koronavirüs salgını tablosunun ağırlaşmasıyla alınan önlemler, sokağa yeterince yansımıyor. İstanbul’da kademeli mesaiye rağmen yine toplu ulaşım araçları tıka basa dolu sefer yapıyor, sigara yasağına çoğu kişi uymuyor.
19.11.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı, internette ikinci el ilaç satışına el koydu
Sağlık Bakanlığı, internette 'ikinci el' ilaç satışına el koyduSağlık Bakanlığı, internet üzerinden 'ikinci el' ilaç satışı yapılan hesapların engellenerek, savcılıklara suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, internet üzerinden yasal olmayan şekilde ambalajı açılmış, kırmızı reçeteli ilaçların dahi satışının yapıldığını, bunların zehir olduğunu söyledi.
18.11.2020Gündem
İnternetten ‘ikinci  el’ ilaç satılıyor
İnternetten ‘ikinci el’ ilaç satılıyor!Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Başkanı Nurten Saydan, internet üzerinden ikinci el eşya satan bazı internet sitelerinden vatandaşlara yasal olmayan şekilde ambalajı açılmış hatta kırmızı reçeteli ilaç satışı yapıldığını belirterek, “Bu şekildeki ilaç satışları adeta ölüm saçmakta” dedi.
18.11.2020Gündem
Akın akın gelip onlarca kutu aspirin alıyorlar Kuyruklar oluşuyor
Akın akın gelip onlarca kutu aspirin alıyorlar! Kuyruklar oluşuyorBilinçsiz kullanılan aspirinin ölümcül olabileceğinin açıklanmasına rağmen, Bulgaristan vatandaşları, aspirinin korona virüs salgınını önlediği iddiasıyla alışverişe gedikleri Edirne’de bu kez sabahın ilk ışıklarıyla eczanelere akın edip 10’larca kutu aspirin aldı.
13.11.2020Haberler
Akın akın gelip onlarca kutu aspirin alıyorlar Kuyruklar oluşuyor
Akın akın gelip onlarca kutu aspirin alıyorlar! Kuyruklar oluşuyorBilinçsiz kullanılan aspirinin ölümcül olabileceğinin açıklanmasına rağmen, Bulgaristan vatandaşları, aspirinin korona virüs salgınını önlediği iddiasıyla alışverişe gedikleri Edirne’de bu kez sabahın ilk ışıklarıyla eczanelere akın edip 10’larca kutu aspirin aldı.
13.11.2020Gündem
Ihlamur, zencefil ve balı birlikte tüketirseniz bakın ne oluyor
Ihlamur, zencefil ve balı birlikte tüketirseniz bakın ne oluyorIhlamur, zencefil, kuşburnu, adaçayı... Havaların soğumasıyla soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi üst solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığı da arttı. Hastalıklardan korunmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler ise bitki çaylarına başvuruyor. Ancak burada en önemli nokta hangi bitkinin neye iyi geldiğini bilerek doğru şekilde tüketmek. Bitki çaylarını tüketirken dikkatli olunması gerektiğini belirten Fitoterapi Uzmanı-Eczacı Eda Sönmez Gürer bakın neler söyledi
11.11.2020Genel Sağlık
Son dakika...  Bir kentte 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı geldi
Son dakika... Bir kentte 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı geldi!Denizli’de, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar 11.00 ile 16.00 saatleri arasında sokağa çıkmaları yasaklandı.
11.11.2020Gündem
Depolarda kalmadı: Yüzde 84
Depolarda kalmadı: Yüzde 84!Bulgaristan'da koronavirüs vakalarının son günlerde artış göstermesiyle birlikte günübirlik alışveriş için Edirne'ye gelen Bulgarlar, eczanelere akın edip, aspirin almaya başladı. Kent merkezindeki eczanelerde geçen yıla göre bu yılın son üç ayında aspirin satışlarında yüzde 84 artış yaşandığını söyleyen Edirne Eczacı Odası Denetleme Kurulu Başkanı Şükrü Ciravoğlu, "Hal böyle olunca fazlasıyla, 5'er 10'ar kutu alıyorlar, diyebiliriz. Şu anda depolarda 100 miligramlık aspirin yok" dedi.
7.11.2020Haberler
Son dakika... Depolarda kalmadı: Yüzde 84
Son dakika... Depolarda kalmadı: Yüzde 84!Bulgaristan'da koronavirüs vakalarının son günlerde artış göstermesiyle birlikte günübirlik alışveriş için Edirne'ye gelen Bulgarlar, eczanelere akın edip, aspirin almaya başladı. Kent merkezindeki eczanelerde geçen yıla göre bu yılın son üç ayında aspirin satışlarında yüzde 84 artış yaşandığını söyleyen Edirne Eczacı Odası Denetleme Kurulu Başkanı Şükrü Ciravoğlu, "Hal böyle olunca fazlasıyla, 5'er 10'ar kutu alıyorlar, diyebiliriz. Şu anda depolarda 100 miligramlık aspirin yok" dedi.
7.11.2020Gündem
Eczacılık Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir Mezunu Ne İş Yapar
Eczacılık Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?Sağlık sektörü içerisinde en fazla imrenilen ve tercih edilen bölümlerden birisi de eczacılık bölümüdür. Gelecekte eczacı olmak isteyen ve eczacılık bölümü hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Eczacılık bölümü nedir, kaç yıllıktır, bölümü bitirenler hangi mesleği yapar gibi sorulara cevapları derledik.
5.11.2020Kariyer

Yazar Sonuçları

Tülin AçıkbaşMilliyet Yazarı
A'dan Z'ye vitamin rehberiVitamin ve mineral destekleri her yaş ve dönemde önemli...
14.01.2021Cadde
Sina KoloğluMilliyet Yazarı
FİKİRLER; NE İYİ NE KÖTÜ! Hekimoğlu kendisini vuran adam ile tantuni yiyor...
27.12.2020Cadde
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Sahte ‘Kovid-19 kimlik kartı’Çin aşısına duyulan güvenin bir nedeni de Kovid-19’un orada başlamış ve milyar nüfuslu bu “sarı devde” yok edilmiş olmasıdır...
8.12.2020Siyaset
Sina KoloğluMilliyet Yazarı
SALGIN DİZİLERİ FENA ETKİLEDİKonuştuğum sektörün deneyimli isimlerinin ortak görüşüydü...
27.10.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskoronaaşıkovid-19corona

Eczacı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.