Eğirdir

Eğirdir

Son dakika Eğirdir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Eğirdir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Eğirdir haber sayfamızda...

Eğirdir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 677 egirdir haberi bulunmuştur.
Eğirdir’de bir köy karantinaya alındı
Eğirdir’de bir köy karantinaya alındıIsparta’nın Eğirdir ilçesine bağlı Göktaş köyü Covid-19 vaka artışları nedeniyle karantinaya alındı.
10.01.2021Gündem
Eğirdir Gölü, Kesin Korunacak Hassas Alan ilan edildi
Eğirdir Gölü, 'Kesin Korunacak Hassas Alan' ilan edildiIsparta'nın dört ilçesinin sınırları içinde bulunan ve göl yüzeyi 520 kilometrekareden 410 kilometrekareye, ortalama su seviyesi 16 metreden 6 metreye kadar gerileyen Eğirdir Gölü ile Gölcük Krater Gölü, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle 'Kesin Korunacak Hassas Alan' ilan edildi.
6.01.2021Tatil
Kovada Gölü Milli Parkı, hayran bırakıyor
Kovada Gölü Milli Parkı, hayran bırakıyorIsparta'nın Eğirdir ilçesinde bulunan Kovada Gölü Milli Parkı, seyri doyumsuz manzarasıyla görenleri etkiliyor.
28.12.2020Tatil
Isparta’da salça kutusuna gizlenmiş uyuşturucu madde ele geçirildi
Isparta’da salça kutusuna gizlenmiş uyuşturucu madde ele geçirildiIsparta’nın Eğirdir ilçesinde bir otomobile düzenlenen operasyonda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. Narkotik madde arama köpeğinin de katıldığı operasyonda salça kutusuna gizlenmiş uyuşturucu yakalandı.
23.12.2020Gündem
8 yaşında kalp krizinden öldü
8 yaşında kalp krizinden öldüIsparta'nın Eğirdir ilçesinde evde fenalaşan Mahmut Yılmaz ambulansla hastaneye götürülürken, yaşamını yitirdi. Yapılan ilk incelemede Mahmut Yılmaz'ın kalp krizinden öldüğü belirlendi
15.12.2020Gündem
Kenti yasa boğan ölüm Okul müdürü koronaya yenik düştü
Kenti yasa boğan ölüm! Okul müdürü koronaya yenik düştüIsparta’nın Eğirdir ilçesinde Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü olarak görev yapan Ali Rıza Akbay, Covid-19 sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
15.12.2020Gündem
Son dakika... Bakan Kocadan flaş yerli aşı açıklaması Tarih verdi
Son dakika... Bakan Koca'dan flaş yerli aşı açıklaması! Tarih verdiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin maddelerinin görüşmelerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşma yaptı. Bakan Koca, "Yerli aşıda faz-2 çalışmalarına 25 Aralık'ta başlanacak." dedi.
12.12.2020Gündem
Domuz avında vurulan okul müdür yardımcısı hayatını kaybetti
Domuz avında vurulan okul müdür yardımcısı hayatını kaybetti!Isparta’da bir ortaokulda müdür yardımcısı olan Veysel Aydemir (34), babasıyla çıktığı domuz avında vurularak yaşamını yitirdi.
6.12.2020Gündem
Eğirdir Gölünde büyük tehlike: İkiye bölünüyor
Eğirdir Gölü'nde büyük tehlike: İkiye bölünüyorAŞIRI kirlilik ve su kaybının yaşandığı Eğirdir Gölü'nün en dar kısmı olan Kemer boğazı mevkiindeki 1.8 km'lik genişlik, kuruyan alanlar nedeniyle 1.2 km'ye düştü.Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, böyle giderse gölün bu kısmının tamamıyla kuruyacağı ve Eğirdir'in iki göl haline dönüşeceği uyarısında bulundu.
5.12.2020Haberler
İkiye bölündü Büyük tehlike...
İkiye bölündü! Büyük tehlike...Aşırı kirlilik ve su kaybının yaşandığı Eğirdir Gölü'nün en dar kısmı olan Kemer boğazının 1.8 kilometre olan genişliği, kuraklık nedeniyle 1.2 kilometreye düştü. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, "Böyle giderse gölün bu kısmı tamamıyla kuruyacak ve Eğirdir iki göl haline dönüşecek" uyarısında bulundu.
5.12.2020Gündem
Eğirdir Gölünde büyük tehlike: İkiye bölünüyor
Eğirdir Gölü'nde büyük tehlike: İkiye bölünüyorAşırı kirlilik ve su kaybının yaşandığı Eğirdir Gölü'nün en dar kısmı olan Kemer boğazının 1.8 kilometre olan genişliği, kuraklık nedeniyle 1.2 kilometreye düştü. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, "Böyle giderse gölün bu kısmı tamamıyla kuruyacak ve Eğirdir iki göl haline dönüşecek" uyarısında bulundu.
5.12.2020Gündem
Eğirdir ve Beyşehirde dip suyu alarmı
Eğirdir ve Beyşehir'de 'dip suyu' alarmıEğirdir ve Beyşehir göllerinde son iki ayda yapılan araştırmada, su seviyelerindeki azalmanın devam ettiği, yağış olmaması nedeniyle de birçok yerde gölün dip kısmının görünür hale geldiği belirlendi. Dipteki kirlilikle birlikte, sağlık bakımından tehlikeli su yosunlarının göl yüzeyinde suyu yeşile boyayan koloniler oluşturduğu görüldü.
18.11.2020Gündem
Türkiyenin tek kasnak meşesi ormanına randevusuz giriş yasak
Türkiye'nin tek kasnak meşesi ormanına randevusuz giriş yasakIsparta'nın Eğirdir ilçesindeki Kasnak Meşesi Ormanı Tabiat Koruma Alanı'nda sonbaharla birlikte renk cümbüşü yaşanmaya başladı. Birinci önceliğin 'koruma' olduğu ormanda geziler, randevu ve teknik personel kontrolüyle yapılabiliyor.
9.11.2020Gündem
Eğirdirde sular çekildi, ortaya çıkanlar inanılmaz
Eğirdir'de sular çekildi, ortaya çıkanlar inanılmaz!Eğirdir Gölü'nün su seviyesinin, aşırı su alımları nedeniyle son 3 yılda ortalama 4 metreye kadar düşmesi, kıyılarında 10-120 metreye ulaşan kuruyan alanlar oluşumu nedeniyle, bazı kesimlerde milyonlarca yıl önce meydana gelen ve gölün çanak yapısını oluşturan tektonik kayaçlar ve fosil yapılar ortaya çıktı.
1.11.2020Gündem
Eğirdirde sular çekildi, fosil adacıklar oluştu
Eğirdir'de sular çekildi, fosil adacıklar oluştu!Eğirdir Gölü'nün su seviyesinin, aşırı su alımları nedeniyle son 3 yılda ortalama 4 metreye kadar düşmesi, kıyılarında 10-120 metreye ulaşan kuruyan alanlar oluşumu nedeniyle, bazı kesimlerde milyonlarca yıl önce meydana gelen ve gölün çanak yapısını oluşturan tektonik kayaçlar ve fosil yapılar ortaya çıktı.
1.11.2020Gündem
Akdeniz Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir İsimleri Ve Nüfusları İle Akdeniz Şehirleri
Akdeniz Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Akdeniz ŞehirleriAkdeniz Bölgesinin nüfusu yaklaşık 2 milyon 980 bindir. Bölgede toplam 8 şehir ve 104 ilçe bulunmaktadır. En kalabalık şehirleri Antalya ve Adana'dır. Isparta ve Burdur ise nüfusu en az olan şehirleridir. Akdeniz Bölgesinin illeri ve ilçeleri nelerdir? Sizin için nüfusları ile birlikte derledik.
3.10.2020Eğitim
Isparta elması dalında satılması ve verimiyle yüz güldürüyor
Isparta elması dalında satılması ve verimiyle yüz güldürüyorTürkiye'nin önemli üretim merkezlerinden Isparta'da yetişen elma, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da talep görüyor.
1.10.2020Ekonomi
Elmada bu yıl rekolte beklentisi 850 bin ton
Elmada bu yıl rekolte beklentisi 850 bin tonTürkiye'nin elma ihtiyacının yüzde 25'inin karşılandığı Isparta'da, hasat sezonu başladı. Bu yıl geçen senelere oranla meyve üretiminin iyi olması, üreticinin yüzünü güldürdü. Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, bu yıl 850 bin ton rekolte beklediklerini söylerken, bu rakamın memnun edici olduğunu vurguladı.
27.09.2020Ekonomi
Kızıldağ Milli Parkı Isparta İlinde Nerededir, Nasıl Gidilir Giriş Ücreti Ve Özellikleri
Kızıldağ Milli Parkı Isparta İlinde Nerededir, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve ÖzellikleriGünümüzde Kızıldağ Milli Parkı hemen hemen her sene pek çok sayıda yerli ya da yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Sizler için Kızıldağ Milli Parkı Isparta ilinde nerededir, nasıl gidilir? Giriş ücreti ve özellikleri nelerdir? Detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.
26.09.2020Tatil
Melikler Yaylası Isparta İlinde Nerededir Ve Nasıl Gidilir Rakım Bilgileri Ve Özellikleri
Melikler Yaylası Isparta İlinde Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Rakım Bilgileri Ve ÖzellikleriDedegöl Dağı eteklerinde yer alan melikler Yaylası, mutlaka gezilip görülmesi gereken en doğal alanlardan biridir. Hem gece hem de gündüz muhteşem bir görsel sunan Yayla, ziyaret konusunda her sene çok fazla insan çeken bölgeler arasında yer alıyor. Peki, Melikler Yaylası Isparta ilinde nerededir ve nasıl gidilir? Rakım bilgileri ve özelliklerini sizler için derledik.
25.09.2020Tatil
Eğirdir Gölü Isparta İlinde Nerede Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Eğirdir Gölü Isparta İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiEğirdir Gölü Isparta ilinde nerede, Eğirdir Gölü'nün özellikleri, gölün oluşumu ve tarihçesi, Eğirdir Gölü'nün uzunluğu, genişliği ve kıyı uzunluğu kaç kilometredir, gölün türü nedir, Eğredir Gölü'nün en derin noktası kaç metredir, gölün ortalama derinliği ortalama kaç metredir, Eğirdir Gölü yüzölçümü bakımından kaç km² kapsamaktadır, Gölün üzerinde bulunan adalar hangileridir, gibi daha birçok soruya yanıt veren yazımızı sizler için derledik.
24.09.2020Tatil
Kovada Gölü Isparta İlinde Nerede Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Kovada Gölü Isparta İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiIsparta'nın ve ülkemizin en önemli göllerinden biri olan Kovada Gölü ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Hakkında oldukça arama yapılan Kovada Gölü'nün özellikleri, oluşumu ve tarihçesini içeriğimizde bulabilirsiniz...
24.09.2020Gündem
Isparta Haritası: Isparta İlçeleri Nelerdir Isparta İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır
Isparta Haritası: Isparta İlçeleri Nelerdir? Isparta İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Isparta Şehri Akdeniz Bölgesinde bulunmaktadır. Isparta Göller Bölgesinin merkezi olarak bilinmektedir. Şehir gül yetiştiriciliği bakımından oldukça önemlidir. Sizler için Isparta ilinin ilçeleri ve nüfusu ile ilgili bilgileri derledik.
18.09.2020Eğitim
Türkiye Elma Üretim Haritası: Elma Nerelerde Yetişir İl İl En Çok Elma Yetiştirilen Bölgeler
Türkiye Elma Üretim Haritası: Elma Nerelerde Yetişir? İl İl En Çok Elma Yetiştirilen BölgelerElma, insan sağlığı açısından oldukça önemli ve her mevsim bulunması mümkün olan bir meyvedir. C, K, B6, A ve E vitaminleri içerir. Kırmızı, sarı ve yeşil türleri bulunmaktadır. Ağaçta yetişen bu meyve, gülgiller familyasına aittir. Elmanın yetiştiği illeri ve bulunduğu bölgeleri sizler için derledik. Yazımızın kalan bölümünde elma meyvesine ait bilgilere ulaşabilirsiniz.
15.09.2020Eğitim
Tabiatın çığlığı
Tabiatın çığlığıWWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) ve Londra Zooloji Derneği’nin raporu, tabiat faciasını gözler önüne serdi. Rapora göre, çevre tahribatı memeli, kuş, sürüngen ve balık popülasyonlarının üçte iki azalmasına neden oldu!
13.09.2020Gündem
3 gün önce doğum yapan Şeymanın korkunç ölümü
3 gün önce doğum yapan Şeyma'nın korkunç ölümüIsparta Eğirdir ilçesinde 3 gün önce ikinci çocuğunu dünyaya getiren Şeyma Ç. (26) apartman boşluğundan düşerek yaşamını yitirdi.
12.09.2020Gündem
Şehit Tuğgeneral Sezgin Erdoğan kimdir Sezgin Erdoğan neden öldü
Şehit Tuğgeneral Sezgin Erdoğan kimdir? Sezgin Erdoğan neden öldü?Sezgin Erdoğan kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İdlib'de görevi sırasında rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayan Sezgin Erdoğan şehit oldu. Peki Sezgin Erdoğan kimdir?
9.09.2020Gündem
Bakan Akar, İdlip şehidi Tuğgeneral Erdoğanın Çanakkaledeki annesi Esma Erdoğana başsağlığı diledi
Bakan Akar, İdlip şehidi Tuğgeneral Erdoğan'ın Çanakkale'deki annesi Esma Erdoğan'a başsağlığı dilediMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib harekat bölgesinde görev sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'ın annesi Esma Erdoğan'ı (72) telefonla arayarak, başsağlığı diledi.
9.09.2020Gündem
Son dakika: İdlibden acı haber Tuğgeneral Sezgin Erdoğan rahatsızlanarak şehit oldu
Son dakika: İdlib'den acı haber! Tuğgeneral Sezgin Erdoğan rahatsızlanarak şehit olduMilli Savunma Bakanlığı, İdlib'de görevi sırasında rahatsızlanıp, hastaneye kaldırılan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'ın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit olduğunu açıkladı.
9.09.2020Gündem
I Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir I Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
I Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? I Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriÜlkemizde I harfi ile başlayan iki şehir bulunmaktadır. Bu şehirler Doğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesinde yer alıyor. Sizin için I ile başlayan şehirleri, ülkeleri ve başkentleri derledik.
13.09.2020Eğitim
Bakan Pakdemirliden Hataydaki orman yangınına ilişkin açıklama
Bakan Pakdemirli'den Hatay'daki orman yangınına ilişkin açıklamaTarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, sabah Eğirdir ve Manavgat'ta çıkan yangınların söndürüldüğünü kaydederek, "Kahramanmaraş Türkoğlu'nda halen devam eden bir yangınımız var. Kanlıca'da devam eden bir yangınımız var. Samandağ'da da yangınımız sürüyor." dedi.
7.09.2020Siyaset
Ispartada göle giren 5 kişiden 2si boğuldu
Isparta'da göle giren 5 kişiden 2'si boğulduIsparta’nın Yalvaç ilçesinde yüzmek için suya giren 5 gençten kardeş olan iki genç boğularak hayatını kaybetti. 3 kişi ise çevredeki bir balıkçı teknesi tarafından kurtarılarak kıyıya çıkartıldı
27.08.2020Haberler
Serinlemek için göle giren 2 kardeş boğuldu
Serinlemek için göle giren 2 kardeş boğulduIsparta’nın Yalvaç ilçesinde yüzmek için suya giren 5 gençten kardeş olan iki genç boğularak hayatını kaybetti. 3 kişi ise çevredeki bir balıkçı teknesi tarafından kurtarılarak kıyıya çıkartıldı
27.08.2020Gündem
Ayakları yerden kesen adresler
Ayakları yerden kesen adreslerUçsuz bucaksız deniz, eşsiz güzellikte tabiat manzarası üzerinde kuş gibi uçabileceğiniz bir deneyim yaşamak istiyorsanız yamaç paraşütü tam size göre. Türkiye’de Karadeniz’den Güneydoğu’ya bu deneyimi yaşayabileceğiniz birçok adres var. Kaş, Babadağ, Uçmakdere, her yıl binlerce turistin ilgi odağında
9.08.2020Gündem
Ispartanın Neyi Meşhur En Meşhur Isparta Yemekleri Ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir (Ispartada Ne Yenir)
Isparta'nın Neyi Meşhur? En Meşhur Isparta Yemekleri Ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir? (Isparta'da Ne Yenir)Isparta Akdeniz Bölgesinde bulunan bir ildir. Isparta aynı zamanda göller yöresi olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Isparta bölgesinde gezilip görülecek çok fazla yer bulunmaktadır. Isparta’da meşhur olan birkaç ürün ve gıda bulunmaktadır. Isparta’ya gidildiğinde mutlaka alınması gereken ürünler bulunuyor. Isparta’nın neyi meşhur? En meşhur Isparta yemekleri ve yöresel lezzetleri nelerdir? İşte Isparta’nın meşhurlarına ait bilgileri derledik.
23.07.2020Tatil
‘Eğirdir’de susuz tarıma geçilmeli’
‘Eğirdir’de susuz tarıma geçilmeli’CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığındaki parti heyeti, geçen hafta, Türkiye’nin en büyük ikinci tatlı su gölü olan Eğirdir’de incelemelerde bulundu.
22.06.2020Ekonomi
Ispartada TIRla çarpışan motosikletin sürücüsü öldü
Isparta'da TIR'la çarpışan motosikletin sürücüsü öldüIsparta'nın Eğirdir ilçesinde TIR'la çarpışan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti.
18.06.2020Gündem
TOKİ, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Isparta kura çekilişi saat kaçta başlayacak TOKİ kura çekişi canlı nasıl izlenir
TOKİ, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Isparta kura çekilişi saat kaçta başlayacak? TOKİ kura çekişi canlı nasıl izlenir?TOKİ 100 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye devam ediyor. Dün Gaziantep, Malatya ve Adıyaman için gerçekleştirilen kura çekilişi bugün Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Isparta için çekilecek. Bu illerde ikamet eden ve kura çekilişinde hak sahibi olabilmek için kura çekilişini takip eden binlerce vatandaş TOKİ canlı kura çekilişi nasıl izlenir sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Peki TOKİ, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Isparta kura çekilişi saat kaçta başlayacak?
3.06.2020Gündem
Isparta Gezilecek Yerler (2020) - Isparta Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Isparta Gezilecek Yerler (2020) - Isparta Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTürkiye'de yaşamdan memnuniyet düzeyinin en çok olduğu ilk 10 il arasında yer alıyor. Doğal güzelliklerin yanı sıra, tatil şehirlerine yakınlığı nedeniyle bu memnuniyet düzeyi her dönem artıyor. Mis kokulu lavantaların yanı sıra, göllerinin rengarenk yapısı Isparta ilini özel kılan nedenler arasında yer alıyor. Huzurlu ve keyif verici bir tatil yapmak isteyenlere kucağını açan şehir için tatil planı yapılması zorunlu duruyor. Isparta şehrine gitmeden önce sizin için hazırladığımız gezi rehberi niteliğindeki bu listemize mutlaka göz atmalısınız. İşte, Isparta'nın merkez ve semt semt mutlaka gezilmesi gereken yerleri sizler için derledik.500 bine yaklaşan nüfusuyla, Türkiye'nin önemli şehirleri arasında yer alan Isparta, Akdeniz bölgesinde bulunuyor. Burdur, Antalya, Konya ve Afyon'la komşu olan şehir, mis kokulu gülleriyle meşhur. Turizm açısından her geçen gün yukarı doğru bir ivme kazanan Isparta, çok sayıda gezilecek yere sahip.Saraylardan kalelere, camilerden kiliselere kadar birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Tarihi bağrında tutan şehrin en önemli özelliği ise huzur veren doğası olduğunu söyleyebiliriz. Davraz Dağlarının muhteşem manzarası, Kovada Gölü'nün el değmemiş doğası ve Adada Antik Kenti'nin kalıntıları ziyaretçiler için önemli seçenekler arasında yer alıyor.Türkiye'nin doğası en güzel şehirlerinden birisi olan Isparta, yerli veya yabancı binlerce turisti konuk ediyor. Isparta'da gezi planlarınızın dışında, bir gün boyunca lavanta bahçelerinde kalabilir, ciğerlerinize taptaze oksijeni doldurabilirsiniz. Tarihi yerler ile birlikte müzelerde tarihe tanıklık edebilir, en güzel mekanları kolay ulaşımla tek tek keşfedebilirsiniz.
19.05.2020Tatil
Isparta İl Posta Kodu Nedir Isparta İlçelerinin Posta Kodları
Isparta İl Posta Kodu Nedir? Isparta İlçelerinin Posta KodlarıPosta kodu oldukça yaygın kullanılan kodlardan birisidir. Posta kodunun kullanılmasının amacı postaların birbirinden ayrıştırılması ve daha hızlı gönderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Peki Isparta il posta kodu nedir? Isparta ilçelerinin posta kodları nelerdir? Bu konuyu sizler için derledik.
24.04.2020Gündem
32 Nerenin Plakası Isparta İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
32 Nerenin Plakası? Isparta İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriPlaka kodları araçların hangi illere kayıtlı olduklarını göstermektedir. Her ilin plaka kodları birbirinden farklıdır. Bunlardan birisi de 32 numaralı plaka kodudur. Peki 32 nerenin plakası? Isparta ilçelerinin plaka kodları ve harfleri nelerdir? Bu konuyu sizler için detayları ile hazırladık.
23.04.2020Gündem
Dağların aslanları, dosta güven, düşmana korku veriyor
Dağların aslanları, "dosta güven, düşmana korku" veriyorDünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında "Derin kar ve şiddetli soğuklarda muharebe harekatı"na katılan komandolar, başarılarıyla göz dolduruyor.
11.03.2020Haberler
Doğa harikası Kovada Gölü, çöp kovasına döndü
Doğa harikası Kovada Gölü, çöp kovasına döndüTürkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, doğa-orman müzesini andıran Isparta'daki Kovada Gölü'nün, Eğirdir'le bağlantılı kanalda tarım atıklarının depolanması nedeniyle çöp kovasına döndüğü söyledi. Kesici, "Kovada Gölü kirlilik ve ihmal yüzünden 'zehir saçan' bir göle, bataklığa dönüştü. Böyle giderse Kovada, son nefesini vermeye yakın bir göldür. Yıllar öncesi suyundan çay demlediğimiz, içtiğimiz gölün suyu artık içilemez su haline gelmiştir" dedi.
8.03.2020Gündem
Göllerin yüzde 60’ı kurudu
Göllerin yüzde 60’ı kurudu!Su Politikaları Derneği’nin raporuna göre Türkiye’nin gölleri hem küresel iklim değişikliğinin olumsuz etkileri hem de kirlilik nedeniyle adeta can çekişiyor...
29.02.2020Gündem
Yolcu otobüsü, uçurumun kenarında durdu
Yolcu otobüsü, uçurumun kenarında durduIsparta'nın Yalvaç ilçesi yakınlarında, yolcu otobüsü kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kayıp uçurum kenarında durdu. Yolcular, büyük korku yaşadı.
6.02.2020Haberler
Yolcu otobüsü, uçurumun kenarında durdu
Yolcu otobüsü, uçurumun kenarında durduIsparta'nın Yalvaç ilçesi yakınlarında, yolcu otobüsü kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kayıp uçurum kenarında durdu. Yolcular, büyük korku yaşadı.
6.02.2020Gündem
AFAD - Kandilli Rasathanesi SON DEPREMLER linki - Deprem mi oldu
AFAD - Kandilli Rasathanesi SON DEPREMLER linki - Deprem mi oldu?Deprem mi oldu? Son dakika deprem haberleri yoğun ilgi görüyor. AFAD - Kandilli Rasathanesi'nin geçtiği son dakika bilgilerine göre Son depremler nerede ve kaç şiddetinde oldu? Ülke genelinde merak konusu olan son depremler linki oldukça ilgi görüyor. Haberimizin içeriğindeki son depremler linkinden, meydana gelen güncel deprem haberlerinden bilgi alabilirsiniz.
1.02.2020Gündem
Davraza kar bereketi Oteller doldu...
Davraz'a kar bereketi! Oteller doldu...Türkiye'nin gözde kayak merkezleri arasında gösterilen Eğirdir Gölü manzaralı Isparta'daki Davraz Kayak Merkezi, sömestir tatilinde otellerde yüzde 90, telesiyejlerde ise yüzde 100 doluluğa ulaştı.
29.01.2020Tatil
Eski korgeneral İyidilin beraat kararı için temyiz başvurusu
Eski korgeneral İyidil'in beraat kararı için temyiz başvurusuAnkara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Korgeneral Metin İyidil'e ilişkin Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesince verilen beraat kararının, usul ve esastan bozulması talebiyle temyiz başvurusunda bulundu.
17.01.2020Gündem
Faciadan dönüldü Araçlar hurdaya döndü
Faciadan dönüldü! Araçlar hurdaya döndüIsparta’nın Eğirdir ilçesinde, çatıdan kopan kar kütlesinin üzerine düştüğü 1 otomobil ile kar birikintisinin ağırlığına dayanamayıp göçen tentenin altında kalan 4 otomobil, hasar gördü.
8.01.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

IspartaEğirdirGölHaberlereğirdir gölü

Eğirdir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.