Enflasyon

Enflasyon

Son dakika enflasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enflasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enflasyon haber sayfamızda...

Enflasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.971 enflasyon haberi bulunmuştur.
Enflasyon Raporu 28 Ocakta açıklanacak
Enflasyon Raporu 28 Ocak'ta açıklanacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, "Enflasyon Raporu 2021-I"in tanıtımı amacıyla 28 Ocak Perşembe basın bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.
25.01.2021Uzmanpara
Enflasyon Raporu 28 Ocakta açıklanacak
Enflasyon Raporu 28 Ocak'ta açıklanacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, "Enflasyon Raporu 2021-I"in tanıtımı amacıyla 28 Ocak Perşembe basın bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.
25.01.2021Ekonomi
Piyasalarda Fedin faiz kararı takip edilecek
Piyasalarda Fed'in faiz kararı takip edilecekKüresel piyasalarda bu haftanın odağında ABD'de başkanlık değişimi ile mali teşvik paketine ilişkin açıklamalar, önemli merkez bankalarının faiz kararları ve yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin gelişmeler yer alırken, haftaya, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı ve yoğun veri gündemi takip edilecek.
23.01.2021Uzmanpara
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,59 değer kaybederek 1.542,45 puandan tamamladı.
22.01.2021Ekonomi
Euro Bölgesinin toparlanmasına ilişkin beklentiler geriledi
Euro Bölgesi'nin toparlanmasına ilişkin beklentiler gerilediAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Profesyonel Tahminciler Anketi katılımcılarının tahminlere göre, 2021'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgasından etkilenen Euro Bölgesi ekonomisi, muhtemelen toparlanacak fakat bu toparlanma birkaç ay önce beklenenden daha yavaş hızda olacak.
22.01.2021Uzmanpara
ECBden ek parasal genişleme beklenmiyor
ECB'den ek parasal genişleme beklenmiyorING Group Başekonomisti Peter Vanden Houte, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) ek bir parasal genişleme önlemi almayabileceğini, bu yıl sıkılaşma önlemi beklenmediğini vurguladı.
22.01.2021Uzmanpara
Piyasalar imalat verilerine odaklandı
Piyasalar imalat verilerine odaklandıKüresel piyasalar Çin başta olmak üzere Asya ülkelerinde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına bağlı olarak sert tedbirlerin tekrar gündeme gelmesiyle karışık bir seyir izlerken, bugün ABD ve Avrupa'da açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.
22.01.2021Uzmanpara
Euro Bölgesi ekonomisi son çeyrekte muhtemelen daraldı
'Euro Bölgesi ekonomisi son çeyrekte muhtemelen daraldı'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Kovid-19 vaka sayısındaki artış ve bununla ilgili kısıtlamaların ekonomiye zarar verdiğini belirterek, Kovid-19'un ikinci dalgasının yaşandığı 2020'nin dördüncü çeyreğinde euro Bölgesi ekonomisinin muhtemelen daraldığını söyledi.
21.01.2021Ekonomi
Ekonomistlerden Merkez Bankasına iletişim övgüsü
Ekonomistlerden Merkez Bankası'na 'iletişim' övgüsüEkonomistler, TCMB'nin politika faizini sabit tuttuğu karar metnindeki iletişim dilinin çok güçlü olduğunu sıkı para politikası duruşunun uzun süre sürdürüleceğine dair sözlü yönlendirmenin enflasyonla mücadeledeki kararlılığı vurguladığını belirtti.
21.01.2021Uzmanpara
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
21.01.2021Uzmanpara
Son Dakika: Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını açıkladı
Son Dakika: Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını açıkladı!Gelen son dakika haberine göre; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
21.01.2021Ekonomi
Japonya büyüme ve enflasyon beklentilerini yükseltti
Japonya büyüme ve enflasyon beklentilerini yükselttiJaponya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve para politikasında değişikliğe gitmezken, 2021 mali yılına ilişkin büyüme beklentisini yüzde 3,6'dan yüzde 3,9'a, enflasyon tahminini yüzde 0,4'ten yüzde 0,5'e revize etti.
21.01.2021Uzmanpara
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Hong Kong'da Hang Seng endeksi negatif ayrıştı.
21.01.2021Uzmanpara
Piyasalar Merkez Bankasına odaklandı
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandıKüresel piyasalar, ABD'de başkanlık değişiminin sorunsuz gerçekleşmesiyle pozitif bir seyir izlerken, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) kararları takip edilecek.
21.01.2021Uzmanpara
Tüm gözler faiz için  Merkez Bankası’nda
Tüm gözler faiz için Merkez Bankası’ndaEkonomistler, bugünkü Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin sabit bırakılmasını beklerken, olası bir faiz artışının ise sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti.
21.01.2021Ekonomi
Irak’ta siyasi parti enflasyonu
Irak’ta siyasi parti enflasyonuİşsizlik, kamu hizmetlerindeki yetersizlik ve yolsuzluk gibi nedenlerle başlayan ve hızla ülke geneline yayılan gösteriler sürerken Irak yönetimi, erken seçim kararını revize etti.
21.01.2021Dünya
Salgın uzun vadeli duraklama riskini artırabilir
'Salgın uzun vadeli duraklama riskini artırabilir'Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Euro Bölgesi'nde uzun vadeli ekonomik duraklama riskini artırdığını duyurdu.
20.01.2021Uzmanpara
İngilterede enflasyon arttı
İngiltere'de enflasyon arttıİngiltere'de enflasyon, Aralık 2020'de yıllık bazda yüzde 0,6 arttı.
20.01.2021Uzmanpara
Euro Bölgesinde yıllık enflasyon sıfırın altında
Euro Bölgesi'nde yıllık enflasyon sıfırın altında Euro Bölgesi'nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği aralık ayında yıllık enflasyon yüzde eksi 0,3 olarak belirlendi.
20.01.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları İngiltere hariç yükselişle açıldı
Avrupa borsaları İngiltere hariç yükselişle açıldıAvrupa borsaları, İngiltere hariç güne alıcılı bir seyirle başladı.
20.01.2021Uzmanpara
Ekonomistler faizde değişim beklemiyor
Ekonomistler faizde değişim beklemiyorEkonomistler, yarınki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin sabit bırakılacağını, olası bir faiz artışının ise sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti.
20.01.2021Ekonomi
Ekonomistler politika faizinde değişim beklemiyor
Ekonomistler politika faizinde değişim beklemiyorEkonomistler, yarınki Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinin sabit bırakılacağını, olası bir faiz artışının ise sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti.
20.01.2021Uzmanpara
Dolar ne kadar oldu
Dolar ne kadar oldu?Dolar yeni güne dalgalı bir seyirle başladı. Dün 7,48 TL seviyesinde işlem gören Dolar/TL şu dakikalarda 7,44 seviyesinde işlem görüyor.
20.01.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler ABDdeki yemin töreninde
Piyasalarda gözler ABD'deki yemin törenindeKüresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden'ın yemin töreni ve yapacağı konuşma takip edilecek.
20.01.2021Uzmanpara
DASK’tan %100 sigortalılık seferberliği
DASK’tan %100 sigortalılık seferberliğiDoğal Afet Sigortaları Kurumundan (DASK) yapılan açıklamaya göre, DASK’ın, Türkiye’deki konutların tamamını Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) ile güvence altına almak için başlattığı yeni kampanya 1 Ocak 2021 itibarıyla geçerli olacak.
20.01.2021Ekonomi
Ne kadar emekli maaşı alırım 2021 emekli maaşı sorgulama sayfası
Ne kadar emekli maaşı alırım? 2021 emekli maaşı sorgulama sayfası'Bugün emekli olsam ne kadar emekli maaşı alırım? ' sorusu vatandaşların gündeminde. Uzun çalışma sürelerinin sonuna gelmek üzere olan veya emekli maaşı tutarını öğrenmek isteyenler 4A, 4B ve 4C emekli maaşı ne kadar hesaplamak için sorgularını sürdürüyor. SGK, Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama ve sorgulama sayfası haberimizde.
19.01.2021Ekonomi
Borsa günü rekorlarla tamamladı
Borsa günü rekorlarla tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,53 artışla günü 1.565,01 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirirken, 1.578,30 puanla da rekor seviyeyi gördü.
19.01.2021Ekonomi
Almanyanın enflasyonunu KDV indirimi geriletti
Almanya'nın enflasyonunu KDV indirimi gerilettiAlmanya'da enflasyon geçen yıl Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) tüm Euro Bölgesi için hedeflediği yüzde 2'nin altında kalarak ortalama yüzde 0,5 düzeyinde gerçekleşti.
19.01.2021Uzmanpara
Trump 4 yılda ekonomideki öngörülemez politikalarıyla ses getirdi
Trump 4 yılda ekonomideki öngörülemez politikalarıyla ses getirdiABD Başkanlığı görevini 20 Ocak'ta Demokrat Joe Biden'a devredecek olan Donald Trump, 4 yıllık ekonomi politikasında ticaretteki korumacı önlemler, vergi oranlarında yaptığı indirimler ve deregülasyon adımları ile dikkati çekerken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülke ekonomisinde neden olduğu resesyonla beklenmedik bir son yaşadı.
19.01.2021Ekonomi
DASK yüzde 100 sigortalılık için seferberlik başlatıyor
DASK yüzde 100 sigortalılık için seferberlik başlatıyorDoğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), tüm ev sahiplerinin Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmasını teşvik etmek amacıyla “DASK Yaptıran Kazanıyor” kampanyası başlatıyor.
19.01.2021Sigorta
Trump 4 yılda politikalarıyla ses getirdi
Trump 4 yılda politikalarıyla ses getirdiABD Başkanlığı görevini 20 Ocak'ta Demokrat Joe Biden'a devredecek olan Donald Trump, 4 yıllık ekonomi politikasında ticaretteki korumacı önlemler, vergi oranlarında yaptığı indirimler ve deregülasyon adımları ile dikkati çekerken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülke ekonomisinde neden olduğu resesyonla beklenmedik bir son yaşadı.
19.01.2021Uzmanpara
Dolar fiyatlarında son durum
Dolar fiyatlarında son durum!Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 7,47 seviyesinde işlem görüyor.
19.01.2021Uzmanpara
Piyasalar Yellenın sunumuna odaklandı
Piyasalar Yellen'ın sunumuna odaklandıKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarına karşın artan vaka sayıları ve teşvik paketi fiyatlamalarıyla karışık bir seyir izlerken, bugün ABD'de Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın yapacağı sunum takip edilecek.
19.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Evi olan herkesi ilgilendiriyor Resmen açıklandı, yükseldi...
Son dakika: Evi olan herkesi ilgilendiriyor! Resmen açıklandı, yükseldi...Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında, bir mesken için yapı tarzı ayrılmaksızın verilebilecek azami teminat tutarı 240 bin TL'den 268 bin TL'ye çıkarıldı.
19.01.2021Sigorta
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 2,12 değer kazanarak günü 1.556,77 puandan tamamladı.
18.01.2021Ekonomi
Bundesbanktan Alman ekonomisi için uyarı
Bundesbank'tan Alman ekonomisi için uyarıAlmanya Merkez Bankası (Bundesbank), Alman ekonomisinin Kovid-19 salgınında "su üstünde" kalmayı başardığını ancak salgının yayılmasını önlemeye yönelik kısıtlamaların tekrar uzatılması durumunda ekonomide büyük bir gerileme yaşanabileceği uyarısında bulundu.
18.01.2021Uzmanpara
Piyasalar Merkez Bankasına odaklandı
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandıGeçen haftanın ikinci yarısında, risk iştahının küresel ölçekte azalmasının ardından bu hafta yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantıları takip edilecek.
18.01.2021Uzmanpara
Son dakika haberi: Yüzde 8.36 zamlandı En yüksek 5 bin 202 lira olacak...
Son dakika haberi: Yüzde 8.36 zamlandı! En yüksek 5 bin 202 lira olacak...Açıklanan enflasyon oranı ile birlikte yeni senede dul ve yetim aylıkları da yüzde 8.36 zamlandı. Buna göre yüzde 75 hisse oranına göre en yüksek ölüm aylığı 5.202 lira olacak.
16.01.2021 Ekonomi
‘Türkiye’ye güvenen kazanmayı sürdürecek’
‘Türkiye’ye güvenen kazanmayı sürdürecek’Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’ye güvenen yatırımcıların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kazanmaya devam edeceğini belirtti. 2020 bütçe harcamalarının 1.2 trilyon liraya ulaştığını belirten Erdoğan bütçe açığının program hedefinin altında kaldığını duyurdu
16.01.2021Ekonomi
Salgın Rusyada işsizliği ve yoksulluğu artırdı
Salgın Rusya'da işsizliği ve yoksulluğu artırdıSon 6 yıldır kısır ekonomik büyüme sorunu yaşayan Rus ekonomisi, 2020'de Kovid-19 salgını ve petrol piyasalarındaki çalkantılarla yeni sıkıntılarla yüzleşmek zorunda kaldı.
15.01.2021Uzmanpara
Japonyanın kronikleşen sorunları ayyuka çıktı
Japonya'nın kronikleşen sorunları ayyuka çıktıJaponya ekonomisinin yıllardır mücadele ettiği geniş kamu borcu ve düşük enflasyon problemleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yıkıcı etkileriyle derinleşirken, 2021'de de kronikleşen bu sorunların gündemdeki yerini koruyacağı, sürdürülebilir büyüme için ise yenilikçi politika arayışını hızlandırmaktan başka yolun kalmadığı değerlendiriliyor.
15.01.2021Uzmanpara
Dolar ne kadar oldu
Dolar ne kadar oldu?Dolar/TL, haftanın son işlem gününe yükselişle başlamasının ardından 7,37 seviyesinde işlem görüyor.
15.01.2021Uzmanpara
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün Asya borsalarında satışların etkisini artırdığı görülüyor.
15.01.2021Uzmanpara
Fed enflasyonda sorun görmedikçe faizi artırmayacak
Fed enflasyonda sorun görmedikçe faizi artırmayacakABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, enflasyonda sorun görmedikçe faizleri yükseltmeyeceklerini belirterek, "Faiz oranlarını artırma zamanı geldiğinde bunu kesinlikle yapacağız ama bu zaman yakın değil." ifadesini kullandı.
15.01.2021Uzmanpara
ECB tutanakları yayınlandı
ECB tutanakları yayınlandıAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) aralık ayı toplantısına ilişkin tutanaklar yayınlandı.
14.01.2021Uzmanpara

Yazar Sonuçları

Cem KılıçMilliyet Yazarı
65 YAŞ AYLIĞI ALANLAR ARTACAK65 yaş aylığındaki gelir sınırı asgari ücrete endeksli...
25.01.2021Ekonomi
Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Sıcak para gelirken TL önerileri arttıTürk Lirası cinsindeki varlıkların ucuzluğu yabancı yatırımcının ilgisini çekmeye başladı...
24.01.2021Ekonomi
Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Merkez sıkı durdu, faizi pas geçtiMerkez Bankası ‘önden yüklemeli’ adımların ardından yılın ilk faiz toplantısına rahat girdi...
22.01.2021Ekonomi
Melih AşıkMilliyet Yazarı
‘Hayatımın Haberi’Gazete ve televizyonculuk mesleğinde 30 yılı deviren Serdar Akinan, zaman içinde başından geçenleri bir polisiye roman lezzetinde kaleme aldı, “Hayatımın Haberi” adı altında kitaplaştırdı...
19.01.2021Gündem
Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Dünyada getiride yükselen 5 sektörDünyada en yüksek getiri beklentisi beş sektörde odaklandı...
17.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomipiyasaenflasyonmerkez bankası faiz

Enflasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.