Everest Yayınları

Everest Yayınları

Son dakika Everest Yayınları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Everest Yayınları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Everest Yayınları haber sayfamızda...

Everest Yayınları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 548 everest yayinlari haberi bulunmuştur.
Cem İleri İlksatır Yayınevinin Genel Yayın Yönetmeni oldu
Cem İleri İlksatır Yayınevi'nin Genel Yayın Yönetmeni olduİlksatır Yayınevi’nin Genel Yayın Yönetmeni, sektörün tecrübeli ismi Cem İleri oldu. İleri, “Burada güzel ve iddialı işler yapacağımıza yürekten inanıyorum” açıklamasını yaptı.
14.01.2021Kültür Sanat
2020 Everest İlk Roman Ödüllü Herkesin Bir Hikâyesi Vardır çıktı
2020 Everest İlk Roman Ödüllü Herkesin Bir Hikâyesi Vardır! çıktıİrfan Saruhan 2020 Everest İlk Roman Ödüllü’nü kazanan Herkesin Bir Hikâyesi Vardır! adlı romanda olaylar 1980 yılı mayıs ayının üç gününde geçmesine karşın 80’li yılların panoraması tüm siyah beyaz renkleriyle ve karmaşasıyla gözler önüne seriliyor.
18.12.2020Kültür Sanat
Edebiyat dünyasında #MeToo Hareketi
Edebiyat dünyasında #MeToo HareketiBir kadının Hasan Ali Toptaş’ın cinsel tacizine maruz kaldığına ilişkin attığı tweet edebiyat dünyasında “#MeToo Hareketi”ne dönüştü. Bu tweetin ardından kadınlar Toptaş ve farklı yazarlar tarafından uğradıkları taciz ve cinsel saldırıları ifşa etmeye başladı...
12.12.2020Gündem
Everest, Toptaş ile yollarını ayırdı
Everest, Toptaş ile yollarını ayırdı20’den fazla kadının cinsel tacizle suçladığı yazar Hasan Ali Toptaş ile kitaplarını basan Everest Yayınları yollarını ayırdı.
11.12.2020Kültür Sanat
2021 Yılı Orhan Kemal Roman Armağanı başvuruları başladı
2021 Yılı Orhan Kemal Roman Armağanı başvuruları başladıOrhan Kemal Roman Armağanı 50. yılından itibaren Orhan Kemal Ailesi ve Everest Yayınları tarafından beraber düzenlenecektir.
İlk roman ödülü İrfan Saruhanın
İlk roman ödülü İrfan Saruhan'ınEverest Yayınlarının genç yazarlara şans tanımak ve edebiyata yeni isimler kazandırmak amacıyla ilk kez 2006 yılında başlayan ve gelenekselleşen Everest Yayınları “İlk Roman” Yarışması sonuçlandı.
Bakakaï Everest Yayınlarından Çıktı
Bakakaï Everest Yayınları'ndan Çıktı!20. yüzyılın en sıradışı yazarlarından, geç modernizmin en önemli isimlerinden Witold Gombrowicz tarafından kaleme alınan, öykülerinin derlendiği Bakakaï Everest Yayınları’ndan çıktı. Daha ilk romanı ile 20. yüzyıl edebiyatında önemli bir yer edinen Gombrowicz, Bakakaï adlı bu eserinde toyluk, gençlik, kimlik inşası ve topluluk içinde yaşamın güçlükleri gibi temaları ele alıyor.
24.09.2020Kültür Sanat
Man Booker ödüllü Lydia Davisin kitabı Türkçede
Man Booker ödüllü Lydia Davis'in kitabı Türkçede2013 Man Booker İnternational Ödüllü Lydia Davis’in ilk romanı olan Hikâyenin Sonu Everest Yayınları’ndan çıktı. Lydia Davis, Hikâyenin Sonu’nda unutamadığı eski erkek arkadaşı üzerinden bir arayış ve vazgeçiş hikâyesi anlatıyor.
12.06.2020Kültür Sanat
Artun Ünsaldan yemek ve siyaset üzerine bir kitap
Artun Ünsal'dan yemek ve siyaset üzerine bir kitapSiyaset bilimi profesörü, sosyolog, yemek ve mutfak kültürü araştırmacısı, gurme Artun Ünsal’ın, geniş ve disiplinlerarası birikimiyle, yaklaşık 10 yıllık bir çalışma sonucunda ortaya koyduğu İktidarların Sofrası Everest Yayınları’ndan çıktı. İktidarların Sofrası gerek hacmi gerek içeriğiyle bir başyapıt.
Gombrichin kaleminden gölgelerin tasviri
Gombrich'in kaleminden gölgelerin tasviriSanat tarihçisi, eleştirmen ve kuramcı E. H. Gombrich’in kaleminden Gölgeler: Düşen Gölgenin Batı Sanatında Tasviri Everest Yayınları’ndan çıktı. E. H. Gombrich, Kitaplarıyla sanat tarihini popülerleştirdi ve insanların sanatla tanışmasında da önemli bir rol oynadı. Ciltli baskısının yanı sıra içerisindeki renkli illüstrasyonları ile Gölgeler’i elinizden düşüremeyeceksiniz.
Fakir Baykurt Öykü ödülü Mustafa Orman
Fakir Baykurt Öykü ödülü Mustafa OrmanSarıyer Belediyesi tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen Fakir Baykurt Öykü Ödülü, Ovada Paldır Küldür adlı kitabıyla Mustafa Orman’a değer görüldü.
Badem Çiçeği Gibi Yahut Daha Ötesi
Badem Çiçeği Gibi Yahut Daha Ötesi Çağdaş Arap şiirinin en önemli isimlerinden olan Mahmud Derviş’in Badem Çiçeği Gibi yahut Daha Ötesi adlı eseri Everest Yayınları’ndan çıktı.
Sait Faik yeniden
Sait Faik yeniden!Ocak 2020’nin son haftası Mehmet Rifat’ın yeni yapıtıyla baş başa geçti: “Sait Faik’i Yorumlayanlar / Eleştirinin Eleştirisi” ( Yapı Kredi Yayınları )...
20.03.2020Kültür Sanat
Stendhal ve Balzacın kaleminden Napoleon
Stendhal ve Balzac'ın kaleminden NapoleonFransız edebiyatının iki büyük yazarı Stendhal ve Balzac tarafından kaleme alınan eserler Napoléon Efsanesi adıyla Everest Yayınları’ndan çıktı.
Kitaplık
KitaplıkBİR KADIN YÜREĞİMaya Angelou / Çev: Doğacan Dilcun Doğan / Everest Yayınları / 32 liraŞair, romancı, müzisyen ve aktivist Maya Angelou, otobiyografik romanı “Bir Kadının Yüreği” ile okurunu ‘50’lerin, ‘60’ların Amerikası’na götürüyor ve ırkçılık gerçeğinin ortasında bırakıyor...
29.02.2020Cumartesi
Kitaplık
KitaplıkDUVARLARDAN GEÇMEKMarina Abramovic / Çev: Dila Altındiş Balcı / Everest Yayınları / Fiyatı: 30 liraTürkiye’deki ilk büyük sergisini SSM’de açan Marina Abramovic’in otobiyografisi Türkçede...
8.02.2020Cumartesi
İnsan anahtarı unuttuğunu söylemekten neden korkar
"İnsan anahtarı unuttuğunu söylemekten neden korkar?"Irmak Zileli geçtiğimiz günlerde yeni romanı Son Bakış'ı yayımlandı. Everest Yayınları'ndan çıkan yeni romanında göçmenlik hallerine değinen Irmak Zileli, İhsan Dindar'ın sorularını yanıtladı.
27.12.2019Kültür Sanat
‘Kokular Kitabı’na ödül
‘Kokular Kitabı’na ödülKoku uzmanı Vedat Ozan “Kokular Kitabı” serisinin dördüncü kitabı “Lezzetler” ile gastronominin önemli ödüllerinden Gourmand World Cookbook Awards 2019 ödülünü kazandı.
19.12.2019Gündem
Saray klasiği entrika ve cinayet kokan intihar
Saray klasiği entrika ve cinayet kokan intiharAyşe Kulin Everest Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı “Her Yerde Kan Var”da Abdülaziz’in cinayet kokan intiharını, bir darbe ve intikam hikayesi üzerinden, saray klasiği entrikalarla içiçe anlatıyor. Yine nefes nefese okunuyor. Yine insanın içindeki gayya kuyusuna iniyor. Osmanlı saraylarının kapısını açıyor. Müthiş bir okuma deneyimi sunuyor
10.11.2019Pazar
Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahipleri açıklandı
Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahipleri açıklandıAttilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği 2019 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin sahipleri açıklandı.
Kitaplık
KitaplıkBOB DYLAN - SÖZLERBob Dylan / Çev: Kolektif / Karaplak Yayınları / 65 liraBob Dylan’ın şarkı sözlerinden mürekkep “Bob Dylan - Sözler” kitabı ozanın 1961-2012 yılları arasında yazdıklarından oluşuyor...
5.10.2019Cumartesi
Sizin hiç abiniz öldü mü
Sizin hiç abiniz öldü mü?Kız kardeşi Perihan Bakır’ın Cemal Süreya gerçeğini anlattığı, kızı Güzin Tanyeri’nin kaleme aldığı “Size Nefesimi Bırakıyorum”un raflara çıkmasına az kaldı. Süreya’nın trajik yaşamının en hüzünlü yanlarından biri de mezar yeriyle ilgili. Bu konuyu Güzin Tanyeri ile konuştuk. Tanyeri, Cemal Süreya’nın defin sürecini ve sonrasında gelişen olayların detaylarını anlattı. 83 yaşında bir kadının, hayatta bir dikili ağacı bile olmamış abisinin kendisine ait bir mezar yeri olsun dileğinin hikayesi bu söyleşi
9.06.2019Pazar
NDS Edebiyat Ödülleri açıklandı
NDS Edebiyat Ödülleri açıklandıNotre-Dame de Sion Fransız Lisesi ile Notre-Dame de Sion’lular Derneği tarafından 11 yıldır düzenlenen NDS Edebiyat Ödülü’nün bu seneki sahibi belli oldu.
1.05.2019Dünya
Sussam Gönül Razı Değil...
Sussam Gönül Razı Değil...Şair Tuğrul Keskin’in hayatı sorgulayan yazıları “Sussam Gönül Razı Değil” adıyla kitaplaştı...
11.04.2019Ege
Tabiatın efendisi değiliz
Tabiatın efendisi değilizBuket Uzuner son romanı ‘Hava’yı Milliyet’e anlattı: Hava, tüm gerçekliğiyle iklim değişikliğinin altını çiziyor. Biz tabiatın efendisi değiliz ve haddimizi çok aştık.
22.11.2018Gündem
Yürek dolusu şiirler
Yürek dolusu şiirlerÖdüllü şair yazar Tuğrul Keskin’in yeni kitabı “Kavil” raflarda yerini aldı.
12.11.2018Ege
Kitaplık
KitaplıkKUMKUMASelim İleri / Everest Yayınları / 18 liraSelim İleri okurlarına bu sonbaharda iki yeni kitap armağan ediyor: “Kumkuma” ve “Beklenen Sevgili”...
4.10.2018Cumartesi
Kitaplık
KitaplıkGÜNLÜKLERRobert Musil / Çev: Ahmed Arpad / Everest Yayınları / 24 liraİlk kez 18 yaşında günlük tutmaya başlayan Musil’in karısı tarafından yayımlanan defterlerinin bir parçası Ahmed Arpad’ın çevirisi ve son sözüyle okurla buluşuyor...
31.08.2018Cumartesi
Adalet Ağaoğlu’ndan yeni kitap
Adalet Ağaoğlu’ndan yeni kitapTürk edebiyatının en üretken yazarlarından 89 yaşındaki Adalet Ağaoğlu, yeni bir kitap yayımlıyor. ‘Düşme Korkusu’ adıyla eylülde çıkacak kitap ile ilgili yazar, “Düşmek sadece yere düşmekten ibaret değil. Bir de manevi yanı var” diyor.
28.08.2018Gündem
Kitaplık
KitaplıkMUTLULUK FOTOĞRAFIRichard Yates / Çev: Deniz Yüce Başarır / Yapı Kredi Yayınları / 16 liraAmerikan rüyasının altında ezilenlerin hikayelerini anlatan Yates, bu kez hayatı cehenneme dönmüş kadınları başkarakter olarak seçiyor ve yalnız birer kadın olarak ayakta kalmanın zorluklarını nasıl göğüslediklerini gösteriyor...
20.07.2018Cumartesi
Adalet Ağaoğlu’nun eşine veda
Adalet Ağaoğlu’nun eşine vedaAdalet Ağaoğlu’nun 64 yıllık eşi Halim Ağaoğlu önceki gün hayatını kaybetti...
18.07.2018Gündem
Bu kitaplar futbol ateşini harlayacak
Bu kitaplar futbol ateşini harlayacakRusya’da bir ay sürecek Dünya Kupası maçları Perşembe günü başladı. Futbol müsabakalarını beklerken okuyacağınız kitapları listeledik.
15.06.2018Gündem
Pulitzer Ödülü Weinstein haberine
Pulitzer Ödülü Weinstein haberineColumbia Üniversitesi’nin öncülüğünde 14 dalda dağıtılan ve gazeteciliğin Oscarları olarak bilinen Pulitzer Ödülleri sahiplerini buldu.
17.04.2018Gündem
Yazmak su içer gibi, içimden geliyor
'Yazmak su içer gibi, içimden geliyor'“Düşme Korkusu” adlı altı hikayeden oluşan kitabını tamamlayan Adalet Ağaoğlu, aile romanı üzerine çalışıyor. Ağaoğlu yazmanın kendisi için tiryakilik olduğunu söylüyor: “Şimdi öyle bir şey ki yazmak, sigara tiryakiliğinden daha büyük bir tiryakilik. Sahiden. Ben elimden düşürmediğim sigarayı kolayca bıraktım, hiç de aramadım. Fakat yazmayı bırakamadım, tiryakilik o dereceydi”
7.04.2018Pazar
Kitaplık
KitaplıkBANA GÖRE KIYAMETÜmit Ünal Everest Yayınları / 19 TLSinemacı ve yazar Ümit Ünal yeni romanında kurgusal bir kasabada iki günde yaşananları anlatıyor...
9.02.2018Cumartesi
“Çocukların iyi kitaplara ihtiyacı var”
“Çocukların iyi kitaplara ihtiyacı var”Yazar Güldem Şahan edebiyat yolculuğunu, eserlerini ve Eksik Parça Yayınları’ndan çıkan “Beşinci Mevsim” romanını anlattı
26.01.2018Cumartesi
Kitaplık
Kitaplık“ŞAİRANEDEN ŞİİRSELE”Murat Belge İletişim Yayınları / 39 lira“Şairaneden Şiirsele”de Murat Belge, Türkiye’de yazılan şiiri karşılaştırmalı bir yaklaşımla ele alırken okurunu Edip Cansever’in Kapalıçarşı’daki dükkânına götürüyor, Turgut Uyar’la Salacak’ta bir meyhaneye oturtuyor...
12.01.2018Cumartesi
Gitmek için çok erkendi Buket
Gitmek için çok erkendi Buket!Dostumuz, arkadaşımız Vatan Kitap’ın Genel Yayın Müdürü Buket Aşçı Gürel’i bir süredir mücadele ettiği acımasız hastalık onu henüz 41 yaşındayken aramızdan ayırdı. Eşi Serdar Gürel ise ona böyle veda etti: “ Canımı, yarımı, yârimi, her şeyimi kaybettim.”
29.12.2017Gündem
Kassel’de neler oldu
Kassel’de neler oldu?Dünyanın önemli sanat etkinliklerinden biri olan Documenta’nın yapıldığı kenti mekân olarak seçen İspanyol yazar Matas, burada yaşananları kurmaca bir hikâye üzerinden eleştiriyor
29.11.2017Gündem
Kullervo’nun Hikayesi
Kullervo’nun HikayesiTolkien’in ilk olarak 1914 yılında basılan “Kullervo’nun Hikayesi”, bir Tolkien uzmanı olan Verlyn Flieger tarafından yeniden düzenlenmiş haliyle tekrar basıldı.
10.11.2017Cumartesi
2017 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri verildi
2017 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri verildiAttilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri, dün 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Roman dalındaki ödülün sahibi  ‘Körburun’ adlı kitabıyla Hikmet Hükümenoğlu, Şiir dalındaki ödülün sahibi ‘Yol Şarkıları’ kitabıyla Adnan Özer oldu. Ayrıca İlk Roman Vakıf Ödülü ‘Lakin Bu Bir Masal’ kitabıyla Jale Şengün’e değer görülürken, İlk Şiir Kitabı Vakıf Ödülü de ‘İlk Ayrılık’ kitabıyla Selenay Kübra Koçer’e sunuldu.
10.11.2017Cadde
‘Aklını dünyanın rüzgârına  kaptırmış bir Hasan Ali yok’
‘Aklını dünyanın rüzgârına kaptırmış bir Hasan Ali yok’Hasan Ali Toptaş bugün okurunun karşısına, öykülerini bir araya getirdiği Everest Yayınları tarafından basılan yeni kitabı ‘Gecenin Gecesi’yle çıkıyor. Toptaş yeni kitabını Milliyet gazetesine anlattı
3.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Samed KaragözMilliyet Yazarı
Taciz affedilemezTaciz bir insanın farkında olmadan yapabileceği bir husus değil...
13.12.2020Cumartesi
Mehmet TezMilliyet Yazarı
Brexit’in ardından Türklerin durumuKovid falan derken gündemden iyice düştü ama burada yani İngiltere’de Brexit diye bir gündem var ve şu ara yine canlanmakta...
8.12.2020Gündem
Sina KoloğluMilliyet Yazarı
‘ATİYE’ VE BUKET UZUNER‘Atiye’yi izlerken eşim daha başında, hani şu Atiye ile Zühre’nin (Atiye’nin anneannesi Meral Çetinkaya döktürdü) ilişkilerini görünce; “Valla bu Defne Kaman” dedi...
7.01.2020Cadde
Filiz AygündüzMilliyet Yazarı
Bir büyük yaşam alacaklısıCemal Süreya’nın 83 yaşındaki kız kardeşi Perihan Bakır 15 Haziran’da Everest Yayınları’ndan çıkacak olan ‘Size Nefesimi Bırakıyorum’ isimli kitapta abisini anlattı...
9.06.2019PN Yaşam
Samed KaragözMilliyet Yazarı
PROJE: SEZER TANSUĞTürk sanat tarihine yazdıklarıyla, yaklaşımıyla, projeleriyle damga vurmuş olan Sezer Tansuğ’un bazı kitaplarını tekrar tekrar okuyorum...
8.11.2018Cumartesi
Filiz AygündüzMilliyet Yazarı
Türkçenin kuyum ustasıKelimeleriyle Türkçenin gerdanına değerli taşlardan mücevherler takan yazarlar vardır...
13.10.2018PN Yaşam
Filiz AygündüzMilliyet Yazarı
Düşmekten korkarken dimdik ayakta"Yaklaşık son iki yıldır evden dışarı çıkamıyorum, yine de yazmadan duramıyorum...
22.09.2018PN Yaşam
Samed KaragözMilliyet Yazarı
Ne olacak bu Tabipler Birliği?Uğur Tanyeli üniversitelerin, fakültelerin nasıl bir dönemden geçtiğini kendi tecrübelerinden aktardığı “Toplumsal Hafıza, Mimarlık, Tarih ve Kuram” başlıklı kitabında “Tıbbiye mezunları, 19...
9.02.2018Cumartesi

Benzer Haber Etiketleri

Everest Yayınlarıedebiyatcumartesikitapİrfan Saruhan

Everest Yayınları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.