Fatma Uruk

Fatma Uruk

Son dakika fatma uruk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fatma uruk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fatma uruk haber sayfamızda...

Fatma Uruk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21 fatma uruk haberi bulunmuştur.
Zorlu 2020de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu
Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA olduTürkiye'nin en güçlü haber ağına sahip kuruluşlardan DHA, 2020 yılında da doğru, tarafsız ve objektif yayıncılık ilkesiyle gerçek haberciliğin adresi oldu. Türkiye'nin dört bir köşesindeki canlı yayın ekipleriyle televizyon kanallarına bağlantılar gerçekleştiren DHA, yaşanan sıcak olayları anbean kamuoyuna aktardı. DHA muhabirlerinin çektiği çarpıcı fotoğraflar, sadece Türkiye'de değil dünya basınında da geniş yer buldu.
30.12.2020Haberler
Bakan Kasapoğlu: Eskrim branşında ümitvar bir tabloyla karşı karşıyayız
Bakan Kasapoğlu: "Eskrim branşında ümitvar bir tabloyla karşı karşıyayız"Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, eskrim branşında gelişimi, heyecanı yarınlara olan umudu gördüğünü belirterek, "Olimpiyat sporcularımızın pek çoğuyla az önce beraberdik. Türkiye'nin dört bir yanını temsil eden bu branşın gelişimi açısından ümitvar bir tabloyla karşı karşıyayız." dedi.
21.11.2020Diğer
Bakan Kasapoğlu: ‘Emre beni çok heyecanlandırdı
Bakan Kasapoğlu: ‘Emre beni çok heyecanlandırdıGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa rekorları kıran milli yüzücü Emre Sakçı’yı kabul etti, “İzmir depremi, Emre yarışlardayken yaşandı. Onun üzüntüsünü ve gayretini görmekten heyecan duydum” dedi
21.11.2020Diğer
Milliyette Haftanın Özeti (20 Kasım 2020)
Milliyet'te Haftanın Özeti (20 Kasım 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları...
20.11.2020Haberler
Bakan Kasapoğlu, Emre Sakçıyı kabul etti
Bakan Kasapoğlu, Emre Sakçı'yı kabul ettiGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Uluslararası Yüzme Ligi'nde Avrupa rekorları kıran milli yüzücü Emre Sakçı'yı kabul etti.  Bakanlık Merkez Binadaki kabule Emre Sakçı ile antrenörü Türker Oktay katıldı.
20.11.2020Diğer
3 kez üst üste dünya rekoru kıran Fatma Uruk: Çok şükür işlem tamam
3 kez üst üste dünya rekoru kıran Fatma Uruk: Çok şükür işlem tamamSerbest dalışçı Fatma Uruk, rekor deneyişlerinin 3’üncü gününde bir rekora daha imza attı. Uruk, ilk gün gerçekleştirdiği paletsiz değişken ağırlık dalışta 72 metre olan rekorunu 77 metreye çekti. Uruk bu mesafe ile 76 metre ile İtalyan dalışçı Michele Tomassi’de olan erkekler dünya rekorunu da geride bıraktı.
20.11.2020Su Sporları
Fatma Uruk: Bakan Kasapoğlunun desteği beni cesaretlendirdi
Fatma Uruk: "Bakan Kasapoğlu'nun desteği beni cesaretlendirdi"Serbest dalışçı Fatma Uruk, rekor deneyişlerinin 3üncü gününde bir rekora daha imza attı. Uruk, ilk gün gerçekleştirdiği paletsiz değişken ağırlık dalışta 72 metre olan rekorunu 77 metreye çekti. Uruk bu mesafe ile 76 metre ile İtalyan dalışçı Michele Tomassi'de olan erkekler dünya rekorunu da geride bıraktı.
19.11.2020Diğer
Serbest dalışçı Fatma Uruktan 3 günde 3 dünya rekoru
Serbest dalışçı Fatma Uruk'tan 3 günde 3 dünya rekoruSerbest dalışçı Fatma Uruk, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle 3 gün süresince Meksika'da gerçekleştirdiği dünya rekoru denemelerini başarıyla tamamladı.
19.11.2020Diğer
Fatma Uruk dünya rekoru kırdı
Fatma Uruk dünya rekoru kırdıFatma Uruk serbest dalışta Meksika'da dünya rekoru kırdı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle Meksika'da rekor denemesi yapan Fatma Uruk, paletsiz değişken ağırlık dalışta 72 metreye ulaştı ve rekorun yeni sahibi
17.11.2020Diğer
Serbest dalışçı Fatma Uruk dünya rekoru hazırlığında
Serbest dalışçı Fatma Uruk dünya rekoru hazırlığında!Serbest dalışçı Fatma Uruk, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle yarından itibaren 3 gün süresince Meksika'da dünya rekoru denemeleri gerçekleştirecek.
16.11.2020Diğer
Fatma Uruk, Meksikada dünya rekorları için dalacak
Fatma Uruk, Meksika'da dünya rekorları için dalacakSerbest dalışçı Fatma Uruk, Maya uygarlığının kurban ve adak töreni yaptığı, giren insanın kutsandığı düşünülen Yum-Kin adlı cenotede 3 gün üst üste rekorlar arayacak
16.11.2020Su Sporları
Maya kutsal mağaralarında  ‘üç’ dünya rekoru peşinde
Maya kutsal mağaralarında ‘üç’ dünya rekoru peşindeTürkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na bağlı olarak uluslararası yarışmalarda dereceler elde eden serbest dalış sporcularından Fatma Uruk, dünya rekoru için Meksika’nın Yucatan Yarımadası’nı seçti.
15.11.2020Gündem
Fatma Uruk, Meksikada üç dünya rekoru kırmak üzere
Fatma Uruk, Meksika'da üç dünya rekoru kırmak üzereSerbest dalışta 23 Nisan'da dünya rekoru denemesi yapmak için gittiği Meksika'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi, şiddetli deprem, fırtına, sel ve ateşli humma salgını gibi birçok felaketin yaşanması nedeniyle bir türlü hayalini gerçekleştiremeyen Fatma Uruk'un denemeyi yapacağı tarih belli oldu. Uruk, 17, 18, 19 Kasım'da 3 dünya rekoru denemesi yapacak.
11.11.2020Tatil
Milli serbest dalışçı Fatma Uruk, Meksikada şampiyon oldu ve Türkiye rekorunu kırdı
Milli serbest dalışçı Fatma Uruk, Meksika'da şampiyon oldu ve Türkiye rekorunu kırdıDünya rekoru denemesi için Meksika'da hazırlıklarını sürdüren ve koronavirüs nedeniyle 6 aydır ülkede olan milli serbest dalışçı Fatma Uruk, burada düzenlenen uluslararası sabit ağırlık çift paletli yarışmada 60 metreye dalarak hem altın madalya kazandı hem de Türkiye rekorunu 50 metreden 60 metreye çekti.
21.09.2020Su Sporları
Fatma Uruk: Rekor için Meksikaya geleli 4 ay oldu
Fatma Uruk: Rekor için Meksika'ya geleli 4 ay olduDünya rekoru denemesi için 4 ay önce Meksika'ya giden ve koronavirüs pandemisinin ortaya çıkmasıyla bu ülkede kalan milli serbest dalışçı Fatma Uruk, yaşadığı süreçle ilgili olarak, "4 ay tam olarak bugün doldu. Sırasıyla sayarsam bu süreçte; bir pandemi, şiddetli bir deprem, fırtınalar, seller ve ateşli humma salgını atlatıldı bu ülkede. Bazıları beni etkiledi, bazıları etkilemedi. Ancak hepimizi şaşkına uğratan, bunca şeyin aynı anda şu anda yaşanıyor olması. Meksikalı arkadaşlarım ile bazen gülüyoruz, 'Fatma bu ülke bu kadar felaketi hiç aynı anda bir arada görmemişti. Ne kadar şanssızsın' diyorlar. Ancak ben şanssız olduğuma inanmıyorum" dedi.
8.07.2020Diğer
Milli sporcu Fatma Uruk, Meksikada fırtınanın ortasında kaldı
Milli sporcu Fatma Uruk, Meksika'da fırtınanın ortasında kaldıMeksika, günlerdir Cristobal Tropik Fırtınası etkisi altında kaldı. Milli sporcu Fatma Uruk, serbest dalış dalında dünya rekoru denemesi için Mart ayında gittiği Meksika'da konoravirüs salgını kısıtlaması nedeniyle önce karantina daha sonra da ülkeyi vuran Cristobal Fırtınası’nın ortasında kaldı.
1.07.2020Diğer
Derya Can dünya üçüncüsü
Derya Can dünya üçüncüsü!Antalya'nın Kaş ilçesinde düzenlenen CMAS 2. Dünya Serbest Dalış Şampiyonası'nın ilk gününde "CWT Yarışı" yapıldı. Milli sporcu Derya Can, 78 metreye 2 dakika 2 saniyede dalarak dünya üçüncüsü oldu.
1.07.2020Diğer
Şahika Ercümen  65 metreye daldı
Şahika Ercümen 65 metreye daldıAntalya’nın Kaş ilçesi Küçükçakıl Koyu’nda gerçekleştirilen Serbest Dalış Outdoor Türkiye Şampiyonası’nda, çift palet kategorisinde dalışlar dün yapıldı.
3.09.2016Gündem
Şahika Ercümen Türkiye rekoru kırdı
Şahika Ercümen Türkiye rekoru kırdıŞahika Ercümen 65 metreye dalarak Türkiye rekoru kırdı
1.07.2020Diğer
Şahika Ercümenden bir rekor daha
Şahika Ercümen'den bir rekor dahaDünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya'nın Kaş ilçesinde düzenlenen "Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası"nda 72 metreye dalarak kendisine ait rekoru geçti ve altın madalyanın sahibi oldu.
1.07.2020Diğer

Yazar Sonuçları

Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
BEŞİKTAŞ’TAKİ ‘ADANA ALTIN KOZA’ ÖDÜL TÖRENİMeslek hayatım boyunca Antalya Altın Portakal’dan Adana Altın Koza’ya kadar birçok film festivalinin İstanbul’da basın toplantısına tanıklık ettim...
22.09.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Fatma Urukbakan kasapoğlumeksikarekorEmre Sakçı

Fatma Uruk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.