Fitch

Fitch

Son dakika Fitch haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fitch gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fitch haber sayfamızda...

Fitch

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.789 fitch haberi bulunmuştur.
Petrol fiyatları baskı altında kalabilir
Petrol fiyatları baskı altında kalabilirFitch Ratings'ten yapılan açıklamada, "Petrol fiyatları yılın ilk yarısında baskı altında kalabilir." denildi.
22.01.2021Uzmanpara
Fitch: Yılın ilk çeyreğinde küresel petrol talebinde daralma olabilir
Fitch: Yılın ilk çeyreğinde küresel petrol talebinde daralma olabilirUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle bu yılın ilk çeyreğinde küresel petrol talebinde daralma olabileceğini duyurdu.
21.01.2021Ekonomi
Gelişen piyasalar için kredi ortamı daha olumlu olacak
Gelişen piyasalar için kredi ortamı daha olumlu olacakUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, bu yıl gelişen piyasalara yönelik sermaye akışının güçlenmesi, emtia fiyatlarının artması ve ABD dolarının zayıflaması nedeniyle gelişen piyasalar için kredi ortamının daha olumlu olacağını duyurdu.
20.01.2021Uzmanpara
Fitch, İngilterenin notunu teyit etti
Fitch, İngiltere'nin notunu teyit ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, İngiltere'nin kredi notunu teyit etti.
18.01.2021Uzmanpara
Fitch, İngilterenin notunu teyit etti
Fitch, İngiltere'nin notunu teyit ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere'nin kredi notunu "AA-" olarak teyit etti ve not görünümünü "negatif" olarak belirledi.
16.01.2021Uzmanpara
Fitch: Türkiye’de büyüme hız kazanacak
Fitch: Türkiye’de büyüme hız kazanacakUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Direktörü Douglas Winslow, aşılamaların yapılması ve kısıtlamaların azaltılmasıyla birlikte Türkiye ekonomisinin özellikle yılın ikinci yarısından sonra hız kazanacağını, büyümenin 2021 yılında yüzde 3,5 seviyesinde olmasının beklendiğini belirtti.
14.01.2021Uzmanpara
Fitchten 2021de gelişen ekonomilerin para birimlerinin güçleneceği öngörüsü
Fitch'ten "2021'de gelişen ekonomilerin para birimlerinin güçleneceği" öngörüsüFitch Ratings Direktörü James McCormack, bu yıl gelişen ekonomilere yönelik sermaye akışı ve gelişen ekonomilerin para birimlerinin güçlü olmasının beklendiğini bildirdi.
13.01.2021Ekonomi
Fitchten küresel sukuk arzının 2021de hızlanacağı beklentisi
Fitch'ten küresel sukuk arzının 2021'de hızlanacağı beklentisiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, küresel sukuk arzının 2021'de hızlanmasının beklendiğini duyurdu.
12.01.2021Ekonomi
Fitchten flaş Biden açıklaması
Fitch'ten flaş Biden açıklamasıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden'ın yönetiminde acil politika önceliğinin federal hükümetin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ve bunun ekonomik sonuçlarına yönelik müdahalesini desteklemek olacağını bildirdi.
11.01.2021Ekonomi
Fitch küresel kamu borcunu açıkladı
Fitch küresel kamu borcunu açıkladıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, toplam küresel kamu borcunun 2020 yılında 77,8 trilyon dolara ulaştığını bildirdi.
6.01.2021Uzmanpara
Fitch, İsviçrenin notunu teyit etti
Fitch, İsviçre'nin notunu teyit ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, İsviçre'nin kredi notunu teyit etti.
14.12.2020Uzmanpara
Küresel toparlanma 2021 ortasında güç kazanacak
'Küresel toparlanma 2021 ortasında güç kazanacak'Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Fitch, önümüzdeki yılın ortalarından itibaren, aşıların ve buna bağlı olarak sosyal mesafe etkilerinin de azalmasıyla, küresel ekonomik toparlanmanın güç kazanmasının beklendiğini vurguladı.
8.12.2020Uzmanpara
Fitch küresel ekonomi beklentilerini revize etti
Fitch küresel ekonomi beklentilerini revize ettiFitch Ratings küresel ekonomi için beklentilerini yükseltti.
8.12.2020Uzmanpara
Fitch, İtalyanın notunu teyit etti
Fitch, İtalya'nın notunu teyit ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, İtalya'nın kredi notunu teyit etti.
7.12.2020Uzmanpara
Fitchten petrol tahmini
Fitch'ten petrol tahminiFitch'e göre brent petrol fiyatı 2021 yılında olumlu aşı haberlerine karşın 45 dolara kadar inebilir.
4.12.2020Uzmanpara
Salgında son 24 saatte yaşananlar
Salgında son 24 saatte yaşananlarDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 61 milyon 614 bini, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 443 bini aştı, iyileşenlerin sayısı ise 42 milyon 617 bine ulaştı.
27.11.2020Dünya
Salgının finans kuruluşları üzerinde uzun vadeli etkileri olacak
Salgının finans kuruluşları üzerinde uzun vadeli etkileri olacakUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının finansal kurumlar üzerinde uzun vadeli olumsuz etkileri olacağını bildirdi.
27.11.2020Ekonomi
Salgının finans kuruluşları üzerinde etkileri olacak
Salgının finans kuruluşları üzerinde etkileri olacakUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının finansal kurumlar üzerinde uzun vadeli olumsuz etkileri olacağını bildirdi.
27.11.2020Uzmanpara
Türk Telekom’un notu yükseldi
Türk Telekom’un notu yükseldiKredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, yıllık değerlendirmesi sonrasında Türk Telekom’un kredi notunda ve görünümünde pozitif yönlü değişikliğe gitti. Fitch Ratings yıllık değerlendirmesini tamamlayarak Türk Telekom’un Uzun Vadeli Ulusal notunu “AA (tur)”dan “AAA (tur)”a yükseltti.
24.11.2020Ekonomi
Fitch Ratings Türk Telekomun notunu yükseltti
Fitch Ratings Türk Telekom'un notunu yükselttiFitch Ratings, yıllık değerlendirmesi sonrasında Türk Telekom’un kredi notunda ve görünümünde pozitif yönlü değişikliğe gitti.
23.11.2020Uzmanpara
Aşı haberleri Avrupa ülke notlarını destekleyebilir
Aşı haberleri Avrupa ülke notlarını destekleyebilirCiti Group tarafından hazırlanan raporda, aşı haberlerinin 2021'de aşağı yönlü riskleri azaltması durumunda Euro Bölgesi ülke notlarının desteklenebileceği yorumunda bulunuldu.
10.11.2020Uzmanpara
Fitch, Suudi Arabistanın not görünümünü negatife çevirdi
Fitch, Suudi Arabistan'ın not görünümünü "negatife" çevirdiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Suudi Arabistan'ın kredi notunu "A" olarak teyit ederken, kredi not görünümünü "durağandan" "negatife" çevirdi.
9.11.2020Ekonomi
Fitch, S. Arabistanın not görünümünü negatife çevirdi
Fitch, S. Arabistan'ın not görünümünü 'negatife' çevirdiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Suudi Arabistan'ın kredi notunu "A" olarak teyit ederken, kredi not görünümünü "durağandan" "negatife" çevirdi.
9.11.2020Uzmanpara
Fitch, Almanyanın notunu teyit etti
Fitch, Almanya'nın notunu teyit ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Almanya'nın kredi notunu teyit etti.
9.11.2020Uzmanpara
Fitchten ABD seçimleri ile ilgili dikkat çeken açıklama
Fitch'ten ABD seçimleri ile ilgili dikkat çeken açıklamaUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD'de yaklaşan başkanlık seçimlerinin politika ortamı üzerinde önemli etkileri olacağını bildirdi.
12.10.2020Ekonomi
Ermenistan ekonomisi çetrefilli bir döneme girdi
Ermenistan ekonomisi çetrefilli bir döneme girdiErmenistan ekonomisi, koronavirüs yüzünden zaten zorluk yaşarken Dağlık Karabağ'daki çatışmaların yeniden başlamasıyla daha da çetrefilli bir döneme girdi. Bunun en büyük kanıtı da uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in ülkenin kredi notunu düşürmesi oldu.
8.10.2020Uzmanpara
Fitch Ratings Ermenistanın notunu düşürdü
Fitch Ratings Ermenistan'ın notunu düşürdüUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Ermenistan’ın kredi notunun düşürüldüğünü bildirdi.
6.10.2020Uzmanpara
Almanya ile Türkiye arasındaki ticaret hacminde hedef 50 milyar dolar
Almanya ile Türkiye arasındaki ticaret hacminde hedef 50 milyar dolarTicaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Almanya’nın Türkiye’nin Avrupa’daki en önemli ticaret ortağı olduğunu belirterek, “Almanya ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini öncelikle 40 milyar, devamında ise 50 milyar dolara ulaştırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.
1.10.2020Ekonomi
Almanya ile Türkiye arasındaki ticaret hedefi 50 milyar dolar
Almanya ile Türkiye arasındaki ticaret hedefi 50 milyar dolarTicaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Almanya’nın Türkiye’nin Avrupa’daki en önemli ticaret ortağı olduğunu belirterek, “Almanya ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini öncelikle 40 milyar, devamında ise 50 milyar dolara ulaştırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.
1.10.2020Uzmanpara
Fitch ABD ekonomisini değerlendirdi
Fitch ABD ekonomisini değerlendirdiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD ekonomisinin ardışık büyüme hızının bu yılın 4'üncü çeyreğinde "keskin" bir şekilde yavaşlamasının beklendiğini duyurdu.
22.09.2020Ekonomi
Fitchten ABD ekonomisi açıklaması
Fitch'ten ABD ekonomisi açıklamasıFitch Ratings'in ekonomi ekibi, ABD'de aylık bazda GSYH değişiminin, koronavirüs salgınının kontrol altına alınması için uygulanan karantina tedbirlerinin yol açığı kayıpların büyük bölümünü geri kazandıklarını ifade etti.
22.09.2020Uzmanpara
Fitch: Avrupalı bankaların gelirlerinde düşüş yaşanacak
Fitch: Avrupalı bankaların gelirlerinde düşüş yaşanacakUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Avrupalı bankaların salgın şokunun ardından gelirlerinde düşüş yaşamasının beklendiğini bildirdi.
10.09.2020Uzmanpara
Moodysden petrol açıklaması
Moody's'den petrol açıklaması!Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 2021'e kadar petrol fiyatlarının varil başına yaklaşık 40 ila 45 dolar arasında olacağını öngörüyor.
9.09.2020Uzmanpara
Moodysden önemli petrol tahmini
Moody's'den önemli petrol tahmini!Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 2021'e kadar petrol fiyatlarının varil başına yaklaşık 40 ila 45 dolar arasında olacağını öngörüyor.
9.09.2020Ekonomi
Fitch, Brexit sürecine ilişkin beklentisini değiştirdi
Fitch, Brexit sürecine ilişkin beklentisini değiştirdiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere ve AB arasında gelecek yılın ocak ayından itibaren ticaretin Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) esaslarına göre yapılmasını bekliyor.
9.09.2020Uzmanpara
Fitch, petrol fiyatları için tahminlerini düşürdü
Fitch, petrol fiyatları için tahminlerini düşürdüFitch, uzun vadeli petrol fiyatları için tahminlerini düşürdü.
8.09.2020Uzmanpara
Fitch global ekonominin yüzde 4,4 daralmasını bekliyor
Fitch global ekonominin yüzde 4,4 daralmasını bekliyorFitch global ekonominin 2020 yılında yüzde 4,4 daralmasını bekliyor.
8.09.2020Uzmanpara
Son dakika... AK Partiden sert tepki: İşte size bir suçüstü hali daha
Son dakika... AK Parti'den sert tepki: 'İşte size bir suçüstü hali daha!'AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, "320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfinin Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasından hemen sonra Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi not görünümünü durağandan negatife indirdiğini açıklıyor. Neden şimdi yapıyor bu açıklamayı? Nedeni çok basit: Doğalgaz rezervi keşfinin açıklanması çok olumlu bir hava oluşturdu. Bu olumlu havanın ekonomiyle ilgili beklentilere de yansıması kaçınılmazdır" açıklamasını yaptı.
23.08.2020Siyaset
Borsa ilk yarıda yükseldi
Borsa ilk yarıda yükseldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,40 değer kazanarak 1.131,27 puana yükseldi.
21.08.2020Uzmanpara
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Borsa günün ilk yarısında yükseldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,40 değer kazanarak 1.131,27 puana yükseldi.
21.08.2020Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 1,04 artışla 1.138,49 puandan başladı.
21.08.2020Uzmanpara
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 1,04 artışla 1.138,49 puandan başladı.
21.08.2020Ekonomi
Piyasalar imalat verilerine odaklandı
Piyasalar imalat verilerine odaklandıKüresel piyasalar, bugün açıklanacak öncü imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerine odaklanırken, yurt içinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "müjde" açıklaması takip edilecek.
21.08.2020Uzmanpara
Dolar haftanın son gününe nasıl başladı
Dolar haftanın son gününe nasıl başladı?Dolar/TL güne 7.30 seviyesinde başladı. Piyasada gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fitch'in Türkiye değerlendirmesinde olacak.
21.08.2020Uzmanpara
Dolar haftanın son gününde ne kadar
Dolar haftanın son gününde ne kadar?Dolar/TL güne 7.30 seviyesinde başladı. Piyasada gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fitch'in Türkiye değerlendirmesinde olacak.
21.08.2020Ekonomi
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa haftaya yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,16 artışla 1.085,52 puandan başladı.
20.08.2020Uzmanpara

Yazar Sonuçları

Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Dipten dönüş borsaya yarar2021 yılında hisse senetlerinin yatırımcısına kazandırması bekleniyor...
26.12.2020Ekonomi
Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Yerli oyuncuya koruma paketiPiyasaları yerli oyuncuların daha fazla domine ettiği bir dönemden geçiyoruz...
14.09.2020Ekonomi
Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Piyasalar temkini elden bırakmıyorKüresel piyasalar yeniden ısınmaya başladı...
10.09.2020Ekonomi
Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Piyasaların enerjisi likiditeye odaklıPiyasalarda hareketli bir hafta geride kaldı...
23.08.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

fitchnotFitch Ratingsekonomiborsa

Fitch ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.