Fukuoka

Fukuoka

Son dakika Fukuoka haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fukuoka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fukuoka haber sayfamızda...

Fukuoka haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 96 fukuoka haberi bulunmuştur.

Japonya’daki sel felaketinde ölü sayısı 112’ye yükseldi
Japonya’daki sel felaketinde ölü sayısı 112’ye yükseldiJaponya’da şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymaları sonucunda hayatını kaybedenlerin sayısı 112’ye yükseldi. Japonya'nın batısında etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında ölenlerin sayısının 112'ye yükseldiği açıklandı. Yetkililer, 79 kişiden hala haber alamadıklarını ve arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirterek ölü sayısının daha da artacağından endişe ettiklerini söyledi. Can kayıplarının Hiroşima, Okayama, Ehime, Kyoto, Gifu, Şiga, Saga, Koçi, Yamaguçi, Fukuoka, Kagoshima, Hyogo bölgelerinde olduğu belirtildi. Yaklaşık 238 toprak kayması olduğu bildirilirken ulaşımın yapılamadığı aktarıldı. Bölgelere erişimin de zor olması nedeniyle bir çok insanın evlerinde mahsur kaldığı biliniyor.73 bin kişi arama-kurtarma çalışmalarını sürdürüyor Yangın ve Afet Yönetim Dairesi, 19 bölgede tahliye emri veya önerisi verilen kişi sayısının 6 milyona çıktığını, tahliye merkezlerinde kalan kişi sayısının 23 bin olduğunu belirtti. Arama-kurtarma çalışmalarına katılan sivil savunma, sahil güvenlik, polis ve itfaiye personel sayısı ise 73 bine yükseltildi. Japonya Başbakanı Shinzo Abe, hayat kurtarabilmek için çalışmaların yüksek bir çabayla sürdüğünü belirtti. Sağlık Bakanlığı ise 13 binden fazla eve su verilemediğini ve 267 binden fazla evin hala elektriksiz olduğunu açıkladı.Başbakan gezilerini iptal etti Ülkede yaşanan sel felaketi nedeniyle Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin, dört ülkeye gerçekleştireceği ziyaretlerini iptal ettiği açıklandı. Abe, Çarşamba günü başlayacak ve dört ülkeye gerçekleştirmeyi planladığı gezilerini iptal etti. Abe’nin ziyaret edeceği ülkeler arasında Belçika, Fransa, Suudi Arabistan ve Mısır bulunuyordu.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları