Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Son dakika hukuk fakültesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hukuk fakültesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hukuk fakültesi haber sayfamızda...

Hukuk Fakültesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.539 hukuk fakultesi haberi bulunmuştur.
Genç kızın Paristen gelip girdiği burun ameliyatı sonrası öldüğü iddiası
Genç kızın Paris'ten gelip girdiği burun ameliyatı sonrası öldüğü iddiasıParis'ten gelip İstanbul'da özel bir hastanede girdiği burun ameliyatında anestezi sırasında fenalaşan genç kızın, 40 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra hayatını kaybettiği iddia edildi. Genç kızın ailesi, durumdan sorumlu tuttukları hastaneden şikâyetçi oldu.
19.01.2021Haberler
Burun ameliyatı olan genç kızın ölümünde korkunç iddia
Burun ameliyatı olan genç kızın ölümünde korkunç iddia!Paris'ten gelip İstanbul'da özel bir hastanede girdiği burun ameliyatında anestezi sırasında fenalaşan genç kızın, 40 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra hayatını kaybettiği iddia edildi. Genç kızın ailesi, durumdan sorumlu tuttukları hastaneden şikâyetçi oldu.
19.01.2021Gündem
Cevat Akşit kimdir, kaç yaşında Cevat Akşit hocanın sağlık durumu nasıl Açıklama geldi
Cevat Akşit kimdir, kaç yaşında? Cevat Akşit hocanın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldiCevat Akşit hoca ile ilgili paylaşımlar peş peşe geldi. Sosyal medyada gündem konularından biri olan Cevat Akşit Hoca öldü mü, Cevat Akşit Hoca kimdir soruları yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Peki Cevat Akşit hocanın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldi...
19.01.2021Gündem
Kamu İhale Kurumu 20 uzman yardımcısı alacak
Kamu İhale Kurumu 20 uzman yardımcısı alacakKamu İhale Kurumu (KİK), 20 kamu ihale uzman yardımcısı alımı için sınav yapacak.
11.01.2021Ekonomi
Gençlere denizcilik aşısı
Gençlere denizcilik aşısıKüresel denizcilik sektöründe çalışan akademik eğitim ve birikime sahip 40 yaş altı çalışanların bir araya geldiği uluslararası YoungShip kuruluşunun Türkiye ağı, Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) üyesi oldu.
10.01.2021Ege
Tıp hukukuna DEÜ’den katkı
Tıp hukukuna DEÜ’den katkıDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü ve DEÜ Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen, tıp hukukundaki güncel gelişmelerin, sorunların ve çözüm önerilerinin ele alındığı 4. Uluslararası Tıp Hukuku Kongresi bugün sona eriyor.
9.01.2021Ege
Son dakika haberi: Stajyere iğrenç taciz Dosya inceleme bahanesiyle odaya çağırdı
Son dakika haberi: Stajyere iğrenç taciz! 'Dosya inceleme bahanesiyle odaya çağırdı'Gelen son dakika haberine göre, İstanbul’da bir avukatlık bürosunda gönüllü staj yapan Arzu Sena Topuz, avukat S.K.’nin cinsel tacizine uğradığını iddia ederek şikâyetçi oldu.
9.01.2021Gündem
Uzmanlara göre ABD demokrasisinin prestiji sarsıldı
Uzmanlara göre ABD demokrasisinin prestiji sarsıldıUzmanlar, Trump destekçilerinin Kongre binasına zorla girmesiyle yaşanan olaylarla ilgili neden önlem almadığına dair soruya yanıt bulunması gerektiğini belirterek Amerikan demokrasinin dünyadaki prestijinin sarsıldığını söyledi.
7.01.2021Dünya
Mike Pence kimdir Mike Pence kaç yaşında, görevi nedir Mike Pence biyografisi
Mike Pence kimdir? Mike Pence kaç yaşında, görevi nedir? Mike Pence biyografisiABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Indiana Üniversitesi McKinney Hukuk Fakültesi'nde eğitim gördü. Bir dönem radyo programları yapan Pence, Indiana'nın 50. valisi olarak görev yaptı. Mike Pence evli mi? İşte, detaylar...
6.01.2021Gündem
DEÜ’de online tıp kongresi
DEÜ’de online tıp kongresiİki yılda bir düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı’nca gerçekleştirilecek “IV. Uluslararası Tıp Hukuku Kongresi” online olarak katılımcılarla buluşacak. 8-10 Ocak günlerindeki kongrenin açılışını, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar yapacak.
5.01.2021Ege
Son dakika... Öğretim görevlisi Kayıhan Güven hayatını kaybetti
Son dakika... Öğretim görevlisi Kayıhan Güven hayatını kaybetti!İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Kayıhan Güven, bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Marmara Üniversitesi’nde üç defa 'Yılın Hocası' ödülüne layık görülen Güven, öğrencileriyle birlikte 30’a yakın fotoğraf sergisine ve birçok kitaba imza attı.
4.01.2021Gündem
Rekortmen atlet hayata sporla tutundu
Rekortmen atlet hayata sporla tutunduTürk atletizminin yetiştirdiği en önemli isimlerden olan 52 yaşındaki İzmirli veteren atlet Aycan Kurtcan, yakalandığı kolon kanserini gönül verdiği spor sayesinde yendi. Pistlerle 13 yaşında tanışan Kurtcan, geçmişte kırdığı rekorlarla, 'Uçan kız' olarak anılırken, tedavi sürecini ve yaşadıklarını Demirören Haber Ajansı'na (DHA) anlattı.
1.01.2021Diğer
BTK 30 bilişim uzman yardımcısı alacak
BTK 30 bilişim uzman yardımcısı alacak!Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 30 bilişim uzman yardımcısı alacak.
31.12.2020Teknoloji
‘KPSS’de sözlü sınavı kaldırmak zorundayız’
‘KPSS’de sözlü sınavı kaldırmak zorundayız’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “KPSS var, yetiyor zaten, o sınavda başarılı olan otomatikman atansın. Bunun için ayrıca bir sözlü sınava gerek yok. KPSS’de sözlüyü tümüyle kaldırmak zorundayız” önerisini getirdi.
31.12.2020Siyaset
Ahmet Akça kimdir, nereli Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça biyografisi
Ahmet Akça kimdir, nereli? Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça biyografisiAhmet Akça ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Hakimler ve Savcılar Kurulu kararı ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevine Ahmet Akça getirildi. Ahmet Akça Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapmaktaydı. Peki, Ahmet Akça kimdir, nereli?
24.12.2020Gündem
İsimsiz gönderilen hediyeler için yasal düzenleme talebi
İsimsiz gönderilen hediyeler için yasal düzenleme talebi!Türkiye’de çok sayıda kişi e-ticaret şirketi üzerinden isimsiz çiçek ve hediye gönderiyor. Paketin ulaştığı alıcıların kimi hem özel hem sosyal hem de iş hayatında belli sıkıntılar yaşayabiliyor. Son zamanlarda isimsiz paket gönderilerinin kamuoyunu meşgul eden bir konu haline geldiğini belirten Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar, “İnsanların bilgisi ve arzusu dışında bu tür hediye ve paketlerin iletildiğini duyuyoruz. Bu konuda bir düzenleme yapılması gerektiğini düşünüyorum. Kanun düzeyinde değilse de ikincil mevzuat düzeyinde bir düzenleme yapılmasında yarar olacaktır” dedi.
20.12.2020Gündem
Savunmasıyla tepki çeken avukatın şikayet ettiği Cerenin babasına takipsizlik
Savunmasıyla tepki çeken avukatın şikayet ettiği Ceren'in babasına takipsizlikAnkara'da, Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'i (27) öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Hasan İsmail Hikmet'in avukatı Vahit Bıçak'ın, kendisini ölümle tehdit ettiği iddiasıyla şikayetçi olduğu baba Mustafa Damar hakkında, takipsizlik kararı verildi.
16.12.2020Gündem
İzinsiz paylaşımlara 1-3 yıla kadar hapis
İzinsiz paylaşımlara 1-3 yıla kadar hapisYaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Candide Şentürk, son dönemde sıklıkla gündeme gelen çevrimiçi derslerin ve derslerdeki öğretmen ya da öğrencilerin görüntü ve konuşmalarının izinsiz olarak kaydedilip paylaşılmasının hukuki sorumlulukları da beraberinde getirdiğine dikkat çekti.
14.12.2020Ege
Adalet Bakanlığı sınav, atama ve nakil yönetmeliğinde değişiklik yapıldı
Adalet Bakanlığı sınav, atama ve nakil yönetmeliğinde değişiklik yapıldıAdalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
8.12.2020Gündem
Kardeşlik bursu
Kardeşlik bursuGalatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2002 yılı mezunları, hayatını kaybeden engelli sınıf arkadaşları avukat Enis Durna’yı unutmadı. Yıllar sonra biraraya gelen arkadaşları Durna adına ‘Dünya Engelliler Günü’nde bir burs oluşturdu.
8.12.2020Gündem
Tıp hukuku kongresi online düzenlenecek
Tıp hukuku kongresi online düzenlenecekDokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ile Hukuk Fakültesi Dekanlığı’nın bu yıl dördüncü kez düzenleyeceği Uluslararası Tıp Hukuku Kongresi, koronavirüs nedeniyle online olarak gerçekleşecek.
6.12.2020Ege
‘Köklü reformlar var ama yetersiz’
‘Köklü reformlar var ama yetersiz’Uluslararası Anayasacılığın Geleceği Forumu’nun ‘Anayasal Demokrasinin Savunucusu’ ödülüne, insan haklarını ve eşitliği ilerletmeye yönelik küresel çabalarından dolayı Prof. Dr. Bertil Emrah Oder layık görüldü.
4.12.2020Gündem
Gazeteci Fincancıoğlu bugün uğurlanıyor
Gazeteci Fincancıoğlu bugün uğurlanıyorTürk basınının usta kalemlerinden Yurdakul Fincancıoğlu bugün son yolculuğuna uğurlanacak. Önceki gün 86 yaşında yaşama veda eden Fincancıoğlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Gazeteciliğe öğrencilik yıllarında 1951’de Son Havadis’te adım atan Fincancıoğlu, daha sonra Zafer, Cumhuriyet, Hürriyet, Ulus gazetelerinde muhabirlik, istihbarat şefliği ve yazı işleri müdürlüğü yaptı.
1.12.2020Gündem
Zeynep Tuğçe Bayat kimdir, kaç yaşında Zeynep Tuğçe Bayat aslen nereli
Zeynep Tuğçe Bayat kimdir, kaç yaşında? Zeynep Tuğçe Bayat aslen nereli? Zeynep Tuğçe Bayat kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1990 doğumlu olan Zeynep Tuğçe Bayat, oyunculuk kariyerine Arka Sıradakiler adlı dizi ile başlamasının ardından birçok dizide rol aldı. Şu sıralar Kuruluş Osman adlı dizide bir Peçenek kızına hayat veren Zeynep Tuğçe Bayat hakkında merak edilenleri sizler için derledik
30.11.2020Cadde
Siber şiddete karşı sessiz kalmayın Hukuk sizin yanınızda
Siber şiddete karşı sessiz kalmayın! 'Hukuk sizin yanınızda'Bahçeşehir Üniversitesi Siber Suçlar Yüksek Lisans Programı misafir öğretim görevlisi avukat Ceren Küpeli, siber suçların giderek arttığına dikkat çekerken, ‘Siber şiddete karşı sessiz kalmayın’ çağrısında bulundu. Siber şiddete uğrayan mağdurların bu eylem karşısında korkunun etkisiyle ve olayı unutma gayesiyle mesajı ya da yazıyı sildiğine dikkat çeken Küpeli, ‘Siber şiddet mağduru her birey karşılaştığı eylemin ekran görüntüsünü alarak saklasın’ dedi.
30.11.2020Gündem
Son dakika... Akdenizde skandal Bunun bir üstü savaş ilanı
Son dakika... Akdeniz'de skandal! Bunun bir üstü savaş ilanıGelen son dakika haberine göre; Mora Yarımadası’nın güney batısında Türk bayraklı M/V Roselina A kargo gemisinin Alman fırkateyni tarafından durdurularak operasyon timinin helikopterle gemiye çıkmasının uluslararası hukuka aykırı olduğunu söyleyen uzmanlar, sert tepki gösterilmesi gerektiği görüşünde birleşti.
25.11.2020Gündem
Çamur at izi kalsın anlayışı adalet değil
'Çamur at izi kalsın anlayışı adalet değil'“İhbar edilen herkes şüpheli değildir, şüpheli sanık değildir, sanık hükümlü değildir” diyen Adalet Bakanı Gül, insan haklarını korumanın ve geliştirmenin adalet politikalarının öncelikleri arasında yer aldığını vurguladı
21.11.2020Siyaset
Zeynep Tuğçe Bayat kimdir, kaç yaşında Zeynep Tuğçe Bayat biyografisi
Zeynep Tuğçe Bayat kimdir, kaç yaşında? Zeynep Tuğçe Bayat biyografisiKuruluş Osman dizisinin kadrosuna dahil olan Zeynep Tuğçe Bayat kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Dizide bir Peçenek kızına hayat veren Zeynep Tuğçe Bayat hakkında merak edilenleri sizler için derledik. İşte Zeynep Tuğçe Bayat biyografisi ve hayatı hakkında merak edilenler...
19.11.2020Cadde
İcra Müdürü Nedir, Ne İş Yapar İcra Müdürlüğü İçin Gerekli Şartlar Nelerdir
İcra Müdürü Nedir, Ne İş Yapar? İcra Müdürlüğü İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?Adalet bakanlığı bünyesinde kadro olarak açılan icra müdürlüğü ve müdür yardımcılığı her sene düzenlenen sınavlarla icra katipleri, zabıt katipleri, Adalet bölümü önlisans programı ve avukatlar için girilebilecek en önemli kariyer basamakları arasında yer alır. İcra müdürlüğü nedir? Ne İş yapar? İcra müdürü olmak için gereken şartlar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.11.2020Kariyer
Şentop, Kırklareli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Akademik Yılı açılış dersine katıldı
Şentop, Kırklareli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Akademik Yılı açılış dersine katıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Yeni bir dünya kuruluyor. Bu dünyanın kurucuları arasında yer almak isteyen Türkiye, kendisini yeniden inşa ediyor." dedi.
9.11.2020Haberler
TBMM Başkanı Şentop hukuk öğrencilerine ilk dersi videokonferansla verdi
TBMM Başkanı Şentop hukuk öğrencilerine ilk dersi videokonferansla verdiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kırklareli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin akademik yılı açılışına video konferansla katılarak, açılışı gerçekleştirdi. İlk dersi veren Şentop, koronavirüs salgınına değinerek, biyolojik silah bağlamında tartışmalara konu olan Covid- 19un benzerlerinin gelecek yıllarda ortaya çıkıp çıkmayacağı, dünyanın benzer şekilde bir salgın etkisine maruz kalıp kalmayacağının akıllarda soru işareti olduğunu dile getirdi.
9.11.2020Gündem
Eğitim uzaktan sınav yüz yüze
Eğitim uzaktan sınav yüz yüzeBirçok üniversitede eğitim ve sınavlar online yapılırken bazı üniversiteler uzaktan eğitim vermesine rağmen sınavları yüz yüze yapma kararı aldı. Bu durumun hareketliliğe neden olacağı için bulaş riskini artıracağından endişe eden öğrenciler, gerekli önlemlerin alınarak sınavların da online yapılmasını talep ediyorlar.
6.11.2020Eğitim
Maliye Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir Mezunu Ne İş Yapar
Maliye Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?Maliye bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler ve İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakültelerinde bulunan bölümlerden birisidir. Ülkemizde bulunan üniversitelerin çoğunluğunda İİBF bulunduğu için genellikle maliye bölümü de bulunur. Maliye bölümü nedir? Maliye bölümü dersleri nelerdir? Maliye bölümü mezunları ne iş yapar? İşte, tüm merak edilenler.
5.11.2020Kariyer
Hakim Nedir, Ne İş Yapar Hakim Nasıl Olunur, Gerekli Şartlar Nelerdir
Hakim Nedir, Ne İş Yapar? Hakim Nasıl Olunur, Gerekli Şartlar Nelerdir?Hakimlik en rağbet gören mesleklerden biridir. Toplumda adaleti sağlayan ve kişilerin yargılamasını yapan hakimler adaletin temelinde bulunan kişilerdir. Bundan dolayı hakimlik mesleği oldukça saygın bir meslek olarak bilinmektedir. Hakimlik mesleğini okumak isteyenler ve hakim olmak isteyenler çeşitli araştırmalar yaparak bu meslek hakkında fikir edinmektedirler. Hakim olmak isteyenler için belirli şartlar ve kıstaslar bulunmaktadır. Hakim olmak isteyen kişilerin bu detayları iyi bilmesi ve ona göre tercih yapması oldukça önemlidir. Geçtiğimiz aylara göre hakimlik ile ilgili yoğun bir araştırma yapılmıştır. Peki hakim nedir? Hakimler ne iş yapar? Hakim nasıl olunur? Hakim olmak için gerekli şartlar nelerdir? İşte hakimlik ile ilgili bütün merak edilen her şey.
4.11.2020Kariyer
Son dakika... Üniversiteye bombalı ve silahlı saldırı
Son dakika... Üniversiteye bombalı ve silahlı saldırıAfganistan'ın başkentindeki Kabil Üniversitesi'nde gerçekleşen saldırıda 19 can kaybı var, yetkililer üç saldırganın vurularak öldürüldüğünü açıkladı.
2.11.2020Dünya
Kuzu, koronavirüsten hayatını kaybetti
Kuzu, koronavirüsten hayatını kaybettiEski TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve 22, 23 ve 24. dönem AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Kovid-19 dolayısıyla tedavi gördüğü hastanede 65 yaşında hayatını kaybetti.
2.11.2020Siyaset
Burhan kuzu kimdir, aslen nereli, kaç yaşındaydı Burhan Kuzu kaç neden öldü
Burhan kuzu kimdir, aslen nereli, kaç yaşındaydı? Burhan Kuzu kaç neden öldü?Burhan Kuzu hayatını kaybetti. Eski AK Parti milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun ölüm haberi gelince yaşamı gündemde araştırılmaya başlandı. Üç dönem AK Parti milletvekilliği yapan Kuzu, koronavirüs tedavisi görüyordu. Peki Burhan Kuzu kimdir, kaç yaşındaydı?
1.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Burhan Kuzu hayatını kaybetti Koronavirüs tedavisi görüyordu...
Son dakika haberi: Burhan Kuzu hayatını kaybetti! Koronavirüs tedavisi görüyordu...Gelen son dakika haberine göre; Üç dönem AK Parti milletvekilliği yapan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı anayasa hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu hayatını kaybetti. 65 yaşındaki Burhan Kuzu, yaklaşık iki haftadır koronavirüs tedavisi görüyordu.
1.11.2020Gündem
Dersler online ama ücretler zamlı
Dersler online ama ücretler zamlıÜniversitelerde ikinci öğretim programlarının ücretlerine zam yapıldı. Ücretler, 5.000 TL’ye kadar çıktı. Üstelik bazı üniversiteler, örgün ve ikinci öğretimlere ortak şekilde, online ders veriyor. Öğrenciler, giderlerin azalmasına rağmen yapılan zamma tepkililer. Öte yandan gündüz çalışmak için ikinci öğretimi seçen ancak dersler nedeniyle çalışamayan öğrenciler de mağdur.
28.10.2020Eğitim
Adanada FETÖnün sözde fakülte sorumlusu hakim karşısında
Adana'da FETÖ'nün sözde 'fakülte sorumlusu' hakim karşısındaAdana'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) mahrem yargı yapılanmasına yönelik davada, örgütün sözde "hukuk fakültesi sorumlusu" olduğu öne sürülen sanığın yargılanmasına başlandı.
27.10.2020Gündem
Yeni fakülte ve enstitüler kuruldu
Yeni fakülte ve enstitüler kurulduBazı yükseköğretim kurumlarına bağlı fakülte ve enstitü kurulması ve kapatılmasıyla adlarının değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
22.10.2020Eğitim
Hukuk Fakültesi Kaç Yıl Okunuyor Hukuk Okumak İçin Gerekenler
Hukuk Fakültesi Kaç Yıl Okunuyor? Hukuk Okumak İçin GerekenlerÜlkemizde her yıl milyonlarca öğrenci üniversite sınavına girmektedir. Sınava giren öğrencilerden hukuk bölümünü düşünenlerin mutlaka bilmesi gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda en çok sorulan sorulardan birisi de hukuk bölümünün kaç yıl okunduğu olmaktadır. Peki, Hukuk fakültesi kaç yıl okunuyor? Hukuk okumak için gerekenleri sizlere yazımızda detaylıca derledik.
21.10.2020Eğitim
Yusuf Vuran’ın kaymakamlık gururu
Yusuf Vuran’ın kaymakamlık gururuHasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2016’da mezun olan, 26 yaşında Aydın Kuyucak’taki ilk kaymakamlık görevine başlayan Yusuf Beran Vuran, 29 yaşında Konya’nın Çeltik ilçesinde Kaymakamlık görevine atandı.
21.10.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Trump’a ıssız jübileWashington’da sanki sıkıyönetim var...
21.01.2021Siyaset
Senem AydınMilliyet Yazarı
Aslı Melisa Uzun: Hayalim uluslararası çalışmaya devam etmekAslı Melisa Uzun, uluslararası bir oyuncu olmak için emin adımlarla ilerliyor...
19.01.2021
Oğuz KaraMilliyet Yazarı
Dijital varlık miras kalır mı?Hayatımız tamamen dijitalleşmişken dijital varlıklarımızı düşünmenin de vakti geldi diyor ve bu yazıda dijital varlıkları miras bakımından ele alalım istiyorum...
28.12.2020PN Yaşam
Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
Neden İsrail’in hedefindeydi?İran’ın nükleer programının kilit isimlerinden, hatta İran’ı yakından takip eden uzmanlara göre ülkenin en etkili 5 isminden biri olan bilim insanı Muhsin Fahrizade, aracında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti...
29.11.2020
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Anadolu yollarındaÜmit Özdağ İYİ Parti’den ihraç edildi...
17.11.2020Siyaset
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Şapkadan tavşan çıkarmakABD Başkanlık seçimi için ya “karakolda biter” ya da “mahkemede” deniyordu...
6.11.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

egeyazar yazısıkimdirresmi gazeteizmir

Hukuk Fakültesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.