İdob

İdob

Son dakika İDOB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İDOB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İDOB haber sayfamızda...

İdob

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 153 idob haberi bulunmuştur.
İDOBdan Beethovenın doğum yıldönümü için Senfonik Konser
İDOB'dan Beethoven'ın doğum yıldönümü için Senfonik Konserİstanbul Devlet Opera ve Balesi, 17 Aralık 1770 tarinde dünyaya gelen Alman müzik dehası Ludwig van Beethoven’ın 250. yaşı kutlamaları kapsamında, ilk konserini Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde gerçekleştirdi.
13.11.2020Kültür Sanat
İDOB Beethovenin 250. doğum yılı konser serisine başlıyor
İDOB Beethoven'in 250. doğum yılı konser serisine başlıyor17 Aralık 1770 tarinde dünyaya gelen Alman müzik dehası Ludwig van Beethoven’ın 250. yaşı tüm dünyada kutlanıyor. İDOB’un kutlama programında olan üç konser; 12 - 14 - 17 Kasım 2020 tarihlerinde sanatseverler ile buluşuyor…
11.11.2020Kültür Sanat
İDOBdan 10 Kasımda Atatürkü Anma Konseri
İDOB'dan 10 Kasım'da Atatürk'ü Anma Konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82. yılında, özel bir konser ile anıyor. 10 Kasım 2020 akşamı, Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’ndeki Anma Konseri programında yer alan bazı eserler şu şekilde;
Triad grubundan oda müziği konseri
Triad grubundan oda müziği konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, Kasım ayı programına “Oda Müziği Konseri” ile başlıyor. Pandemi sürecinde, sanatçılar online çalışmalar ve provalar yaparken kurulan Oda Müziği Grubu “Triad”, kelime olarak “birbirine bağlı üçlü” anlamına geliyor.
Saraydan Kız Kaçırma 6 Kasımda sahnede
Saraydan Kız Kaçırma 6 Kasım'da sahnede11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde ve İDOB 2020-2021 sezon programında yeni yorumu ile sahnelenen ve büyük beğeni kazanan, Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma” operası tekrar sanatseverler ile buluşacak.
İDOdan Cumhuriyet Bayramı konseri
İDO'dan Cumhuriyet Bayramı konseri İstanbul Devlet Opera ve Balesi, kuruluşunun 97. yılında Cumhuriyeti, seyircilerle birlikte kutladı. 29 Ekim 2020 akşamı gerçekleşen konserin programında; “Türk Beşleri” ; Cemal Reşit Rey, Ulvi Cemal Erkin, Ahmet Adnan Saygun, Hasan Ferit Alnar ve Necil Kazım Akses besteleri de yer aldı.
30.10.2020Kültür Sanat
İDOBdan Cumhuriyet Konseri
İDOB'dan Cumhuriyet Konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, Cumhuriyeti, kuruluşunun 97. yılında seyircilerle birlikte kutlamaya hazırlanıyor. İki konser ile sanatseverler ile buluşacak olan İDOB’un Cumhuriyet Konseri’nde program şu şekilde;
26.10.2020Kültür Sanat
İDOB “Barok Konser” ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde
İDOB “Barok Konser” ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali programında yer alan Barok Konseri, bu kez Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde sanatseverler ile buluşuyor.
20.10.2020Kültür Sanat
İDOB Beethovenin 250. doğum yılı kutlamalarına başlıyor
İDOB Beethoven'in 250. doğum yılı kutlamalarına başlıyorKlasik dönemden Romantik döneme geçişte her iki döneme de imzasını altın harflerle atan, sadece yaşadığı dönemi değil, kendinden sonra gelen tüm dönemleri etkisi altına alan, yapıtlarında müziği, ifade gücünü ve tekniğini en üst seviyede işleyen devrimci bir besteci: Ludwig van Beethoven!
14.10.2020Kültür Sanat
Il Tabarro Süreyya Operası Sahnesinde
Il Tabarro Süreyya Operası Sahnesi'ndeİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin 2020-2021 sezonunda Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde sahneleneceği ilk eser olan , Il Tabarro ( Pelerin) Operası’nın son hazırlıkları devam ediyor.
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdi
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdiKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce 19-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, bir festival geleneği olarak düzenlendiği ilk günden beri sahnelenen Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma“ operasının son temsili ile kapanışını yaptı. Festivalin , Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen yeni seyirci oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi sağlandı.
28.09.2020Kültür Sanat
İDOB yeni sezonunu Fişekhanede açtı
İDOB yeni sezonunu Fişekhane'de açtıİstanbul Devlet Opera ve Balesi; dünyanın içinde bulunduğu pandemi döneminde, önlemler eşliğinde 2020-2021 sanat sezonunu tüm birimlerinin yer aldığı ‘’KOLAJ’’ ile açtı.
11.09.2020Kültür Sanat
Fişekhanede eylül etkinlikleri
Fişekhane'de eylül etkinlikleriİstanbul’un, yeni kültür- sanat ve yaşam merkezi Büyükyalı Fişekhane, Eylül ayında Türkiye’nin en özel sanatçılarına sahnelerini açarken İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin açılış etkinligine de ev sahipliği yapıyor. İDOB’un açılış konseri “Kolaj”, Jehan Barbur, Bülent Ortaçgil, Birsen Tezer ve Ceylan Ertem, Fişekhane’nin açık hava konserlerinde sevenleriyle buluşuyor.
10.09.2020Kültür Sanat
İstanbul Devlet Opera ve Balesi sezonu açıyor
İstanbul Devlet Opera ve Balesi sezonu açıyorİstanbul Devlet Opera ve Balesi; dünyanın içinde bulunduğu pandemi döneminde, önlemler eşliğinde 2020-2021 sanat sezonunu tüm birimlerinin yer aldığı ‘’KOLAJ’’ ile açıyor.
İstanbul Devlet Opera ve Balesinden yeni etkinlikler
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden yeni etkinliklerİstanbul Devlet Opera ve Balesi, pandemi tedbirlerine dikkat ederek etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.
İDOBdan  açıkhava yaz konserleri
İDOB'dan açıkhava yaz konserleriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, pandemi tedbirlerine dikkat edilerek gerçekleştirdiği “Açıkhava Yaz Konserleri” ile Temmuz ayında sahnedeydi .
20.07.2020Kültür Sanat
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Temmuz Açıkhava Konserleri açıklandı
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Temmuz Açıkhava Konserleri açıklandıİstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri ve orkestra-koro ve dansçılarıyla pandemi döneminde evlerden seslenerek sayısız etkinlikler gerçekleştirdiler. Temmuz ayı itibariyle ise İDOB, tedbirlere dikkat edilerek gerçekleştireceği “Açıkhava Yaz Konserleri”ne başladı.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi seyirciye online ulaştı
İstanbul Devlet Opera ve Balesi seyirciye online ulaştıTürkiye’nin, Mart ayından itibaren içinden geçtiği pandemi döneminde, sahnelerde olamayan İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bu durumun eksikliğini biraz olsun azaltmak için, seyircilerine sosyal medya yolu ile ulaştı.
Saint Benoît Lisesinden #EvdeSBopera ve #EvdeSBsanat
Saint Benoît Lisesi'nden #EvdeSBopera ve #EvdeSBsanat''Saint Benoît Fransız Lisesi, kurulduğu günden bu yana sanata önem vermiştir. Dünyanın içinde bulunduğu bu süreçte Saint Benoit Lisesi Silüet Salonu sadık izleyicilerine iki online sanat projesi ile ulaşıyor.
11.04.2020Kültür Sanat
Resimden ilham  alan opera
Resimden ilham alan operaKötü taraflarımız hep yanımızda taşıdığımız “gölge”miz midir? Zaaflarımıza yenik düşerek pişmanlıklar yaşamak yerine erdemin peşinden koşmak insanoğluna neden bu kadar zor gelir? Peki, “erdem” nedir ve herkes erdemli olmak zorunda mı? Şeytana uyanın nihayetinde en çok zarar verdiği kişi kendisiyse, bu özgür iradenin bir seçimi olarak yargılamadan kabul edilemez mi?Çağdaşı birçok bestecinin aksine koyu bir Ortodoks olan Igor Stravinsky’e göre belli ki hayır, iyilik ve kötülük çok keskin çizgilerle ayrılıyor ve şeytana uyanın başına korkunç şeyler geliyor...
11.03.2020Kültür Sanat
8.Ulusal Resim Yarışması’na başvurular başladı
8.Ulusal Resim Yarışması’na başvurular başladıİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında , bu yıl 8.sini düzenlediği “Opera ya da Bale denince aklına ne geliyor” konulu , 7-11 yaş arası çocuklara yönelik olan resim yarışması’na başvurular başladı.
İDOBdan Şarkılarda Kadın konseri
İDOB'dan "Şarkılarda Kadın" konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, 6 Mart 2020 Cuma günü, “Şarkılarda Kadın” konseri ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde.
Don Pasquale Operasından son iki temsil
Don Pasquale Operası'ndan son iki temsil13 Sezon boyunca kapalı gişe oynayan, Donizetti'nin çoşkulu, naif, hayat dolu melodileri ve Michele Accursi'nin librettosu ile "Komik Opera" özelliği ile dikkat çeken "Don Pasquale" Operası, bu sezon da geleneği bozmadı ve seyircilerin yoğun beğenisini kazandı. Eser, sahnelenecek son iki temsil ile sezona veda ediyor.
19.02.2020Kültür Sanat
Don Pasqualle operası yeniden İstanbulda
Don Pasqualle operası yeniden İstanbul'da13 Sezon Boyunca Kapalı Gişe Oynayan Komik Opera “Don Pasquale” Şubat ayında tekrar İstanbul’da. Don Pasquale operası 14-15-18-19-21-22 Şubat tarihlerinde Süreyya Operası'nda İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.
Milliyet Sanat şubat sayısında: ‘Küçük Kadınlar’ın dansı
Milliyet Sanat şubat sayısında: ‘Küçük Kadınlar’ın dansıMilliyet Sanat dergisi şubat sayısında Greta Gerwig’in altı dalda Oscar adayı olan yeni filmi “Küçük Kadınlar”ı kapağına taşıyor. Dergi Türkiye’nin ve dünyanın kültür sanat nabzını da tutuyor...
29.01.2020Kültür Sanat
İDOB başyapıt Faustu sahneleyecek
İDOB başyapıt Faust'u sahneleyecekAlman yazar J. W. Goethe’nin aynı adlı eserinden Fransız besteci Charles-François Gounod’un başyapıtı “Faust” operası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneleniyor. Goethe’nin edebiyat, politika ve doğa bilimleri üzerine yazdığı tüm eserlerinin bir özeti olarak kabul edilen “Faust”un librettosu Gounod’nun her zaman birlikte çalıştığı Jules Paul Barbier ile Michel Florentin Carré’ye ait.
İDOBdan modern dans projesi “ELEKTRONİKA”
İDOB'dan modern dans projesi “ELEKTRONİKA”İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin modern dans proje grubu MDTistanbul’un geçtiğimiz sezon prömiyerini gerçekleştirdiği, İstanbul sahnelerinin en dinamik işlerinden, “ELEKTRONİKA”, Zorlu PSM’de seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. 2018-2019 sezonunda büyük ses getiren ve dolu salonlara oynayan ELEKTRONİKA, Zorlu PSM’de 9 Ocak ve 11 Mart 2020 tarihlerinde olmak üzere sadece 2 temsil ile sahne alacak.
25.12.2019Kültür Sanat
İDOBdan Yeni Yıl Konseri
İDOB'dan Yeni Yıl Konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, 2019’u Yeni Yıl Konseri ile uğurlamaya hazırlanıyor. Yeni Yıl Konserleri; 30 Aralık 2019’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde ve 3-4 Ocak 2020’de Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde seslendirilecek.
20.12.2019Kültür Sanat
İDOBdan Don Quichotte Operası
İDOB'dan Don Quichotte Operasıİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin geçen sezon prömiyerini yaptığı, seyircinin büyük beğenisini kazanan, görsel şölen niteliğindeki “Don Quichotte Operası ” bu sezon da sahnelenmek için gün sayıyor.
12.12.2019Kültür Sanat
İDOBtan Napoliten gece
İDOB'tan Napoliten geceİstanbul Devlet Opera ve Balesi tenorlarının sahne aldığı, geçtiğimiz sezonlarda seyircinin beğenisini kazanan, duygu yüklü İtalyan halk şarkılarından oluşan “Napoliten Konseri”, İtalya’ya kısa bir yolculuk niteliğinde.
İDOBdan Aleko Operası
İDOB'dan Aleko Operasıİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin, geçtiğimiz sezon prömiyerini yaptığı ve seyircinin beğenisini toplayan , “Aleko” Operası, 15 Kasım’dan itibaren sahnede olacak.
13.11.2019Ana Sayfa
Süreyya Operası’nda Beethoven senesi
Süreyya Operası’nda Beethoven senesiKadıköy Belediyesi Süreyya Operası yeni sezonu İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin (İDOB) gala konseriyle 28 Eylül’de perdelerini açacak.
18.09.2019Gündem
Çiğdem Tunç kimdir, kaç yaşında
Çiğdem Tunç kimdir, kaç yaşında?Çiğdem Tunç kimdir? Sinema filmleri ve müzikallerde yardımcı ve konuk oyuncu olarak sanata adım adan Çiğdem Tunç 15 yıl boyunca bale eğitimi almıştı. Peki, Çiğdem Tunç kaç yaşında?
13.06.2019Gündem
İDOB Çocuk Korosu’ndan konser
İDOB Çocuk Korosu’ndan konserİstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu, Fikirtepe İnönü İlkokulu öğrencilerini konuk ederek konser verdi.
19.05.2019Gündem
Süreyya Operası’nda anılacak
Süreyya Operası’nda anılacak20. yüzyılın en önemli sopranolarından birisi olan Leyla Gencer, vefatının 11. yılında, 10 Mayıs’ta İstanbul Kadıköy’de Süreyya Operası’nda anılıyor.
5.05.2019Gündem
Leyla Gencer vefatının 11. yılında anılacak
Leyla Gencer vefatının 11. yılında anılacakİstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), dünyaca ünlü soprano Leyla Gencer'i vefatının 11'inci yılında düzenlenecek Gala Konser ile anacak. Batı ülkelerinde "La Diva Turca", "La Gencer", "La Regina" olarak ün yapan sanatçı için organize edilen etkinlik, 10 Mayıs'ta Kadıköy Süreyya  Operası'nda gerçekleşecek.
3.05.2019Cadde
Çiğdem Tunç kimdir, kaç yaşında
Çiğdem Tunç kimdir, kaç yaşında?Çiğdem Tunç kimdir? Birçok dizide rol alan Çiğdem Tunç, Çılgın Bediş, Tatlı Hayat, Çekirdek Aile Yalan Dünya gibi birçok dizide rol aldı. Son olarak Mehmet Ali Erbil ile bir dönem partnerlik eden Çiğdem Tunç kimdir?
27.11.2018Gündem
İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden Cumhuriyet konseri
İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden Cumhuriyet konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, bugün saat 19:00’da Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde bir Cumhuriyet konseri verecek.
26.10.2018Gündem
Süreyya Operası perdelerini açıyor
Süreyya Operası perdelerini açıyor12’nci sanat yılını kutlayan Süreyya Operası yeni sezona Devlet Opera ve Balesi (İDOB)’nin açılış konseri ile başlayacak.
23.09.2018Gündem
Özge Borak kimdir Özge Borak kaç yaşında
Özge Borak kimdir? Özge Borak kaç yaşında?Özge Borak kimdir? sorusu merakla araştırılıyor. Güzelliği ve başarılı oyunculuğuyla bilinen Özge Borak hakkında merak edilen bilgiler şöyle...
4.09.2018Gündem
Özge Borak kimdir
Özge Borak kimdir?Özge Borak kimdir? Güzelliği ve başarılı oyunculuğuyla bilinen Özge Borak hakkında meraklı arayış sürüyor. İşte Özge Borak hakkında merak edilen bilgiler...
5.06.2018Gündem
Bergman Milliyet Sanat’ın kapağında
Bergman Milliyet Sanat’ın kapağındaMilliyet Sanat dergisinin nisan sayısında, bu yıl 37.si düzenlenecek İstanbul Film Festivali için geniş bir rehber yer alıyor. Dergide ayrıca plastik sanatlardan müziğe, edebiyattan sahne sanatlarına ve tasarıma uzanan dosya konularıyla Türkiye ve dünya sanatı mercek altına alınıyor.
29.03.2018Gündem
Kadıköyde İtalyan Bestecileri Konseri
Kadıköy'de İtalyan Bestecileri Konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), önemli İtalyan opera bestecilerinin eserlerini 'İtalyan Bestecileri Konseri'nde yorumlayacak.
19.01.2018Cadde
Sanatseverlerden Carmina Buranaya büyük ilgi
Sanatseverlerden 'Carmina Burana'ya büyük ilgiİstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Alman Besteci Carl Orff'un tüm dünyada tanınmasını sağlayan ve 'Beuern Şarkıları' olarak da bilinen ünlü sahne kantatı 'Carmina Burana'yı sanatseverlerle buluşturdu.
13.01.2018Cadde
‘Ninatta’ operası izleyiciyle buluştu
‘Ninatta’ operası izleyiciyle buluştuYazar Ahmet Ümit’in, ‘Ninatta’nın Bileziği’ adlı romanından uyarlanan ‘Ninatta’ operası, dünya prömiyerinde önceki gece sanatseverlerle  buluştu.
3.12.2017Gündem
Don Juanın Serenadı 14 yıl sonra yeniden seslendirilecek
"Don Juan'ın Serenadı" 14 yıl sonra yeniden seslendirilecekİstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Mozart'ın "Don Juan'ın Serenadı" adlı eserini 14 yıl sonra yeniden İstanbul seyircisi için yorumlayacak.
18.10.2017Cadde
İDOB, Zorlu Sahnesi’nde
İDOB, Zorlu Sahnesi’ndeİstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), bu sezon Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.
5.10.2017Gündem
‘Uyuyan Güzel’e başdansçı konuk
‘Uyuyan Güzel’e başdansçı konukİDOB’un Zorlu PSM bale temsil serisi geçtiğimiz sezon büyük beğeni ve övgü alan Uyuyan Güzel Balesi’nin iki temsili ile başlayacak.
29.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ, AŞIYI MI BULDU?İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), 15 Ağustos Cumartesi gecesi Beyoğlu Talimhane Açıkhava Sahnesi’nde ‘Modern Dans Topluluğu Kolaj Programı’nı icra etti...
18.08.2020Cadde
Güngör UrasMilliyet Yazarı
Yeni yıl şölenleriGeçen hafta İstanbul’da iki müzik ziyafeti vardı...
13.01.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İDOBSüreyya Operasıİstanbul Devlet Opera ve BalesiOperaBeethoven

İdob ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.