Imf

Imf

Son dakika IMF haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan IMF gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan IMF haber sayfamızda...

Imf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.156 imf haberi bulunmuştur.
Japonyanın kronikleşen sorunları ayyuka çıktı
Japonya'nın kronikleşen sorunları ayyuka çıktıJaponya ekonomisinin yıllardır mücadele ettiği geniş kamu borcu ve düşük enflasyon problemleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yıkıcı etkileriyle derinleşirken, 2021'de de kronikleşen bu sorunların gündemdeki yerini koruyacağı, sürdürülebilir büyüme için ise yenilikçi politika arayışını hızlandırmaktan başka yolun kalmadığı değerlendiriliyor.
15.01.2021Uzmanpara
IMFden parasal desteği sürdürme çağrısı
IMF'den parasal desteği sürdürme çağrısıUluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Gerry Rice, küresel ekonomiye ilişkin belirsizliğin devam ettiğini belirterek, ülkelerin mali ve parasal desteği güçlü bir şekilde sürdürmesi gerektiğini ifade etti.
15.01.2021Uzmanpara
Görevimiz Tehlike 3 oyuncuları kim, konusu nedir Görevimiz Tehlike 3 filmi ne zaman, nerede çekildi
Görevimiz Tehlike 3 oyuncuları kim, konusu nedir? Görevimiz Tehlike 3 filmi ne zaman, nerede çekildi?Tom Cruise'nin başrolde yer aldığı Görevimiz Tehlike 3 seri filmlerindendir ve 4.'sü ile devam etmiştir. Sinema salonlarında dikkatleri çeken Görevimiz Tehlike 3 filmi televizyon ekranlarında da ilgiyle izleniyor. Film 5 Mayıs 2006 yılında vizyona girdi. İşte, Görevimiz Tehlike 3 filmi oyuncu kadrosu...
12.01.2021Cadde
Türkiyeden ihracat rekoru
Türkiye'den ihracat rekoruTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2020 yılını ihracatta tarihi bir rekor ile kapattıklarını belirterek, "169,5 milyar dolarlık ihracat, ihracatçılarımızın başarısıdır, Türkiye’nin başarısıdır." dedi.
5.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı Tarihi rekor...
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Tarihi rekor...Son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2020 yılını ihracatta tarihi bir rekor ile kapattıklarını belirterek, "169,5 milyar dolarlık ihracat, ihracatçılarımızın başarısıdır, Türkiye’nin başarısıdır." dedi.
5.01.2021Ekonomi
IMFden Euro Bölgesi ekonomisi değerlendirmesi
IMF'den 'Euro Bölgesi ekonomisi' değerlendirmesiUluslararası Para Fonu (IMF), Euro Bölgesi ekonomisinde temel politika zorluğunun, Kovid-19 salgınına karşı koymaya devam ederken güçlü ve kapsamlı bir toparlanmayı kolaylaştırmak olduğunu bildirdi.
22.12.2020Uzmanpara
Sdr Açılımı Nedir Özel Çekme Hakları Ne Anlama Gelir
Sdr Açılımı Nedir? Özel Çekme Hakları Ne Anlama Gelir?Bir nevi IMF olarak da dile getirilecek olan SDR, son dönemlerde birçok kişinin karşısına çıkan kısaltmalardan biridir. Bu yüzden birçok kişi bu kısaltmanın ne anlama geldiğini ve amacının ne olduğunu öğrenmek adına araştırma gerçekleştiriyor. Peki, SDR açılımı nedir? Özel çekme hakları ne anlama gelir? İşte bu konuda merak edilenler
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan Doğu Akdeniz açıklaması: Kurulan oyunları birer birer bozarız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Doğu Akdeniz açıklaması: Kurulan oyunları birer birer bozarızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay,  "Akdeniz’de korsanlık yapan, er veya geç bizden cevabını alır. Türlü salvolarla ülkemizi Akdeniz'de köşeye sıkıştırmaya çalışanlar, tuzak kuranlar kazdıkları çukura kendileri düşecektir. Türkiye'ye karşı kurulan oyunları birer birer bozarız." ifadelerini kullandı.
18.12.2020Siyaset
Imf Nedir, Ne İşe Yarar Imfin Temel Görevleri Nelerdir
Imf Nedir, Ne İşe Yarar? Imf'in Temel Görevleri Nelerdir?IMF'nin kısa şekilde tanımının yapılması gerekirse, Herhangi bir sebepten ötürü ihtiyaç olması halinde 189 ülkenin katılımında oluşan bir para fonudur. Kendi iç tüzüğüne sahip olan bu uluslararası para fonu, dünya çapındaki para durumunu dengelemektedir. Sizin için IMF nedir, ne işe yarar? IMF'nin temel görevleri nelerdir? Tüm detayları ile birlikte derledik.
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesi olmakla gurur duyuyoruz
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesi olmakla gurur duyuyoruzTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kovid-19'la mücadeleye ilişkin, "Virüs, insanlar arasında fark gözetmediğine göre derdimiz de bir acımız da. O halde kimseyi arkada bırakmadan yaraları birlikte sarmak, geleceğe birlikte yürümek mecburiyetindeyiz." dedi. Şentop, salgınla mücadele kapsamında 160'a yakın ülke ve 9 uluslararası kuruluşa yardımda bulunulduğunu, taleplerinin karşıladığını söyleyerek, "Dünyanın en cömert ülkesi olmakla gurur duyuyoruz" şeklinde açıklama yaptı.
17.12.2020Siyaset
IMFin kredileri Latin Amerika ülkelerine gitti
IMF'in kredileri Latin Amerika ülkelerine gittiUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine yönelik IMF kredilerinin yüzde 62'sinin Latin Amerika ülkelerine sağlandığını bildirdi.
16.12.2020Uzmanpara
IMFnin covid-19 kredilerinin yüzde 62si Latin Amerika ülkelerine gitti
IMF'nin covid-19 kredilerinin yüzde 62'si Latin Amerika ülkelerine gittiUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınının ekonomik etkilerine yönelik IMF kredilerinin yüzde 62'sinin Latin Amerika ülkelerine sağlandığını bildirdi.
15.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan: Türkiye, yüksek büyüme ile yoluna devam edecek
Son dakika... Bakan Pekcan: Türkiye, yüksek büyüme ile yoluna devam edecekGelen son dakika haberine göre; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye, geçmişte olduğu gibi, önümüzdeki süreçte de katma değerli ihracat artışı ve yüksek büyüme ile yoluna etkin şekilde devam edecek, küresel ekonominin en dinamik aktörlerinden biri olma özelliğini sürdürecektir" dedi.
11.12.2020Siyaset
Uzak Doğunun küçük ve zengin ülkesi Brunei
Uzak Doğu'nun küçük ve zengin ülkesi BruneiBrunei Sultanlığı, Borneo adasında yer alan küçük bir ülkedir. Etrafı Malezya topraklarıyla çevrili olan bu küçük ülke zengin petrol kaynakları sayesinde dünyanın en zengin ülkelerinden biri konumundadır. Öyle ki IMF'nin açıkladığı verilere göre Brunei, GSMH bakımından Katar'ın ardından dünya ikincisidir. Ülkeyi yöneten Sultan Hassanal Bolkiah dünyanın en zengin isimlerinden biridir.
9.12.2020Tatil
IMFden siber risk uyarısı
IMF'den 'siber risk' uyarısıUluslararası Para Fonu (IMF), siber saldırıların küresel olarak arttığını ve finansal hizmetlerin en çok hedef alınan sektör olmaya devam ettiğini belirterek siber risklerin finansal istikrara yönelik tehdit oluşturduğunu bildirdi.
7.12.2020Ekonomi
IMF verilerine göre Türkiyenin altın rezervi yükseldi
IMF verilerine göre Türkiye'nin altın rezervi yükseldiUluslararası Para Fonu (IMF) verilerine göre, Türkiye'nin altın rezervi ekim ayında artış gösterdi.
24.11.2020Ekonomi
Türkiyenin altın rezervi yükseldi
Türkiye'nin altın rezervi yükseldiUluslararası Para Fonu (IMF) verilerine göre, Türkiye'nin altın rezervi ekim ayında artış gösterdi.
24.11.2020Uzmanpara
Toparlanma ivme yitiriyor olabilir
'Toparlanma ivme yitiriyor olabilir'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel ekonominin Covid-19 krizinin dip düzeylerden toparlandığını, ancak vaka oranlarının yeniden arttığı ülkelerde ivmenin yavaşladığına ilişkin işaretler olduğunu söyledi.
20.11.2020Uzmanpara
IMF ekonomik toparlanma hızındaki yavaşlamaya karşı uyardı
IMF ekonomik toparlanma hızındaki yavaşlamaya karşı uyardıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, son verilerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının arttığı ekonomilerde toparlanma hızının yavaşladığını gösterdiğini belirterek, devam eden belirsizlikle mücadele için güçlü politika eylemi çağrısında bulundu.
19.11.2020Uzmanpara
IMF ekonomik toparlanma hızındaki yavaşlamaya karşı uyardı
IMF ekonomik toparlanma hızındaki yavaşlamaya karşı uyardıIMF Başkanı Kristalina Georgieva, son verilerin yeni tip koronavirüs salgınının arttığı ekonomilerde toparlanma hızının yavaşladığını gösterdiğini belirterek, devam eden belirsizlikle mücadele için güçlü politika eylemi çağrısında bulundu.
19.11.2020Ekonomi
IMFden Alman ekonomisi için flaş açıklama
IMF'den Alman ekonomisi için flaş açıklamaUluslararası Para Fonu (IMF), Almanya’nın yeni tip koronavirüs ( Kovid-19) krizinde Avrupa’da diğer ülkelere göre daha iyi durumda olduğuna dikkati çekerek, Alman ekonomisinin bu yıl yaklaşık 5,5 daralacağını ve gelecek yıl kısmen toparlanacağını bildirdi.
18.11.2020Ekonomi
IMFden 2020de 83 ülkeye 165 milyar dolarlık borç
IMF'den 2020'de 83 ülkeye 165 milyar dolarlık borçUluslararası Para Fonu (IMF), 2020 mali yılında 83 ülkeye 165 milyar dolarlık finansal destek sağladı.
17.11.2020Uzmanpara
IMFden 2020de 83 ülkeye 165 milyar dolarlık borç
IMF'den 2020'de 83 ülkeye 165 milyar dolarlık borçUluslararası Para Fonu (IMF), 2020 mali yılında 83 ülkeye 165 milyar dolarlık finansal destek sağladı.
16.11.2020Ekonomi
IMF Başkanı Biden ve Harrise mektup gönderdi
IMF Başkanı Biden ve Harris'e mektup gönderdiIMF Başkanı Kristalina Georgieva, ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden  ve yardımcısı Kamala Harris'e birer mektup gönderdi.
12.11.2020Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Berat Albayraka teşekkür
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Albayrak'a teşekkürCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yapıyor. Erdoğan, 'Türkiye, anlaşmanın uygulanmasını gözetmek ve denetlemek üzere bölgede kurulacak ortak barış gücünde, Rusya ile birlikte yer alacaktır. Ateşkesin kontrolü ve denetimi için oluşturacağımız Ortak Türk-Rus Merkezi ile ilgili mutabakat zaptı bu sabah imzalandı' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ülkemize önemli hizmetler veren Berat Albayrak'a şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum' ifadelerine yer verdi.
11.11.2020Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Berat Albayraka teşekkür
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Albayrak'a teşekkürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ülkemize önemli hizmetler veren Berat Albayrak'a şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde özelikle de iki sismik araştırma, üç tane de sondaj gemisini hakikaten dünyadaki ekonomik sıkıntıların yaşandığı dönemde bunu fırsata dönüştürmek suretiyle ülkemize kazandırması da finans yönetimi bakımından önemli bir başarıydı' dedi.
11.11.2020Siyaset
Erdoğan, Atatürk’ü Anma Töreni’nde konuştu: Kapitülasyonlarla  mücadele ediyoruz
Erdoğan, Atatürk’ü Anma Töreni’nde konuştu: Kapitülasyonlarla mücadele ediyoruzTürkiye’nin 100 yıl önce Atatürk sayesinde kapitülasyonlardan kurtulduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi de Türkiye’yi faiz, kur, enflasyon prangasıyla modern kapitülasyonlara mahkum etmek isteyenlere karşı tarihi bir mücadele verildiğini söyledi
11.11.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Objektif değil diyerek ilan etti: Kimse çıkamaz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Objektif değil' diyerek ilan etti: 'Kimse çıkamaz'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen anma etkinliğinde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşlarının notlarının objektif kriterlere göre verildiğini söyleyecek kimse çıkamaz. Batı basınında ülkemize yönelik eleştirilerin gerçek ve samimi temellere dayandığını söyleyecek kimse çıkamaz. Doğu Akdeniz'de somut örneğini gördüğümüz üzere, Türkiye'ye karşı haksız hukuksuz, adaletsiz girişimlerde bulunanların kayıtsız şartsız desteklenmesinin gerekçesini söyleyecek kimse çıkamaz' dedi.
10.11.2020Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Objektif değil diyerek ilan etti: Kimse çıkamaz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Objektif değil' diyerek ilan etti: 'Kimse çıkamaz'Son dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen anma etkinliğinde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşlarının notlarının objektif kriterlere göre verildiğini söyleyecek kimse çıkamaz. Batı basınında ülkemize yönelik eleştirilerin gerçek ve samimi temellere dayandığını söyleyecek kimse çıkamaz. Doğu Akdeniz'de somut örneğini gördüğümüz üzere, Türkiye'ye karşı haksız hukuksuz, adaletsiz girişimlerde bulunanların kayıtsız şartsız desteklenmesinin gerekçesini söyleyecek kimse çıkamaz' dedi.
10.11.2020 Siyaset
Zalimler, hainler bizden nefret eder
Zalimler, hainler bizden nefret ederAK Parti Kahramanmaraş 7. Olağan İl Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidarı boyunca hiç bir zaman kendilerine dayatılan düzene teslim olmadıklarını belirterek, “Bizden zalimler, hainler nefret eder. Mücadeleyi yürüteceğiz, bedelini de ödeyeceğiz” dedi
8.11.2020Siyaset
Son dakika Tarihi törende dikkat çeken ismi Erdoğan açıkladı: Gurur abidesi olacak
Son dakika! Tarihi törende dikkat çeken ismi Erdoğan açıkladı: Gurur abidesi olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Şubat Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti Kahramanmaraş 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan partililere net mesajlar verirken, "Her kim milletiyle bağını kesiyorsa partisiyle bağını kopartıyor demektir. Her kim milletle gönül bağını güçlendirirse partisine katkı yapıyor demektir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu sabah, İlham Aliyev kardeşimle görüştük şu andaki gelişmeleri bizzat kendisinden dinledim. Zafere inşallah yaklaşıyoruz" diye konuştu. Erdoğan, açılışını gerçekleştirdikleri Kahramanmaraş-Göksun arasındaki yolun adını "Edebiyat Yolu" olarak belirlediklerini açıkladı.
7.11.2020Siyaset
Türkiye’den Somali’ye jest
Türkiye’den Somali’ye jestTürkiye’nin Uluslararası Para Fonu (IMF) ihtiyat hesaplarında biriken paylarından 2.3 milyon Özel Çekme Hakkı(SDR) tutarında nakit, Somali’nin kuruluşa birikmiş borcunun silinmesi için kullanılacak.
6.11.2020Ekonomi
Dünya Bankası ve IMFnin yıllık toplantıları ertelendi
Dünya Bankası ve IMF'nin yıllık toplantıları ertelendiDünya Bankası Grubu ve Uluslararası Para Fonu (IMF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Ekim 2021'de Fas'ın Marakeş kentinde yapılması planlanan yıllık toplantılarının 2022'ye ertelendiğini duyurdu.
5.11.2020Uzmanpara
IMFten Çin açıklaması
IMF'ten Çin açıklamasıIMF, Çin ekonomisinin bu yıl yüzde 1,9 ve gelecek yıl yüzde 8,2 büyümesini bekliyor.
5.11.2020Uzmanpara
IMFden Çin ekonomisi için yapısal reform vurgusu
IMF'den Çin ekonomisi için 'yapısal reform' vurgusuUluslararası Para Fonu (IMF), Çin ekonomisinin hızlı bir şekilde toparlanmaya devam ettiğine dikkati çekerek daha fazla yapısal reformun finansal riskleri sınırlamaya, daha yeşil ve daha kapsayıcı büyümeyi teşvik etmeye, dış dengesizlikleri azaltmaya yardımcı olabileceğini bildirdi.
4.11.2020Ekonomi
IMF: G20 ülkeleri finansal destekleri sürdürmeli
IMF: G20 ülkeleri finansal destekleri sürdürmeliUluslararası Para Fonu (IMF) G20 ülkelerini, "bireyler, iş dünyası ve sağlık sektörüne" yönelik finansal destekleri ara vermeden sürdürmelerini önerdi ve bu yapılmadığı durumda ekonomik krizin "daha da derinleşebileceği" uyarısı yaptı.
3.11.2020Uzmanpara
IMFten Fransa açıklaması
IMF'ten Fransa açıklamasıIMF'ten yapılan açıklamada, "Fransa, kamu finansmanını düzeltmek için planını şimdiden hazırlamalı." denildi.
3.11.2020Uzmanpara
IMFden G20 ülkelerine politika desteğini sürdürme uyarısı
IMF'den G20 ülkelerine "politika desteğini sürdürme" uyarısıUluslararası Para Fonu (IMF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle belirsizliğin hala yüksek olduğunu ve politika desteğinin erken çekilmesinin bu ortamda maliyetli olacağını belirterek, G20 ülkelerine, kriz boyunca destek sağlamaya devam etmeleri uyarısında bulundu.
2.11.2020Ekonomi
IMFden Fransaya mali plan hazırlama çağrısı
IMF'den Fransa'ya 'mali plan hazırlama' çağrısı!Uluslararası Para Fonu (IMF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalganın Fransa ekonomisine yönelik görünüme zarar verdiğini belirterek, ülkeye, ekonomik iyileşme sağlam bir zemine oturduğunda uygulanmak üzere şimdiden orta vadeli mali konsolidasyon planı hazırlama çağrısında bulundu.
2.11.2020Uzmanpara
Ekim ayı ihracat rakamları açıklandı
Ekim ayı ihracat rakamları açıklandıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, 17 milyar 333 milyon dolarlık ekim ayı ihracatının, hem yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının etkili olduğu bu yılın en yüksek aylık ihracat rakamı, hem de Cumhuriyet tarihi aylık ihracat rekoru olarak tarihe geçtiğini belirtti.
2.11.2020Uzmanpara
IMFden İngiltereye politika desteği uyarısı
IMF'den İngiltere'ye 'politika desteği' uyarısıUluslararası Para Fonundan (IMF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik etkilerine karşı İngiltere'nin politika desteğini devam ettirmesi gerektiği belirtilerek kısa vadede para politikasını gevşetecek alanın olduğu bildirildi.
30.10.2020Uzmanpara
IMFden İngiltereye politika desteği uyarısı
IMF'den İngiltere'ye 'politika desteği' uyarısıUluslararası Para Fonundan (IMF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik etkilerine karşı İngiltere'nin politika desteğini devam ettirmesi gerektiği belirtilerek kısa vadede para politikasını gevşetecek alanın olduğu bildirildi.
29.10.2020Ekonomi
‘Bizim şeref meselemiz’
‘Bizim şeref meselemiz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında Charlie Hebdo’ya sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Peygamber efendimize yapılan saldırılara samimiyetle karşı durmak bizim şeref meselemizdir” dedi
29.10.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mecliste soruları yanıtladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'te soruları yanıtladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Fransa'nın seyahatlerle ilgili bir kararı varsa, biz o kararı bir görürüz, gözden geçiririz. Bunlara karşı mukabil adımları da atarız' dedi.
28.10.2020Siyaset
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi de şahsımı hedef alıyorlar deyip açıkladı: Ahlaksız namussuzlar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'şimdi de şahsımı hedef alıyorlar' deyip açıkladı: Ahlaksız namussuzlarGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan Hatay'daki terör saldırısı hakkında, "Bir felaketin önüne geçildi" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, "Ben neyim ki, sevgili peygamberime, sevgililer sevgilisine bu denli hakaret eden namussuzlarla ilgili benim bir şey söylememe de gerek yok" sözleriyle Charlie Hebdo'nu yayınladığı karikatüre tepki gösterdi. Grup toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, '(Fransa) Seyahat uyarısı varsa biz de gereğini yaparız' dedi.
28.10.2020Siyaset
IMFden Avrupa ekonomisinde riskler artıyor uyarısı
IMF'den 'Avrupa ekonomisinde riskler artıyor' uyarısıUluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Bölümü Direktörü Alfred Kammer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa ekonomisinin ağır bir bedel ödediğini ve salgının ekonomik etkisinin devasa boyutlarda olduğunu belirterek, "Riskler, salgında ikinci dalga yoğunlaştıkça artıyor. Ekonomideki iyileşmeyi sürdürmek için politikalar kararlı bir şekilde destekleyici kalmalıdır." dedi.
21.10.2020Uzmanpara
IMFden dijital para uyarısı
IMF'den 'dijital para' uyarısıUluslararası Para Fonu (IMF), dijital paraların, faydalarının yanı sıra bazı risk ve zorlukları da beraberinde getirebileceğini belirterek, "Yerel yönetimlerin para politikası yürütme yeteneklerini azaltabilir. Uygun önlemler olmadan yasa dışı para akışlarını kolaylaştırabilir, düzenleyici makamların döviz kısıtlamalarını ve sermaye akışı yönetimi önlemlerini uygulamasını zorlaştırabilir." uyarısında bulundu.
19.10.2020Uzmanpara
Powell dijital paralara ilişkin konuşma yapacak
Powell dijital paralara ilişkin konuşma yapacakABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, gelecek hafta IMF'te dijital paralara ilişkin konuşma yapacak.
16.10.2020Uzmanpara
Yoksul ülkeler için ek fon talep edildi
Yoksul ülkeler için ek fon talep edildiDünya Bankası, yoksul ülkeler için 25 milyar dolar ek fon talep etti.
15.10.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Melih AşıkMilliyet Yazarı
TACİZCİLERSakarya Üniversitesi Tarih Bölümünden Prof...
19.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

IMFekonomierdoğancumhurbaşkanıak parti

Imf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.