karadut

karadut

Son dakika karadut haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan karadut gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan karadut haber sayfamızda...

karadut haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 366 karadut haberi bulunmuştur.

Türkiyeden topladıkları böcek ve kelebekleri yurt dışına kaçırmak isteyen Profesörler yakalandı
Türkiye'den topladıkları böcek ve kelebekleri yurt dışına kaçırmak isteyen "Profesörler" yakalandıİngiliz ve İtalyan profesörler yurt dışına kaçırmak için Adıyaman’da topladıkları çok sayıda böcek ve kelebek ile birlikte yakalandı. İtalyan vatandaşı Profesör G.S. ile İngiliz vatandaşı P. J. M., Adıyaman’da topladıkları çok sayıda böcek ve kelebek ile birlikte yakalandı. Adıyaman’ın Kahta İlçesi Karadut Köyü bölgesinde, yabancı uyruklu şahısların arazide tuzaklar kurarak kelebek ve çeşitli böcekleri topladıkları ve yurt dışına kaçıracakları bilgilerinin alınması üzerine jandarma timleri tarafından arazi arama ve tarama çalışması yaptı. Arazide yapılan çalışmada şahısların böcek yakalamak için kurdukları tuzaklar tespit edildi.Pusu kuran jandarma ekipleri bahse konu tuzakları almaya gelen şahıs yakalanarak yapılan kimlik kontrolünde G.S. isimli İtalyan vatandaşı ve profesör olduğu tespit edilmiştir. Olayla ilgili Kahta Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilerek alınan arama kararıyla böcek toplayan yabancı uyruklu şahsın konakladığı pansiyon ve aracında yapılan aramalarda 2 adet böcek yakalama tuzağı, 2 adet ışıklı böcek yakalama tuzağı, 11 adet böcek muhafaza kutusu, 3 adet alkol kutusu ile yaklaşık olarak 600 adet çeşitli cins ve özelliklerde böcek ele geçirildi.Tespit edilen İngiliz vatandaşı P. J. M. isimli İngiliz vatandaşı ve profesör olduğu, elinde 5 paket halinde 25 adet çeşitli boylarda kelebek olduğu belirlenerek kelebekler muhafaza altına alındı. Kahta Milli Parklar Doğa Koruma Şefliğine bilgi verilerek şahıslara 2872 Sayılı Yasa kapsamında 120 bin 326 TL idari para cezası uygulandı. Şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler