Karekod

Karekod

Son dakika Karekod haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Karekod gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Karekod haber sayfamızda...

Karekod

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 201 karekod haberi bulunmuştur.
Bursa’da sağlık çalışanlarına aşılama çalışması başlatıldı ilk aşı başhekime
Bursa’da sağlık çalışanlarına aşılama çalışması başlatıldı ilk aşı başhekimeBursa’da sağlık çalışanlarına korona virüs aşısı yapılmaya başlandı. Bursa’da ilk aşı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Levent Özdemir’e yapıldı. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, “Bursa’da tüm sağlık personeline yetecek kadar aşı geldi. Bursa’da 230 adet aşı noktası oluşturduk” dedi.
14.01.2021Gündem
Erzurumda sağlık çalışanları, aşı olmaya başladı
Erzurum'da sağlık çalışanları, aşı olmaya başladı!Erzurum’da, Covid-19 aşılama çalışmalarına bu sabah başlandı. Aşıyı ilk yaptıran İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, kent genelinde 14 bin 500 sağlık çalışanının aşılanacağını belirtti.
14.01.2021Gündem
Acil onay geldi aşılama başladı
Acil onay geldi aşılama başladıAcil kullanım onayı verilen Kovid-19 aşısı CoronaVac’ın uygulanmasına başlandı. İlk aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu Türkiye’ye gelen 3 milyon doz aşı 81 ile dağıtıldı. Aşı kampanyası, bugün sağlık çalışanlarına uygulanarak devam edecek
14.01.2021Gündem
Son Dakika: Acil kullanım onayı çıktı Bakanı Koca koronavirüs aşısı oldu
Son Dakika: Acil kullanım onayı çıktı! Bakanı Koca koronavirüs aşısı olduGelen son dakika haberlere göre; aşı gündemiyle toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca açıklama yaptı. Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı, Ankara Şehir Hastanesi'nde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya uygulandı. Bakan Koca, "Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Eski hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı. Covid-19 aşısının ne zaman, kimlere uygulanacağı hakkında da detaylar paylaştı.
14.01.2021Gündem
Bakan Kocadan aşı açıklaması
Bakan Koca'dan aşı açıklamasıAşı gündemiyle toplanan Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca açıklama yaptı. Açıklamanın ardından Bakan Koca bilim kurulu üyeleri koronavirüs aşısı olacak.
13.01.2021Haberler
Fast sistemi nedir Fast sistemi hangi bankalarda var, limiti ne kadar
Fast sistemi nedir? Fast sistemi hangi bankalarda var, limiti ne kadar?Merkez Bankası (TCMB) Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sisteminin, bankalarla sürdürülen pilot testlerin tamamlanmasının ardından bugün kullanıma açıldığını duyurdu. Vatandaşlar ise fast sistemi nedir, hangi bankalarda kullanılır arayışına geçti. Aynı zamanda bankalarla içli dışlı olanları fast sisteminde limitin ne kadar olduğunu, ne zaman ve nasıl kullanılacağını da sorgulama başladı. İşte 7/24 EFT işlemi yapmayı sağlayacak Fast sistemi hakkında merak edilenler...
8.01.2021Ekonomi
Son dakika... Sahte isimle kopya Öğrenciler bu yöntemi kullanıyor
Son dakika... Sahte isimle kopya! Öğrenciler bu yöntemi kullanıyorKoronavirüs ile mücadele kapsamında uzaktan eğitime geçildi. Sınavlar da internet üzerinden yapılmaya başlandı. Bazı öğrenciler de üye sayısı binleri bulan sosyal medya gruplarında gözetmensiz sınavlarda kopya çekti. CNNTÜRK muhabiri Ceylan Sever’in özel haberi...
3.01.2021Haberler
Son dakika... Sahte isimle kopya Öğrenciler bu yöntemi kullanıyor
Son dakika... Sahte isimle kopya! Öğrenciler bu yöntemi kullanıyorKoronavirüs ile mücadele kapsamında uzaktan eğitime geçildi. Sınavlar da internet üzerinden yapılmaya başlandı. Bazı öğrenciler de üye sayısı binleri bulan sosyal medya gruplarında gözetmensiz sınavlarda kopya çekti. CNNTÜRK muhabiri Ceylan Sever’in özel haberi...
3.01.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı açıkladı e-Devlette yeni uygulama
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı açıkladı! e-Devlet'te yeni uygulamaCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çeşitli projelerde uzaktan algılama verileri ve tarama yöntemiyle elde edilen coğrafi verilerin e-Devlet Kapısı vasıtasıyla "Coğrafi Veri Satış Portalı" üzerinden paylaşıldığını bildirdi.
30.12.2020Ekonomi
Artık e-Devlet Kapısından ulaşılabilecek
Artık e-Devlet Kapısı'ndan ulaşılabilecek!Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çeşitli projelerde uzaktan algılama verileri ve tarama yöntemiyle elde edilen coğrafi verilerin e-Devlet Kapısı vasıtasıyla "Coğrafi Veri Satış Portalı" üzerinden paylaşıldığını bildirdi.
30.12.2020Teknoloji
Trabzon’da ilginç HES kodu sorgulaması
Trabzon’da ilginç HES kodu sorgulaması!Trabzon’un en işlek caddesine yaya olarak giriş yapan vatandaşlara HES kodu sorgulanırken, minibüsten veya özel aracından inerek caddede gezen vatandaşlara HES kodu sorgulaması yapılmıyor.
24.12.2020Gündem
Adnan Oktar suç örgütünü anlatan kitapçık dava dosyasında
Adnan Oktar suç örgütünü anlatan kitapçık dava dosyasında!Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik davada şikayetçi avukatı olan Eser Çömlekçioğlu, örgütün cinsel istismar sistemini anlatmak için hazırladığı "Adnan Oktar Suç Örgütü'nün Cinsel İstismar Sistemi" isimli 110 sayfalık kitapçık, dava dosyasına girdi.
20.12.2020Gündem
Son dakika... Bu kez Bolu 2 bin kişilik sınır getirildi
Son dakika... Bu kez Bolu! 2 bin kişilik sınır getirildiGelen son dakika haberine göre; İstanbul ve İzmit'ten sonra Bolu'da da koronavirüs önlemlerine ilişkin benzer bir tedbir kararı alındı.
10.12.2020Gündem
İstiklal Caddesine karekod ile girişler başladı
İstiklal Caddesi'ne karekod ile girişler başladıİstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde karekodlu giriş çıkış uygulaması başlatıldı. Bugün başlayan uygulamayla vatandaşlar İstiklal Caddesi girişine yerleştirilen karedodları telefon kameralarından okutarak girebiliyor. Çıkışlarda da aynı şekilde karekodlar okutuluyor.
4.12.2020Haberler
Milliyette Haftanın Özeti (4 Aralık 2020)
Milliyet'te Haftanın Özeti (4 Aralık 2020)İşte bu haftanın öne çıkan haber başlıkları...
4.12.2020Haberler
İstiklal Caddesine karekod ile girişler başladı
İstiklal Caddesi'ne karekod ile girişler başladıİstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde karekodlu giriş çıkış uygulaması başlatıldı. Bugün başlayan uygulamayla vatandaşlar İstiklal Caddesi girişine yerleştirilen karedodları telefon kameralarından okutarak girebiliyor. Çıkışlarda da aynı şekilde karekodlar okutuluyor.
4.12.2020Gündem
Binaya karekodlu çapraz sorgu
Binaya karekodlu çapraz sorguÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, betona getirilen karekod uygulamasını demir ve çelikte de uygulamak için çalışıldığını açıkladı. Can, yapılarda, “çapraz sorgu” yapılabilen hologram çipli beton teknolojisinin altı ülkeye ihraç edileceğini ve protokol aşamasına gelindiğini de bildirdi.
4.12.2020Ekonomi
Son Dakika | İstiklal Caddesi’nde yeni dönem Karekodlu giriş çıkış başlıyor
Son Dakika | İstiklal Caddesi’nde yeni dönem! Karekodlu giriş çıkış başlıyorGelen bir son dakika haberine göre, Koronavirüs tedbirleri kapsamında cadde ve meydanlara limit uygulaması, İstanbul İstiklal Caddesi’nde de hayata geçirildi. Covid-19 ile mücadele kapsamında aynı anda 7 bin kişinin bulunmasına izin verilen İstiklal Caddesi’nde karekod uygulamasına geçiliyor. Caddeye giren ve çıkan vatandaşların sayılarının belirlenmesi için belirli aralıklar ile konulan karekodlar, vatandaşlar tarafından cep telefonları ile okutulacak.
3.12.2020Gündem
TÜBİTAK geliştirdi Maskeniz gerçek mi, sahte mi
TÜBİTAK geliştirdi! Maskeniz gerçek mi, sahte mi?TÜBİTAK, satın alınan maskelerin tıbbi maske olup olmadığını anlamaya yarayan bir cep telefonu uygulaması geliştirdi. Uygulamayı değerlendiren İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mikrobiyoloji ve Koruyucu Sağlık Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, “Merdiven altı ürünlerin risk yarattığını asla unutmamak gerekir. Cep telefonlarımıza bu ‘Ürün Takip Sistemi’ni indirebiliriz. Bu uygulama sonucunda satın aldığımız ürünün gerçekten bir maske olup olmadığını anlamak mümkün” dedi.
1.12.2020Gündem
150 milyon liralık teknoloji yatırımı
150 milyon liralık teknoloji yatırımıVakıf Katılım, kuruluşunun üzerinden geçen 5 yılda 150 milyon TL’lik teknoloji yatırımı gerçekleştirdi.
1.12.2020Ekonomi
Vakıf Katılım’dan 7/24 para transferi
Vakıf Katılım’dan 7/24 para transferiVakıf Katılım, müşterilerinin yurt içi para transferlerini 7/24 ve anında yapabilmelerine olanak sağlayan FAST sistemini 18 Aralık 2020’de kademeli olarak devreye alacağını açıkladı.
21.11.2020Ekonomi
Bu sistem FBIda bile yok Beton takibinde karekod dönemi
Bu sistem FBI'da bile yok! Beton takibinde karekod dönemiİnşaatlara dökülen taze betonların içine çip atılarak başlatılan beton takip sisteminde, mikserlere karekodlu beton irsaliyesi ve etiket uygulamasına geçiliyor. Yeni dönemde tüm mikserlerin camına, beton santralından çıkmadan önce beton sınıfı, kullanılan agrega cinsi, çimento ve su miktarı, firma adı, katkı malzemesi gibi bilgileri içeren karekodlu etiket yapıştırılacak.
17.11.2020Ekonomi
7/24 EFT hakkında her şey
7/24 EFT hakkında her şeyMerkez Bankası, yeni bir ödeme sistemini hizmete açmak üzere hazırlıklarını tamamladı. Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) olarak isimlendirilen bu yeni sistemle vatandaşlar, farklı bankalardaki hesaplar arasında para transferini 2-3 saniyede, 7 gün 24 saat gerçekleştirebilecek.
14.11.2020Ekonomi
FAST Sistemi adı gibi hızlı olacak Artık para transferi...
"FAST" Sistemi adı gibi hızlı olacak! Artık para transferi...Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), pilot uygulamasına başlayacağı Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sisteminde, katılımcılar arası uçtan uca bir para transferi işleminin ortalama 2-3 saniyede tamamlanması hedeflenirken en fazla 25 saniye içerisinde tamamlanmayan işlemler iptal edilecek.
13.11.2020Ekonomi
FAST Sistemi adı gibi hızlı olacak
'FAST' Sistemi adı gibi hızlı olacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), pilot uygulamasına başlayacağı Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sisteminde, katılımcılar arası uçtan uca bir para transferi işleminin ortalama 2-3 saniyede tamamlanması hedeflenirken en fazla 25 saniye içerisinde tamamlanmayan işlemler iptal edilecek.
13.11.2020Uzmanpara
Düşük gösterilen maaşa SMS uyarısı
Düşük gösterilen maaşa SMS uyarısıKayıtdışıyla mücadelede önemli bir adım daha atılıyor. Özel sektörde çalışan sigortalılara prime esas kazanç bir önceki aya göre yüzde 20 ve üzerinde azalırsa kısa mesaj gidecek
2.11.2020Ekonomi
Uluslararası ticarette alternatif para ve ödeme sistemleri geliştirilecek
Uluslararası ticarette alternatif para ve ödeme sistemleri geliştirilecekİkili anlaşmalar yoluyla yerel para cinslerinden ticaret imkanları artırılacak. Bu kapsamda Para Takası Anlaşması gibi uygulamalar, Türkiye ile finansal ve ticari ilişkileri yoğun olan ülkelere yayılacak.
30.10.2020Ekonomi
VakıfBank’tan QR kodlu bir yenilik daha
VakıfBank’tan QR kodlu bir yenilik dahaTemassız alışverişe QR kodlu dokunuş yapan VakıfBank, müşterilerine sunduğu yenilikçi ürünlerine bir yenisini daha ekledi.
22.10.2020Ekonomi
HES kodunu okuyup temassız ateş ölçüyor
HES kodunu okuyup temassız ateş ölçüyorSamsun'da bilgisayar mühendisi ve elektronik teknisyeni 2 arkadaşın geliştirdiği cihaz, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasını cep telefonundan karekodla okuyabiliyor, insanların ateşini temassız ölçebiliyor.
14.10.2020Teknoloji
Sanayiciye ikiz çek şoku Bunu da aştılar...
Sanayiciye ikiz çek şoku! Bunu da aştılar...Çekte sahteciliğinin önüne geçmek için uygulanan karekod sistemini dolandırıcıların aştığı iddia edildi. Firmalara ait çeklerin sahtesi ile mal alan dolandırıcılar hakkında savcılıklara da çok sayıda başvuru olduğu öğrenildi. Firmasına ait çeklerin ikizinin piyasaya sürüldüğünü ileri süren İkitelli OSB Yönetim Kurulu üyesi Şaban Gülbahar, “Çok sayıda sanayici arkadaşımız benzer durumu yaşıyor” dedi.
9.10.2020Ekonomi
Yeni kitabı dördüncü baskıda
Yeni kitabı dördüncü baskıdaAlmula Merter Churm’ün ‘Kelebeğin Zamanı’ adlı roman serisinin ilk kitabı ‘Bitti Dediğin Anda Kaderin Yeniden Yazılır’, okurlardan büyük ilgi görüyor.
3.10.2020Cadde
Nakitsiz ödeme dönemi başlıyor
Nakitsiz ödeme dönemi başlıyorMerkez Bankası, ‘TR Karekod’u hayata geçiriyor. Ödemeleri kolaylaştıracak uygulamayı simitçiden büfeciye küçük işletmeler de kullanabilecek.
22.08.2020Ekonomi
Karekodlu ödemeye ‘yerlilik’ ayarı
Karekodlu ödemeye ‘yerlilik’ ayarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nca hazırlanan Ödeme Hizmetlerinde TR Karekodun Üretilmesi ve Kullanılması Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre, ödeme hizmeti kapsamına giren ve karekod kullanılarak yapılan her ödeme işleminde, TR Karekod kullanılacak.
22.08.2020Ekonomi
Merkez Bankasından TR Karekodun üretilmesine ilişkin yönetmelik
Merkez Bankası'ndan TR Karekod'un üretilmesine ilişkin yönetmelikTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca hazırlanan Ödeme Hizmetlerinde TR Karekodun Üretilmesi ve Kullanılması Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
21.08.2020Uzmanpara
Merkez Bankasından ödeme hizmetlerinde TR Karekodun üretilmesine ilişkin yönetmelik
Merkez Bankası'ndan ödeme hizmetlerinde TR Karekod'un üretilmesine ilişkin yönetmelikTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca hazırlanan Ödeme Hizmetlerinde TR Karekodun Üretilmesi ve Kullanılması Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
21.08.2020Ekonomi
Evde tedavide Teletıp dönemi
Evde tedavide Teletıp dönemiBakan Koca, evde tedavi gören vatandaşlarla ilgili yeni bir uygulamaya geçileceğini belirterek, “Hekimlerimiz, ‘Teletıp’ denilen sistem sayesinde hastalarıyla doğrudan görüşme yapacak” dedi. Koca, günlük test sayısının da 100 binin üzerine çıkacağını söyledi
20.08.2020Gündem
Son dakika... Okullar 21 Eylülde açılacak mı Bakan Kocadan flaş açıklamalar
Son dakika... Okullar 21 Eylül'de açılacak mı? Bakan Koca'dan flaş açıklamalarSon dakika gelen habere göre; Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu ve Türkiye'nin corona virüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 1303 kişiye corona virüs tanısı konuldu, 23 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 253 bin 108, can kaybı 6 bin 39 oldu. Koca, HES mobil uygulamasına "riskli alan" özelliği kazandırdıklarını, Kırıkkale'de denenen bu özelliğin tüm yurtta hizmete gireceğini bildirdi. Okulların açılmasına ilişkin konuşan Koca, "21 Eylül'de okulların açılması yaklaşımı içindeyiz." dedi. Bakan Koca, "Son 1,5 ayın en yüksek hasta sayısına ulaştık." ifadelerini kullandı.
20.08.2020Gündem
AVM, restoran, kafe ve taksilerde yeni dönem Tüm Türkiyede yapılacak
AVM, restoran, kafe ve taksilerde yeni dönem! Tüm Türkiye'de yapılacakSon dakika gelen habere göre; Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasının yeni özelliği “Güvenli Alan” sayesinde AVM, restoran, kafe, hatta taksilerin bile koronavirüs açısından anlık olarak güvenli olup olmadığının görülmesi mümkün. İçişleri Bakanlığı'nın önceki gün yayınladığı genelge ile şimdilik pilot il Kırıkkale'de zorunlu hale getirilen “Güvenli Alan” kullanımı, kısa sürede tüm Türkiye’de yeni normaldeki sosyal hayatın bir parçası haline gelecek. Uygulama sayesinde akıllı telefona sadece bir karekod okutarak gidilen mekanda riskli biri var mı yok mu saniyeler içinde görülebiliyor.
16.08.2020Gündem
İzmirli kadınlardan çağrı
İzmirli kadınlardan çağrıİzmir’de kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması için sokaklara indi...
6.08.2020Ege
Belediye işletmeleri hijyenden geçti...
Belediye işletmeleri hijyenden geçti...Buca Belediyesi’nin kafe ve restoranları, Turuncu Çember Sertifikası almaya hak kazandı.
29.07.2020Ege
Hizmet işletmelerine e-adisyon kolaylığı geliyor
Hizmet işletmelerine "e-adisyon" kolaylığı geliyorHazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, halihazırda kağıt olarak düzenlenen adisyonların elektronik ortamda e-belge olarak hazırlanmasına ve muhafazasına imkan tanıyacak bir düzenleme taslağı hazırladı.
17.07.2020Ekonomi
Son dakika Sanal bahis çetesine operasyon 36 gözaltı
Son dakika! Sanal bahis çetesine operasyon! 36 gözaltıSon dakika haberi... İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yasa dışı bahis oynattıkları iddia edilen bir şebekeye yönelik operasyon yaptı. Özel Harekât ekiplerinin de destek verdiği operasyonda 36 şüpheli gözaltına alındı.
7.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Hayat Eve Sığar uygulamasında dikkat çeken özellik
Son dakika haberi: Hayat Eve Sığar uygulamasında dikkat çeken özellik!Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat Eve Sığar” uygulamasında yer alan, “güvenli alan” bölümü ile kişileri bulundukları alandaki toplam kişi sayısı ve riskli kişi sayısını görüntüleyebiliyor. İşte İstanbul ve Ankara'nın corona virüs tablosunda son durum...
3.07.2020Gündem
Karekodu kopyalanmış ikiz çekle dolandırıldılar
Karekodu kopyalanmış ikiz çekle dolandırıldılarİzmir'de, ticaretle uğraşan ortaklar Sevgi K. ve Burak K., Y.Ç. isimli müşterilerinin kendilerinden aldığı mal karşılığında verdiği 65 bin liralık çeki, üzerindeki karekodu okutarak teslim aldı. Ortaklar, parayı tahsil etmek için bankaya gittiklerinde ise çekin sahte olduğunu öğrendi. Avukat Abdi Yaşar, gerçek çeklerdeki karekodlar kopyalanarak hazırlanan sahte çeklerin piyasaya sürüldüğünü belirterek, vatandaşları 'ikiz çeklere' karşı dikkatli olmaları yönünde uyardı.
1.07.2020Gündem
Son dakika... Bakan Ersoy corona virüs test merkezleri için tarih verdi
Son dakika... Bakan Ersoy corona virüs test merkezleri için tarih verdi!Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, yoğun havaalanlarında 1 Temmuz'a, diğerlerinde 15 Temmuz'a kadar Korona virüs test merkezlerinin açılacağını bildirdi. Öte yandan Ersoy, Bakanlığın işlettiği halk plajlarını Türkiye geneline yayacaklarını bildirdi. Ersoy, "Havalimanlarında 15 euroya test yapılacak. 2 saatte test sonucu çıkıyor. Ateşi yüksek olanlara test ücretsiz yapılacak." dedi.
24.06.2020Ekonomi
YKS : TYT - AYT - YDT sınav yerleri duyuruldu mu YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır
YKS : TYT - AYT - YDT sınav yerleri duyuruldu mu? YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır?Üniversite sınavı için geri sayım başladı. YKS'nin TYT, AYT, ve YDT oturumları için heyecan başladı. Peki YKS ne zaman uygulanacak? YKS sınav giriş belgeleri yayımlandı mı? Bu yıl üniversite sınavına girecek olan adayların, Haziran ayına girmemizle birlikte, gözü kulağı ÖSYM'ye çevrildi.
14.06.2020Gündem
Sertifikalı otel sayısı 81e yükseldi
Sertifikalı otel sayısı 81'e yükseldiSağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında, Türkiye genelinde 8 Haziran'da 22 olan belgeli otel sayısı, beş günde 81'e yükseldi. Belgelendirme süreci devam eden 321 otel sırada bekliyor. Antalya 31 sertifikalı otel ve 149 başvuruyla Türkiye'de ilk sırada yer alıyor.
13.06.2020Gündem
Güney Korede 50, Taylandda 4, Çin’de 3 yeni vaka
Güney Kore'de 50, Tayland'da 4, Çin’de 3 yeni vaka!Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte Çin ana karasında 3, Tayland'da 4, Güney Kore'de 50 vaka tespit edildi.
10.06.2020Dünya
Ziraat’te karekodla prim ödeme başladı
Ziraat’te karekodla prim ödeme başladıZiraat Bankası, SGK prim tahsilatları için halen var olan TCKN/VKN/Sicil numarası ile ödeme yöntemlerine ek olarak karekod okuma teknolojisi aracılığıyla da ödeme imkanı sunmaya başladı.
5.06.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Songül HatısaruMilliyet Yazarı
İLAÇ GİBİ!Bu yıl tatili, doğayı her zamankinden çok özledik...
14.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskarekodcoronafastistiklal caddesi

Karekod ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.