Kaşıkçı

Kaşıkçı

Son dakika kaşıkçı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kaşıkçı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kaşıkçı haber sayfamızda...

Kaşıkçı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.061 kasikci haberi bulunmuştur.
Bidenın İstihbarat Direktör adayından, Kaşıkçı cinayeti için vaat
Biden'ın İstihbarat Direktör adayından, Kaşıkçı cinayeti için vaatABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörlüğüne aday gösterdiği Avril Haines, görevinin Senato tarafından onaylanması durumunda, Suudi Arabistanlı Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin detaylı bir rapor yayımlayacağını açıkladı.
19.01.2021Dünya
Hamsinin fiyatı 40 liraya çıktı
Hamsinin fiyatı 40 liraya çıktıÇanakkale'de kar yağışı ve soğuk havaya rağmen balıkçılar, denize açıldı. Avlanan balıklar tezgahları doldururken, hal esnafı vatandaşlara, koronavirüse karşı bağışıklık sistemlerini güçlü tutmak için balık tüketmelerini önerdi.
18.01.2021Ekonomi
Suudi Arabistanın Washington Büyükelçiliğinin sokağına Cemal Kaşıkçı ismi tasarısı
Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçiliğinin sokağına "Cemal Kaşıkçı" ismi tasarısıABD'nin başkenti Washington'daki Suudi Arabistan Büyükelçiliğinin bulunduğu sokağın isminin "Cemal Kaşıkçı Yolu" olarak değiştirilmesi için Kent Konseyine tasarı sunuldu.
15.01.2021Dünya
Çanakkale’de hamsi fiyatları 45 lira oldu
Çanakkale’de hamsi fiyatları 45 lira olduKaradeniz ve İstanbul Boğazı’nda 10 günlük hamsi avlanma yasağının ardından, Çanakkale’de balık fiyatları el yaktı. Geçtiğimiz hafta 25-30 liradan satılan hamsi, şuan da kilosu 45 liradan alıcı buluyor.
11.01.2021Haberler
Çanakkale’de hamsi fiyatları 45 lira oldu
Çanakkale’de hamsi fiyatları 45 lira olduKaradeniz ve İstanbul Boğazı’nda 10 günlük hamsi avlanma yasağının ardından, Çanakkale’de balık fiyatları el yaktı. Geçtiğimiz hafta 25-30 liradan satılan hamsi, şuan da kilosu 45 liradan alıcı buluyor.
11.01.2021Ekonomi
Atama Kararları Resmi Gazetede yayımlandı
Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandıBazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevden alınarak yerine Ayşe Ayşin Işıkgece atandı.
9.01.2021Gündem
Veliaht Prens’e  dokunulmazlık iddiası
Veliaht Prens’e dokunulmazlık iddiasıABD Başkanı Donald Trump’ın, 2018’de eski bir terörle mücadele subayı olan Saad El-Cabri’ye Kanada’da suikast düzenlenmesi emri verdiği belirtilen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a dokunulmazlık vermeyi düşündüğü iddia edildi.
25.12.2020Dünya
Suudi Arabistan ve BAE için bomba iddia Kirli oyunları ortaya çıktı...
Suudi Arabistan ve BAE için bomba iddia! Kirli oyunları ortaya çıktı...Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), İsrail tarafından geliştirilen casus yazılımı kullanarak onlarca gazetecinin telefonunu hackledikleri iddia edildi.
21.12.2020Dünya
Restoranlar kapandı balık fiyatları düştü
Restoranlar kapandı balık fiyatları düştüÇANAKKALE’DE koronavirüs tedbirleri kapsamında restoranların kapalı olması balık fiyatlarını düşürdü.
15.12.2020Ege
Suudi Veliaht Prens Norveçe de infaz timi gönderdi
'Suudi Veliaht Prens Norveç'e de infaz timi gönderdi'Norveç’in köklü gazetelerinden Dagbladet, Suudi Arabistan’ın 2018 yılında, Cemal Kaşıkçı’nın Norveç’te yaşayan arkadaşı ve rejim muhalifi aktivist İyad el-Bağdadi'yi öldürtmek için ülkeye 10 kişilik infaz timi gönderdiği iddiasında bulundu.
15.12.2020Dünya
ABDde yargıç, CIAden Kaşıkçı açıklaması istedi
ABD'de yargıç, CIA'den Kaşıkçı açıklaması istediABD’de federal yargıç, ABD’deki istihbarat teşkilatlarının, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesiyle ilgili raporu kamudan niye gizlediğini açıklamasını istedi.
10.12.2020Dünya
Almanya, Suudi Arabistana silah yasağını 2021 sonuna uzattı
Almanya, Suudi Arabistan'a silah yasağını 2021 sonuna uzattıAlman hükümetinin Suudi Arabistan'a yönelik silah ihracatı yasağını 2021'in sonuna kadar "sıkılaştırarak" uzattığı bildirildi.
10.12.2020Ekonomi
MHP Hatay Milletvekili Kaşıkçının koronavirüs testi pozitif çıktı
MHP Hatay Milletvekili Kaşıkçı'nın koronavirüs testi pozitif çıktıMHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını duyurdu.
30.11.2020Gündem
‘Tehdit edildiğini hıçkırıklarla anlattı’
‘Tehdit edildiğini hıçkırıklarla anlattı’Suudi Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 30 yıllık arkadaşı Mısırlı Ayman Nour, duruşmada tanık olarak dinlendi. Nour, “Cemal, Kahtani ailesi tarafından tehdit edildiğini söyledi. Tehditleri anlatırken hıçkırıklarla ağlamaya başladı” dedi.
25.11.2020Gündem
Son dakika Kaşıkçı’nın 30 yıllık arkadaşı konuştu: Kahtani ailesi tehdit ediyordu
Son dakika! Kaşıkçı’nın 30 yıllık arkadaşı konuştu: Kahtani ailesi tehdit ediyordu!Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin görülen davada Kaşıkçı’nın 30 yıllık arkadaşı eski politikacı-gazeteci Dr. Ayman Nour tanık olarak dinlendi. Nour ifadesinde, Cemal Kaşıkçının bir röportajından dolayı Kahtani ailesi tarafından tehdit edildiğini belirterek, “Kahtani ailesi Suudi Kraliyet ailesine yakındır. Kahtani kendisini aramış çok sert bir şekilde tehdit etmiş. Onun çocukları olduğunu ve tanıdığını söylemiş. Cemal o esnada hıçkırıklarla ağlamaya başladı” dedi.
24.11.2020Gündem
Son dakika: Dünyayı sarsan iki olay arasındaki şoke eden bağlantı
Son dakika: Dünyayı sarsan iki olay arasındaki şoke eden bağlantı!Gelen son dakika haberine göre; Suudi Arabistan'da 2017'de bazı iş adamları ve prenslerin yolsuzluk soruşturması kapsamında başkent Riyad'daki bir otelde tutulmasında görev verilen kişilerin, ertesi yıl gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde de yer aldığı, hatta Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın ilk olaydan sıyrılmasının cinayete kapı araladığı belirtildi.
19.11.2020Dünya
G-20 liderlerine Suudi Arabistan tepkisi
G-20 liderlerine Suudi Arabistan tepkisiAmerikan Washington Post gazetesi, G-20 ülkelerinin video konferans yöntemi ile Riyad'da yapılacak zirveye katılmalarına değinerek, "G-20 ülkeleri, Suud rejimin katliam ve işkencelerini görmezden geliyor." eleştirisinde bulundu.
18.11.2020Dünya
Alman silahlarına ihtiyacımız yok
'Alman silahlarına ihtiyacımız yok'Suudi Arabistan'ın Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr, ülkesinin Alman silahlarına ihtiyaç duymadığını söyledi.
15.11.2020Ekonomi
Bidenın dış politika öncelikleri Washingtonda masaya yatırıldı
Biden'ın dış politika öncelikleri Washington'da masaya yatırıldıABD'nin resmi olmayan sonuçlara göre seçilmiş Başkan Joe Biden'ın dış politika önceliklerini masaya yatıran uzmanlar, İran ile yapılan nükleer anlaşma konusundaki duruşu dışında mevcut Başkan Donald Trump'ın dış politikasını devam ettireceğini ifade etti.
13.11.2020Dünya
TBMM kararları Resmi Gazetede
TBMM kararları Resmi Gazete'deDepreme karşı alınabilecek önlemlerin ve depremlerin zararlarının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna üye seçimine dair karar ile Kamu Başdenetçiliği seçimine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
12.11.2020Siyaset
ATAM SEN RAHAT UYU
ATAM SEN RAHAT UYUİzmir’de Ulu Önder Atatürk’ün vefat ettiği 09.05’te hayat durdu. 1 dakikalık saygı duruşuna vatandaşlar evlerinde, sokaklarda ve caddelerde eşlik etti
10.11.2020Ege
Bergama’da virüsle mücadele tam gaz
Bergama’da virüsle mücadele tam gazBergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Hakan Koştu, İlçe Emniyet Müdürü Bayçora Durağan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ümmiye Çelik Saygın, pazartesi pazarında yapılan koronavirüs önlemlerini denetledi.
10.11.2020Ege
Konsoloslukta dehşet Cemal Kaşıkçı gibi olmaktan korktum
Konsoloslukta dehşet! 'Cemal Kaşıkçı gibi olmaktan korktum'Son dakika haberlere göre, Mısır'ın İstanbul Konsolosluğu'nda kendisine karşı şüpheli davranışlar gösteren görevliler hakkında suç duyurusunda bulunan Mısır vatandaşı Amr Alaa Albib Hamed Farag, 'Cemal Kaşıkçı gibi olmaktan çok korktum, çok ürkütücü bir his. Konsolosluktan kaçarak çıktım, beni durdurmaya çalıştılar. Pasaportuma da el koymak istediler, ama ısrar edince konsolosluk bahçesinden fırlattılar' dedi.
28.10.2020Gündem
Kaşıkçının nişanlısı ABDde Veliaht Prens Selmana dava açtı
Kaşıkçı'nın nişanlısı ABD'de Veliaht Prens Selman'a dava açtıSuudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a ve bazı yetkililere, cinayetten sorumlu tutulmaları için ABD'de dava açtı.
20.10.2020Dünya
Adalet Bakan Yardımcısı Öner görevden alındı
Adalet Bakan Yardımcısı Öner görevden alındıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner görevden alındı. Yerine son dönemde pek çok kritik soruşturmayla ismi gündeme gelen İstanbul Başsavcı Yardımcısı Hasan Yılmaz atandı. Hasan Yılmaz aynı zamanda HSK Birinci Daire Üyesi olarak da görev yapacak.
17.10.2020Siyaset
MHP’den Hatay için fidan kampanyası
MHP’den Hatay için fidan kampanyasıMHP milletvekilleri ve parti yöneticileri, geçen hafta orman yangınlarıyla sarsılan Hatay’da fidan dikimi için “Geleceğe Nefes” ismiyle yardım kampanyası başlattı.
17.10.2020Siyaset
Son dakika... Suudi Arabistandan bir skandal Türkiye hamlesi daha
Son dakika... Suudi Arabistan'dan bir skandal Türkiye hamlesi daha!Gelen son dakika haberine göre; Türk ürünlerine ambargo uygulayan Suudi Arabistan şimdi de Türkiye’den ev alan Suudi vatandaşlarını izlemeye aldı. Yönetim Arap yatırımcılara ‘evleri satın’ baskısı yapıyor.
15.10.2020Gündem
Ateşlenen bebeğini hastaneye götüren baba dehşet saçtı
Ateşlenen bebeğini hastaneye götüren baba dehşet saçtı!Bursa’da eşiyle birlikte ateşlenen bebeklerini götürdükleri hastanede, röntgen odasına girmek isteyen baba, koronavirüs uyarısı yapan teknisyene tekme attı. İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Halim Kaşıkçı, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadığını belirtti.
14.10.2020Gündem
Bir haftada 10 lira zam
Bir haftada 10 lira zamÇanakkale’de av yasağının bitimiyle balıkçılar denize açıldı, tezgahlar doldu...
11.10.2020Ege
Tezgahlarda palamut azaldı Fiyatlar yükseldi
Tezgahlarda palamut azaldı! Fiyatlar yükseldiBoğaza kıyısı olan Çanakkale'de en önemli geçim kaynaklarından biri olan balıkçılık, 1 Eylül itibariyle bereketli günler yaşıyor. Ancak, geçtiğimiz hafta tanesi 15 liradan satışa sunulan palamut bugün itibariyle 10 lira artarak, 25 liradan satılıyor.
10.10.2020Ekonomi
Bursa İl Sağlık Müdürü Kaşıkçı: Bir pozitif hastayı kuaförde gelin başı yaptırırken bulduk
Bursa İl Sağlık Müdürü Kaşıkçı: Bir pozitif hastayı kuaförde gelin başı yaptırırken buldukBursa İl Sağlık Müdürü Dr. Halim Ömer Kaşıkçı, pandemi sürecinde filyasyon çalışmalarında çarpıcı örneklerle karşılaştıklarını belirterek, "Koronavirüs testi pozitif çıkan bir vakayı telefonla aradığımızda kendisinin düğün hazırlıkları kapsamında, kuaförde saçlarını yaptırdığını öğrendik. Ekiplerimiz hemen kuaföre gitti ve hastayı izolasyona aldık" dedi.
9.10.2020Gündem
AP, Kaşıkçı cinayetinin sorumlularına yaptırım istedi
AP, Kaşıkçı cinayetinin sorumlularına yaptırım istediAvrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) Konseyi'nden insan hakları yaptırım mekanizmasının kabul edilerek, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinden sorumlu Suudi Arabistanlılara yaptırım uygulanmasını istedi.
8.10.2020Dünya
‘Suudi katilleri Türkiye’ye gönderin’
‘Suudi katilleri Türkiye’ye gönderin’İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan elçiliğinde öldürülmesinin ikinci yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.
3.10.2020Siyaset
Cemal Kaşıkçının öldürüldüğü yerin görüntüleri ortaya çıktı
Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü yerin görüntüleri ortaya çıktıKatledilen Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinin ardından 4 kişilik bir ekibin cinayetin delillerini karartmak için İstanbul'a geldiği ortaya çıktı. Cinayet mahallinde kimyasal temizleyici kullanıldığı ve bazı kan lekelerinin olduğu görüntüleri ortaya çıktı.
2.10.2020Haberler
Suudlar iki detayı gözden kaçırdı Tüyler ürperten görüntü
Suudlar iki detayı gözden kaçırdı! Tüyler ürperten görüntüKatledilen Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinin ardından 4 kişilik bir ekibin cinayetin delillerini karartmak için İstanbul'a geldiği ortaya çıktı. Cinayet mahallinde kimyasal temizleyici kullanıldığı ve bazı kan lekelerinin olduğu görüntüleri ortaya çıktı.
2.10.2020Gündem
Kaşıkçı cinayetinin ardından geçen skandal dolu 2 yıl
Kaşıkçı cinayetinin ardından geçen skandal dolu 2 yılSuudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı, bir evrak almak için randevuyla gittiği ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu'nda 2 Ekim 2018'de üst düzey isimlerin dahil olduğu bir suikasta kurban gitmesiyle tüm dünyada sembol bir isim haline gelirken, Riyad'da cinayete ilişkin görülen tartışmalı dava ve uluslararası toplumun suikast karşısındaki eylemsizliği tarihin eksi hanesine yazıldı.
2.10.2020Gündem
İletişim Başkanı Altundan Cemal Kaşıkçı açıklaması
İletişim Başkanı Altun'dan 'Cemal Kaşıkçı' açıklamasıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, 2 yıl önce ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra Suudi Arabistan'dan gelen infaz timi tarafından öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, "Hepimiz Cemal Kaşıkçı'nın katillerini tanıyoruz ve onlardan hesap sormalıyız. Suudi katilleri Türkiye'ye gönderin" dedi.
2.10.2020Siyaset
Kaşıkçının nişanlısı ve Washington Posttan G-20ye katılmayın çağrısı
Kaşıkçı'nın nişanlısı ve Washington Post'tan 'G-20'ye katılmayın' çağrısıÖldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ve Kaşıkçı'nın köşe yazarlığı yaptığı Washington Post'un yayın kurulu, liderlere, bu yıl Suudi Arabistan'ın ev sahipliğinde yapılacak G-20 Zirvesine katılmama çağrısı yaptı.
1.10.2020Dünya
Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin 2. iddianamede çarpıcı detaylar
Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin 2. iddianamede çarpıcı detaylarSuudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilmesine ilişkin Suudi Arabistanlı 2'si başkonsolosluk çalışanı firari 6 şüpheli hakkında hazırlanan ikinci iddianamede, 4 kişinin Kaşıkçı cinayetinde delilleri karartmak için Türkiye'ye geldiği belirtildi.
30.09.2020Gündem
Kaşıkçı cinayetine ikinci iddianame
Kaşıkçı cinayetine ikinci iddianameWashington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018’de gittiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ikinci iddianame hazırlandı.
29.09.2020Gündem
Son dakika Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili flaş gelişme
Son dakika! Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili flaş gelişmeGelen bir son dakika haberine göre; Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Suudi Arabistanlı 6 şüpheli için ikinci iddianame düzenlendi.
28.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
206 yıl sonra ilk baskınHaftanın olayı, kuşkusuz ABD Kongre binasının Donald Trump taraftarları tarafından işgal edilmesiydi...
10.01.2021
Tunca BenginMilliyet Yazarı
MİT’in İstanbul’da ajan avıİranlı rejim muhalifi Habib Farajollah Chaab’ı kaçırıp İran istihbarat örgütü SAVAMA’ya teslim eden uyuşturucu baronu Zindaşti’nin adamlarının yakalanması örtülü faaliyetlerdeki kirli ilişkilerin, bağlantıların hiçbir sınır tanımadığını bir kez daha ortaya koydu...
17.12.2020Gündem
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Biden’ın önceliği Türkiye olmayacak!Yaklaşık iki haftadır, gerek ABD gerekse de Türkiye, Başkanlık seçimlerini yorumlayıp tartışıyor...
16.11.2020
Belma AkçuraMilliyet Yazarı
Gazetecilik ve Robert FiskRobert Fisk, dünya medyasına çok önemli bir miras bıraktı; siyaset tarihini yazmanın, sadece resmî tarihçilerin değil, o tarihe bizzat tanıklık etmiş gazetecilerin de işi olduğunu hatırlatarak1972’nin Haziran’ında, Kanlı Cuma’da genç bir gazeteci, Belfast’ın bir ucundan diğerine koşar...
8.11.2020Pazar
Didem Özel TümerMilliyet Yazarı
Öngörülen dezenformasyonTBMM Başkanı Mustafa Şentop bugün Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşecek ve Türkiye’nin desteğini bir kez daha dile getirecek...
19.10.2020Siyaset
Belma AkçuraMilliyet Yazarı
Gazeteci haberi kitaplaştırırsa…Bir gazetecinin; çalıştığı kurumdan haber saklayıp kamuoyunu zamanında, doğru bilgilendirmek yerine, bu bilgileri kitabında kullanması etik değildirBob Woodward gazeteci olarak geçirdiği 50 yılda, dokuz başkanı konu alan 20 kitap yazdı...
11.10.2020Pazar
Özay ŞendirMilliyet Yazarı
Yakışıklı olmak ahlaklı olmaya yetmiyorOntario’daki North Eastern Arms adlı firma üretiyor NEA, 7,5 PDW-CCS model kendinden yüklemeli tüfeği...
7.10.2020Gündem
Özay ŞendirMilliyet Yazarı
Kumdan kale bile yapamasınlarSuudi Arabistan Türk mallarına karşı ambargo başlattı...
30.09.2020Gündem
Şebnem BurcuoğluMilliyet Yazarı
Ödül törenlerinin yeni tarzıNe flaşların patladığı kırmızı halılar ne ağzına kadar ünlü dolu salonlar ne de canlı performanslar...
27.09.2020Pazar

Benzer Haber Etiketleri

cemal kaşıkçısuudi arabistanabdköşe yazısıkaşıkçı

Kaşıkçı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.