kral

kral

Son dakika kral haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kral gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kral haber sayfamızda...

kral haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.397 kral haberi bulunmuştur.

Sivas Gezilecek Yerler (2020) - Sivas Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Sivas Gezilecek Yerler (2020) - Sivas Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiSivas İç Anadolu Bölgesinin doğu kesiminde yer alan bir ildir. Mezopotamya bölgesinden geçen kervanların geçmiş olduğu İpek Yolu üzerinde bulunması ve bir diğer önemli ticaret yolu olan Kral Yolu’nun üzerinden geçmesi ile oldukça önemli bir şehirdir. Tarihte önemli bir yeri olan bu şehir büyük bir şehirdir. Yüz ölçümü olarak Konya ilinin ardından Türkiye’nin en büyük ikinci ili Sivas’tır. Sivas’ta çok sayıda gezilecek yer bulunur. Sivas’ta gezilecek yerler nerelerdir? İşte Sivas’ta mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesini sizler için derledik. Sivas Kral Yolu ve İpek Yolu’nun kesişmiş olduğu bir konumda bulunur. Bu sebep ile Sivas şehrinin tarihi olarak zenginliğinin bulunmasının yanında kaplıcalar, doğal güzellikler ile çok farklı gezilecek yeri bulunmaktadır. Sivas tüm tarihinde Anadolu için önemli bir şehir olması ile şehir merkezinde bulunan tarihi eserlerin mutlaka görülmesi gerekmektedir. Günümüzde hala tarihin izleri Sivas şehrinde taşınmaya devam etmektedir. Selçuklu dönemine ait olan önemli eserler için ev sahibi olan bir şehirdir. Sivas’ta görülmesi gereken yerleri gezip görebilmek için en az iki gün ayrılmalıdır. İlk günde Sivas’ın tarihi yapılarını ve yerlerini gezerken, ikinci gün doğal güzellikler gezilebilir. Sivas şehrinde hem tarih hem de doğa ile buluşmak mümkündür. Şehir merkezinde ve şehir çevresinde çok sayıda görülmesi ve gezilmesi gereken yer bulunmaktadır. Gezilip görülmesi gereken yerler birbirlerine yakın mesafelerde bulunmaktadır. Yakın mesafe olan bu yerler Sivas’ı çok daha kolay gezilebilir bir şehir haline getirmektedir. Sivas şehrinde Divriği Ulu Camii, Taşhan, Şiafaiye Medresesi gibi çok sayıda tarihi yapı bulunur. Aynı şekilde Kangal Balıklı Kaplıca, Hafik Gölü, Zara Tödürge Gölü gibi çok sayıda doğal güzellikte bulunmaktadır.
19.05.2020Tatil
Malatya Gezilecek Yerler (2020) - Malatya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Malatya Gezilecek Yerler (2020) - Malatya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiDoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir şehirdir. Türkiye’deki en kalabalık olan 27. şehirdir. Malatya şehri bulunmuş olduğu coğrafi bölgesi ile tarih boyunca çok sayıda medeniyet için ev sahibi olmuştur. Tarihteki en önemli ticaret yollarından ikisi olan Kral yolu ve İpek Yolu Malatya şehrinden geçmektedir. Malatya şehrinin tarihi geçmişi neolitik çağa kadar uzanmaktadır. Malatya ilinde gezilecek çok sayıda tarihi yer bulunmaktadır. Malatya’da gezilecek yerler nerelerdir? İşte Malatya şehrinde mutlaka gezilmesi gerekli olan yerlerin listesini hazırladık.Malatya hem yemyeşil doğası ile hem de zengin kültürü ile çok sayıda gezilip görülecek yere sahip olan bir şehirdir. Malatya’nın tarihi geçmişi içinde barındırmış olduğu çeşitlilik ile bu günlerde şehirde bulunan tarihi kalıntı sayısının fazla olmasına ve çeşitli olmasına neden olmuştur. Malatya şehrindeki ilk yerleşim M.Ö. 7000’li senesine uzanmaktadır. Malatya şehrinin tarihi yapıların çoğunluğu Battalgazi ilçesinde bulunmaktadır. Tarihi yapıları ile görülmesi gereken bir şehir olsa da doğal güzellikleri ile de mutlaka görülmesi gereken yerlerde bulunmaktadır. Malatya’da gezilecek olan yerler Arapgir, Darende ve Akçadağ ilçelerinde bulunmaktadır.Çeşitli güzelliklerinin her birini görebilmek için gezilecek olan yerlerin bulunduğu ilçeler arasındaki mesafelerin uzak olmasından dolayı gezmek için en az iki gün ayrılmalıdır. Malatya şehrinde gezilip görülmesi gereken yerlerin başında Beşkonaklar Etnografya Müzesi ve Malatya Müzesi gelmektedir. Müzeler geçmiş dönemler hakkında çok fazla bilgi edinebilmek için, Malatya ve çevresinin tarihi geçmişini anlayabilmek için mutlaka görülmelidir. Müzeler dışında çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Geçmişi M.Ö. 5000 yılına kadar uzanan kalıntılarda bulunmaktadır.
19.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar