Lüfer

Lüfer

Son dakika lüfer haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lüfer gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lüfer haber sayfamızda...

Lüfer

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 811 lufer haberi bulunmuştur.
Hamsinin fiyatı 40 liraya çıktı
Hamsinin fiyatı 40 liraya çıktıÇanakkale'de kar yağışı ve soğuk havaya rağmen balıkçılar, denize açıldı. Avlanan balıklar tezgahları doldururken, hal esnafı vatandaşlara, koronavirüse karşı bağışıklık sistemlerini güçlü tutmak için balık tüketmelerini önerdi.
18.01.2021Ekonomi
Akdeniz’in umudu Marmara
Akdeniz’in umudu MarmaraAkdeniz’de yaşayan bazı canlıların iklim değişikliğiyle kuzeye yönelmesi ve pina gibi önemli deniz süzücülerin hayatta kalması Marmara Denizi’ni doğal bir laboratuvara çevirdi. Uzmanlara göre Marmara, Akdeniz’deki canlıların son sığınağı olacak.
16.01.2021Gündem
Boğaz lüferine hasret kalmayalım
Boğaz lüferine hasret kalmayalımYıllardır ihmal edilmesinin yanı sıra endüstriyel balıkçılık nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşıya kalan lüfer, şu anda balık tezgâhlarında ateş pahası
16.01.2021Cumartesi
Son dakika: Bakanlıktan hamsi açıklaması 10 gün yasak getirildi
Son dakika: Bakanlıktan 'hamsi' açıklaması! 10 gün yasak getirildiTarım ve ve Orman Bakanlığı, Karadeniz'de avlanan hamsi balıklarında yasal avlanabilir boy uzunluğunun altındaki bireylerin oranında yaşanan artış nedeniyle 10 gün boyunca hamsi avına yasak getirdi.
7.01.2021Ekonomi
Denizlerin prensi lüferin kilosu 100 liraya düştü
'Denizlerin prensi' lüferin kilosu 100 liraya düştüÇanakkale’de koronavirüs tedbirleri kapsamında restoranların kapalı olması nedeniyle balık tezgahlarında çeşit bolluğu yaşanıyor. Normal günlerde kilosu 160 lira olan ‘Denizlerin prensi’ olarak adlandırılan lüferin kilosu 100 liraya kadar indi.
26.12.2020Gündem
Denizlerin prensi lüferin kilosu 100 liraya düştü
'Denizlerin prensi' lüferin kilosu 100 liraya düştüÇanakkale’de koronavirüs tedbirleri kapsamında restoranların kapalı olması nedeniyle balık tezgahlarında çeşit bolluğu yaşanıyor. Normal günlerde kilosu 160 lira olan ‘Denizlerin prensi’ olarak adlandırılan lüferin kilosu 100 liraya kadar indi.
26.12.2020Ekonomi
Denizlerin prensi lüfer bollaşınca tezgahta fiyatı düşüşe geçti
'Denizlerin prensi' lüfer bollaşınca tezgahta fiyatı düşüşe geçtiÇanakkale Boğazı'nda avlanan ve en lezzetli balıklar arasında gösterilmesinden dolayı "denizlerin prensi" olarak bilinen lüferde yaşanmaya başlanan bolluk fiyatlara yansıdı.
4.12.2020Ekonomi
Güney Marmaralı balıkçıların ağları hamsiyle doluyor
Güney Marmaralı balıkçıların ağları hamsiyle doluyorMarmara Denizi'nin güneyinde hava ve deniz suyu sıcaklığının azalmasıyla başlayan hamsi bolluğu, balıkçıları memnun etti.
2.12.2020Ekonomi
Hamsinin en lezzetli olduğu dönem ne zaman
Hamsinin en lezzetli olduğu dönem ne zaman?Karadeniz Bölgesi'nde bol miktarda avlanan Karadeniz hamsisi, en lezzetli dönemini yaşıyor. Özellikle bol miktarda hamsi avlayan balıkçılar, hamsinin denizin soğumasıyla yağlandığını ve kasım sonu itibarıyla şubat ayının ortalarına kadar en lezzetli dönemine ulaştığını belirtiyor
28.11.2020Et Yemekleri
Av yasağı olan çinekop tezgâhta
Av yasağı olan çinekop tezgâhtaBalık tezgâhları bereketsiz günler yaşıyor. Denizlerde palamut ve hamsinin azalmasının ardından, Prof. Dr. Nuray Erkan normalde avı yasak olan çinekopun tezgâhlarda olmasına tepki gösterdi
28.11.2020Gündem
Türkiyede üretilen somonların ticari ismi için Türk somonu önerisi
Türkiye'de üretilen somonların ticari ismi için "Türk somonu" önerisiSu Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Merkez Birliği (SUYMERBİR) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Sermed, Türkiye'de üretilen ve ihraç edilen somonların ticari isminin "Türk somunu" olarak adlandırılması için çalışma başlatıldığını bildirdi.
4.11.2020Ekonomi
Hangi balık ne zaman yenmeli, nasıl tüketilmeli
Hangi balık ne zaman yenmeli, nasıl tüketilmeli?Mevsiminin taze balıkları tezgahlardaki yerini aldı. Besleyici özelliği ile bilinen balık hakkında bilgi veren Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Gökhan Taşpınar, “Şu anda tüketilmesi en güzel balıklar; Deniz Levreği, Lüfer, Kofana, Palamut, Torik, Uskumru, Barbun, Tekir, Minekop, İskorpit, Lipsöz, Akya, Karagöz ve Trança’dır” dedi. İşte detaylar...
2.11.2020Diyet
Bir haftada 10 lira zam
Bir haftada 10 lira zamÇanakkale’de av yasağının bitimiyle balıkçılar denize açıldı, tezgahlar doldu...
11.10.2020Ege
Tezgahlarda palamut azaldı Fiyatlar yükseldi
Tezgahlarda palamut azaldı! Fiyatlar yükseldiBoğaza kıyısı olan Çanakkale'de en önemli geçim kaynaklarından biri olan balıkçılık, 1 Eylül itibariyle bereketli günler yaşıyor. Ancak, geçtiğimiz hafta tanesi 15 liradan satışa sunulan palamut bugün itibariyle 10 lira artarak, 25 liradan satılıyor.
10.10.2020Ekonomi
Balığın besin değerini artıran 5 önemli kural
Balığın besin değerini artıran 5 önemli kuralHamsi, palamut, lüfer, uskumru ve daha niceleri… Sonbaharla birlikte tezgahlarda sıkça rastladığımız balık, vücut direncimizi artıran etkisiyle, özellikle enfeksiyonların kapıda beklediği sonbahar ve kış mevsiminde bolca tüketmemiz gereken bir besin. Düşük yağlı ve yüksek kaliteli bir protein kaynağı olan balık aynı zamanda omega 3 deposu! Beslenme ve Diyet Uzmanı Aybala Akkülah balıktan maksimum fayda sağlamanın 5 önemli kuralı hakkında bilgi verdi.
6.10.2020Yemek
Şarköy’de palamut bolluğu fiyatlara da yansıdı
Şarköy’de palamut bolluğu fiyatlara da yansıdıTekirdağ'ın Şarköy ilçesinde, palamut bolluğu balıkçıların yüzünü güldürdü. Şarköy Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yaşar Karayel, palamudun tanesinin 7,5 ile 10 TL arasında değişen fiyatlarla satıldığını söyledi.
28.09.2020Ekonomi
İstanbulda 7 ton su ürününe el konuldu
İstanbul'da 7 ton su ürününe el konulduİstanbul Beylikdüzü Gürpınar Su Ürünleri Hali'ndeki denetimde mevzuata aykırı şekilde satışa sunulan 7 ton su ürününe el konulurken sekiz kişiye toplam 40 bin lira ceza kesildi.
13.09.2020Ekonomi
Palamutun çifti 25 lira
Palamutun çifti 25 liraÇanakkale’de av yasağının bitimiyle balıkçılar denize açıldı. Sezonun başlamasıyla birlikte tezgahlar da dolmaya başladı. Tezgahlarda balık çeşitliliğinin artması ve fiyatların düşmesi, vatandaşları memnun etti. Sardalya 25, mezgit 40, çipura 60, karides 40, mercan 30, istavrit 25, kolyoz 25 liradan satılmaya başlandı. Palamut ise tanesi boyuna göre 12.5 ile 15 liradan çifti ise 25 liradan satılmaya başladı
13.09.2020Ekonomi
Tezgahlarda palamut bollaştı
Tezgahlarda palamut bollaştıÇanakkale'de, 1 Eylül'de yeni av sezonunun başlamasıyla birlikte balık tezgahları doldu. Tezgahlarda yerini alan palamut, Boyuna göre tanesi 12.5 ile 15 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.
12.09.2020Ekonomi
Kilosu 170 TL’den lüfer tezgahlarda
Kilosu 170 TL’den lüfer tezgahlardaDenizlerin prensi olarak adlandırılan lüfer, kilosu 170 liradan tezgaha geldi. Çanakkaleli balıkçılar tarafından oltayla avlanan ve yeni sezonda ilk kez tezgahlarda yer alan lüfer, kilogramı 170 liradan satışa sunuldu.
12.09.2020Ekonomi
Lüfer kilogramı 170 liradan tezgahta
Lüfer kilogramı 170 liradan tezgahtaÇanakkaleli balıkçılar tarafından bu dönemde oltayla avlanan lüfer, kilogramı 170 liradan tezgahlarda satılmaya başladı.
11.09.2020Ekonomi
Bir lezzet denizi
Bir lezzet deniziYine büyük umutlarla balık sezonu açıldı. Yedi buçuk ay süreyle tekneler denizlerimizde balık avlayacak. İlk avda palamut balığı dikkat çekti. Benim en çok sevindiğim konu yerli ve milli balığımız sardalyaya ilginin artışı. Bol balıklı, sağlıklı bir sezon dileğiyle.
6.09.2020Pazar
Sakar Şakir nerede, ne zaman, kaç yılında çekildi Sakar Şakir filmi konusu ve oyuncuları…
Sakar Şakir nerede, ne zaman, kaç yılında çekildi? Sakar Şakir filmi konusu ve oyuncuları…Türk sinemasının efsane ismi Kemal Sunal'ın en sevilen filmlerinden olan Sakar Şakir, bu akşam ekranlara geliyor. Bakırköy ilçesinin Yeşilköy semtinde çekilen Sakar Şakir'in yönetmen koltuğunda Natuk Baytan oturuyor. 100 dakikalık filmde Kemal Sunal'a Ali Şen eşlik ediyor. İşte filmle ilgili ayrıntılar...
2.09.2020Cadde
Balıkçı tezgahları dolmaya başladı
Balıkçı tezgahları dolmaya başladı15 Nisan’da başlayan av yasağının dün gece itibariyle sona ermesiyle birlikte tezgahlar dolmaya başladı. Tarihi Kumkapı Balıkçılar Çarşı’nda hareketlilik yaşanırken, en çok satılan balık palamut oldu.
1.09.2020Haberler
Ağlar denize fora Vira Bismillah
Ağlar denize fora Vira BismillahTürkiye’de, balık avı sezonu bugün açılıyor. 32 bin balıkçı 227 gün denize açılacak. İstanbul Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Kartal, “Bu yıl umudumuz palamutta” dedi
1.09.2020Ekonomi
Oltaya gelen palamut 10 lira
Oltaya gelen palamut 10 liraÇanakkaleli olta balıkçılarının yakaladığı ‘denizin kırmızı etli balığı’ olarak bilinen palamut, tanesi 10 liradan tüketiciye sunuldu
27.08.2020Ekonomi
Denizin kırmızı etli balığı palamut 10 liradan tezgahlarda
"Denizin kırmızı etli balığı" palamut 10 liradan tezgahlardaÇanakkaleli olta balıkçılarının yakaladığı "denizin kırmızı etli balığı" olarak bilinen palamut, tanesi 10 liradan tüketiciye sunuldu.
26.08.2020Ekonomi
‘Balığa doyacağız’
‘Balığa doyacağız’Egeli balıkçılar, 1 Eylül hazırlıklarını Kovid-19 tedbirleriyle sürdürüyor.
21.08.2020Ege
L Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir Baş Harfi L Olan Hayvanlar
L Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi L Olan HayvanlarLeylek ve lüfer baş harfi L olan hayvanlardan en fazla bilinenleridir. Bu grupta yer alan hayvanların büyük bir çoğunluğu sadece Afrika kıtasında görülür. Çoğunun otçul olması ortak özelliklerinden biridir. Birçoğu çok az bilinen, nadir hayvan türleri arasında yer alıyor. L harfi ile başlayan hayvan isimlerini sizler için derledik.
14.09.2020Eğitim
Balık Türleri Ve İsimleri Nelerdir Balıkların Çeşitleri İle Özellikleri
Balık Türleri Ve İsimleri Nelerdir? Balıkların Çeşitleri İle ÖzellikleriBalıkların %98 gibi büyük bir oranı suda yaşamaktadır. Buna karşın %2'lik kısmını ise amfibi olan ve hem karada hem de denizde yaşayan balık türleri oluşturuyor. Son yıllarda balık türlerinin net sayısına ulaşmak için çok kapsamlı araştırmalar yapıldı. Söz konusu araştırmaların sonucuna göre dünya denizlerinin genelinde toplamda 15 binden fazla balık türü bulunuyor. Türkiye'de ise balık çeşitlerinin net rakamı 384'tür. İşte, balık türleri hakkında bilinmesi gerekenler.
11.07.2020Evcil Hayvan
Bir İstanbul klasiği: Adalar
Bir İstanbul klasiği: AdalarDeniz insanı acıktırır derler. Acıkacaksınız ve balığın en tazesini yiyeceksiniz. Rum, Ermeni, Türk ve Yahudi mutfaklarının özellikleri ile şekillenen Adalar’da taptaze, daha o gün tutulmuş mevsim balığını yemeyeceksiniz de, nerede yiyeceksiniz!
4.07.2020Cumartesi
Sakar Şakir filmi konusu ve oyuncu kadrosu Sakar Şakir filmi kaç yılında çekildi
Sakar Şakir filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Sakar Şakir filmi kaç yılında çekildi?Kemal Sunal'ın sevilen filmleri arasında yer alan Sakar Şakir bu akşam yeniden ekrana gelecek. Sakarlığı ile nam salmış olan Şakir'e Hasan amcasından miras kalır. Haberi alır almaz yola koyulan Şakir, otobüste film boyunca bir türlü anlaşamayacağı Gardırop Fuat ile tanışır. İstanbul'a indiğinde Amcasından kalan mirası Şakir'e vermek istemeyen akrabası Hacı Şen, türlü dümenler ile Şakir'i mirastan men etmek ister. Yaşanan olayların ardından son olarak Şakir, kendi dükkanını da patlatır. İşte Sakar Şakir filmi konusu ve oyuncu kadrosu
22.06.2020Cadde
Su ürünleri üretimi ilk kez 836 bin tona ulaştı
Su ürünleri üretimi ilk kez 836 bin tona ulaştıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yapılan çalışmalar ve sektöre verilen destekler sayesinde 2019 sonu itibarıyla su ürünleri üretiminin rekor kırarak 836 bin tonun üzerine çıktığını bildirdi.
5.06.2020Ekonomi
Karadeniz somonuna akın
Karadeniz somonuna akınBalık avı sezonu boyunca tezgahlarda beklenen bereket yaşanmazken, dört günlük sokağa çıkma yasağının ardından yüzleri somon güldürdü. Karadeniz’de Ordu ve Samsun’da çiftliklerde üretilen somon tezgahlarda 30 TL’den satıldı. Somon yoksek Omega 3 vitamini ile biliniyor
29.04.2020Gündem
Lüfer balığı nasıl pişirilir Tavada ve ızgarada lüfer balığı pişirme
Lüfer balığı nasıl pişirilir? Tavada ve ızgarada lüfer balığı pişirmeOmega-3 ve omega-6 yağ asitlerini yüksek oranda barındıran lüfer, en sağlıklı beyaz etler arasında yer almaktadır. Pek çok insan lüfer nasıl pişirilir merak etmekte ve araştırmaktadır. Antioksidan özelliği de taşıyan babalık ayrıca oldukça lezzetlidir. Peki, lüfer balığı nasıl pişirilir? İşte tavada ve ızgarada lüfer balığı pişirme hakkında bilgiler.
Lüfer balığı nasıl pişirilir Tavada ve ızgarada lüfer balığı pişirme
Lüfer balığı nasıl pişirilir? Tavada ve ızgarada lüfer balığı pişirmeOmega-3 ve omega-6 yağ asitlerini yüksek oranda barındıran lüfer, en sağlıklı beyaz etler arasında yer almaktadır. Pek çok insan lüfer nasıl pişirilir merak etmekte ve araştırmaktadır. Antioksidan özelliği de taşıyan babalık ayrıca oldukça lezzetlidir. Peki, lüfer balığı nasıl pişirilir? İşte tavada ve ızgarada lüfer balığı pişirme hakkında bilgiler.
20.04.2020Yemek
Corona virüs izolasyonu küresel ısınmayı da yavaşlatabilir
Corona virüs izolasyonu küresel ısınmayı da yavaşlatabilirCorona virüs salgını nedeniyle araç trafiğinin azalması ve sanayi faaliyetlerinin durması, atmosfere salınan sera gazlarının miktarını da azalttı.
17.04.2020Populer Bilim
Sakar Şakir filmi konusu ve oyuncu kadrosu Sakar Şakir filmi kaç yılında çekildi
Sakar Şakir filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Sakar Şakir filmi kaç yılında çekildi?Sakar Şakir filmi bu akşam TV ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Kemal Sunal'ın sevilen filmleri arasında yer alan Sakar Şakir filminde sakarlığı ile nam salan Şakir köyde sakarlıkları ile dikkat çekmiştir. Amcasından kendisine miras kaldığını öğrenmesinin ardından İstanbul'un yolunu tutan Şakir, yolculuk esnasında tanıştığı Gardırop Fuat karakteri ile yaşadıkları maceralar konu alınıyor. Peki Sakar Şakir filminin konusu ve oyuncu kadrosunda hangi isimler yer alıyor?
1.04.2020Gündem
Karadenizde balık avı durdu, tezgahlarda çeşit azaldı
Karadeniz'de balık avı durdu, tezgahlarda çeşit azaldıKaradeniz'de hava sıcaklıklarının artmasıyla balık sürüleri kuzeye yöneldi, avcılık durma noktasına geldi. Tezgahlarda balık miktarı ve çeşidi de azaldı.
28.03.2020Ekonomi
Karadeniz’de balık av sezonu erken kapanıyor
Karadeniz’de balık av sezonu erken kapanıyorKaradeniz'de artan hava sıcaklıkları ile balık sürüleri kuzeye yönelmeye başladı. Bölgede bazı balıkçılar azalan balık avı nedeniyle teknelerini limana çekerek, sezonu kapattı.
16.03.2020Ekonomi
2018de kişi başı balık tüketimi, 6,14 kilogram oldu
2018'de kişi başı balık tüketimi, 6,14 kilogram olduTürkiye'de 2018 yılında, ihraç edilenlerle birlikte 628 bin 631 ton deniz ürünü tüketime sunuldu. Kişi başına ortalama balık tüketimi ise bir önceki yıla göre yüzde 11.8 artarak 6,14 kilogram oldu.
16.03.2020Ekonomi
Balık yağının faydaları nelerdir Balık yağı çocuklar için faydalı mı
Balık yağının faydaları nelerdir? Balık yağı çocuklar için faydalı mı?Balık yağının faydaları nelerdir? Balık yağı en çok hangi balıklarda bulunur? Balık yağı takviyelerinin içeriğinde neler bulunur? Çocukların gelişimi açısından balık yağı ne işe yarar? İşte balık yağı hakkında merak edilenler!
25.06.2020Genel Sağlık

Yazar Sonuçları

Süreyya ÜzmezMilliyet Yazarı
AÇLIKLA TERBİYEAnnem çok iyi aşçıydı, mutfak muhasebesini de iyi bilirdi...
18.01.2021Cadde
Orkun BulutMilliyet Yazarı
Yeni Türk mutfağının öncüsüBakmayın siz öyle yüksek perdeden gastronomi konuşulduğuna! Eleştirmenler de dahil 10 yıl önceye kadar ‘fine’ tabak anlayışı Cafe de Paris’nin bonfileden yorumuydu (!) 10 yılda mutfakta yapılan bu devrimin şüphesiz başrolü vizyoner, daha doğrusu çılgın şeflere ait...
18.11.2020
Reha ArarMilliyet Yazarı
REVMA’NIN HİKAYESİArnavutköy, çok eski yıllardan beri balık lokantalarının, tavernaların, Bulgar sütçü kapanana dek kahvaltıcıların, bahçelerinden taşıdıkları salata, maydanoz ve turp satan bahçıvanların mekanıdır...
2.10.2020Cadde
Süreyya ÜzmezMilliyet Yazarı
FAKİR EKMEĞİ PALAMUTBir zamanlar Azerbaycan’da Hazar Denizi’nden çıkarılan havyarların ekmek arasında demiryolu işçilerine ucuz yemek olarak dağıtıldığını kitaplardan okuyoruz...
28.09.2020Cadde
Süreyya ÜzmezMilliyet Yazarı
UMUTLU BAŞLANGIÇZamanı durdurmak olanaksız, nasıl da su gibi akıp gidiyor...
7.09.2020Cadde
Süreyya ÜzmezMilliyet Yazarı
Bir lezzet deniziYine büyük umutlarla balık sezonu açıldı...
6.09.2020Cadde
Reha ArarMilliyet Yazarı
ESKİ İSTANBULSizlerle bir süre yazılarımda özlem duyduğum, unutamadığım, neden bittiğini, neden hayatımızdan çıktığını merak ettiğim 1955 yılı sonrasındaki İstanbul’u paylaşacağım...
24.04.2020Cadde
Gül Mutlu ESKİHANCILARMilliyet Yazarı
‘Denizden babam çıksa yerim’ derler ya... Sonbahar ile birlikte sağlık deposu balık, sofralardaki yerini almaya başlar...
12.02.2020

Benzer Haber Etiketleri

balıkSEOHABERgazetecaddelüfer

Lüfer ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.