Mehmet Ayvalıtaş

Mehmet Ayvalıtaş

Son dakika mehmet ayvalıtaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mehmet ayvalıtaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mehmet ayvalıtaş haber sayfamızda...

Mehmet Ayvalıtaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 151 mehmet ayvalitas haberi bulunmuştur.
+65 dayanışması
+65 dayanışmasıDışarı çıkmaları sınırlanan yaşlı ve hastalar için Türkiye genelinde gönüllü bir seferberlik oluştu. Yaşlılara ulaşmak için apartman girişlerine yardım edebileceklerini yazanlar da oldu, bu amaçla Whatsapp grubu kuranlar da..
23.03.2020Gündem
Dünya Tiyatro Günü kutlu olsun
Dünya Tiyatro Günü kutlu olsun!56 yıldan bu yana 27 Mart’ta kutlanan Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle bugün Devlet Tiyatroları’nda ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nda birçok oyun ücretsiz olarak tiyatro severlerin karşısına çıkacak.
26.03.2018Gündem
Özgür basın haktır
Özgür basın haktırDışarıdaki Gazeteciler İnisiyatifi, cezaevlerinde yatan gazetecilere destek vermek için Kadıköy’de bir eylem düzenledi. Milletvekillerinin de katıldığı yürüyüşte “Gazetecilere özgürlük” sloganları atıldı.
28.10.2017Siyaset
Tutuklu gazeteciler için yürüyecekler
Tutuklu gazeteciler için yürüyeceklerDışarıdaki Gazeteciler inisiyatifi, Cumhuriyet davası kapsamında tutuklu bulunan Murat Sabuncu, Ahmet Şık, Akın Atalay ve Emre İper için bugün saat 12.00’de Kadıköy Mehmet Ayvalıtaş Meydanı’nda bir araya gelecek.
27.10.2017Gündem
İstanbulda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
İstanbul'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı KutlamalarıTürkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. yıl dönümünde, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram coşkusunu tüm Türkiye'yi saracak.
27.10.2017Kültür Sanat
Gezi’de ölenler unutulmadı
Gezi’de ölenler unutulmadıGezi olaylarının 3. yıldönümü sebebiyle CHP Gençlik Kolları öncülüğündeki grup İstiklal Caddesi’nde eylem yaptı.
31.05.2016Gündem
Ayvalıtaş davasında ‘bilirkişi’ ertelemesi
Ayvalıtaş davasında ‘bilirkişi’ ertelemesiGezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ümraniye’de gerçekleşen yürüyüş sırasında 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili davanın görülmesine devam edildi.
25.05.2016Gündem
Kendi ölüm olayında  asli kusurlu bulundu
Kendi ölüm olayında asli kusurlu bulunduGezi Parkı eylemlerine destek amacıyla Ümraniye’de 2 Haziran 2013 tarihinde yapılan yürüyüş sırasında, 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili dava dosyasına tarafların kusur durumlarına ilişkin Adli Tıp Kurumu raporu ulaştı.
24.05.2016Gündem
‘Gezi’ gerilimi
‘Gezi’ gerilimiİçiş leri Bakanı Ala’nın çözüm sürecinde PKK’lıların yurtdışına çıkışlarının “Gezi olayları” başladığında durduğunu, Gezi olaylarının göbeğinde de Kılıçdaroğlu’nun olduğunu söylemesi Genel Kurul’da sert tartışmalara yol açtı
4.03.2016Siyaset
Bilirkişi ‘Ayvalıtaş asli kusurlu’ dedi
Bilirkişi ‘Ayvalıtaş asli kusurlu’ dediİstanbul’daki Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında Mehmet Ayvalıtaş’ın trafik kazasında ölümüne ilişkin 2 kişinin “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olmak” suçundan 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, bilirkişi heyetince hazırlanan rapor mahkemeye ulaştı.
15.01.2016Gündem
Ayvalıtaş’ın ölümü davasında bilirkişi raporu açıklandı
Ayvalıtaş’ın ölümü davasında bilirkişi raporu açıklandıGezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ümraniye’de gerçekleşen yürüyüş sırasında 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili dava dosyasına olay yerinde yapılan keşif çalışmasına dair bilirkişi raporu geldi.
15.01.2016Gündem
Park dünyanın koruması altında
Park dünyanın koruması altındaDanıştay 6. Dairesi’nin Taksim Yayalaştırma Projesi için verilen iptal kararını kaldırması üzerine Taksim Dayanışması, ‘Niyetinizin farkındayız, aklınızdan dahi geçirmeyin’ dedi
16.07.2015Gündem
Kadıköy’de Madımak mitingi
Kadıköy’de Madımak mitingiAlevi Bektaşi Federasyonu bileşenleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği(PSAKD) İstanbul şubeleri, Sivas katliamının 22. yıldönümünde Madımak Oteli’nde yakılarak öldürülen 33 yazar ve düşünürü anmak için dün Kadıköy’de miting düzenledi.
28.06.2015Siyaset
‘İki senedir ilk defa  bugün yüzüm güldü’
‘İki senedir ilk defa bugün yüzüm güldü’Mehmet Ayvalıtaş’ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili davada olay yerinde keşif yapılmasına karar verildi. Baba Ayvalıtaş, “Avukatların baskısıyla keşfe karar verdiler. Adalet inşallah gelir umudu doğdu” dedi
24.06.2015Gündem
Hem oğlumu hem eşimi aldınız
Hem oğlumu hem eşimi aldınız!Ayvalıtaş’ın ölümüne ilişkin davanın dünkü duruşmasında arbede yaşandı. Mahkeme olay anı görüntülerinin Mimar Sinan Sinema Bölümü’nden seçilecek bilirkişilerce incelenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
25.03.2015Gündem
Olaylı başlayan Ayvalıtaş davası ertelendi
Olaylı başlayan Ayvalıtaş davası ertelendiGEZİ Parkı eylemlerine destek amaçlı Ümraniye’de gerçekleşen yürüyüş sırasında 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili görülen davanın bugün görülen 6’ncı duruşması olaylı başladı...
25.03.2015Gündem
Mehmet Ayvalıtaş duruşması olaylı başladı
Mehmet Ayvalıtaş duruşması olaylı başladıGezi eylemleri sırasında Ümraniye'de bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş davası öncesi adliye önünde toplanan gruba polis müdahale etti. Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı önünde toplanan gruba, polis TOMA'dan tazyikli su sıkarak müdahalede bulundu. Adliye koridorlarında ise Ayvalıtaş'ın yakınları ile güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Arbede sırasında Baba Ali Ayvalıtaş fenalaştı.
11.09.2019Haberler
Salonda arbede, dışarıda müdahale
Salonda arbede, dışarıda müdahale!Gezi eylemlerinde bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş'la ilgili davanın duruşması olaylı başladı.
25.03.2015Gündem
Milli kritik projeler nedeniyle yoğunuz
Milli kritik projeler nedeniyle yoğunuzGezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ümraniye’de gerçekleşen yürüyüş sırasında 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili görüntüleri inceleyecek olan TÜBİTAK, mahkemeye “Milli kritik projelerin yoğunluğunu” gerekçe göstererek, “Yeterli elemanımız yok” yanıtını verdi.
24.03.2015Gündem
Binler Berkin’i andı
Binler Berkin’i andıBerkin Elvan için düzenlenen anma törenine binlerce vatandaş katılırken, anne Gülsüm Elvan baygınlık geçirdi
7.03.2015Gündem
Berkin Elvan için anma töreni düzenlendi
Berkin Elvan için anma töreni düzenlendiGezi parkı olayları sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurulması sonucu yaşamını yitiren Berkin Elvan için anma töreni düzenlendi. Berkin'in annesi Gülsüm Elvan oğlunun mezarına kapanarak gözyaşı döktü. Yaşadığı acıya dayanamayan Gülsüm Elvan fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.
7.03.2015Gündem
Berkin Elvan için anma töreni düzenlendi
Berkin Elvan için anma töreni düzenlendiGezi parkı olayları sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurulması sonucu yaşamını yitiren Berkin Elvan için anma töreni düzenlendi. Berkin'in annesi Gülsüm Elvan oğlunun mezarına kapanarak gözyaşı döktü. Yaşadığı acıya dayanamayan Gülsüm Elvan fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.
7.03.2015Gündem
Binler laik eğitim talebiyle yürüdü
Binler laik eğitim talebiyle yürüdüAlevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Dernekleri Federasyonu (ADF), Alevi Vakıflar Federasyonu (AVF) ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) de arasında bulunduğu Alevi örgütleri ile Eğitim-Sen’in çağrısıyla düzenlenen miting için dün binlerce kişi Kadıköy Rıhtım Meydanı’nda bir araya geldi. “Laik ve bilimsel eğitim için boykottayız” pankartları taşıyan kalabalık “Parasız, bilimsel, laik, anadilde eğitim”, “Zorunlu din dersi kaldırılsın” sloganları attı.
8.02.2015Siyaset
Kadıköyde dev miting
Kadıköy'de dev mitingALEVİ Dernekleri ve Eğitim-Sen, "Laik, bilimsel, anadilinde eğitim ve demokratik yaşam için dayanışma ve birlik mitingi" düzenledi.
8.02.2015Gündem
Kadıköyde dev miting
Kadıköy'de dev mitingALEVİ Dernekleri ve Eğitim-Sen, "Laik, bilimsel, anadilinde eğitim ve demokratik yaşam için dayanışma ve birlik mitingi" düzenledi.
8.02.2015Gündem
Gedik davası 5. kez görülemedi
Gedik davası 5. kez görülemediAnadolu Adliyesi’ndeki Gedik davası salonun yetersizliği nedeniyle yine ertelendi. Üye Hâkim, “Fiziki şartlar İstanbul’da sağlanamaması halinde, Türkiye’nin hiçbir yerinde sağlanamaz” dedi
6.01.2015Gündem
Mehmet Ayvalıtaş davası ertelendi
Mehmet Ayvalıtaş davası ertelendiÜmraniye'de, Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında Mehmet Ayvalıtaş'ın trafik kazasında hayatını kaybetmesine ilişkin 2 kişinin 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
24.12.2014Gündem
Dava tutanaklarını tek tek okuyorum
Dava tutanaklarını tek tek okuyorumGezi olaylarında yaşamını yitirenlerle ilgili açılan tüm davaları yakından takip ettiklerini anlatan Kılıçdaroğlu, hazırladıkları raporlarla da uluslararası baskı oluşturduklarını söyledi
19.12.2014Siyaset
Kılıçdaroğlu, Gezi aileleriyle buluştu
Kılıçdaroğlu, Gezi aileleriyle buluştuCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı olayları sırasında yaşamını yitirenleri aileleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
18.12.2014Siyaset
İsyan etmemek mümkün değil
İsyan etmemek mümkün değil1990’larda öldürülen HEP İl Başkanı Vedat Aydın, avukat Yusuf Ekinci, Gezi eylemlerinde öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın yakınlarına plaket veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, insan hakkı ihlallerinden tüm yönetimlerin sorumlu olduğunu söyledi
11.12.2014Siyaset
Gezi’yi dev  tuvale resmetti
Gezi’yi dev tuvale resmettiRessam Haydar Özay, Gezi eylemlerini 50 metrekarelik dev bir tuvale resmetti.
6.10.2014Gündem
Ateşin ve Sürgünün Gölgesinde: Kentsel Dönüşüm
Ateşin ve Sürgünün Gölgesinde: Kentsel DönüşümGazeteci Gülşen İşeri kentsel dönüşümün asıl mağdurlarının izini sürmeye devam ediyor.
Bir salon krizi de Ayvalıtaş davasında
Bir salon krizi de Ayvalıtaş davasında‘Dünyanın en büyük adliyesi’ olduğu belirtilen Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde duruşmaya yine küçük salon damga vurdu...
22.09.2014Gündem
CHP 21 davanın takipçisi
CHP 21 davanın takipçisiCHP, çoğunluğu Gezi eylemleri sırasında yaşanan ölümlere ilişkin açılmış dava ve soruşturmaları takip etmesi için 17 vekiline görev verdi
21.09.2014Siyaset
İpekçi’nin kanlı gömleği ilk kez sergilendi
İpekçi’nin kanlı gömleği ilk kez sergilendi‘Umut ve Özgürlük Hâlâ Ayakta’ çağrısıyla 12 Eylül’de açılan sergide Roboski ve Gezi’de hayatlarını kaybedenler için özel bir köşe ayrıldı
12.09.2014Gündem
İddialar komik görünüyor
İddialar komik görünüyorCHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
9.09.2014Gündem
Gezi, Roboski Soma alkışlandı
Gezi, Roboski Soma alkışlandıCHP’nin kurultayı, siyasette az görülen bir birlikteliğe sahne oldu. Gezi sırasında öldürülen gençlerin, Roboski’de bombalananların, Soma’da ölen madencilerin aileleri ayakta alkışlandı
5.09.2014Gündem
İşte beklenmedik görüntü
İşte beklenmedik görüntüCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurultay salonuna girdi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin yanına oturarak bir süre onla sohbet etti. CHP Kurultyın'da Kemal Kılıçdaroğlu 944, Muharrem İnce 177 imza ile genel başkanlığa aday oldu. Kurultayda ilk sözü Muharrem İnce aldı. İnce "İktidar olmak için, önce kendimiz olacağız, önce devrimciliğimizi önce, solculuğumuzu hatırlayacağız." dedi. İnce'den sonra mikrafonu Kılıçdaroğlu aldı. Salondan Kemal başbakan sesleri yükseldi. Kılıçdaroğlu bizim devrimciliğimiz kağıttan devrimcilik değil. Bizi sosyal demokratız. Diyorlar ki CHP sağa kaydı. Diyorlar ki CHP devleti yönetemez. CHP çağdaş bir partidir, CHP yiğit bir partidir" dedi
5.09.2014Siyaset
İşte beklenmedik görüntü
İşte beklenmedik görüntüCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurultay salonuna girdi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin yanına oturarak bir süre onla sohbet etti. CHP Kurultyın'da Kemal Kılıçdaroğlu 944, Muharrem İnce 177 imza ile genel başkanlığa aday oldu. Kurultayda ilk sözü Muharrem İnce aldı. İnce "İktidar olmak için, önce kendimiz olacağız, önce devrimciliğimizi önce, solculuğumuzu hatırlayacağız." dedi. İnce'den sonra mikrafonu Kılıçdaroğlu aldı. Salondan Kemal başbakan sesleri yükseldi. Kılıçdaroğlu bizim devrimciliğimiz kağıttan devrimcilik değil. Bizi sosyal demokratız. Diyorlar ki CHP sağa kaydı. Diyorlar ki CHP devleti yönetemez. CHP çağdaş bir partidir, CHP yiğit bir partidir" dedi
5.09.2014Siyaset
Tutanağa göre Uğur vurulmamış
Tutanağa göre Uğur vurulmamışCemevi bahçesinde öldürülen Uğur Kurt’la ilgili soruşturmada ‘tutanak’ skandalı yaşandığı belirlendi. Polislerin imzaladığı tutanakta Uğur Kurt’un vurulmasından dahi bahsedilmiyor.
23.07.2014Gündem
Anne Emel Korkmaz isyan etti: Dayanamıyorum hakim bey
Anne Emel Korkmaz isyan etti: Dayanamıyorum hakim beyAli İsmail Korkmaz'ın, Eskişehir'de Gezi Parkı protestoları sırasında dövülerek öldürülmesiyle ilgili dava Kayseri'de görüldü. Anne Emel Korkmaz duruşma sırasında oğlunun dövüldüğü an anlatılırken sanıklara tepki gösterdi. Otopsi raporunun okunduğu duruşma 9 Ekim 2014 tarihine ertelendi
14.07.2014Gündem
Anne Emel Korkmaz: Ali İsmaili kalbime kazıdım
Anne Emel Korkmaz: Ali İsmail'i kalbime kazıdımESKİŞEHİR’deki Gezi olayları sırasında yediği dayak sonucu yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, oğlunun adını sol koluna dövmeyle yazdırdı, adını taşıyan kolyeyi boynuna taktı...
14.07.2014Gündem
Gezi olaylarında hayatını kaybedenlerin aileleri buluştu
Gezi olaylarında hayatını kaybedenlerin aileleri buluştuKayseri’de yarın 3’üncüsü görülecek Ali İsmail Korkmaz davası öncesi, Gezi olaylarında yakınlarını kaybeden Korkmaz, Sarısülük, Elvan, Cömert ve Atakan aileleri CHP Kayseri il örgütünün iftar yemeğinde bir araya geldi.
13.07.2014Gündem
Ayvalıtaş için anıt mezar
Ayvalıtaş için anıt mezarGezi Parkı eylemleri sırasında Ümraniye’de iki otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş için anıt mezar yaptırıldı. Çekmeköy Mezarlığı’nda yaptırılan anıt mezarın üzerinde Mehmet Ayvalıtaş ve annesi Fadime Ayvalıtaş’ın figürü bulunuyor.
28.06.2014Gündem
Ayvalıtaş için yürüdüler
Ayvalıtaş için yürüdülerGezi eylemleri sırasında Ataşehir’de bir cipin çarpması sonucu yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş, ölümünün birinci yılında Çekmeköy’deki mezarı başında anıldı.
2.06.2014Gündem
Sırtımdaki lastik izi aylarca silinmedi
Sırtımdaki lastik izi aylarca silinmediGezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden ilk kişi olan Mehmet Ayvalıtaş’la aynı kazada ağır yaralanan kuzeni Seyit Kartal, 1 yıllık süreçte yaşadıklarını Milliyet’e anlatı.
1.06.2014Gündem
İstanbul, Ankara ve Adanada polis müdahalesi başladı
İstanbul, Ankara ve Adana'da polis müdahalesi başladıİstanbul Sultangazi Gazi Mahallesi’nde, Ankara Kızılay Meydanı'nda ve Adana'da Gezi Parkı olaylarının yıldönümü nedeniyle toplanan gruba polis müdahale ediyor.
31.05.2014Gündem
İstanbul, Ankara ve Adanada polis müdahalesi başladı
İstanbul, Ankara ve Adana'da polis müdahalesi başladıİstanbul Sultangazi Gazi Mahallesi’nde, Ankara Kızılay Meydanı'nda ve Adana'da Gezi Parkı olaylarının yıldönümü nedeniyle toplanan gruba polis müdahale ediyor.
31.05.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Gökçer TahincioğluMilliyet Yazarı
7 bölge, 4 mevsimEthem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Abdullah Cömert , Medeni Yıldırım, Ali İsmail Korkmaz, Berkin Elvan...
24.01.2015Gündem
Kadını istihdama katıyoruz oyunları
Kadını istihdama katıyoruz oyunlarıKâğıt üzerinde baktığınızda, kentli kadın istihdamı artıyor...
3.06.2014Mehveş Evin

Benzer Haber Etiketleri

kılıçdaroğluinceKızılay'dapolis müdahalesisosyal medya

Mehmet Ayvalıtaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.