Michelangelo

Michelangelo

Son dakika Michelangelo haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Michelangelo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Michelangelo haber sayfamızda...

Michelangelo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 308 michelangelo haberi bulunmuştur.
Michelangelo 16. yüzyılın Banksy’si miydi
Michelangelo 16. yüzyılın Banksy’si miydi? ABD’de William & Mary Koleji’ndeki Muscarelle Sanat Müzesi’nde küratör ve tarihçi olan Andriano Marinazzo, İtalya’nın Floransa kentindeki belediye binasının duvarında yer alan kıvırcık saçlı adam resminin ünlü İtalyan sanatçı Michelangelo’ya ait olabileceğini öne sürdü.
15.11.2020Kültür Sanat
‘Davut heykeli’ne teknolojik kopya
‘Davut heykeli’ne teknolojik kopyaBirleşik Arap Emirlikleri’nin geleneksel olarak düzenlediği Expo 2020 için İtalya, Michelangelo’nun Davut heykelinin teknolojik bir kopyasını üretecek. Yeniden yapılacak olan heykel, orijinal Davut heykeline sadık kalacak ve aynı boyutlarda üretilecek
‘Bandini Pieta’da temizlik çalışması
‘Bandini Pieta’da temizlik çalışmasıİtalya’da bulunan The Museo dell’Opera, önceki günlerde İtalyan ressam ve heykeltıraş Michelangelo’nun kendi mezarı için yaptığı heykelinin restorasyon çalışmalarına yeniden başladığını duyurdu.
24.09.2020Kültür Sanat
Ninja Kaplumbağalar isimleri nereden geliyor Ninja Kaplumbağalar kim kimdir
Ninja Kaplumbağalar isimleri nereden geliyor? Ninja Kaplumbağalar kim kimdir?Ninja Kaplumbağalar filmi bu akşam bir kez daha ekranlara geliyor. Yıllarca çizgi filmiyle gönüllerde taht kuran Ninja Kaplumbağalar ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri ise isimleri. Peki Ninja Kaplumbağalar isimleri nereden geliyor?
20.08.2020Cadde
Heykeltıraşlık: Dünyanın en eski sanatlarından biri
Heykeltıraşlık: Dünyanın en eski sanatlarından biriBilinen en eski heykel, 2008’de Almanya’nın Ulm kenti yakınındaki Hohle Fels mağarasında bulundu. Yaklaşık 38 bin yıl önce yapılan ve Hohle Fels Venüsü denilen 6 santimetre boyundaki heykelin üst kısmında bir delik olduğu için muska olarak kullanıldığına inanılıyor.
21 Kedide Sanat Tarihi Yolculuğu
21 Kedide Sanat Tarihi YolculuğuVakıfBank Kültür Yayınları’nın Türkçe’de ilk kez yayımladığı “21 Kedide Sanat Tarihi” isimli kitap, okuru sanat tarihinde sıra dışı bir yolculuğa çıkarıyor. Bunu yaparken akımlar ve sanatçılarla ilişkilendirilerek tasarlanan kedileri kullanıyor.
Ünlü şapelin birebir kopyasını yaptılar
Ünlü şapelin birebir kopyasını yaptılarNetflix’in geçtiğimiz kasım ayında yayınlanan ‘The Two Popes’ (İki Papa) filminin çekimleri için 1473 yılında yapılan Vatikan’daki Sistina Şapeli’nin birebir kopyasını 10 haftada inşa ettikleri ortaya çıktı.
2.01.2020Gündem
Mbappeye sürpriz hediye
Mbappe'ye sürpriz hediye!20 aralık'ta 21 yaşına giren Kylien Mbappe için takım arkadaşları unutulmaz bir sürpriz yaptı. Kendisine verilen hediye paketini merakla açan Fransız yıldız 'Michelangelo' maskesiyle karşılaşınca bir anda kahkaha tufanı koptu...
21.12.2019Futbol
Ninja Kaplumbağalar 2 filminde hangi oyuncular var
Ninja Kaplumbağalar 2 filminde hangi oyuncular var?Michael Pressman'ın yönetmenliğinde 2. filmi çekilen Ninja Kaplumbağalar 2'de yine heyecan dolu dakikalar izleyenleri bekliyor. Aksiyon, bilimkurgu ve komedi unsurları içeren filmde hangi oyuncular var?
6.09.2019Gündem
Rönesansın doğduğu kent Floransa
Rönesansın doğduğu kent FloransaFloransa, günümüzde İtalya'nın en çok turist çeken kentlerinden biri olmasının yanı sıra tarihi açıdan da büyük öneme sahip bir kent. Avrupa'nın ve bir şekilde tüm dünyanın kaderini değiştiren Rönesans'ın ortaya çıktığı kent olan Floransa, Michelangelo, Bernini, Rafaello ve da Vinci'nin yaşadığı kent olan Floransa, sahip olduğu bu mirası günümüz insanlarına aktarıyor.
24.07.2019Tatil
‘Oscar için en dürüst en samimi filmi seçin’
‘Oscar için en dürüst en samimi filmi seçin’Oscar ödüllerini dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin başkanı John Bailey ile bir araya geldik ve sinemanın geleceğinden Akademi’deki değişime ve Türkiye’nin Oscar’lardaki temsiline uzanan konuları konuştuk
9.07.2019Gündem
Michelangelonun Ademin Yaratılışı adlı ünlü tablosu nerede Hadi İpucu sorusu 12.30
Michelangelo'nun Adem'in Yaratılışı adlı ünlü tablosu nerede? Hadi İpucu sorusu 12.30Hadi oyuncuları bugün 12.30 sorusu için arayışa geçti. 'Hadi' Instagram sayfasından ipucu sorusunu takipçilerine paylaştı. Hadi İpucu 12.30 sorusu: Michelangelo'nun Adem'in Yaratılışı adlı ünlü tablosu nerede? İşte yanıtı...
26.02.2019Gündem
‘En kötü’ sanat eserleri
‘En kötü’ sanat eserleriCNN International, isimleri sanat tarihine geçmiş sanatçılarla ilgili ilginç bir haber derledi. Haber kanalı Michelangelo’dan Rembrandt’a, Goya’ya dek dünyaca ünlü sanatçılara ait en kötü sanat eserlerini topladı. İşte onlardan bazıları ve değerlendirmeleri...
5.01.2019Gündem
2 bin 500 yıllık Yılanlı Sütun önlem alınmazsa yok olacak
2 bin 500 yıllık Yılanlı Sütun önlem alınmazsa yok olacakAntik dönemden günümüze kalan eserlerden biri olan Yılanlı Sütun, milattan önce 478-477 yılında Pers İmparatorluğu ile Batı Anadolu ve Ege Denizi çevresinde bulunan Kent Devletleri arasında uzun yıllar süren savaşın sonunda, Yunanlılar tarafından her zaman özgürlüğü hatırlatması amacıyla Apollon'a sunulmak üzere için inşa edildi. 2 bin 500 yıllık geçmişi olan ve milattan sonra 4'üncü yüzyıldan bu yana İstanbul'da bulunan bu eser günümüzde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Uzmanlar, açık havada birçok dış faktörden olumsuz yönde etkilenen eserin kapalı bir müze alanında korumaya alınması gerektiğini belirtiyor.
6.10.2018Gündem
2 bin 500 yıllık Yılanlı Sütun önlem alınmazsa yok olacak
2 bin 500 yıllık Yılanlı Sütun önlem alınmazsa yok olacakAntik dönemden günümüze kalan eserlerden biri olan Yılanlı Sütun, milattan önce 478-477 yılında Pers İmparatorluğu ile Batı Anadolu ve Ege Denizi çevresinde bulunan Kent Devletleri arasında uzun yıllar süren savaşın sonunda, Yunanlılar tarafından her zaman özgürlüğü hatırlatması amacıyla Apollon'a sunulmak üzere için inşa edildi. 2 bin 500 yıllık geçmişi olan ve milattan sonra 4'üncü yüzyıldan bu yana İstanbul'da bulunan bu eser günümüzde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Uzmanlar, açık havada birçok dış faktörden olumsuz yönde etkilenen eserin kapalı bir müze alanında korumaya alınması gerektiğini belirtiyor.
6.10.2018Gündem
‘Zamanı bir geçit gibi kullandım’
‘Zamanı bir geçit gibi kullandım’Alman sinemasının en önemli isimlerinden Christian Petzold’la 7 Eylül’de Türkiye’de gösterime giren filmi ‘Transit’i konuştuk.
16.09.2018Gündem
#GiyilebilirSanat
#GiyilebilirSanatKökleri çok eski tarihlere uzanan nakış sanatının hala çok geleneksel olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Oysa günümüzde dijitalleşmenin avantajlarından da yararlanılarak akla gelmedik modern tasarımlar yapılabiliyor.
‘Göz korkutucu ve heyecan verici’
‘Göz korkutucu ve heyecan verici’Geçen yıl Venedik Film Festivali’nde ilk filmi ‘Körfez’i sunan Emre Yeksan, bir yıl içinde festivalde gösterilen ikinci filmi ‘Yuva’yı hazırlama sürecinin hem zor hem güzel olduğunu anlatıyor.
3.09.2018Gündem
Erdoğan ile Cinpingnin görüşmesi sona erdi
Erdoğan ile Cinping'nin görüşmesi sona erdiCumhurbaşkanı Erdoğan ile Çin Devlet Başkanı Şi'nin BRICS Zirvesi  kapsamındaki ikili görüşmesi sona erdi.Michelangelo Otel'de, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde yapılan 10. Brezilya-Rusya-Hindistan-Çin-Güney Afrika (BRICS) Zirvesi kapsamındaki TSİ 18.35'te başlayan ikili görüşme 19.20 civarında sona erdi.
11.09.2019Haberler
Son dakika: Erdoğan ile Şinin görüşmesi sona erdi
Son dakika: Erdoğan ile Şi'nin görüşmesi sona erdiCumhurbaşkanı Erdoğan ile Çin Devlet Başkanı Şi'nin BRICS Zirvesi kapsamındaki ikili görüşmesi sona erdi.
26.07.2018Siyaset
Rönesans başkenti Floransa
Rönesans başkenti FloransaFloransa, açıkhava müzesi olma özelliğine sahip bir kent. İtalya'nın en turistik şehirlerinden biri olan Floransa, Rönesans'a ve dolayısıyla da Avrupa'nın geleceğine doğrudan etki etmiş bir kent. Sanatın başkentlerinden biri olan kent, tarih boyunca çok önemli sanatçılara ev sahipliği yaptı. İşte Rönesans başkenti Floransa hakkında bilmeniz gerekenler...
30.11.2018Tatil
Dünyanın en küçük ülkesi Vatikan
Dünyanın en küçük ülkesi VatikanVatikan, dünyanın yüzölçümü olarak en küçük ülkesi olsa da tarihi önemi çok büyük olan bir devlet. Roma kenti sınırları içinde bulunan Vatikan, Katolik inancının kutsal merkezi konumunda. İşte Vatikan hakkında bilinmesi gerekenler.
5.02.2018Tatil
Leonardo da Vinci’yi keşfedin
Leonardo da Vinci’yi keşfedinRönesans’ın dâhi ismi Leonardo da Vinci’nin ismi son aylarda sıkça ‘Salvator Mundi’ adlı kayıp eserinin bir müzayedede satılan dünyanın gelmiş geçmiş en pahalı eser ilan edilişiyle gündeme geldi.
15.12.2017Gündem
Tüm yollar bu kente çıkıyor: Roma
Tüm yollar bu kente çıkıyor: RomaRoma, tarihi mirası ve dünyaya bıraktığı etkilerle çok özel bir yere sahip. Roma İmparatorluğu'nun doğup tüm bir Akdeniz coğrafyasına yayıldığı bu kent, günümüzde dünyanın en çok turist alan şehirlerinden biri. İşte tüm yolların kesiştiği Roma hakkında bilinmesi gerekenler.
17.11.2017Tatil
Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da
Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’daDünyanın en büyük ve en kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisi ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’, 14 Aralık’ta UNIQ İstanbul’daki UNIQ Müze’de açılıyor.
İhtişam ve estetiğin kızıl kenti: Moskova
İhtişam ve estetiğin kızıl kenti: MoskovaYıllarca hakkında bir çok şey duyduğum ve iki kez gitmenin eşiğinden döndüğüm Moskova’ya iner inmez beni kentin merkezine taşıyan taksi ilerledikçe içimden şehirle ilgili iki kelime geçti; ihtişam ve estetik.
30.10.2017Tatil
Hayatı film olmuş 25 ressam
Hayatı film olmuş 25 ressamBugün tabloları milyon dolarlara satılan ama hayattayken ekseriyetle büyük zorluklar yaşayan ressamların hikayeleri hep yürek burkmuştur. Birkaçı hariç, hayatları yokluk içinde geçen bu insanların yaşam öyküleri sıkça sinemaya da konu oldu. İşte o filmler...
21.09.2017Kültür Sanat
İtalya’da ABDli öğrencilere tecavüz skandalı
İtalya’da ABD'li öğrencilere tecavüz skandalıÜlkenin turistik kentlerinden Floransa’da jandarma erlerinin 2 ABD'li öğrenciye tecavüz ettiği iddiaları ülke gündemine oturdu. Jandarmalar açığa alındı.
10.09.2017Dünya
Fransız Yeni Dalgası’nın ikonuydu
Fransız Yeni Dalgası’nın ikonuyduFransız sinemasının unutulmaz yüzlerinden, ‘Jules ve Jim’in yıldızı Jeanne Moreau  89 yaşında hayatını kaybetti. Moreau, zeki, güçlü ve kırılması güç kadın rollerinin ustasıydı
31.07.2017Gündem
Floransa belediye başkanı turistlere savaş açtı
Floransa belediye başkanı turistlere savaş açtıİtalya'nın ünlü turizm merkezi ve Rönesans başkenti Floransa kentinin belediye başkanı Dario Nardella Floransa'yı ziyaret eden turistlerin kilise merdivenlerine oturmaması için kilise merdivenlerini havuza dönüştürmeyi planlıyor.
1.06.2017Tatil
Ankara’da sinema şenliği
Ankara’da sinema şenliği28. Ankara Film Festivali 20 Nisan’da başlıyor. 30 Nisan’a kadar devam edecek festivalde hem yakın dönem Türkiye sinemasının hem dünya sinemasının seçkin örneklerinin yanı sıra seçkiler yer alıyor
17.04.2017Gündem
Ankara’da Davies gösterimi
Ankara’da Davies gösterimiKültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğinde, Halkbank’ın ana sponsorluğunda yapılacak Ankara Uluslararası Film Festivali, bu yıl 20-30 Nisan 2017 tarihleri arasında izleyicileri ile buluşacak.
19.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Duygu BayMilliyet Yazarı
Daha iyi bir dünyada yaşamak için şikayet etmek yerine yapabileceğiniz 4 şeyBütün dünyayı etkisi altına alan bir pandemi gerçeğinin hayatımızı bütünüyle değiştirdiği zorlu bir yılı geride bıraktık. Pandeminin sahnede olduğu 2020 yılı, doğal felaketlerden ekonomik çöküşlere kadar daha birçok olumsuzlukla yüzleşmemize neden oldu. Hala şansı olan, yani nefes alabilen pek çok kişi suçu 2020'ye attı ve şikayet etti. Ancak suç gerçekten yılda mıydı?
2.01.2021PN Moda
Songül HatısaruMilliyet Yazarı
Lucretia müzeden kaçıyorHani şu elinde bıçağı, yüzünde sonsuz can sıkıntısı ifadesiyle 400 yıldır duran kız! Cranach’ın bu eseri de dahil olmak üzere pek çok önemli sanat eseri satışa çıkıyor...
27.09.2020Gündem
Orkun BulutMilliyet Yazarı
DİJİTAL, SANATI DÖNÜŞTÜRÜR MÜ?Virüsün bizi izole ettiği şu dönemde, her gün dinliyoruz ballandıra ballandıra anlatılan futüristik sektör değişimlerini...
29.04.2020
Samed KaragözMilliyet Yazarı
2019 biterkenTürk sanat tarihinin iki önemli sanatçısının iki önemli sergisine şahit olduk bu sene...
28.12.2019Cumartesi
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Bedri’den Sanat’ın soyağacı...Yapıtlarının içinde biri var ki en fazla zamanı orada geçirdik...
1.09.2019Siyaset
Cüneyt SadıçMilliyet Yazarı
3 DİN 3 MEKANEn büyük camiMescid-i Haram-Mekkeİslam’ın ilk yıllarında Hicretten sonra 16’ncı aya kadar, kıble Kudüs’teki Mescid-i Aksâ iken Bakara Suresi 144’üncü ayetin gelmesiyle kıble Mescid-i Harâm olur...
10.03.2020Cadde
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
25 YILLIK RESTORANDAN EĞİTİME DESTEKHer an yeni restoranların açıldığı ve çoğunun daha ilk yılını bile tamamla-yamadan kapandığı, birçok uluslararası önemli markanın başarılı olamadığı İstanbul’da bugün yerli bir restoran 25...
14.05.2019Cadde
Kübra KağanMilliyet Yazarı
Masal Diyarı ToskanaSiz hiç hayatınızda biri olmadan aşk hissini tattınız mı? Ya da sokakta yürürken yalınayak çimlere basıyormuş hissine kapılıp, kafanızın içinde Nat King Cole'un "Love" şarkısını duyarak dans etmeye başladığınıza şahit oldunuz mu?İşte ben, bu şahane duyguları Toskana seyahatimde tattım...
19.11.2018PN Yaşam
Asla vazgeçme
Asla vazgeçme!Yaklaşık 60 yıldır düş kuruyorum...
20.10.2018Bülent Buda
Cüneyt SadıçMilliyet Yazarı
DÜNYA KÜLTÜREL VE DOĞAL MİRASI"Nedir bu Dünya Mirası listesi, neden önemli, var mı turizme bir katkısı?” diye sordu geçtiğimiz günlerde misafirlerimden biri, tur sırasında...
26.02.2018Cadde
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Uygarlığın rahmi Floransa...Hafta ortası Floransa’ya kısa bir yolculuk yaptım...
13.01.2018Siyaset
Ebru ERKEMilliyet Yazarı
Dünyaya ilham veren kadın şefHer şeyi geride bırakıp Bolivya’ya yerleşti. Açtığı restoranla Güney Amerika’nın en iyi kadın şefi seçildi. Kamilla Seidler yetiştirdiği şefler, gün ışığına çıkardığı malzemeler ve azmiyle ilham kaynağı olmaya devam ediyor
25.11.2017Pazar
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Hovarda Londra’da gündemdeİstanbul Doors’un kurucuları Londra’da Good Food Society adlı yeni şirketleriyle Frescobaldi adlı bir İtalyan ve Yosma adlı bir Türk restoranı açmışlardı...
18.11.2017Cadde
Uğur UganMilliyet Yazarı
İhtişam ve Estetiğin Kızıl Kenti: MoskovaYıllarca hakkında bir çok şey duyduğum ve iki kez gitmenin eşiğinden döndüğüm Moskova’ya iner inmez beni kentin merkezine taşıyan taksi ilerledikçe içimden şehirle ilgili iki kelime geçti; ihtişam ve estetik...
29.10.2017Tatil
Pedagog Sümeyra YapıcıMilliyet Yazarı
Solak Çocuklarda Yapılması GerekenlerYapılan araştırmalar gösteriyor ki; günlük yaşamda insanların yaklaşık yüzde 9O’ı sağ elini yüzde 10‘u ise sol elini kullanıyor...
15.10.2017PN Aile
Mehmet TezMilliyet Yazarı
Klasik bir albüm: “Modus Operandi” 20 yaşındaGeçen hafta, drum’n bass üstadı, bu türün yaratıcıları arasında yer alan Photek’in “Modus Operandi” adlı ilk albümünü dinlememin iki nedeni vardı...
7.10.2017Gündem
Nükhet EveriMilliyet Yazarı
Heyecan veren şehir FloransaMüzeler, saraylar, kiliseler, sanat galerileri, şık dükkanlar, restoranlar, pastaneler, kafeler... Bunların hepsi İtalya’nın en güzel şehirlerinden Floransa’da
2.06.2017Cumartesi
Reha ArarMilliyet Yazarı
BÜYÜK KULÜP’TE İTALYAN RÜZGARIBüyük Kulüp, son zamanlarda hayatımda eskiye göre daha fazla yer almaya başladı...
25.02.2017Cadde

Benzer Haber Etiketleri

MichelangeloitalyarönesansFloransasanat

Michelangelo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.