mısır tarlası

mısır tarlası

Son dakika mısır tarlası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mısır tarlası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mısır tarlası haber sayfamızda...

mısır tarlası haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 76 misir tarlasi haberi bulunmuştur.

Hava sıcaklıkları yılanları şehir merkezine çekiyor
Hava sıcaklıkları yılanları şehir merkezine çekiyorBatman’da hava sıcaklıklarının artması ile birlikte tarlalarda yaşayan yılanlar serinlemek ve beslenmek için kent merkezine yakın sulak alanlar ve serin olan mısır tarlalarına gelmeye başladı. Çıplak elleri ile Batman’da yılan yakalamakla ün yapmış olan yılan avcısı Hasan Doksal, kenar mahallelere gelen yılanları yakalamaya başladı. Pazaryeri Mahallesi’nde bulanan mısır tarlasından mahalle içine gelmeye çalışan iki yılanı aradığını belirten Doksal, atalarından gelen bir efsunu olduğunu ve yakaladığı yılanların kendisini sokmadığını söyledi. Yılanları yakalamakta ustalaşan Doksal, havanın sıcak olmasından dolayı mısır tarlası kenarında sulama yapılan su kanalında yılanları serinletmeyi de ihmal etmedi. Zehirli ya da zehirsiz olan yılanları arayan vatandaşlar için yakaladığını belirten yılan avcısı Hasan Doksal, “Batman bölgesinde kara yılanlar çoğalmış. Batman bölgesi bu kara yılanlarla yaşıyor. Bunların çiftleşme dönemidir. İnsanlara zarar verebilirler. Bize haber verildi. İki tane yılan var. Geldim ve bunların ikisini yakaladım. Mısır tarlalarında, mahalle kenarlarından şehir merkezine giriyorlar. Köylerde de öyle" dedi."Havalar ısındı yılanlar serin yerlere geliyor" Suyun olduğu yerler, mısırın olduğu yerlerin serin olduğunu ve yılanların bu bölgelere geldiğini belirten Doksal, özellikle çiftleşme döneminde bu serin alanların tercih edildiğini söyledi. Doksal, "Bu aralar yılanların çiftleşme dönemidir. Bunlar çoğalıyor. Evleri tarlalara yakın olanlar dikkat etsinler. Haber versinler biz gelip yakalarız. Beni ısırmıyorlar. Dedemizden kalan bir efsunlama var. Normalde kara yılanların herkese karşı bir ısırma durumu var. Isırıyorlar, saldırıyorlar ve öldürücü zehri de var. Bunlar öldürebiliyor. Yalnız dedemizden kaldığı için efsunlu olduğum için ısırsa da bana zarar vermiyor. Çiftleşme dönemi olduğu için bakın birbirlerine sarılmış halde yakaladık. Yakaladığım yılanları doğaya salıyorum kimseye zarar vermesin diye bunları yaşayabileceği bir bö
11.09.2019Yaşam
Şırnak Tatbikatta 16ıncı gün
Şırnak Tatbikatta 16'ıncı günŞIRNAK'ın Silopi İlçesi ile Habur Sınır Kapısı arasında kalan TIR parkı karşısında devam eden askeri tatbikatın 16'ıncı gününde askerler, mısır tarlasının içerisinden temsili düşman hedeflerine hücum ederek, bu hedefleri başarılı bir şekilde etkisiz hale getirdi. Tatbikatı, 7'inci Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yalla da izledi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen tatbikatta askerler temsili düşman mevzilerine mısır tarlası içerisinden hücuma kalktı. Tatbikata katılan Irak özel kuvvetlerine bağlı askerler de farklı bir kamuflajla tatbikata katıldı.7'inci Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla da tatbikatı yerinde izledi. Irak özel kuvvetleri ile ortak yapılan tatbikatta Irak askerlerinin siyah kamuflaj yerine kendi ordularına ait kahverengi kamuflajı giydikleri görüldü. Tatbikatta temsili düşman mevzilerine kuşatma gerçekleştirildi. Zırhlı Muhabere Araçları (ZMA) ile mısır tarlası yakınlarına indirilen askerler, kendilerini tarla içerisinde kamufle ederek temsili düşman mevzilerine doğru ilerledi. Piyade birliklerinin 3 koldan saldırısına temsili düşman birlikleri tatbikat mermileri ile cevap verdi. Düşman mevzilerinin ZMA?lar ile işgal edilmesinden sonra çekilen piyade birliklerinin yerini tanklar aldı. Tankların ilerlemesinin ardından 4?lü füze rampası ve zırhlı sıhhiye aracı da tatbikat alanındaki yerlerine konuşlandı. Çevirmeyi bitiren tankçı ve piyade birlikleri, tatbikatın tamamlanması ile birliklerine geri döndü.
11.09.2019Yaşam
Darbeci askerler canlı yayında yakalandı
Darbeci askerler canlı yayında yakalandıCumhurbaşkanı Erdoğan’ın konakladığı otele yönelik saldırının ardından firar eden ve bu gece Ula ilçesinde saklandıkları mısır tarlasında yakalanan 9 darbeci asker sorgulanmak üzere jandarma karakoluna getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı otele yönelik saldırıyı gerçekleştiren 37 kişilik suikast timinde yer alan 25 darbeci askerin yakalanmasının ardından firari 12 SAT komandosunun yakalanması için operasyonlar Muğla’nın Ula ilçesinde yoğunlaştırıldı. Operasyonda olduklarını söylediler Ula ilçesine bağlı Şirinköy Mahallesi’nde yaşayan ve bu akşam saat 22.00 sıralarında ava giden iki genç, mısır tarlası içerisinde darbeci askerlerle karşılaştı. Mısır tarlası içerisinde uzanmakta olan 5 darbeci askerler, operasyonda olduklarını söyleyerek kendilerini gören gençlerden ellerindeki feneri söndürmelerini istedi. Bunun üzerine bölgeden ayrılan gençler, mahalleye dönerek durumu diğer vatandaşlara ve jandarmaya bildirdi. Vatandaşlar güvenli bölgeye uzaklaştırıldı 11 kişilik bir grubun görüldüğünün ihbar üzerine sevk edilen Özel Harekat polisleri ve Özel Kuvvetlere bağlı komandolar, kısa sürede bölgeye ulaştı. Havadan bir polis helikopterinin de destek verdiği operasyon sırasında çembere alınan darbeci askere teslim ol çağrısı yapıldı. Zaman zaman silah seslerinin duyulduğu bölgede saklanan 9 darbeci asker yakalandı. Üzerlerinde silah bulunmadığı bildirilen firari askerler, zırhlı araçlara bindirilerek Çetibeli Jandarma Karakolu’na götürüldü. Bölgede olduğu iddia edilen 2 darbecinin daha yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Çatışma yaşanması ihtimaline karşı Şirinköy Mahallesi’nin uç kısmında yaşanan vatandaşlar evlerinden çıkarılarak güvenli bölgeye uzaklaştırıldı.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları