Murat Uzun

Murat Uzun

Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır 4 .sıra Adayı.1961 yılında İstanbul'da doğdu. Gazi Üniversitesi Eczacılık Bölümünü bitirdi. Türkiye Eczacılar Birliği Büyük Kongre Delegesi görevini yürütüyor. Evli ve 1 çocuk babası

Murat Uzun haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.331 murat uzun haberi bulunmuştur.

Şehitlerin kanı yerde kalmadı
Şehitlerin kanı yerde kalmadıİçişleri Bakanlığı, Hakkari kırsalında 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Öte yandan dün Kahramanmaraş Bulutpınarı kırsalında yaralı olarak yakalanan ve Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun’u şehit ettiği ortaya çıkan teröristin 6 güvenlik görevlisinin şehit edildiği saldırıları planladığı ve bu saldırılara katıldığı belirlendi.Bakanlıktan yapılan açıklamada, Hakkari merkez Oğul köyü kırsalında yapılan operasyonda, Pıro Amed kod adlı Abdullah Sönmez ile beraberindeki Mordem, Zagros ve Cemal kod adlı 4 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.Pıro Amed kod adlı Abdullah Sönmez isimli örgüt mensubunun; 28 Haziran 2017 tarihinde Hakkari/Oğul köyü kırsal alanında Özel Harekat Polisi Muhammet Ali Mevlüt Dündar’ın şehit edilmesi, ayrıca 19 Haziran 2017 yılı Haziran ayında Hakkari/Çukurca yolu üzerinde askeri konvoya yönelik yapılan ve 2 askerin şehit edildiği eyleminin faili olduğunun bilindiği ifade edildi.BAŞSAVCIYI ŞEHİT EDEN TERÖRİST, 6 GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ ŞEHİT ETMİŞ Öte yandan, önceki gün, Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi Barış Mahallesi Bulutpınarı kırsalında, güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda 2’si ölü 1’i yaralı 5 terörist ele geçirilmişti.Teröristlerden yaralı olarak ele geçirilen ve 2012 yılında Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun’u şehit ettiği ortaya çıkan ’Azad Çüngüş’ kod adlı terörist Gürbüz Topçu’nun 2 asker ve 4 polisin şehit edildiği saldırıların planlayıcısı olduğu ve bu saldırılara katıldığı ortaya çıktı.
11.09.2019Haberler
Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar