Müslüman

Müslüman

Son dakika müslüman haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan müslüman gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan müslüman haber sayfamızda...

Müslüman

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.208 musluman haberi bulunmuştur.
Hint Filmleri: Hint Yapımı Olan En Çok İzlenen Ve Sevilen Filmler
Hint Filmleri: Hint Yapımı Olan En Çok İzlenen Ve Sevilen FilmlerHint filmleri dünya sinemasında oldukça yaygın olan ve en çok izlenen filmlerdir. Özellikle Hint sinemasında yer alan aktörler IMDb derecesinde de yüksek olan tecrübeli aktörlerdir. Hint sineması dünyada en fazla gelişen sinema sektörlerinden birisi olmuştur. Hint filmleri arama motorlarında en fazla araştırılan film türlerinden bir tanesidir. Peki en iyi Hint filmleri hangileridir? Gelmiş geçmiş en güzel Hint filmleri hangileridir? İşte mutlaka izlemeniz gereken Hint filmleri listesi.
27.01.2021Kültür Sanat
BMden Sri Lankaya Müslümanların cesetlerinin zorla yakılmasını durdur çağrısı
BM'den Sri Lanka'ya "Müslümanların cesetlerinin zorla yakılmasını durdur" çağrısıBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları özel raportörleri, Sri Lanka'da yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölen Müslümanların cesetlerinin zorla yakılmasının ülkedeki Müslümanların ve diğer azınlıkların inançlarına aykırı olduğunu belirterek, uygulamaya son verilmesi çağrısında bulundu.
25.01.2021Dünya
ABDde ilk defa Müslüman bir kadın federal başsavcılık görevine seçildi
ABD'de ilk defa Müslüman bir kadın federal başsavcılık görevine seçildiABD’de ilk defa göçmen kökenli Müslüman bir kadın, federal başsavcılık görevine vekaleten atandı. Pakistan doğumlu Saime Mohsin, Michigan eyaleti doğu bölgesi başsavcı vekili seçilerek, "ülkede bu göreve getirilen ilk Müslüman kadın" olarak tarihe geçti.
25.01.2021Dünya
BBPnin 28inci kuruluşu sade bir programla kutlanacak
BBP'nin 28'inci kuruluşu sade bir programla kutlanacakBüyük Birlik Partisi'nin (BBP), 28'inci kuruluş yıldönümünün sade bir programla kutlanmasına karar verildiği bildirildi.
24.01.2021Siyaset
Yatarken Okunacak Dualar: Yatmadan Önce Hangi Sureler Ve Dualar Okunur
Yatarken Okunacak Dualar: Yatmadan Önce Hangi Sureler Ve Dualar Okunur?Uyumadan önce yapılacak dualar sünnete uygun şekilde yapılması gerekir. Uyumadan önce rahat bir şekilde uyumak için ne yapmak gerekir? Yatarken okunacak dua ve sureler nelerdir? Müslüman’ın bilmesi gereken konuları derledik.
23.01.2021Dini Bilgiler
Kurana Başlama Duası Nedir Kurana Başlamadan Önce Okunacak Dualar
Kurana Başlama Duası Nedir? Kurana Başlamadan Önce Okunacak DualarKur'an-ı Kerim okumak hem sevap hem öğretici hem de faydalıdır. Pek çok öğretiyi içerisinde barındıran ve yolumuzu aydınlatan kutsal kitabı okumaya başlamadan önce abdest almalı ve okunması gereken dua okunmalıdır. Kur'an-ı Kerim okumaya başlamadan önce, okunması gereken duayı hem Türkçe, hem de Arapça haliyle derledik.
23.01.2021Dini Bilgiler
Orta Afrika Cumhuriyetinde BM’in silah ambargosu protesto edildi
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde BM’in silah ambargosu protesto edildiOrta Afrika Cumhuriyeti’nin (OAC) başkenti Bangui’de toplanan binlerce kişi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) uyguladığı silah ambargosunu protesto etti.
22.01.2021Dünya
Filipin Devlet Başkanı Duterteden, Bangsamoroya tam destek  sözü
Filipin Devlet Başkanı Duterte'den, Bangsamoro'ya "tam destek" sözüFilipin Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, hükümetin, Bangsamoro Özerk Bölgesi’ne tam desteğinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde de devam edeceği sözünü verdi.
22.01.2021Dünya
Erdoğanın ziyaretinde sürpriz hediye Bunun kıymetini bilin...
Erdoğan'ın ziyaretinde sürpriz hediye! 'Bunun kıymetini bilin...'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumartesi günü ziyaret ettiği Nedim Urhan ile arasında geçen bir saatlik sohbette konuşulanlar merak konusu oldu.
22.01.2021Siyaset
Resimli cuma mesajları 2021 | En yeni, en çok gönderilen, sözlü, yazılı, dualı, ayetli Cuma mesajları ve sözleri
Resimli cuma mesajları 2021 | En yeni, en çok gönderilen, sözlü, yazılı, dualı, ayetli Cuma mesajları ve sözleriHayırlı Cumalar! Hayırlı ve mübarek Cuma günü sevdiklerinizi en şık Cuma mesajları ile mutlu edin. Bir birinden anlamlı Cuma sözleri sayesinde gününüze anlam katın. 22 Ocak Cuma mesajları, hayırlı cumalar mesajları, kısa ve uzun Cuma duaları SMS ile gönderilebilir. İşte, resimli Cuma mesajları...
22.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman 2021 Diyanet üç aylar başlangıcı: Regaip, Miraç ve Berat kandili tarihi
Üç aylar ne zaman 2021? Diyanet üç aylar başlangıcı: Regaip, Miraç ve Berat kandili tarihiDiyanet 2021 takvimine göre üç aylar başlangıcı araştırılıyor. Kadir gecesi ne zaman? Recep, Şaban ve Ramazan aylarını ifade eden mübarek üç aylarda Müslüman dünyası daha fazla ibadet ederek Allah'tan (c.c) af diler, duaların kabul olmasını ister. 2021 üç aylar ne zaman başlıyor. İşte, detaylar...
21.01.2021Gündem
Diyanet hutbe: 22 Ocak Cuma hutbesi yayımlandı Bu haftaki Cuma hutbesi konusu nedir
Diyanet hutbe: 22 Ocak Cuma hutbesi yayımlandı! Bu haftaki Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı her hafta cuma günü öncesinden hutbeyi paylaşıyor. Cemaat ile cuma namazı kılınmadan hemen önce okunan cuma hutbesi 22 Ocak 2021 konusu da merak ediliyor. Diyanet 22 Ocak Cuma hutbesi haberimizde.
21.01.2021Gündem
Şükür Duaları (Türkçe/arapça):şükür Duası Nasıl Yapılır Hamd Üzerine Dualar…
Şükür Duaları (Türkçe/arapça):şükür Duası Nasıl Yapılır? Hamd Üzerine Dualar…Şükretmek İslam dinine mensup her Müslümanın düzenli olarak yapması gereken şeylerden birisini oluşturur. İnsanların yaladığına, sağlının yerinde olduğuna, ailesinin sağ olduğunu ve benzeri hallere Allah'ın ona bunları sağladığı için şükretmesi gerekir. Aynı zamanda güzel ve huzur veren bir davranıştır. İnsanların içini açar. Şükür duaları (Türkçe/Arapça): Şükür duası nasıl yapılır? Hamd üzerine dualar nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Hz. Ali Kimdir Kısaca Hz. Alinin Hayatı, Halifelik Dönemi Ve Vefatı Hakkında Bilgiler
Hz. Ali Kimdir? Kısaca Hz. Ali'nin Hayatı, Halifelik Dönemi Ve Vefatı Hakkında BilgilerHz. Ali dört halifenin sonuncusudur. Hz. Ali Hicret olayından 22 yıl önce Mekke'de dünyaya gelmiştir. Hz Ali kimdir? Kısaca Hz. Ali'nin Hayatı, Halifelik dönemi ve vefatı hakkında bilgileri derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Bismillahirrahmanirrahim Ne Demek Besmelenin Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Bismillahirrahmanirrahim Ne Demek? Besmelenin Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıBismillahirrahmanirrahim kelimesi İslamiyet dini için önemli bir kelimedir. İslamiyet dinine mensup olan Müslümanlar Bismillahirrahmanirrahim kelimesini yani diğer ismi ile Besmeleyi okumadan herhangi bir işe başlamaz. Her işin başlangıcında o işin hayırlı bir şekilde devam etmesi için bu kelimeyi söylemeleri gerektiğine inanırlar. Bismillahirrahmanirrahim anlamı ne demek? Besmelenin Türkçe anlamı ve Arapça yazılışı nasıl olur? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Peygamberimizin Eşleri Kimlerdir, İsimleri Nelerdir
Peygamberimizin Eşleri Kimlerdir, İsimleri Nelerdir? Peygamber efendimizin yaşadığı zamanda, çok eşlilik yaygın bir gelenekti. Buna karşın Hz. Muhammed, ilk eşi Hz. Hatice'nin vefatından önce başka bir kadınla evlenmemiştir. Mekke döneminde iken iki kez evlenen peygamberimiz, Medine döneminde ise dul kadınları himayesine almak için onlarla nikah kıymıştır. Peygamberimizin eşleri kimlerdir? Peygamberimizin evliliklerinin sebepleri ve hikmetleri nelerdir? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Arapça Öğrenmek İçin Ne Yapılmalıdır Arapça Öğrenimine Yönelik Tavsiyeler
Arapça Öğrenmek İçin Ne Yapılmalıdır? Arapça Öğrenimine Yönelik TavsiyelerÜlkemiz Arapça konuşulan ülkelere çok yakındır. Hatta Türk kültürü ve Arap kültürü yüzyıllardır birbirinden etkilenmektedir. Bu yüzden Arapça ülkemiz için her geçen gün değer kazanmaktadır. Petrol zengini olan Arap ülkeleri ile ticaretimiz gün geçtikçe artmaktadır. Buna ek olarak, Müslüman bir ülkede yaşamaktayız. Ana dili Arapça olan kutsal kitabı okumak için Arapça öğrenmemiz gerekmekte. İşte, merak edilen tüm detaylar.
21.01.2021Dini Bilgiler
Kurandaki Sureler Ve Anlamları Nelerdir Sırasıyla Kuran Sureleri Ve Faziletleri
Kurandaki Sureler Ve Anlamları Nelerdir? Sırasıyla Kuran Sureleri Ve FaziletleriOsmanlı İmparatorluğunun 7 padişahı olan Fatih Sultan Mehmet, 30 Mart 1432 tarihinde Edirne'de doğdu. Tam adı Mehmet Bin Murat'tır. Babası Koca Murat lakabıyla da bilinen 2. Murat, annesi ise Hüma Hatun'dur. İlk kez 1444'te tahta çıkan padişah, yaklaşık 2 yıl tahtta kalmıştır. Fatih Sultan Mehmet hayatı hakkında merak edilenleri sizin için detaylı bir şekilde derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah Ne Demek Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah Ne Demek? Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıKelime-i Tevhid nedir? Kelime-i Tevhid ne anlama gelmektedir? Kelime-i Tevhid nasıl söylenmektedir? La ilahe illallah muhammeden resulullah demenin hikmetleri nelerdir? En önemli zikirlerden olan la ilahe illallah muhammeden resulullah zikrinin faydaları ve faziletleri nelerdir? La ilahe illallah muhammeden resulullah Türkçe anlamı nedir? Kelime-i Tevhid Arapça yazılışı nasıldır? La ilahe illallah muhammeden resulullah anlamı ve Arapça yazılışı hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Namazla İlgili Ayetler:namazın Önemini Anlatan Hadisler Nelerdir
Namazla İlgili Ayetler:namazın Önemini Anlatan Hadisler Nelerdir?İslam'ın beş şartı, kelime-i şahadet getirmek, oruç tutmak, zekat vermek, namaz kılmak ve Hacca gitmektir. Hakkında en çok ayet indirilen ibadet ise namazdır. Buluğ çağına eren her Müslüman'a beş vakit namaz farz kılınmıştır. Namazla ilgili ayetler ve hadisler neler? Merak eden okurlar için ayrıntılı bir şekilde derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Ebu Cehil Kimdir, Nasıl Ölmüştür Kısaca Ebu Cehilin Hayatı Ve Gerçek İsmi
Ebu Cehil Kimdir, Nasıl Ölmüştür? Kısaca Ebu Cehil'in Hayatı Ve Gerçek İsmiEbu Cehil, 570 yılında Mekke'de doğdu. Mekke'nin sayılı zenginlerinden biriydi. Hayatı boyunca nüfuzunu ve servetini kullanarak İslam'ın yayılmasını engellemeye çalıştı. İslamiyet'i kabul edenler tüccarla iş yapmayı bıraktı ve birçok kişinin iflas etmesine neden oldu. Ebu Cehil kimdir ve nasıl ölmüştür? Merak edilen tüm soruları sizin için derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Muta Nikahı Nedir Muta Nikahı Neden Yapılır
Muta Nikahı Nedir? Muta Nikahı Neden Yapılır?İslam anlayışı ve geleneği içerisinde pek çok farklı kavram bulunur. Bu kavramlardan bazıları insanların karşısına sıklıkla çıksa da, bazıları ise çok nadir duyulmaktadır. İşte çok nadir duyulan kavramlardan biri de muta nikahı kavramıdır. Peki muta nikahı nedir ve muta nikahı neden yapılır? İşte bu konu hakkında tüm merak edilenler.
21.01.2021Dini Bilgiler
54 Farz Nedir Açıklamalı Olarak Maddeler Halinde 54 Farzlar Nelerdir
54 Farz Nedir? Açıklamalı Olarak Maddeler Halinde 54 Farzlar Nelerdir?Dinimizce yapılması zorunlu olan ibadetlerin bütününe farz denir. Farzlar sünnetten farklıdır çünkü yapılmaması günahtır. Bu nedenle buluğ çağına ermiş her Müslümanın yapmakla mükellef olduğu farzlar vardır. 54 farz nedir? Merak edenler için açıklamaları olarak maddeler halinde sıraladık.
21.01.2021Dini Bilgiler
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı Dakika 1 gol 1: Affetmedi...
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...Son dakika haberlere göre, dünya ABD'deki yemin törenine dikkat kesildi. CNN International, 'ABD'de yeni bir gün' başlığını attı. Başkan seçilen Biden'ın da ilk Twitter mesajının aynı şekilde 'ABD'de yeni bir gün' olması dikkat çekti. Trump, devir teslime saaatler kala, Beyaz Saray'dan ayrıldı. Başkan olarak son konuşmasını yapan Trump yine iddialı ifadeler kullandı ve Biden'a gizemli bir not bıraktı. Biden yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu. Biden 23.55 (TSİ) sularında Beyaz Saray'a geldi ve peş peşe kararnameleri imzalamaya başladı.
21.01.2021Dünya
ABD’de yeni dönem
ABD’de yeni dönemDonald Trump’ın 4 yıllık görev süresi dün resmen sona ererken, yeni Başkan Joe Biden yemin ederek görevi devraldı. Tören geniş güvenlik önlemleri altında düzenlenirken, Biden konuşmasında ‘birlik’ mesajı verdi
21.01.2021Dünya
Sadakallahülazim Ne Demek Sadakallahülazimin Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Sadakallahülazim Ne Demek? Sadakallahülazim'in Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıKuran yaşamımızdaki her alanda yer almaktadır. Müslüman olan kişinin her işinde, yaptığı her etkinlikte her daim Kuran ilk kelam olmuştur. Kuran okumalarının ardından Sadakallahülazim denilmektedir. Peki, Sadakallahülazim ne demektir? Sadakallahülazim’in Türkçe anlamı nedir? Sadakallahülazim Arapça olarak nasıl yazılır? İşte Sadakallahülazim denildiğinde ne demek istenilmekte olduğunu, anlamının ne olduğunu derledik
21.01.2021Dini Bilgiler
Cizye Vergisi Nedir, Kimlerden Alınır Cizye Vergisi İlk Olarak Ne Zaman Alınmıştır
Cizye Vergisi Nedir, Kimlerden Alınır? Cizye Vergisi İlk Olarak Ne Zaman Alınmıştır?Cizye vergisi anlam olarak "ödemek, karşılık olarak vermek" anlamları karşılar. İslam hukukunda gayrimüslim milletlerin can ve mal güvenliklerinin sağlanması için ödenen vergi olarak düşünülebilir. Kelimenin Kur’ân-ı Kerîm'de ’ve hadis kaynaklarında geçmektedir. Baş vergisi olarak geçen bu terimin arazi için ödenen vergi şeklinde kullanıldığı kaynaklarda rastlanılmaktadır. İslamiyet sonraki dönemlerinde arazi için ödenen vergilerde "haraç" terimi kullanılmaya başlamıştır. İşte, merak edilen tüm detaylar
21.01.2021Dini Bilgiler
Son dakika... İlk basın toplantısı ABD masaya geri dönüyor
Son dakika... İlk basın toplantısı! 'ABD masaya geri dönüyor'Beyaz Saray'ın yeni Sözcüsü Jen Psaki, Joe Biden'ın yeni döneminde salgını yenmeye odaklandığının altını çizdi.
21.01.2021Dünya
Farz-I Kifaye Nedir Hangi Namazlar Farz-I Kifaye Namazı Olarak Geçer
Farz-I Kifaye Nedir? Hangi Namazlar Farz-I Kifaye Namazı Olarak Geçer?Farz, farz-ı kifaye ve farz-ı ayn gibi kelimelerin anlamı her zaman merak edilen konular içerisinde yer almaktadır. Her Müslümanın bilmesi gereken bu konular hakkında doğru bilgilere ulaşmak ve bu bilgilerle amel etmek gerekir. Öncelikle Farz'ın ne demek olduğunu ve kimlerin mükellef olduğunu bilmek gerekir.
21.01.2021Dini Bilgiler
Kuran Öğrenmek İstiyorum, Nasıl Öğrenirim Diyenler İçin Tavsiyeler Ve Başlangıç Adımları
Kuran Öğrenmek İstiyorum, Nasıl Öğrenirim Diyenler İçin Tavsiyeler Ve Başlangıç AdımlarıKur'an-ı Kerim Müslümanların kutsal kitabıdır. Orijinal dili de Arapçadır. Bu sebeple Müslümanlar Kur'an dilini öğrenmek isterler. Kuran öğrenmek istiyorum, nasıl öğrenebilirim diyenler için çeşitli tavsiyeler bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
21.01.2021Dini Bilgiler
Sübhanallahi Velhamdülillahi Vela İlahe İllallahu Vallahu Ekber Ne Demek Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Sübhanallahi Velhamdülillahi Vela İlahe İllallahu Vallahu Ekber Ne Demek? Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıSubhanallahi Velhamdülillahi Vela İlahe İllallahu Vallahu Ekber ne demektir? Subhanallahi Velhamdülillahi Vela İlahe İllallahu Vallahu Ekber nerede söylenmektedir? Türkçe anlamı nedir? Arapça yazılışı nasıldır? Subhanallahi Velhamdülillahi Vela İlahe İllallahu Vallahu Ekber kelimelerinin özelliği nedir? Kaç kez okunması gerekmektedir? Namazdan sonra okunabilir mi? Namaz için de de okunması gerekir mi? Sübhanallahi velhamdülillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber kelimeleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
20.01.2021Dini Bilgiler
Evlenmek İçin Evlilik Duaları: Bekar Olanların Hayırlı Bir Eş İçin Okuyabileceği Dualar…
Evlenmek İçin Evlilik Duaları: Bekar Olanların Hayırlı Bir Eş İçin Okuyabileceği Dualar…Evlenmek bu hayatta hem erkek hem kadının istediği bir durumdur. Bunun yanı sıra İslam dinine mensup olan Müslümanlar tarafından evlenmek aynı zamanda farz olmasa da sünnet olan bir eylemdir. Bu sebeple özellikle Müslümanlar evliliğe önem verirler. Evlenmek isteyenlere, evlenmek için dua önemlidir. Evlenmek için evlilik duaları: Bekar olanların hayırlı bir eş için okuyabileceği dualar nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgilere detayları ile derledik.
20.01.2021Dini Bilgiler
Bidendan görevinin ilk gününde, Trumpın kararlarını tersine çeviren 17 kararname
Biden'dan görevinin ilk gününde, Trump'ın kararlarını tersine çeviren 17 kararnameABD Başkanı Joe Biden, görevindeki ilk gününde Donald Trump'ın politikalarını geri çevirmeye yönelik 17 kararnameye imza attı.
20.01.2021Dünya
Bilal-İ Habeşi Kimdir Kısaca Bilal-İ Habeşinin Hayatı
Bilal-İ Habeşi Kimdir? Kısaca Bilal-İ Habeşi'nin HayatıBilal-i Habeşi tarihteki ilk müezzin olarak bilinmektedir. Bu sebeple de Müslümanlar tarafından hayatı sıklıkla merak edilmektedir. Bilali Habeşi kimdir? Bilal-i Habeşi'nin Hayatı hakkındaki bilgileri sizler için derledik.
20.01.2021Dini Bilgiler
Musab Bin Umeyr Kimdir Kısaca Musab Bin Umeyrin Hayatı Ve Sözleri
Mus'ab Bin Umeyr Kimdir? Kısaca Mus'ab Bin Umeyr'in Hayatı Ve Sözleriİslam dünyasının meşhur sahabelerinden biri olan Musab bin Umeyr, ‘ilk öğretmen’ adıyla tanınan ve Medine’de İslam’ın yayılmasında önemli role sahip şahsiyetlerden biridir. Musab bin Umeyr kimdir? Hangi kabileye mensuptur ve ona ithaf edilen sözler nelerdir? İşte, tüm detaylar.
20.01.2021Dini Bilgiler
Mevlid-İ Şerif Nasıl Okunur Mevlid-İ Şerif Arapça Sözleri Ve Türkçe Anlamları
Mevlid-İ Şerif Nasıl Okunur? Mevlid-İ Şerif Arapça Sözleri Ve Türkçe AnlamlarıMevlidi Şerif, Müslümanlar arasında en çok okunan ve sevilen dualardan biridir. Özellikle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (SAV) doğum gününü vurgulaması, Peygamber Efendimize methiyeler düzülmesi bakımından önemlidir. Sadece Türkiye'de değil bütün Müslüman ülkelerde en çok okunan dualardan birisi olarak öne çıkıyor. Kuran'da geçmese bile Mevlid kandillerinde, birçok etkinliklerde okunuyor. Mevlidi Şerifin anlamını, nasıl okunduğunu öğrenip, doğru şekilde kullanabilirsiniz. İşte, tüm detaylar.
20.01.2021Dini Bilgiler
Sadaka-İ Cariye Nedir Sadaka-İ Cariye Çeşitleri Ve Örnekleri Nelerdir
Sadaka-İ Cariye Nedir? Sadaka-İ Cariye Çeşitleri Ve Örnekleri Nelerdir?Sadaka-i cariye nedir? Sadaka-i cariye neyi kapsamaktadır? Sadaka-i cariyeyi kimler yapabilmektedir? Öldükten sonra ölen kişi için yapılan hangi ameller sadaka-i cariye kapsamında sayılmaktadır? Sadaka-i cariyede hayrı yapılan kişinin ismi geçmesi gerekir mi? Geride kalan maddi gücü olmayan kişiler ölmüşleri için nasıl sadaka-i cariye yapabilirler? Sadaka i cariye hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
20.01.2021Dini Bilgiler
Kütübü Sitte Nedir Kütübü Sitte Yazarları Ve Kitapların İsimleri Nelerdir
Kütübü Sitte Nedir? Kütübü Sitte Yazarları Ve Kitapların İsimleri Nelerdir?Kütüb kelimesi, Arapça kitaplar anlamına gelir. Sitte ise ''Altı'' demektir. Kütübü sitte ulema tarafından güvenilir hadis kaynaklarının toplandığı altı kitaptan oluşur. Peygamber efendimizden rivayet edilen ve günümüze kadar ulaşan sahih hadisler, her Müslümanın faydalandığı en mühim kaynaklardan biridir. Kütübü Sitte nedir? Merak edenler için kütübü sitte yazarlarını ve kitaplarını derledik.
20.01.2021Dini Bilgiler
Hz. Hamza Kimdir Kısaca Hz. Hamzanın Hayatı Ve En Bilinen Sözleri
Hz. Hamza Kimdir? Kısaca Hz. Hamza'nın Hayatı Ve En Bilinen SözleriHz. Hamza ahlakı ve yaşayış tarzı ile her zaman örnek bir insan olmuştur. Bu sebeple hayatı oldukça merak edilmektedir. Hz Hamza kimdir? Kısaca Hz. Hamza'nın hayatı ve en bilinen sözleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
20.01.2021Dini Bilgiler
Biden ilk gününe Trumpın politikalarını geri çevirerek başlayacak
Biden ilk gününe Trump'ın politikalarını geri çevirerek başlayacakABD'in yeni lideri Joe Biden, 100 günde 100 milyon Amerikalının aşılanması, 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketi, Paris İklim Anlaşması'na yeniden katılma gibi planları hayata geçirmeyi hedefliyor. Cinsiyet ve ırk eşitliğini gözeten Biden'ın kabinesinde ilk kez kadın başkan yardımcısı, ilk siyah savunma bakanı ve ilk yerli Amerikalı olacak.
20.01.2021Dünya
‘Dindarlara ağır baskı sandığa oy patlaması olarak yansıyor’
‘Dindarlara ağır baskı sandığa oy patlaması olarak yansıyor’Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin (80), açıklamalarıyla bir dönem en çok tartışılan isimlerden biriydi. Paris Sorbonne Üniversitesi’nde sosyoloji eğitimi aldıktan sonra 1973’te Türkiye’ye dönen Vergin,  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde çalışmaya başladı. Aynı üniversitede Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde profesör unvanını aldı. Sonrasında Marmara ve Bilkent üniversitelerinde çalışmalarını sürdüren Vergin, “Siyasetin Sosyolojisi”, “Türkiye’de Tanık Olmak”, “Din, Toplum ve Siyasal Sistem” gibi önemli çalışmalara imza atarken, bir dönem ise tartışmaların odağındaki isim oldu.
20.01.2021Gündem
Haccın Farzları Ve Vacipleri Nelerdir Sırasıyla Hac Vazifeleri Ve Sıhhat Şartları
Haccın Farzları Ve Vacipleri Nelerdir? Sırasıyla Hac Vazifeleri Ve Sıhhat ŞartlarıMüslümanlar için İslam'ın şartlarını bilmek ve uygulamak önemli bir konudur. Bu şartlar Müslüman olanlara verilmiş olan bir sorumluluktur. Hacca gitmekte bu sorumluluklardan birisidir. Bu şartlardan birisi olan Hac hakkındaki detayları mutlaka bilmelisiniz. Sizin için Haccın Farzlarının ve Vaciplerinin neler olduğunu, Hac vazifeleri ve sıhhat şartları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
20.01.2021Dini Bilgiler
Buhari Kimdir İmam Buharinin Eserleri, Kitapları Ve Hadisleri
Buhari Kimdir? İmam Buhari'nin Eserleri, Kitapları Ve HadisleriGerçek ismi Ebu Abdullah Muhammed Bin İsmail olan Buhari, 21 Temmuz 810 yılında Buhara'da dünyaya gelmiştir. Burada doğması nedeniyle Buhari ismini almıştır. Buhari kimdir, İmam Buhari'nin eserleri nelerdir, eserleri ve kitapları hangileridir gibi soruların yanıtlarını derledik.
20.01.2021Dini Bilgiler
Hz. İbrahim Kimdir Kısaca Hz. İbrahimin Hayatı Ve Kıssası Hakkında Bilgiler
Hz. İbrahim Kimdir? Kısaca Hz. İbrahim'in Hayatı Ve Kıssası Hakkında BilgilerHz. İbrahim herkes tarafından bilinen peygamberlerden bir tanesidir. Bu sebeple hayatı da çok kişi tarafından merak edilmektedir. Hz. İbrahim Kimdir? Hz İbrahim hayatı ve kısa bilgileri sizler için derledik.
20.01.2021Dini Bilgiler
Fatıma İsminin Anlamı Nedir Fatıma Ne Demek, Hangi Anlama Gelir
Fatıma İsminin Anlamı Nedir? Fatıma Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?Fatıma isminin anlamı yeni doğmuş olan bebeklerine bu ismi vermek isteyen ebeveynler tarafından büyük bir itina ile araştırılmaya başlandı. Fatıma ismi, Türkiye'de oldukça sık kullanılan bir isim olup belirli anlamlara gelmektedir. Sizin için Fatıma isminin anlamı nedir? Fatıma ne demek, hangi anlama gelir şeklindeki konu başlıklarını her türlü ayrıntısıyla derledik.
19.01.2021Eğitim
Son dakika... ABDden Uygurda soykırım var açıklaması
Son dakika... ABD'den 'Uygur'da soykırım var' açıklaması!ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde "soykırım" ve "insanlığa karşı suç işlediği" sonucuna vardıklarını açıkladı. Pompeo, "Çin yönetiminin Uygur halkını yok etmeye yönelik sistematik bir girişimine tanıklık ettiğimize inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.
19.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Levent KalkanMilliyet Yazarı
'Mesut Özil'e ahlak dersi verebilecek belki de son adamsın...'Mesut Özil (Arsenal) ve İlkay Gündoğan'ın (Manchester City) Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mayıs 2018'te Londra'da bir araya geldiği buluşmaya İngiliz medyası özel bir anlam yüklemezken, Almanlar olayın üzerine balıklama atlamıştı...
25.01.2021Skorer
Özay ŞendirMilliyet Yazarı
Burak Yılmaz, Mesut Özil, Türkiye’ye fayda...Türkiye’de yaşadığımız mutlaka taraf olma dayatmasının son iki seçeneği Mesut Özil ile Burak Yılmaz oldu...
24.01.2021Gündem
Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
Biden’a hoş geldin diyemeyen milislerABD’de bir tarihte, yine dünkü gibi bir başkan yemin töreninin kentteki kalabalığından kaçmak amacıyla eşimle kentin dışına doğru bir gezinti yaptık ve güzel manzara görüp, fotoğraf çekmek amacıyla yoldan açılarak, bir iki kilometre yolun dışına yürüdük...
21.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

seohaberiabdnediryaşamkimdir

Müslüman ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.