Nihat Zeybekci

Nihat Zeybekci

Adalet ve Kalkınma Partisi Denizli 1 .sıra Adayı.İş adamı, sanayici Nihat Zeybekci, 1 Ocak 1961'de Denizli Tavas İlçesi Pınarlar beldesinde doğdu. Babasının adı Şükrü, annesinin adı Fatma'dır. İlk ve ortaokulu Tavas’ta, liseyi ise Kütahya'da okuyan Zeybekci, Marmara Üniversitesi İktisadi vev İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Üniversitede okuduğu süre boyunca bir dış ticaret şirketinde çalışan Zeybekci, özel sektörde üst düzey yöneticilik yaptı. Profesyonel iş yaşamına İstanbul’da özel sektörde başlayan Zeybekci, Denizli’de bir tekstil firmasının ihracat müdürlüğü yapmış; 1994 yılında ise kendi şirketini, Turkuaz Tekstil'i kurdu. Denizli Platform Sözcülüğünde, Denizli Sanayi Odası Meslek Grubu Üyeliğinde bulundu. İki dönem Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanlığını yürüttü. 2004-2011 yılları arasında Denizli Belediye Başkanlığı ile Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi Türkiye Heyeti Başkanlığı, 2005-2011 tarihleri arasında Türkiye Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği yaptı. 2009-2012 yılları arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini de yürüten Nihat Zeybekci, 2011 genel seçimlerinde birinci sıradan AK Parti Denizli Milletvekili seçildi, 24. Dönem Denizli milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 2013 yılında TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı seçildi.26 Aralık 2013'te Ekonomi Bakanı oldu.Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Zeybekci, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Nihat Zeybekci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.585 nihat zeybekci haberi bulunmuştur.
Türkiye ve İngiltere arasında kritik görüşme: Ticaretin ötesinde yeni dönem
Türkiye ve İngiltere arasında kritik görüşme: Ticaretin ötesinde yeni dönemCumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Nihat Zeybekçi, İngiltere ve Türkiye arasında serbest ticaret anlaşmasının imzalanmasının ardından, iş birliğini artırmak ve üçüncü ülkelerdeki projelerde birlikte çalışmak için fırsatların olduğunu söyledi.
20.01.2021Ekonomi
‘Denizli’ye hizmet ortak paydamız’
‘Denizli’ye hizmet ortak paydamız’Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılının ilk meclis toplantısını yaptı. Meclisin 2020’de başarılı çalışmalara imza attığını belirten Büyükşehir Başkanı Osman Zolan, “2021’de de inşallah uyumlu bir şekilde Denizlimize hizmet ederiz. Bizim ortak paydamız Denizli” dedi.
17.01.2021Ege
Merkez’e yeni başkan: Naci Ağbal
Merkez’e yeni başkan: Naci AğbalCumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal görevinden alınarak, yerine Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal atandı.
8.11.2020Ekonomi
Merkez Bankası Başkanlığına Naci Ağbal atandı
Merkez Bankası Başkanlığı'na Naci Ağbal atandıSon dakika haberine göre,Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal görevinden alınarak, yerine Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal atandı.
7.11.2020Haberler
Nihat Zeybekci kimdir, nereli Nihat Zeybekci kaç yaşında
Nihat Zeybekci kimdir, nereli? Nihat Zeybekci kaç yaşında?Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeliğine atandı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atanan Zeybekci'nin hayatı merak ediliyor. Peki Nihat Zeybekci kimdir?
7.11.2020Gündem
TCMB Başkanlığına Naci Ağbal atandı
TCMB Başkanlığı'na Naci Ağbal atandıCumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal görevinden alınarak, yerine Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal atandı.
7.11.2020Uzmanpara
Merkez Bankası Başkanlığına Naci Ağbal atandı
Merkez Bankası Başkanlığı'na Naci Ağbal atandıSon dakika haberine göre,Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal görevinden alınarak, yerine Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal atandı.
7.11.2020Ekonomi
Bakan Varanktan büyüme açıklaması
Bakan Varank'tan 'büyüme' açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, olumsuzluklara rağmen ekonominin iyi seyrettiğini belirterek, Türkiye'nin yılın son iki çeyreğinde güçlü bir büyüme performansı gösterip, 2020 yılını asgari hasarla atlatacağını söyledi.
26.10.2020Ekonomi
Denizli Büyükşehir Tiyatrosu perde açtı
Denizli Büyükşehir Tiyatrosu perde açtıDenizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2020-2021 sezonunu “Tom, Dick, Harry” adlı oyunu ile açtı.
16.10.2020Ege
‘Çeşme desteklenmeli’
‘Çeşme desteklenmeli’ AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Çeşme Projesi’nin hem bölge hem de Türkiye için çok önemli olduğunu belirtti, “Biz yeşili, doğayı herkesten çok seviyoruz” mesajını verdi.
11.10.2020Ege
Kültür, sanat ve bilimin kalbi...
Kültür, sanat ve bilimin kalbi...Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezi olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde bir bilim merkezi kurmak için TÜBİTAK ile ilk adımı attıklarını söyledi...
28.09.2020Ege
Hamza Dağdan Ermenistana terör devleti vurgusu
Hamza Dağ'dan Ermenistan'a 'terör devleti' vurgusuAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına ilişkin, "Devlet demeye dilimizin varmadığı bir terör devleti Azerbaycan'a sürekli saldırı içinde. Yıllardır 'Suriye'de terör devleti kurmak istiyorlar' dediğimiz şimdi daha iyi anlaşılmıyor mu? 'İsrail terör devletidir' dediğimiz daha iyi anlaşılmıyor mu?" dedi.
27.09.2020Siyaset
Düğünde buluştular
Düğünde buluştularİş insanı Merhum Abdülhamit Özalp ve Saniye Özalp’ın oğlu Ser-Hat İnşaat’ın sahibi Serhat Özalp ile iş insanı İrfan Keskin ile Ayşen Keskin’in kızları AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Gözde Keskin, Kaya İzmir Thermal Convention’da düzenlenen törenle yaşamlarını birleştirdi.
16.09.2020Ege
İzmir’in belediyeleri sanki fanusta yaşıyor
İzmir’in belediyeleri sanki fanusta yaşıyorBornova 7. Olağan İlçe Kongresi’ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 2019’daki yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanlarının değiştiğini ancak sorunların çözümü konusunda zihniyette bir değişim olmadığını dile getirdi.
15.09.2020Ege
Yarım kalmayacak
Yarım kalmayacakAK Parti İzmir Başkanı Sürekli, ulaşımda 90 dakika uygulamasına geri dönülmesi çağrısında bulundu. Yerel seçimlerde Büyükşehir Başkanlığı için yarışan Zeybekci de, “İzmir sevdamız sürüyor” dedi
13.09.2020Ege
Denizlisporda başkan Ali Çetin güven tazeledi
Denizlispor'da başkan Ali Çetin güven tazelediDenizlispor Kulübünün olağanüstü genel kurulunda Ali Çetin, tekrar başkanlığa seçildi.
10.09.2020Denizlispor
Türkiye’nin en düzenli ve en yeni altyapısı
Türkiye’nin en düzenli ve en yeni altyapısıDenizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin, Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı değiştirerek ilk kez yağmur suyu hatları döşeyeceği dev altyapı yatırımının temel atma töreni yapıldı.
5.09.2020Ege
Maskeli-mesafeli kongreler dönemi
Maskeli-mesafeli kongreler dönemiKovid-19 nedeniyle verilen aranın ardından AK Parti İzmir ilçe kongreleri başladı.
5.09.2020Ege
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Türkiye her konuda iddialı bir ülke
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Türkiye her konuda iddialı bir ülke!Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin yatırımlarla dünyanın en iddialı ülkesi haline geldiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde bu mücadelenin yıllarca süreceğini söyledi.
5.09.2020Ekonomi
Denizlispor’da kongre sesleri
Denizlispor’da kongre sesleriYukatel Denizlispor’da yönetim olağanüstü seçimli kongre kararı aldı.
26.08.2020Ege
Yukatel Denizlispordan olağanüstü genel kurul kararı
Yukatel Denizlispor'dan olağanüstü genel kurul kararıYukatel Denizlispor, 10 Eylül'de olağanüstü genel kurul kararı aldı.
25.08.2020Denizlispor
Dijital kütüphane
Dijital kütüphane!Denizli’nin kültür ve sanat hayatına kazandırdığı yüzlerce eserle büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kültür yayınlarını resmi internet sitesinde dijital yayın olarak vatandaşların hizmetine sunuyor.
21.08.2020Ege
Denizli’de güvenli havuz keyfi
Denizli’de güvenli havuz keyfiDenizli Büyükşehir Belediyesi’nin sekiz ayrı kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksinde görev yapan yüzme eğitmenlerine yönelik “Bronz Cankurtaranlık” sertifika programı düzenlendi.
28.07.2020Ege
Pandemi sonrası ilk toplantı
Pandemi sonrası ilk toplantıDenizli Büyükşehir Belediye Meclisi, koronavirüs salgınının başladığı mart ayının ardından ilk oturumunu Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.
18.07.2020Ege
‘Doğa ve çevre kazandı’
‘Doğa ve çevre kazandı’Denizli’de yapılması planlanan termik santral projesi iptal edildi...
4.06.2020Ege
Sürekli’nin annesine veda
Sürekli’nin annesine vedaAK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin annesi Perihan Sürekli (90), bir süredir tedavi gördüğü Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti...
31.05.2020Ege
‘Yatırımlarımızla İzmir kazanıyor’
‘Yatırımlarımızla İzmir kazanıyor’Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; İZTO, EBSO ve İTB’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen telekonferansta 540 sektör temsilcisiyle bir araya geldi...
23.04.2020Ege
Son dakika... Bakan Pakdemirliden önemli açıklama: Gerekirse devlet olarak biz alırız
Son dakika... Bakan Pakdemirli'den önemli açıklama: Gerekirse devlet olarak biz alırızTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli önemli açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, "Kimse merak etmesin, tedirgin olmasın, siz ekmeye, biçmeye, güvenle üretmeye devam edin. Ürününüz tarlada, serada, etiniz, sütünüz ise elinizde kalmayacak. Gerekirse devlet olarak biz girer alım yaparız."dedi.
22.04.2020Ekonomi
Tekstil ve hazır giyime çifte müjde
Tekstil ve hazır giyime çifte müjdeHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Tekstil ve hazır giyime yeni finansman programı hazırladık. Hammaddeden perakende satışa kadar bir paket hazırladık. İşletme ve yatırım kredisi olarak ikiye ayırdık” dedi
10.03.2020Ekonomi
Son dakika: Bakan Albayraktan önemli açıklama
Son dakika: Bakan Albayrak'tan önemli açıklama!Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yüzde 8,5'lik enflasyon hedefini bu yıl rahat şekilde yakalayacaklarını belirterek, bundan kimsenin şüphe duymaması gerektiğini söyledi.
9.03.2020Ekonomi
Manço anılacak
Manço anılacakDenizli Büyükşehir Belediyesi, Barış Manço için “21...
23.02.2020Ege
‘Bu kente sevdalıyız’
‘Bu kente sevdalıyız’Büyükşehir Başkanı Osman Zolan, 2019 yılını değerlendirdi, “Hizmet destanı yazdık. Yatırımlarımıza güçlü şekilde devam ediyoruz” dedi
7.02.2020Ege
Denizli, tiyatroya koştu
Denizli, tiyatroya koştuDenizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü geçen yıl seyirci rekoru kırdı. Sergilenen oyunları 153 bin 837 kişi izledi
7.02.2020Ege
İzmir’de Denizli buluşması
İzmir’de Denizli buluşmasıİzmir Denizlililer Derneği, Levent Marina’da hemşehrilerini ağırladı...
26.12.2019Ege
Bir tık uzağınızda
Bir tık uzağınızdaDenizli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete aldığı Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezi resmi internet sitesi yayına girdi.
21.12.2019Ege
Gezegen eviyle uzaya yolculuk
Gezegen eviyle uzaya yolculukDenizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki gezegen evinde öğrenciler gökcisimleri hakkında bilgi ediniyor
16.12.2019Ege
Zeybekci adaylarla
Zeybekci adaylarla31 Mart yerel seçimlerde AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Başkan adayı olan Nihat Zeybekci, kentte yine aday gösterilen isimlerle bir araya geldi, “Beraberliğimizi ve heyecanımızı tazeledik” dedi...
14.12.2019Ege
Fashion Denizli
Fashion DenizliDENİZLİ Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen ev tekstilinden plaj giyimine son koleksiyonların tanıtıldığı 4...
28.11.2019Ege
‘Yolumuz, gelişim ve değişim’
‘Yolumuz, gelişim ve değişim’AK Parti İzmir teşkilatı haftasonu düzenlenen değerlendirme kampında bir araya geldi...
18.11.2019Ege
İzmir teşkilatı yol haritasını çizdi
İzmir teşkilatı yol haritasını çizdiAK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda, 31 Mart sonrası yapılan ve planlanan çalışmalar değerlendirdi
17.11.2019Ege
Onbinleri konuk ediyor
Onbinleri konuk ediyorDenizli Büyükşehir’in kente kazandırdığı, Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezinde her gün farklı bir etkinlik düzenleniyor...
4.11.2019Ege
‘Denizli Türkiye’ye örnek’
‘Denizli Türkiye’ye örnek’AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Büyükşehir Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti...
28.10.2019Ege
‘Bu nasıl güzellik’
‘Bu nasıl güzellik!’“Ayhan Sicimoğlu ile Renkler” programının son bölümünde Denizli ekranlara taşındı.
7.10.2019Ege
Ödüle doymuyor
Ödüle doymuyorDenizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, her yıl düzenlenen Ege Direklerarası Seyirci Ödülleri kapsamında üç ödül birden aldı...
15.08.2019Ege
Arpadere, karanlıktan kurtuldu
Arpadere, karanlıktan kurtulduİzmir’in Kınık ilçesinin kırsal Arpadere Mahallesi yaylasına, 5...
1.08.2019Ege
3 yılda 5 milyon turist istiyoruz
'3 yılda 5 milyon turist istiyoruz'Denizli Büyükşehir ile Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği, ‘Termal İyi Gelir’ projesinin 4...
31.07.2019 Ege
Dışsatımda dijital çözüm
Dışsatımda dijital çözümEge’nin en önemli ihraç ürünlerinden beyaz haşhaşta, Hindistan tarafında yaşanan sorunlar, online takip sistemiyle giderildi...
1.07.2019Ege
İş adamının cenazesinde helallik şoku
İş adamının cenazesinde 'helallik' şokuDenizli’de önceki gün hayatını kaybeden tekstil duayeni Esat Sivri’nin cenazesinde helallik şoku yaşandı. İş adamının iflas eden fabrikasında 10 yıl önce çalışan ve haklarını alamadıklarını iddia eden bir grup ortalığı karıştırdı. Cenazede "Hakkımızı helal etmiyoruz" diye bağıran grup, "Hakkımızı istiyoruz" diye tepki gösterdi.
28.06.2019Gündem
İş adamının cenazesinde helallik şoku
İş adamının cenazesinde 'helallik' şokuDenizli’de önceki gün hayatını kaybeden tekstil duayeni Esat Sivri’nin cenazesinde helallik şoku yaşandı. İş adamının iflas eden fabrikasında 10 yıl önce çalışan ve haklarını alamadıklarını iddia eden bir grup ortalığı karıştırdı. Cenazede "Hakkımızı helal etmiyoruz" diye bağıran grup, "Hakkımızı istiyoruz" diye tepki gösterdi.
28.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Karsu Şeffaf Oda’daKarsu “KARSU” albümüyle Şeffaf Oda’da...
3.11.2019Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirgazetedenizlinaci ağbal

Nihat Zeybekci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.