Nikol Paşinyan

Nikol Paşinyan

Son dakika Nikol Paşinyan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nikol Paşinyan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nikol Paşinyan haber sayfamızda...

Nikol Paşinyan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 276 nikol pasinyan haberi bulunmuştur.
Son dakika... Aliyevler Şuşada Ermenileri çıldırtan poz...
Son dakika... Aliyevler Şuşa'da! Ermenileri çıldırtan poz...Moskova'da Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan arasında imzalanan ikinci anlaşmanın ardından bugün Cumhurbaşkanı Aliyev, eşi ve kızıyla birlikte savaşın kaderinin değiştiği Şuşa'ya gitti. Gezinin fotoğrafları anında sosyal medyada yayıldı.
15.01.2021Dünya
Son Dakika: Rus gazetesinde yayınlandı Gerçek hedef...
Son Dakika: Rus gazetesinde yayınlandı! Gerçek hedef...Moskova'da imzalanan anlaşmayla Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kara bağlantısının resmileşmesi Ermenistan'da tsunamiye dönüştü. Başbakan Paşinyan'ın bir kez daha hedef tahtasında olduğunu aktaran BBC'ye konuşan Ermeni analistler, Rusya'nın Azerbaycan'ı tuttuğunu savunuyor. Ancak bir Rus gazetesinde yayınlanan makale, Moskova'nın Dağlık Karabağ'daki gerçek hedefini apaçık şekilde ortaya çıkardı.
14.01.2021Dünya
Son Dakika: Yeni harita yayınlandı Türkiye ve Azerbaycan...
Son Dakika: Yeni harita yayınlandı! Türkiye ve Azerbaycan...Son dakika haberine göre; Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor, Kommersant gazetesi Türkiye ve Azerbaycan'ı doğrudan bağlayacak yeni haritayı bugün sayfalarına taşıdı.
14.01.2021Dünya
Harita ortaya çıktı Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiyeye...
Harita ortaya çıktı! Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiye'ye...Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor, Kommersant gazetesi Türkiye ve Azerbaycan'ı doğrudan bağlayacak yeni haritayı bugün sayfalarına taşıdı.
13.01.2021Dünya
Son dakika haberleri: Anlaşma ilan edildi, silah sesleri duyuldu
Son dakika haberleri: Anlaşma ilan edildi, silah sesleri duyuldu!Moskova'daki zirvede Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya liderleri kamera karşısına geçti, aynı dakikalarda Erivan'daki gösterilerde Paşinyan'ın sözcüsü görüldü. Ermenistan'ın bile tanımadığı kağıt üstündeki Dağlık Karabağ'ın başkenti Hankendi'de ise gecenin sessizliği silah sesleriyle bölündü, gerçeğin ortaya çıkması ise çok kısa sürdü.
12.01.2021Dünya
Ateşkes sonrası ilk buluşma...
Ateşkes sonrası ilk buluşma...Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Dağlık Karabağ ateşkesi sonrası ilk kez Rusya Devlet Başkanı Putin’in ev sahipliğinde bir araya geldi. Görüşme sonunda Karabağ’da ekonomik ve ulaşım bağlantılarını canlandıracak ortak bildiri imzalandı
12.01.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Son nokta konuldu Resmen ilan ettiler...
Son Dakika Haberi: Son nokta konuldu! Resmen ilan ettiler...Rusya'nın başkenti Moskova'daki kritik randevu sona erdi, Putin misafirlerine sarılırken Aliyev ve Paşinyan'ın tokalaşmaması dikkat çekti. Ermenistan Başbakanı Paşinyan yanında çantayla masaya oturdu, görüşmenin ardından açıklama yapıldı. Moskova'da ve Erivan'da gösteriler var. Öfkeli protestocuların Moskova Büyükelçiliği duvarına astığı pankartta ise 'Türk Nikol' yazısı var. Toplantının ardından liderler görüşmeye ilişkin bilgi verirken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev bir müjdeyi duyurdu. Üç ülke ortak bir bildiriye imza attı.
12.01.2021Dünya
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistandan ortak bildiri
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan'dan ortak bildiriRusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde Ermenistan'ın işgali döneminde kapanan ekonomi ve ulaşım bağlantılarını canlandıracak ortak bildiri imzalandı.
11.01.2021Dünya
Moskovada kritik temaslar Aliyev ile Putin ikili görüştü
Moskova'da kritik temaslar! Aliyev ile Putin ikili görüştüAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Karabağ’daki ulaşım bağlantılarının açılmasının bölge için büyük önem taşıdığını vurgulayarak “Azerbaycan olarak Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti üzerinden Türk pazarına erişebileceğiz. Aynı zamanda Türkiye-Rusya arasındaki demir yolu bağlantısı da sağlanacak.” dedi.
11.01.2021Dünya
Son dakika haberleri. | Son nokta konuldu Resmen ilan ettiler...
Son dakika haberleri. | Son nokta konuldu! Resmen ilan ettiler...Rusya'nın başkenti Moskova'daki kritik randevu sona erdi, Putin misafirlerine sarılırken Aliyev ve Paşinyan'ın tokalaşmaması dikkat çekti. Ermenistan Başbakanı Paşinyan yanında çantayla masaya oturdu, görüşmenin ardından açıklama yapıldı. Moskova'da ve Erivan'da gösteriler var. Öfkeli protestocuların Moskova Büyükelçiliği duvarına astığı pankartta ise 'Türk Nikol' yazısı var. Toplantının ardından liderler görüşmeye ilişkin bilgi verirken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev bir müjdeyi duyurdu. Üç ülke ortak bir bildiriye imza attı.
11.01.2021Dünya
Son dakika... Putin, Aliyev ve Paşinyanla görüşecek
Son dakika... Putin, Aliyev ve Paşinyan'la görüşecekDağlık Karabağ savaşının ardından 10 Kasım'da anlaşma imzalayan Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yarın kritik bir randevu var. Rusya lideri Putin, Azerbaycan lideri Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'la Moskova'da buluşacak.
10.01.2021Dünya
Ermenistan Dışişleri Bakanının Dağlık Karabağ ziyaretine Azerbaycandan tepki
Ermenistan Dışişleri Bakanı'nın Dağlık Karabağ ziyaretine Azerbaycan'dan tepkiAzerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ara Ayvazyan'ın Dağlık Karabağ'ı ziyaret ederek sözde Ermeni yöneticilerle bir araya gelmesine tepki gösterdi.
6.01.2021Dünya
Son dakika... Rus medyası duyurdu: Türkiye Orta Asyada büyüyor, baskı artacak
Son dakika... Rus medyası duyurdu: Türkiye Orta Asya'da büyüyor, baskı artacak!Dağlık Karabağ savaşının sonuçlarını analiz eden Moskovsky Komsomolets gazetesi, Ankara'nın Orta Asya'daki Türk cumhuriyetleriyle yeni bir askeri-politik blok oluşturmayı planladığını yazdı. Türkiye'nin Özbekistan, Kırgızistan gibi ülkelerle askeri anlaşmalar imzaladığını, Kazakistan'ın Bayraktar TB2 almayı hedeflediğini aktaran gazete, yeni ittifaka ilk katılacak ülkenin Türkmenistan olacağını sayfalarına taşıdı. Moskovsky Komsomolets'e göre, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki 'Tek Millet, İki Devlet' sloganının yerini şimdi 'Tek Millet, Beş Devlet' almaya başladı. Medizona ise Türkiye'nin bölgede nüfuzunu artırdığını ve Ermenistan üstündeki baskının git gide artacağını yazdı.
28.12.2020Dünya
Son dakika haberleri | Aklınızdan bile geçirmeyin Kıyamet kopar...
Son dakika haberleri | Aklınızdan bile geçirmeyin! Kıyamet kopar...Gizli belgelerin sızdırıldığı Ermenistan'da kriz tırmanırken, kağıt üstündeki Dağlık Karabağ yönetimi Azerbaycan'a iade edilen toprakların geri alınacağını ileri sürdü. Rus barış güçlerinin sözcüsü ise, basın toplantısında Rusya bayrağının yanında ilk kez işgalcilerin bayrağına yer verdi.
28.12.2020Dünya
Ermeni siyasetçi: Azerbaycan ve Türkiye ile ilişkileri normalleştirmeliyiz
Ermeni siyasetçi: Azerbaycan ve Türkiye ile ilişkileri normalleştirmeliyizKarabağ savaşında Azerbaycan tarafından ağır yenilgiye uğrayan Ermenistan'ın ilk cumhurbaşkanı Levon Ter Petrosyanın siyasi danışmanı Zhirayar Liparityan, "Ermenistan, acilen Azerbaycan ve Türkiye ile ilişkilerini normalleştirmesi gerekir. Yoksa başka yerlere taşınacağımıza inanıyorum" dedi.
27.12.2020Dünya
Son dakika... Paşinyan erken seçim istedi Halkım isterse görevi bırakırım
Son dakika... Paşinyan erken seçim istedi! 'Halkım isterse görevi bırakırım'Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada erken seçim çağrısı yaptı.
25.12.2020Dünya
Ermenistan’da protestocular Başbakanlık binasını kuşattı
Ermenistan’da protestocular Başbakanlık binasını kuşattıErmenistan'da, Azerbaycan ordusu karşısında Dağlık Karabağ’da yenilgiyi kabul eden anlaşmayı imzalamasından sonra Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a yönelik protesto gösterileri sürüyor.
24.12.2020Dünya
Son dakika... Makam aracının görünmesi yetti Utanç verici...
Son dakika... Makam aracının görünmesi yetti! Utanç verici...Dağlık Karabağ savaşının ardından türbülansa giren Ermenistan'da bu sabah saat 10.00'da inanılmaz anlar yaşandı, Paşinyan'ın makam aracı hükümet binasına girerken fırtına koptu.
24.12.2020Dünya
Paşinyan’a karşı süresiz protesto
Paşinyan’a karşı süresiz protestoErmenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusuna karşı yenilgiye uğraması ve anlaşma imzalamasının ardından Başbakan Nikol Paşinyan’a karşı yükselen muhalefet eylemlerini artırıyor. Nitekim Paşinyan’ın istifasını isteyen muhalefet yanlıları, başkent Erivan’daki Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak gösteriler düzenledi.
23.12.2020Dünya
Paşinyan köşeye sıkışıyor, süresiz protesto başladı
Paşinyan köşeye sıkışıyor, süresiz protesto başladıErmenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusu karşısında yenilmesinin ardından Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a karşı ülkede süresiz protestolar başladı. Paşinyan’ın görevinden istifa etmesi için ülkedeki muhalefet başkent Erivan’da Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak gösteriler düzenledi.
22.12.2020Dünya
Son Dakika: Elini sıkmadı, kapıyı işaret etti Görüntüler canlı olarak yayınladı
Son Dakika: Elini sıkmadı, kapıyı işaret etti! Görüntüler canlı olarak yayınladıSon dakika haberlere göre, Ermenistan milislerinin çekilmesiyle tırmanan gerilimi, Rus birliklerinin bölgeye konuşlandırılması da yatıştırmadı. Bugün bölgeye giden Paşinyan'ın geçmemesi için yollar kapatıldı, Ermenistan Başbakanı helikopterle Syunik'e ulaşabildi. Asıl utanç verici anlar ise kilisede yaşandı.
21.12.2020Dünya
Kilise papazı Ermenistan Başbakanı Paşinyanı kiliseden kovdu
Kilise papazı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ı kiliseden kovduAzerbaycan karşısında Karabağ'da büyük hezimete uğrayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, kilisede ölen askerleri için düzenlenen tören sırasında papaz tarafından kovuldu.
21.12.2020Haberler
Son dakika: Silahlar şemsiyenin içinde Dünya gözü burada...
Son dakika: Silahlar şemsiyenin içinde! Dünya gözü burada...Son dakika haberlere göre Dağlık Karabağ'da bir dönüm noktası daha gerçekleşti, işgalci Ermenistan güçleri Kafan'daki 13 köyden binaları ateşe vererek çekildi. Büyük bir öfke patlamasına yol açan değişikliğin ardından yeni açılan sınıra Rus birlikleri konuşlandırıldı. Bugün Erivan'da gerçekleşen yürüyüşte istifa baskılarına direnen Başbakan Paşinyan ilk kez halkın önüne çıktı, uluslararası haber ajansları peş peşe fotoğrafları servis etti. Yerel medya ise, Ermenistan'ın bile tanımadığı Dağlık Karabağ yönetimi için Rusya'nın hedefini manşetten duyurdu.
20.12.2020Dünya
‘Gerçeklerle bağdaşmıyor’
‘Gerçeklerle bağdaşmıyor!’Türkiye, Belçika Meclisi’nin Yukarı Karabağ kararına tepki gösterdi. Dışişleri Sözcüsü Aksoy, “Karar ne tarihi, ne hukuki, ne de sahadaki gerçeklerle bağdaşmaktadır” dedi
20.12.2020Siyaset
Son Dakika: Saatler kaldı Tarihi değişiklik...
Son Dakika: Saatler kaldı! Tarihi değişiklik...Son dakika haberlere göre, çekilme için verilen sürenin dolmasına saatler kala sınır hattındaki öfkeli kalabalık yolu kapattı, bu sırada silah sesleri yükseldi. Tarihi değişiklik öncesinde ise bir kez daha harita değiştirildi.
18.12.2020Dünya
Liderlerin Kovid paniği
Liderlerin Kovid paniğiKovid-19’a yakalanan dünya liderleri arasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron da girdi. Son günlerde birçok zirvede yer alan Macron ile görüşen liderler ise karantinaya girdiklerini açıklıyor.
18.12.2020Dünya
Son Dakika... Resmen doğrulandı Öfke patlaması, kapıları kırıp girdiler...
Son Dakika... Resmen doğrulandı! Öfke patlaması, kapıları kırıp girdiler...Rusya, Dağlık Karabağ'da yeniden silah seslerinin duyulduğu bölgede neler yaşandığına ilişkin çok az bilgisi olduğunu açıkladı. Azerbaycan ordusunun 160 Ermenistan askerini esir aldığı resmen doğrulanınca Erivan fena karıştı, göstericiler Savunma Bakanlığı'nın kapısını kırıp içeri girdi. Dünya, ulusal utanca dönüşen olayları ağzı açık izliyor.
17.12.2020Dünya
Son Dakika... Ateşle oynuyorlar Ruslardan skandal Türkiye haberi...
Son Dakika... Ateşle oynuyorlar! Ruslardan skandal Türkiye haberi...Gelen son dakika haberlerine göre, Azerbaycan ve Ermenistan arasında savaş esirlerinin iadesine başlandı, Rus uçakları iki ülkenin başkentine ulaştı. Ermeni milislerden temizlenen iki köyün gösterildiği Rus haritası bir gün sonra değişti. Köylerin kontrolünü alan Azerbaycan ordusunun özel kuvvet askerlerinin görüntüleri paylaşıldı. Şuşa çevresinde yeni bir gerilim noktası ortaya çıkarken, Rus yayın organı Sputnik'te haber skandala yol açtı. Ermenistan'da ise Başbakan Nikol Paşinyan'a öfke dinmiyor. Ermenistan bugün yine halkının hain ilan ettiği Paşinyan karşıtı gösterilerle çalkalandı.
16.12.2020Dünya
Ermenistanda Paşinyana öfke dinmiyor
Ermenistan'da Paşinyana öfke dinmiyor!Dağlık Karabağ anlaşmasına imza attıktan sonra ülkesinde hain ilan edilen Başbakan Nikol Paşinyan karşıtı protestolar sürüyor.
15.12.2020Dünya
Azerbaycan ve Ermenistan arasında esir takası başladı
Azerbaycan ve Ermenistan arasında esir takası başladıRusya Savunma Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre Ermenistan ve Azerbaycan, Karabağ'daki çatışmaların ardından, Moskova'nın arabuluculuğunda savaş esiri takasına başladı.
15.12.2020Dünya
SON DAKİKA: Savaş patlayabilir Ruslar haritayı değiştirdi...
SON DAKİKA: Savaş patlayabilir! Ruslar haritayı değiştirdi...Son dakika haberlerine göre; Ermenistan'da Paşinyan'ın istifa ettiği haberleri kısa bir heyecan dalgasına yol açtı, eski bakanın savaştaki hezimete ilişkin itirafları şok etkisine neden oldu. Dağlık Karabağ'da Ermeni milislerin mevzilendiği iki köyden ateş açılınca Azerbaycan harekete geçti, Hankendi'deki Rus karargahı önündeki gösteriden sonra Rus barış güçleri devreye girdi. Karargah önündeki gösteriyi organize eden Ermeni yönetici Pazar gecesi Azerbaycan'ın SİHA'lar kullandığını, dokuz askerin esir düştüğünü ileri sürdü.
15.12.2020Dünya
Son dakika... Silah sesleri duyuldu Ruslara sarıldılar...
Son dakika... Silah sesleri duyuldu! Ruslara sarıldılar...Hadrut çevresindeki iki köyü anlaşmaya uymayıp boşaltmayan Ermeni milisler Azerbaycan ordusu tarafından çıkarıldı, Rusya ateşkesin bozulduğunu ilk kez doğruladı. Hankendi'de ise akşam saatlerinde inanılmaz bir görüntü ortaya çıktı.
14.12.2020Dünya
Ermenistanda tansiyon düşmüyor
Ermenistan'da tansiyon düşmüyorErmenistan'da Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifa etmesini isteyen protestocular, hükümet binasına girmeye çalıştı.
10.12.2020Dünya
Son dakika... Çıt yok Ermenistan çatırdıyor...
Son dakika... Çıt yok! Ermenistan çatırdıyor...Ermenistan medyası Azerbaycan'daki zafer kutlamalarına ilişkin tek bir haber yayınlamadı, başkent Erivan'da ise Paşinyan'ın fotoğrafları çiğnendi. Şuşa'da eğlenen Azerbaycan askerlerinin görüntüsü ise ülkedeki infiale tuz biber ekti.
10.12.2020Dünya
Türk askeri 10 Aralık Zafer Töreni için Azerbaycanda
Türk askeri 10 Aralık Zafer Töreni için Azerbaycan'da!Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da elde ettiği zafer dolayısıyla başkent Bakü'nün Azadlık Meydanı'nda askeri geçit töreni düzenlenecek. 10 Aralık'ta yapılacak olan tören için Türk askeri de Azerbaycan'a gitti. Bakü sokaklarında kortej halinde yürüyen Türk askerinin ayak sesleri caddeyi inletirken, o görüntüler tüyleri diken diken etti.
8.12.2020Haberler
Türk askeri 10 Aralık Zafer Töreni için Azerbaycanda
Türk askeri 10 Aralık Zafer Töreni için Azerbaycan'da!Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da elde ettiği zafer dolayısıyla başkent Bakü'nün Azadlık Meydanı'nda askeri geçit töreni düzenlenecek. 10 Aralık'ta yapılacak olan tören için Türk askeri de Azerbaycan'a gitti. Bakü sokaklarında kortej halinde yürüyen Türk askerinin ayak sesleri caddeyi inletirken, o görüntüler tüyleri diken diken etti.
8.12.2020Dünya
Son dakika: Ermenistanda ortalık yangın yeri Paşinyana süre verdiler
Son dakika: Ermenistan'da ortalık yangın yeri! Paşinyan'a süre verdilerSon dakika gelen bir habere göre; Ermenistan’da büyük bir miting düzenleyen muhalefet kanadı, Başbakan Nikol Paşinyan’a görevi bırakması için 3 gün süre tanıdı.
5.12.2020Dünya
Koçaryan: Ermenistan savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptı
Koçaryan: Ermenistan savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptıEski Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, ülkesinin yaklaşık 30 yıldır işgal ettiği toprakları terk etmemek için Azerbaycan ile girdiği savaşa ilişkin, "Yetkililer savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptı" dedi.
5.12.2020Dünya
Ermenistanın savaştaki silah kaybı 4,8 milyar dolar
Ermenistan'ın savaştaki silah kaybı 4,8 milyar dolar!Ermenistan, yaklaşık 30 yıldır işgal ettiği toprakları terk etmemek için Azerbaycan ile girdiği savaştan, 4,8 milyar dolarlık silahının imha edilmesiyle çıktı.
5.12.2020Dünya
Erdoğan, Azerbaycan’a gidiyor Karabağ zaferi törenine katılacak
Erdoğan, Azerbaycan’a gidiyor! Karabağ zaferi törenine katılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın Karabağ zaferinin birinci ayı kutlamaları çerçevesinde 10 Aralık’ta Bakü’de düzenlenecek kutlamaya katılacak. 10 Aralık tarihi, 1991’de Azerbaycanlıların boykot ettiği ve yalnızca Ermenilerin katıldığı referandumla Karabağ için bağımsızlık kararı alınan gün olma özelliğini de taşıyor.
4.12.2020Siyaset
Son Dakika... BBC duyurdu, Rusya için felaket Tanklar dizildi, Türk bayrağı...
Son Dakika... BBC duyurdu, Rusya için felaket! Tanklar dizildi, Türk bayrağı...Türk askerinin tek karelik fotoğrafı Rusya'da depreme yol açtı, AP'nin dünyaya servis ettiği bir başka kare ise söze gerek bırakmadı. Sıcak bölgeden bildiren BBC Moskova muhabiri, Türkiye'nin Moskova'nın arka bahçesinde rakip bir oyuncu olarak ortaya çıktığını yazdı. BBC'ye konuşan siyaset yorumcusu von Eggert ise, "Karabağ'da yaşananlar, Moskova'nın sadece Güney Kafkasya'da değil, Sovyetler Birliği sonrası bölgeden geriye kalanlar için gerçekten jeopolitik bir felakettir" diyor. Dağlık Karabağ'daki hezimetin ardından sarsılan Ermenistan'da büyük gün Cumartesi.
3.12.2020 Dünya
Ermenistanda muhalefet partileri ortak başbakan adaylarını açıkladı
Ermenistan'da muhalefet partileri ortak başbakan adaylarını açıkladıErmenistan’da muhalefet partileri eski Başbakan Vazgen Manukyan’ı geçici başbakan adayı olarak gösterirken, mevcut Başbakan Nikol Paşinyan’a "derhal istifa et" çağrısında bulundu.
3.12.2020Dünya
Son Dakika Haberleri: Ruslar şoka girdi Türk askerinin Dağlık Karabağdaki fotoğrafı...
Son Dakika Haberleri: Ruslar şoka girdi! Türk askerinin Dağlık Karabağ'daki fotoğrafı...Savaşın sonucunda Dağlık Karabağ'daki tarım arazilerinin yüzde 70'ini kaybeden Ermenistan'da, göstericiler başkent Erivan'ı birbirine kattı. Sınır hattında yeni bir provokasyon karesi yayınlandı, Fransız milletvekillerinin Dağlık Karabağ'a geleceğinin ortaya çıkması ise ortalığı karıştırdı. Türk askerinin Dağlık Karabağ'daki fotoğrafı Rusya'da depreme yol açtı.
3.12.2020Dünya
Ermeni siyasetçi Liparityan: Rüya görmek, Ermenistan’ın yaşam stratejisidir
Ermeni siyasetçi Liparityan: Rüya görmek, Ermenistan’ın yaşam stratejisidirErmenistan'ın ilk cumhurbaşkanı Levon Ter-Petrosyan’ın danışmanlarından, 1990’lı yıllarda Karabağ müzakerelerine katılan Liparityan, BBC'ye verdiği röportajda ülkenin Karabağ konusunda son 25 yıldır önemli boyutta hatalar yaptığını söyledi: "Ermenistan tarafı gereksiz şekilde ve Türkiye ile Azerbaycan’ı kışkırtacak adımlar attı. Rüya görmek, Ermenistan’ın yaşam stratejisidir ancak rüya görmek bir strateji değildir."
2.12.2020Dünya
Son Dakika: Düğüm çözülüyor Putin dondu kaldı...
Son Dakika: Düğüm çözülüyor! Putin dondu kaldı...Dağlık Karabağ savaşının ardından tarihi nokta gece yarısı konuldu, Azerbaycan ordusu 28 yıl sonra Laçın'ı geri aldı. Bugün televizyona çıkan Aliyev Rus barış güçlerinin kontrolündeki bölgenin ortasında kalan Laçın'da yeni bir koridor inşa etmeyi önerdi, Kremlin yorum yapmayı reddetti.
2.12.2020Dünya
Son dakika: Aliyev dünyaya ilan etti: Düşmanı kovduk
Son dakika: Aliyev dünyaya ilan etti: Düşmanı kovduk!Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Düşmanı topraklarımızdan kovduk ve yeni bir gerçeklik yarattık. Herkes bu gerçekliği kabullenecek" dedi. Öte yandan 20 Ekim tarihinde ateşkesi reddeden Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Aliyev'in masaya getirdiği Şuşa şartı nedeniyle silahların susmadığını söyledi ve tarihi itiraflarda bulundu. Savaşta hezimete uğrayan Ermenistan bugün stratejik koridordan da çekiliyor. Rus barış güçleri ise işgalci Dağlık Karabağ yönetiminin başkenti Hankendi'de sahra hastanesi kurdu. Yeni sınırda çekilen video görüntüsü ise olay yarattı. Gelen son bilgiye göre, Azerbaycan ordusunun 28 yıldır Ermenistan'ın işgali altında bulunan Laçın iline girdiği bildirildi. Rusya'da üst düzey temaslarda bulunmayı amaçlayan Paşinyan soğuk duş etkisi yaratan bir durumla karşılaştı.
1.12.2020Dünya
Son Dakika: BBC tüm dünyaya duyurdu Türkiye siyasi haritayı değiştirdi...
Son Dakika: BBC tüm dünyaya duyurdu! Türkiye siyasi haritayı değiştirdi...Son dakika haberlere göre, Dağlık Karabağ savaşında Ermenistan'ı 44 günde bozguna uğratan Azerbaycan, artık Türkiye sınırındaki Nahçıvan'la doğrudan bağlantı sağlayacak. Türkiye ile Orta Asya arasındaki ticaretin rotasının değişme ihtimali, ayrıca Azerbaycan'dan daha ucuza alınabilecek doğalgaz İran'da paniğe yol açtı. İslami Devrim Muhafızları ile yakından ilişkili muhafazakar Cevan gazetesinde çıkan analiz, değişen dengeleri net şekilde ortaya koydu.
30.11.2020Dünya
Son dakika... Ermenistan Cumhurbaşkanından hükümet için şok istek
Son dakika... Ermenistan Cumhurbaşkanı'ndan hükümet için şok istek!Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'dan Başbakan Nikol Paşinyan'a soğuk duş. Paşinyan her gün biraz daha köşeye sıkışırken, Sarkisyan'ın açıklamaları ülkede deprem etkisi yarattı.
30.11.2020Dünya
Uzmanlar: Macron, Türkiye karşısında çaresiz
Uzmanlar: Macron, Türkiye karşısında çaresiz!Dağlık Karabağ hezimetinin ardından bölgede giriştiği tüm hamleler tek tek boşa çıkan Fransa'nın Türkiye karşısında düştüğü hazin durum, bu sefer de uzmanlar tarafından gündeme getirildi. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un çaresiz kaldığı görüşünde olan uzmanlar, Fransa'yı kızdıracak tespitlerde bulundu.
29.11.2020Dünya
Son Dakika: Ermenistan cephesinde büyük panik İlk kez görüntülendi...
Son Dakika: Ermenistan cephesinde büyük panik! İlk kez görüntülendi...Dağlık Karabağ’da bu kez de sınırda yer alan kritik önemdeki altın madeninin paylaşılması konusunda gerilim yaşanıyor. Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Rusya Devlet Başkanı Putin’i arayarak yardım istedi. Öte yandan son dakika haberine göre, Ermenistan'ın 1993'te işgal ettiği Kelbecer iline 27 yıl sonra giren Azerbaycan askerleri, kent merkezine bayrak dikti.
28.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ErmenistanAzerbaycanDağlık KarabağNikol PaşinyanSon dakika

Nikol Paşinyan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.