Ömer Süha Aldan

Ömer Süha Aldan

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla 2 .sıra Adayı.1959 Konya Akşehir doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Farklı illerde savcılık yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ömer Süha Aldan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 228 omer suha aldan haberi bulunmuştur.
Mevcut vekiller liste dışı kaldı
Mevcut vekiller liste dışı kaldıMUĞLA’da, 24 Haziran’da genel seçim öncesinde CHP’nin milletvekili adayları açıklandı. 7 kişilik listede mevcut vekillerden hiçbiri yer almadı.
21.05.2018Ege
Kılıçdaroğlu 60’a yakın vekili çizdi
Kılıçdaroğlu 60’a yakın vekili çizdiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 24 Haziran seçimlerinde seçmene sunacağı 600 kişilik milletvekili aday listesi dün gece yarısına kadar süren toplantının ardından Parti Meclisi (PM) tarafından onaylandı...
20.05.2018Siyaset
Genel merkeze 31 kişi adaylık için başvurdu
Genel merkeze 31 kişi adaylık için başvurduMuğla’da, 24 Haziran’daki erken genel seçim için CHP’den milletvekili aday adayı olmak için 31 isim genel merkeze başvuruda bulundu.
9.05.2018Ege
Muğlada CHPli milletvekili Aldan hakkında suç duyurusu
Muğla'da CHP'li milletvekili Aldan hakkında suç duyurusuAK Parti İl Başkanı Kadem Mete ve 13 ilçe başkanı,  katıldığı bir radyo programında 696 sayılı KHK'ye ilişkin sözleri nedeniyle, CHP  Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan hakkında suç duyurusunda bulundu.
2.01.2018Siyaset
Başbakan Yardımcısı Akdağdan CHPli Aldana sert tepki
Başbakan Yardımcısı Akdağ'dan CHP'li Aldan'a sert tepkiBaşbakan Yardımcısı Recep Akdağ, 696 Sayılı Kanun  Hükmünde Kararname'nin (KHK) 121. maddesine ilişkin, "Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın çirkin ve ahlaki yaklaşımdan uzak açıklamalarını görünce yaptığımız  işin kıymeti ortaya çıkıyor ve iyi ki böyle bir şey yapmışız diyoruz." dedi.
31.12.2017Siyaset
Bakan Kaya: Şehit yakınları ve gazilerin başımızın üstünde yerleri var
Bakan Kaya: Şehit yakınları ve gazilerin başımızın üstünde yerleri varAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya,  "Maalesef birkaç gün önce CHP milletvekili, 15 Temmuz gecesi canını hiçe sayarak  meydanlara çıkmış şehitlerimize, gazilerimize, o gece sokaklara, meydanlara  çıkmış istiklaline ve istikbaline sahip çıkmak için tanklara bedenini siper etmiş  kişilere gerçekten ağza alınmayacak şekilde hakaretlerde bulundu. Ben, kendisini  kınıyorum." dedi.
28.12.2017Siyaset
Darbeye  direniş değil çeteleşme
Darbeye direniş değil çeteleşmeHükümetin ‘değiştirmeyeceğiz’ dediği 121. madde düzenlemesini eleştiren Tezcan “Getirilen şey, darbeye karşı direnmeyi meşrulaştıran bir düzenleme değildir. Bu hükümle getirilen çeteleşmedir. İktidar eliyle sivil, silahlı çete kurma maddesidir. Karşı çıktığımız şey bu” dedi...
27.12.2017Siyaset
CHP’li Aldan’ın KHK yorumuna soruşturma
CHP’li Aldan’ın KHK yorumuna soruşturmaCHP Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın, 15 Temmuz ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki terör eylemlerini bastıracak sivillere getirilen “cezasızlık” hükmüne ilişkin yaptığı, “Bu düzenleme, benim bir sürü itim var, bunları salarım sokağa ve onlara af bile getirebilirim mantığını yayma anlayışıdır” açıklaması sonrası hakkında soruşturma başlatıldı.
27.12.2017Siyaset
Adalet Bakanı Gülden CHPli Aldana sert sözler: Bu edepsiz ve alçakça açıklama...
Adalet Bakanı Gül'den CHP'li Aldan'a sert sözler: Bu edepsiz ve alçakça açıklama...Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın bir radyo programında 15 Temmuz şehitleri ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.
27.12.2017Siyaset
Son dakika: CHPli Ömer Süha Aldan hakkında soruşturma başlatıldı
Son dakika: CHP'li Ömer Süha Aldan hakkında soruşturma başlatıldıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan hakkında, bir radyo programındaki sözleri nedeniyle soruşturma başlatıldı.
27.12.2017Siyaset
AK Partili Ünal, CHPli Süha Aldanın o sözlerini sert bir dille eleştirdi
AK Partili Ünal, CHP'li Süha Aldan'ın o sözlerini sert bir dille eleştirdiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "15 Temmuz'un ruhuna ve kutsiyetine yaptıkları saldırılar yetmedi, şimdi de o gecenin kahramanlarına en ağır şekilde hakaret ediyorlar. Bu üslup, bu söylem alçakça. Bu millet sizi affetmeyecek. Kininizde, nefretinizde boğulun" dedi.
27.12.2017Siyaset
Aldan: Sarraf dosyası  yeniden ele alınmalıdır
Aldan: Sarraf dosyası yeniden ele alınmalıdırTBMM Adalet Komisyonu üyesi ve CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, “Bir takipsizlik kararının kalkması için yeni bir delil gerekir. Rıza Sarraf’ın itiraflarıyla bu ortaya çıkmış bulunuyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı dosyayı yeniden ele almalıdır” dedi.
1.12.2017Gündem
CHP Grup Yönetim ve Disiplin Kurulu üyeleri belli oldu
CHP Grup Yönetim ve Disiplin Kurulu üyeleri belli olduCHP TBMM Grup Yönetim Kurulu ve Grup Disiplin Kurulu üyeleri seçimi yapıldı.
31.10.2017Siyaset
Babadağa yapılacak teleferiğin temeli atıldı
Babadağ'a yapılacak teleferiğin temeli atıldıMuğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ'a yapılacak  teleferiğin temeli atıldı.
21.08.2017Gündem
Adalete olan  güven azaldı
Adalete olan güven azaldıCHP’li Adalet Komisyonu üyeleri tarafından Bölge Adliye ve Bölge İdare Mahkemeleri Kanun Tasarısı’na ilişkin kaleme aldıkları muhalefet şerhinde, “Tasarının toplumun adalete olan güvenini zedeleyeceği ve tabii hakim ilkesinin ihlal edileceği düşünülmektedir. Yargının objektif kararlar verebilmesi ve aynı zamanda ülkenin temel sorunlarında yol gösterici ve çözümleyici bir konumda olabilmesinin ilk koşulu, o kararları verebilecek imkânlara ve tarafsızlığa sahip olmasıdır” denildi.
8.07.2017Siyaset
7 bine yakın KİT çalışanı  kamu statüsünü yitiriyor
7 bine yakın KİT çalışanı kamu statüsünü yitiriyorİş Mahkemeleri Kanun Tasarısı ile KİT’lerdeki (Kamu İktisadi Teşebbüsü) yaklaşık 7 bin çalışanın iş hukuku açısından, “kamu personeli” statüsü kaldırılıyor.
22.06.2017Ekonomi
Fren lambası yanmıyor
Fren lambası yanmıyorKazanın, bir araç kamerası tarafından çekilen görüntüleri de ortaya çıktı. Başsavcı, “En dikkat çekici olan fren lambasının yanmaması” dedi
15.05.2017Gündem
Ne oldu da 15 Temmuza  nasıl geldik
'Ne oldu da 15 Temmuz'a nasıl geldik'CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Türkiye'nin, 15 Temmuz de-arbe girişimine ilişkin, "Ne oldu da 15 Temmuz'a nasıl geldik, bunun arkasında ne var, bu yolun taşları nasıl döşendi, kim döşedi bu yolun taşlarını?" dedi.
8.12.2016Siyaset
Kılıçdaroğlu açıkladı Şehitler için kanun teklifi vereceğiz
Kılıçdaroğlu açıkladı! Şehitler için kanun teklifi vereceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehitler arasında ayrım yapıldığını savunarak, ayrımın ortadan kaldırılması için TBMM Başkanlığı'na bu hafta bir kanun teklifi vereceklerini söyledi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım'a da bu konuda çağrıda bulunarak, "Şehitler arasında yapılan bu ayrımı, bu ayıbı hep birlikte kaldıralım. Sayın Binali Yıldırım'a çağrıda bulunuyorum. Gelirse başımızın üstüne gelmezse bunu Genel Kurul'a indireceğiz" dedi.
29.11.2016Siyaset
Mecliste tartışmalara yol açan önerge
Meclis'te tartışmalara yol açan önerge!Türk Ceza Kanununda, Cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine imkan veren düzenleme TBMM Genel Kurulunda tartışmalara yol açtı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meclis'te tartışmalara neden olan Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı'yla ilgili düzenlemeye ilişkin "Düzenleme; cebir, tehdit, hile ve iradeyi sakatlayan başka bir sebeple birlikte olanları, yani tecavüzcüleri kesinlikle kapsamamaktadır. Sadece dışardaki kadının, içerdeki kocanın, bu evlilikten doğmuş çocukların ve ailelerin mağduriyetini gidermeye yöneliktir" dedi.
18.11.2016Siyaset
TBMMde önerge tartışması
TBMM'de önerge tartışmasıCinsel  istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün  açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine imkan veren düzenleme  tartışmalara yol açtı. Bakan Bozdağ, "Ülkemizde yaşanan bir sorunu  çözmeye dönüktür. Küçük yaşta evlilikleri teşvik etmeye dönük bir adım  atmıyoruz" dedi.
17.11.2016Siyaset
Bozdağ: Biz istiyoruz ki Türkiye ile ABD arasındaki...
Bozdağ: Biz istiyoruz ki Türkiye ile ABD arasındaki...Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD'ye giderken basın mensuplarına açıklama yaptı. Bozdağ, "hassasiyetleri ABD'li yetkililere ileteceğiz." dedi.
25.10.2016Siyaset
Kritik kanıtlar  ABD’ye sunulacak
Kritik kanıtlar ABD’ye sunulacakAdalet Bakanı Bozdağ, Gülen’in iadesi ve iadeye kadar geçecek süreçte tutuklanması taleplerini yeniden iletmek üzere bugün bir TBMM heyetiyle ABD’ye gidiyor. Bozdağ, yarın ABD Adalet Bakanı ile bir araya gelecek ve yeni bilgi ve belgeleri aktaracak
24.10.2016Siyaset
Bakan Bozdağ, yeni delillerle  yarın ABDye  gidiyor
Bakan Bozdağ, 'yeni delillerle' yarın ABD'ye gidiyorAdalet Bakanı Bozdağ'ın, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi için görüşmelerde bulunacağı ABD'de yeni deliller sunacağı öğrenildi . ABD ziyaretinde Bozdağ'a, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı İyimaya, AK Parti, CHP ve MHP'li milletvekilleri de eşlik edecek.
24.10.2016Siyaset
Rüzgar Çetin’e yurtdışı yasağı
Rüzgar Çetin’e yurtdışı yasağıPolis memuru Alagöz’ün şehit olmasına neden olduğu gerekçesiyle cezaya çarptırılan Çetin’in tahliye edilmesine itiraz edildi. Çetin hakkında yurtdışına çıkış yasağı konuldu
5.10.2016Gündem
Rüzgar Çetinin tahliyesi siyasilerin gündemine oturdu
Rüzgar Çetin'in tahliyesi siyasilerin gündemine oturduYönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in, bir polisin şehit olmasına bir polisin yaralanmasına neden olduğu kazayla ilgili davada verilen karar, kamuoyunda yeni bir tartışmaya yol açtı.
5.10.2016Siyaset
Şehidin bebeği komutanın kucağından inmedi
Şehidin bebeği komutanın kucağından inmediŞehit Yüzbaşı Özgür Özekin için Fethiye’de düzenlenen konvoya yüzlerce araç katıldı. Şehidin 1 yaşındaki oğlu Yağız Pars, tören boyunca 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’in kucağından bir an olsun inmedi.
30.09.2016Gündem
Şehidin bebeği komutanın kucağından inmedi
Şehidin bebeği komutanın kucağından inmediŞehit Yüzbaşı Özgür Özekin için Fethiye’de düzenlenen konvoya yüzlerce araç katıldı. Şehidin 1 yaşındaki oğlu Yağız Pars, tören boyunca 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’in kucağından bir an olsun inmedi.
30.09.2016Gündem
CHP’nin Mağdur  Komisyonu genişledi
CHP’nin Mağdur Komisyonu genişlediCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla OHAL sonrası süreci izlemekle görevlendirilen altı kişilik komisyon 11 kişiye çıkarıldı.
23.08.2016Siyaset
‘Yanıltmaya karşı teyit alıyoruz’
‘Yanıltmaya karşı teyit alıyoruz’CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Milliyet’e yaptığı değerlendirmede kurdukları mağduriyet komisyonuna gelen ihbarlara ilişkin dikkatli davrandıklarını belirterek, şunları kaydetti:
4.08.2016Siyaset
Aldan: Yargıtay’da dosyalar  6 yılda sonuçlanacak
Aldan: Yargıtay’da dosyalar 6 yılda sonuçlanacakCHP Muğla Milletvekili, eski Cumhuriyet Savcısı Ömer Suha Aldan, Yargıtay ve Danıştay’ın yapısında köklü öngören değişiklikler öngören yasayı eleştirirken çarpıcı iddialarda bulundu.
2.07.2016Siyaset
Tolga Çandar babasını son yolculuğuna uğurladı
Tolga Çandar babasını son yolculuğuna uğurladıCHP Muğla eski milletvekili ve sanatçı Tolga Çandar’ın hayatını kaybeden babası Hasan Çandar, Milas’ta toprağa verildi.
20.05.2016Cadde
Kaldığı yerden devam edelim
Kaldığı yerden devam edelimAnayasa masasının yeniden toplanmasını isteyen TBMM Başkanı, “CHP’nin de olumlu yanıt vermesini temenni ederim. Çalışmalar diğer üç parti ile devam edebilir” dedi
17.02.2016Siyaset
‘Süre ve tam mutabakat’ tartışmasıyla başlayacak
‘Süre ve tam mutabakat’ tartışmasıyla başlayacakBugün ilk toplantısını gerçekleştirecek TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun hedefi önceki komisyonun mutabakat sağladığı 60 maddenin dışında üzerinde görüş birliğine varılamayan 112 maddede de uzlaşma sağlamak olacak
3.02.2016Siyaset
Anayasa Uzlaşma Komisyonu yarın ilk kez toplanıyor
Anayasa Uzlaşma Komisyonu yarın ilk kez toplanıyorTBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, yeni anayasa yapımı için ilk toplantısını yarın gerçekleştiricek.
3.02.2016Siyaset
CHP 4 maddeyle masaya oturacak
CHP 4 maddeyle masaya oturacakCHP, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda masaya 4 maddelik bir yol haritasıyla oturacak. Mevcut parlamentonun anayasanın ilk dört maddesini tartışma yetkisi bulunmadığına belirten heyet, başkanlık tartışmalarının komisyon sürecini gölgelemesine izin vermeyeceklerini vurguluyor...
30.01.2016Siyaset
Yeni anayasa mesaisi başlıyor
Yeni anayasa mesaisi başlıyorMeclis, bir kez daha yeni ve sivil bir anayasa mesaisine başlıyor.
25.01.2016Siyaset
Yeni anayasanın yol haritası
Yeni anayasanın yol haritasıTBMM Başkanı İsmail Kahraman, yeni anayasa çalışmalarını yürütecek olan, “Anayasa Uzlaşma Komisyonu”nu bu hafta toplantıya çağırarak ilk adımı atacak.
23.01.2016Siyaset

Yazar Sonuçları

Melih AşıkMilliyet Yazarı
Mustafa Sabri!Tokat’ta açılan bir imam-hatip lisesine, Kuva-yı Milliye'ye karşı mücadele eden ve kaçtığı Mısır'da Cumhuriyet aleyhine yazılar yazan Mustafa Sabri’nin ismi verildi...
18.11.2017Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Bilgi saklamaca!Kontrollü darbe, kurmaca darbe, kuşkulu darbe, karanlık darbe...
19.07.2017Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Şakacı mahkemeler!CHP Milletvekili ve gazeteci Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapse çarptırıldığı ve tutuklandığı haberini okurken bir kez daha inandık ki...
14.06.2017Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Özel başkanlık!AKP’nin MHP’ye götürdüğü anayasa değişiklik taslağı, adı “Cumhurbaşkanlığı” da olsa, bizzat AKP sözcülerinin dediği gibi, tam ve güçlendirilmiş başkanlık sistemi...
16.11.2016Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Hesabı görelim...İdam cezasının kaldırıldıktan 14 yıl sonra yeniden gündeme gelmesinin sebebi malum; FETÖ’nün başarısız 15 Temmuz darbe girişimi...
2.11.2016Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Mağdur masası!CHP birkaç gün önce yerinde bir karar vererek doğru bir iş yaptı...
4.08.2016Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Esnaf ağlarken!Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Kemer ilçesinde incelemelerde bulunmuş, verdiği demeçte diyor ki:- Kemer esnafı turiste dönük ticarette yüzde 80-90 arasında düşüş olduğunu söylüyor...
17.05.2016Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Kaçak yurtlar...CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karaman’daki tecavüz olayları üzerine yaptığı konuşmalarda kaçak yurt ve evlerin sayısının 10 binden fazla olduğunu söylüyor...
14.04.2016Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Dokunmatik Meclis!Dokunulmazlık konusunda Başbakan Ahmet Davutoğlu: “Öteki partilere hodri meydan çektik” diye övünüyor...
18.03.2016Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Gericiliğe karşı!En çok ihtiyaç duyulan alanda dün yeni bir hareket başlatıldı:“Gericiliğe karşı aydınlanma hareketi”Türkiye’nin dini kurallarla yönetilen bir ülke haline getirilmek istenmesine karşı başlatılan hareketin yayımladığı ilk deklarasyonun altında şu imzalar göze çarpıyor:Enver Aysever, Hüseyin Aygün, Kemal Okuyan, Barış Terkoğlu, Orhan Gökdemir ve Özlem Şen Abay...
25.02.2016Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Perşembenin gelişi...Çarşambadan belliydi, nitekim öyle de oldu...
17.02.2016Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Ne politika ama...2011 yılında Suriye’ye karşı seferber olurken amacımız:- Esad’ı düşürüp yerine Sünni Müslüman Kardeşler yönetimini geçirmekti...
27.01.2016Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Son dakikaCHPÖmer Süha AldanHaberlerMUĞLA

Ömer Süha Aldan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.