Pentagon

Pentagon

Son dakika Pentagon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pentagon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pentagon haber sayfamızda...

Pentagon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.090 pentagon haberi bulunmuştur.
Pentagon İsraili CENTCOMun yetki alanına dahil etti
Pentagon İsrail'i CENTCOM'un yetki alanına dahil ettiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Birleşik Komutanlık Planı'nda değişiklik yaparak İsrail'i Avrupa Kuvvetleri Komutanlığının (EUCOM) yetki alanından çıkarıp Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) yetki alanına dahil ettiğini açıkladı.
15.01.2021Dünya
Son dakika... ABD askerleri Irak ve Afganistanda azaltıldı
Son dakika... ABD askerleri Irak ve Afganistan'da azaltıldı!ABD'nin Irak ve Afganistan'daki asker sayılarının 2 bin 500'e indirildiği açıklandı.
15.01.2021Dünya
Son dakika... ABDde en az 25 yerel terör soruşturması
Son dakika... ABD'de en az 25 'yerel terör' soruşturması!ABD Kara Kuvvetleri Genel Sekreteri Ryan McCarthy, Pazar günü Demokrat milletvekiline verdiği demeçte, Başkan Donald Trump'ın destekçilerinin Çarşamba günü Kongre Binası'na düzenlediği saldırı sonucunda en az 25 yerel terör davası açıldığını söyledi.
10.01.2021Dünya
ABDlilerin yüzde 57si Trumpın görevden alınmasını istiyor
ABD'lilerin yüzde 57'si Trump'ın görevden alınmasını istiyorABD'de yapılan bir anket çarşamba günkü Kongre baskınının ardından, halkın yüzde 57'sinin Başkan Donald Trump'ın acilen görevden alınması gerektiğini düşündüğünü ortaya koydu.
8.01.2021Dünya
Son dakika... Nükleer silah kullanabilir Meclis Başkanı uyardı...
Son dakika... Nükleer silah kullanabilir! Meclis Başkanı uyardı...Meclis Başkanı Pelosi, ABD Başkanı Trump'ın 'dengesiz' bir durumda olduğunu ve yetkilerinin kısıtlanması gerektiğini söyledi. Pelosi, bunun için üst düzey ABD komutasıyla görüştüğünü ve Trump'ın bir an önce bu yetkilerden muaf tutulması gerektiğini kaydetti.
8.01.2021Dünya
ABD Savunma Bakan Vekili, Kongre baskınını kınadı
ABD Savunma Bakan Vekili, Kongre baskınını kınadıABD Savunma Bakan Vekili Christopher Miller, dün yaşanan şiddet olaylarının ülke anayasası ile uyuşmadığını ifade ederek, Kongrenin işgal edilmesini kınadı.
7.01.2021Dünya
Pentagon ile Washington Belediye Meclisi arasında Ulusal Muhafız tartışması
Pentagon ile Washington Belediye Meclisi arasında 'Ulusal Muhafız' tartışmasıWashington Belediye Meclisi, Pentagon'un, Ulusal Muhafızların ABD Kongresinde yaşanan olaylara müdahale etmesi konusunda yapılan talepleri reddettiği iddiasında bulunurken, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Washington Belediyesinin başkentte yaşanan olaylar nedeniyle Ulusal Muhafızların aktifleştirilmesine ilişkin taleplerinin onaylandığını açıkladı.
7.01.2021Dünya
Son dakika... Suudi Arabistan: Katarla anlaşmazlıklar sonlandırıldı
Son dakika... Suudi Arabistan: Katar'la anlaşmazlıklar sonlandırıldı!Suudi Arabistan, Körfez Zirvesi'nde Katar'la anlaşmazlıkların sonlandırıldığını ve ilişkilerin yeniden kurulduğunu duyurdu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katar'a 2017'den bu yana hava, kara ve deniz ambargosu uyguluyordu.
5.01.2021Dünya
Abluka üç buçuk yıl sonra bitiyor
Abluka üç buçuk yıl sonra bitiyorSuudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn'in Katar'ı diplomatik ve lojistik ablukaya almasıyla başlayan Körfez krizi, Suudi Arabistan'ın Katar'la sınırları açmasıyla sona eriyor. Katar Emiri, Suudi Arabistan'da bugün gerçekleştirilecek KİK zirvesine katılıyor.
5.01.2021Dünya
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...İran devlet medyası, Fordo Nükleer Tesisi’nde uranyumu yüzde 20 zenginleştirme faaliyetine resmen başlandığını duyururken, bölgedeki tansiyon da yeniden arttı.
5.01.2021Dünya
İrandan ABDye uçak gemisi tepkisi: Tüm senaryolar için hazırız
İran'dan ABD'ye uçak gemisi tepkisi: Tüm senaryolar için hazırızİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Kasım Süleymani suikastının birinci yılında ABD güçlerini hedef alacak olası İran saldırısı nedeniyle ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Orta Doğu'daki USS Nimitz uçak gemisini çekmemesine ilişkin "tüm senaryolara hazır olduklarını" söyledi.
4.01.2021Dünya
Savunma ve havacılık şirketleri yatırımcısını üzdü
Savunma ve havacılık şirketleri yatırımcısını üzdüDünyanın önde gelen savunma ve havacılık şirketleri, geçen yıl hisse senedi piyasalarında yatırımcısına kaybettirdi.
4.01.2021Uzmanpara
Savunma ve havacılık şirketleri 2020de yatırımcısını üzdü
Savunma ve havacılık şirketleri 2020'de yatırımcısını üzdüDünyanın önde gelen savunma ve havacılık şirketleri, geçen yıl hisse senedi piyasalarında yatırımcısına kaybettirdi.
4.01.2021Ekonomi
ABD USS Nimitz uçak gemisinin Orta Doğuda kalmasına karar verdi
ABD "USS Nimitz" uçak gemisinin Orta Doğu'da kalmasına karar verdiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İran'ın muhtemel saldırılarından etkilenmemesi için bölgeden çekeceğini açıkladığı "USS Nimitz" uçak gemisinin, Orta Doğu'da kalmasına karar verdi.
4.01.2021Dünya
F-35’lerin seri üretimi ‘süresiz’ beklemede...
F-35’lerin seri üretimi ‘süresiz’ beklemede...ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), F-35’lerin seri üretimine onay verecek kararını süresiz erteledi. Yetkililer, bununla birlikte uçağın, 2017’den bu yana defalarca ertelenen muhabere testine ne zaman hazır olacağı konusunun da belirsiz olduğunu kaydediyor.
2.01.2021Dünya
Son dakika... Cumhuriyetçi Senato Trumpın savunma bütçesi vetosunu bozdu
Son dakika... Cumhuriyetçi Senato Trump'ın savunma bütçesi vetosunu bozdu!Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump'ın daha önce veto ettiği 2021 savunma bütçesi, Temsilciler Meclisi'nin ardından Senato'da da 3'te 2'nin üzerinde oyla kabul edilerek yasalaştı. Söz konusu bütçe tasarısı, 4 yıllık görev süreci içinde Trump'ın veto yetkisini aşarak yasalaşan ilk tasarı olarak kayıtlara geçti.
1.01.2021Dünya
Son dakika...ABD, F-35lerde tam kapasiteli seri üretimi askıya aldı
Son dakika...ABD, F-35'lerde tam kapasiteli seri üretimi askıya aldı!ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), muharebe testlerinin gecikmesi nedeniyle F-35 uçaklarının tam kapasite seri üretim kararını askıya aldığını açıkladı.
1.01.2021Dünya
ABD USS Nimitz uçak gemisini Orta Doğudan çekiyor
ABD "USS Nimitz" uçak gemisini Orta Doğu'dan çekiyorABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), İran'ın muhtemel saldırılarından etkilenmemesi için bölgede bulunan "USS Nimitz" uçak gemisine ülkeye dönme talimatı verdiği bildirildi.
31.12.2020Dünya
Biden, Savunma Bakanı Yardımcılıklarına iki Obama dönemi yetkilisini aday gösterdi
Biden, Savunma Bakanı Yardımcılıklarına iki Obama dönemi yetkilisini aday gösterdiABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, eski Başkan Barack Obama döneminde Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı yapmış olan Kathleen Hicks'i Savunma Bakan Yardımcılığına aday gösterirken, Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde kendisine Ulusal Güvenlik Danışmanlığı yapan Colin Kahl'ı ise Savunma Politikalarından Sorumlu Bakan Yardımcılığına aday gösterdi.
31.12.2020Dünya
Nazlı Çelik kimdir, kaç yaşında Nazlı Çelikin boyu kaç, eşi kim
Nazlı Çelik kimdir, kaç yaşında? Nazlı Çelik'in boyu kaç, eşi kim?O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programına konuk olacak isimlerden biri de Nazlı Çelik. 31 Aralık gecesini şenlendirecek olan O Ses Türkiye izleyiciyi ekrana kilitlemeyi hedefliyor. Birbirinden başarılı isimleri ağırlayacak olan O Ses Türkiye'ye katılacak Nazlı Çelik kimdir, kaç yaşında? Nazlı Çelik'in boyu kaç, eşi kimdir? İşte Nazlı Çelik'in hayatına dair bilinenler...
31.12.2020Cadde
Trumptan Senatoya çağrı: Onaylamayın
Trump'tan Senato'ya çağrı: Onaylamayın!ABD Başkanı Donald Trump, veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını onaylamamaları için Senato'daki Cumhuriyetçilere çağrıda bulundu.
29.12.2020Dünya
Son dakika haberleri: Trumpın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı Bir ilk olacak...
Son dakika haberleri: Trump'ın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı! Bir ilk olacak...Gelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump'ın veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını, 3'te 2 çoğunluğun üzerinde yeniden onayladı. Meclis, 3'te 2'den fazla çoğunluğu sağlayarak Başkan'ın veto yetkisini aşacak sayıya ulaştı. Senatoya gönderilen tasarı, 3'te 2'den fazla çoğunlukla kabul edilirse yasalaşacak ve Trump'ın görev süresi içindeki "veto yetkisini aşan ilk yasa tasarısı" olarak kayıtlara geçecek.
29.12.2020Dünya
Pentagondan Bidena geçiş süreci yanıtı
Pentagon'dan Biden'a 'geçiş süreci' yanıtıABD Savunma Bakan Vekili Christopher Miller, seçilmiş başkan Joe Biden'ın, engellerle karşılaştıkları açıklamasına, "Siyasi ve kariyer yetkililerimiz sıkıştırılmış bir program kapsamında geçiş faaliyetlerini destek vermek için son derece profesyonelce çalışıyorlar ve bunu yapmaya devam edecekler." karşılığını verdi.
29.12.2020Dünya
Trump, 2021 Savunma Bütçe Tasarısını veto etti
Trump, 2021 Savunma Bütçe Tasarısı'nı veto ettiABD Başkanı Donald Trump, daha önce "veto edeceğini" açıkladığı, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı veto etti.
24.12.2020Uzmanpara
Son dakika: Trumptan Savunma Bakanlığı bütçesine veto
Son dakika: Trump'tan Savunma Bakanlığı bütçesine vetoGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, daha önce "veto edeceğini" açıkladığı, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı veto etti.
23.12.2020Dünya
Trump 25 bin tweet attı, 315 gün golf oynadı
Trump 25 bin tweet attı, 315 gün golf oynadıABD Başkanı Donald Trump, görevde olduğu 4 yıl boyunca 25 binden fazla Twitter paylaşımında bulundu. Trump, 4 yıllık görev süreci boyunca 315 günü de golf oynayarak geçirdi.
23.12.2020Dünya
Biden ekibi ile Pentagon arasında geçiş süreci anlaşmazlığı
Biden ekibi ile Pentagon arasında geçiş süreci anlaşmazlığıABD Başkanlık seçimlerini kazanan Biden'ın ekibi, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) anlaşarak ve Noel tatili nedeniyle geçiş faaliyetlerinin ertelendiği açıklamasının aksine karşılıklı bir anlaşma olmadığını, çalışmalara devam etmek istediklerini duyurdu.
18.12.2020Dünya
Son dakika: Uzay savaşı kapıda ABD resmen duyurdu, durum çok ciddi
Son dakika: Uzay savaşı kapıda! ABD resmen duyurdu, durum çok ciddiGelen son dakika haberine göre; ABD Uzay Komutanlığı (SPACECOM), Rusya'nın alçak yörünge uydularını vurma kabiliyetine sahip bir uydusavar füzesi testini tespit ettiklerini açıkladı.
16.12.2020Dünya
Son dakika: Trump veto edeceğim demişti Türkiyeyi ilgilendiren skandal tasarı kabul edildi
Son dakika: Trump 'veto edeceğim' demişti! Türkiye'yi ilgilendiren skandal tasarı kabul edildiABD Senatosu, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran ve Başkan Donald Trump'ın "veto edeceğini" söylediği Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı kabul etti. Savunma bütçesi tasarısında Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören bir bölüm de yer alıyor.
11.12.2020Dünya
ABD Kongre üyesinden Austinin Savunma Bakanlığı adaylığına itiraz
ABD Kongre üyesinden Austin'in Savunma Bakanlığı adaylığına itirazEski CIA analisti ve Michigan Temsilcisi Demokrat Elissa Slotkin, emekli Orgeneral Lloyd Austin'in Savunma Bakanlığına aday gösterilmesine ilişkin, Austin ve Joe Biden yönetiminin orduda sivil kontrolün kaybedileceğine yönelik kaygıları nasıl ele almayı planladıklarını anlamadan oy kullanmayacağını söyledi.
8.12.2020Dünya
Pentagon raporunda ‘UFO’ görüntüleri
Pentagon raporunda ‘UFO’ görüntüleriABD’nin UFO’larla (Tanımlanamayan uçan nesne) ilgili çalışmalar yaptığı bir kez daha ortaya çıktı.
5.12.2020Dünya
Trump talimatı verdi Askerleri çekiyor
Trump talimatı verdi! Askerleri çekiyorABD Başkanı Donald Trump, Somali'deki Amerikan askerlerinin çoğunun 2021 başına kadar geri çekilmesi talimatını verdi.
5.12.2020Dünya
Son dakika... Trump, askerleri Somaliden de çekiyor
Son dakika... Trump, askerleri Somali'den de çekiyor!ABD'li yetkililer Cuma günü yaptıkları açıklamada, Başkan Donald Trump'ın küresel bir geri çekilmenin parçası olarak Somali'den neredeyse tüm Amerikan askerlerinin 15 Ocak'a kadar geri çekilmesi emrini verdiğini, Afganistan ve Irak'taki güçlerini de çekeceğini söyledi.
4.12.2020Dünya
Son dakika haberi | 12 bin metre yükseklikte yaşandı... Saniyeler içinde gözden kayboldu
Son dakika haberi | 12 bin metre yükseklikte yaşandı... Saniyeler içinde gözden kayboldu!Bu yaz resmen kurulan birimden sızan fotoğraf, okyanus üzerinde 12 bin metre yükseklikte çekildi. Kadraja girer girmez kayboldu, resmi yetkililer yorum yapmayı reddediyor.
5.12.2020Dünya
Son dakika: Bir bir istifa ediyorlar Son isim Alyssa Farah oldu
Son dakika: Bir bir istifa ediyorlar! Son isim Alyssa Farah olduGelen son dakika haberine göre; Beyaz Saray İletişim Direktörü Alyssa Farah, görevinden istifa ettiğini duyurdu.
4.12.2020Dünya
Pentagon 3 yıllık hipersonik silah planı açıklandı
Pentagon 3 yıllık hipersonik silah planı açıklandıABD Savunma Bakanlığı, hipersonik silah teknolojilerinin araştırılması ve benimsenmesi için daha fazla çaba sarf edilmesinin planlandığını duyurdu.
4.12.2020Dünya
ABDde savunmaya 740 milyar dolar ayrıldı
ABD'de savunmaya 740 milyar dolar ayrıldıABD Kongresi'nin Senato ve Temsilciler Meclisi kanatları, 2021 mali yılı için savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'na son halini verdi.
4.12.2020Ekonomi
Pentagon: Birleşik Arap Emirlikleri Libyadaki paralı Rus askerlerini destekliyor
Pentagon: Birleşik Arap Emirlikleri Libya'daki paralı Rus askerlerini destekliyorABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE), Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan Libya hükümetine karşı savaşan Halife Hafter öncülüğündeki gayrimeşru silahlı güçlere destek veren paralı Rus askerlerini finanse ettiğini ileri sürdü.
1.12.2020Dünya
Son dakika: Pentagon, DEAŞ ile Mücadele Görev Gücü Birimini lağvetti
Son dakika: Pentagon, DEAŞ ile Mücadele Görev Gücü Birimi'ni lağvettiGelen son dakika haberine göre; ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Savunma Bakanı Ofisine bağlı DEAŞ ile Mücadele Görev Gücü Birimi'nin lağvedildiğini ve birimin direktörü Chris Maier'in de istifasının kabul edildiğini açıkladı.
1.12.2020Dünya
Son dakika: Trump sonunda pes etti Kaybettiğini ilk kez kabul etti
Son dakika: Trump sonunda pes etti! Kaybettiğini ilk kez kabul ettiSon dakika haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin 46. başkanı seçilen Joe Biden yönetimine geçiş için gerekli prosedürlerin başlatılması amacıyla ilgili kuruma tavsiyede bulunduğunu bildirdi. Öte yandan ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın, Donald Trump yönetiminin, kendisi ve ekibinin geçiş süreci için federal kurumlardaki kaynak ve hizmetlere erişimine onay vermesini memnuniyetle karşıladığı bildirildi. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), resmi olmayan sonuçlara göre seçilmiş Başkan Joe Biden'ın ekibinin geçiş süreci için Bakanlık ile iletişime geçtiğini duyurdu.
24.11.2020Dünya
Bidenın ekibi Pentagon ile geçiş süreci için temas kurdu
Biden'ın ekibi Pentagon ile geçiş süreci için temas kurduABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), resmi olmayan sonuçlara göre seçilmiş Başkan Joe Biden'ın ekibinin geçiş süreci için Bakanlık ile iletişime geçtiğini duyurdu.
24.11.2020Dünya
Pentagonun yeni müsteşar vekili Anhony Tata Kovid-19a yakalandı
Pentagon'un yeni müsteşar vekili Anhony Tata Kovid-19'a yakalandıABD Savunma Bakanlığı Savunma Politikaları Müsteşarlığına henüz vekaleten atanan Anthony Tata yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandı.
20.11.2020Dünya
Twitter güvenliğinin başına ünlü hacker geçti
Twitter güvenliğinin başına ünlü hacker geçtiFirma, internette Mudge adıyla ün yapan Peiter Zatko’yu güvenlik departmanının başına getirdi.
18.11.2020Teknoloji
Son dakika... ABD, Afganistan ve Iraktaki asker sayısını düşürüyor
Son dakika... ABD, Afganistan ve Irak'taki asker sayısını düşürüyor!Gelen son dakika haberine göre; ABD Savunma Bakan Vekili Christopher Miller, ABD'nin, Afganistan ve Irak'taki asker sayısını 15 Ocak 2021 itibarıyla 2 bin 500'e düşüreceklerini açıkladı.
17.11.2020Dünya
Trump yönetimi, mayısa kadar Afganistan ve Iraktaki tüm askerleri çekmeyi umuyor
Trump yönetimi, mayısa kadar Afganistan ve Irak'taki tüm askerleri çekmeyi umuyorABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, Afganistan ve Irak'ta sayıları 15 Ocak'a kadar düşürülecek Amerikan askerlerinin tamamının mayıs ayına kadar ülkesine dönmüş olmasını umduklarını açıkladı.
17.11.2020Dünya
ABD ordusu Müslümanların kullandığı mobil uygulamaların konum verilerini satın aldı
'ABD ordusu Müslümanların kullandığı mobil uygulamaların konum verilerini satın aldı'Amerikan haber sitesi Vice'a bağlı Motherboard, ABD ordusunun Müslümanlar arasında yaygın olarak kullanılan bazı cep telefonu uygulamalarından toplanan konum verilerini satın aldığını iddia etti.
17.11.2020Dünya
Son dakika: Füzeler yüklendi, savaş uçakları havalandı Dünya karıştı...
Son dakika: Füzeler yüklendi, savaş uçakları havalandı! Dünya karıştı...Son dakika haberlerine göre, ABD ile İran arasındaki ipler, Trump'ın dört yıllık başkanlık döneminin sona ermesine yakın yeniden gerildi. Beyaz Saray'daki görev süresinin başından beri İran'a karşı sert bir tutum izleyen Donald Trump hakkında ortaya çıkan haber bomba etkisi yarattı. New York Times tarafınan dün yayınlanan ve Reuters'a da doğrulanan habere göre Trump, geçen hafta İran'ın ana nükleer sahasına füze saldırısı yapmanın eşiğine geldi. Ancak dört üst düzey danışmanı tarafından, bunun savaşı tetikleyebileceği konusunda uyarı alan Trump, bu adımdan son anda vazgeçti.
17.11.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
206 yıl sonra ilk baskınHaftanın olayı, kuşkusuz ABD Kongre binasının Donald Trump taraftarları tarafından işgal edilmesiydi...
10.01.2021
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Ambargo zamanıABD, kısaca CAATSA adı verilen “hasımlarla mücadele” yasasına dayanarak Türkiye’ye yarı ambargo uygulamasına başladı...
17.12.2020Gündem
Tunca BenginMilliyet Yazarı
ABD’den DAEŞ’e, elma dersem çık, armut dersem çıkmaSuriye’deki varlık gerekçesini DAEŞ’i (IŞİD) yok etmek olarak açıklayan ABD, buna yönelik mücadelesini tam anlamıyla çocuk oyunu saklambaç’a çevirdi...
3.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

abdpentagontrumpdonald trumpTürkiye

Pentagon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.