Pisa

Pisa

Son dakika PİSA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan PİSA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan PİSA haber sayfamızda...

Pisa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 529 pisa haberi bulunmuştur.
Son dakika... Bakan Selçuktan flaş yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması!Son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk koronavirüs salgını döneminde eğitim hakkında merak edilen başlıkları CNN TÜRK’te değerlendirdi. Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Uzaktan eğitimde ders notları ve karneler nasıl verilecek? 15 Şubat'ta okullar açılacak mı? gibi sorulara açıklık getiren Bakan Selçuk, "15 Şubat'ta okulları açmakla ilgili bir ilke kararı aldık. 2 gün 2 gün bölmek gibi ya da belli sınıflar seviyesinde kademeli olarak açmak gibi çok farklı senaryolarımız var." ifadelerini kullandı.
18.01.2021Gündem
Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı: Projelerimizi hayata geçiriyoruz
Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı: "Projelerimizi hayata geçiriyoruz'Türkiye Jokey Kulübü’nde 3. kez Başkanlık görevini yürüten Serdal Adalı; ABD’nin ünlü dergisi ve haber sitesi BloodHorse’un Yetiştiricilik Editörü Eric Mitchell’ın sorularını yanıtladı.
15.01.2021Diğer
Rönesansın yıldızı Pisa
Rönesans'ın yıldızı PisaPisa, Orta Çağ boyunca İtalya'daki şehir devletleri arasında çok önemli bir yere sahipti. Venedik ve Ceneviz ile İtalya'nın en güçlü şehir devleti konumunda olan Pisa, deniz ticareti ile elde ettiği zenginlik sayesinde görkemli yapılarla donatıldı. Galileo gibi insanlık tarihine yön veren bilim insanlarının doğup yaşadığı, sanatçıların eserlerini ürettiği bu tarihi en ünlü yönü kuşkusuz eğikliğiyle hafızalara kazınan Pisa Kulesi
13.01.2021Tatil
Son dakika... İşte MEB’in 2021 yol haritası
Son dakika... İşte MEB’in 2021 yol haritası!Koronavirüs nedeniyle çoğunluğu uzaktan eğitimle geçen zor bir yılı geride bırakan MEB’in, 2021’de ana gündemi eğitimde dijitalleşme olacak. Bu kapsamda yeni yılda 500 bin tablet dağıtımını tamamlayacaklarını belirten Bakan Ziya Selçuk, Tasarım Beceri Atölyeleri sayısını da 100 bine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti
6.01.2021Eğitim
İzmitte, Pisa kulesini andıran binalar için yıkım kararı
İzmit'te, Pisa kulesini andıran binalar için yıkım kararıİzmit'te, 17 Ağustos depreminde hasar görmesi nedeniyle eğimli duran ve İtalya'daki Pisa kulesini andıran 2 bina için yıkım kararı çıktı.
25.12.2020Gündem
İstanbul’a 6 yeni okul
İstanbul’a 6 yeni okulİstanbul Çekmeköy, Eyüpsultan, Fatih, Sultanbeyli ilçelerinde birer, Üsküdar ilçesinde 2 olmak üzere 6 okulun temeli atıldı.
23.12.2020Eğitim
Bakan Selçuk İstanbulda 5 ilçede 6 okulun temelini attı
Bakan Selçuk İstanbul'da 5 ilçede 6 okulun temelini attıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Eğitimin kalitesi konusunda artık yerel birtakım kriterlerle değil, uluslararası kriterlerle bir noktaya gelmeyi hedefliyoruz, bu hedeflerimize de adım adım nasıl yaklaştığımızı somut delilleriyle ortaya koyuyoruz." dedi.
22.12.2020Siyaset
‘Bizim için esas olan yüz yüze eğitimdir’
‘Bizim için esas olan yüz yüze eğitimdir’Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kovid-19 salgını dolayısıyla ara verilen yüz yüze eğitime ilişkin, “Önümüzdeki tüm konular, salgın sürecinin seyrine göre değerlendirilecektir. Bizim için esas olanın yüz yüze eğitim olduğunu ifade etmek isterim” dedi.
14.12.2020Siyaset
SON DAKİKA Bakan Selçuktan flaş yüz yüze eğitim açıklaması
SON DAKİKA! Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Kaliteli ve evrensel manada rekabet edebilir bir eğitim sistemi için adım adım 20 yıl sonrasını biçimlendiren kararlar almaya devam edeceğiz." dedi. Bakan Selçuk yüz yüze eğitim ile ilgili de açıklama yaptı.
13.12.2020Gündem
Türkiye’nin TIMSS grafiği yükseliyor
'Türkiye’nin TIMSS grafiği yükseliyor'“Fen ve matematikte ortalama puanın aşıldığı TIMSS 2019 raporu, okuma becerileri, fen ve matematik okuryazarlığı alanlarında iyileşmenin görüldüğü tek ülkenin Türkiye olduğunu ortaya koyan PISA 2018 raporu birlikte değerlendirildiğinde eğitimdeki istikrarlı yükseliş görülmektedir...”
10.12.2020Gündem
TIMSS’te ilk kez 500 puanın üzerine çıkıldı
TIMSS’te ilk kez 500 puanın üzerine çıkıldıTIMSS 2019 sonuçlarına göre Türkiye, 4. ve 8. sınıf matematik ve fen alanlarında puan ve sıralamasını artırdı; ölçek orta noktasının yani 500 puanın ilk kez üzerine çıktı. Öğrenciler sınıf ve derslere göre 15 ile 23. sıralarda yer alırken Bakan Selçuk, kat edilen yolun sevindirici olduğunu belirterek, ilk 10’a girmeyi hedeflediklerini söyledi.
9.12.2020Eğitim
Türkiye’nin TIMSS grafiği yükseliyor (1)
Türkiye’nin TIMSS grafiği yükseliyor (1)Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer Milliyet için yazdı
9.12.2020Eğitim
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: İlk kez 500 puanın üzerinde
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: İlk kez 500 puanın üzerindeMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması TIMSS 2019'un Türkiye sonuçlarını açıkladı. Bakan Selçuk, TIMSS 2019 sonuçlarına göre Türkiye'nin her iki alanda da ilk kez 500 puanın üzerine çıktığını açıkladı.
8.12.2020Siyaset
Kaptan yine sahnede
Kaptan yine sahnede!Süper Lig’de Ankaragücü zaferinin ardından Sivas deplasmanında da 3 puana uzanan Göztepe, ligde ilk kez 2 maç üst üste galip geldi. Sarı kırmızılıları değerlendiren yazarlarımız, “İyi mücadele ettiler, hakları olan bir galibiyet aldılar. Özellikle Göz Göz’ün çocuğu Halil Akbunar, iki haftadır attığı gollerle gemisini kurtaran isim oldu” dedi
1.12.2020Ege
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yatırım bütçesini yüzde 94 artırıyoruz
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yatırım bütçesini yüzde 94 artırıyoruzMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tekli eğitime geçiş ve okul öncesi eğitim hedefimiz, uzaktan eğitim, okullardaki deprem güçlendirme faaliyetleri ve meslek liselerinin atölye altyapısı gibi özel önem verdiğimiz alanlar için Milli Eğitim Bakanlığı yatırım bütçesini, 5,8 milyar liradan yüzde 94 artırarak 11,3 milyar liraya çıkartıyoruz." dedi.
3.11.2020Siyaset
Orta Çağ Nedir, Ne Zaman Başlayıp Ne Zaman Bitmiştir
Orta Çağ Nedir, Ne Zaman Başlayıp Ne Zaman Bitmiştir?Orta Çağ, M.S. 350 yılında başlayıp 1453 yılında sona ermiştir. Avrupa'nın en güçlü devletleri arasında Roma İmparatorluğu ve Bizans Devleti yer alır. Bu çağda Emevi Hanedanlığı yıkılmış ve halifelik Abbasilere geçmiştir. Dönemin diğer güçlü devletleri Sasaniler ve Medine Site Devletidir. Orta Çağ nedir, ne zaman başlayıp sona ermiştir? Sizin için detaylı bir şekilde araştırdık.
20.10.2020Eğitim
İtalya sokaklarında sanal Türk modası
İtalya sokaklarında sanal Türk modasıDamat Tween, 2021 ilkbahar/yaz koleksiyonunu virtual runway (sanal defile) ile dünyaya aynı anda tanıttı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Damat Tween 2021 ilkbahar/yaz koleksiyonu virtual runway (sanal defile) şovu, Türkiye’de bir ilk olarak greenbox teknolojisini 3. boyutla buluşturan dijital platformlar aracılığıyla markaya özel yaratılan İtalya sokaklarında gerçekleştirildi.
16.10.2020Ekonomi
DAMAT TWEEN’den “sanal” modada bir ilk: İtalya sokaklarında Virtual Runway
DAMAT TWEEN’den “sanal” modada bir ilk: İtalya sokaklarında Virtual RunwayDünya erkek modasının lider markalarından Damat Tween, 2021 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nu Türkiye’de ilk kez yapılan bir Virtual Runway (Sanal Defile) ile tüm Dünyaya aynı anda tanıttı…
15.10.2020Marka Haberleri
Rizenin Pisa kuleleri yıkılıyor
Rize'nin 'Pisa' kuleleri yıkılıyorRize'de şehir merkezinde, deniz dolgusu yapılarak kazanılan alanın yaklaşık 3'te 1'ini oluşturan 173 bin metrekarelik kısımda 'korozyon'  nedeniyle riskli duruma gelen 4 bin 174 bağımsız yapıda, kentsel dönüşüm projesinin ilk etabı başlıyor. Projede, ilk etapta 23 dönümlük alandaki belediye blokları yıkılıp, yerine yeni binalar inşa edilecek.
8.10.2020Gündem
Bakan Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması Detayları anlattı
Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması! Detayları anlattıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, her ülkenin koşullarının kendine özgü olduğunu belirterek, "Kıta Avrupası açısından bakıldığında tümünün açtığını ve hatta 10-12 yaş altında maske olmadığını, tam zamanlı açtıklarını haftada 5 gün, bütün kademelerde, kimisinde sadece öğretmenlerde maske olduğunu kiminde lise düzeyinde maskenin gerekli olduğunu görüyoruz." dedi
6.10.2020Gündem
P Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir P Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
P Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? P Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriP harfi ile dünya üzerinde birçok ülke ve şehir ismi bulunmaktadır. Yazımızın devamında P harfi ile başlayan tüm ülkeler bulundukları kıtayla ve başkentiyle, şehirler ise yer aldıkları ülkeyle sizler için listelenmiştir.
13.09.2020Eğitim
Ev sahibi avantajlı
Ev sahibi avantajlı!İtalya’da Ascoli ve Salernitana galibiyete ulaşır. Son iki haftasına giren İsviçre’de ise St Gallen düşmesi kesinleşen Xamax önünde favori. Luzern-Zürich mücadelesinde ise ağlar boş kalmayacaktır.
31.07.2020Futbol
AYT çok zorlamadı
AYT çok zorlamadıKoronavirüs gölgesinde üniversiteye giriş sınavları dün tamamlandı. Gelen yorumlara göre hatalı soru bulunmuyor. Sınavın seçiciliği çok yüksek değildi. AYT’de sorular müfredata uygun, bilgiyi ölçer nitelikteydi. Matematik’te dönme dolap, Biyoloji’de DNA, Felsefe’de mantık ilkesiyle ilgili sorular biraz zordu.
29.06.2020Eğitim
Yer: Rize... Gün geçtikçe artıyor, yağmurdan bile korkuyorlar
Yer: Rize... Gün geçtikçe artıyor, yağmurdan bile korkuyorlarRize'de, dolgu zemin üzerine 30 yıl önce inşa edilen ve zeminde meydana gelen kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan 4 bina, sahipleri tarafından demir direklerle desteklendi. 'Pisa kuleleri' diye anılan binalarda inceleme yapan Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı, "Binada yaşayanları belki psikolojik anlamda rahatlatacak bir çözüm, ancak mühendislik açısından hiçbir anlamı yok" dedi, binaların acilen boşaltılması gerektiğini açıkladı.
10.03.2020Gündem
Rizenin Pisa kulelerine kiralık formülü
Rize'nin 'Pisa kuleleri'ne kiralık formülü!Rize’de, dolgu zemin üzerine 30 yıl önce inşa edilen ve zeminde meydana gelen kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan 4 binadaki daire sahipleri, kiraya taşınarak evlerini terk ediyor. 'Pisa kuleleri' diye anılan binalardaki bazı daire sahipleri ise boşalttıkları dairelerini 500-600 TL arasında piyasanın üçte biri fiyatına kiraya veriyor.
26.02.2020Haberler
30 yıl önce inşa edilen Rizenin Pisa kulelerine kiralık formülü
30 yıl önce inşa edilen Rize'nin 'Pisa kuleleri'ne kiralık formülü!Rize’de, dolgu zemin üzerine 30 yıl önce inşa edilen ve zeminde meydana gelen kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan 4 binadaki daire sahipleri, kiraya taşınarak evlerini terk ediyor. 'Pisa kuleleri' diye anılan binalardaki bazı daire sahipleri ise boşalttıkları dairelerini 500-600 TL arasında piyasanın üçte biri fiyatına kiraya veriyor.
26.02.2020Gündem
Rizenin Pisa kulelerine kiralık formülü
Rize'nin 'Pisa kuleleri'ne kiralık formülü!Rize’de, dolgu zemin üzerine 30 yıl önce inşa edilen ve zeminde meydana gelen kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan 4 binadaki daire sahipleri, kiraya taşınarak evlerini terk ediyor. 'Pisa kuleleri' diye anılan binalardaki bazı daire sahipleri ise boşalttıkları dairelerini 500-600 TL arasında piyasanın üçte biri fiyatına kiraya veriyor.
26.02.2020Gündem
Dolgu zeminde eğimli bina
Dolgu zeminde eğimli binaRize’nin Engindere Mahallesi’nde 30 yıl önce önce inşa edilen ve dolgu olan zemindeki kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan toplam 96 daireli 4 binada gün geçtikçe artan eğim korkutuyor.
25.02.2020Gündem
Rizenin Pisa kuleleri korkutuyor
Rize'nin Pisa kuleleri korkutuyor!Rize’de, yıllar önce inşa edilen ve dolgu olan zemindeki kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan toplam 96 daireli 4 binada gün geçtikçe artan eğim korkutuyor. 'Pisa kuleleri' diye anılan binalardaki daire sahipleri, demir direklerle destekleyip, kendilerince önlem almaya çalıştıkları yapılarda korku içerisinde yaşıyor. İnşaat Mühendisleri Odası uzmanları yüzde 6 dolayında eğim oluşan riskli binaların bir an önce yıkılması gerektiğini açıkladı.�
24.02.2020Haberler
Rizenin Pisa kuleleri korkutuyor 4 binadaki eğim gün geçtikçe artıyor
Rize'nin Pisa kuleleri korkutuyor! 4 binadaki eğim gün geçtikçe artıyorRize’de, yıllar önce inşa edilen ve dolgu olan zemindeki kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan toplam 96 daireli 4 binada gün geçtikçe artan eğim korkutuyor. 'Pisa kuleleri' diye anılan binalardaki daire sahipleri, demir direklerle destekleyip, kendilerince önlem almaya çalıştıkları yapılarda korku içerisinde yaşıyor. İnşaat Mühendisleri Odası uzmanları yüzde 6 dolayında eğim oluşan riskli binaların bir an önce yıkılması gerektiğini açıkladı.
24.02.2020Gündem
Rizenin Pisa kuleleri korkutuyor
Rize'nin Pisa kuleleri korkutuyor!Rize’de, yıllar önce inşa edilen ve dolgu olan zemindeki kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan toplam 96 daireli 4 binada gün geçtikçe artan eğim korkutuyor. 'Pisa kuleleri' diye anılan binalardaki daire sahipleri, demir direklerle destekleyip, kendilerince önlem almaya çalıştıkları yapılarda korku içerisinde yaşıyor. İnşaat Mühendisleri Odası uzmanları yüzde 6 dolayında eğim oluşan riskli binaların bir an önce yıkılması gerektiğini açıkladı.
24.02.2020Gündem
İtalyada koronavirüs tehdidi nedeniyle maç ertelendi
İtalya'da koronavirüs tehdidi nedeniyle maç ertelendi!İtalya Serie B'de Ascoli - Cremonese maçı koronavirüs tehdidi nedeniyle ertelendi.
EBA’yla fırsat eşitliği mümkün mü
EBA’yla fırsat eşitliği mümkün mü?Bakan Selçuk, bilgisayar üzerinden eğitim sunan EBA ile Türkiye’nin her yerindeki öğrencilere fırsat eşitliği sağlayacaklarını açıkladı. Ancak “EBA fırsat eşitliği için yeterli değil” diyen eğitimciler, öncelikle okullardaki teknolojik altyapıların iyileştirilmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar
12.02.2020Eğitim
Tarihi Liman Hanı için geri sayım başladı 18 ay sürecek
Tarihi Liman Han'ı için geri sayım başladı! 18 ay sürecekYıkılma tehlikesi olan 105 yıllık Tarihi Liman Han'ın restorasyon çalışmalarına başlandı. Çalışmaların 18 ayda tamamlanması hedefleniyor.
23.01.2020Gündem
2020’ye umutla bakmak için...
2020’ye umutla bakmak için...En klişe ifadesiyle o cümleyi etme vakti geldi: Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Her yıl sonunda adettendir, o yılın bir tür muhasebesini yapmak, bizi yeni bir sayfa açmaya motive eder. Özellikle de o yılın olumlu gelişmelerini hatırlamak, geleceğe umutla bakabilmenin belki de olmazsa olmazıdır. 2020’ye sayılı gün kala, biz de yeni yılı umutla karşılamak istedik ve geriye dönüp bilimden sanata, spordan eğitime, çevreden turizme yüzümüzü güldüren, umut veren 30 olay ve 10 kişiyi hatırladık. 2020’nin daha da güzel gelişmelere sahne olması dileğiyle, iyi seneler!
29.12.2019Pazar
Eğitimde 2019 böyle geçti
Eğitimde 2019 böyle geçti2019’da eğitimin gündemi yine hareketliydi. Okullarda iki ara dönemle birlikte tatil sayısı dörde çıktı, okula başlama yaşı 69 ay oldu. PISA’da yükseliş sağlanırken, özel okullarda iflas haberleri arka arkaya geldi.

Özellikle Doğa Koleji’nin devri arapsaçına döndü, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin ise faaliyet izni durduruldu. İşte 2019’da eğitime damga vuran olaylar…
25.12.2019Gündem
Son dakika | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan ABDye tepki: Tehditleri bizi yerli üretime daha motive ediyor
Son dakika | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan ABD'ye tepki: Tehditleri bizi yerli üretime daha motive ediyorSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'S-400, F-35 ile başlayan süreçte bizi yaptırımlarla tehdit edenler, tehditlerin bizi yerli tasarım ve üretime daha motive edeceğini bilmelidir' açıklamasında bulundu.
20.12.2019Siyaset
Son dakika | Bakan Selçuktan sözleşmeli öğretmen atamalarına ilişkin açıklama
Son dakika | Bakan Selçuk'tan sözleşmeli öğretmen atamalarına ilişkin açıklamaCNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Doğa Koleji'ne dair açıklamalarda da bulunan Bakan Selçuk, "Diyelim ki ben 3 ay önce bu kurumları bakanlık olarak kapattım. Burada 4000'den fazla öğretmen, 2000'den fazla idari personel var. Peki bu öğretmenlerimize yazık değil mi?" ifadelerini kullandı.
21.12.2019Eğitim
Ne meraklıyız yabancı enişteye
'Ne meraklıyız yabancı enişteye!'Sosyal medya fenomeni Şeyma Subaşı'nın DJ sevgilisi Guido Senia, 'ihanet' haberleri ve sonrasında yaptığı açıklama ile magazin gündeminde...
6.12.2019Cadde
PISA’da umut veren yükseliş
PISA’da umut veren yükselişPISA 2018’de Türkiye, okuma becerilerinde 50’den 40. sıraya, matematikte 50’den 42. sıraya, fende ise 54’ten 39. sıraya yükseldi.

Matematik ve fen puanlarını en çok artıran 1., okuma puanını en çok artıran 2. ülke olan Türkiye buna rağmen OECD ülkeleri arasında ortalamayı geçemedi.
4.12.2019Gündem
Pisa sonuçları açıklandı Türkiye Pisa sonuçlarında kaçıncı oldu
Pisa sonuçları açıklandı! Türkiye Pisa sonuçlarında kaçıncı oldu?PİSA 2018 sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı ön raporu kamuoyuyla paylaştı. Bu gelişme sonrası vatandaşlar PİSA sonuçlarını özellikle de Türkiye'nin kaçıncı olduğunu araştırmaya başladı. İşte sonuçlar...
3.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
Mesleki Eğitimde 1000 Okul ProjesiMilli Eğitim Bakanlığı, devamsızlık ve okul terklerini tetikleme potansiyeli olan okul ortamlarını iyileştirmeye yönelik önemli bir projeyi hayata geçiriyor...
23.07.2020Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Kanal savaşı...RTÜK tarafından Halk TV ve Tele 1’e 5’er gün ekran karartma cezası verildi...
4.07.2020Gündem
Kübra KağanMilliyet Yazarı
İkinci Tiflis kuşatmasıKendime bir kadeh prosecco koyuyor ve bilgisayarımı açıp düşünmeye başlıyorum...
11.03.2020PN Yaşam
Merve BingölMilliyet Yazarı
Böyle köy gördünüz mü?Uzun zamandır hayallerim arasında yer alıyordu bu güzel  İtalyan köyüne gitmek...
11.02.2020
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Pisa’da gezinti...OECD tarafından 3 yılda bir düzenlenen, öğrencilerin fen, matematik ve okuma becerilerini ölçen PISA’nın 2018 sonuçları açıklandı...
12.12.2019Gündem
Özay ŞendirMilliyet Yazarı
CEREN’İ SADECE O KATİL ÖLDÜRMEDİGencecik bir üniversite öğrencisi öldürüldü...
6.12.2019Gündem
Berna LAÇİNMilliyet Yazarı
GEÇMEK YA DA KALMAK İŞTE BÜTÜN MESELE BU!Bu hafta, PISA2018 sonuçları açıklandı...
5.12.2019Cadde
Abbas GüçlüMilliyet Yazarı
Öğrenci affı, PISA ve 2023 Vizyonu?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in ‘Son beş yıl içerisinde ilişiği kesilen öğrenci sayısına ve af getirilip getirilmeyeceğine ilişkin’ yöneltmiş olduğu yazılı soru önergesine verdiği cevapta, 18 Mayıs 2018’den önce üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilere af hakkının tanındığını ve 18 Mayıs 2019’dan sonra atılan öğrenci sayısının ise 481 bin olduğunu dile getirdi!Eyvah, eyvah!Gerekçesi ne olursa olsun, 1 yılda yarım milyona yakın öğrencinin kaydının silinmesi tedirgin edici bir durum...
4.12.2019Gündem
DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
PISA sonuçlarında belirgin iyileşmeEğitimde uluslararası izleme araştırmaları ülkelerin durumlarını görmeleri ve diğer ülkelerinki ile karşılaştırabilmelerine imkân tanımaktadır...
4.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

eğitimRizePisaziya selçukkoronavirüs

Pisa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.