Rakka

Rakka

Son dakika Rakka haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rakka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rakka haber sayfamızda...

Rakka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.190 rakka haberi bulunmuştur.
Son dakika... Sultanahmet ve Suruç saldırılarının faili Şanlıurfada yakalandı
Son dakika... Sultanahmet ve Suruç saldırılarının faili Şanlıurfa'da yakalandıGelen son dakika haberine göre; Sultanahmet ve Suruç saldırılarında kullanılan patlayıcıları temin eden DEAŞ'lı terörist, emniyet ve MİT'in operasyonuyla Şanlıurfa'da yakalandı.
12.01.2021Siyaset
Ayn İsa, Esad yönetimine mi verildi
Ayn İsa, Esad yönetimine mi verildi?Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Suriye Milli Ordusu’nun (SMO) harekât başlattığı terör örgütü DSG/YPG’nin dentimindeki Rakka’ya bağlı stratejik Ayn İsa kasabasının Rusya’nın arabuluculuğunda Esad yönetimine teslim edileceği ileri sürüldü.
30.12.2020Siyaset
Son dakika... Rusya Türkiye sınırına askeri yığınak yapıyor
Son dakika... Rusya Türkiye sınırına askeri yığınak yapıyorRus ordusu, Suriye'nin Lazkiye ilindeki Hmeymim Hava Üssü'nden yüzlerce asker ve aracı Haseke'nin Kamışlı ilçesine gönderdi. Mardin'in Nusaybin ilçesiyle arasında yalnızca sınır olan Kamışlı'ya iki savaş uçağı ve altı helikopter indi, Rus askeri sayısı 1000'e ulaştı.
28.12.2020Dünya
SMO’dan Ayn İsa’ya operasyon
SMO’dan Ayn İsa’ya operasyonSuriye’nin Ayn İsa ilçesinden geçen stratejik M4 karayolunu ele geçirmek için saldırılarını artıran SMO, bu sayede YPG’nin kuzey ve doğu bağlantısını kesmeyi amaçlıyor...
22.12.2020Gündem
Savaşın acı yüzü doktor yaptı
Savaşın acı yüzü doktor yaptıSuriye’deki iç savaştan kaçan Halepli Abdulcabbar Elhadid, Gaziantep’te Tıp Fakültesi’ni kazandı. Ülkesindeki savaşta doktor açığını görünce doktor olmaya karar verdiğini anlatan ElHadid, “Hemşireler her türlü sağlık sorununa müdahale ediyorlardı” dedi.
18.12.2020Gündem
Suriyeli kadınlara altın bilezik
Suriyeli kadınlara altın bilezikTürkiye’ye sığınan Suriyeli kadınlar, Menemen’de açılan gıda kursuna katılıyor, üzüm pekmezi yapmayı öğreniyor
12.12.2020Ege
Son dakika... Eylem hazırlığındaki teröristlerin planı ortaya çıktı Paslandık...
Son dakika... Eylem hazırlığındaki teröristlerin planı ortaya çıktı! Paslandık...Gelen son dakika haberine göre; Terör örgütü DEAŞ, sözde Türkiye emiri Mahmut Özden'in 20 Ağustos'ta Adana'da yakalanması ile büyük çöküş yaşadı. Çok sayıda kanlı eylemin talimatını verdiği ortaya çıkan Özden'in bilgisayarı da ele geçirildi.
22.11.2020Gündem
DEAŞın sözde Rakka emiri ile 3 şüpheli adliyeye sevk edildi
DEAŞ'ın 'sözde Rakka emiri' ile 3 şüpheli adliyeye sevk edildiKayseri'de DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan, aralarında örgütün "sözde Rakka emiri"nin de bulunduğu Suriye uyruklu 4 şüpheli adliyeye sevk edildi.
16.11.2020Gündem
‘Barış Pınarı’nda askeri hareketlilik
‘Barış Pınarı’nda askeri hareketlilikTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK/DSG’ye yönelik yeni bir harekât başlatmaya yönelik hazırlık yaptığı, bu kapsamda Barış Pınarı bölgesinde cephelere yeni takviyeler gerçekleştirildiği ileri sürüldü.
31.10.2020Gündem
Suriye sınırına ticaret merkezi
Suriye sınırına ticaret merkeziŞanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek, Barış Pınarı Harekatı sayesinde terörden arındırılan bölgelerle karşılıklı ticaretin geliştirilebilmesi için sınırın Türkiye tarafına Suriye Ticaret Merkezi kurulması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.
25.10.2020Ekonomi
Büyükelçi Kılıçtan ABDli Demokrat senatöre insan hakları tepkisi
Büyükelçi Kılıç'tan ABD'li Demokrat senatöre 'insan hakları' tepkisiTürkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Türkiye'nin Suriye'de insan hakları ihlalleri işlediğini iddia eden ABD'li Demokrat Senatör Chuck Schumer'e sert tepki gösterdi.
22.10.2020Dünya
Son dakika... Bakan Soyludan flaş açıklamalar
Son dakika... Bakan Soylu'dan flaş açıklamalarSuriye Görev Gücü kapsamında görev yapan İçişleri Bakanlığı personeliyle, Suriye Görev Gücü Değerlendirme Çalıştayı gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Sınır ötesi harekatlarımızla oluşturulan güvenlik sayesinde, bugüne kadar 414 bin 61 Suriyeli gönüllü olarak ülkesine döndü' dedi.
15.10.2020 Siyaset
Savaşa röveşata
Savaşa röveşata!Suriye’deki savaşla hayatları altüst olan binlerce çocuk travmalarını sporla unutmaya çalışıyor. Afrin’de kurulan kız futbol takımında oynayan Kinare ve Lucain Mustafa kardeşler savaşın yanı sıra yoklukla da mücadele ediyor... Henüz bir çift spor ayakkabıları bile olmayan kardeşlerden Kinare, “Ronaldo ile tanışıp birlikte şut çekmek en büyük hayalim” derken, takımın en iyi oyuncularından biri olacağını söyleyen Lucain’ın ideali ise bilgisayar mühendisliği...
11.10.2020Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi TBMMde kabul edildi
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi TBMM'de kabul edildiSon dakika haberine göre, Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlar kapsamında hudut, şümul, miktar ve zamanı hükümetçe takdir ve tespit edilmek üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yurt dışına gönderilmesinde hükümete verilen izin süresini 31 Ekim 2020'den itibaren 1 yıl uzatan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Aynı zamanda Türkiye'nin, Lübnan'da konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) TSK unsurlarıyla verdiği desteğin süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
6.10.2020Gündem
Rusya, Kamışlıdaki askeri varlığını güçlendiriyor
Rusya, Kamışlı'daki askeri varlığını güçlendiriyorRusya, Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü YPG/PKK işgalinde bulunan Kamışlı ilçesindeki askeri noktalarına 30 araçlık askeri ve lojistik takviyesi yaptı.
14.09.2020Haberler
Rusya Türkiye sınırına yığınak yapıyor
Rusya Türkiye sınırına yığınak yapıyor!Anadolu Ajansı, Mardin Nusaybin'in karşısında yer alan Kamışlı'ya Rus ordusunun 30 araçlık askeri konvoy sevk ettiğini bildiriyor.
14.09.2020Dünya
Bursada yakalanan DEAŞlı intihar bombacısının ifadesi ortaya çıktı
Bursa'da yakalanan DEAŞ'lı intihar bombacısının ifadesi ortaya çıktıBursa'nın İnegöl ilçesinde, 2 ayda 5 iş yerini ateşe vererek yakan ve polis merkezine intihar saldırısı düzenlemeyi planlarken yakalanıp, gözaltına alınan DEAŞ'lı terörist Muhammed Abduaalrazak Alzalan (19), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Alzalan’ın mahkemede verdiği ifadede, “Yangınlardan tatmin olmadığım için canlı bomba olmaya karar verdim. Yakalanmasaydım Türkiye’de polis ve askerin olduğu bir kuruma bombalı eylem düzenleyecektim” dediği öğrenildi.
21.08.2020Gündem
Arap aşiretlerinden ABD’ye: Deyrizor’dan DSG’yi çıkarın
Arap aşiretlerinden ABD’ye: Deyrizor’dan DSG’yi çıkarınSuriye’nin kuzeydoğusunda Deyrizor’u da içine alan bölgede Arap aşiret reislerine yönelik silahlı saldırıdan terör örgütü PKK/DSG’yi sorumlu tutan Arap aşiretleri, ABD ordusundan yetkililerle görüşüp örgütün bölgeden çıkarılmasını talep etti.
10.08.2020Dünya
ABD ve Fransa, YPGli teröristlere eğitimi sürdürüyor
ABD ve Fransa, YPG'li teröristlere eğitimi sürdürüyorYerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, onlarca ABD ve Fransız askeri, bu ay içerisinde Suriye'nin Haseke ve Deyrizor illerinde 200 YPG/PKK'lı teröriste üç kez eğitim verdi.
29.07.2020Dünya
Fransızlar Suriyenin doğusunda gizli kazı çalışması yapıyor
Fransızlar Suriye'nin doğusunda gizli kazı çalışması yapıyorArkeologlar, Deyrizor ilinde YPG/PKK işgalindeki Antik Dur Katlimnu Kenti'nde çıkardıkları kalıntıları veya tarihi eserleri yabancı askerlerin bulunduğu bölgeye taşıyor. YPG'li teröristler çalışmalarını genelde gece saatlerinde yürüten arkeologlara eşlik ederek korumalık yapıyor.
15.07.2020Dünya
Teröristler Haseke’de 400 genci alıkoydu
Teröristler Haseke’de 400 genci alıkoyduTerör örgütü YPG/PKK, Suriye’de işgal ettiği Haseke’de sivillere hayatı zindan ediyor. Kente giriş ve çıkışları kapatan teröristler, 400 genci zorla silah altına aldı. Aileler, çocuklarını kurtarmaya çalışıyor
10.07.2020Dünya
Suriye’de hareketlilik arttı
Suriye’de hareketlilik arttıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in video konferans yolu ile gerçekleştirdiği 6. Üçlü Zirve sonrası Suriye’de askeri hareketlilik arttı. “Barış Pınarı” bölgesinde yer alan Ayn İsa kasabası çevresinde hareketlenen terör örgütü PKK/YPG’nin mevzileri TSK destekli Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından bombalandı. Bölgede yer yer sıcak çatışmalar yaşandı.
3.07.2020Gündem
ABD ordusu Trumpa rağmen Suriyeye yerleşiyor
ABD ordusu Trump'a rağmen Suriye'ye yerleşiyorBaşkan Trump'ın bir süre sonra Suriye'deki petrol sahalarından çekileceklerini söylemesine karşın, son üç ayda ordu birlikleri büyük bir yığınak yaptı. ABD güçleri, yüzlerce tırdan oluşan konvoylarla üs ve askeri noktalarına malzeme taşıdı. YPG/PKK'ya destek veren ABD, bu süre içerisinde Irak'tan en az 400 askerini Suriye'ye gönderdi.
28.05.2020Dünya
Son dakika haberi: ABD, Suriyede alçak irtifa hava savunma füze sistemi konuşlandırdı
Son dakika haberi: ABD, Suriye'de alçak irtifa hava savunma füze sistemi konuşlandırdıGelen son dakika haberlerine göre; ABD güçleri, Suriye'nin Deyrizor ilinde terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki doğal gaz sahası yakınlarına alçak irtifa hava savunma füze sistemi konuşlandırdı.
27.05.2020Dünya
Son dakika I Metropolleri kana bulayacaklardı Teröristler İstanbulda yakalandı
Son dakika I Metropolleri kana bulayacaklardı! Teröristler İstanbul'da yakalandıSon dakika haberine göre; İstanbul il Jandarma Komutanlığınca düzenlenen operasyonda, metropollerde sansasyonel eylem hazırlıkları yapmak amacıyla ülkeye girdikleri belirlenen terör örgütü PKK üyesi 5 kişiden 4'ü tutuklandı.
21.05.2020Gündem
Bağdadinin yerine gelmişti Terör örgütü DEAŞın yeni lideri yakaladı
Bağdadi'nin yerine gelmişti! Terör örgütü DEAŞ'ın yeni lideri yakaladıIrak İstihbarat Servisi, DEAŞ'ın kurucu lideri Ebubekir Bağdadi'nin öldürülmesinin ardından örgütün liderliğini üstlendiği belirtilen Abdülnasır Kardaş'ın tutuklandığını duyurdu.
21.05.2020Dünya
Son dakika: Her şeyi anlattı ABD askerlerinden eğitim aldık
Son dakika: Her şeyi anlattı! 'ABD askerlerinden eğitim aldık'Son dakika haberlere göre, Suriye’de PYD/YPG terör örgütünde faaliyet gösteren ve terör örgütünün korkunç yüzünü görerek örgütten kaçma planları yapan H.D., İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ailesiyle yaptıkları görüşmeler neticesinde ikna edildi. Sabah gazetesinden Atakan Irmak'ın haberine göre Suriye’den güvenli şekilde getirilen H.D. alınan ifadesinde bölgede ABD askerleri tarafından eğitim aldıklarını ve yürüttükleri faaliyetleri tüm çıplaklığıyla anlattı.
8.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Rus ordusu Suriyede ABD askerlerinin yolunu kesti
Son dakika haberi: Rus ordusu Suriye'de ABD askerlerinin yolunu kestiRus askerleri, ilk kez, Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki Kamışlı ilçe merkezine ulaşmak isteyen ABD askerlerinin yolunu keserek, geri dönmelerine sebep oldu.
2.05.2020Dünya
Son dakika Suriyede PYD/YPGden kaçtı, İstanbulda ailesiyle buluştu
Son dakika! Suriye'de PYD/YPG'den kaçtı, İstanbul'da ailesiyle buluştu!Suriye'de PYD/YPG terör örgütünde faaliyet gösteren ve terör örgütünün korkunç yüzünü görerek örgütten kaçma planları yapan H.D., İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ailesiyle yaptıkları görüşmeler neticesinde ikna edildi. PYD/YPG terör örgütünden kaçarak, Şanlıurfa Ceylanpınar'da güvenlik kuvvetlerine teslim olan H.D. İstanbul'da ailesiyle buluşturuldu.
14.03.2020Gündem
Sınırda kadın olmak
Sınırda kadın olmakTürkiye’den Yunanistan’a ulaşmak üzere Edirne’de sınırı geçmek için çabalayan mültecilerle konuştuk
9.03.2020Pazar
Teröristler için kartal ve kelebek emojili şifre
Teröristler için "kartal" ve "kelebek" emojili şifreMersin'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda yakalanarak tutuklanan Kuteybe Hammet hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün yapısıyla ilgili önemli bilgilerin yanı sıra şüphelinin örgüt mensuplarıyla yaptığı yazışmalarda "ortamın güvenli olduğunu" anlatmak için şifre olarak "kartal" ve "kelebek" emojileri kullandığı vurgulandı.
14.02.2020Gündem
Koalisyondan Esed unsurları ile ABD arasındaki çatışmaya dair açıklama
Koalisyondan Esed unsurları ile ABD arasındaki çatışmaya dair açıklamaABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon sözcüsü Albay Myles Caggins, Kamışlı'da devriye gezen ABD unsurları ile Beşşar Esed rejimine bağlı unsurlar arasında yaşanan arbedede silahlı çatışma çıktığını ve bir ABD askerinin hafif yaralandığını bildirdi.
12.02.2020Dünya
Son dakika:  ABD-Esed güçleri arasında çatışma
Son dakika: ABD-Esed güçleri arasında çatışma!ABD askerleri, Suriye’nin Haseke bölgesinde kendilerini durduran Esed rejimi güçleriyle yaşadıkları arbedede 1 rejim unsurunu öldürdü. ABD savaş uçakları, Haseke’de Esed rejimi güçleriyle yaşadıkları gerginliğin ardından rejime ait 2 askeri noktayı vurdu. ABD'nin başını çektiği koalisyon ise, devriye gezen Amerikan askerlerine bilinmeyen kişiler tarafından karşı ateş açıldığını duyurdu.
12.02.2020Dünya
İletişim Başkanı Altun: İdlibde yaşananları sineye çekmemiz mümkün değil
İletişim Başkanı Altun: İdlib'de yaşananları sineye çekmemiz mümkün değilİletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "Açıkça ifade etmek isterim ki, İdlib'de yaşananları sineye çekmemiz asla mümkün değildir. Kahraman askerlerimize namlusunu doğrultan teröristlerin kökü nasıl kazındıysa vatan evlatlarını şehit eden katillerden de bunun hesabı sorulacaktır. Bayrağımıza el uzatan Beşşar Esed'in, çok açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum, gelecekteki yeri Suriye Başkanlık Sarayı değil ancak ve ancak Lahey'deki Adalet Divanı'dır." dedi.
8.02.2020Siyaset
Terör örgütü YPG/PKK, Barış Pınarı Harekatı bölgesine saldırdı
Terör örgütü YPG/PKK, Barış Pınarı Harekatı bölgesine saldırdıTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü YPG/PKK'nın Barış Pınarı Harekatı bölgesinde Suriye Milli Ordusu (SMO) mevzilerine saldırı düzenlemesi üzerine top atışlarıyla karşılık verdi.
4.02.2020Gündem
ABD, Suriyedeki en büyük iki üssünü genişletiyor
ABD, Suriye'deki en büyük iki üssünü genişletiyorSuriye'nin kuzeydoğusuna haftalardır lojistik ve askeri ekipmanlar gönderen ABD güçleri, terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgede bulunan en büyük iki üssünü genişletmeye başladı.
1.02.2020Dünya
ABD ordusu, Suriyenin Tel Temır beldesindeki Rus askerlerini bloke etti
ABD ordusu, Suriye'nin Tel Temır beldesindeki Rus askerlerini bloke ettiABD askerleri, Haseke ilinde son 8 günde Rus askerlerinin yolunu dördüncü kez keserek, geri dönmelerine sebep oldu.
25.01.2020Dünya
500 Suriyeli, Tel Abyada döndü
500 Suriyeli, Tel Abyad'a döndüBarış Pınarı Harekatı ile teröristlerden arındırılan Suriye'nin Tel Abyad kentine 500 Suriyeli döndü.
21.01.2020Gündem
DEAŞ operasyonunda 4 kadın gözaltına alındı
DEAŞ operasyonunda 4 kadın gözaltına alındıKocaeli'de haklarında yürütülen soruşturma kapsamında Suriye üzerinden Türkiye'ye giriş yaptıklarının tespit edilmesi üzerine Hatay'da yakalanan terör örgütü DEAŞ'ın sözde emirinin eşinin de aralarında bulunduğu 4 kadın adli kontrol şartıyla salıverildi.
21.01.2020Gündem
BM endişe duyuyoruz diyerek YPG ile ilgili korkunç gerçeği açıkladı
BM 'endişe duyuyoruz' diyerek YPG ile ilgili korkunç gerçeği açıkladıBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi, YPG/PKK teröristlerinin Suriye'deki çocuklara yönelik uygulamalarından endişe duyulduğunu belirterek, teröristlerin çocukları savaşçı olarak kullandığına dair yeni bulguları paylaştı.
16.01.2020Gündem
Rusya, Suriyede gözünü ABD kontrolündeki petrol sahalarına dikti
Rusya, Suriye'de gözünü ABD kontrolündeki petrol sahalarına diktiRus ordusu, iç savaş ülkesinin kuzeydoğusunda ABD üssünün bulunduğu petrol sahası yakınlarına yerleşmek için girişimde bulundu. YPG/PKK, üs kurmak için harekete geçtiği düşünülen Rus askeri konvoyunun bölgeye ulaşmasını engelledi.
16.01.2020Dünya
Telabyadda 420 yerel polis göreve başladı
Telabyad'da 420 yerel polis göreve başladıTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile terörden temizlenen Suriye'nin Rakka kentine bağlı Telabyad ilçesinde genel güvenliği sağlamak için Türkiye'de eğitim gören 420 yerel polisi göreve başladı.
14.01.2020Gündem
Son dakika... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliden önemli açıklamalar
Son dakika... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalarSon dakika haberi I MHP lideri Devlet Bahçeli 4 ay sonra kürsüde... Bahçeli, partisinin "Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Milletvekilleri ve İl Başkanları Ortak Toplantısı"nda konuştu. Kanal İstanbul projesiyle açıklama yapan Bahçeli, "Montrö ile ilgili sözlerimize karşılık herhangi bir ilişkinin olmadığı resmi açıklamalarla kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bunun üzerinde bir tartışma açmak doğru değildir. Artık bunun kararı verilmiştir. Onun üzerinde tartışma başlatmak, TV programlarına 4-5 konuşmacının arasına bizi de dahil etmek olur, biz de o hatayı işlemeyiz. Birileri çıkmış 'yapamazlar' diyor, öbürü çıkmış 'yıkarım' diyor. Bana da kalan 'yakarım' oluyor" dedi.
12.01.2020Siyaset
Suriyenin Rakka ilinde 27 sivil katledildi
Suriye'nin Rakka ilinde 27 sivil katledildiSuriye'nin orta kesimlerindeki Rakka ilinde çobanlık yapan 27 sivil, katledildi.
6.01.2020Dünya
ABDden Suriyedeki üslere yeni takviye
ABD'den Suriye'deki üslere yeni takviyeIrak'tan son bir haftada 4x4 araçlar, ağır silahlar, mühimmat ve inşaat malzemelerinin bulunduğu 250 TIR, batıdaki Suriye'ye giriş yaptı.
2.01.2020Dünya
125 çocuk daha  yuvaya döndü
125 çocuk daha yuvaya döndüAnne ve babaları DAEŞ’e katılan ve Irak’ta cezaevlerinde esir kalan Türk çocuklardan 125’i daha Türkiye’ye iade edildi. Aileler yeni yıl öncesi çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor...
29.12.2019Gündem
ABD petrol bölgesinde özerkliği örgütlüyor
ABD petrol bölgesinde özerkliği örgütlüyorABD yönetimi, Kürt gruplarla bir dizi görüşmenin ardından Suriye’nin kuzeyi ve doğusunda siyasi bölge kurmaya başladı.
27.12.2019Gündem
Rusya YPGli teröristlerle kol kola
Rusya YPG'li teröristlerle kol kolaMoskova Suriye'nin kuzeyinde yerel unsurlardan birlik kuruyor, Haseke'deki askeri birliğe katılanları YPG/PKK'lı teröristler eğitecek. Rusya'nın Tel Temr ve Amude'deki noktalarını koruyacak birlik, bölgedeki Rus askerlerine de eşlik edecek.
24.12.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
Dünya aşı için neden birleşemedi? Yeni tip koronavirüse çare olacak aşı için dünya zamana karşı yarışıyor...
13.09.2020
Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
El Cezire yanılıyor: Antifa yasaklanmalıRutgers Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Sahar Aziz, El Cezire televizyonu ve Web sitesindeki kavrama alanı geniş yorumları ile dikkat çeken bir kişi...
15.06.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

SuriyeABDYPGPKKdeaş

Rakka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.