regl

regl

Son dakika regl haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan regl gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan regl haber sayfamızda...

regl haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 672 regl haberi bulunmuştur.

Konyada kalın bağırsağından vajina yapıldı
Konya'da kalın bağırsağından vajina yapıldıKalın bağırsağından vajina yapıldı, hamile kalırsa tıpta ilk olacak Kalın bağırsağından vajina yapıldı, hamile kalırsa tıpta ilk olacak Konya'da doğuştan vajinası olmayan, rahmi ise iki parçadan oluşan P.Y.'ye (17), 3 saatlik ameliyatla kalın bağırsağından alınan parçayla vajina yapıldı. 2 ay sonra evlenecek olan P.Y., "Bana önceden, anne olamayacaksın" dediklerinde hayata küstüm. Çok acılar çektim. Ama şimdi yeniden doğmuş gibiyim. Evleneceğim ve çocuk sahibi olabileceğimö dedi. Ameliyatı gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Naim Ünsal, kalın bağırsağından yapılan vajinanın rahmiyle birleştirilip doğurganlık özelliği kazandırıldığını ve bu yöntemin de tıp literatüründe dünyada ikinci kez gerçekleştiğini, genç kızın hamile kalması durumunda ise bunun dünyada ilk olacağını söyledi. Gaziantep'te yaşayan doğuştan vajinası olmayan, rahmi ise iki parçadan oluşan P.Y., her regl olduğu dönem, hastaneye giderek tedavi olması gerekiyordu. Birçok sağlık kuruluşu ve doktora başvuran ve kendisine 'anne olamayacaksın' denilen genç kız, tedavilerden sonuç alamayınca adeta hayata küstü. P.Y., 5 ay önce Konya'da Ali Kemal Belviranlı Doğum ve Çocuk Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Naim Ünsal?a başvurdu. Tanısal kamera yardımıyla muayene edilen genç kız için ameliyat planı oluşturuldu. Geçtiğimiz hafta aynı hastanede ameliyata alınan P.Y., Dr. Naim Ünsal ile Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Şükrü Salih TopraK'ın 3 saat süren operasyonuyla kalın bağırsağından alınan parçayla vajina yapıldı. Kalın bağırsağından yapılan vajinanın, rahmiyle birleştirilip doğurganlık özelliği kazandırılmasıyla, tıp literatürüne giren ikinci vaka oldu.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar