Robot Köpek

Robot Köpek

Son dakika robot köpek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan robot köpek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan robot köpek haber sayfamızda...

Robot Köpek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 87 robot kopek haberi bulunmuştur.
Hyundai Motors, Boston Dynamicsin hisselerinin %80inini aldı
Hyundai Motors, Boston Dynamics'in hisselerinin %80'inini aldıHyundai Motors, Boston Dynamics’in kontrolünü devralmak için ana firma olan SoftBank’e yaklaşık 1 milyar dolar ödeme yapacak. Bu alışverişin ardından ana firma Softbank, Boston Dynamics’in hisselerinin %20’sine sahip olmaya devam edecek.
18.12.2020Teknoloji
Robot köpek ve insansı Atlas Koreli mi oluyor
Robot köpek ve insansı Atlas Koreli mi oluyor?Robot köpekleri ve takla atan insansı robotlarıyla dikkatleri üzerine çeken Amerikalı teknoloji şirketi Boston Dynamics’in Güney Koreli otomotiv devi Hyundai’ye satıldığı iddia edildi.
11.12.2020Ekonomi
Hyundai Robot Köpeği Satın Alacak
Hyundai Robot Köpeği Satın AlacakDünyaca ünlü robot köpek Spot’ın üreticisi Boston Dynamics firmasının sahibi Softbank, Boston Dynamics’i Hyundai’ye satmaya hazırlanıyor. Satışın 1 milyar dolar değerinde olması bekleniyor.
27.11.2020Teknoloji
Robot köpek Spot yeni numaralar öğrendi
Robot köpek 'Spot' yeni numaralar öğrendiİleri seviye akıllı robotlar tasarlayan Amerika merkezli Boston Dynamics’in dört ayaklı robot köpek “Spot” BP’ye ait petrol platformunda yeni numaralar öğreniyor.
16.11.2020Teknoloji
Robot köpekler ABD ordusunun tatbikatına katıldı
Robot köpekler ABD ordusunun tatbikatına katıldıÇölde C-130 nakliye uçaklarından indirilen robot köpekler, askerler uçaktan inmeden önce güvenlik taraması yaptı. ABD Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Brown Jr. "Kazanmak için internet hızında savaşmalıyız" dedi.
10.09.2020Dünya
ABD, robot köpekleri test etmeye başladı
ABD, robot köpekleri test etmeye başladıABD ordusu üs güvenliği için “robot köpekleri” test etti. “Vision 60” tipi robotlar, askeri üslerin çevrelerinde keşif, tespit ve haritalama gibi birçok görev icra etmek üzere geliştiriliyor
9.09.2020 Dünya
ABD ordusu robot köpeklerin testlerine başladı
ABD ordusu robot köpeklerin testlerine başladı'Vision 60' tipi robotlar, askeri üslerin çevrelerinde keşif, tespit ve haritalama gibi birçok görev icra etmek üzere geliştiriliyor. Köpeğin ergonomik yapısına yakın bir tasarıma sahip robotun, dijital veri aktarım kabiliyetinin yanı sıra esnekliği ve hızı bakımından da daha önce kullanılan insansız kara araçlarına göre daha gelişmiş olduğu belirtiliyor.
8.09.2020Dünya
Son dakika: Şaşırtan araştırma Corona virüs cinsel yolla...
Son dakika: Şaşırtan araştırma! Corona virüs cinsel yolla...Gelen son dakika haberine göre, Çinli bilim insanları, Kovid-19 hastalarının spermlerinde yaptıkları incelemede corona virüs tespit etti. Böylece corona virüsün tıpkı AIDS’e yol açan HIV virüsü gibi cinsel yolla bulaşabileceği şüphesi doğdu.
9.05.2020Dünya
‘Koronavirüs cinsel yolla bulaşabilir’
‘Koronavirüs cinsel yolla bulaşabilir’Çinli bilim insanları, Kovid-19 hastalarının spermlerinde yaptıkları incelemede koronavirüs tespit etti. Böylece koronavirüsün tıpkı AIDS’e yol açan HIV virüsü gibi cinsel yolla bulaşabileceği şüphesi doğdu
9.05.2020Dünya
Yaşamı kolaylaştıran robotlar görücüye çıktı
Yaşamı kolaylaştıran robotlar görücüye çıktıSabancı Vakfı’nın 12’ncisini düzenlediği Filantropi Semineri, dün Sabancı Center’da “Engelsiz Yaşam Teknolojileri-Eğitim ile Güçlenme” temasıyla gerçekleştirildi. Açılışta, engelli ve engelsiz iki dansçıdan oluşan Infinite Flow Dans Grubu’nun performansı konukları karşıladı. Katılımcılar, engelli bireylerin günlük hayatını kolaylaştırmak için Türkiye ve yurtdışında üretilen teknolojik ürün ve modelleri inceleme fırsatı buldu. 
3.12.2019Gündem
Yapay zekâ insanlığı nasıl etkileyecek
Yapay zekâ insanlığı nasıl etkileyecek?Barbican Center’da 16 Mayıs’ta açılan ve yaz boyu devam edecek “AI: More Than Human/Yapay Zekâ: İnsandan fazlası” başlıklı sergi çağımızın popüler sorularından birine yanıt arıyor...
30.05.2019Gündem
Kodcu kızlardan baston ve robot
Kodcu kızlardan baston ve robotDünya Kız Çocukları Günü’nü geride bırakırken gözler başarı hikayesi yazan kızlarda. Kodlama platformu KızCode’la engelli çocuklar için baston ve robot köpek geliştirildi.
12.10.2018Ekonomi
MITnin Cheetah 3 adlı robotu artık merdivenlerden de çıkabiliyor
MIT'nin Cheetah 3 adlı robotu artık merdivenlerden de çıkabiliyorMIT'nin (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) geliştirdiği Cheetah 3 adlı robot artık farklı yeteneklere sahip. Bacaklarını esnetebiliyor, merdiven çıkabiliyor hatta masaya zıplayabiliyor. Robotun yeni algoritmaları, ona aslında dünyayı dolaşmasına izin veriyor.
6.07.2018Teknoloji
Boston Dynamicsin Atlas adlı robotu artık insan gibi koşabiliyor
Boston Dynamics'in Atlas adlı robotu artık insan gibi koşabiliyorBoston Dynamics'in robotlarına iki yeni özellik daha eklendi. Şirketin Atlas adlı robotu insan gibi koşabiliyor ve SpotMini ise kendi başına merdivenlerden inip çıkabiliyor.
11.05.2018Teknoloji
Jeff Bezos robot köpeğiyle yürüyüşe çıktı, sosyal medya karıştı
Jeff Bezos robot köpeğiyle yürüyüşe çıktı, sosyal medya karıştıJeff Bezos, Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafla yeni köpeğini tanıttı. Paylaşımının ardından sosyal medyanın gündemine oturan köpek ise Boston Dynamics'in SpotMini adlı robotu.
21.03.2018Teknoloji
Boston Dynamicsin robot köpekleri şimdi de insan engeline karşı direniyor
Boston Dynamics'in robot köpekleri şimdi de insan engeline karşı direniyorBoston Dynamics'in SpotMini adlı köpek benzeri dört ayaklı robotun bu sefer robotun kapıları açmayı ve başka bir robotun geçmesi için onu tutmayı öğrendi. Şimdiyse SpotMini kapıyı açarken insan engeliyle karşı karşıya. Peki insan, SpotMini'yi durdurabiliyor mu?
21.02.2018Teknoloji
Boston Dynamicsin robot köpekleri şimdi de kapıları açabiliyor
Boston Dynamics'in robot köpekleri şimdi de kapıları açabiliyorBoston Dynamics'in SpotMini adlı köpek benzeri dört ayaklı robotun bu sefer robotun kapıları açmayı ve başka bir robotun geçmesi için onu tutmayı öğrendi. Otonom bir şekilde kapıları açabilen robot köpek, teknolojinin gittiği ürkütücü geleceğini de bir işareti.
21.02.2018Teknoloji
Geleceğin evcil hayvanıyla tanışın Yaklaşık fiyatı 100 bin TL
Geleceğin evcil hayvanıyla tanışın! Yaklaşık fiyatı 100 bin TLÇinli geliştiriciler, uzaktan kumandalı robotlarının sadık arkadaşınız olabileceğini umuyorlar. Dünyayı dolaşan ilk canlı olan Sovyet köpeği olan Laikago (Laika) adını taşıyan robot köpeğin ağırlığı Labrador'dan biraz daha az.
24.11.2017Populer Bilim
iPhone X fiyatına evcil robot köpek Sony yeni Aibo robot köpeğini tanıttı
iPhone X fiyatına evcil robot köpek! Sony yeni Aibo robot köpeğini tanıttıSony Aibo adını verdiği yeni robot köpeğini gözler önüne çıkardı. Sony on yıldan daha uzun bir süre sonra, "Aibo" yepyeni bir modelle ikonik evcil robot hayvan markasını diriltmeye karar verdi.
1.11.2017Teknoloji
Robot köpek yol gösterecek
Robot köpek yol gösterecekJaponya’da üretimi gerçekleştirilen bir robot, görme engelli kişilerin en büyük yardımcısı olacak
8.11.2011Gündem
Tarihe Patisini Vuranlar
Tarihe Patisini VuranlarSam Stall ‘Uygarlığı Değiştiren 100 Köpek’ adlı kitapta, tarih boyunca insanlık tarihini etkileyen sadık dostlarımızı tanıtıyor
4.06.2010Cadde
‘Bugün dünyaya hayvanların gözünden bakın’
‘Bugün dünyaya hayvanların gözünden bakın’Avrupa Birliği Veteriner Hekim Platformu, Türkiye’de ‘hayvan nüfusunu yok sayan bir hükümet politikasının hâkim olduğunu’ savunarak şu açıklamayı yaptı: “Bugün Dünya Hayvanları Koruma Günü... Bugün dünyaya sadece onların gözünden bakın ve dünyanın ortak yaşam alanı olduğunu unutmayın”
3.10.2008Yaşam
Ağır çekimde savaş
Ağır çekimde savaşLuo Guanzhong’un 14. yüzyılda yazdığı Romance of the Three Kingdoms, Çin edebiyatının dört büyük klasiğinden biri. Yarısı kurgu olan 600 yıllık roman, Çin tarihinin en karanlık dönemi sayılan M.S. 190 280 yıllarında ülkede yaşananları, savaşları anlatır.
22.08.2008Kültür Sanat
İnternette alışverişin urban cool adresleri
İnternette alışverişin urban cool adresleriİnternetin nimetlerinden yararlanmayı ihmal etmeyen urban cool'lar zaman kaybına son vermek ve en yeni modelleri, trendleri takip etmek için alışveriş sitelerini tıklıyor. İşte urban cool'ların en çok ziyaret ettiği internet adresleri
20.04.2007Cumartesi
Dijital oyuncaklar
Dijital oyuncaklar Küçüklüğüne bakıp aldanmayın! Masaüstü PC kadar performansa gösteriyor...
29.01.2006Teknoloji
Kumandalar fare oldu
Kumandalar 'fare' olduSony, bilgisayar uygulamalarını kablosuz olarak televizyonlara taşımaya hazırlanıyor. Televizyona yüklenen dosyaları açmak için, mouse (fare) yerine uzaktan kumanda kullanılacak.
Dünya turu
Dünya turuDünya turu
15.05.2002Dünya
Bu maçı alacağız BAŞKA YOLU YOK
Bu maçı alacağız BAŞKA YOLU YOK!Dünya şampiyonasına hazırlanan Boğaziçi Üniversitesi patentli futbolcu 4 robot köpek, idman sahasında basmadık yer bırakmıyor
11.04.2002Yaşam
Bu maçı alacağız BAŞKA YOLU YOK
Bu maçı alacağız BAŞKA YOLU YOK!Dünya şampiyonasına hazırlanan Boğaziçi Üniversitesi patentli futbolcu 4 robot köpek, idman sahasında basmadık yer bırakmıyor
Sen otur, o süpürsün
Sen otur, o süpürsünSen otur, o süpürsün
Aibo ile yüzyıla merhaba
"Aibo" ile yüzyıla merhaba"Aibo" ile yüzyıla merhaba
27.12.2000Yazarlar
Roboköp Türkiye’de
Roboköp Türkiye’deABD’yi saran dijital oyuncak çılgınlığı bu yılbaşında bize de sıçradı. Tüm çocukları toplu bir histeri krizine sürükleyen robot köpek Tekno Türkiye’de...
21.12.2000 Pazar
Roboköp Türkiye’de
Roboköp Türkiye’deABD’yi saran dijital oyuncak çılgınlığı bu yılbaşında bize de sıçradı. Tüm çocukları toplu bir histeri krizine sürükleyen robot köpek Tekno Türkiye’de...
20.12.2000Pazar
Roboköp Türkiye’de
Roboköp Türkiye’deABD’yi saran dijital oyuncak çılgınlığı bu yılbaşında bize de sıçradı. Tüm çocukları toplu bir histeri krizine sürükleyen robot köpek Tekno Türkiye’de...
16.12.2000Pazar
Evcil robot hayvanlar
Evcil robot hayvanlarEvcil robot hayvanlar
2 bin 500 dolara havlıyor
2 bin 500 dolara 'havlıyor'2 bin 500 dolara 'havlıyor'
6.10.2000The Others
Gel Poo - Chi, Poo - Chi..
Gel Poo - Chi, Poo - Chi..!Gel Poo - Chi, Poo - Chi..!
8.09.2000Vitrin
Walkman’in babası öldü..
Walkman’in babası öldü!..Walkman’in babası öldü!..
3.10.1999Ekonomi
Körlere robot köpek
Körlere robot köpekKörlere robot köpek
Sabancı Vakfı 13. Filantropi Seminerinde sosyal değişimde teknolojinin rolü ele alındı
Sabancı Vakfı 13. Filantropi Semineri'nde sosyal değişimde teknolojinin rolü ele alındıSabancı Vakfı’nın 2007 yılından bu yana sivil toplum alanındaki yeni yaklaşımları tartışmak amacıyla düzenlediği Filantropi Semineri, 13. yılında “Herkes Online Mı?” başlığı ile Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ev sahipliğinde ilk kez online gerçekleşti. Sabancı Vakfı’nın YouTube hesabında yayınlanan seminerde teknolojinin kadınlar, gençler ve engelli bireylerin hayatlarında yarattığı dönüşüm, teknolojinin kapsayıcılığı ve erişilebilirliği ele alındı. Sivil toplum, özel sektör ve kamu temsilcilerini uluslararası uzmanlarla buluşturan Filantropi Semineri’nin bu yılki ana konuşmacısı 2030 yılına kadar 1 milyon yazılımcı genç kadın yetiştirmeyi hedefleyen iamtheCODE'un kurucusu Senegal kökenli İngiliz sosyal girişimci Mariéme Jamme oldu.
16.12.2020Kültür Sanat
Güler Sabancıdan Dünya Kız Çocukları Günü mesajı
Güler Sabancı'dan Dünya Kız Çocukları Günü mesajıSabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'ne ilişkin, "Kendi potansiyelinin farkına varan bir kız çocuğu, gücünü tüm dünyaya gösterme cesaretine sahip olur. Toplumsal gelişim yolunda atılacak en sağlam adımlardan biri bu cesarete sahip kız çocukları yetiştirmektir." ifadelerini kullandı.
9.10.2020Ekonomi
Kırmızı Bank 80. Bölüm (6- 12 Nisan 2020)
Kırmızı Bank 80. Bölüm (6- 12 Nisan 2020)Herkese merhabalar bugün günlerden Kırmızı Bank! O zaman hadi bakalım geçmişte bu hafta başımıza neler gelmiş…
Sevimli dostlara kampanya yağmuru
Sevimli dostlara kampanya yağmuruDünya Hayvanları Koruma Günü perakende sektöründe de kutlandı. Bu güne özel pek çok marka hem indirimler hem de sosyal sorumluluk kampanyaları düzenledi.
4.10.2018Ekonomi
Animoji tüm iPhone ve Android cihazlarına geliyor
Animoji tüm iPhone ve Android cihazlarına geliyoriPhone X'e özel olarak (artık öyle değil) tanıtılan Animoji kısa sürede popüler oldu. Koreli Snapchat klonu olan Snow adlı uygulama, Animoji'yi tüm iPhone ve Android cihazlarına getiriyor.
28.05.2018Teknoloji
Tekno şov zamanı
Tekno şov zamanıTüketici elektroniği fuarı CES 2018, Las Vegas’ta ‘yeniliklerle’ kapılarını açmaya hazırlanıyor. 9 Ocak’ta başlayacak fuara bu yıl robotlar, akıllı evler, sürücüsüz araç teknolojilerinin damga vurması bekleniyor. Fuarda öne çıkacak trendlere göz attık
6.01.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Özay ŞendirMilliyet Yazarı
SORUMLULUK KİMİN?Dün her yerde bu fotoğraf karesi vardı...
18.01.2019Gündem
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Sebastian Conran: “Artık yaşlılık rock’n roll”Eczacıbaşı Grubu’na ait VitrA’ya yaptığı tasarımla Elle Décor Türkiye’den ‘En iyi banyo tasarımı’ ödülünü alan Sebastian Conran’la atölyesinde buluştuk, üzerinde çalıştığı tasarımları ve daha fazlasını konuştuk...
24.03.2018Cadde

Benzer Haber Etiketleri

robot köpekBoston Dynamicsspotminirobottulgan

Robot Köpek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.