Rohingya

Rohingya

Son dakika Rohingya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rohingya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rohingya haber sayfamızda...

Rohingya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 272 rohingya haberi bulunmuştur.
Arakanlı mültecileri taşıyan teknedeki şiddetin görüntüleri ortaya çıktı
Arakanlı mültecileri taşıyan teknedeki şiddetin görüntüleri ortaya çıktıBangladeş’ten tekne ile Malezya’ya geçmeye çalışan Arakanlı Müslümanların insan kaçakçılarının şiddetine uğradığını gözler önüne seren video kayıtları ortaya çıktı.
15.12.2020Dünya
Bangladeş, Arakanlı mültecileri tartışmalı adaya yerleştiriyor
Bangladeş, Arakanlı mültecileri tartışmalı adaya yerleştiriyorBangladeş, Myanmar'daki baskı ve şiddetten kaçarak ülkeye sığınan Arakanlı mültecileri, Bengal Körfezi açıklarında Bhasan Char Adası'na yerleştirmeye başladı.
4.12.2020Dünya
Kıran: Rohingya krizi modern çağın trajedisi
Kıran: Rohingya krizi modern çağın trajedisiDışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Myanmar’daki Müslümanların 50 yılı aşkın süredir acı çektiklerini belirterek, “Rohingya krizi, modern çağın en ağır trajedilerinden biridir” dedi.
21.10.2020Dünya
Soykırımı itiraf ettiler
'Soykırım'ı itiraf ettilerMyanmar'dan kaçan iki asker, Lahey'de görüntülü alınan ifadelerinde Arakanlı Müslümanları toplu mezarlara gömdüklerini söyledi. Askerlerden Myo Win Tun "Ayrım yapmadan herkesi vurduk" derken, diğer asker Zaw Naing Tun "20 köyü haritadan sildik" ifadesini kullandı.
8.09.2020Dünya
Dünya İnsani Yardım Günü paylaşımı: Türkiye dünyanın  en cömert ülkesidir
Dünya İnsani Yardım Günü paylaşımı: Türkiye dünyanın en cömert ülkesidirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Twitter hesabından, Dünya İnsani Yardım Günü dolayısıyla paylaşımda bulundu. İnsanlığın yeryüzü sofrasında toplanmış büyük bir aile olduğunu vurgulayan Emine Erdoğan, şunları kaydetti:
20.08.2020Siyaset
Emine Erdoğandan Dünya İnsani Yardım Günü paylaşımı
Emine Erdoğan'dan Dünya İnsani Yardım Günü paylaşımıTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "İnsanın insana emanet olduğu şuuruyla, Türkiye dünyanın en cömert ülkesidir. Biz, hayat okulumuz olan Anadolu'da, paylaşmanın tek bir lokmayı bile çoğalttığını öğrendik." ifadesini kullandı.
19.08.2020Gündem
Matt Dillon: Kamplardaki acıları gördüm
Matt Dillon: Kamplardaki acıları gördüm14 Haziran’da çevrimiçi düzenlenmeye başlayan Göç Filmleri Festivali çerçevesinde önceki gün oyuncu, yönetmen ve aktivist Matt Dillon, festivalin Instagram hesabı üzerinden sinemaseverlerle buluştu
19.06.2020Kültür Sanat
Son dakika | AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Aile kavramını siyaset konusu yapmak ahlaksızlıktır
Son dakika | AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Aile kavramını siyaset konusu yapmak ahlaksızlıktırGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK'sı sonrası yaptığı açıklamada, "Aile kavramını kim, hangi şekilde ve hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır." ifadelerini kullandı. Toplantı corona virüs sürecinin ardından normalleşme günlerinde yapılan ilk yüz yüze ve Genel Merkezde gerçekleşen MYK toplantısı oldu.
3.06.2020Siyaset
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Yüzyılın anlaşmasına sert tepki
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yüzyılın anlaşması'na sert tepki! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'ın Filistin-İsrail meselesine yönelik sözde barış planına ilişkin "Bizim bu konudaki tavrımız belli. Kudüs Müslümanların kutsalıdır. Kudüs’ün İsrail’e verilme planı asla kabul edilemez. Açıklanan plan, barışa ve çözüme hizmet etmeyecektir. Bu plan Filistin ve Kudüs için yeni oldubittiler oluşturma gayretidir. Bu, Filistinlilerin haklarını yok sayma ve İsrail’in işgalini meşrulaştırma planıdır. Hangi girişim olursa olsun, bazı Arap ülkeleri sırtını dönse de biz Filistin’in ve Kudüs-ü Şerif’in hukukunu korumak için uluslararası kurumları harekete geçirmeye ve dünyaya bu meseleyi anlatmaya devam edeceğiz." dedi. Erdoğan, "Şu an itibarıyla maalesef Rusya, Astana'ya da, Soçi'ye de sadık değil. Arkadaşlarımız muhataplarıyla görüşmeler yapıyorlar. Bu görüşmelerde de kendilerine 'İdlib'de bu bombalamaları vesaire durdurdunuz durdurdunuz, durdurmadığınız takdirde bizim artık sabrımız tükeniyor" açıklamasını yaptı.
29.01.2020Siyaset
Türkiye’yi geri bırakmak için PKK, FETÖ ve DEAŞ’ı kullanıyorlar
'Türkiye’yi geri bırakmak için PKK, FETÖ ve DEAŞ’ı kullanıyorlar'TRT World Forum’da konuşan TBMM Eski Başkanı ve Eski Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin terör örgütleri eliyle geri bırakmaya çalıştıklarını ama başaramayacaklarını söyledi.
22.10.2019Gündem
TRT World Forum’dan dünyaya kritik mesajlar
TRT World Forum’dan dünyaya kritik mesajlarBarış Pınarı Harekatı’na verilen 120 saatlik aranın bitimine 27 saat kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dünyaya mesajlarını TRT World Forum’dan verdi.
21.10.2019Gündem
Bangladeş, Myanmara 105 bin Arakanlı Müslümanın adını gönderdi
Bangladeş, Myanmar'a 105 bin Arakanlı Müslüman'ın adını gönderdiBangladeş'in, Arakanlı Müslümanların Myanmar'a geri dönüşü çerçevesinde, 105 bin isimlik bir listeyi Nepido yönetimine gönderdiği bildirildi.
16.10.2019Dünya
BM: Arakanlı Müslümanlara sistematik zulüm sürüyor
BM: Arakanlı Müslümanlara sistematik zulüm sürüyorBM'nin açıkladığı yeni raporda, Myanmar hükümetinin Arakanlı Müslümanlara karşı şiddet eylemlerinin "soykırım niyetiyle" yapıldığının yeni delillerle pekiştiği ortaya konuldu. Raporda, Myanmar hükümetinin Arakanlı Müslümanlara karşı "sistematik, insanlık dışı eylem ve zulümlerinin" sürdüğü belirtildi
16.09.2019Dünya
Destek  çağrısı
Destek çağrısı!Gigi Hadid, UNICEF’le ilgili çalışmalarını sosyal medyadan paylaştı.
24.08.2019Cadde
İslam birliği için üçlü dayanışma
İslam birliği için üçlü dayanışmaCumhurbaşkanı Erdoğan, dün Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed’i kabulünün ardından yaptığı konuşmada “İslam dünyasının birliği, beraberliği bizim için çok önemli. Türkiye, Pakistan, Malezya olarak yapılacak dayanışma ümmet olma bilincinin bir gereğidir” dedi
26.07.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Hakan Atilla açıklaması: Tutukluluk süreci bizi üzdü ve kırdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakan Atilla açıklaması: Tutukluluk süreci bizi üzdü ve kırdıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim için Hakan Atilla'ya herhangi bir bariyer söz konusu değildir. O bizim evladımızdır. Onu sahiplenmeyeceğiz, kimi sahipleneceğiz." dedi.
25.07.2019Siyaset
Myanmar ordusuna savaş suçu ithamı
Myanmar ordusuna savaş suçu ithamıUluslararası Af Örgütü, Myanmar'ı Budist Arakan Ordusu örgütüne yönelik başlatlılan operasyonlarda savaş suçları ve insan hakları ihlalleriyle suçladı.
29.05.2019Dünya
Arakanlı Müslümanlar sorunu New Yorkta konuşuldu
Arakanlı Müslümanlar sorunu New York'ta konuşulduABD'nin New York kentindeki Columbia Üniversitesinde "Arakanlı Müslümanlara Soykırım" başlıklı panel düzenlendi.
22.05.2019Dünya
Emine Erdoğana Fark Yaratan ödülü verildi
Emine Erdoğan'a "Fark Yaratan" ödülü verildiDünya İnsaniyet Forumu'nca (World Humanitarian Forum) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, insani  yardımlara ilham verici çalışmalarından dolayı "Changemaker" (Fark Yaratan) ödülü verildi.
17.04.2019Gündem
Emine Erdoğana Fark Yaratan ödülü verildi
Emine Erdoğan'a "Fark Yaratan" ödülü verildiDünya İnsaniyet Forumu'nca (World Humanitarian Forum) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, insani  yardımlara ilham verici çalışmalarından dolayı "Changemaker" (Fark Yaratan) ödülü verildi.
17.04.2019Gündem
Emine Erdoğana Dünya İnsaniyet Forumundan Fark Yaratan ödülü
Emine Erdoğan'a Dünya İnsaniyet Forumu'ndan 'Fark Yaratan' ödülüDünya İnsaniyet Forumu'nca (World Humanitarian Forum) Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, insani yardımlara ilham verici çalışmalarından dolayı, Londra'da düzenlenecek törenle "Changemaker" (Fark Yaratan) ödülü verilecek.
15.04.2019Siyaset
ABDli Müslümanlardan Kongrede lobi çalışması
ABD'li Müslümanlardan Kongrede lobi çalışmasıABD'li bazı Müslüman ve Türk STK temsilcileri Kongrede hem bölgeleri hem de ülkenin meseleleri hakkında lobi çalışması yaptı.
2.04.2019Dünya
Arakanlı mültecilerin umutları tükeniyor
'Arakanlı mültecilerin umutları tükeniyor'BM Myanmar Özel Temsilcisi Christine Schraner Burgener, "Cox’s Bazar'da umutları tükenen mültecilerinin son derece zorlu şartlarda yaşadığına ilk elden şahit oldum" dedi.
1.03.2019Dünya
Arakanlı Müslümanlara soykırım yapanlar hesap vermeli
'Arakanlı Müslümanlara soykırım yapanlar hesap vermeli'Küresel Politika Merkezi Kıdemli Araştırmacısı İbrahim, "En başta Arakanlı Müslümanlara soykırım yapanlar ve düzenleyenlerden hesap sorulmalı ve bu kişiler adalete teslim edilmeli." dedi.
10.02.2019Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklama Başka yolu yok...
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama! 'Başka yolu yok...'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yerli ve milli paramızı kullanmaktan başka çıkış yolu yok. Aksi takdirde döviz kuru altında ezilmeye devam edeceğiz" dedi.
28.11.2018Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklama Başka yolu yok...
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama! 'Başka yolu yok...'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yerli ve milli paramızı kullanmaktan başka çıkış yolu yok. Aksi takdirde döviz kuru altında ezilmeye devam edeceğiz" dedi.
28.11.2018Siyaset
Ödüllü fotoğraflar BM’de sergileniyor
Ödüllü fotoğraflar BM’de sergileniyorAnadolu Ajansı’nın düzenlediği “İstanbul Photo Awards 2018” yarışmasında ödüle değer görülen fotoğraflar, New York’ta BM Genel Merkezi’nde açılan sergiyle ziyaretçilere açıldı...
23.10.2018Gündem
Dünya bizi UNUTMASIN
Dünya bizi UNUTMASIN!Myanmar’daki katliamdan kaçarak Bangladeş’de kurulan Kutupalong Kampı’na sığınan Arakanlı Müslümanlar evlerine dönmek istiyorlar. “Biz buradayız, dünya bizi duysun” diyen mülteciler, desteğinden dolayı Türkiye’ye teşekkür ediyorlar.
7.10.2018Gündem
Dünya bizi UNUTMASIN
Dünya bizi UNUTMASIN!Myanmar’daki katliamdan kaçarak Bangladeş’de kurulan Kutupalong Kampı’na sığınan Arakanlı Müslümanlar evlerine dönmek istiyorlar. “Biz buradayız, dünya bizi duysun” diyen mülteciler, desteğinden dolayı Türkiye’ye teşekkür ediyorlar.
7.10.2018Gündem
AB süreci için 81 milyona gideriz
'AB süreci için 81 milyona gideriz'Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecinde sona yaklaştığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böyle giderse bize düşen 81 milyona gitmek, 81 milyon ne karar veriyor ona bakmak olacak” diyerek referandum sinyali verdi.
4.10.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan AB mesajı: 81 milyona gideriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan AB mesajı: 81 milyona giderizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT World Forum'a katıldı. Burada, "Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinde sona yaklaştığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle giderse bize düşen 81 milyona gitmek, 81 milyon ne karar veriyor ona bakmak olacak" diyerek referandum sinyali verdi.Batman'da yaşanan hain saldırıya karşı çok sert ifadeler kullanan Erdoğan, "Bedelini o teröristlere ödeteceğiz" dedi.
4.10.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan AB mesajı: 81 milyona gideriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan AB mesajı: 81 milyona giderizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT World Forum'a katıldı. Burada, "Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinde sona yaklaştığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle giderse bize düşen 81 milyona gitmek, 81 milyon ne karar veriyor ona bakmak olacak" diyerek referandum sinyali verdi.Batman'da yaşanan hain saldırıya karşı çok sert ifadeler kullanan Erdoğan, "Bedelini o teröristlere ödeteceğiz" dedi.
4.10.2018Siyaset
UCMden Myanmarın işlediği suçlara ön inceleme
UCM'den Myanmar'ın işlediği suçlara ön incelemeUluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), Myanmar'ın Arakanlı  Müslümanlara karşı işlediği suçlarla ilgili ön inceleme başlattığını duyurdu.
18.09.2018Dünya
Son dakika... BM: Arakanda beşte dört soykırım yapıldı
Son dakika... BM: Arakan'da beşte dört soykırım yapıldı!Birleşmiş Milletler, Myanmar ordusu ve fanatik Budistlerin BM'nin soykırım sözleşmesinde tanımlanan 5 eylemden 4'ünü Arakanlı Müslümanlara karşı uyguladığını duyurdu.
18.09.2018Dünya
Myanmar lideri Çii, Reuters muhabirlerinin hapse atılmasını savundu
Myanmar lideri Çii, Reuters muhabirlerinin hapse atılmasını savunduArakanlı Müslümanların kurşuna dizildiği görüntüleri ortaya çıkaran Reuters haber ajansı muhabirlerine verilen yedi yıl cezanın arkasında duran Suu Çii, kararın ifade özgürlüğüyle hiçbir ilgisinin olmadığını ileri sürdü.
13.09.2018Dünya
Emine Erdoğana İnsani Hizmet Takdir ödülü
Emine Erdoğan'a İnsani Hizmet Takdir ödülüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine  Erdoğan'a, İngiltere'nin başkenti Londra’da düzenlenen Küresel Donörler Forumu  kapsamında "İnsani Hizmet Takdir Ödülü"  verildi.
11.09.2018Gündem
Emine Erdoğana İnsani Hizmet Takdir ödülü
Emine Erdoğan'a İnsani Hizmet Takdir ödülüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine  Erdoğan'a, İngiltere'nin başkenti Londra’da düzenlenen Küresel Donörler Forumu  kapsamında "İnsani Hizmet Takdir Ödülü"  verildi.
11.09.2018Gündem
Emine Erdoğan ‘İnsani Hizmet Takdir Ödülü’ alacak
Emine Erdoğan ‘İnsani Hizmet Takdir Ödülü’ alacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a, dünyada yaşanan insani dramlara sessiz kalmayan, yardım faaliyetleri düzenlediği ve bu konuda sosyal sorumluluk projelerine destek verdiği için Londra’da “İnsani Hizmet Takdir Ödülü” verilecek.
9.09.2018Siyaset
Emine Erdoğana İnsani Hizmet Takdir Ödülü
Emine Erdoğan'a "İnsani Hizmet Takdir Ödülü"Dünyada yaşanan insani dramlara sessiz  kalmayan, yardım faaliyetleri düzenleyen ve bu konuda sosyal sorumluluk  projelerine destek veren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine  Erdoğan'a, Londra'da "İnsani Hizmet Takdir Ödülü" verilecek.
9.09.2018Siyaset
Emine Erdoğana İnsani Hizmet Takdir Ödülü
Emine Erdoğan'a "İnsani Hizmet Takdir Ödülü"Dünyada yaşanan insani dramlara sessiz  kalmayan, yardım faaliyetleri düzenleyen ve bu konuda sosyal sorumluluk  projelerine destek veren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine  Erdoğan'a, Londra'da "İnsani Hizmet Takdir Ödülü" verilecek.
9.09.2018Siyaset
Muhabirlere 7 yıl ceza
Muhabirlere 7 yıl cezaMyanmar’da mahkeme, Reuters haber ajansı adına çalışan ve Aralık ayında tutuklanan iki gazeteciyi devlet sırrını ifşa etmekten 7’şer yıl hapis cezasına çarptırdı.
3.09.2018Dünya
Myanmardaki Reuters muhabirlerine yedişer yıl hapis
Myanmar'daki Reuters muhabirlerine yedişer yıl hapisArakanlı Müslümanların katledildiği belgeleri ifşa eden gazetecilere verilen ceza, dünyayı ayağa kaldırdı.
3.09.2018Dünya
BM soykırım dedi, Facebook ve Instagram anında yasakladı
BM 'soykırım' dedi, Facebook ve Instagram anında yasakladıBM'nin yayınladığı rapor, Myanmar'da binlerce Arakanlı Müslüman'ın öldürülmesi ve ülkeden kaçmasına yol açan operasyonların 'soykırım amacı' taşıdığını belirtiyor. Myanmar Genelkurmay Başkanı ve diğer generallerin yargı önüne çıkarılmasını isteyen BM, uluslararası topluma da yaptırım ve ambargo çağrısı yaptı.Dakikalar sonra sosyal medya devi Facebook ve Instagram, Myanmar ordusunun tepesindeki isimlerin ve resmi hesabın yasaklandığını açıkladı.
28.08.2018Dünya
Myanmarda 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldüOntario Uluslararası Kalkınma Ajansı'nın araştırmasına göre, Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman katledildi. Araştırma raporunda 4 aylık bir bebeğin bile ateşe verildiği belirtildi.
19.08.2018Dünya
Dünyada 2 milyar kişi yoksulluk içinde yaşıyor
Dünyada 2 milyar kişi yoksulluk içinde yaşıyor"Küresel İnsani Yardım Raporu 2018" verilerine göre, dünyada 2 milyar kişi yoksulluk, 753 milyon kişi de aşırı yoksulluk içinde yaşamını sürdürmeye çalışıyor.
18.08.2018Dünya
Emine Erdoğan Arakan’ı anlattı
Emine Erdoğan Arakan’ı anlattıErdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da lider eşleri için hazırlanan özel programa katıldı. Lider eşleri, Tervuren bölgesinde bulunan Afrika Müzesi’ni ziyaret etti. Müze ve eserler hakkında özel bir sunumun yapıldığı programda ayrıca Fabrizio Cassol tarafından Batı ve Afrika müziği uyarlamasının yapıldığı bir konser verildi.
12.07.2018Siyaset
Emine Erdoğan Arakan’ı anlattı
Emine Erdoğan Arakan’ı anlattıErdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da lider eşleri için hazırlanan özel programa katıldı. Lider eşleri, Tervuren bölgesinde bulunan Afrika Müzesi’ni ziyaret etti. Müze ve eserler hakkında özel bir sunumun yapıldığı programda ayrıca Fabrizio Cassol tarafından Batı ve Afrika müziği uyarlamasının yapıldığı bir konser verildi.
12.07.2018Siyaset
Emine Erdoğan, Rohingya Müslümanlarını anlattı
Emine Erdoğan, Rohingya Müslümanlarını anlattıTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, lider eşlerine Rohingya Müslümanlarının son durumu hakkında bilgi verdi, Fransa First Lady'si Brigitte Macron ile de "eğitim-teknoloji" ilişkisine dair özel sohbet etti.
12.07.2018Siyaset

Yazar Sonuçları

Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
Hindistan duvara tosladıHindistan, Bangladeş üzerinden gelen Bangladeşli ve Myanmarlı birkaç bin ekonomik göçmeni cezalandırmak için iki yıldır çareler düşünüyordu...
19.12.2019Dünya
Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
Batı’nın “enformasyon paylaşım ağı” neyi paylaşıyor?ABD ve müttefikleri yaklaşık 20 yıldır devasa bir “enformasyon paylaşım ağı” kurdular...
21.03.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

MyanmarArakanBangladeşemine erdoğanRohingya

Rohingya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.