Ruanda

Ruanda

Son dakika Ruanda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ruanda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ruanda haber sayfamızda...

Ruanda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 848 ruanda haberi bulunmuştur.
Merkez bankaları 207 kez faiz indirdi
Merkez bankaları 207 kez faiz indirdiKüresel çapta salgınla mücadeleyle geçen ve "Büyük Duruş"un yaşandığı 2020 yılında, dünya çapında kurum ve kuruluşlar ekonomileri desteklemek için bütün imkanlarını seferber ederken, merkez bankaları da 207 kez faiz silahını çekti.
17.01.2021Uzmanpara
Norveç BionTech aşısı için uyardı
Norveç BionTech aşısı için uyardıNorveç’te Pfizer ile BioNTech’in geliştirdiği aşıyı olan 23 yaşlı kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
17.01.2021Dünya
100 ülkeye Antep fıstığı ihracatı yapıldı
100 ülkeye Antep fıstığı ihracatı yapıldıTürkiye'den 2020 yılında 100 ülkeye gerçekleştirilen Antep fıstığı ihracatından 119 milyon 167 bin dolar gelir elde edildi.
15.01.2021Ekonomi
Türkiye en fazla fındığı Almanyaya sattı
Türkiye en fazla fındığı Almanya'ya sattıDünya fındık üretim ve pazarının büyük kısmını elinde bulunduran Türkiye, 2020 yılında en fazla fındığı Almanya'ya ihraç etti.
14.01.2021Ekonomi
Ruanda Orta Afrika Cumhuriyetine asker gönderdi
Ruanda Orta Afrika Cumhuriyeti'ne asker gönderdiRuanda, yardım talebinin ardından Orta Afrika Cumhuriyeti'ne (OAC) asker gönderdi. Ruanda Cumhurbaşkanı Paul Kagame, basına yaptığı açıklamada, askerlerin OAC'ye şartlı olarak gönderildiğini ancak yetkilerinin Birleşmiş Milletler (BM) kısıtlamalarıyla sınırlanmayacağını bildirdi.
22.12.2020Dünya
Fransız gazeteci Ruanda soykırımını inkar ettiği için yargılanacak
Fransız gazeteci Ruanda soykırımını inkar ettiği için yargılanacakFransız gazeteci Natacha Polony'nin, 800 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği Ruanda soykırımını inkar ettiği gerekçesiyle yargılanacağı bildirildi.
18.12.2020Dünya
AB seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesini güncelledi
AB seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesini güncellediYeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle mart ayında sınırlarını kapatan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesini güncelledi.
18.12.2020Ekonomi
Etiyopya tüm Afrikalılara kapıda vize verecek
Etiyopya tüm Afrikalılara kapıda vize verecekEtiyopya, tüm Afrika ülkelerinin vatandaşlarına kapıda vize uygulaması başlattı.
16.12.2020Dünya
Son dakika... Bahçeliden CHPli Başarıra sert tepki: Kepazelik
Son dakika... Bahçeli'den CHP'li Başarır'a sert tepki: 'Kepazelik''Gelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. CHP'li vekil Ali Mahir Başarır'ın tepki çeken 'Ordu Katar'a satıldı' sözlerine ilişkin Bahçeli, 'Bunlar yerli milli olamazlar. Bu milletin evladı asla olamazlar. CHP, Türkiye’ye cephe almış bir siyaset tablosudur. CHP milletvekilinin Türk ordusuna ‘satılmış’ demesi şerefsizliktir, kepazeliktir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir' dedi.
1.12.2020Siyaset
TBMM Dışişleri Komisyonu 4 kanun teklifini kabul etti
TBMM Dışişleri Komisyonu 4 kanun teklifini kabul ettiTBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmaların onaylanmasını uygun bulan 4 kanun teklifini kabul etti.
25.11.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Dağlık Karabağ açıklaması: Çözüme katkı sağladık
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dağlık Karabağ açıklaması: Çözüme katkı sağladıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dağlık Karabağ konusuna dair "Rusya Federasyonuyla ortak çabalarımız sayesinde varılan anlaşmayla hem sıcak bir çatışmayı bitirdik, hem de 30 yıldır buzdolabında bekletilen bir sorunun çözümüne katkı sağladık." dedi.
21.11.2020Siyaset
Macron, Afrikalıların Fransaya olan sömürge kızgınlığını Türkiye ve Rusyaya bağladı
Macron, Afrikalıların Fransa'ya olan "sömürge" kızgınlığını Türkiye ve Rusya'ya bağladıFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Sömürge dönemi sonrası kızgınlıkla ilgili, bazen Afrikalı liderler ama özellikle Rusya ve Türkiye gibi yabancı güçler tarafından uygulanan strateji var." dedi.
20.11.2020Dünya
Son dakika - Trabzonsporda Abdullah Avcı milli yıldızları bekliyor
Son dakika - Trabzonspor'da Abdullah Avcı milli yıldızları bekliyor!Trabzonspor’un yeni Teknik Direktörü Abdullah Avcı bir yandan eldeki mevcut oyuncuları hazırlarken, diğer yandan milli takımdan gelecek isimlerin yolunu gözlüyor. Üstelik gelenlerin durumunun nasıl olacağını da merakla bekliyor
16.11.2020Trabzonspor
Ruanda soykırımından sorumlu tutulan Felicien Kabuga hakim karşısına çıkıyor
Ruanda soykırımından sorumlu tutulan Felicien Kabuga hakim karşısına çıkıyorUluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması (UCMRM), Ruanda soykırımını finanse etmekten sorumlu tuttuğu isimlerden Felicien Kabuga'nın bu hafta ortasında hakim karşısına çıkacağını açıkladı.
9.11.2020Dünya
‘Bizim şeref meselemiz’
‘Bizim şeref meselemiz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında Charlie Hebdo’ya sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Peygamber efendimize yapılan saldırılara samimiyetle karşı durmak bizim şeref meselemizdir” dedi
29.10.2020Siyaset
Ruandada 5 bin kişilik toplu mezar bulundu
Ruanda'da 5 bin kişilik toplu mezar bulunduRuanda'nın doğusunda yaklaşık 5 bin soykırım kurbanının olduğu tahmin edilen bir toplu mezar bulundu.
28.10.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan Hatay'daki terör saldırısı hakkında, "Bir felaketin önüne geçildi" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, "Ben neyim ki, sevgili peygamberime, sevgililer sevgilisine bu denli hakaret eden namussuzlarla ilgili benim bir şey söylememe de gerek yok" sözleriyle Charlie Hebdo'nu yayınladığı karikatüre tepki gösterdi.
28.10.2020Haberler
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi de şahsımı hedef alıyorlar deyip açıkladı: Ahlaksız namussuzlar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'şimdi de şahsımı hedef alıyorlar' deyip açıkladı: Ahlaksız namussuzlarGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan Hatay'daki terör saldırısı hakkında, "Bir felaketin önüne geçildi" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, "Ben neyim ki, sevgili peygamberime, sevgililer sevgilisine bu denli hakaret eden namussuzlarla ilgili benim bir şey söylememe de gerek yok" sözleriyle Charlie Hebdo'nu yayınladığı karikatüre tepki gösterdi. Grup toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, '(Fransa) Seyahat uyarısı varsa biz de gereğini yaparız' dedi.
28.10.2020Siyaset
Türkiyenin su ürünleri ihracatında İtalya ve Hollanda başı çekti
Türkiye'nin su ürünleri ihracatında İtalya ve Hollanda başı çektiTürkiye'nin Ocak-Eylül 2020'de su ürünleri ihraç ettiği 85 ülke arasında miktarda İtalya, elde edilen gelirde ise Hollanda başı çekti.
27.10.2020Ekonomi
ABden 3 ülkeye daha seyahat kısıtlaması
AB'den 3 ülkeye daha seyahat kısıtlamasıAvrupa Birliği (AB) ülkelerine, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle sınırlarını Kanada, Gürcistan ve Tunus'a kapatmaları tavsiye edildi.
22.10.2020Ekonomi
‘KAGİDER Dijital Sohbetlerde Afrika pazarı ve fırsatlar konuşuldu
‘KAGİDER Dijital Sohbetler'de Afrika pazarı ve fırsatlar konuşulduKAGİDER’in pandemi sürecinde gerçekleştirdiği online canlı yayın buluşmaları ‘Dijital Sohbetler’ bu hafta ‘Afrika Kıtası, Girişimcilerin Yeni Rotası’ başlığıyla düzenlendi. KAGİDER Başkanı Emine Erdem’in konuşmasıyla açılan ve moderatörlüğünü KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Feyhan Kapralı’nın üstlendiği panelin konuşmacıları T.C. Abidjan Büyükelçisi Yonca Özçeri, DEİK Afrika Koordinatör Başkan Yardımcısı ve DEİK Türkiye Togo İş Konseyi Başkanı Berna Akyıldız ve DEİK Türkiye Ruanda İş Konseyi Başkanı, DEİK Türkiye Mozambik İş Konseyi Başkan Yardımcısı Erhan Barutoğlu oldu.
20.10.2020Ekonomi
Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarında
Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarındaDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Ruanda İş Konseyi Başkanı Erhan Barutoğlu, Türkiye ile Afrika arasındaki ticaret hacminin 26 milyar dolar civarında olduğunu belirterek, "Son yıllarda Türk dizilerinin Afrika'ya girmesi, büyükelçiliklerin ve ticaret müşavirliklerinin açılması, 42 ülkede ikili ilişkiler için yoğun çalışmalar yapılması sayesinde Afrika'da Türkiye'ye sıcaklık ve merak duyulmaya başlandı." dedi.
20.10.2020Ekonomi
Otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı 1 milyar doları aştı
Otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı 1 milyar doları aştıTürkiye'den ocak-eylül döneminde 88 ülkeye otobüs, minibüs ve midibüs ihraç edildi.
13.10.2020Otomobil
88 ülkeye otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı
88 ülkeye otobüs, minibüs ve midibüs ihracatıTürkiye'den ocak-eylül döneminde 88 ülkeye otobüs, minibüs ve midibüs ihraç edildi.
13.10.2020Uzmanpara
Otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı üç çeyrekte 1 milyar doları aştı
Otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı üç çeyrekte 1 milyar doları aştıTürkiye'den ocak-eylül döneminde 88 ülkeye otobüs, minibüs ve midibüs ihraç edildi.
13.10.2020Ekonomi
Sesli haritayla Afrikaya uzanan lise öğrencilerine TEKNOFEST ödülü
Sesli haritayla Afrika'ya uzanan lise öğrencilerine TEKNOFEST ödülüManisa Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin, geliştirdikleri sesli haritalarla Afrika ve ABD'ye uzanan başarısı TEKNOFEST 2020'den de ödülle döndü.
9.10.2020Teknoloji
Doğu Afrika Topluluğu, DTÖ Başkanlığına Kenyalı Amina Muhammedi aday gösterdi
Doğu Afrika Topluluğu, DTÖ Başkanlığı'na Kenyalı Amina Muhammed'i aday gösterdiDoğu Afrika Topluluğu (EAC), Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Başkanlığı'na Kenyalı Amina Muhammed'in adaylığını onayladı.
5.10.2020Dünya
Türk ve Afrikalı iş insanları buluşuyor
Türk ve Afrikalı iş insanları buluşuyorTürk ve Afrikalı iş insanları, “Türkiye - Afrika: Pandemi Sonrası Dünyada Güçlü Ortaklar” temasıyla 8 - 9 Ekim 2020’de online  platformda bir araya gelecek.
5.10.2020Ekonomi
Resmi Dili Fransızca Olan Ülkeler Ve Şehirler Hangileridir
Resmi Dili Fransızca Olan Ülkeler Ve Şehirler Hangileridir?Fransızca, Almanca ve İngilizce ile birlikte dünyada en yaygın konuşulan dillerden biridir. Hint- Avrupa dil ailesine mensup olan Fransızcanın resmi dil olarak kabul edildiği 29 ülke bulunuyor. Bu ülkelerin birçoğu Afrika kıtasında yer almaktadır. Resmi dili Fransızca olan ülkeler ve şehirler hangileridir? Sizin için araştırdık.
3.10.2020Eğitim
Son dakika: Ruanda soykırımı zanlısı üç kişi Belçikada yakalandı
Son dakika: Ruanda soykırımı zanlısı üç kişi Belçika'da yakalandı!AFP'nin son dakika olarak duyurduğu habere göre, Ruanda soykırımı zanlısı üç kişi Belçika'da yakalandı.
3.10.2020Dünya
Afrikada yatırıma en uygun 5 ülke açıklandı
Afrika'da yatırıma en uygun 5 ülke açıklandıAfrikalı iş adamları, kıtada yatırıma en uygun ülkeler arasında Fildişi Sahili, Kenya, Gana, Senegal ve Ruanda'yı gösterdi.
28.09.2020Uzmanpara
Türkiye su ürünleri ihracatından 8 ayda 632 milyon dolar kazandı
Türkiye su ürünleri ihracatından 8 ayda 632 milyon dolar kazandıTürkiye, yılın 8 aylık döneminde su ürünleri ihracatından 632 milyon 260 bin 657 dolar kazandı. AA muhabirinin Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) verilerinden yaptığı derlemeye göre, Türkiye, ocak-ağustos döneminde 81 ülkeye 122 bin 613 ton su ürünleri ihraç etti.
25.09.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Macron görüşmesinin perde arkası Talep Macron’dan geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Macron görüşmesinin perde arkası! Talep Macron’dan geldiDünün sürpriz gelişmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un görüşmesiydi. Görüşme talebi Macron’dan geldi. Fransa Cumhurbaşkanı’nın görüşme isteği üçlü zirveden önce dün sabah Türkiye’ye iletildi.
23.09.2020Siyaset
Afrikada 41 bin sağlık çalışanı covid-19a yakalandı
Afrika'da 41 bin sağlık çalışanı covid-19'a yakalandıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Afrika Kıtası'nda 41 bin sağlık çalışanında yeni tip corona virüs (covid-19) tespit edildiğini açıkladı.
17.09.2020Dünya
Hotel Ruanda filminin ilham kaynağı hakim karşısına çıktı
Hotel Ruanda filminin ilham kaynağı hakim karşısına çıktıRuanda'da 1994 soykırımı sırasında çok sayıda masum insanın hayatını kurtardığı ileri sürülen ve "Hotel Ruanda" filmine konu olan Paul Rusesabagina, terör suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.
14.09.2020Dünya
Aşırı sağcı Le Penden Macrona Türkiye desteği
Aşırı sağcı Le Pen'den Macron'a Türkiye desteği!Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin lideri Marine Le Pen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik sözlerine ilişkin, "Bu tehditlere karşı, Macron ile milyonlarca anlaşamadığımız konu olmasına rağmen kararlılıkla, Fransa'nın Cumhurbaşkanı olan Emmanuel Macron'un arkasındayım." dedi.
14.09.2020Dünya
Afrika Haritası (Fiziki & Siyasi): Afrika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller, Akarsular, Göller Nelerdir
Afrika Haritası (Fiziki & Siyasi): Afrika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller, Akarsular, Göller Nelerdir?Cezayir, Afrika kıtasının yüz ölçümü bakımından en büyük ülkesidir. Afrika'nın nüfus sayısı ve yoğunluğu en fazla olan ülkesi ise Nijerya'dır. Toplam 9 ülkeden geçen Nil Nehri, hem Afrika'nın hem de dünyanın en büyük nehridir. Afrika'nın temel geçim kaynakları arasında tarım, ormancılık ve madencilik ilk sıralarda yer alır. Sizin için Afrika kıtasındaki ülkeleri, akarsuları ve gölleri derledik.
14.09.2020Eğitim
Vesayetin hiçbir oyunu meşru değil
Vesayetin hiçbir oyunu meşru değil12 Eylül’ün yıldönümünde sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de bugüne kadar yapılmış veya teşebbüs edilmiş hiçbir darbe özellikle vesayetin hiçbir oyunu, meşru değildir” dedi
13.09.2020Siyaset
İletişim Başkanı Fahrettin Altun Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımı
İletişim Başkanı Fahrettin Altun Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımıGelen son dakika haberine göre; İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı Twitter'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarını paylaştı.
11.09.2020Haberler
İletişim Başkanı Fahrettin Altun Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımı
İletişim Başkanı Fahrettin Altun Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımıGelen son dakika haberine göre; İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile ilgili yaptığı konuşmanın videosunu, 'Ne demişti Sayın Cumhurbaşkanımız' notu ile paylaştı.
11.09.2020Siyaset
Uganda Hakkında Bilgiler; Uganda Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Uganda Hakkında Bilgiler; Uganda Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıUganda günümüzde oldukça önemli bir ülke olmaktadır ve Uganda’nın resmi adı Uganda Cumhuriyeti’dir. Uganda hakkında merak edilenleri sizler için derledik.
8.09.2020Tatil
Tanzanya Hakkında Bilgiler; Tanzanya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkıtanzanya
Tanzanya Hakkında Bilgiler; Tanzanya Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıtanzanyaTanzanya, Afrika kıtasında bulunan üniter bir devlettir. Bu üniter cumhuriyet devleti “mikoa” adı verilen 26 bölgeden oluşuyor. Ülke, insan fosillerinin bulunduğu bölge olması bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Tanzanya hakkında detaylı bilgiyi derledik.
8.09.2020Dünya
R Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir R Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri
R Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? R Harfiyle Başlayan Türkiye İlleriDünyada üzerinde ilk harfi R olan toplam üç ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerin ikisi Avrupa, biri Afrika kıtasında yer alıyor. R harfi ile başlayan şehirleri, ülkeleri ve başkentleri sizin için listeledik.
13.09.2020Eğitim
Ruanda Hakkında Bilgiler; Ruanda Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Ruanda Hakkında Bilgiler; Ruanda Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıDünya üzerinde yer alan Afrika kıtasında ismi pek bilinmeyen pek çok ülke bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Ruanda ülkesidir. Ruanda ismi çok duyulmasa da dünya üzerinde var olan bir ülkedir. Peki Ruanda bayrağı anlamı, 2020 nüfusu, başkenti, para birimi ve saat farkı nedir? Sizlere Ruanda ülkesi hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
7.09.2020Dünya
Burundi Hakkında Bilgiler; Burundi Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Burundi Hakkında Bilgiler; Burundi Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıDünya üzerinde birçoğumuzun bilmediği pek çok ülke bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Burundi ülkesidir. Burundi adı çok duyulmayan ve birçok kişinin merak ettiği ülkelerden birisidir. Peki Burundi bayrağı anlamı, 2020 nüfusu, başkenti, para birimi ve saat farkı nedir? Sizlere Burundi ülkesi hakkında merak edilen bilgileri detaylıca derledik.
4.09.2020Tatil
Ruanda soykırımının sorumlularından Karemera öldü
Ruanda soykırımının sorumlularından Karemera öldüDokuz yıldır müebbet hapis cezası çeken eski İçişleri Bakanı, Senegal'deki cezaevinde 69 yaşında öldü.
2.09.2020Dünya
Hotel Rwanda filminin esin kaynağı olan Hutu gözaltına alındı
Hotel Rwanda filminin esin kaynağı olan Hutu gözaltına alındıRuanda'da "Hotel Rwanda" filminin esin kaynağı olan Hutu Paul Rusesabagina, 'terörist faaliyetler' yürüttüğü gerekçesiyle gözaltına alındı.
1.09.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
Dünyanın en büyük ‘soğuk zincir’ operasyonuÜlkeler ve şirketler, koronavirüs aşısını bulmak için zamana karşı yarışıyor; ama sadece aşıyı bulmak yeterli değil...
6.12.2020
DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
ABD ve AB ilişkilerine yeni bir Rota Çizmek (1)Bülent Akarcalı / Sağlık ve Turizm eski BakanıMerkez Bankası Başkanlığına, Maliye ve Hazine Bakanlığına yeni isimlerin atanmasını takiben Sayın Cumhurbaşkanımızın, demokrasi, hukuk ve ekonomi alanlarında yeni bir rota açıklaması ve bu yönde gerekli reformların yapılacağını belirtmesi  jet hızıyla yükselen doların aynı hızla irtifa kaybetmesine yol açtı...
20.11.2020Gündem
Özay ŞendirMilliyet Yazarı
Fransa olmasa ne fark etmez?1994’te Ruanda’da 800 bin kişi öldü...
11.09.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

RuandatürkiyefransaAfrikaerdoğan

Ruanda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.