Samsat

Samsat

Son dakika Samsat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Samsat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Samsat haber sayfamızda...

Samsat haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 157 samsat haberi bulunmuştur.

Adıyaman Valisi Kalkancıdan deprem açıklaması
Adıyaman Valisi Kalkancı'dan deprem açıklamasıAdıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Samsat merkezli 5.1 büyüklüğündeki deprem ile ilgili açıklamada bulundu. Depremin merkez üssü olan Samsat ilçesinde incelemede bulunarak ekiplerden bilgi alan Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, depremde can kaybının olmadığını Samsat ilçesinde 19 kişinin hafif şekilde yaralandığını söyledi. Hayvanları enkaz altında kalarak telef olan Hacı Berk’in yıkılan evine giderek vatandaşlarla konuşan Vali Nurullah Naci Kalkancı daha sonra gazetecilere açıklamada bulundu. Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Gece saat 03.34’de meydana gelen deprem ile uyandık. O andan itibaren Kandilli ile doğrudan temasa geçtik. Burada deprem sadece Samsat ve köylerinin yanı sıra Adıyaman merkez, Kahta ve Gerger ilçelerinde de hissedilebileceğini düşünerek emniyet ve jandarmaya talimat verdim. Yarım saat içerisinde can kaybının olmadığını anladık. Samsat’ta 2 Mart 2017 yılında meydana gelen deprem ciddi bir mağduriyet oluşturmuştu. 15 gün önce Başbakan Yardımcımız Recep Akdağ ile birlikte burada deprem konutlarının temelini atmıştık. Son meydana gelen depremde gördüğümüz kadarıyla, daha önce az hasarlı, hasarlı olmayan binalarda sıkıntı meydana gelmiş. Yeniden bir inceleme yapacağız. Ciddi mağduriyet oluşmaması için her türlü tedbiri almış olacağız. Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız bizzat takip ediyor. Hiçbir Samsatlıyı hiçbir şekilde mağdur etmeyeceğiz.
11.09.2019Haberler
Vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi
Vatandaşlar geceyi sokakta geçirdiAdıyaman'da gece saatlerinde meydana gelen merkez üssü Samsat ilçesine bağlı Kırmacık Köyü olan Richter ölçeğine göre 5.1 büyüklüğünde gerçekleşen deprem, bazı evlerin hasar görmesine yol açtı. Deprem sonrası artçı şoklar da gece boyu sürerken bazı vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 03.34'te Adıyaman'ın Samsat İlçesi'nde Richter ölçeğine göre, 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitü ise depremin büyüklüğünü 5.3, derinliğini ise14.4 kilometre olarak açıkladı. Deprem Adıyaman'ın yanı sıra çevrede bulunan Şanlıurfa, Gaziantep, Malatya, Kilis ve Kahramanmaraş'ta da şiddetli hissedildi.Geniş bir alanı etkileyen depremle birlikte Samsat başta olmak üzere yerleşim birimlerinde halk panik halinde sokağa fırladı. Samsat'ta bazı evlerde hasar oluştu. Depremin merkez üssü olan Samsat'ın Kırmacık Köyü'ndeki evlerde hasar gördü. İlk depremi gece boyu artçı şoklar izlerken köylüler geceyi sokakta geçirdi. Depremin olduğu bölgelere AFAD, itfaiye ve sağlık görevlileri sevk edildi. İlk depremin ardından 23 dakika sonra saat 03.57'de büyüklükleri 1.8 ile 2.9 arasında değişen sarsıntılar meydana geldi.GEÇEN YIL 5.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLMUŞTU Adıyaman'ın Samsat İlçesi'nde geçen yıl 2 Mart'ta meydana gelen 5.5 büyüklüğünde depremde çok sayıda ev yıkılmıştı. İlçede evleri yıkılan çok sayıda vatandaş, halen konteyner ve çadırlarda barınıyor.
11.09.2019Yaşam
Depremin bilançosu gün ağrıdıkça ortaya çıktı
Depremin bilançosu gün ağrıdıkça ortaya çıktıAdıyaman'da gece saatlerinde meydana gelen merkez üssü Samsat ilçesine bağlı Kırmacık Köyü olan Richter ölçeğine göre 5.1 büyüklüğünde gerçekleşen deprem, bazı evlerin hasar görmesine yol açtı. Deprem sonrası artçı şoklar da gece boyu sürerken bazı vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 03.34'te Adıyaman'ın Samsat İlçesi'nde Richter ölçeğine göre, 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitü ise depremin büyüklüğünü 5.3, derinliğini ise14.4 kilometre olarak açıkladı. Deprem Adıyaman'ın yanı sıra çevrede bulunan Şanlıurfa, Gaziantep, Malatya, Kilis ve Kahramanmaraş'ta da şiddetli hissedildi.Geniş bir alanı etkileyen depremle birlikte Samsat başta olmak üzere yerleşim birimlerinde halk panik halinde sokağa fırladı. Samsat'ta bazı evlerde hasar oluştu. Depremin merkez üssü olan Samsat'ın Kırmacık Köyü'ndeki evlerde hasar gördü. İlk depremi gece boyu artçı şoklar izlerken köylüler geceyi sokakta geçirdi. Depremin olduğu bölgelere AFAD, itfaiye ve sağlık görevlileri sevk edildi. İlk depremin ardından 23 dakika sonra saat 03.57'de büyüklükleri 1.8 ile 2.9 arasında değişen sarsıntılar meydana geldi.GEÇEN YIL 5.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLMUŞTU Adıyaman'ın Samsat İlçesi'nde geçen yıl 2 Mart'ta meydana gelen 5.5 büyüklüğünde depremde çok sayıda ev yıkılmıştı. İlçede evleri yıkılan çok sayıda vatandaş, halen konteyner ve çadırlarda barınıyor.
11.09.2019Yaşam