Sansür

Sansür

Son dakika sansür haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sansür gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sansür haber sayfamızda...

Sansür

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.355 sansur haberi bulunmuştur.
Kenan Evren tabloları elde kaldı
Kenan Evren tabloları elde kaldı!Ankara’daki çevrimiçi müzayedede Kenan Evren’in 1997’de yapılmış, 48x60 cm yağlı boya tablosu 2 bin 500 liradan satışa konuldu. Daha önce tablolarına verilen fiyatlarla kıyasladığında bedava sayılacak bu rakama bile iki hafta boyunca henüz alıcı çıkmadı.
23.01.2021Gündem
Bakan Varanktan Facebook açıklaması
Bakan Varank'tan Facebook açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Facebook'un Türkiye'de temsilcilik açma kararına ilişkin, "Facebook açısından bu isabetli bir karar olmuştur. Türkiye'de artık herkesin eriştiği, haberlerin, bilgilerin çok hızlı dolaşıma sokulduğu bu platformların yerel kanunlardan bağımsız olması düşünülemez." dedi.
18.01.2021Teknoloji
Akbağ: Sanat  özgür olmalı
Akbağ: Sanat özgür olmalıDemet Akbağ, ‘Jülide Ateş ile 40’ programına konuk oldu.
16.01.2021Cadde
Ankarada WhatsApp’a yakın takip Kim bilir ne yaparlar
Ankara'da WhatsApp’a yakın takip! 'Kim bilir ne yaparlar'TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, dün toplanarak WhatsApp’ın gizlilik politikasını değiştirme ve sözleşme onayı istemesiyle ilgili tartışmaları masaya yatırdı.
14.01.2021Ekonomi
Medya en etkili denetleme kurumu
'Medya en etkili denetleme kurumu'10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Kılıçdaroğlu, demokrasilerde en önemli ve güçlü denetleme organının medya olduğuna dikkati çekti ve medyanın sorunlarının çözümü için yapılacakları 10 maddede sıraladı...
11.01.2021Siyaset
Sosyal medya savaş alanı
Sosyal medya savaş alanı!ABD’de Donald Trump ve destekçileri ile sosyal medya devleri arasında ‘savaş’ başladı. Twitter, Trump’ın hesabını süresiz kapatırken, aşırı sağcıların yöneldiği ‘Parler’ gibi uygulamalar da gözlem altında
10.01.2021Dünya
‘Basın emekçileri entübe hale geldi’
‘Basın emekçileri entübe hale geldi’CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye, Basın Özgürlüğü Endeksi’nde 2020 yılında 180 ülke arasında 154. sırada yer almaya devam etti.
10.01.2021Siyaset
Obradordan Trumpa destek
Obrador'dan Trump'a destek!ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabının sosyal medya platformu Twitter tarafından askıya alınması, farklı kesimlerde tepkilere yol açtı.
9.01.2021Dünya
George Floyd anısına yapılan eser kaldırıldı
George Floyd anısına yapılan eser kaldırıldıAmerika merkezli billboard şirketi Clear Channel Outdoor, önceki günlerde Minneapolis’teki bir sanatçının, kamusal alandaki bir reklam panosuna George Floyd anısına yerleştirdiği eseri kaldırdı.
16.12.2020Kültür Sanat
Son dakika... Bakan Ersoy müjdeyi duyurdu: 11 Aralıkta ilan edeceğiz
Son dakika... Bakan Ersoy müjdeyi duyurdu: 11 Aralık'ta ilan edeceğizGelen son dakika haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "Pandemi döneminde geliri olmayan, desteğe ihtiyacı olan müzisyen, müzik emekçileri, yorumcu ve eser sahiplerini kapsayan bir projeyi 11 Aralık’ta detaylarıyla birlikte ilan edeceğiz"
8.12.2020Ekonomi
Google, Facebook, Twitter ülkeyi terk ediyor
Google, Facebook, Twitter ülkeyi terk ediyorGoogle, Facebook, Twitter ve diğer teknoloji devleri, sansür kuralları yüzünden Pakistan hükümetini ülkeyi terk etmekle tehdit etti. Pakistan hükümeti ise sosyal medya firmalarının ülkede ofis açmalarını istiyor.
22.11.2020Teknoloji
‘Kim seçilirse seçilsin samimiyetle yaklaşacağız’
‘Kim seçilirse seçilsin samimiyetle yaklaşacağız’ABD’deki başkanlık seçimiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Kim göreve gelirse gelsin ilişkilerimizi geliştirme konusunda samimi bir tutum sergileyeceğiz” dedi.
7.11.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan ABD seçimlerine ilişkin açıklama
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD seçimlerine ilişkin açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da ABD'deki başkanlık seçimleri ve Avrupa'da artan ırkçılık ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.11.2020Siyaset
Son dakika I Twitterdan Donald Trumpa sansür
Son dakika I Twitter'dan Donald Trump'a sansürTwitter, Donald Trump’ın bu geceki seçim sonuçlarıyla ilgili tweetine “yanlış bilgi” etiketi koydu.
4.11.2020Teknoloji
Facebook, Twitter ve Google CEOları zor anlar yaşadı
Facebook, Twitter ve Google CEO'ları zor anlar yaşadıÜç sosyal medya devinin CEO’ları, Amerika Senatosu'nun komitesi karşısında internet firmalarının kullanıcıların ürettiği içeriklerden sorumlu tutulmamasını sağlayan kanunu tartıştılar.
1.11.2020Teknoloji
Son dakika... RTÜKten flaş Netflix açıklaması
Son dakika... RTÜK'ten flaş Netflix açıklamasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Netflix ile ilişkilerimiz iyi. Son dönemde bütün uyarılarımızı dikkate aldılar. Nihayetinde ticari bir kuruluş. Türkiye'den kar ederken, regülasyon kurumuyla kötü olmak istemezler. Bizim onlardan milli ve manevi değerlerimize saygı ya da milli güvenliğe ilişkin taleplerimizin olması doğaldır." dedi.
25.10.2020Gündem
Noah Cyrusun kıyafeti sansürlendi
Noah Cyrus'un kıyafeti sansürlendiMiley Cyrus'un kız kardeşi Noah sahnede giydiği şeffaf kıyafetle herkesi şaşırttı. Noah sansürlenince ise sosyal medya hesabından isyan etti.
24.10.2020Cadde
Facebook’un ve Twitter’ın sahipleri ifade vermeye çağrıldı
Facebook’un ve Twitter’ın sahipleri ifade vermeye çağrıldıFacebook’un sahibi Mark Zuckerberg ve Twitter’ın sahibi Jack Dorsey, New York Post’ta yayınlanan tartışmalı bir makaleye sansür uyguladıkları sebebiyle ifade vermeye çağrıldı.
23.10.2020Teknoloji
İstibdat Dönemi Özellikleri Ve Gelişmeleri Nelerdir
İstibdat Dönemi Özellikleri Ve Gelişmeleri Nelerdir? İstibdat Dönemi, II. Abdülhamid Han'ın Osmanlı Devletini 30 yıl boyunca mutlak monarşi ile yönettiği dönemdir. 1878 yılında başlayan bu dönem, 30 yıl boyunca kesintisiz devam etti. 1908 yılında II. Meşrutiyetin ilan edildi ve Mebuslar Meclisi bir kez daha toplandı. İstibdat döneminin özellikleri ve gelişmeleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
20.10.2020Eğitim
Muzır içeriklere karşı ‘ihbar hattı’
Muzır içeriklere karşı ‘ihbar hattı’Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan Muzır İçerikle Mücadele (MİM) Programı’nı başlatacaklarını söyledi.
17.10.2020Gündem
Seçime az süre kala ABDde sansür krizi patlak verdi
Seçime az süre kala ABD'de 'sansür' krizi patlak verdi!Gelen son dakika haberlerine göre; Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde, Demokratlar'ın Başkan Adayı Joe Biden'ın oğlu ile ilgili haberlerin sosyal medyada paylaşılmasına sınırlama getirmesiyle ilgili tartışmalar Kongre'ye taşındı.
15.10.2020Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi Çok tartışılmıştı
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! Çok tartışılmıştıBir süredir kamuoyunda tartışma konusu olan ve “gıda ve beslenme yayıncılığına sansür getirecek düzenleme” olarak adlandırılan kanun teklifinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile geri çekildiği öğrenildi.
15.10.2020Siyaset
Joyce’un denemeleri bir arada
Joyce’un denemeleri bir aradaİrlandalı yazar James Joyce’un basının görevi, sansür, İrlanda kültür tarihi, İngiliz dili ve imparatorluğu gibi pek çok konuyu ele aldığı yazılarının derlemesinden oluşan “Denemeler, Makaleler, Eleştiriler” isimli kitap Fuat Sevimay’ın çevirisiyle İthaki Yayınları tarafından yayımlandı.
Ordulu çılgın arıcı, gömleğini çıkarıp arıların arasına daldı
Ordulu çılgın arıcı, gömleğini çıkarıp arıların arasına daldıOrdu’nun Fatsa ilçesinde arıcılık yapan Abdulkadir Yirmibeşoğlu, kıyafetlerini çıkartarak arılarının bakımını yapıyor, balları çıkartabiliyor. Arılarının kendisini tanıdığını ifade eden Yirmibeşoğlu, bu eylemi kendine ait olmayan peteklerde yapamayacağını belirtiyor.
28.09.2020Yaşam
Son dakika... Trumptan 3 Kasım seçimleri için şoke eden iddia
Son dakika... Trump'tan 3 Kasım seçimleri için şoke eden iddiaGelen son dakika haberlerine göre; ABD Başkanı Donald Trump, ülkede 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerinin postayla oy kullanma sisteminin yol açacağı sıkıntılar nedeniyle Yüksek Mahkeme'de biteceğini düşündüğünü söyledi.
23.09.2020Dünya
İspanyol gribi nedir, nasıl bitti İspanyol gribi ne zaman çıktı, kaç yıl sürdü, belirtileri nelerdi
İspanyol gribi nedir, nasıl bitti? İspanyol gribi ne zaman çıktı, kaç yıl sürdü, belirtileri nelerdi?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından corona virüs ile ilgili uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Bakan Koca son paylaşımında 1918'lerde dünyaya diz çöktüren, 50 milyonu aşkın insanın ölümüne sebep olan İspanyol gribini örnek vererek uyardı. Miilyonlarca vatandaş ise İspanyol gribini araştırmaya başladı. Peki İspanyol gribi nedir, nasıl bitti? İspanyol gribi ne zaman çıktı, kaç yıl sürdü, belirtileri nelerdi?
19.09.2020Genel Sağlık
Sanatın 40 yıllık travması
Sanatın 40 yıllık travması12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden tam 40 yıl geçti. Darbenin mimarı Kenan Evren’in dahi hayal edemeyeceği karanlık tabloyu sanatçılarla konuştuk
13.09.2020Pazar
Son dakika: Bakan Selçuktan önemli açıklamalar
Son dakika: Bakan Selçuk'tan önemli açıklamalarSon dakika haberlere göre Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) alımlarının sonuçlarını haftaya açıklıyoruz." dedi.
12.09.2020Ekonomi
MHP: Sansür iddiaları trajikomik
MHP: Sansür iddiaları trajikomikMHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP’nin sosyal medya düzenlemesini ‘sansür’ diye nitelendirmesinin, trajikomik olduğunu belirtti.
9.08.2020Siyaset
Trump satıştan pay istedi
Trump satıştan pay istedi!ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da son dönemde gündemin ilk sıralarında yer alan Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok’un geleceği ile ilgili konuştu.
5.08.2020Dünya
AK Partili Ünaldan CHPye sosyal medya yasası tepkisi
AK Parti'li Ünal'dan CHP'ye 'sosyal medya yasası' tepkisiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, sosyal medya yasasını Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacak olan CHP'ye tepki göstererek, "Suriye'de siz Esed'in yanında duruyorsunuz, Libya'da Hafter'i destekliyorsunuz, Doğu Akdeniz'de Mavi Vatan'da Yunan tezlerini savunuyorsunuz, Mısır'da Sisi'yi destekliyorsunuz, şimdi sosyal medya meselesinde de maalesef Twitter'ın, Facebook'un çıkarlarını savunmak yerine onlara dönün 'Siz gelin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile hukuki, yasal, mali bir muhataplık oluşturun' deyin. Ve lütfen TBMM'nin yaptığı bu yasal düzenlemenin yanında durun" dedi.
1.08.2020Siyaset
CHP, sosyal medya yasasına tepkisini sürdürüyor: Bu çağda bu yasa sanal kalacaktır
CHP, sosyal medya yasasına tepkisini sürdürüyor: Bu çağda bu yasa sanal kalacaktırCHP, ‘sansür’ olarak nitelediği sosyal medya yasasının iptali için Anayasa Mahkemesi’ne gidiyor. Başvuruyu hazırlayan Kaboğlu, yasanın bilişim teknolojisindeki ilerlemeler karşısında sanal kalacağını savundu
31.07.2020Siyaset
Sosyal medyaya yeni düzen
Sosyal medyaya yeni düzenAK Parti ve MHP’nin ortak teklifiyle Meclis’e getirilen “sosyal medya” düzenlemesi, muhalefetin itirazlarına rağmen Genel Kurul’dan geçti. Sosyal medya ağ sağlayıcılarına 1 Ekim 2020 itibarıyla Türkiye’de temsilci bulundurma şartı getirildi
30.07.2020Siyaset
CHP bir kez daha AYM’ye gidiyor | ‘Toplumun hafızasını silmek istiyorlar’
CHP bir kez daha AYM’ye gidiyor | ‘Toplumun hafızasını silmek istiyorlar’CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen “sosyal medya” yasasının iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuracaklarını açıkladı.
30.07.2020Siyaset
Siyasette Atatürke lanet polemiği Sözcü İbrahim Kalından flaş açıklama
Siyasette Atatürk'e lanet polemiği! Sözcü İbrahim Kalın'dan flaş açıklamaSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN Türk'te Sena Alkan'a konuk oldu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Sözcü Kalın, Atatürk'e dil uzatılmasına asla izin verilmeyeceğini belirterek, 'Diyanet işleri başkanımızın da böyle bir amacı olmadığını açıkça beyan etti' ifadelerine yer verdi. Kalın, 'Hilafet tartışması saltanat tartışması suni bir gündemdir. Türkiye’nin böyle bir gündemi yok' dedi.
28.07.2020Haberler
Son dakika... Siyasette Atatürke lanet polemiği Sözcü İbrahim Kalından flaş açıklama
Son dakika... Siyasette Atatürk'e lanet polemiği! Sözcü İbrahim Kalın'dan flaş açıklamaSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN Türk'te Sena Alkan'a konuk oldu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Sözcü Kalın, Atatürk'e dil uzatılmasına asla izin verilmeyeceğini belirterek, 'Diyanet işleri başkanımızın da böyle bir amacı olmadığını açıkça beyan etti' ifadelerine yer verdi. Kalın, 'Hilafet tartışması saltanat tartışması suni bir gündemdir. Türkiye’nin böyle bir gündemi yok' dedi.
28.07.2020Siyaset
MHP’den sosyal medya açıklamaları Düzenleme sansür yasası değil
MHP’den sosyal medya açıklamaları! Düzenleme sansür yasası değilMHP, TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri öncesinde sosyal medya düzenlemesini iki ayrı açıklamayla değerlendirdi.
28.07.2020Siyaset

Yazar Sonuçları

Özay ŞendirMilliyet Yazarı
Twitter’da parayı veren için üstü kapalı sansürYaklaşık bir ay kadar önce Discovery Science’ta bir belgesel izledim...
22.01.2021Gündem
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
Korona yüzünden ayarları bozulduKurucusu ve Başkanı olduğu AHBAP adına yaptıklarıyla 2020’de de açık ara ‘Türkiye’nin En Güvenilir Ünlüsü’ seçilen Haluk Levent, attığı şu tweet’le herkesi şaşırttı:“Depresyondayım...
24.12.2020Cadde
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
SMA’lı çocuklar için çırpınan sanatçılarSon zamanlarda sosyal medyada sıkça SMA hastası çocukların yaşamaları için 2...
20.12.2020Cadde
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Hukuk kazasıAlaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na mektupları ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Çakıcı için “Dava arkadaşım” gibi söylemleri siyaset gündeminin “harareti yüksek” yeni konusu...
20.11.2020Siyaset
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
ADNAN OKTAR’CILAR BENİ ŞİKAYET ETMİŞ!Pazartesi sabahı mail kutumu açınca öğrendim pazar günkü Milliyet’teki ‘Adnan Oktar’ı Bekleyen Son’ başlıklı yazımla ilgili milliyet...
17.11.2020Cadde
Sina KoloğluMilliyet Yazarı
‘RUSLAR’I YENEMİYORDUK!’Maçı anlatan spiker “Ruslar’ı yenemiyorduk” cümlesini kurduğu an, ev ahalisi pek bir sinirlendi, “Bu takım Fransa’ yı yenmiş...
17.11.2020Cadde
Filiz DağMilliyet Yazarı
Dijital çağda gerçeklik hayal gücü ve meraktır... Sanatta da...Geçen senelerdi… Avrupa çıkışlı ama New York merkezli küresel bir yapay zeka firmasıyla bir iş geliştirmiştim...
16.11.2020
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
Hani Twitter ‘çok özgür mecra’ydı?Donald Trump’ın Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olduktan sonra ilginç icraatlarından biri medyaya karşı açtığı savaştı...
8.11.2020Cadde
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
BIDEN ALEYHİNE HABERE SOSYAL MEDYA SANSÜRÜTürkiye Cumhuriyeti, Facebook, Instagram, Twitter ve TikTok’a yeni çıkan kanun uyarınca, “Gelin şirket kurun, temsilci atayın” çağrısı yapınca ‘sosyal medyaya sansür’ diye bayrak açanları üzecek haber ABD’den geldi...
17.10.2020Cadde
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
SPOTIFY’DAN RTÜK NE İSTİYOR?Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 1 Ekim 2020 tarihinde yürürlüğü giren internet tabanlı yayınların denetimine ilişkin kanun uyarınca Spotify ile Foxplay’den Türkiye’de temsilcilik açmalarını istedi ve 72 saat süre verdi...
15.10.2020Cadde
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
‘İZLENMEYEN TRT’ İKİ GÜNDE BİRİNCİ!Sadece sosyal medyadaki ‘Klavye şövalyeleri’nin değil, Türkiye’nin anlı-şanlı siyasetçileri ne diyordu? “Kimsenin izlemediği TRT...
8.10.2020Cadde
Sina KoloğluMilliyet Yazarı
OZAN GÜVEN’İN DURUMU NE OLACAK?Ozan Güven’in sevgilisini dövdüğü iddiası ve sonra gelişen olaylar, oyuncu için hiç keyifli bir durum değil...
13.08.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

caddeabdyazar yazısıTwittermagazin

Sansür ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.