Senatör

Senatör

Son dakika senatör haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan senatör gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan senatör haber sayfamızda...

Senatör

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.835 senator haberi bulunmuştur.
Lockheed Martin seçim kampanyalarına verdiği fonları durdurdu
Lockheed Martin seçim kampanyalarına verdiği fonları durdurduABD başkanlık seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile başlayan siyasi krizin en son 6 Ocak’ta Kongre'deki şiddet olayları ile devam etmesinin ardından şirketlerin başlattığı siyasi bağışları kesme akımına Lockheed Martin de katıldı.
14.01.2021Dünya
Azil maddesine onay
Azil maddesine onayABD Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada Başkan Trump’ın “isyana teşvik” ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Trump, böylece ülke tarihinde ikinci kez azil süreci başlatılan ilk başkan olarak kayıtlara geçti. Trump azledilirse 2024’teki seçimlere katılamayacak
14.01.2021Dünya
Trumpın azli için 25. Ek Madde yeniden gündemde
Trump'ın azli için 25. Ek Madde yeniden gündemdeABD'de, Kongre baskınının sorumlusu olarak gösterilen Başkan Donald Trump'ın, Anayasa'nın 25. Ek Maddesi'nin devreye sokulması yoluyla görevden alınması tartışılıyor.
11.01.2021Dünya
Trumpa ikinci istifa şoku Giderek çoğalıyor...
Trump'a ikinci 'istifa' şoku! Giderek çoğalıyor...ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Pat Toomey, Başkan Donald Trump'ın, destekçilerinin ABD Kongre Binası'nı basması sonrasında istifa etmesi gerektiğini söyledi.
10.01.2021Dünya
Trump için çember daralıyor
Trump için çember daralıyorFanatik taraftarlarını Kongre'yi basmak için kışkırtan ABD Başkanı, görev süresi dolmadan koltuğundan olabilir. Demokratlar azil için harekete geçmeye hazırlanırken, Trump'ın kendi partisi Cumhuriyetçi'lerden bazı isimler ABD liderine cephe aldı.
10.01.2021Dünya
Sosyal medya savaş alanı
Sosyal medya savaş alanı!ABD’de Donald Trump ve destekçileri ile sosyal medya devleri arasında ‘savaş’ başladı. Twitter, Trump’ın hesabını süresiz kapatırken, aşırı sağcıların yöneldiği ‘Parler’ gibi uygulamalar da gözlem altında
10.01.2021Dünya
Son dakika Twitter, Trumpın hesabını kalıcı olarak askıya aldı
Son dakika! Twitter, Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldıSon dakika haberine göre sosyal medya platformu Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıkladı. Öte yandan "realDonaldTrump" kullanıcı isimli hesabı askıya alınan Trump'ın, başkanlık makamına ait "POTUS" hesabından yaptığı yazılı açıklama Twitter tarafından kısa sürede silindi
9.01.2021Dünya
Son dakika haberi: NBC o belgeyi ele geçirdi Trump aleyhine suçlamalar...
Son dakika haberi: NBC o belgeyi ele geçirdi! Trump aleyhine suçlamalar...ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden bir an önce azledilmesi için hazırlanan metnin taslak maddeleri sızdırıldı. 6 Ocak'ta Trump'ın çağrısı üzerine başkent Washington'da toplanan kalabalığın daha sonra Kongre Binası'nı basması infiale yol açmış, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler'in bir kısmı da bir an önce kendisinin görevden azledilmesi gerektiğini savunmuştu. Beyaz Saray'dan jet hızıyla bir açıklama geldi. Cumhuriyetçi Senatör Murkowski, Trump'a çağrıda bulunarak "Yeter artık, istifa et" dedi. Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıkladı.
8.01.2021Dünya
Son dakika haberler...Patlama noktası Peş peşe geldi...
Son dakika haberler...Patlama noktası! Peş peşe geldi...Dünyanın gözü ABD'de... Trump'ın başkent Washington'a yığdığı kalabalıklara Kongre'ye yürümelerini söylemesiyle ABD tarihinin son 200 yıldaki en utanç verici sahneleri yaşandı. Trump, 20 Ocak'ta düzenli bir geçiş olacağını duyurdu. ABD medyası çılgına dönmüş durumda. Ulaştırma Bakanı Chao'nun ardından Eğitim Bakanı Devos'un da istifa etmesi bomba etkisi yarattı. New York Times gazetesi, Trump'ın son haftalarda kendisine af çıkartmak için yardımcılarıyla tartıştığını yazdı. Beyaz Saray'dan baskını kınayan bir açıklama gelirken, Başkan Yardımcısı Pence'in danışmanı, Trump'ın azledilmesi için 25. Madde'yi işletmekle ilgili açıklama yaptı. Sakıncalı bulunan tweetlerini sildikten sonra hesabı açılan Trump da, Twitter'dan yayınladığı videoyla sessizliğini bozdu. Son dakika gelişmelerini canlı aktarıyoruz...
8.01.2021Dünya
Rusya ABDyle açık açık dalga geçti
Rusya ABD'yle açık açık dalga geçti!ABD'de Trump fanatiklerinin Kongre'yi işgal etmesine dünyanın her yerinden tepkiler yükselirken, Rusya'nın BM büyükelçi yardımcısı Twitter mesajıyla 2014 Ukrayna olaylarını hatırlattı. Senatör Kosaçev ise, Amerikan demokrasisinin iki ayağı üzerinde topalladığını söyledi.
7.01.2021Dünya
Georgia’da Demokratlar’ın zaferi
Georgia’da Demokratlar’ın zaferiABD’de yeni yönetim açısından çok kritik önem taşıyan Georgia eyaletindeki senatörlük seçimleri kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu.
7.01.2021Dünya
Son dakika: ABDde Trumpa bir darbe daha Senatoda çoğunluk Demokratlara geçti
Son dakika: ABD'de Trump'a bir darbe daha! Senato'da çoğunluk Demokratlara geçtiGelen son dakika haberine göre; ABD'de Georgia eyaletindeki 2. tur seçimleri kazanan Demokratlar, Senatoda dengeyi sağladı. Sonuçların ardından Senatoda Cumhuriyetçilere karşı 50'ye 50 denge sağlayan Demokratlar, seçilmiş Başkan Yardımcısı Camala Harris'in "Senato Başkanı" sıfatıyla göreve başlamasının ardından mecliste çoğunluğu geçirecek.
6.01.2021Dünya
ABDde Demokratlar zafere yürüyor Warnock kazandı, Ossoff sırada...
ABD'de Demokratlar zafere yürüyor! Warnock kazandı, Ossoff sırada...ABD'nin Georgia eyaletinde yapılan ikinci tur Senato seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre, Demokrat aday Raphael Warnock oyların yüzde 50,5'ini alarak Senatoya girmeye hak kazandı.
6.01.2021Dünya
Son dakika... Seçimi kazandığını ilan etti Trumpın korktuğu başına geldi
Son dakika... Seçimi kazandığını ilan etti! Trump'ın korktuğu başına geldiSon dakika gelen bir habere göre; oy sayımının sonuna gelinirken Georgia'da ikinci Demokrat aday da ipi göğüslediğini açıkladı. Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi de Ossof'un seçimi kazandığını açıkladı ve böylece Senato'da da çoğunluk Demokratlar'a geçti. Bıçak sırtında ilerleyen yarışta haritanın hızlı bir şekilde renk değiştirmesiyle, Trump ve partisi Cumhuriyetçiler için kabus şimdi başlıyor.
6.01.2021Dünya
Georgiadaki kritik senatörlük seçimleri: Yarış başa baş
Georgia'daki kritik senatörlük seçimleri: Yarış başa başABD başkanlık seçimini Demokrat Parti adayı Joe Biden'ın kazanmasının ardından gözler Salı günü Georgia'da yapılan senatörlük seçimlerinde.
6.01.2021Dünya
ABD nefesini tuttu
ABD nefesini tuttuABD nefesini tuttu, Georgia eyaletinde gerçekleştirilen ikinci tur senatör seçimine odaklandı. Senatodaki çoğunluğu belirleyecek olan Georgia seçimi, ABD’nin geleceği açısında kritik önem taşıyor. Hem ABD Başkanı Donald Trump hem de seçilmiş başkan Joe Biden, bu seçim öncesi son kez sandıklara gitme çağrısında bulundu.
6.01.2021Dünya
Son dakika... ABD açıkladı Siber saldırının arkasında Rusya var
Son dakika... ABD açıkladı! Siber saldırının arkasında Rusya varABD'li istihbarat ve güvenlik birimleri, ABD Enerji Departmanı ve ülkenin nükleer silah deposunu yöneten Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi gibi stratejik kurumlar dışında, Microsoft'a da erişilmesini sağlayan Solarwind siber saldırısının istihbarat toplama amaçlı olduğunu ve arkasında Rusya'nın olduğunu düşündüklerini söylediler.
5.01.2021Dünya
ABDde gözler Georgiada yapılacak olan senatörlük seçiminde
ABD'de gözler Georgia'da yapılacak olan senatörlük seçiminde!ABD başkanlık seçimini Demokrat Parti adayı Joe Biden'ın kazanmasının ardından gözler bugün Georgia'da yapılacak olan senatörlük seçimlerine çevrildi.
5.01.2021Dünya
Trump’ın ‘son’ skandalı
Trump’ın ‘son’ skandalı!ABD yeni bir skandalla çalkalanıyor. Başkan Donald Trump’ın Georgia’da seçimin sonuçlarını değiştirmek için eyalet yetkilisinden ‘11 bin 780 oy bulmasını’ istediği bir ses kaydı ortaya çıktı. Haber ülkede şok etkisi yarattı
5.01.2021Dünya
ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığına Demokrat Pelosi yeniden seçildi
ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığına Demokrat Pelosi yeniden seçildiABD'de, 3 Kasım seçimlerini kazanan Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerinin yemin etmesiyle ABD Kongresinin 117. dönemi başladı.
3.01.2021Dünya
Son dakika... Dört Cumhuriyetçiden Bidenın galibiyeti onaylansın adımı
Son dakika... Dört Cumhuriyetçi'den 'Biden'ın galibiyeti onaylansın' adımı!Dört Cumhuriyetçi senatör, Kongre'yi Demokrat Joe Biden'in kazandığı 3 Kasım cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarını onaylamaya çağıran iki partinin de olduğu bir bildiriye katıldı.
3.01.2021Dünya
ABDde 140 Cumhuriyetçi seçim oylarının sayılmasını reddedebilir
ABD'de 140 Cumhuriyetçi seçim oylarının sayılmasını reddedebilirABD'de 140 Cumhuriyetçi Parti üyesinin, 6 Ocakta ABD Kongresinde yapılacak seçim oylarının sayımını reddedebilecekleri ifade edildi.
1.01.2021Dünya
ABDde Kovid-19 nakit desteğini artıran tasarı Senatoya takıldı
ABD'de Kovid-19 nakit desteğini artıran tasarı Senatoya takıldıABD Senatosu Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell, Demokratlar'ın oylarıyla Temsilciler Meclisinden geçen ve ekonomik destek paketinde yer alan 600 dolarlık nakit para yardımını 2 bin dolara çıkaran tasarıyı bloke etti.
29.12.2020Dünya
ABD Kongresinden hükümetin kapanmaması için iki günlük geçici önlem
ABD Kongresi'nden hükümetin kapanmaması için iki günlük geçici önlemABD Kongresi 900 milyar dolarlık yeni koronavirüs yardım paketi üzerinde bir anlaşmaya bugün de varamayınca Temsilciler Meclisi ve Senato, federal hükümetin kapanmasını önlemek için geçici bir tasarıyı onayladı. Tasarının Başkan Trump tarafından da imzalanmasıyla esas harcama paketinin kabul edilmesi için Cuma gece yarısı sona ermesi beklenen süre iki gün daha uzatılmış olacak.
19.12.2020Dünya
Son dakika: Ortalık tuz duman, savaş kapıda Büyük bedel ödeyecekler
Son dakika: Ortalık tuz duman, savaş kapıda! 'Büyük bedel ödeyecekler'Gelen son dakika haberine göre; dünyada iki dev ülke arasında gerilimi artıracak sıcak gelişmeler yaşanıyor. ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Ajansı (CISA), ülkenin birçok resmi kurumuna yönelik siber saldırının 'hükümet ve özel sektör için ciddi tehdit' olduğunu açıkladı. ABD başkanlığına seçilen Joe Biden ise siber saldırıların sorumlularının büyük bedel ödeyeceğini belirtti. Öte yandan ABD'li medya organizasyonu Politico, Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi'nin bilgisayar korsanlarının sistemlerine eriştiğine dair kanıtları olduğunu yazdı. Reuters'a konuşan kaynaklar, korsanların Microsoft'a da eriştiğini bildirdi. ABD Senatosu Silahlı Kuvvetler Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi James Inhofe ile Kıdemli Üyesi Demokrat Jack Reed, ülkenin birçok kurumuna yönelik yapılan siber saldırıların "ciddi, karmaşık ve devam etmekte" olduğunu açıkladı.
18.12.2020Dünya
Gümüş fiyatları yükseldi
Gümüş fiyatları yükseldiABD'de ekonomik toparlanmayı desteklemek amacıyla hazırlanan teşvik paketine ilişkin görüşmelerin yeniden başlaması üzerine, değerli metal fiyatları yüzde 3.0 artan gümüşün liderliğinde yükseldi.
16.12.2020Uzmanpara
Maradonanın resmi, Arjantinde banknota basılıyor
Maradona'nın resmi, Arjantin'de banknota basılıyor!Hayatını haybeden dünyaca ünlü futbolcu Diego Armando Maradona'nın resminin, Arjantin'de banknota basılması planlanıyor.
8.12.2020Futbol
Romanyada sandıktan koalisyon çıktı
Romanya'da sandıktan koalisyon çıktıPazar günü yapılan genel seçimleri Sosyal Demokrat Parti kazandı ancak hükümet kurma görevi merkez sağdaki Ulusal Liberal Parti'ye verildi.
7.12.2020Dünya
Romanyada milletvekili ve senatör seçimi için oy verme işlemi tamamlandı
Romanya'da milletvekili ve senatör seçimi için oy verme işlemi tamamlandıRomanya’da halkın dört yıllığına milletvekili ve senatör seçimi için oy kullanma işlemi tamamlandı.
6.12.2020Dünya
Trumpın 2021 savunma bütçesini veto edip etmeyeceği tartışılıyor
Trump'ın 2021 savunma bütçesini veto edip etmeyeceği tartışılıyorABD'de sosyal medya şirketlerine yasal güvence sağlayan bir düzenlemenin iptali için 2021 savunma bütçesine bir madde eklenmesini isteyen ve bunda başarılı olamayan Başkan Donald Trump'ın, bütçe yasasını veto edip etmeyeceği tartışılıyor.
4.12.2020Dünya
Trump bir seçim davasını daha kaybetti
Trump bir seçim davasını daha kaybettiPensilvanya Yüksek Mahkemesi Cumhuriyetçiler tarafından açılan bir davayı reddetti. Dava posta yoluyla kullanılan oyların geçersiz sayılması için açılmıştı.
29.11.2020Dünya
Rusyadan ilk yorum: Büyük bir savaşın kıvılcımı olabilir
Rusya'dan ilk yorum: Büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilirİran'da nükleer programın başındaki Fahrizade'nin suikastle öldürülmesi dünya çapında yankı buldu. Rus senatör, Facebook hesabından büyük ses getiren bir paylaşım yaptı.
29.11.2020Dünya
Son dakika... Trump açıkladı Beyaz Sarayı bırakırım
Son dakika... Trump açıkladı! 'Beyaz Saray'ı bırakırım'ABD Başkanı Donald Trump, Seçiciler Kurulunun Joe Biden'ın başkanlığını kesinleştirmesi durumunda bunun yanlış bir adım olacağını ancak yine de Beyaz Saray'ı bırakacağını söyledi.
26.11.2020Dünya
Pakistanda tecavüzcülerin hadım edilmesini öngören yasa onaylandı
Pakistan'da tecavüzcülerin hadım edilmesini öngören yasa onaylandıPakistan Başbakanı İmran Han, ülkede tecavüzcülerin kimyasal olarak kısırlaştırılması ve cinsel saldırı vakalarının daha hızlı takibiyle ilgili bir bir yasayı prensipte onayladı.
26.11.2020Dünya
Fransız Senatosundan skandal karar
Fransız Senatosu'ndan skandal kararGelen son dakika haberine göre; Fransız Senatosunda, sözde "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni" tanıyan karar onaylandı.
25.11.2020Dünya
G-20 zirvesi öncesi Suudi tartışması
G-20 zirvesi öncesi Suudi tartışmasıHaftasonu Suudi Arabistan liderliğinde, Kovid-19 pandemisi nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenecek G-20 zirvesi tartışmalara neden oldu.
20.11.2020Dünya
ABD Senatosuna BAEye F-35 satışına karşı 4 ayrı tasarı
ABD Senatosuna "BAE'ye F-35 satışına" karşı 4 ayrı tasarıABD Senatosuna, ABD yönetiminin Birleşik Arap Emirliklerine (BAE) F-35 uçağının satış onayına karşı çıkan 4 ayrı karar tasarısı sunuldu.
19.11.2020Dünya
Cumhuriyetçilerden istihbarat çıkışı: Bidena brifingler başlamalı
Cumhuriyetçiler'den 'istihbarat' çıkışı: Biden'a brifingler başlamalıABD Başkanı Donald Trump'ın usulsüzlük iddialarıns rağmen bir grup Cumhuriyetçi, seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre kazanan Demokrat aday Joe Biden'ı başkan ilan etti ve istihbarat brifinglerinin verilmesi için harekete geçti.
13.11.2020Dünya
Myanmarda parlamento seçimini iktidar partisi kazandı
Myanmar'da parlamento seçimini iktidar partisi kazandıMyanmar'da 8 Kasım'da yapılan parlamento seçimini iktidardaki Demokrasi İçin Ulusal Birlik Partisinin (NLD) kazandığı bildirildi.
13.11.2020Dünya
Dışişleri Bakanlığından Myanmardaki seçimlere ilişkin açıklama
Dışişleri Bakanlığı'ndan Myanmar'daki seçimlere ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı, Myanmar'da yapılan genel seçimlerde Müslüman Rohingalara oy kullandırılmamasının kapsayıcılık açısından eksiklik teşkil ettiğini bildirdi.
10.11.2020Siyaset
Myanmardaki seçimlerde Suu Çiinin partisi yarışı önde götürüyor
Myanmar'daki seçimlerde Suu Çii'nin partisi yarışı önde götürüyorMyanmar'da dün yapılan ikinci demokratik seçimlerin ardından sandıklardan çıkan ilk sonuçlara göre, ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii'nin liderliğindeki Demokrasi İçin Ulusal Birlik Partisi (NLD) seçimleri önde götürüyor.
9.11.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Sami KohenMilliyet Yazarı
Farklı bir ABD6 Ocak 2021 ABD tarihine bir “kara gün” olarak geçecek...
8.01.2021Dünya
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
ABD gündeminde de ‘darbe...’Hıristiyanlık, Anayasa, siyasi etik, demokrasi, ceza hukuku açılarından yüksek tansiyonlu tartışmalar...
7.01.2021Siyaset
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
ABD’de kaos beklemek hata olurAmerika’da bu hafta çok kritik iki gün, iki olay yaşanacak...
4.01.2021
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Trump’ın halefine hediyesi!Başkan Donald Trump, yeni Başkan Joe Biden’a yepyeni bir Türkiye-ABD krizi hediye etti adeta...
16.12.2020
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Olay sadece S-400 değil!Savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı, önce ABD Temsilciler Meclisi, geçtiğimiz cuma günü de Senato’dan geçti...
14.12.2020
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Trump işi yokuşa sürüyor!ABD Başkanlık seçimlerinin resmi sonuçlarına göre Joe Biden, ABD nin 46...
13.11.2020
Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
Ganimeti bölüşmek kolay olmayacakAllah’ın bildiğini kuldan esirgemek olmaz! Evet, Trump kazanacak diye tahmin ediyordum...
9.11.2020Dünya
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
‘3. Obama Dönemi’ne hoşgeldiniz!ABD başkanlık seçimlerinde, 5 günlük kıyasıya mücadele sonunda zafere koşan, Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden oldu...
9.11.2020

Benzer Haber Etiketleri

ABDDonald TrumpseçimJoe Bidenyazar yazısı

Senatör ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.