Siber Güvenlik

Siber Güvenlik

Son dakika siber güvenlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan siber güvenlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan siber güvenlik haber sayfamızda...

Siber Güvenlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.491 siber guvenlik haberi bulunmuştur.
Son dakika Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı: WhatsApp zaman kazanmak istedi
Son dakika! Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı: WhatsApp zaman kazanmak istediCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi (CBDDO) Başkanı Dr. Ali Taha Koç, WhatsApp'ın gizlilik ilkeleri güncellemesi için 8 Şubat olan son tarihi 15 Mayıs'a ertelediğini hatırlatarak, "Ancak kararda, kişisel verilerin Facebook'la paylaşılmasına yönelik herhangi bir içerik değişikliği yer almıyor. Kanaatimizce WhatsApp, gizlilik politikasını daha iyi anlatabilmek için zaman kazanmak istedi" dedi.
22.01.2021Teknoloji
Savunma Sanayii Başkanı Demirden yerli üretim açıklaması
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den yerli üretim açıklamasıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin savunma sanayisindeki ihtiyaçlarını çok büyük oranda yerli üretimle karşıladığını vurgulayarak, "Savunma sanayisinde yerlilik oranımız arttıkça, bağımsızlığımız ve masadaki müzakere gücümüz de artmakta, dış politikada Türkiye’nin bölgesinde önde gelen güç olduğu gerçeği daha büyük oranda kabul görmektedir." dedi.
21.01.2021Ekonomi
Cerebrum Tech: Türkiyeden dünya devi olmaya aday teknoloji şirketi
Cerebrum Tech: Türkiye'den dünya devi olmaya aday teknoloji şirketiCerebrum Tech Kurucu & Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R. Erdem Erkul, ekip arkadaşlarıyla birlikte "Cerebrum Tech" adını verdiği yeni oluşumunu, "dijital dönüşümde lider, güçlü bir ekosisteme sahip, çözüm ve ürünlerle ülkemizin dünyaya açılacak, gençlere girişimcilik alanında ilham olacak bir teknoloji şirketi" olarak tanımladı.
20.01.2021Ekonomi
Yeni Nesil Alarm ve Güvenlik Sistemi TAGS Tanıtıldı
Yeni Nesil Alarm ve Güvenlik Sistemi TAGS TanıtıldıTürkiye’nin yeni nesil güvenlik ve alarm sistemleri firması TAGS faaliyetlerine başladı.
19.01.2021Advertorial
Kovid-19 ve ekonomik etkisi en büyük küresel risk
'Kovid-19 ve ekonomik etkisi en büyük küresel risk'Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) Küresel Riskler Raporu'na göre, dünyada gelecek 2 yılı en fazla etkileyecek küresel riskler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölümler ve salgının ekonomik etkileri olacak.
19.01.2021Uzmanpara
AXA, Dow Jones Sürdürülebilir Endeksi’ne yükseldi
AXA, Dow Jones Sürdürülebilir Endeksi’ne yükseldiAXA Sigorta, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde sigorta kategorisinde bir sıra daha yükseldi ve 129 sigorta şirketi arasından 2020 yılının en sorumlu ikinci sigorta şirketi oldu.
19.01.2021Sigorta
Fahrettin Altundan yerli ve milli iletişim platformları açıklaması
Fahrettin Altun'dan 'yerli ve milli iletişim platformları' açıklamasıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Dijital alanda faaliyet gösterecek yerli ve milli iletişim platformlarının güçlendirilmesine ihtiyacımız var. Bu alanda başarılı girişimlerimiz söz konusu. Bunların daha nitelikli hale gelmesi, sayılarının artması gerekiyor" dedi.
19.01.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünaldan flaş açıklamalar
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan flaş açıklamalarAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "HDP, CHP üzerinde vesayet oluşturuyor, 'Ankara'yı benim sayemde kazandın, İstanbul'u benim sayemde kazandın' diyor. CHP, dönüp HDP'ye 'terörle arana mesafe koy' diyemiyor." dedi.
18.01.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Selçuktan flaş yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması!Son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk koronavirüs salgını döneminde eğitim hakkında merak edilen başlıkları CNN TÜRK’te değerlendirdi. Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Uzaktan eğitimde ders notları ve karneler nasıl verilecek? 15 Şubat'ta okullar açılacak mı? gibi sorulara açıklık getiren Bakan Selçuk, "15 Şubat'ta okulları açmakla ilgili bir ilke kararı aldık. 2 gün 2 gün bölmek gibi ya da belli sınıflar seviyesinde kademeli olarak açmak gibi çok farklı senaryolarımız var." ifadelerini kullandı.
18.01.2021Gündem
Uzaydan Gelen Fırtına filmi konusu ve oyuncu kadrosu Uzaydan Gelen Fırtına filmi kaç yılında çekildi
Uzaydan Gelen Fırtına filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Uzaydan Gelen Fırtına filmi kaç yılında çekildi?Uzaydan Gelen Fırtına filmi Kanal D ekranında izleyici ile buluştu. Bilimkurgu ve Aksiyon türünde çekilen Uzaydan Gelen Fırtına filminin yönetmen koltuğunda Dean Devlin oturuyor. ABD yapımı olan filmin başrollerinde Gerard Butler, Jim Sturgess, Abbie Cornish gibi isimler yer alıyor. İşte Uzaydan Gelen Fırtına filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
16.01.2021Cadde
Pentagon İsraili CENTCOMun yetki alanına dahil etti
Pentagon İsrail'i CENTCOM'un yetki alanına dahil ettiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Birleşik Komutanlık Planı'nda değişiklik yaparak İsrail'i Avrupa Kuvvetleri Komutanlığının (EUCOM) yetki alanından çıkarıp Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) yetki alanına dahil ettiğini açıkladı.
15.01.2021 Dünya
ABD - Çin ticaret savaşı 245 bin kişiyi işinden etti
ABD - Çin ticaret savaşı 245 bin kişiyi işinden ettiABD-Çin İş Konseyinin (USCBC) yeni raporu, ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının 245 bin kişinin işine mal olduğunu ortaya koydu.
14.01.2021Dünya
Son dakika: WhatsAppın açıklaması güvenilir mi
Son dakika: WhatsApp'ın açıklaması güvenilir mi?Gelen son dakika haberine göre WhatsApp 4 Ocak'ta yeni kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini yayımladı. Bu ilkelere göre, kullanıcının kabul etmesi halinde kullanıcı verileri Facebook şirketleriyle paylaşılabilecek, 8 Şubata kadar metni onaylamayan ise WhatsApp'ı kullanamayacak. WhatsApp'ın Facebook'la bilgi paylaşımı aslında 2016'dan beri devam ediyor. Ancak yeni sözleşmeyle bu seçeneği reddetme hakkı geri alınıyor. Maltepe Üniversitesi Bilişim Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Önder Şahinaslan, WhatsApp'ın zorunlu tuttuğu yeni kullanım koşulları, siber güvenlik, hangi bilgilerimizin ne amaçla kullanılabileceği ve neler yapılabileceği anlattı. İşte son dakika haberinin detayları...
14.01.2021Ekonomi
Son dakika: Uyarı geldi WhatsAppta yaşanan...
Son dakika: Uyarı geldi! WhatsApp'ta yaşanan...Siber güvenlik uzmanı Murat Lostar, mesajlaşma uygulamaları ve dijital hizmetleri kullanırken çok dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “Bir ürün ücretsizse mutlaka o ürün sizsiniz, sizin verinizdir. WhatsApp’ta yaşanan olay bu. Signal ve Telegram da benzer sistemler” dedi
13.01.2021Ekonomi
Siber zorbalık
Siber zorbalıkÇocuğunuzun okul başarısı düştüyse, uyku düzeni bozulduysa, önündeki ekranın görünmesine izin vermiyorsa siber zorbalıktan şüphe edebilirsiniz. Pandemi nedeniyle okula gidemeyen, zamanının çoğunu bilgisayar ve cep telefonlarında geçiren çocuklar için en büyük tehlike siber zorbalık. Ancak birçok çocuk, internet kullanımı engellenir diye yaşadığı bu sorunu ailesine dahi anlatmıyor.
13.01.2021Eğitim
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu TİHAda ilk teslimatlar yapılacak
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacakGelen son dakika haberine göre; SSB Başkanı İsmail Demir, '2021'de Akıncı TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak, Aksungur SİHA seri üretimi sürecek, Atak Faz-2'nin ilk teslimatları başlayacak' dedi.
11.01.2021Gündem
Son dakika... ABD açıkladı Siber saldırının arkasında Rusya var
Son dakika... ABD açıkladı! Siber saldırının arkasında Rusya varABD'li istihbarat ve güvenlik birimleri, ABD Enerji Departmanı ve ülkenin nükleer silah deposunu yöneten Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi gibi stratejik kurumlar dışında, Microsoft'a da erişilmesini sağlayan Solarwind siber saldırısının istihbarat toplama amaçlı olduğunu ve arkasında Rusya'nın olduğunu düşündüklerini söylediler.
5.01.2021 Dünya
Siber dolandırıcıların yeni yöntemi parayla aşı randevusu
Siber dolandırıcıların yeni yöntemi parayla aşı randevusuDolandırıcıların yeni tuzağı koronavirüs aşıları oldu. Vatandaşların cep telefonuna ya da maillerine mesaj gönderen internet dolandırıcıları, para karşılığı aşı randevusu vereceklerini belirterek, kredi kartı ve kimlik bilgilerini çalıyor.  Uzmanlar ise özellikle aşının ücretsiz yapılacağına dikkat çekiyor. Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, aşı uygulamasının e-Nabız uygulaması ve 184 numaralı hat üzerinde yapılacağını belirterek, "Aşıyla ilgili bir kısa mesaj gelmesi veya elektronik posta gelmesi söz konusu değildir. Zaten şu anda da ülkemizde aşılama başlamış değildir. Eğer size böyle bir mesaj veya elektronik posta gelirse bunun şüpheli olduğunu göz önünde bulundurmalısınız ve kesinlikle bu mesajlardaki bağlantıya tıklayarak kişisel bilgilerinizi vermemelisiniz. Kimlik bilgileriniz olabilir, banka hesap numaralarınız olabilir, kredi kartı bilgileriniz olabilir, bunları kesinlikle paylaşmamalısınız. Sağlık Bakanlığı sizden banka hesap numaranızı, kredi kartı numaranızı kesinlikle talep etmez" uyarısında bulunuyor.
5.01.2021Gündem
İstanbul Valisi Yerlikayadan önemli açıklamalar
İstanbul Valisi Yerlikaya'dan önemli açıklamalarİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Valiliği'nde gerçekleştirilecek "2020 Yılı Asayiş Değerlendirme ve 2021 Yılbaşı Tedbirleri Toplantısı" ardından yaptığı açıklamada, "1 Aralık Perşembe günü saat 21.00'den, 1 ocak 2021 Cuma günü 10.00'a kadar tüm girişler sınırlandırılacaktır. Yılbaşı gecesi; 4 bin 871 jandarma, 24 bin 298 polis, 4 bin 918 bekçi ve 160 sahil güvenlik mensubu olmak üzere, toplam 34 bin 247 arkadaşımız, görevinin başında olacak." dedi.
31.12.2020Gündem
Türk savunma sanayisi STM ile 2021de yeni ihracatlar hedefliyor
Türk savunma sanayisi STM ile 2021'de yeni ihracatlar hedefliyorTürk savunma sanayisinin önde gelen şirketlerinden Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM), 2021 yılında yatırım ve ihracatla büyümeyi hedefliyor.
30.12.2020Ekonomi
Şirket suistimalleri artışa geçti
Şirket suistimalleri artışa geçtiKPMG Türkiye ve TEİD’in ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Bir Suistimalcinin Profili Araştırması’nın sonuçları açıklandı.
29.12.2020Sigorta
Kaspersky, 2020 Yılının En Yenilikçi Siber Güvenlik Çözümleri Sağlayıcısı seçildi
Kaspersky, '2020 Yılının En Yenilikçi Siber Güvenlik Çözümleri Sağlayıcısı' seçildiKaspersky, Global Brands Magazine (GBM) tarafından Global Brand Awards'ta "2020 Yılı Global En Yenilikçi Siber Güvenlik Çözümleri Sağlayıcısı" ödülünü kazandı.
29.12.2020Teknoloji
‘Aşılar yılbaşı öncesi gelecek’
‘Aşılar yılbaşı öncesi gelecek’Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle mücadeleye ilişkin “Çin’den sipariş verdiğimiz aşının ilk partilerinin yılbaşından önce ülkemize teslim edilmesini bekliyoruz” dedi. Erdoğan, yüz yüze eğitime verilen aranın da 15 Şubat 2021’e kadar uzatıldığını açıkladı
29.12.2020Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı ve yüz yüze eğitim için tarih verdi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı ve yüz yüze eğitim için tarih verdiSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile İngiltere arasında Serbest Ticaret Anlaşması'nın yarın imzalanacağını bildirdi. Aşılarla ilgili bilgi veren Erdoğan, "Çin'den sipariş verdiğimiz aşının ilk partilerinin yılbaşından önce ülkemize teslim edilmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, "Okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı 15 Şubat 2021’e kadar uzatıyoruz." dedi.
28.12.2020Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye gelişmiş ülkelerle aynı seviyeyi yakaladı
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye gelişmiş ülkelerle aynı seviyeyi yakaladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin dijital iletişim ve haberleşme alanında gelişmiş ülkelerle aynı seviyeyi yakaladığını belirterek, "Yolcu ve yük taşımada tüm hizmetlerde dijitalleşmeyi sağlarken, bölgemizde ve dünyada lider ülke olmak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz." dedi.
28.12.2020Ekonomi
İsmail Demir açıkladı Yerli ve milli olarak yapılıyor
İsmail Demir açıkladı! Yerli ve milli olarak yapılıyorSavunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Stratejik ve taktik düzeylerde güvenlik güçlerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü mühimmat, güdüm kiti ve füzelerimizin üretimleri yerli ve milli olarak yapılıyor." dedi.
26.12.2020Ekonomi
Ege Üniversitesi’nde ödülsüz gün geçmiyor
Ege Üniversitesi’nde ödülsüz gün geçmiyorEge Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Figen Gövsa Gökmen, Stanford Üniversitesi’nce yayınlanan ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ arasında gösterildi. Gökmen ile aynı anabilim dalından Prof. Dr. Yelda Pınar’ın birlikte yayınladığı bilimsel makale “Yüz Estetiğinde Yüz Gençleştirme- Facial Rejuvenation” ise, alanında dünyada en çok kaynak gösterilen ve en çok atıf alan 50 makale arasında yer aldı.
23.12.2020Ege
Siber saldırgan olta ve fidyeyle avladı
Siber saldırgan olta ve fidyeyle avladıPandemi sürecinde internet kullanımı ve e-ticaretteki patlama siber saldırıları artırdı. Kimlik avı ve fidye saldırıları çok sık görülürken, uzaktan çalışanlar hedef haline geldi. Tehditlerin 2021’de de süreceği belirtiliyor
23.12.2020Ekonomi
Son dakika... ABD Başkanı seçilen Biden siber saldırı için hesap sordu
Son dakika... ABD Başkanı seçilen Biden siber saldırı için hesap sordu!ABD Başkanı seçilen Joe Biden, Microsoft dahil birçok kritik şirkete ve bakanlıkların dijital alt yapılarına düzenlenen saldırıya ilişkin mevcut Başkan Trump'a suçlamalar yöneltti.. Saldırının arkasında Rusya'nın olduğunu kaydeden Biden, 'gerekli cevap verilecek' dedi.
22.12.2020Dünya
Savunma sanayisi şirketlerinden bilgi güvenliği uyarısı
Savunma sanayisi şirketlerinden 'bilgi güvenliği' uyarısı!Türk savunma sanayisinin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri, bilgi güvenliği konusunda uyarıda bulundu ve bu alanın savunma sanayisi kadar önemli olduğunu bildirdi.
22.12.2020Teknoloji
‘Hedef siber vatanda tam bağımsızlık’
‘Hedef siber vatanda tam bağımsızlık’Türkiye’nin siber güvenlik alanında çalışmalarını artırdığını vurgulayan Oktay, “Hayata geçirdiğimiz milli teknoloji hamlesinin önemli bir ayağı siber vatanda tam bağımsız Türkiye hedefidir” dedi.
22.12.2020Siyaset
Japonyada kabine 2021 bütçe taslağını onayladı
Japonya'da kabine 2021 bütçe taslağını onayladıJaponya’da kabine 106,61 trilyon yen (1,03 trilyon dolar) hacmindeki 2021 mali yılı bütçe taslağını onayladı.
22.12.2020Uzmanpara
Japonyada kabine 2021 bütçe taslağını onayladı
Japonya'da kabine 2021 bütçe taslağını onayladıJaponya’da kabine 106,61 trilyon yen (1,03 trilyon dolar) hacmindeki 2021 mali yılı bütçe taslağını onayladı.
22.12.2020Ekonomi
Son dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan flaş açıklama
Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan flaş açıklamaSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Siber Güvenlik Haftası" nedeniyle düzenlenen programda konuştuğu sırada geçirdiği rahatsızlık sonrasında sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.
21.12.2020Gündem
ABDdeki siber saldırıdan 50 kuruluş ciddi boyutta etkilendi
ABD'deki siber saldırıdan 50 kuruluş ciddi boyutta etkilendiABD'de düzenlenen siber saldırıdan 50 kuruluş ve şirketin "ciddi boyutta" etkilendiği bildirildi.
21.12.2020Dünya
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay rahatsızlandı İşte ilk sözleri...
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay rahatsızlandı! İşte ilk sözleri...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katıldığı törende rahatsızlandı. Oktay'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, dakikalar sonra kürsüye döndü. Açıklamasında ise, 'uykusuzluk ve yorgunluğa bağlı zannediyorum. Anlayışınız için teşekkür ediyorum' dedi.
21.12.2020Siyaset
Kafa karıştırdılar
Kafa karıştırdılar!ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ülkedeki siber saldırılar için Rusya’yı hedef gösterirken, Başkan Trump’ın “Çin” demesi kafa karışıklığı yarattı.
21.12.2020Dünya
Siber savaş kapıda
Siber savaş kapıda!ABD yönetimi, ülkeyi karıştıran siber saldırı nedeniyle ilk kez Rusya’yı resmen suçladı. Pompeo, saldırının arkasında Rusya’nın olduğunu belirtirken, iki ülkenin büyük bir siber savaşın eşiğinde olduğu iddia ediliyor
20.12.2020Dünya
Siber Güvenlik Haftası 21-25 Aralık arasında
Siber Güvenlik Haftası 21-25 Aralık arasındaTürkiye Siber Güvenlik Kümelenmesinin düzenlediği Siber Güvenlik Haftası, 21-25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.
20.12.2020Ekonomi
Siber saldırı ABD’yi karıştırdı
Siber saldırı ABD’yi karıştırdıABD’de Ulusal Nükleer Güvenlik biriminin de dahil olduğu birçok bakanlık, kurum ve kuruluşa yönelik gerçekleştirilen siber saldırılar ülkeyi karıştırdı. Yetkililer, saldırının arkasında Rusya’nın olduğuna inanıyor
19.12.2020Dünya
YÖK’ün dijital eğitimine 30 üniversite daha katılacak
YÖK’ün dijital eğitimine 30 üniversite daha katılacakYükseköğretim Kurulu (YÖK) ile CISCO arasında yapılan dijital eğitim iş birliği kapsamında ilk 2 fazda eğitim alan akademisyenler için sertifika töreni düzenlendi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "3’üncü fazda Anadolu’dan seçilen 30 üniversiteden 90’a yakın akademisyene CISCO-ODTÜ işbirliğiyle hazırlanan eğitim verilecek" dedi.
18.12.2020Gündem
ABDde bilgisayar korsanları nükleer güvenlik ağına sızdı
ABD'de bilgisayar korsanları nükleer güvenlik ağına sızdıBilgisayar korsanlarının, ABD Enerji Bakanlığı ve nükleer silahlardan sorumlu Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresinin ağlarına da erişmiş olduğu ortaya çıktı.
18.12.2020Teknoloji
Yerli ve milli siber güvenlik hamlesi
Yerli ve milli siber güvenlik hamlesiTürk Telekom, yerli ve milli siber güvenlik çalışmalarına devam ettiğini duyurdu.
18.12.2020Ekonomi
Son dakika: Ortalık tuz duman, savaş kapıda Büyük bedel ödeyecekler
Son dakika: Ortalık tuz duman, savaş kapıda! 'Büyük bedel ödeyecekler'Gelen son dakika haberine göre; dünyada iki dev ülke arasında gerilimi artıracak sıcak gelişmeler yaşanıyor. ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Ajansı (CISA), ülkenin birçok resmi kurumuna yönelik siber saldırının 'hükümet ve özel sektör için ciddi tehdit' olduğunu açıkladı. ABD başkanlığına seçilen Joe Biden ise siber saldırıların sorumlularının büyük bedel ödeyeceğini belirtti. Öte yandan ABD'li medya organizasyonu Politico, Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi'nin bilgisayar korsanlarının sistemlerine eriştiğine dair kanıtları olduğunu yazdı. Reuters'a konuşan kaynaklar, korsanların Microsoft'a da eriştiğini bildirdi. ABD Senatosu Silahlı Kuvvetler Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi James Inhofe ile Kıdemli Üyesi Demokrat Jack Reed, ülkenin birçok kurumuna yönelik yapılan siber saldırıların "ciddi, karmaşık ve devam etmekte" olduğunu açıkladı.
18.12.2020Dünya
Son dakika... Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlatıldı
Son dakika... Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlatıldıGelen son dakika haberine göre; Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversiteler hakkında tepki toplayan açıklamalar yapan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlattı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun da olayın takipçisi olacaklarını belirtti.
17.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Serkan ÜnsalMilliyet Yazarı
2021 Trendleri2021 yılının ilk 15 gününü geride bıraktık...
15.01.2021Gündem
Abbas GüçlüMilliyet Yazarı
İlk aşımız gün sayıyor!Korona salgını dünyayı kasıp kavurmaya devam ederken TÜBİTAK’tan müjdeli haberler var...
10.01.2021Gündem
Hanife Baş Milliyet Yazarı
Bu trendlere dikkat!2021 teknolojik gelişmelerin daha da hızlanacağı bir yıl olacak...
3.01.2021
Serkan ÜnsalMilliyet Yazarı
2020’den Güzel VedaDaha önceki yazılarımda 2020 yılı pandemiye rağmen iyi geçiyor demiştim...
1.01.2021Gündem
Zeynep İşmanMilliyet Yazarı
Çocuğumuzu sanal tehlikelerden nasıl koruruz?Çocuklarımızın sanal dünyada karşılaşacakları tehlikelerin boyutunu düşündüğümüzde, onları korumak amacıyla yaptıklarımızı da yeniden gözden geçirmemiz gerekiyorGeçen hafta porno sektörünün çocuklara ulaşmak için kullandığı yollar ve bu tehlikeye karşı çocuklarımızla nasıl iletişim kurabileceğimizden bahsetmiştik...
19.12.2020PN Aile

Benzer Haber Etiketleri

abdsiber saldırıwhatsappçinkoronavirüs

Siber Güvenlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.