Tasarım

Tasarım

Son dakika tasarım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tasarım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tasarım haber sayfamızda...

Tasarım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.236 tasarim haberi bulunmuştur.
Artık aracı kullanmayacak
Artık aracı kullanmayacakDemet Şener, geçtiğimiz günlerde boşandığı Cenk Küpeli’nin kendisine aldığı araçla görüntülendi. Model, artık o cipi kullanmayacağını söyledi
16.01.2021Cadde
Soğuk havadan korur mesafeli durur
Soğuk havadan korur mesafeli dururABD’li bir güvenlik firmasının tasarlayıp, ayrıntılı bir şekilde talimatlarını da verdiği sosyal mesafe kazaklarıyla hem soğuktan hem temastan kaçınabilirsiniz!
16.01.2021Cumartesi
Demet Şener: Evliliğimiz o noktada tıkandı
Demet Şener: Evliliğimiz o noktada tıkandı!Cenk Küpeli ile evliğini sürpriz şekilde sonlandıran Demet Şener, Bebek’te bir kaş tasarım merkezi çıkışı görüntülendi. 43 yaşındaki eski model, kendisini bekleyen muhabirlere, "Beni çok seviyorsunuz anladım" diye takılırken, magazin gündemine bomba gibi düşen boşanma hakkında merak edilenleri açıkladı.
15.01.2021Cadde
MEBden öğretmenlere, Tasarım Beceri Atölyeleri için kılavuz kitap
MEB'den öğretmenlere, Tasarım Beceri Atölyeleri için kılavuz kitapMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), Tasarım Beceri Atölyelerinin (TBA) kullanımında öğretmenlere destek olmak amacıyla öğretmen kılavuz kitabı hazırladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrencilerimizin kendisini, meslekleri ve çevrelerini tanımalarına yardımcı olacak tasarım beceri atölyelerini çok önemsiyor ve yaygınlaştırmaya çalışıyoruz" dedi.
15.01.2021Gündem
İstanbul Havalimanı Dünyanın en iyi havalimanları anketinde aday oldu
İstanbul Havalimanı "Dünyanın en iyi havalimanları" anketinde aday olduİstanbul Havalimanı, Travel and Leisure dergisince düzenlenen "Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı" anketinde, uluslararası havalimanları ile yarışıyor.
14.01.2021Ekonomi
Dev kompozit tesisi üretime başladı Türkiyede tek...
Dev kompozit tesisi üretime başladı! Türkiye'de tek... TUSAŞ tarafından kurulan tesis, Türkiye'nin en büyük, dünyanın tek çatı altındaki 4'üncü büyük kompozit tesisi olma özelliğini taşıyor.
13.01.2021Ekonomi
İstanbul Tasarım Bienali her Perşembe bir filmi dijital erişime açıyor
İstanbul Tasarım Bienali her Perşembe bir filmi dijital erişime açıyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, VitrA sponsorluğunda ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen, Borsa İstanbul’un Yüksek Katkıda Bulunan Kuruluş olarak destek verdiği 5. İstanbul Tasarım Bienali’nin empati kavramına farklı açılardan yaklaşan filmleri bir araya getirdiği Empati Seansları seçkisinden her hafta bir film, ücretsiz olarak erişime açılıyor.
12.01.2021Kültür Sanat
Yıldız Teknik Üniversitesi ile RoyalCertten önemli iş birliği
Yıldız Teknik Üniversitesi ile RoyalCert'ten önemli iş birliğiYıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "İş birliğinin içinde eğitimler, birlikte yol almak, staj programları, yeni birtakım programlar geliştirmek var, daha da önemlisi birlikte geliştirilen yeni bir kalite modeli var" dedi.
11.01.2021Ekonomi
Türk mobilya sektörü 2021de ABD pazarına odaklanacak
Türk mobilya sektörü 2021'de ABD pazarına odaklanacakMobilya Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Güleç, geçen yıl Türkiye'den ABD'ye 283 milyon dolarlık mobilya ürünü ihraç edildiğini belirterek "Hedefimiz bu sene de ABD'ye en az yüzde 30 ihracatımızı artırmak olacak." dedi.
11.01.2021Uzmanpara
Türk mobilya sektörü 2021de ABD pazarına odaklanacak
Türk mobilya sektörü 2021'de ABD pazarına odaklanacakMobilya Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Güleç, geçen yıl Türkiye'den ABD'ye 283 milyon dolarlık mobilya ürünü ihraç edildiğini belirterek "Hedefimiz bu sene de ABD'ye en az yüzde 30 ihracatımızı artırmak olacak." dedi.
11.01.2021Ekonomi
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu TİHAda ilk teslimatlar yapılacak
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacakGelen son dakika haberine göre; SSB Başkanı İsmail Demir, '2021'de Akıncı TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak, Aksungur SİHA seri üretimi sürecek, Atak Faz-2'nin ilk teslimatları başlayacak' dedi.
11.01.2021Gündem
2020’de 188 patent alındı
2020’de 188 patent alındıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından fikri mülkiyet alanında 2019-2020 eğitim öğretim yılı için konulan “100 tescil” hedefi aşıldı. 12 patent, 8 faydalı model, 109 tasarım ve 59 marka için tescil alındı.
11.01.2021Siyaset
Survivor Cemal Hünal kimdir, kaç yaşında Survivorın yeni kadrosundan Cemal Hünal dizileri - filmleri
Survivor Cemal Hünal kimdir, kaç yaşında? Survivor'ın yeni kadrosundan Cemal Hünal dizileri - filmleriSurvivor 2021 Ünlüler takımında yarışan Cemal Hünal'ın yaşı ve hayatı merak konusu oldu. Başarılı oyunculuğuyla bilinen Cemal Hünal, bu yıl Survivor'da iddialı isimler arasında yer alıyor. Peki Survivor Cemal Hünal kimdir, kaç yaşında? Hangi dizi ve filmlerde oynadı?
10.01.2021Cadde
Türkiyede üretilen ilk gözlem uydusu RASAT, Dünyayı 50 bin 224 kez turladı
Türkiye'de üretilen ilk gözlem uydusu RASAT, Dünya'yı 50 bin 224 kez turladıTürkiye'de tasarlanıp üretilen ilk gözlem uydusu RASAT, Dünya'nın çevresini 50 bin 224 kez turlarken, 19 bin 138 çerçeve ve 17 milyon 224 bin 200 kilometrekare görüntü çekti.
10.01.2021Ekonomi
Son dakika... Koronayla savaşacak 7 Türk aşısı yolda
Son dakika... Koronayla savaşacak 7 Türk aşısı yolda!Gelen son dakika haberine göre; TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi bünyesinde üniversiteler ve ilaç şirketlerinin yer aldığı 49 kuruluş ve 436 araştırmacının ortak çalışmalarıyla geliştirdiği 7 aşıdan 3’ünün hayvan deneyleri tamamlandı. Karı koca bilim insanları Prof. Dr. Mayda ve İhsan Gürsel’in yerli bir ilaç firmasıyla geliştirdiği aşıda sona yaklaşıldı. Faz 1 çalışmasının martın sonunda başlaması, aşının da haziranda piyasaya sürülmesi hedefleniyor.
10.01.2021Gündem
Yeni BMW iX3 Nisan ayında yollarda
Yeni BMW iX3 Nisan ayında yollardaBMW’nin tamamen elektrikli SAV otomobili Yeni BMW iX3’ü Nisan ayından itibaren Türkiye’de yollarla buluşturmaya hazırlanıyor. Yeni BMW iX3 sahibi olacak BMW tutkunları şarj süresini önemli ölçüde azaltan ve ücretsiz olarak sunulan BMW i Wallbox’ın diledikleri lokasyona ücretsiz kurulumu fırsatından da yararlanabiliyor.
9.01.2021Otomobil
‘Bugünkü Mimar Sinan’ı anlamak...
‘Bugünkü Mimar Sinan’ı anlamak...İstinye Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Tanyeli’nin yeni kitabı “Mimar Sinan: Tarihsel ve Muhayyel”, Metis Kitap tarafından okura sunuldu.
Türkiyenin 7nci uydusu uzayda
Türkiye'nin 7'nci uydusu uzaydaUzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, sabah saatlerinde başarılı bir şekilde fırlatılan TÜRKSAT 5A'nın 4 ay sonra yörüngesine oturtulmasıyla 7'ye yükselecek.
8.01.2021Ekonomi
iYi Parti’nin yeni sistem modeli bu ay açıklanacak
iYi Parti’nin yeni sistem modeli bu ay açıklanacakGüçlendirilmiş parlamenter sistemi savunan İYİ Parti’nin öngördüğü model çalışması bitme aşamasına geldi. İYİ Parti lideri Akşener,  “Muhtemelen ocak ayının 3. haftası kamuoyu ile paylaşılır. Sonra kamuoyunun bunu tartışmasını bekleyeceğiz” dedi.
8.01.2021Siyaset
İhracata ‘6’lı doping Halı uçtu, gıda coştu
İhracata ‘6’lı doping! Halı uçtu, gıda coştuTürkiye’nin 2020 ihracatı hedefi aşarken, 6 sektör rekor kırdı. Tarım ürünlerinin öne çıktığı pandemide, 2021’de de benzer bir seyir bekleniyor. İç piyasada işi yavaşlayan mobilya ve çimento sektörü dış atağa kalktı. Dünyanın çoğu eve kapanırken yenilenen halılar ise Türkiye’den alındı
8.01.2021Ekonomi
Yüz güldürdü
Yüz güldürdüEge İhracatçı Birlikleri, 2020 yılında 13 milyar 4 milyon dolarlık dışsatıma imza attı. Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği de, aralık ayının artış rekortmeni oldu. Su ürünleri sektörü, tarihinde bir ilk yaşadı
8.01.2021Ege
Kısa Çalışma Ödeneği hazır giyimcileri rahatlattı
'Kısa Çalışma Ödeneği' hazır giyimcileri rahatlattıAkdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (AHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Tekin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde Sosyal Koruma Kalkanı çerçevesinde verilen "Kısa Çalışma Ödeneği"nin, istihdamın devamının sağlanması yönünde kendilerine oldukça katkıda bulunduğunu söyledi.
7.01.2021Ekonomi
Geleceğin binası nasıl olmalı
Geleceğin binası nasıl olmalı?Sosyal yaşamdan çalışma düzenine kadar birçok konuda hayatı etkileyen koronavirüs ve son yıllarda üst üste meydana gelen depremler, konut tasarımındaki beklentileri değiştirdi.
6.01.2021Ege
Yerli sağlık girişimine büyük yatırım
Yerli sağlık girişimine büyük yatırımODTÜ Teknokent’te kurulan ve start up olarak sağlık alanına getirdiği yeniliklerle dikkat çeken Inofab'a yeni yatırım desteği geldi. Re-Pie Portföy Yönetimi tarafından sağlanan fon ile Inofab, global pazarda daha güçlü olmayı hedefliyor.
6.01.2021Ekonomi
Ege İhracatçı Birliklerinin 2021 hedefi 15 milyar dolarlık dış satım
Ege İhracatçı Birlikleri'nin 2021 hedefi 15 milyar dolarlık dış satımEge İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, 2020'yi 13 milyar dolarlık ihracatla kapattıklarını, 2021 yılı hedeflerinin ise 15 milyar dolar olduğunu bildirdi.
6.01.2021Ekonomi
Mobilya, kağıt ve orman ürünlerin ihracatında tüm zamanların rekoru kırıldı
Mobilya, kağıt ve orman ürünlerin ihracatında tüm zamanların rekoru kırıldıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen 2020'de mobilya, kağıt ve orman ürünlerinde 5,6 milyar dolarlık ihracatla tüm zamanların rekoru kırıldı.
6.01.2021Ekonomi
Son dakika... İşte MEB’in 2021 yol haritası
Son dakika... İşte MEB’in 2021 yol haritası!Koronavirüs nedeniyle çoğunluğu uzaktan eğitimle geçen zor bir yılı geride bırakan MEB’in, 2021’de ana gündemi eğitimde dijitalleşme olacak. Bu kapsamda yeni yılda 500 bin tablet dağıtımını tamamlayacaklarını belirten Bakan Ziya Selçuk, Tasarım Beceri Atölyeleri sayısını da 100 bine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti
6.01.2021Eğitim
10 kıta İstiklal Marşı sözleri | İstiklal Marşı kim tarafından, kaç yılında yazıldı İşte İstiklal Marşının notaları
10 kıta İstiklal Marşı sözleri | İstiklal Marşı kim tarafından, kaç yılında yazıldı? İşte İstiklal Marşı'nın notalarıOkullarda da sık sık okutulan İstiklal Marşı, Türklerin adeta özüdür. İstiklal Marşı'nı okumak, dinlemek veya ezberlemek isteyenler için 10 kıta sözlerini haberimize yazdık. Aynı zamanda İstiklal Marşı notalarını ve İstiklal Marşı'nın ne zaman kabul edildiği, kim tarafından yazıldığı da haberimizin içeriğinde mevcut. İşte detaylar...
5.01.2021Gündem
Üretmeye devam
Üretmeye devamEge ihracatının 12 dev adamı, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Yönetim Kurulu başkanları, “2021 yılında ihracatla büyüyeceğiz” mesajı verdi...
4.01.2021Ege
Vakıf Katılım My Talent programı ile sektöre nitelikli yöneticiler kazandıracak
Vakıf Katılım My Talent programı ile sektöre nitelikli yöneticiler kazandıracakVakıf Katılım’ın sektöre nitelikli yöneticiler kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği My Talent programına 13 bin aday başvurdu.
4.01.2021Ekonomi
İstiklal marşı şiiri - Mehmet Akif Ersoy
İstiklal marşı şiiri - Mehmet Akif ErsoyOkullarda da sık sık okutulan İstiklal Marşı, Türklerin adeta özüdür. İstiklal Marşı'nı okumak, dinlemek veya ezberlemek isteyenler için 10 kıta sözlerini haberimize yazdık.İstiklal Marşı, Mehmet Akif Ersoy tarafından Anadolu'da Milli Mücadele devam ederken yazılmıştır. 12 Mart 1921 yılında TBMM tarafından marş olarak kabul edilmiştir. İşte İstiklal marşının sözleri
12.01.2021Şiirler
Kamu bankalarından ATM kararı Ücretsiz...
Kamu bankalarından ATM kararı! Ücretsiz...Kamu bankaları tüm ATM’leri tek bir ATM’de toplama kararı aldı. Buna göre Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, PTTBank ve Emlak Katılım ocak ayı içerisinde protokol imzalayacak. Proje ile yıllık 1 milyar lira tasarruf beklenirken Türkiye geneline 15 binin üzerinde ATM konulacak. Ortak kullanımda müşterilerden komisyon ve masraf ücreti alınmayacak.
4.01.2021Ekonomi
Survivor 2021 kadrosunda kimler var Survivor 2021 yarışmacıları: Ünlüler - Gönüllüler takımı ve yayın tarihi
Survivor 2021 kadrosunda kimler var? Survivor 2021 yarışmacıları: Ünlüler - Gönüllüler takımı ve yayın tarihi!Survivor 2021 kadrosu ve yayın tarihi belirlendi. Aynı zamanda Survivor 2021 fragmanı yayınlandı. İzleyiciler ise Survivor'ın yeni sezonu hakkında bilgilenmek için arayışa geçti. Survivor 2021 ne zaman, Survivor 2021 yarışmacıları kimler? soruları yoğun ilgi görmeye başladı. 10'ar kişilik takımlardan oluşan Survivor Ünlüler - Gönüllüler kadrosunda kimler var? İşte bu yıl açlığa, hırsa, güce, akla yenilmemek için ter dökecek olan isimler...
3.01.2021Cadde
Survivor 2021 yarışmacısı Cemal Hünal kimdir, nereli Ünlüler takımı yarışmacısı Cemal Hünal filmleri ve dizileri neler
Survivor 2021 yarışmacısı Cemal Hünal kimdir, nereli? Ünlüler takımı yarışmacısı Cemal Hünal filmleri ve dizileri neler?Survivor 2021 yarışmacısı olarak duyurulan Cemal Hünal hakkında meraklı arayış başladı. Survivor 2021 Ünlüler takımında mücadele edecek olan Cemal Hünal kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? Bu yıl Survivor'a damga vuracak gibi duran isimler arasında bulunan Cemal Hünal'ın dizileri ve filmleri neler? İşte başarılı oyuncu Cemal Hünal hakkında merak edilenler...
3.01.2021Cadde
Estetik koruma
Estetik korumaMano tasarım dezenfektan çantaları ve maske kutuları rahat, pratik ve estetik haliyle dikkat çekiyor.
3.01.2021Pazar
Dua Lipa ile stil oyunları
Dua Lipa ile stil oyunlarıYalnızca şarkılarıyla değil kıyafetleriyle de yeni kuşağın en sevdiği isimlerden biri olmayı başaran Dua Lipa, 90’lı yıllara gönderme yapan özgün stiliyle modaseverlere ilham veriyor
2.01.2021Cumartesi
Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli yarın hizmete girecek
"Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli" yarın hizmete girecekTürk mühendis ve işçilerince, tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak hayata geçirilen, Elazığ ile Malatya'nın ulaşım ihtiyacını karşılayacak olan 5 bin 155 metre uzunluğundaki "Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli" yarın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla açılacak.
1.01.2021Ekonomi
2021, telafi yılı olacak
2021, telafi yılı olacakKoronavirüs nedeniyle uzaktan eğitimden online sınavlara birçok değişikliğin yaşandığı eğitimde çok verimli bir yıl olmadı ve tüm umutlar yeni yıla ertelendi. Herkesin ortak beklentisi aşıyla birlikte sağlıklı günlerin bir an önce gelmesi ve yüz yüze eğitimin başlaması. 2021’in telafi yılı olacağını belirten eğitimciler, yeni reformlara gebe bir döneme doğru girildiğini öngörüyorlar.
1.01.2021Eğitim
Mehmet Büyükekşi: Hocamız Sumudica devam etmek istiyoruz
Mehmet Büyükekşi: Hocamız Sumudica devam etmek istiyoruzGaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Büyükekşi, "Hocamızın 'Gaziantep ile bütünleştim, Gaziantep'te çok mutluyum' ve 'Gaziantep'te kalmak istiyorum' talebi var. Biz de bu talebi göz ardı etmeyeceğiz" dedi.
31.12.2020Gaziantep FK
Oppo, 2021de yatırıma devam edecek
Oppo, 2021'de yatırıma devam edecekDünyanın önde gelen akıllı telefon markalarından Oppo, 2021 yılında da akıllı ürünlerini Türkiye'de tüketicilerle buluşturmaya, yerel yatırımlar yapmaya ve kampanyalarındaki lokal iletişimine devam edecek.
30.12.2020Teknoloji
Yasemin Özilhan, püsküllü ceketten vazgeçemiyor
Yasemin Özilhan, püsküllü ceketten vazgeçemiyorStiliyle sık sık gündeme gelen Yasemin Özilhan'ın, sosyal medyada yaklaşık 3 yıl önce olay olan 'kıyma ceket'i yine gündem oldu.
30.12.2020Cadde
Tasarım atölyeleri Türkiye’ye yayılıyor
Tasarım atölyeleri Türkiye’ye yayılıyorİlkokul ve ortaokullarda sanat, bilim, kültür, spor ve yaşam ana temalarıyla hayata geçirilen Tasarım Beceri Atölyeleri (TBA) Türkiye geneline yayılmaya devam ediyor.
29.12.2020Ekonomi
Türkiye’ye art arda teknoloji yatırımı
Türkiye’ye art arda teknoloji yatırımıCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, dünyada en çok satışa sahip cep telefonu üreticilerinin Türkiye’ye yatırım kararı aldığını belirterek, “Oppo, yaklaşık 50 milyon dolar tutarında bir yatırım açıkladı. Görüştüğümüz benzer uluslararası teknoloji firmalarının da yakın zamanda yatırımlarını açıklamasını bekliyoruz” dedi.
29.12.2020Ekonomi
Basın İlan Kurumu’na yeni kurumsal kimlik
Basın İlan Kurumu’na yeni kurumsal kimlikBasın İlan Kurumu (BİK), günün şartlarına uyacak nitelikte, akılda kalıcı, tasarımı güçlü yeni logo ve tipografisiyle kurumsal kimliğini yeniledi. BİK’ten yapılan açıklamaya göre yeni tasarım, sadece fiziksel ortamda değil dijital ortamlarda da devam eden gazetecilik mesleğine ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor.
29.12.2020Ekonomi
Platin Global 100 Ödülleri sahiplerini buldu
Platin Global 100 Ödülleri sahiplerini bulduBu yıl dijital operatör Turkcell'in ana sponsorluğunda gerçekleştirilen "Platin Global 100 Ödülleri" sahiplerini buldu.
28.12.2020Ekonomi
Tasarım atağı sürüyor
Tasarım atağı sürüyorİZFAŞ’ın 2021 yılında düzenleyeceği ilk fiziki etkinliği, IF Wedding Fashion İzmir 15...
28.12.2020Ege

Yazar Sonuçları

Filiz DağMilliyet Yazarı
Taş, Kağıt, Tablet! Çağları Tasarlayan Grafik Sanatçıları Dijitalde…Her şey grafiğin bir fikri anlatabilmesi için tasarlanmasıyla başladı… M...
11.01.2021
Orhan BeşikçiMilliyet Yazarı
2020 yılının arkasından2020 yılında orman yangınları,  pandemi ve deprem talihsizliğini yaşadık...
7.01.2021Ege
Aynur Miraz YüceMilliyet Yazarı
2021 VE OCAK AYI NUMEROLOJİK ANALİZİBiz, hayat yolculuklarımızda kendimizde olduğu gibi başkalarının da büyük değişimler yapmasından hep çekinir ve korkarız...
5.01.2021PN Yaşam
Mete BelovacıklıMilliyet Yazarı
ZAMANI ELE GEÇİR HAYATI KAÇIRMA!Milliyet Dijital, Türkiye’nin ilk yaşam platformunu yarattı...
29.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeihracatabdmobilyaege

Tasarım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.