TEDAŞ

TEDAŞ

Son dakika TEDAŞ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEDAŞ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEDAŞ haber sayfamızda...

TEDAŞ haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.451 tedas haberi bulunmuştur.

Kablo çalmak için trafoya giren 2 hurdacı, akıma kapıldı
Kablo çalmak için trafoya giren 2 hurdacı, akıma kapıldıAdana’da TEDAŞ'a ait trafo merkezine giren 2 kişi elektrik akımına kapılarak yaralandı. Alınan bilgiye göre, merkez Yüreğir ilçesi Akıncılar Mahallesi'nde meydana gelen olayda, hurdacılık yaptıkları belirtilen Ferhat D.Ö. (23) ve Ferdi Ü.(38) trafo binasını çevreleyen telleri kesip içeri girdi. Elektrik kablosu çalmak istedikleri iddia edilen şahıslar, trafonun şartel kolunu indirmek isterken elektrik akımına kapıldı. Çevredekilerin fark etmesiyle olay yerine ambulans çağrıldı. Adana Şehir Hastanesine kaldırılan yaralılar tedavi altına alındı. Olayın görgü tanıklarından inşaat işçisi Rıfat Şahin, "Malzeme almaya giderken ses geldi. Baktım alev topu yükseldi. Arkadaşlara trafonun patladığını söyledim. Tekrar malzeme almaya giderken Adamın birisi bağırmaya başladı. Önce pek aldırış etmedim. Adam bir daha bağırdı. Baktım her yerinden duman çıkıyor. Bizim arkadaşa dedim bu adam yanıyor, her tarafından duman çıkıyor. Arkadaş da hemen ambulansı aradı. Gidip baktığımızda ikisi de kapı önünde merdivende yatıyor . Her tarafı yanık içinde. Komple yanmışlar. Dışarı çıkardık toprağa bastık elektrik çarpmış diye. Ondan sonra ambulans geldi, alıp götürdü" dedi. Görgü tanığı Mehmet Demir ise, güvenlik tedbirinin artırılması gerektiğini söyleyerek "Hırsızları gördüğümde komple vücut derileri dökülmüş durumdaydı. Burası sürekli hırsızların girip çıktığı yer. Hırsızların her verdiği zararda elektriklerimiz kesiliyor. Elektrikli ürünlerimizin hepsi bozuluyor. Mahalleli olarak biz bundan şikayetçiyiz" ifadelerini kaydetti.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları