Telekulak

Telekulak

Son dakika telekulak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan telekulak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan telekulak haber sayfamızda...

Telekulak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 717 telekulak haberi bulunmuştur.
Fransada Adalet Bakanı hakkında soruşturma
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında soruşturmaFransa'da hakim sendikalarının şikayetçi olduğu Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti hakkında yasa dışı menfaat sağladığı suçlamasıyla soruşturma açıldığı bildirildi.
13.01.2021Dünya
Fransada Adalet Bakanı hakkında soruşturma açılacak
Fransa'da Adalet Bakanı hakkında soruşturma açılacakFransa'da hakim sendikalarının şikayetçi olduğu Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti hakkında yasa dışı menfaat sağladığı suçlamasıyla soruşturma açılacağı bildirildi.
8.01.2021Dünya
Fransa’da hakim sendikaları, Adalet Bakanından şikayetçi oldu
Fransa’da hakim sendikaları, Adalet Bakanı'ndan şikayetçi olduFransa’da hakim sendikaları, Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti’yi, Cumhuriyet Adalet Mahkemesine (CJR) şikayet etti.
17.12.2020Dünya
İlk FETÖ raporunu hazırlayan ekiptendi
İlk FETÖ raporunu hazırlayan ekiptendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararları ile İstanbul, Adana, Niğde, Kahramanmaraş, Niğde ve Gümüşhane olmak üzere beş ilin emniyet müdürü değişti.
17.06.2020Siyaset
Eski emniyet müdürüne FETÖ/PDY üyeliğinden dava
Eski emniyet müdürüne FETÖ/PDY üyeliğinden davaAntalya'da, 2009-2013 yılları arasında, aralarında siyasetçi ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 130 kişiyi yasa dışı dinledikleri gerekçesiyle 15 sanıklı 'telekulak' davasında yargılanan ve hakkında verilen beraat kararı Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2'nci Ceza Dairesi'nce bozulan dönemin İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz hakkında 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan da dava açıldı. Yeniden görülecek telekulak davası ile örgüt üyeliğinden açılan yeni dava, mahkemece birleştirildi.
29.07.2019Gündem
Ankara TEM Müdürü de  ‘Mor Beyin’ mağduru çıktı
Ankara TEM Müdürü de ‘Mor Beyin’ mağduru çıktıFETÖ’nün Mor Beyin tezgâhının mağdurlarından biri de Ankara TEM Şubesi’nin eski müdürü Hakan Yıldırımoğlu çıktı. Yıldırımoğlu’nun telefonunu kullanan kardeşinin adı mağdurlar listesinde yer alınca gerçek anlaşıldı
1.01.2018Gündem
FETÖ’nün hedef  şaşırtma taktiği mi
FETÖ’nün hedef şaşırtma taktiği miTerör örgütü FETÖ/PDY’nin örgüt içi şifreli haberleşme programı ByLock ile ilgili şok iddia: Yazılımcı Koray Peksayar, ‘Mor Beyin’ adıyla bir dönem yayında olan bazı uygulamaların ‘ByLock’a yönlendirme yaptığını deşifre etti
3.11.2017Siyaset
Telekulak, okyanus ötesinden dinlemiş
Telekulak, okyanus ötesinden dinlemişErzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklanan eski Erzurum Vergi Mahkemesi Hakimi Mehmet Fatih Işık hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamede, örgütün soruşturma bahanesiyle siyasetçi, bürokrat, iş adamı, akademisyen, dernek, şirket gibi bir çok kişi ve kuruluşu, yasa dışı şekilde ABD’nin de aralarında bulunduğu bir çok yerden 3 yıl 7 ay dinlediği belirtildi.
8.08.2017Gündem
2000’li yıllardan sonra  ‘Altın Vuruş’a hazırdı
2000’li yıllardan sonra ‘Altın Vuruş’a hazırdı!Raporda, örgütün 1970’li yıllarda attığı tohumlar 1980’li yıllarda yeşermeye başlamış, 1990’lı yıllarda dal budak salmış, 2000’li yıllarda hedeflenen her alanı sarmış ve ‘Altın Vuruşu’ için hazır hale gelmiştir” denildi...
28.05.2017Gündem
Ergenekon kumpasının temeli telekulak operasyonunda atıldı
'Ergenekon kumpasının temeli telekulak operasyonunda atıldı'TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporunda, Ergenekon komplosunun temellerinin, 1990'lı yılların ikinci yarısında örgütün emniyet teşkilatı içerisinde gerçekleştirdiği telekulak operasyonunda atıldığı tespitinde bulunuldu.
28.05.2017Siyaset
Trumpı çıldırtan görüntü
Trump'ı çıldırtan görüntü!Göreve geldiğinden bu yana dünyayı çalkalayan ABD Başkanı Donald Trump bu kez köşeye sıkıştı. Başkanlık koltuğuna oturduğu andan itibaren ekibiyle sorunlar yaşadığı iddialarını yalanlayan Trump'ın çabaları, Oval Ofis'te kameraya yakalanan tartışma anlarıyla boşa çıktı.
8.03.2017Dünya
Trumpı çıldırtan görüntü
Trump'ı çıldırtan görüntü!Göreve geldiğinden bu yana dünyayı çalkalayan ABD Başkanı Donald Trump bu kez köşeye sıkıştı. Başkanlık koltuğuna oturduğu andan itibaren ekibiyle sorunlar yaşadığı iddialarını yalanlayan Trump'ın çabaları, Oval Ofis'te kameraya yakalanan tartışma anlarıyla boşa çıktı.
8.03.2017Dünya
FBI’dan telekulak iddiasına isyan
FBI’dan telekulak iddiasına isyanABD’de Donald Trump’ın ‘telekulak’ iddialarına FBI’dan itiraz geldi. FBI, Adalet Bakanlığı’nın iddiaları kamuoyu önünde reddetmesini talep etti
6.03.2017Dünya
Tüm internet trafiği polis takibine açılacak
Tüm internet trafiği polis takibine açılacakKHK ile polise verilen internete ve abonelere ilişkin bilgilere erişme yetkisi, telekom operatörlerinde kaygı yarattı
13.01.2017Ekonomi
VIP telekulak mağdurları Şikayetçiyiz dedi
VIP telekulak mağdurları "Şikayetçiyiz" dediUsülsüz dinleme davasında müşteki-mağdur olarak ifade veren ünlü işadamı Rahmi Koç ve emekli orgeneral Edip Başer "şikayetçiyiz" dedi.
2.11.2016Gündem
TUSKONun kaçak yöneticileri Tayvanda
TUSKON'un kaçak yöneticileri Tayvan'da!FETÖ’nün finansörü TUSKON’un kaçak yöneticilerinin izi bulundu. TUSKON'un 1 Mart 2014'te düzenlediği genel kurul toplantısında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "tehdit edildiği" konuşmayı yapan başkan Rızanur Meral’in de aralarında bulunduğu 50’ye yakın ismin önce Çin’e ardından da diplomatik ilişkimizin olmadığı Tayvan’a kaçtığı öğrenildi.
28.09.2016Ekonomi
Telekulak davasında 31 sanığa tahliye yok
'Telekulak' davasında 31 sanığa tahliye yokSiyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi  usulsüz dinledikleri iddiasıyla eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ile Yurt  Atayün'ün de arasında bulunduğu 145 kişinin yargılandığı davada tutuklu 31 sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi.
23.09.2016Gündem
Kosovada göstericiler başbakanlığa giriş çıkışları kapattı
Kosova'da göstericiler başbakanlığa giriş çıkışları kapattıBaşkent Priştine'de öğle satlerinde telekulak ve yolsuzluk skandalına karşı sokağa dökülen binlerce kişi, başbakanlık binasına bir saat kimsenin girmesine izin vermedi. Protesto sırasında 'Hırsızlar hapse' sloganları atıldı.
14.09.2016Dünya
Ukraynada telekulak skandalı
Ukrayna'da telekulak skandalıYolsuzluk operasyonlarının gündeme damga vurduğu Ukrayna'da yeni bir skandal patlak verdi. Ukrayna Başsavcılığı, savcılık binasının devlet başkanlığına bağlı Yolsuzluklarla Mücadele Bürosu tarafından yasa dışı yoldan dinlemeye alındığını iddia etti. Savcılık yetkilileri ile Yolsuzluklarla Mücadele Dairesi özel timleri arasında kent merkezinde arbede yaşandı.
13.08.2016Dünya
‘Telekulak’ta  15 tutuklama
‘Telekulak’ta 15 tutuklamaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığının “usulsüz dinleme” iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında gözaltına alınan 30 zanlıdan 15’i tutuklandı.
15.01.2016Gündem
Anayasa Mahkemesi’nden ‘Telekulak’a ret kararı
Anayasa Mahkemesi’nden ‘Telekulak’a ret kararı17-25 Aralık 2013’teki operasyonların ardından Türkiye genelindeki savcılık ve mahkemelerde yapılan araştırmalar sonucu, yüzlerce kişinin telefonlarının usule aykırı dinlendiği ortaya çıkarıldı.
8.01.2016Gündem
İstihbarat müdürlerine  ‘telekulak’ suçlaması
İstihbarat müdürlerine ‘telekulak’ suçlamasıAnkara merkezli usülsüz dinleme operasyonu kapsamında, şüphelilerden eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcıları Recep Güven’in 164, Ayhan Falakalı’nın ise 99 kişinin telefonlarının hukuka aykırı bir şekilde dinlenmesini sağlamakla suçlandığı ortaya çıktı.
26.12.2015Gündem
Trabzon ve istihbaratı karıştırmayacaksınız
Trabzon ve istihbaratı karıştırmayacaksınızDink iddianamesinde şüpheli sayısı 26’ya çıktı. Yeni şüpheli İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi Şükrü Yıldız. Yıldız, Dink cinayetinin ardından kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığı konusunda İçişleri Bakanlığı tarafından araştırma yapması için görevlendirilmiştiYıldız’ın bilirkişi olarak görevlendirilen iki polis başmüfettişine, “Biz Trabzon ve İstihbarat Daire Başkanlığı ile ilgili soruşturmayı bitirdik, onların bir kusuru yok. Trabzon ve İstihbarat Daire Başkanlığı’nı karıştırmayacaksınız” dediği iddia edildi
11.12.2015Gündem
Telekulak davasında Akyürek’e tahliye
Telekulak davasında Akyürek’e tahliyeAnkara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Siyasetçiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının aralarında olduğu 48 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla 50 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
8.12.2015Gündem
‘Telekulak’ yasası AYM’de
‘Telekulak’ yasası AYM’deAnayasa Mahkemesi (AYM), 17-25 Aralık operasyonlarının ardından telefon dinleme, teknik takip, gizli soruşturmacı görevlendirme kararlarının tek hâkim yerine üç üyeli ağır ceza mahkemesi tarafından verilmesi, terör örgütleri hariç suç işlemek amacıyla örgüte üye olanlar hakkında dinleme ve teknik takip kararı verilememesi gibi değişikliklerin iptali istemini esastan görüşecek.
20.11.2015Gündem
Telekulak skandalında  100 hâkime inceleme
Telekulak skandalında 100 hâkime incelemeDönemin İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Yılmazer’in talebini kabul ederek siyasetçi, bürokrat, işadamı ve ünlülerin sahte isimlerle dinlenmesine karar veren 100’e yakın hâkimle ilgili inceleme başlatıldı
6.11.2015Gündem
İş dünyasının  özel hayatını  takip etmiş
İş dünyasının özel hayatını takip etmişEski İstihbarat Daire Başkanlığı Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer hakkında, iş dünyasının ünlü isimlerine ve gazetecilere yönelik yasadışı dinlemeler nedeniyle yeni bir soruşturma başladığı öğrenildi.
5.11.2015Gündem
‘Kozmik Oda’da  telekulak davası
‘Kozmik Oda’da telekulak davasıArınç’a suikast iddiasıyla 2009’da başlatılan ‘Kozmik Oda’ soruşturmasının takipsizlikle sonuçlanmasının ardından Seferberlik Bölge Başkanı Albay Yusuf A.’nın avukatıyla yaptığı görüşmeleri usulsz şekilde dinleyen iki polis hakkında dava açıldı...
24.05.2015Gündem
17 polise ‘telekulak’tan gözaltı
17 polise ‘telekulak’tan gözaltıYasa dışı dinlemeye yönelik, Van merkezli 9 ilde başlatılan soruşturma kapsamında 9’u Van’da olmak üzere 17 polis gözaltına alındı.
25.04.2015Gündem
Ajanlık faaliyetlerine karşı Meclis personeli eğitilecek
Ajanlık faaliyetlerine karşı Meclis personeli eğitilecekÇağlayan Adliyesi’nde bir savcının ölümüyle sonuçlanan olaylar bütün kamu kurumlarını güvenlik önlemleri bakımından harekete geçirirken, TBMM de Güvenlik Yönetmeliği’ni yeniledi.
7.04.2015Gündem
Telekulak için 700 yıl istendi
Telekulak için 700 yıl istendi2009-2013 arasında asker, polis, gazeteci, siyasetçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin telefonlarını yasadışı dinledikleri iddiasıyla Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda (TİB) görevli 54 kişiye açılan davanın iddianamesinde, şüpheliler hakkında rekor hapis cezaları talep edildi.
3.04.2015Gündem
Danıştay’dan ‘telekulak’ ayarı
Danıştay’dan ‘telekulak’ ayarıDanıştay, ‘telefon dinleme’ yönetmeliğinin 5 maddesini iptal etti. Maddeler arasında ‘Başka suretle delil elde edilememesi durumunda şüphelinin telefonun dinlenmesi’ hükmü de var...
4.03.2015Gündem
Telekulak operasyonunda flaş gelişme: 18 polise tutuklama kararı
Telekulak operasyonunda flaş gelişme: 18 polise tutuklama kararıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından siyasetçi, bürokrat, gazeteci ve işadamlarının terör ve organize suç örgütü üyesi gibi gösterilerek usulsüz dinlenmesiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.
3.03.2015Gündem
‘Telekulak’ şüphelisi tüm polisler serbest
‘Telekulak’ şüphelisi tüm polisler serbestUsulsüz dinlemelere ilişkin emniyetteki “paralel yapı” iddialarına yönelik Ankara merkezli soruşturma kapsamında, gözaltına alınan aralarında istihbaratçı polisler ve TİB personellerinin de bulunduğu 53 şüphelinin tamamı serbest bırakıldı.
1.03.2015Gündem
12 kentte ‘telekulak’ operasyonu: 28 gözaltı
12 kentte ‘telekulak’ operasyonu: 28 gözaltıEskişehir merkezli olmak üzere 12 ilde eşzamanlı olarak düzenlenen ‘usulsüz dinleme’ operasyonunda aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 28 polisin gözaltına alındığı bildirildi.
28.02.2015Gündem
Telekulak operasyonu: 54 kişi gözaltında
Telekulak operasyonu: 54 kişi gözaltındaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, siyasetçi, gazeteci, bürokrat ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin yasadışı dinlendiğinin belirlenmesinin ardından başlattığı soruşturma, dün operasyona dönüştü. Soruşturmanın, Cumhuriyet Savcısı Ali Kuşçuoğlu’nun Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili olmasının ardından, Memur Suçları Soruşturma Bürosu savcılarından Halil Maçkaya tarafından yürütüldüğü öğrenildi.
25.02.2015Gündem
İzmir ‘telekulak’ta ikinci dalga
İzmir ‘telekulak’ta ikinci dalgaİzmir merkezli 13 ilde yasa dışı dinleme iddiasıyla operasyon yapıldı. Aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 26 kişiden 15’i dün gözaltına alındı, 11 şüpheli ise aranıyor...
27.01.2015Gündem
Şamil Tayyar: İdris Naim Şahin telefonda tartıştık
Şamil Tayyar: İdris Naim Şahin telefonda tartıştıkGaziantep'te dün yapılan yasa dışı dinleme operasyonuyla ilgili AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan çarpıcı açıklamalar geldi.
6.01.2015Siyaset
İsteyen Herkese Kriptolu Telefon
İsteyen Herkese Kriptolu Telefon!Son dönemin en korkulan konularından biri olan “dinlenme” hem üst düzeydeki kişilerin hem de vatandaşların ortak derdi oldu.
28.10.2014Teknoloji
44 TSK mensubuna  yasadışı telekulak
44 TSK mensubuna yasadışı telekulakDinleme kararlarının ÇYDD’de “küçük yaşta kız çocuklarına fuhuş yaptırıldığı” iddiasıyla alındığı anlaşıldı. Dernekte faaliyette bulunan eşleri üzerinden askerlerin dinlendiği belirlendi
23.10.2014Gündem
“17 Aralık başarılı olsaydı, Bakü de düşmüştü
“17 Aralık başarılı olsaydı, Bakü de düşmüştü"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “17 Aralık başarılı olsaydı, Bakü de düşmüştü" dedi.
16.10.2014Siyaset

Yazar Sonuçları

Tolga ŞardanMilliyet Yazarı
Telekulak iddianamesindeki analiz raporu2008-2013 arasında ülke genelindeki yasadışı telefon dinlemelerine yönelik birbiri ardına soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen hafta yeni bir iddianameyi tamamladı...
24.04.2016Gündem
Mehmet TezkanMilliyet Yazarı
AZINLIK HÜKÜMETİ SEÇİM HÜKÜMETİPazar günü 8 Haziran’a yönelik fikir jimnastiği yapmıştım...
18.05.2015Gündem
Tolga ŞardanMilliyet Yazarı
Telefon dinlemeleri ve Dink soruşturmasıMİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın,7 Haziran’daki milletvekili genel seçimlerinde aday olabilmek amacıyla istifa etmesiyle başlayan bürokrasideki “seçim rüzgârı” Ankara’da epeyce hareketli günlerin yaşanmasınaneden olacak...
8.02.2015Gündem
Vedat MilorMilliyet Yazarı
Yılın en iyi 12 filmi ve gastronomi (1)En büyük zevklerimden biri önce iyi bir film izlemek, arkasından yemek yerken film üzerine konuşmak...
17.01.2015Cadde
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Love Letters’ı izlemek için 7 neden1- Gerard Depardieu: Her şeye rağmen hâlâ büyük oyuncu...
9.01.2015Cadde
Serpil ÇevikcanMilliyet Yazarı
Telekulağı gömmek içinUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan’ın yeniden yapılandırı-lacağını açıkladığı ve gerekirse binasının da bütünüyle terk edileceğini söylediği Telekomüni-kasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile ilgili bilinmeyenleri Milliyet yazdı...
26.12.2014Siyaset
Tolga ŞardanMilliyet Yazarı
Yılmazer’in ifadesindeki “kilit” soruAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastını soruşturan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen hafta emekli emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer’in ifadesine başvurdu...
7.12.2014Gündem
Özlem AKARSU ÇELİKMilliyet Yazarı
Senden nefret ediyorum!Savaş, senden nefret ediyorum! Uğruna onca can aldığın sınırlarındanda, senin sayende kasasını dolduran tüccarlarından da, sana sığınarak gücüne güç katanlardan da...
4.10.2014Pazar
Sami KohenMilliyet Yazarı
Hani dostlar dinlenmemeliydi?Geçen ekim ayında ABD Ulusal Güvenlik Kurumu’nun (NSA) Almanya’yı “dinlediği” açığa vurulduğunda, Şansölye Angela Merkel tepkisini “dostlar arasında casusluk olmaz” ifadesiyle göstermişti...
19.08.2014Dünya

Benzer Haber Etiketleri

FransaEric Dupond-MorettiAdalet BakanıTrumpOval Ofis

Telekulak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.