Teog Yerleştirme

Teog Yerleştirme

Son dakika TEOG yerleştirme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEOG yerleştirme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEOG yerleştirme haber sayfamızda...

Teog Yerleştirme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 573 teog yerlestirme haberi bulunmuştur.
Eğitim ‘reform’ yorgunu
Eğitim ‘reform’ yorgunuMilli Eğitim Bakanı 6 kere değişti. Liselere girişte LGS, OKS, 3’lü SBS, tek SBS, TEOG ve LGS olmak üzere sistem 6 kere yenilendi. Üniversiteye girişte, ÖSS yerine YGS ve LYS’li sistem, son olarak da YKS geldi. Müfredatta pek çok değişiklik yapıldı. Eğitim, son 15 yılda yapılan düzenlemelerden adeta yoruldu
22.05.2019Gündem
Kolejli sayısında  rekor artış
Kolejli sayısında rekor artışERG’nin Eğitim İzleme Raporu’na göre özel okulda eğitim gören öğrenci oranı 5 yılda iki kat arttı. Öğretim programlarında öğrenciye beceri kazandırmaktan uzaklaşıldı, ilkokulda okullaşma oranı yüzde 94,4’ten yüzde 91,2’ye düştü. Kız çocuklarının ortaöğretimde okullaşma oranı artarken, devamsızlık yapan öğrenci sayısı ise azaldı
5.10.2017Gündem
TEOG 2017 İl/İlçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları nakil yerleştirme sonuçları açıklandı
TEOG 2017 İl/İlçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları nakil yerleştirme sonuçları açıklandıTEOG 2017 İl İlçe öğrenci yerleştirme ve nakil yerleştirme sonuçları açıklandı. 11-14 Eylül tarihleri arasında başvuru işlemleri gerçekleştirilen TEOG 2017 İl İlçe öğrenci yerleştirme ve nakil yerleştirme sonuçları MEB'in resmi sayfası tarafından erişime açıldı.
16.09.2017Gündem
TEOG 3. nakil sonuçları belli oldu TEOG nakil sonucu sorgulama
TEOG 3. nakil sonuçları belli oldu! TEOG nakil sonucu sorgulamaTEOG yerleştirmeye esas 3. nakil sonuçları dün açıklandı. Binlerce öğrencinin merak ettiği TEOG 3. nakil sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı'nın "meb.gov.tr" internet adresi üzerinden ulaşılabilir. TEOG nakil sonucunu öğrenmek isteyenlerin T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ve sonuç sorgulama sayfası üzerinde yer alan güvenlik kodunu girmesi gerekiyor.
9.09.2017Gündem
TEOG nakil sonuçları ve boş kontenjan sorgulama İşte boş kalan liseler
TEOG nakil sonuçları ve boş kontenjan sorgulama! İşte boş kalan liselerTEOG nakil sonuçları bu sabah açıklandı. Birinci nakil sonuçlarının açıklanması ile 2. nakil başvuruları da başladı. Boş kontenjanlar ve nakil başvurular e-okul sisteminde yer almaktadır. İşte TEOG lise yerleştirmeleri hakkında detaylar...
21.08.2017Gündem
TEOG 1. nakil sonuçları sorgula (E-Okul 2. nakil başvuruları ve boş kontenjanlar)
TEOG 1. nakil sonuçları sorgula (E-Okul 2. nakil başvuruları ve boş kontenjanlar)TEOG 1. nakil sonuçları açıklandı. 2017 Nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından 2. nakil başvuru süreci de başladı. Başvurular ve sonuçlar e-okul veli bilgilendirme sisteminde erişime açıldı.
21.08.2017Gündem
TEOG nakil işlemlerinde son gün ne zaman - MEB TEOG Nakil
TEOG nakil işlemlerinde son gün ne zaman? - MEB TEOG NakilTEOG 1. nakil işlemleri 14 Ağustos'ta başladı. TEOG ilk nakil işlemlerinin ne zaman biteceği ve 2. nakil başvurusunun hangi tarihte alınacağı merak ediliyor. MEB takvimini yayınladı, TEOG sonuçlarının yayınlanacağı tarih açıklandı. E-okul sistemi üzerinden tüm bilgilere ulaşılabilecek.
19.08.2017Gündem
TEOG 1. nakil başvuru sonuçları ne zaman belli olacak
TEOG 1. nakil başvuru sonuçları ne zaman belli olacak?TEOG 1. nakil başvuruları 18 Ağustos'ta yani bugün sona eriyor. Öğrenciler TEOG nakil başvuru sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını merak ediyor. MEB takvimi yayınladı. TEOG 1. nakil başvuru sonuçları 21 Ağustos'ta açıklanacak ve aynı gün 2. nakil başvuruları başlayacak. Sonuçlar ve başvurular e-okul üzerinden yapılabilecek.
18.08.2017Gündem
Google’a en çok sınav için girdik
Google’a en çok sınav için girdikTürkiye’de geçen hafta Google arama motorunda en çok aranan konu “TEOG yerleştirme sonuçları” oldu.
16.08.2017Gündem
E-Okul nakil başvuruları nasıl yapılır (1. Nakil başvuruları devam ediyor)
E-Okul nakil başvuruları nasıl yapılır? (1. Nakil başvuruları devam ediyor)E-Okul lise nakil başvuru işlemleri devam ediyor. 14 Ağustos'ta başlayan 1. nakil başvurularında son gün 18 Ağustos. Lise boş kontenjanları ve nakil işlemleri ile ilgili detaylar ise E-okul veli bilgilendirme sisteminde...
16.08.2017Gündem
E-Okul TEOG nakil başvurusu nasıl yapılıyor (1. Nakil Başvuruları)
E-Okul TEOG nakil başvurusu nasıl yapılıyor? (1. Nakil Başvuruları)TEOG lise yerleştirmeye esas nakil başvurularına start verildi. Öğrenciler tercih listeleri ve boş kontenjanlara "e-okul" sisteminden kolayca erişebilecek. 1. nakil başvuruları 14-18 Ağustos tarihleri arasında "e-okul" Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.
14.08.2017Gündem
TEOG nakil başvuruları ne zaman başlıyor E-okul Lise boş kontenjanları
TEOG nakil başvuruları ne zaman başlıyor? E-okul Lise boş kontenjanlarıTEOG Lise tercih sonuçlarının ardından adaylar TEOG nakil işlemlerinin ne zaman başlayacağını merak ediyordu. TEOG nakil işlemleri 14 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. 6 Eylül saat 17:00'a kadar devam edecek. Öte yandan E-okul sistemi üzerinden adaylar Lise boş kontenjanlarını görebilecek.
12.08.2017Gündem
Lise boş kontenjanları - E-okul nakil başvuruları ne zaman başlıyor
Lise boş kontenjanları - E-okul nakil başvuruları ne zaman başlıyor?TEOG lise tercih sonuçları geçtiğimiz gün açıklandı. Tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte 1 milyona yakın öğrenci tercihleri doğrultusunda yerleşti. Peki, nakil başvuruları ne zaman başlıyor?
10.08.2017Gündem
TEOG tercih sonuçları açıklandı - TEOG lise tercih sonucu e-okul sorgulama
TEOG tercih sonuçları açıklandı! - TEOG lise tercih sonucu e-okul sorgulamaTEOG lise tercih sonuçları açıklandı. Herkes, TEOG Lise tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ederken MEB flaş bir duyuru ile TEOG tercih sonuçlarını saat 19.00'da açıkladı. TEOG lise tercih sonuçlarını sayfamızdan sorgulayabilirsiniz.
7.08.2017Gündem
TEOG Lise tercih sonuçları için MEB tarih verdi TEOG Lise tercih sonuçları
TEOG Lise tercih sonuçları için MEB tarih verdi! TEOG Lise tercih sonuçlarıTEOG Lise tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yüz binlerce aday bir yılı aşkın süredir hayalini kurduğu Lise'de eğitim alabilmek için sınavlara hazırlandı ve tercih işlemlerini gerçekleştirdi. Peki TEOG Lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
3.08.2017Gündem
TEOG tercih sonuçları açıklandı mı MEB TEOG lise tercih sonuçları bekleniyor...
TEOG tercih sonuçları açıklandı mı? MEB TEOG lise tercih sonuçları bekleniyor...TEOG lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Liseye başlayacak binlerce öğrencinin gözü Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek açıklamadaydı. TEOG lise tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu.
2.08.2017Gündem
TEOG lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak (Lise tercih sonuçları)
TEOG lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? (Lise tercih sonuçları)Lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 14-24 Temmuz tarihleri arasında yapılan lise tercih işlemlerinin sonuçları için tüm gözler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek haberde. MEB tarafından açıklanacak olan TEOG tercih sonuçlarının ardından boş kontenjanlar için de bilgilendirme yapılacak.
1.08.2017Gündem
TEOG tercih yerleştirme sonuçları hangi tarihte açıklanacak
TEOG tercih yerleştirme sonuçları hangi tarihte açıklanacak?TEOG tercih sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. Uzun süren TEOG maratonunun ardından adaylar 14-24 Temmuz tarihleri arasında hayal ettikleri Lise'de eğitim alabilmek için tercih işlemlerini gerçekleştirdi. Peki TEOG tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
29.07.2017Gündem
Lise tercihleri için son şans ÖSYM TEOG tercihleri için son gün
Lise tercihleri için son şans! ÖSYM TEOG tercihleri için son gün!14 Temmuz'da başlayan Lise Tercih işlemleri bugün sona eriyor. Uzun süren TEOG maratonun ardından öğrenciler için Lise tercih işlemleri başlamıştı. Tercih işlemleri bugün itibariyle sona erecek. Peki Lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
24.07.2017Gündem
TEOG lise tercih işlemleri E-okulda (Lise tercih robotu)
TEOG lise tercih işlemleri E-okul'da (Lise tercih robotu)Lise tercih işlemleri 14 Temmuz itibari ile başladı. Milli Eğitim Bakanlığı lise tercihinde bulunacak binlerce öğrenci için e-okul sistemi üzerinde lise tercih robotunu yayınladı. Öğrenciler 24 Temmuz'a kadar tercih işlemlerini tamamlamış olacak.
17.07.2017Gündem
TEOG lise tercih işlemleri nasıl yapılır (E-okul lise tercih robotu)
TEOG lise tercih işlemleri nasıl yapılır? (E-okul lise tercih robotu)TEOG YEP puanlarının açıklanmasının ardından lise tercih işlemleri de başladı. Binler TEOG öğrencisi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan lise tercih robotu ile tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Lise tercih işlemleri e-okul sistemi aracılığı ile yapılacak. Peki son gün ne zaman?
15.07.2017Gündem
YEP sonuçları ne zaman açıklanacak MEBden flaş açıklama...
YEP sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB'den flaş açıklama...YEP sonuçları için heyecanlı bekleyiş... TEOG sınavına giren milyonlarca öğrenci YEP (Yerleştirmeye Esas Puanların) açıklanmasını bekliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklenen açıklama geldi. YEP sonuçları yarın ilan edilecek.
29.06.2017Gündem
Şampiyonlar şimdi ne yapıyor
Şampiyonlar şimdi ne yapıyor?Geçen hafta yapılan liselere giriş sınavı TEOG’da yüzlerce tam puan alan öğrenci var. Haziran ayında da üniversiteye giriş sınavlarının ikinci basamağı olan LYS yapılacak. Her yıl bu sınavlarda onlarca şampiyon çıkıyor. Peki, geçmiş yılların şampiyonları şimdi neler yapıyor?
2.05.2017Gündem
‘Hormonlu not’ veren özel okul kapatılacak
‘Hormonlu not’ veren özel okul kapatılacakTEOG ve üniversite sınavlarında öğrencileri binlerce sıra öne geçiren ‘şişirilmiş’ notlarla ilgili. Değişikliğe göre, 3 kez ‘hormonlu not’ verdiği tespit edilen okul kapatılacak.
15.01.2017Gündem
TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak
TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?TEOG sınav sonuçları için heyecan dorukta. 23-24 Kasım'da yapılan TEOG sınavlarının ardından sınava katılmayan öğrenciler için mazeret sınavları düzenlendi. Peki TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB takvimine göre Ocak ayı içerisinde sonuçların yayınlanması bekleniyor.
24.12.2016Gündem
2015-2016 TEOG yerleştirme raporu açıklandı
2015-2016 TEOG yerleştirme raporu açıklandıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve  Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün "2015-2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları"na  ilişkin raporunda, İmam Hatiplerin en başarılı devlet ortaokulları olarak yer  aldığı bildirildi.
7.12.2016Gündem
TEOG 3. nakil sonuç sorgulama işlemi nereden yapılıyor
TEOG 3. nakil sonuç sorgulama işlemi nereden yapılıyor?TEOG 3. nakil sonuçlarının açıklanması ile beraber adaylar için zorlu süreç sona erdi. Adaylar TEOG 3. nakil sonuçlarının açıklanması ile birlikte rahat bir nefes aldı. Peki TEOG 3. nakil sonuçlarını öğrenen adaylar kayıt işlemlerini ne zaman yaptıracak? İşte merak edilen detaylar...
8.09.2016Gündem
TEOG lise 3. nakil başvurusu nasıl yapılır (2016 MEB)
TEOG lise 3. nakil başvurusu nasıl yapılır? (2016 MEB)TEOG lise takil işlemleri ile ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. MEB tarafından düzenlenen TEOG sınavı sonrası yapılan tercihlerle değişik okullara yerleşen öğrenciler, yeni yılın heyecanını yaşıyor. Boş kontenjanların olması ile TEOG nakil işlemleri gerçekleştiriliyor. Bir başka okula nakil yapmak isteyen öğrenciler TEOG 3. nakil başvurusu yapması gerekir...
1.09.2016Eğitim
TEOG 3. nakil dönemi başladı
TEOG 3. nakil dönemi başladı!TEOG tercih dönemi kapsamında 2. nakil dönemi de sona erdi. Öğrenciler artık TEOG 3. nakil dönemi kapsamında lise yerleştirme tercihlerini gerçekleştirecekler. TEOG 3. nakil dönemi 2 Eylül tarihinde sona erecek.
30.08.2016Eğitim
TEOG ikinci nakil dönemi yarın sona eriyor
TEOG ikinci nakil dönemi yarın sona eriyor!TEOG yerleştirme tercihlerinin ardından ilk adımının yaşandığı TEOG nakil süreci tamamlandı. İkinci adımının yapıldığı TEOG nakil süreci ise 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü başladı. TEOG nakil işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.
25.08.2016Gündem
TEOG 2. nakil işlemleri ne zaman başlıyor
TEOG 2. nakil işlemleri ne zaman başlıyor?TEOG yerleştirme sonuçları sonucunda öğrenciler 1. nakil işlemlerini gerçekleştirdi. Yerleşemeyen öğrenciler için TEOG 2. nakil yerleştirme dönemi yarın başlıyor. TEOG yerleştirme işlemleri 26 Ağustos tarihine kadar devam edecek.
21.08.2016Gündem
TEOG 1. nakil başvuruları ne zaman açıklanacak
TEOG 1. nakil başvuruları ne zaman açıklanacak?TEOG nakil başvuru işlemleri başladı. Binlerce öğrenci TEOG tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte nakil işlemlerinini sonuçlarını beklemeye başladı. Peki TEOG nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...
19.08.2016Gündem
TEOG tercih yerleştirme sonuçları açıklandı 2016 MEB
TEOG tercih yerleştirme sonuçları açıklandı! 2016 MEBÖğrencilerin ve ailelerin heyecanla bekledikleri TEOG tercih sonuçları nihayet açıklandı. Öğrenciler ve aileleri yerleştirmelere dair TEOG tercih sonuçlarını internet sitesi üzerinden sorgulatarak öğrenebiliyorlar. Tüm öğrenciler TEOG tercih yerleştirmeleri neticesinde eğitim görmeye hak kazandıkları liseleri öğrenecekler.
17.08.2016Gündem
TEOG’da okulunu değiştirmek isteyen nakile girecek
TEOG’da okulunu değiştirmek isteyen 'nakil'e girecekTEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından merak edilen konuların başında TEOG nakil işlemleri geliyor. Peki okulunu değiştirmek isteyen öğrenciler TEOG nakil işlemlerini nasıl gerçekleştirecek? İşte ayrıntılar...
17.08.2016Gündem
TEOG tercih sonuçları açıklandı
TEOG tercih sonuçları açıklandı!TEOG tercih sonuçları 10 Ağustos’ta açıklandı. TEOG tercih sonuçları MEB tarafından internetten açıklandı. Siz de TEOG tercih sonuçlarını haberimizden yardım alarak öğrenebilirsiniz.
12.08.2016Gündem
TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı
TEOG yerleştirme sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2015-2016 eğitim öğretim yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçlarını dün www.meb.gov.tr internet adresinden açıkladı.
11.08.2016Gündem
TEOG 2016 tercih yerleştirme sonuçları açıklanıyor - Tıkla Sorgula
TEOG 2016 tercih yerleştirme sonuçları açıklanıyor! - Tıkla SorgulaBinlerce öğrenci TEOG tercihlerinin sonuçlarını bekliyor. 29 Temmuz’da tamamlanan TEOG tercihlerinden sonra sınava giren öğrenciler yerleştikleri liselere dair sonuçları merak etmeye başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre TEOG tercih sonuçları bugün açıklanacak.
11.08.2016Eğitim
2016 TEOG tercih yerleştirme sonuçları açıklandı mı İşte MEBten gelen açıklama
2016 TEOG tercih yerleştirme sonuçları açıklandı mı? İşte MEB'ten gelen açıklamaTEOG tercih yerleştirme sonuçları açıklanmak üzere. Bu hafta içinde açıklanması beklenen TEOG yerleştirme sonuçları için heyecan dorukta. MEB'ten yapılan açıklamaya göre, 2016-2017 öğretim yılı “Temel eğitimden Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (TEOG) tercihlerinin sonuçları 12 Ağustos'ta açıklanacak. İşte o detaylar...
10.08.2016Gündem
TEOG Tercihleri (yerleştirme) sonuçları açıklanıyor mu MEB Duyuru
TEOG Tercihleri (yerleştirme) sonuçları açıklanıyor mu? MEB DuyuruHerkesin merakla beklediği TEOG tercihleri yani yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu oldu. MEB TEOG tercihleri açıklanacağı tarihi açıkladı. MEB TEOG yerleştirme sonuçları için netleştirdiği tarih...
8.08.2016Gündem
TEOG Tercihleri sonuçları açıklandı mı (MEB duyuru)
TEOG Tercihleri sonuçları açıklandı mı? (MEB duyuru)TEOG yerleştirme sonuçları için öğrenciler sabırsızlanıyor. TEOG sınavı yerleştirme ve tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih 8 Ağustos tarihinden 12 Ağustos tarihine ertelendiği duyuruldu. TEOG yerleştirme sonuçları MEB'in resmi sitesinden açıklanacak. İşte tüm detaylar...
4.08.2016Gündem
TEOG tercih süresi uzatıldı TEOG tercihleri nasıl yapılıyor
TEOG tercih süresi uzatıldı! TEOG tercihleri nasıl yapılıyor?Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği TEOG tercihlerinin süresi uzatıldı. Peki TEOG tercihleri hangi tarihte sona erecek? TEOG tercihleri nasıl yapılıyor? Merak edilen tüm soruların yanıtları ve ayrıntılar haberimizde yer alıyor...
24.07.2016Eğitim
2016 TEOG tercihleri nasıl yapılıyor TEOG tercih süreleri uzatıldı
2016 TEOG tercihleri nasıl yapılıyor? TEOG tercih süreleri uzatıldı! TEOG tercihleri için süre uzatıldı! Binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren 2016 TEOG tercihleri nasıl yapılıyor? Temel Eğitimden  Ortaöğretime Geçiş (TEOG) hakkında merak edilen detaylar haberimizde...
22.07.2016Eğitim
2016 TEOG tercihleri nasıl yapılıyor Tercihler ne zaman sona erecek
2016 TEOG tercihleri nasıl yapılıyor? Tercihler ne zaman sona erecek?Milyonları aşkın öğrenciyi ilgilendiren TEOG tercihlerinin tüm detaylarını sizler için derledik. Öğrenciler TEOG tercihlerinin nasıl yapılacağının dışında ne zaman biteceğini de merak ediyorlar. Peki TEOG tercihleri hangi tarihler arasında yapılıyor? İşte ayrıntılar...
19.07.2016Eğitim
2016 TEOG tercihleri nasıl yapılır TEOG puan hesaplama
2016 TEOG tercihleri nasıl yapılır? TEOG puan hesaplamaMilyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği TEOG tercihleri başladı. TEOG tercihleri ile ilgili merak edilenleri bu haberimizde sizler için derleyeceğiz. Peki 2016 TEOG tercihleri nasıl yapılır? Ayrıntılar haberimizde...
16.07.2016Eğitim
TEOG tercihleri ne zaman başlayacak 2016 TEOG lise taban puanları YEP
TEOG tercihleri ne zaman başlayacak? 2016 TEOG lise taban puanları YEPTEOG tercihleri için öğrenciler büyük heyecan yaşıyor. Milyonlarca öğrenci; YEP sonuçlarının açıklanmasının ardından gözlerini TEOG tercihlerine çevirdi. Peki TEOG tercihleri ne zaman başlayacak? İşte TEOG hakkında tüm detaylar...
13.07.2016Dünya
Tercihine yerleşemeyen açık liseye gidecek
Tercihine yerleşemeyen açık liseye gidecek!TEOG kapsamında yerleştirmeler özel okullarla başladı. Devlet liseleri için tercihler 15-25 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Özel okullara kesin kayıt yaptıranlar devlet liseleri için tercih haklarını kaybedecekler. Hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrencilerin kayıtları açıköğretim kurumlarına otomatik olarak yapılacak
30.06.2016Gündem
İELEV’den başarılı öğrencilere burs imkanı
İELEV’den başarılı öğrencilere burs imkanıİstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV), iyi bir eğitim almak isteyen başarılı öğrencilere İELEV Özel Lisesi’nde tam burslu okuma imkanı sunuyor. TEOG yerleştirme puanı en az 490 olan 6 öğrenciye yüzde 100 burs sağlayacak olan İELEV, ayrıca 24 öğrenciye de yüzde 75, yüzde 50 ve yüzde 25 olmak üzere farklı oranlarda burs verecek. TEOG yerleştirme puanına göre burs almaya hak kazanamayan ama İELEV Özel Lisesi’nde okumak isteyen öğrenciler ise Hak Ediyorum Bursu’na başvurabilecek.
29.06.2016Eğitim
2016 TEOG YEP sonuçları açıklandı mı (MEB Duyuru)
2016 TEOG YEP sonuçları açıklandı mı? (MEB Duyuru)Öğrencilerin merakla beklediği TEOG Yerleştirme Esas Puanları (YEP) sonuçları yarın mı açıklanacak? sorusu yanıt buldu. Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG tercih ve yerleştirme takvimine göre, YEP 29 Haziran'da, yerleştirme sonuçları ise 8 Ağustos'ta ilan edeceğini duyurdu. İşte TEOG sonuçları hakkında detaylı bilgiler...
29.06.2016Eğitim
TEOG sonuçlarına göre en iyi tercih yapmanın püf noktaları
TEOG sonuçlarına göre en iyi tercih yapmanın püf noktalarıBu yıl lise tercihi yapacak ailelerin ve öğrencilerin, dikkate alması gereken noktaları anlatan ERA Kolejleri Eğitim Koordinatörü Selim Çifçi, TEOG sonuçlarına göre en iyi tercihi yapmanın püf noktaları hakkında önemli bilgiler verdi.
24.06.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Sadık GültekinMilliyet Yazarı
TEOG Rehberi-7 Sorularla TEOG tercihleri-11- TEOG SINAV SONUÇLARI HANGİ LİSELERE GİRİŞTE KULLANILACAK?Anadolu, fen ve sosyal bilimler liseleri başta olmak üzere mesleki ve teknik, Anadolu imam-hatip, çok programlı Anadolu liselerine yerleştirmelerde geçerli olacak...
2.07.2017Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

teogMEBe-okulteog yerleştirme sonuçlarıteog tercihleri

Teog Yerleştirme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.